Inzerce https://www.lekarna.cz/vyprodej-opalovani/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vyprodej-opalovani

Chlorella pomůže při očistě, únavě a posílí imunitu

( Redakce Ordinace.cz | přečteno: 2642x )

Chlorella je druh jednobuněčné sladkovodní řasy, která má svůj původ na Taiwanu a v Japonsku. Je bohatá na aminokyseliny, beta-karoten, draslík, fosfor, hořčík, železo, zinek a komplex vitamínů ze skupiny B.

shutterstock.com

Existuje celá řada poddruhů chlorell, které se obvykle odvozují od země jejich původu. Mezi ty nejznámnější patří chlorella vulgaris, která obsahuje jednoznačně nejvíc aminokyselin. Díky svým z nutričním hodnotám se chlorella řadí mezi superpotraviny. Její bohatě zelená barva pochází z chlorofylu, zeleného barviva, kterého má ze všech rostlin na světě nejvíce. 

Chlorella a její účinky

Jde o sytě zelený pigment v kombinaci s dalšími blahodárnými složkami řasy, které působí příznivě na lidské zdraví. Chlorella má vliv na:

 • normální činnost srdce a cév
 • normální činnost střev a jater
 • přirozenou obranyschopnost
 • pročištění
 • normální činnost střevního traktu, mikrobiální rovnováhu
 • imunitu, energii, vitalitu

Jak užívat chlorellu?

Tuto sladkovodní řasu je vhodné užívat v sušeném stavu ve formě prášku. Chlorella totiž obsahuje celulózovou buněčnou stěnu, kterou lidský trávicí systém nedokáže zpracovat. Účinné látky by tak tělo nemělo šanci vstřebat. Proto je třeba usušenou chlorellu rozemlít na prášek. V sušeném, rozemletém stavu chlorella pohlcuje škodliviny, a zbavuje tak naše tělo těžkých kovů nebo pesticidů, zároveň může tělo vstřebat všechny prospěšné látky.
Je k dispozici v různých formách, které lze z prášku připravit. Nejčastěji bývá k dostání ve formě tablet, nebo jemného prášku.

Chlorella není pro každého

Ačkoli má tato sladkovodní řasa vesměs příznivé vlastnosti, je třeba také zmínit, že není určena pro každého.

Vyhnout chlorelle by se měli lidé:

 • s onemocněním žilního systému,
 • pacienti po transplantaci orgánů,
 • všichni ti, kdo užívají léky na potlačení imunity nebo léky na ředění krve,
 • lidé s autoimunitními onemocněními,
 • pacienti s hyperfunkcí štítné žlázy či s chronickým zánětem trávicího traktu.

Kvůli nedostatku odborných studií, nelze chlorellu doporučit ani těhotným a kojícím ženám a dětem do tří let. Občas se také objevuje alergie na sladkovodní řasy, která se projevuje dýchacími potížemi, podrážděním sliznic v ústech a krku nebo průjmy.

Jak užívat chlorellu?

Chlorella se prodává ve formě doplňku stravy. O tom, zda je pro vás chlorella vhodná je dobré se poradit se svým lékařem či lékárníkem. Pokud se chlorellu rozhodnete užívat, je vhodné znát pravidla pro užívání chlorelly:

 • Začněte malou dávkou, a tu podle vlastního uvážení navyšujte s tím, že maximální denní příjem chlorelly (ideálně rozložený do tří dávek) by neměl u dospělého člověka překročit 6 g.
 • Při užívání řas je nutné dodržovat pravidelný pitný režim. Pro ten platí jednoduchá poučka: na každých 15 kg své tělesné hmotnosti vypijte 0,5 litru vody.
 • Není vhodné chlorellu užívat déle než tři měsíce. Po tříměsíční proceduře je dobré minimálně na měsíc řasu vysadit.

Prášek z chlorelly můžeme přidat do ranního smoothie, kaše nebo pomazánky. Za vyzkoušení stojí přidat trochu chlorelly do zelené avokádové pomazánky s česnekem nebo tradičního guacamole.  

Pozor na nadužívání chlorelly

Pokud vás bolí hlava, jste unavení, trápí vás nadýmání, zácpa, špatně trávíte nebo máte vyrážku, pravděpodobně užíváte příliš velké množství chlorelly. Dávku snižte, pijte více čisté vody a problémy brzy samy odezní.

Zdroj: lekarna.cz

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Mohlo by vás zajímat

Přehled vitamínů a jejich účinku

Dočasný nedostatek vitamínů označujeme jako hypovitaminózu, úplný nedostatek označujeme jako avitaminózu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce