Inzerce https://www.lekarna.cz/specialni-nabidka/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=specialni-nabidka

Ztráta erekce je nemoc, která dokáže zničit i pevný vztah

( Vratislav Konečný | přečteno: 22246x )

Selhání při sexu je jeden z největších mužských strašáků. Postihuje stále nižší věkové kategorie. Příčiny jsou nasnadě - špatná životospráva, stres, málo pohybu, běžné civilizační choroby, jako je daibetes, vysoký tlak, ischemické záležitosti. Podle docenta MUDr. Jaroslava Zvěřiny CSc. ze Sexuologického ústavu 1LF UK a VFN Praha, je erektivní dysfunkce v mužské populaci už bohužel zcela běžný problém.

shutterstock.com

S erektilní dysfunkcí se během svého života setká každý druhý muž. Porucha erekce může vážně narušit sebevědomí muže i partnerský vztah. Připustit si, že za to může sám, je velmi těžké, proto si muži spíše drží toho, že za selhání může jejich partnerka. Docent Zvěřina podotýká, že i to je příčinou, proč se i dlouholeté a pevné partnerské vztahy hroutí. Muži se začnou styku vyhýbat, partnerky je podezřívají z nevěry, anebo z toho, že pro svůj protějšek již nejsou přitažlivé.  Většina mužů se za svůj problém stydí a lékaře nenavštíví. Místo toho volí koupi doplňku stravy, který problém nevyřeší. Mezi doplňky stravy a léčivými přípravky je diametrální rozdíl, který může mít v případě léčby erektilní dysfunkce negativní důsledky. Doplňky stravy už podle svého názvu stravu pouze doplňují. Nejsou určeny ani k léčbě, ani k prevenci nemoci. Jde o potraviny s vysokým obsahem vitamínů či minerálních látek, nebo jiných látek s nutričním nebo fyziologickým účinkem. Na rozdíl od léků na předpis jejich uvedení na trh nepředchází povinné klinické testy a testování jakosti, účinnosti a bezpečnosti.. 

Léky mohou rozhodnout

Současná medicína nabízí  bezpečné, účinné a klinicky testované léky. Včasná návštěva lékaře navíc může pomoci odhalit vážnější zdravotní problém, jako například kardiovaskulární onemocnění. Ty mohou rozhodnout. Rozhodující roli  hraje hladina mužského pohlavního hormonu - testosteronu v krvi. Nejvyšší ji mají muži mezi 18. - 23. rokem. Bohužel současné tempo života se stresem, alkoholem, obezitou a nikotinem způsobuje, že kolem 35. roku hladina testosteronu natolik nízká, že je příčinou občasného selhání a snížení zájmu o sex.“ říká doktor Zvěřina.

K tomu se musí přiřadit i vedlejší účinky některých léků, například při daibetu, hypertenzi nebo braní antidepresiv. Agenturní výzkumy v roce 2004 konstatovaly některou z poruch erekce každého druhého muže ve věku 35-65 let. Úplnou ztrátou erekce trpí každý desátý muž. Základem léčby ale je zbavit se studu a poradit se s odborníkem. Včasná léčba a samozřejmě i promluvy mezi partnery mohou vrátit vztahy do původního stavu. Mnohdy se naopak jejich fungování zlepší.

Milování je o potěšení, odbourává stresy, vyplavuje pozitivní látky do krve, je zdravé,“ říká na závěr docent  Zvěřina.

Sdělte nám, klidně anonymně, své zkušenosti. Můžete tak udělat v diskusi nebo je poslat na mail redakce@ordinace.cz.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
pavel

Já jsem s tímto problémem k doktorovi zašel. Bez ptaní, bez jakékoliv rady mi podal předpis na viagru a jak jsem dopadl. Zaplatil jsem pěkné peníze za to, že mě pak 3 dny bolela hlava a místo sexu jsem seděl v koupelně... Na doplňky stravy nedám dopustit, pomáhají mi a nemají žádné vedlejší účinky.

Milan

Já osobně jsem vyzkoušel Clavin a jsem maximálně spokojen!!

Jan

Souhlasím. S Clavinem mám vždy pevnou erekci a dlouho vydržím.


Celkový počet příspěvků v diskusi: 10. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/specialni-nabidka/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=specialni-nabidka

Anketní otázka

Byli byste ochotni darovat stolici?

68%
32%
Zatím hlasovalo 205 lidí

Mohlo by vás zajímat

Impotence

Nedostatečná tuhost mužského pohlavního údu patří k nejčastějším funkčním sexuálním poruchám. Alespoň někdy v životě se s tímto problémem setká naprostá většina mužů.

Rychlé sexuální vzrušení

Znáte nějakou bylinu, která by mi pomohla se rychleji vzrušit při pohlavním styku? Vlaďka

Cukrovka (diabetes)

Chtěla bych se zeptat, zda existují nějaké homeopatické léky, které by pomohly v léčení cukrovky. Alice

Diabetes mellitus, úplavice cukrová, lidově cukrovka

Diabetes mellitus představuje skupinu chronických onemocnění, která mají různý mechanismus vzniku a projevují se poruchou metabolismu cukrů, tuků a bílkovin.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce