Z vraku jsme vylezli po svých

( Návštěvníci Ordinace.cz | přečteno: 8013x )

Autonehoda je dílem vteřiny. Paní Lucie může mluvit o obrovském štěstí, protože náraz do svodidel na rakouské dálnici odneslo jen auto. Sice z něj zbyl jen vrak, ale posádka vyvázla bez větších zranění - zřejmě celé hejno strážných andělů se muselo postarat o to, aby i tahle nehoda měla dobrý konec!

shutterstock.com
Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ

Jeli jsme na letní dovolenou. Ačkoli jsem řidičák neměla dlouho, měla jsem najeto hodně a řízení mě opravdu bavilo. Zbývalo už jen několik málo kilometrů do cíle... Manžel mi chvilku před tím při přestávce nabídl vystřídání, ale já se necítila unavená, naopak... Kéž bych ho bývala poslechla.

Už ani nevím, o čem jsme horlivě diskutovali. Předjížděla jsem právě kamion (ten večer už několikátý) a chystala se zařadit zpět do pruhu. Najednou - nevím ani co se pořádně stalo, jestli jsem se něčeho lekla, nevím... Možná částečně i z nezkušenosti jsem pohnula volantem prudčeji, než bych měla a auto se rázem stalo naprosto neovladatelné, ještě jsem to zkusila vybrat doleva, doprava. Nakonec jsem cítila jen prudký čelní náraz do levých svodidel, lehkou ránu o něco do hlavy a střepy v puse... Pak už auto stálo. Během toho, co jsme, jak jsem později zjistila, točili hodiny kolem svodidel, nás předjel ten předjížděný kamion, jehož řidič nám v zápětí přispěchal na pomoc.

Nestalo se nám v podstatě nic. Šrám na čele, na lokti a natažené krční svaly byly nepatrnými v porovnání s tím, co se stát mohlo. O pár metrů dál už nebyla svodidla, která jsem ve 110km rychlosti slušně poničila, ale betonové bloky a hned za nimi most! Z auta jsme vylezli po svých, čemuž nechtěl nikdo, kdo auto viděl, vůbec věřit - posuďte z fota sami...

Dodnes si budu pamatovat 362. km rakouské dálnice. Policisté přijeli během chvilky, okoukli auto, nás, můj řidičák... Zapsali si, že ho nemám dlouho, přivolali odtahovku a bylo hotovo. Překvapivě nás až do doby, než jsme se dostali zpět domů (cca den a půl), neviděl žádný lékař...

Jak už jsem psala, mohlo se stát cokoliv, díky Bohu jsme měli hromadu štěstí v neštěstí. Stačilo pár vteřin a vše mohlo být jinak. Dnes už znovu jezdím, i po dálnici, ale pořád mám na mysli, že stačí jen chvilinka. Říká se, že každý řidič si "musí" nějakou tu nehodu zažít, tak doufám, že už mám vybráno na celý život.

Hodně dobrých konců všem přeje Lucie.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.oscillococcinum.cz/?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=oscillo-2019-podzim&utm_content=300x300_kreativa_zima_ocsillo

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 134 lidí
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Mohla jsem umřít pro písničku

Někdy může být nehoda i varováním - zvlášť, kdy dopadne dobře a my si z ní můžeme vzít poučení a vyvarovat se možná daleko horších situací. Paní Miroslava by nám to jistě jen potvrdila!

Od vykrvácení mne dělilo deset minut

U čtení příběhu paní Moniky běhá opravdu mráz po zádech. Jak sama přiznává, tak od smrti vykrvácením jí dělilo pár minut. Naštěstí ale vše dopadlo tak, že i tato nehoda má dobrý konec.

Skočil jsem opravdu jak o život

Jsou situace, na které vzpomínáme celý život. Stejně, jako pan Miroslav na nehodu, která se stala už v roce 1944. Stačila jen chvíle a mohlo se stát neštěstí... Díky jeho pohotovosti to ale je další nehoda s dobrým koncem.

Kterak synek sportem k úrazu přišel

Děti mají mít dostatek pohybu, ovšem některé mají tu schopnost, že jejich aktivity často končí nehodou. Jedním z takových je i syn paní Jájiny. Jeho anděl strážný se opravdu nenudí...

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.