Do cesty mi vběhl pes

( Návštěvníci Ordinace.cz | přečteno: 10254x )

Jak je vidět z vašich příspěvků, o našem osudu opravdu rozhodují náhody a vteřiny. Pro pana Vladimíra to byla chvilka, kdy mu při rychlé jízdě na kole vběhl do cesty pes. I když následky zranění pociťuje dodnes, je si vědom, že to stále byla nehoda s dobrým koncem, protože mohlo být hůř.

shutterstock.com
Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ

Už je to skoro rok, co jsem jel na kole na výlet. V jedné vedlejší silnici, kde bylo dobře vidět, jsem si to z kopce frčel, jak jsem později zjistil z údaje cyklocomputeru, slušnou "čtyřicítkou". Všude volno, ani živáčka a najednou zpoza jednoho osamoceného parkujícího auta podél chodníku vyrazil pes! Byla to setina vteřiny a všichni tři (kolo, já a pes) jsme se váleli na silnici.

Teď, s odstupem téměř jednoho roku, si říkám, že jsem měl vlastně štěstí, protože jet za mnou nebo proti mně auto, už jsem tento mail nemusel taky napsat. No, vypadal jsem dost potlučeně, pejskovi se vůbec nic nestalo, přiběhl ke mně a chtěl mi začít lízat krvavé šrámy, tak jsem ho odehnal. Ošetřila mě jeho majitelka, které pes utekl. Náhodou to byla zdravotní sestra na mateřské dovolené, tak mi poskytla první pomoc.

Za tři dny se z této kolize vyklubala trombóza jako hrom - nateklá pravá dolní končetina jako hrom. A tak hned houkačkou sanitkou na "Karlák". Kromě trombózy jsou dodnes ještě znát nějaké ortopedické problémy, ale jinak už kolo zase proháním a kolem inkriminovaného místa jezdím pořád, teď už ale pomaleji a pozorněji, a pejska si, když jdu pěšky, pohladím. Vím, že za to nemůže, prostě se chtěl proběhnout.

Toť vše, v podstatě nic vyjímečného, ale přece jen jezdím opatrněji, pořád mám na mysli zdravotní problémy, které jsem musel překonat a taky jsem tu už nemusel vůbec být...

Přeji Vám hezký den bez takovýchto zážitků. Vladimír Palan

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce
loading...

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Obáváte se, že můžete mít poruchu štítné žlázy?

Zatím hlasovalo 64 lidí
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Ještě tam někde je můj zub

Nehody na kole mohou být velmi vážné. Ta, kterou prožila paní Iveta, naštěstí skončila ještě docela dobře. A to všechno kvůlu klobouku...

Auto mi nacouvalo na obě děti

Skončit s dvěma dětmi pod autem, to je zážitek, který by si asi každá maminka klidně odpustila. Velké štěstí ale je, pokud taková nehoda skončí šťastně, bez větších zranění. Paní Martina přiznává, že dodnes jí trápí vzpomínky, ale dětem ani jí se nic vážného nestalo!

Od vykrvácení mne dělilo deset minut

U čtení příběhu paní Moniky běhá opravdu mráz po zádech. Jak sama přiznává, tak od smrti vykrvácením jí dělilo pár minut. Naštěstí ale vše dopadlo tak, že i tato nehoda má dobrý konec.

Skočil jsem opravdu jak o život

Jsou situace, na které vzpomínáme celý život. Stejně, jako pan Miroslav na nehodu, která se stala už v roce 1944. Stačila jen chvíle a mohlo se stát neštěstí... Díky jeho pohotovosti to ale je další nehoda s dobrým koncem.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.