Inzerce https://www.lekarna.cz/pripravte-se-na-leto/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=pripravte-se-na-leto

Vitamín D (cholekalciferol, ergokalciferol)

(MUDr. Magdaléna Patočková | přečteno: 111584x )

Pod plachetkou osoba o berličce s křivýma nohama není nikdo jiný, než Polednice. Nelze vyloučit, že se autor inspiroval některou z babic svého mládí, ale je téměř jisté, že měla křivici.

shutterstock.com

Polednici chyběl vitamín D

Pod plachetkou osoba o berličce s křivýma nohama není nikdo jiný, než Erbenova Polednice. Nelze vyloučit, že se autor inspiroval některou z babic svého mládí, ale je téměř jisté, že měla křivici. Byla špatně živena a její kosti změklé nedostatkem vápníku se zdeformovaly do typických křivek. Nezbylo než se zahalit do plachetky již od útlého mládí. Ovšem díky plachetce se zase nemohla opalovat a tak jí vápník chyběl do smrti, neboť se do kostí nemohl nikdy zabudovat. 

kapitola
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
Žabka
3x

To je hloupost, samozřejmě, ze i z vegetariánské, potažmo veganské stravy se vitamín D dá získat, a to ve formě D2, tedy ergokalciferolu. Najdeme ho např. v houbách, což sice nejsou rostliny, ale i tak vegetariáni nemají smůlu. Takže opět špatná zpráva spíše pro masožrouty - zase jednou nemáte pravdu.

Janinka
4x

Už jen to že si někdo ničí zdraví tím že je vegetarián nebo dokonce vegan svědčí o tom že není ten člověk v pořádku. Člověk je prostě masožravec at chce nebo ne...a pak mu prostě dané vitamíny, minerály chybí... všeho se má samozřejmě s mírou nejlépe je kombinovat rostlinou a živočišnou stravu...pár let jsem potraviny studovala vím o čem mluvím...

n
2x

>Člověk je prostě masožravec at chce nebo ne...a pak mu prostě dané vitamíny, minerály chybí... >prostě,prostě Ono to tak prosté milá dámo není, Vaše sdělení je nepravdivé a zavádějící. Počínaje tím, že člověk je masožravec; to rozhodně není, člověk je všežravý primát s trávicí soustavou dimenzovanou na trávení převážně rostlinné stravy. Jestli jste studovala potravinářkou, tím bych se ani moc nechlubil a rozhodně bych se už neoznačoval za odborníka na výživu. Jediný prvek, který je známý tím, že se čistě rostlinnou stravou nedá dost dobře získat je vitamín B12, kterého si na rok koupíte za pár korun v lékárně. V některých případech se dá uvést i vitamín D. Maso může mít v určitých situacích určité výhody ,ale není z hlediska lidského metabolismu pro plnohodnotné fungování nepostradatelné. Alespoń se ke mě zatím nedostaly žádné informace, které by znamenaly opak. Naopak se ke mne dostalo plno informací, které naznačují, že omezení konzumace masa je zdravotně prospěšná.


Celkový počet příspěvků v diskusi: 30. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce