Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Akné na zadku

Ahoj či dobrý den, jsem už z toho celkem zoufalá, tak to píši sem v naději, že mi někdo poradí. Prakticky odmalička se mi dělají pupínky na zadku, jak normální, které jsou třeba od podráždění, tak i takové ty tvrdé boláky. Byla jsem s tím snad tisíckrát u praktické i kožní lékařky, pořád na mě něco zkouší a nic mi na to ještě nezabralo. Už se tam i stydím chodit, pořád na ně vystrkovat zadek, však chápete. Někdy je to lepší, někdy horší, ale ty tvrdé boláky jsou příšerné. Hrozně to svědí, bolí, teď na tom ještě musíte sedět... Neznám nikoho, kdo by to měl, většinou to třeba trápí lidi na zádech, ale ne na pozadí. Jestli má někdo podobný problém, dejte mi prosím vědět :( Děkuji

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Veronika
24x

Ahojky, mam uplne stejny problem moje doktorka mi doporucila,abych vyzkousela detske zasypy, pudry atd..ale nic z toho mi nezabralo, ty pupinky jsou opravdu velke a porad se mi to zhorsuje uz se ani nemuzu chodit koupat k vode, protoze je to videt, to bych si asi musela poridit plavky s nohavickou. Prosim, jestli prijdes na nejake reseni, tak se mi ozvi, uz jsem z toho moc zoufala i pred pritelem se stydim. Predem dekuji... muj e-mail [email protected]

Veronika
48x

Tak a vyreseno, Tea tree olej, zinkova mast a konopna mast! funguje to

achjo
11x

a zmizelo to uplně?

Teny
13x

S tea tree mastí souhlasím! Zabírá to už přes noc :) a účinek se časem nesnižuje, sice jsem se toho nadobro nezbavila, mazat musím na noc i na den, ale výsledek je skvělý :)

Psyché
23x

Dámy já nevím - ten olejiček co uvadíte palí jako prase - myslim si, že to muze dost podrázdit pokozku. Mě se tahle lahůdka začala dělat presne pred mesicem, co jsem aktivne zacala chodit na spinning do té doby hladký zadeček. Jsem s toho znacně nervózní ..samozřejmě i kvůli partnerovi :).. Takže zatím po 3nanešeních doporučuji Bachův krém - je to krem z bylin, pomáhá i na plet, na odřeniny a modriny. Na ten zadeček jsem jej zkusila řekněme - v zoufalství a BINGO! Koupit se dá v lékarně, pripadne obednat z netu, no a nebo v Praze kousek od vlakáče Florenc je přímo prodejna. :) a není to žádná finanční hruza :)

Zuzi
16x

Holky, je to svinstvo a nejde se toho zbavit úplně. Akné mě trápí na obličeji a zadečku fakt brutálně. Na zadek zabírá: 1) každý den umýt alespoň mýdlem 2) 3x týdně peeling (stačí obyč.z Balea z DM za 30kč;) 3) nebo masírovat žínkou 4) nenosit upnuté oblečení 5) moje tajemství - Eclaran 10 (u kožní na recept na těžší formy akné na zádech, v lékarně zaplatíte 30kč, úžasný přípravek ale bacha - vyběluje oblečení, takže doporučuji na noc) 6) vymáčkněte si ty malé pupínky, než vám zahnisají 7) jednou za čas nemazat nemastným krémem V zimě mi zmizly a měla jsem tak krásný zadek, užívala jsem si sex s přítelem zezadu ale teď je tepleji a opět se vracejí :( je to taky proto, že cel den sedím na škole na zadku...

ssisa
6x

Čistiť micelarnou vodou alebo nejakou odlicovacou a na noc natrieť konopnym olejom alebo kremom. Mne to velmi pomohlo teraz si natieram Bionect krem a zbavujem sa jazvičiek ktoré mi ostali.

Anonym
1x

Ne to teda nepomaha ani jedno z toho

Petr
1x

Ahoj takže když to budu mazat konopnou masti tak to po nějakém čase zmizí?

