Inzerce

Longova metoda - Nový způsob léčby hemoroidů

21. června 2007,   |   přečteno: 161470x

Zásadní změnu v přístupu k léčbě hemeroidů představuje Longova metoda.


Longova metoda - Nový způsob léčby hemeroidů

Zásadní změnu v přístupu k léčbě hemeroidů představuje zcela nový způsob operace, který v roce 1993 publikoval profesor Antonio Longo z Palerma. Longova metoda je zcela odlišná od dosavadních metod tím, že k odstranění přebytečné tkáně nedochází na kraji konečníku (v řitním kanále), kde je velké množství nervových zakončení a jakýkoliv zákrok v této oblasti je tudíž velmi bolestivý, ale o několik centimetrů výše, kde již sliznice konečníku není citlivá.

Odstranění přebytečné tkáně a následné sešití sliznice se provádí zvláštním přesným nástrojem (staplerem), který je zaveden do konečníku. Stapler řeší zároveň příčinu zvětšení hemeroidů a výhřezu konečníku, neboť přerušuje drobné cévy, které přivádějí do hemeroidů krev a fixuje sliznici na její původní místo. Sliznice není v místě hemeroidů odstraněna a nevzniká tak jizva, jako po klasických operacích, která nedovolí dobré utěsnění řiti. Nehrozí také poškození svěračů konečníku, ke kterému při dřívějších operacích mohlo dojít.

Operace je téměř bezbolestná, provádí se v krátké celkové nebo páteřní (spinální) anestesii, trvá asi 15 minut. Operovaný pacient zůstává v nemocnici 1-3 dny, pracovní neschopnost trvá asi týden, což je asi čtvrtinová doba než u klasických zákroků. Pooperační bolesti jsou ve srovnání s klasickými operacemi velmi malé, což nejlépe hodnotí pacienti, kteří bylí dříve operováni jinou metodou se špatným výsledkem a pak se podrobili Longově operaci.

Longova metoda - Nový způsob léčby hemeroidů

V České republice se Longova metoda provádí na vybraných chirurgických pracovištích od roku 1999 a operováno bylo již téměř 3 000 pacientů s velmi dobrými výsledky. Recidivy onemocnění se téměř nevyskytují, drobné komplikace byly snadno zvládnuty.

Tato metody léčby hemoroidů je velmi vhodná také pro recidivy (opakující se) onemocnění po předchozích jiných zákrocích pro hemeroidy. Výhodnost Longovy metody byla v České republice ověřena též Všeobecnou zdravotní pojišťovnou , která v rámci pilotního projektu financovala v roce 2002 několik set operací na vybraných pracovištích. Po zvážení všech výhod a nevýhod klasických a moderních postupů operací hemeroidů dnes jednoznačně Longova metoda i při své vyšší finanční náročnosti vítězí.

Poznámka:
Správný lékařský termín pro rozšíření žíly v oblasti konečníku je hemoroidy, z řeckého haimorrhoe - krvácení (haima krev, rheo téci). Mezi lidmi se však mnohem více vžilo nespisovné označení hemeroidy. Aby i tito pacienti měli šance naše stránky najít, používáme v našich článcích současně oba termíny.

autor:

Inzerce
loading...
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Diskuse k článku
Michal6 poděkování

Na hemoroidy a další problémy s konečníkem máme velmi dobré zkušenosti s použitím přírodních preparátů. Kontaktujte nás e-mailem na adrese: info.harmonie@volny.cz . Michal Hladík, Harmonie - centrum preventivní, detoxikační a revitalizační medicíny, Kladno

Reagovatpoděkovatnahlásit

4. října 2006, 01:10:06

jitka3 poděkování

Dobrý den , chtěla bych se zeptat jestli vůbec jdou řešit kdyz mám hemoroidy oboje vnější i vnitřni asi přírodními preparáty uz ne je tu uz asi nutná operace.

Reagovatpoděkovatnahlásit

10. června 2013, 09:00:10

Anonym15 poděkování

Dobrý den, Měl jsem problémy s Hemeroidy 6 let v kuse měl jsem jak vnitřní tak vnější. Šel jsem na operaci (longova metoda). Po operaci jsem měl bolesti a však né takové jaké by byli kdybych měl jít na normální operaci kde vám ty hemeroidy budou řezat. druhý den jsem šel domů a bolesti trvali zhruba dva dny poté začali ustupovat jsem už týden po operaci a mohu vám říci že se to každým dnem lepší i když mám stále mírné problémy se stolicí ale doufám že za pár dní už budu zcela zdráv. Protože jsem si prošel Hemeroidy vím co je to za bolest a je mi teprve 19 let vám operaci doporučuji avšak pouze Longovu metodu na jinou opravdu nechoďte, doufám že jsem vám alespoň trochu pomohl s rozhodováním a přiblížil průběh po operaci klidně se ptejte na jakékoliv otázky.

Reagovatpoděkovatnahlásit

30. listopadu 2013, 21:12:24


Celkový počet příspěvků v diskusi: 82. Vstoupit do diskuse.
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
Nové články emailem
Anketa
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Alena (Rakovina plic) 16. března 2019, 05:59:24

    Dobrý den, má pitva přesná pravidla, jak se píše do zdravotní dokumentace? Nebo jen orgány… Diskutovat

  • Marie (Lexaurin) 16. března 2019, 08:43:15

    Mám tchyni a ta užívala tramal, hypnogen, lexaurin, neurol, spoustu Paralen a ibalginu. Upadla… Diskutovat

  • Jozef (Rivotril) 16. března 2019, 10:13:35

    Ľudia, ja nechapem prečo sú benzo..... tak zatracované. Skúsil som sa na to pozrieť s iného… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.