Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Pravidelný pohyb vyhlazuje vrásky a působí proti depresi

( Renata Vyšínová | přečteno: 8556x )

Vypít lahvičku s elixírem mládí by jistě bylo pohodlnější, ale dlouhověkost, zdravé tělo, veselou mysl a obličej bez vrásek získáte i pravidelným pohybem.

shutterstock.com

Nikdy není pozdě začít, ale pokud se chcete dožít vysokého věku a přitom si užívat pevného zdraví, vyplatí se hned od mládí pracovat na zásadách zdravého životního stylu – střídmě jíst a zdravě sportovat.

Nedostatek pohybu je spolehlivou cestou k obezitě, kardiovaskulárním chorobám, onkologickým onemocněním a psychickým potížím. To jednoznačně vyplývá z materiálu Život je pohyb a pohyb je život, který vydala Klinika tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace Fakultní nemocnice Olomouc. Naopak pravidelný a správný pohyb:

 • má pozitivní vliv na srdeční funkci,
 • zvyšuje stažlivost srdečního svalu a jeho elasticitu, zvyšuje srdeční práci. Srdce díky pohybu lépe funguje a stárne pomaleji,
 • zvyšuje dechový objem při maximální práci a frekvenci dýchání,
 • patří k základním režimovým opatřením při léčbě vysokého krevního tlaku - při zvýšení tělesné aktivity totiž poklesne krevní tlak o 5-10 mm Hg
 • působí na oběhový systém, snižuje riziko kardiovaskulárního onemocnění, snižuje krevní tlak
 • zlepšuje funkci plic, zásobuje tělo kyslíkem
 • upravuje hodnoty krevních cukrů (prevence cukrovky) a tuků (lipidů), zvyšuje HDL (hodný) cholesterol. Zlepšuje metabolismus ve tkáních
 • zpevňuje svaly, klouby, zlepšuje koordinaci
 • zvyšuje hustotu kostní tkáně, takže je prevencí osteoporózy a snižuje riziko zlomenin
 • optimalizuje (snižuje) hladinu ženských pohlavních hormonu – estrogenů, což je prevence rakoviny prsu
 • zamezuje tvorbě vrásek
 • působí proti zácpě, proti zažívacím potížím
 • okysličuje a prokrvuje mozek - zlepšuje paměť a pozitivně stimuluje nervový systém
 • produkuje hormony dobré nálady a odbourává negativní emoce, působí proti depresi.

Takže každý, kdo by chtěl vypadat dlouho mladě, netrpěl zbytečně žádnou z uvedených nemocí, měl by začít sportovat. Napište nám do diskuse nebo na mailu [email protected].

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
Marie

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Kamila

Já myslím, že eliksír věčného mládí jednou vynaleznou ještě se budem divit. Já jeden přípravek, který za tkaový malý zázrak považuji doma mám. Zkusila jsem jich fakt řadu, ale nejvíc se mi opravdu viditelně osvědčuje babob od maxivitalisu. Je to pro mě fascinující olej stačí kapička na nanesení. Navíc nesnáším, jak musím čekat,než krém vsákne, tady to nehrozí. Příjemě voní jsem z něj vážně unešena.

Lidka

Ten olejík sem dostala od dcery k narozeninám. Ještě ho užívám krátce abych soudila, ale nadchl mě už nyní je fakt příjemný. Doted jsem o baboabovem oleji neslyšela. Ještěže ty děti mame.


Celkový počet příspěvků v diskusi: 5. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Mohlo by vás zajímat

Preventivní prohlídky zachrání zdraví

Preventivní prohlídka zachrání zdraví nebo i život, to potvrzují nejlépe zkušenosti praktických lékařů nebo gynekologů. Lidé prevenci podceňují, i když mohou dostat důkladné vyšetření zdarma.

K normální výšce pomůže nemocným dětem hormon

Rodiče, ale i dětský lékař při preventivních prohlídkách. To jsou ti, kteří by měli odhalit, zda dítě netrpí poruchou růstu. Pokud se na takový problém přijde, pak má moderní medicína účinnou léčbu. Ta má ovšem smysl jen tehdy, pokud se s ní začne včas.

Hypohydratace

Hypohydratace je stav, kdy tělu chybí akutně voda. Hypohydratace u všech jejích typů provázena nálezem nízkého krevního systémového tlaku, tachykardií, snížením centrálního žilního tlaku, křečemi a pocitem žízně.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce