Jak vybrat kvalitní matraci pro dítě

( Komerční prezentace | přečteno: 19136x )

Budí se vaše dítě nevrlé a podrážděné? Stěžuje si na bolest zad? S největší pravděpodobností bude na vině nevhodné lůžko. Děti na něm tráví více času než dospělí a během noci nejvíce rostou, proto byste měli věnovat pozornost nejen jeho umístění v pokoji, ale také výběru matrace a polštáře.

Magniflex

Děti ročně stráví v posteli více než 40% času. Během spánku jejich tělo roste a čerpá nové síly, shromažďuje energii na další den a vlastně celý svůj budoucí život. Hluboký spánek dětí zaručí, že se po probuzení budou cítit odpočaté. Proto je důležité věnovat této části jejich života náležitou pozornost.

Pro kojence a batolata

Kojenec nebo i batole tráví v dětské postýlce ještě více času. Obvyklý rozměr postýlky je 120x60 cm. Postýlka by měla být vybavena zábradlím, které zabrání vypadnutí dítěte. Pozor však na mezery u zábradlí, aby si tam dítě nezaklínilo ruku nebo nohu. Vhodné je používat ochranné mantinely. Dětskou postýlku využijete do 2-3 let věku dítěte, a je třeba volit takovou matraci, která bude kvalitní. Zapomeňte na barvené matrace a kokosové výztuže nebo jiné výztuže. Vše, na čem dítě leží, ovlivňuje jeho další vývoj.
„Na naší prodejně se často setkáváme s dotazy rodičů ohledně „přírodních“ matrací pro dítě. Panuje zde mylná domněnka, že kokosové výztuže v dětských matracích je povyšují na přírodní produkt. Bohužel je tomu přesně naopak. Pro děti je tento materiál nevhodný. Při používání se z něj mohou uvolňovat malé částečky, které pak dítě během spánku vdechuje,“ upozorňuje Martin Vaškovic, vedoucí prodejny zdravotních matrací Magniflex v Praze.

Matrace pro děti odrostlé postýlkám

matracePři vybavování dětského pokoje myslete na to, že zhruba ve třech až čtyřech letech byste měli svému dítěti zakoupit vlastní velkou postel, nejlépe rovnou rozměr 90x200 centimetrů či větší. Dítě bude matraci používat dalších 8 až 10 let, do doby, než přestane růst. Barva a vzhled lůžka nejsou natolik důležité, proto můžete volbu přenechat dítěti. Vy však věnujte více času výběru toho nejpodstatnějšího, tedy matraci a polštáři. Nesnažte se za každou cenu šetřit, jde o investici na 10 let a hlavně investujete do zdraví svého dítěte, a to je k nezaplacení.

Pro děti paměťová pěna vhodná není

rodinaDospělý člověk od spánku vyžaduje hlavně odpočinek a regeneraci, ale u dítěte jsou nejdůležitější optimální podmínky pro růst. Kvůli tomu pro děti do 12 let nejsou vhodné matrace s paměťovou pěnou. Paměťová (viskoelastická) pěna v matraci vytvoří otisk těla a tělo se do pěny „ponoří“, a právě tím se dostává do rozporu s požadavky na rychlý růst a rozvoj dětského těla. Pro děti jsou vhodné matrace z tzv. studené pěny (PUR – polyuretanová pěna), které zajišťují optimální podporu páteře a kostí a nevytvářejí překážky pro jejich růst během spánku. Měly by mít antibakteriální a antialergické vlastnosti a striktně bez příměsi chemických barviv a lepidel (tyto vlastnosti garantuje certifikace Oeko-tex standard). Starším dětem můžete pořídit matraci s maximálně dvou centimetrovou vrstvou paměťové pěny. Až dítě přestane růst, mělo by být na něm, jak vysoká vrstva paměťové pěny mu bude vyhovovat.

Co pro děti se specifickými zdravotními problémy?

Mnoho dětí trpí alergiemi, astmatem, atopickým ekzémem, ale mohou se narodit i s vadami páteře. V takovém případě je vhodné navštívit specializovanou prodejnu s vyškoleným personálem, který bude schopen fundovaně poradit při výběru.
„Pokud nás navštíví zákazníci s opravdu specifickým požadavkem kvůli různým zdravotním omezením, tak velmi podrobně probíráme, jaké jsou jejich možnosti, a volíme takovou matraci, která jejich stav nejen nezhorší, ale mohla by i pomoci. Je proto dobré, aby zákazníci potřeby nejdříve zkonzultovali se svým lékařem a poté přišli k nám,“ vysvětluje Jana Ševčíková z prodejny Dobrý spánek v Boskovicích u Brna.

komerční sdělení 2019_Magniflex_MDC1_Polstare_Banner_OrdinaceCZ.jpg
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce
loading...
Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Partner rubriky Spánek - poruchy
Partner rubriky Spánek - poruchy

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Jste již očkováni proti klíšťové encefalitidě?

41%
52%
Zatím hlasovalo 361 lidí
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Melatonin

Melatonin podaný člověku působí jako chronobiotikum. To je jediný účinek, který byl dosud jednoznačně prokázán. Může ovlivňovat denní řád organismu. Melatonin podávaný před usnutím může zkrátit dobu usínání a případně snížit roztříštěnost spánku...

Spánková obrna nažene strach

Spánková obrna (též spánková paralýza) je velmi stresující spánková porucha, která umí vyvolat velkou úzkost a obavy. Po probuzení totiž můžete otevřít jen oči, ostatní svaly jsou vyřazeny z provozu – nemůžete promluvit, pohnout se, jen se dívat. Se stavem spánkové obrny se podle údajů setká za svůj život asi 30 % lidí. Ti, kteří spánkovou obrnu zažijí, se často obávají, aby děsivou situaci neprožili opakovaně.

Zdravý spánek je zárukou zdravého stárnutí

Obezita, nádorová bujení, Alzheimerova nemoc i vrásky v obličeji – to vše můžeme ovlivnit tím, jak kvalitně a jak moc, či málo spíme. Význam spánku v jednotlivých etapách života a jeho vliv na lidské zdraví připomíná Světový den spánku, který již po dvanácté vyhlašuje World Sleep Society.

Nespavost

Bez dostatečného spánku jsou porušené naše schopnosti přizpůsobovat se a hůře zvládáme i běžné denní starosti a situace.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.