Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Cvičení s činkami: posilování ramenních svalů

( Redakce | přečteno: 106062x )

Třetí díl našeho seriálu o posilování s činkami jednoručkami se zaměřuje na posilování svalů ramenních partií. Skupinu šesti cviků, včetně speciálního Arnoldova tlaku, opět doprovázejí názorné obrázky.

shutterstock.com

Tlaky s činkami vsedě

Toto cvičení je skvělé pro budování svalové hmoty ramen. Vezměte si dvě činky a sedněte si na lavici.

Doporučuje se lavice se zádovou opěrkou. Až se posadíte, zvedněte činky do úrovně ramen. Z této polohy můžete pokračovat dvěma způsoby: Buď vytočte dlaně s činkami tak, aby dlaně směřovaly dopředu, nebo nechte dlaně směřovat proti sobě. Zatlačte ruce s činkami nahoru a pomalu je vraťte do výchozí pozice. Nezapomínejte mít stále rovná záda!


Střídavé přední tlaky s činkami

Toto cvičení posiluje zejména přední části ramenních svalů. Vezměte si dvě činky a držte je podél těla. Zhluboka se nadechněte, předpažte jednu ruku s činkou do téměř vodorovné polohy. Pomalu vraťte do výchozí polohy a opakujte s druhou paží.Upažování v předklonu

Toto cvičení je naopak zaměřeno na zadní partie ramen. Vezměte si dvě činky, sedněte si na kraj lavice, kolena směřují dopředu. Předkloňte se do polohy, kdy se hrudníkem téměř dotýkáte kolen. Držte činky pod stehny a zdvihejte je do téměř vodorovné polohy. Paže jsou mírně pokrčené.


Arnoldovy tlaky

Ano, právě Arnold přišel s tímto cvičením posilujícím přední a postranní část deltového svalu. Toto cvičení je téměř identické s tlakem s činkami vsedě. Vezměte si dvě činky a sedněte si na lavici pokud možno se zádovou opěrkou. Zdvihněte činky do úrovně ramen a natočte dlaně tak, aby směřovaly dozadu. Pomalu tlačte činky nahoru a zhruba v polovině pohybu začněte přetáčet dlaně tak, aby v krajní horní poloze směřovaly dopředu. Při pohybu dolů dlaně opět pomalu přetočte do výchozí polohy (směřují dozadu) – viz obrázek.Upažování jednou paží

Vezměte si činku do jedné ruky a držte ji podél těla. Druhou rukou se přidržujte opory (opěrky lavice apod.). Mírně se předkloňte a zdvihněte mírně pokrčenou paži s činkou do téměř vodorovné polohy. Na okamžik pohyb zastavte a potom pomalu vraťte činku do výchozí polohy.

Upažování

Na závěr posilování ramenních svalů můžete zkusit tento cvik. Vezměte si dvě činky a držte je podél těla nebo před sebou. Trochu pokrčte lokty a zdvihněte ruce do upažení těsně pod úroveň, kdy jsou paže v jedné rovině. Pomalu je vraťte do výchozí polohy.


Pokud posilujete, podělte se o své tipy s ostatními v diskusi.

komerční sděleníZitenax_active_banner_350x250.jpg

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
Elias Vesely

Líbí se mi tento web, začal jsem posilovat abych měl dobrou svalovou hmotu. A náhodou mi tyto cviky pomáhají:-)

martin

Také se mi líbí tento Web,akorad nemohu najid cviky na lítka a tricepsy :-) tak musim brouzdat občas jinde ale jinak jsem spokojen. :-)


Celkový počet příspěvků v diskusi: 2. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Partner rubriky Sport a cvičení
Partner rubriky Sport a cvičení

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Anketní otázka

Podle čeho se rozhodujete při výběru matrace?

Zatím hlasovalo 51 lidí

Mohlo by vás zajímat

Pravidla bezpečnosti při zimních sportech

Je úplně jedno, jaký typ zimního sportu si vyberete, největší prioritou by měla být bezpečnost. Zde předkládáme několik upozornění, které je třeba mít na paměti před tím, než vyrazíme do hor.

Fyzická aktivita a hubnutí

Pro většinu dietařů je hlavním nástrojem pro redukci hmotnosti omezení přijímaných kalorií. Tomuto tématu jsme se věnovali v našem předešlém příspěvku. Pro zdravou redukci tělesné hmotnosti je však nutno přidat rovněž fyzickou aktivitu. Této složce redukční diety je bohužel věnována malá pozornost, a ve většině případů je považována za pouhý doplněk dietního programu.

Zdravá výživa a sport

Rekreační sportovci a vůbec všichni aktivně žijící lidé by měli ve svém stravování dodržovat určitá pravidla. Dát si před návštěvou posilovny několik knedlíků se smetanovou omáčkou není právě to nejlepší, co pro sebe můžeme udělat...

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce