Inzerce https://www.lekarna.cz/maminka-a-pece-o-dite/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=maminka-a-pece-o-dite

Jak vybrat kvalitní matraci pro dítě

( Komerční prezentace | přečteno: 23480x )

Budí se vaše dítě nevrlé a podrážděné? Stěžuje si na bolest zad? S největší pravděpodobností bude na vině nevhodné lůžko. Děti na něm tráví více času než dospělí a během noci nejvíce rostou, proto byste měli věnovat pozornost nejen jeho umístění v pokoji, ale také výběru matrace a polštáře.

Magniflex

Děti ročně stráví v posteli více než 40% času. Během spánku jejich tělo roste a čerpá nové síly, shromažďuje energii na další den a vlastně celý svůj budoucí život. Hluboký spánek dětí zaručí, že se po probuzení budou cítit odpočaté. Proto je důležité věnovat této části jejich života náležitou pozornost.

Pro kojence a batolata

Kojenec nebo i batole tráví v dětské postýlce ještě více času. Obvyklý rozměr postýlky je 120x60 cm. Postýlka by měla být vybavena zábradlím, které zabrání vypadnutí dítěte. Pozor však na mezery u zábradlí, aby si tam dítě nezaklínilo ruku nebo nohu. Vhodné je používat ochranné mantinely. Dětskou postýlku využijete do 2-3 let věku dítěte, a je třeba volit takovou matraci, která bude kvalitní. Zapomeňte na barvené matrace a kokosové výztuže nebo jiné výztuže. Vše, na čem dítě leží, ovlivňuje jeho další vývoj.
„Na naší prodejně se často setkáváme s dotazy rodičů ohledně „přírodních“ matrací pro dítě. Panuje zde mylná domněnka, že kokosové výztuže v dětských matracích je povyšují na přírodní produkt. Bohužel je tomu přesně naopak. Pro děti je tento materiál nevhodný. Při používání se z něj mohou uvolňovat malé částečky, které pak dítě během spánku vdechuje,“ upozorňuje Martin Vaškovic, vedoucí prodejny zdravotních matrací Magniflex v Praze.

Matrace pro děti odrostlé postýlkám

matracePři vybavování dětského pokoje myslete na to, že zhruba ve třech až čtyřech letech byste měli svému dítěti zakoupit vlastní velkou postel, nejlépe rovnou rozměr 90x200 centimetrů či větší. Dítě bude matraci používat dalších 8 až 10 let, do doby, než přestane růst. Barva a vzhled lůžka nejsou natolik důležité, proto můžete volbu přenechat dítěti. Vy však věnujte více času výběru toho nejpodstatnějšího, tedy matraci a polštáři. Nesnažte se za každou cenu šetřit, jde o investici na 10 let a hlavně investujete do zdraví svého dítěte, a to je k nezaplacení.

Pro děti paměťová pěna vhodná není

rodinaDospělý člověk od spánku vyžaduje hlavně odpočinek a regeneraci, ale u dítěte jsou nejdůležitější optimální podmínky pro růst. Kvůli tomu pro děti do 12 let nejsou vhodné matrace s paměťovou pěnou. Paměťová (viskoelastická) pěna v matraci vytvoří otisk těla a tělo se do pěny „ponoří“, a právě tím se dostává do rozporu s požadavky na rychlý růst a rozvoj dětského těla. Pro děti jsou vhodné matrace z tzv. studené pěny (PUR – polyuretanová pěna), které zajišťují optimální podporu páteře a kostí a nevytvářejí překážky pro jejich růst během spánku. Měly by mít antibakteriální a antialergické vlastnosti a striktně bez příměsi chemických barviv a lepidel (tyto vlastnosti garantuje certifikace Oeko-tex standard). Starším dětem můžete pořídit matraci s maximálně dvou centimetrovou vrstvou paměťové pěny. Až dítě přestane růst, mělo by být na něm, jak vysoká vrstva paměťové pěny mu bude vyhovovat.

Co pro děti se specifickými zdravotními problémy?

Mnoho dětí trpí alergiemi, astmatem, atopickým ekzémem, ale mohou se narodit i s vadami páteře. V takovém případě je vhodné navštívit specializovanou prodejnu s vyškoleným personálem, který bude schopen fundovaně poradit při výběru.
„Pokud nás navštíví zákazníci s opravdu specifickým požadavkem kvůli různým zdravotním omezením, tak velmi podrobně probíráme, jaké jsou jejich možnosti, a volíme takovou matraci, která jejich stav nejen nezhorší, ale mohla by i pomoci. Je proto dobré, aby zákazníci potřeby nejdříve zkonzultovali se svým lékařem a poté přišli k nám,“ vysvětluje Jana Ševčíková z prodejny Dobrý spánek v Boskovicích u Brna.

Komerční sdělení
Magniflex_Ordinace_Bannery_1900x500px_Spanek-poruchy.jpg
Od založení společnosti Magniflex v roce 1962 právě uplynulo 60 let. Toto významné výročí oslavuje nejen vznik společnosti, ale také výjimečnou značku, jejímiž silnými stránkami jsou poctivé řemeslo a neustálá inovace.
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Partner rubriky Spánek - poruchy
Partner rubriky Spánek - poruchy

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Prosté chrápání neboli ronchopatie

Chrápání neboli ronchopatie bylo považováno za jev nepříjemný, ale z medicínského hlediska bezvýznamný problém.

Nespavost

Nespavost je porucha usínání nebo trvání spánku.

Chrápání, nebo spánková apnoe?

Již delší dobu mám vážné obavy, že můj manžel trpí syndromem spánkové apnoe. K lékaři ale odmítá jít. Mohli byste mi napsat něco bližšího o tomto problému, jak ho léčit, co může způsobit jeho neléčení? Karin

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce