Inzerce

Cvičením proti premenstruačním potížím

( Renata Vyšínová | přečteno: 12515x )

Slíbili jsme, že kromě hormonální terapie nabídneme i jinou pomoc při premenstruačních potížích. Pro ty z vás, které si rády zacvičí, nabízí řešení i jóga. S její pomocí uvolníte a posílíte svaly pánevního dna, což přinese kýženou úlevu. Barbora Režná, cvičitelka systému Jóga v denním životě na fotografiích předvede, jak správně postupovat.

shutterstock.com

Márdžárí - kočka

Provedení: Posaďte se do vadžra ásany (sed na patách), ruce spočívají na stehnech, trup je vzpřímený a uvolněný. S nádechem předpažte dlaněmi dolů a s rovnými zády přejděte do kleku. S výdechem přejděte zvolna do vzporu klečmo tak, aby paže a nohy svíraly s podložkou pravý úhel, vyhrbte páteř a udělejte "kočičí hřbet". Zároveň skloňte hlavu, pohled směřuje k pupku. S nádechem prohněte páteř, hlava se zvedá do záklonu, břišní svaly jsou uvolněné. Pohled směřuje co nejvíce vzhůru, tím se protahuje přední strana hrudníku. Proveďte stejné pohyby ještě 3x v rytmu dechu. S nádechem přejděte do kleku a předpažte. S výdechem zaujměte výchozí polohu.

Počet opakování: 3

Dýchání: v souladu s pohybem.

Účinky: Cvičení uvolňuje svaly podél páteře, páteř se stává ohebnější a pružnější. Podporuje zažívání, zmírňuje premenstruační a menstruační potíže. Je vhodné k nácviku hlubokého břišního dechu a dechu do oblasti zad.

Utthána ásana - podřep a vztyk s vybočenými koleny

Provedení: Postavte se do stoje rozkročného a propleťte si prsty před tělem. Zhluboka se nadechněte. S výdechem pokrčte kolena a přejděte do podřepu s koleny vybočenými do stran. Trup zůstává vzpřímený. S nádechem se s rovnými zády vraťte do stoje rozkročného.

Cvičení se provádí ve třech etapách až do dřepu: při prvním pokrčení kolen dosáhnou ruce asi do výše stehen, při druhém do oblasti kolen a při třetím pokrčení k lýtkům. Trup přitom zůstává stále vzpřímený. Po třetím provedení cviku se uvolněte v ánanda ásaně - v lehu na zádech.

Účinky: Cvičení je zvlášť vhodné v těhotenství neboť ulehčuje porod. Působí také příznivě při nepravidelné menstruaci nebo premenstruačních či menstruačních potížích. Protahuje a zpevňuje svalstvo nohou a pánevního dna a reguluje dýchání. Při pokrčování mají být kolena vytočena neustále do stran, ve stejném směru jako špičky chodidel. Při potížích v kolenních kloubech se cvičí jen první stupeň.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce
loading...

Přidat nový komentář

Inzerce

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Jste již očkováni proti klíšťové encefalitidě?

40%
53%
Zatím hlasovalo 318 lidí
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Vytrvalostní běžec Pavel: Málem jsem si doběhl pro infarkt

Pavel byl ve svých padesáti letech sportovcem tělem i duší. Měsíčně uběhl kolem 200 kilometrů v hornatém terénu. V poslední době, vždy na začátku běhu, na sobě začal pociťovat zdravotní potíže - tlaky ve spodní čelisti. Netušil, že se tak může hlásit infarkt, a že vlastně běží závod s časem, tentokrát o život.

10 000 kroků pro vaše zdraví - každý krok se počítá!

Každý přeci chodí. Víte ale, jak může být chůze prospěšná? Správná chůze v rychlejším tempu má pozitivní vliv na lidský organismus a může tak směle soupeřit s ostatními sporty.

Největší mýty o běhání – co je pravda a co výmluvy?

Běhání je fenomén dnešní doby, který si na svoji stranu získává stále více lidí. Přemýšlíte, jestli se přidat k „bláznům“, kteří i po náročném pracovním dni raději místo odpočinku u televize nazují boty a vyběhnou? Pokud váháte, protože se ztrácíte v nepřeberném množství informací, které se o běhání napsaly, už nemusíte. Vybrali jsme pro vás totiž ve spolupráci s běžeckým guru Milošem Škorpilem nejčastější mýty o běhání, abyste se zbytečně nebáli začít.

Začínáte běhat? Vyvarujte se častých chyb

Jarní počasí přímo svádí k tomu, abychom na nějakou dobu opustili prostředí posiloven a vyrazili sportovat do přírody. Jedním z nejúčinnějších kondičních, ale i kardio cvičení je běh. Jak se při našich prvních pokusech nezranit?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.