KattS
6x

Co se týče těch dětských přípravků, tak mám na akné odzkoušen Sudocream, opravdu super. Opravdu zabírá. Jinak bych si myslela, že zabírá to samé jako na klasickou akné v obličeji. Sérum na akné, čištění, pravidelná péče. Měla jsem jen párkrát, ale soucítím s Vámi a držím pěsti, ať konečně něco zabere!!!

Pomooc
8x

Kde sa dá prosím kupiť ten tea tree ?

Viky
8x

Ahoj holky mam stejny problem a vzdy mi pomohlo solarium nebo slunicko ono to ty pupinky vytahne a pak je klid...

Kamča
2x

Lékárna (;

Nikola
8x

Ahoj vsem, sama mam takovy problemy, neni to az tak akutni, pupinky se mi delaji jen na spodni casti zadku kde prechazi v zadni stehna, ale samotnou me to stve, na dotyk jsem tu kuzi mela jak hrubou srst nejakeho zvirete :DD ale precetla jsem si nekolik clanku a z vlastni zkusenosti opravdu pomaha, kdyz si zadek kazdy vecer ve sprse myjete zinkou, nebo treba houbou na myti. Kuze je uz po nekolika dnech na dotyk mnohem hebci a pupinky postupne mizi. Po vylezeni ze sprchy se jeste namazu telovym kremem (ja osobne pouzivam Dove na suchou kuzi) a muzu rict ze po 3 tydnech mam kuzi jako detskou prdelku! :D tak nezoufejte a urcite to zkuste :)

Dagmar
4x

Ahojky, mám pocit, že jsem se teď krátce před 60 stala puberťákem, na obličeji fakt hnízda a mapy a pozadí hluboké hnisavé pupence a bolestivé mapy. Oblečení nosím volné, dost se hýbu - takže zapařením to není. No a na ten obličej jsem zkusila natvrdo drastickou metodu. Oloupaný stroužek česneku rozkrojit a ihned potřít postižená místa i lehce přes okraj ložiska, stejně tak potřít místa s černými tečkami jako nos, brada. Nanášet na čistý obličej ráno a na noc, vyhnout se očním partiím a okraji úst. Musím tedy říct, že pokud se vaše okolí dokáže povznést nad lehčí :-) odér, zafungovalo to perfektně a zatím po 2 měsících se nevrátilo. Je to vlastně přírodní antibiotikum, jen se musíte po dobu aplikace, mě stačil 1 týden, všech typů krémů a pleťových a podobných vod vzdát, stejně tak mýdla, používat jen vodu. Obličej pak můžete namalovat, ale pokud možno bez podkladové báze. Podle mého zdroje lze prý aplikovat na celý obličej a funguje to jako omlazující peeling - no nemám odzkoušeno takže bez záruky. Takže - s pozadím si nevím rady - ale když to fungovalo na citlivý obličej, tak za pokus nic nedám, běžím koupit česnek - pokud možno ten český (bez konzervace kvůli přepravě) a zahajuji útok na pupence na pozadí - budu muset skousnout stud a požádat manžela o asistenci - ale takhle to dál nejde a tak jdu do toho :-))

Dagmar
4x

Ahojky jsem zpátky s tím česnekem - takže na akné na pozadí zabral výborně - ale jak tak tak čtu ostatní příspěvky, tak tu asi působí opravdu drsně - no jo, solárko to není a pleťová voda taky ne - ale zafungovalo to, jen pozor na jinak poraněná místa, těm se vyhnout např. staré jizvy po operaci či porodu. Držím palce

Anonym
1x

Holky, vyzkoušejte koloidní stříbro na potírání zadku (místo pleťové vody) - je to antibakteriální a mě osobně pomáhá Sudo cream a taky sluníčko. Samozřejmě peeling je občas taky dobrý nebo si udělejte vanu a nasypte tam dostatek koupelové soli - mě se zadek nejlépe hojí u moře, takže solárko+koupelová sůl + koloidní stříbro a Sudo cream. :)

MIKA

Cibule 30 s krouzit dokola POMAHA potom fenistil a tee trea oil taky jde a nebo 3* denně čistit bodou

Kim

Akné, jak je spojováno s hormonami, tak u holek hodně pomáhá správná antikoncepce. Ta to vše vtipnou vybalancuje.

LucieLu

Ahoj ...mě na to dost zabírá místo (=zadek :-) potírat buď desinfekcí...myslím že nejvíc pomohl gel septoderm...nebo pasta pro mimča imazol ( je ale bílá a udělá takový film...něco jako tekutý pudr)možno i zinková mast...dál je super rozpustit hodně soli nebo jedlé sody do vody...a tím potírat...důležité je si boláky nedrbat do krve a hlavně nevymačkávat...způsobují to zřejmě bakterie, kvasinky, houby a střevní bakterie...často i zlatý stafilokok...též pomáhá při každém koupání místa vydržet peeling a pak namysli obyč. mýdlem...a nechat tak minutu působit. Nakonec dám i tekuté mýdlo na intimní hygienu...pak hlavně důkladně osušíme každý záhyby...a na nic aplikovat výše napsané masti či solný roztok...ráno pak jen krátce opláchnout vodou a promastit třeba levandulový nebo kokosový olejem...zlepšení je znát po každé proceduře okamžitě... :-) tak hodně úspěchů ...a ahoj...

Elis

Jolky muze za to i sladke jidlo nejvic cokolady

Erika
6x

Čaute holky ja mam tez taky isty problem ako vy .. a neviem ho tiez vyriesit tak keby ste prisli na neco nove tak napise na stranku .. dakujem

leila
3x

ahojte, skúste ICTAMO PRO...je to voľne dostupné v lekárni...ja som používala detské zásypy, ale to pomohlo iba v období, keď nebolo veľmi teplo...toto ale zabrali a teraz som úplne v pohode...

Iveta
2x

Na tvoji radu jsem zkusila, ale zadna zmena :(

achjo
4x

zkoušela sem i zinkovou mast a je to pořád stejné :-(

huhi
3x

já mám stejnej problém a prej na to pomáhá když se sprchujete pravidelně studenou vodou...a nebo sem četla TO BYLO ZAJÍMAVÝ, ŽE SI MÁM SMÍCHAT VEJCE S MÁSLEM A POTŘÍT TIM ZADEK PREJ TO POMAHA HROZNĚ DOBŘE ...ALE TAK KAŽDEMU POMAHA NECO JINEHO NO..

Lolí
3x

A zkoušela jsi to? Pomohlo to? :)

Mandarinka
4x

Ahojky, já mám úplně stejný problém jako vy. Hodně se za to před přítelem stydím i přes to že jsme spolu 5 let tak to u mě trvá.....Na pleti nemám ani jedem ale na zadku je jich dost. Prosím Vás nevíte si s tím rady jak se toho zbavit??

Káča
4x

Ahoj. Mam úplně stejný problém :( na obličeji se mi pupínky dělají opravdu minimálně, ale na zadku je mam stále a nevim co stim. Podle mě je to dědičný a jen tak odstranit se to nedá...Moje mamka má ten samý problém. Zezačátku jsem si myslela, že se to časem zpraví, ale opak je pravdou. Je to nepříjemné...Přeji ať se to zahojí ;)

sandra
4x

Taky mam ten sami problem a cetla jsem ze pomaha studena sprcha delam to tak uz rok a zadna zmena pupinky nemizi, bohuzel ma matka to ma taky takze to asi dedicne bude . A je to opravdu neprijemne hlavne se svleknout pred klukem je neprijemne. Snad mi pomuze konopna mast . Jinak uz nevim co s tim:(

Lucie
6x

Ahoj všichni, asi je vám jasné proč taky píši. Pupínky na zadku mám už několik let a už jsem snad vyzkoušela všechno nic nepomáhá. Před přítelem mi je šíleně trapně, stydím se tak že už s ním při denním nebo i jiném světle nespím. Když mě hladí po zadku tak stuhnu a dělám všechno možné aby jeho ruce opustily tohle místo. Mám úplnou hrůzu z toho že si nechal udělat krb a pořád mluví o romantice u krbu. Možná by to mohlo být fajn ale chápete šampaňské, teploučko, příjemná hudba A MOJE PUPÍNKY NA ZADKU prosím poraďte. už tam mám i jizvy jak si to pořád škrábu.

klára
2x

Jojo přesně já má to samí..strašně se stydim...ale snad na co něco musí existovat né???..to není možný:(

Radana
3x

Ahoj holky mě to trápí od 20ti let ,je mi 37 a problému jsem se nikdy nezbavila,někdy je to lepší někdy se to zhorší.ještě jsem nepřišla na nic co by pomohlo a na kožním jsem to už dávno vzdala:-(

iris

Jo jo, mám teď nového přítele a úplně se děsím chvílí, kdy mi sáne na zadek :-(

tumbelina
3x

jo tak to znám. a navíc mi velice ani teetree olej nezabral ani peeling ani solarko ani vysušující mydla ani zasyp nic.. a taky je to pro me to nejhorsi kdyz me chce protel pohladit na zadku pri sexuu. upne se obracim sedam si delam sceny.. je to vazne potupnéé .. uz nevim co dal . ale zapsala jsem si par typu tady a ozkousim..

Kami
7x

Holky klukům tohle nevadí, jsou rádi že alespoň nějakej zadek mate. Mám uplně stejný problémy a přítel to absolutně vůbec neřeší, tak si nedávejte brouka do hlavy a buďte šťastný ❤️

..
6x

jsem rada že v tom nejsem sama :D

Adéla
8x

Ahoj :) Mám stejný problém.. hledala jsem tady nějaké odpovědi, ale tvůj i komentáře jiných holek mě zarazily. Myslím si, že se až moc bojíš a dělas z velblouda komára. Jen si vzpomeň, co má tvůj přitel za "mouchy" urcite by mu tve bedarky na zadečku nevadili. A jestli se bojíš a přemýšlíš, co si myslí, zkus to nějak vtipne podat. Řekni mu ze te to trápí. Udělala jsem to stejne, když jsem s přítelem byla asi rok a bylo to v pohodě. Ted už na to zírá, občas se tomu zasměje, ale má muj zadek stejne rad i s těma pupinkama. :)

Magda
2x

I ja jsem to tak s přítelem měla. 22 let "miloval" moje pupínky, také je tam má. Vždy mě uklidnoval, odlehčoval legrackama. A po rozchodu to použil ve zprávě, aby mě ponižil. Tož bych ze zkušenosti nedoporučila označovat to za trápení...

Majo
6x

Ja mám rovnaký problém tiež už asi 4. rok. Oni nikdy celkom nezmiznú. najhoršie su tie velke bolaky to je potom fakt zle. Proti pupinkam na zadku pomaha : sport (minimalne dlhe prechadzky alebo beh ci tanec), nesedet dlho u Pc, cistit si akne na zadku s pletovou vodou a tamponom a na vecer alebo ked ste doma si natriet (volne dostupne v lekarni) Pytiol. Pytiol mozete pouzivat aj na akne kdekolvek inde, je to velmi ucinna mast a fakt pomoze. tak ako sa starate o svoju tvar sa musite starat aj o zadocek :-) To znamena kludne pouzite peeling, pletovu vodu, vysusujuce mydla, hydratacne kremi a podobne. Ale je to aj od strave-vynechat mastne jedla a cukr a jest ovocie a zeleninu. Z mastnych jedal sa pod kozou uklada tuk ktory z necistotami z vonku vytvara akne.Hlavne PRED a (Po) toalete si umyt ruky!

lena
1x

Ahoj,mam uplne ten samy problem.Akne a bolaky na zadku se mi delaji uz asi od patnacti. Ted ve dvaceti to vypada hrozne,jizvy po akne,neustale delani novych bolaku,a muj zadek ted uz opravdu nevypada jako zadek,i v intimnim zivote je to hrozna ostuda,coz mi date asi za pravdu. Opravdu nevim co s tim,pokud by jste meli nejaky zaruceny recept na vyleceni tak napiste na [email protected] Dik.

Jája
1x

Ahojda... mám to samé a nevím si s tím rady... dětský zásyp bych na sebe mohla sypat tejden a stejně by mi to nepomohlo jako že nepomohlo. Tu fialovou vodičko do čeho dávají sedět mrňata mi pmohlo jen na chvilku... dělají se mi jen tak nebo když se v kalhotech spotím bo tak... francovka je prý na všechno ale takvou kožní reakce ste holky ještě neviděly :( :-D nechci se s tím smířit ale budu muset nechat svůj zadeček v klidu si žít vlastním životem bo bych si jí musela zabetonovat :(

Njn
2x

Mám ten samy problem nevim co dělat už někdo na něco přišel?

Iveta
7x

Zdravím všechny, po přidání tohoto dotazu sem se mi dost ulevilo, že v tom nejsem sama, ale že máte stejný problém. Chození ke kožnímu lékaři jsem už dávno vzdala, po tom, co se mi doktorka častokrát skoro vysmála a předepisovala mi naprosto směšné masti, které s tím nikdy nic neudělaly. Jelikož už několik let chodím 1x měsíčně ke kosmetičce na standartní čištění obličeje, svěřila jsem se jí s problémem a doporučila mi krém G10 od firmy SynCare. Netuším, jestli se dá běžně někde sehnat, zkuste se zeptat, každopádně je to jediná věc, co mi na to výrazněji pomohla - udržuje mi to ten zadek jakoby v klidovém stavu :)) Takže žádné pupínky už mě moc netrápí, každopádně ty co tam někdy byly jsou patrné stále (ať už jizvyčky či růžová místa), tak jen musím doufat, že časem zmizí třeba i to :) Opravdu vyzkoušejte, budu vám přát co největší zlepšení, snad vám to pomůže aspoň tolik, co mně.

Anet
4x

Po jaké době je viditelné zlepšení? :) děkuju

Lolla
2x

Ahoj holky.. sdilime stejny problem.. na kozni se chystam uz nejakou tu dobu. Jeste jsem tam ale nedosla. Moje kosmeticka rika, ze vecer si to omeje slivovici a druhej den je to pryc. No...celkem funny rada od kosmeticky. Nicmene, co me kdy pomahalo bylo SOLARKO. jakmile jsem byla cca 4x a opalila se, zadek byl zcela o poznani v lepsim stavu. Jinak ... sposusty lidi to tak ma..a treba do padesati let.. Tak pevne doufam, ze tehle neprijemnej problem nemame na cely zivot ;) GOOD LUCK.

xxx
2x

Ahoj, je mi teprve 15 a mám úplně stejný problém. Dost dlouho mě to trápí a pořád nevím jak se toho zbavit. Strašně se za to stydím! Nemohl by někdo prosím poradit? Pište na e-mail : Jerabkova [email protected] Předem díky!

Bleena
2x

Dobrý den, ráda bych vám doporučila Akneline, což je přírodní gel na problematickou pleť. Dá se to sehnat na doktorbio.cz. Používám od nich i gel na celulitidu, jsem s nimi nadmíru spokojená. Přeju hodně zdaru!

Lenka
2x

Z vlastní zkušenosti vím, že vše, co je drahé, nemusí být zákonitě dobré. Vyzkoušela jsem kvantum krémů - z lékárny, drogerie, mastičky, vodičky od kožařky a nakonec mi pomohla přírodní kosmetika od českého výrobce.

Ala
2x

A co to bylo za nastičku?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce