Preventivní lékařská péče a zdravý životní styl budou hrát stále větší roli ve výskytu a následné léčbě nádorových onemocnění. Japonská vláda v posledních letech klade na prevenci a zlepšování stylu života velký důraz. Ženy se dnes v Japonsku v průměru dožívají 85 let, zatímco muži 78 let.
Ředitel japonského národního onkologického institutu v Tokiu Cuguo Naruke uvedl, že za posledních sto let se průměrný věk dožití v Japonsku zdvojnásobil. V Česku se muži i ženy dožívají pro srovnání v průměru zhruba o šest let nižšího věku.
Čeští a japonští odborníci v uplynulých dnech v Jihlavě debatovali o nových poznatcích a léčebných postupech při rakovině prsu, slinivky či rizikových operacích střev. Nelze říci, že by na sympoziu zaznělo něco zcela převratného, ale každou přednáškou se posouvají medicínské vědomosti o něco dopředu. Zdokonaluje se diagnostika a léčba, a pro mladé lékaře je to nenahraditelná výuka.
Odborné debaty se zúčastnilo kolem 50 českých lékařů a více než desítka japonských odborníků, v převážné míře univerzitních profesorů. V průběhu sympozia navštívili japonští lékaři jihlavskou nemocnici. Byli překvapeni velkým prostorem pro každého pacienta a hlavně čistota na odděleních.
Česko-japonské lékařské sympozium je satelitní součástí 24. evropského chirurgického kongresu - International College of Surgeons (ICS). ICS má aktuálně šest kontinentálních a 112 národních sekcí, sdružuje přes 8000 chirurgů. Ústředí organizace sídlí v Chicagu. ICS mimo jiné organizuje mezinárodní chirurgické týmy, které pomáhají rozvíjet tento lékařský obor v chudých a zaostalých zemích.
Zdroj: ČTK
Nacházíte se v archivu neaktuálních článků!
Pokud hledáte aktuální informace o
nemocech a jejich příznacích, chcete vědět detaily a průběh různých
vyšetření, nebo se zajímáte o možnosti
prevence, využijte horního menu nebo navštivte
hlavní stránku Ordinace.cz.
Přidat nový komentář