Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_&utm_&utm__campaign=potraviny-pro-zdravi
23w11_Zdrave_potraviny_Ordinace_180x120_CZ.jpg
Zařaďte do jídelníčku zdravé potraviny. Celou nabídku najdete na Lékárna.cz.

karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Jak může homeopatie pomoct s psychickými potížemi v době epidemie COVID-19

( Redakce Ordinace.cz | přečteno: 1108x )

Stres je jedním z největších nepřátel imunity, i proto je v době epidemie COVID-19 důležité se o svoji psychiku starat. Jaké emoce a problémy jsou nejčastější a jak si s nimi poradit? Zde jsou doporučení lékařů z Homeopatické lékařské asociace.

shutterstock.com
Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ

Podle lékařů, kteří ve své praxi po léta používají homeopatii, je výhodou jejich pacientů důvěra v metody.
"Lidé, kteří jsou zvyklí dlouhá léta léčit se homeopaticky, nemají takový strach ze současné situace. Z minulosti totiž vědí, že mají v homeopatii účinnou a bezpečnou léčbu příznaků, které obecně provázejí virové nákazy. Kromě toho znají i prostředky na zvýšení obranyschopnosti organismu,” vysvětluje lékařka Eliška Bartlová. V homeopatii prostě mají ověřeného pomocníka, a tak i v době epidemie zůstávají relativně v klidu.

Sama lékařka u svých pacientů vidí nejen obavy z budoucnosti, a to včetně té ekonomické. Vysiluje je také sledování zpravodajství a případné poplašné zprávy. Nesmírně zatěžující jsou omezení především v rodinných a sociálních kontaktech. 

Reakcí pak nemusí být jen strach a úzkosti, ale také agrese, neklid, beznaděj a pocity bezmocnosti a ohrožení. Dále pak fyzické projevy jako je bušení srdce, slabost a podobně. Je výhodou, že homeopatie umí přesně uchopit individuální příznaky člověka a jeho jedinečné prožívání, nejde cestou pouhého obecného utlumení.

Psychická zátěž je pak podle Elišky Bartlové jedním z důvodů, proč se může snížit imunita. A v tu chvíli je samozřejmě výhodou homeopatie, která dokáže šetrně zlepšit stav organismu. Proto jsou také často lidé léčící se homeopaticky pravidelně v lepší kondici. 

Také lékařka Hana Váňová, která byla mimochodem na začátku epidemie v uzavřené oblasti Litovle, se setkávala s tím, že se na ní pacienti obraceli s psychickými problémy. Kromě léků, které jim doporučila, ale také radí:
“Důležité je zachovat si psychickou pohodu a nebát se. Myslete i na teplo lidských vztahů: nejdůležitější esencí v této situaci je laskavost.”

Čtěte také: Léčba homeopatiky má svá pravidla

Psychické potíže a homeopatie

Po jakých lécích je v případě psychických potíží dobré sáhnout?

Je třeba zdůraznit, že ani homeopatie nemá specifický preventivní a léčebný lék na Covid-19, homeopatické léky ale mohou výrazně zlepšit prožívání. Ideální samozřejmě je, když se o jejich užívání a dávkování poradíte s lékařem-homeopatem nebo v lékárně, která takové poradenství poskytuje. Další informace pak můžete najít i na webu: www.svethomeopatie.cz.

Výběr léků závisí zejména na tom, jaké psychické potíže pacient pociťuje, zda je to spíše těžko zvladatelné omezení v pohybu, ztráta rituálů, změna životních podmínek, strach z finanční nouze, nejistota, strach o blízké i o vlastní život či třeba útlum, ochablost, nevýkonnost a pocit ohrožení, utlumení, ohrožení, či dokonce panika. Podle projevů pak lze určit preparát, který pomůže. 

Lékem první volby přitom může být Sedatif PC. Jde o homeopatický léčivý přípravek, který díky svému komplexnímu složení zmírní příznaky stresu během dne, a tím zkvalitní spánek v noci. Tradičně se používá při úzkostných stavech a příznacích stresu, jako jsou neklid, nervozita, podrážděnost a poruchy koncentrace.  Přípravek je šetrný, obsahuje výtažky z několika bylin v homeopatickém ředění a mohou jej užívat i rizikové skupiny pacientů, jako jsou děti, a těhotné a kojící ženy. U tohoto léčivého přípravku se neočekávají žádné nežádoucí účinky ani lékové interakce, proto se může užívat současně i s jinými přípravky. Je ve formě tablet, které se rychle rozpouštějí v ústech.

Čtěte také: Překvapující příznaky deprese

Další homeopatické preparáty:

Na stres, strach, paniku a zvládání krizových situací:

Aconitum napellus 15C

Jde o lék, který je vhodný nejen na vysokou horečku bez pocení, ale užívá se také ve stavech šoku, kdy postižený prožívá ohrožení života. Může to být jeden z prvních léků poté, co se dozvíte, že jste onemocněli nebo že má pozitivní test někdo blízký, kolega či soused.

Dávkování: vezměte si 5 granulí v intervalu 15 minut a opakujte až do zlepšení. Mělo by se dostavit maximálně po 6 dávkách, pokud ne, zkuste jiný lék.

Arsenicum album 15C

Pomáhá při strachu z infekcí, nemoci, smrti, které provázejí silná úzkost a neklid. Užitečný pro ty, co se neustále snaží bojovat, dezinfikovat všechno možné i nemožné, neustále pozorují sebe i své blízké a stále si měří teplotu.

Argentum nitricum 15C

Léčí strach charakterizovaný chaotickým neklidem. Chcete udělat jednu věc, ale současně začnete něco dalšího a ve výsledku pak nedokončíte nic. Jedna myšlenka zběsile střídá druhou. Takový stav může doprovázet i strach z uzavřených prostor, výtahů, výšek a takzvaná anticipační úzkost a strach z budoucnosti. V těchto situacích můžete mít i průjem nebo cítit nutkání k častému močení, chuť na sladkosti a zlepšení psychického stavu po jejich konzumaci.

Gelsemium sempervirens 15C

Lék na strach pro ty, které doslova paralyzuje. Nejsou schopni myslet, v podstatě nic dělat ani moc mluvit, mají trému a pocit vnitřního stresu. Jedinci, kterým tento lék pomáhá, mívají při úzkosti a strachu, třeba i z nemoci, pocit na omdlení. Mívají problémy s usnutím a neklidným spánkem.

Dávkování: v ředění 30 C, 5 granulí večer, ráno a hodinu před další větší zátěží - např. v situaci, kdy musejí podat výkon.

Ignatia amara 15C

Role tohoto léku nastupuje ve chvíli, kdy začne kolísat nálada od naprosté deprese a zoufalství až k (nepatřičnému) veselí a snahám říkat, že je vše v pořádku a že se to zvládne levou zadní. Sledování zpráv, internetu a vůbec myšlenky na vnější svět a nemocné vše jen a jen zhoršuje, úlevu přinese nějaká činnost, odpoutání pozornosti.

Pulsatilla 15C

Hodí se pro jedince, kteří mají potřebu být litovaní a opečovávaní. V současné době (a i jindy) mívají strach, mají sklon k plačtivosti, potřebu opory, vyjádření sympatií a jsou rádi s někým blízkým, kdo s nimi situaci sdílí.

Jeden či dva z výše uvedených léků můžete brát na střídačku 3krát denně po 5 granulích a podle psychiky případně snížit frekvenci podávání. Užívejte několik týdnů.

Zdroj: hla-homeopatie.czwww.svethomeopatie.cz

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Anketní otázka

Měli jste někdy svrab?

25%
75%
Zatím hlasovalo 189 lidí

Mohlo by vás zajímat

Úzkost a strach

Jedná se o jevy, které jsou vlastní každému člověku, samy o sobě mají ve své podstatě ochranný význam. Umožňují jedinci reagovat včas na hrozící nebezpečí, kterému může organismus čelit buď bojem a nebo útěkem. Proto ne každý takovýto příznak lze "psychiatrizovat", tzn. považovat jej za příznak duševní nemoci.

Depresivní příznaky mohou předpovědět rozvoj Alzheimerovy nemoci

Příznaky deprese jsou pozorovány ve zvýšené míře u pacientů, u kterých se později projevila Alzeheimerova nemoc. To vede na základě výsledků populační studie k domněnce, že deprese může být preklinickou fází Alzheimerovy nemoci.

Deprese - co to je a u koho se vyskytuje?

Deprese (dříve nazývaná melancholie) je onemocněním duše, ale také celého těla. Jde o závažnou psychickou poruchu, která postihuje až 10 % obyvatelstva. Ve své nejtěžší formě se projevuje smutnou a sklíčenou náladou, která způsobuje nemocnému duševní trýzeň a bolest.

Deprese

Až deset procent obyvatel trpí depresemi, které se projevují smutkem, sklíčeností a ve výsledku i dušení bolestí.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce