Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Akné na zadku

Ahoj či dobrý den, jsem už z toho celkem zoufalá, tak to píši sem v naději, že mi někdo poradí. Prakticky odmalička se mi dělají pupínky na zadku, jak normální, které jsou třeba od podráždění, tak i takové ty tvrdé boláky. Byla jsem s tím snad tisíckrát u praktické i kožní lékařky, pořád na mě něco zkouší a nic mi na to ještě nezabralo. Už se tam i stydím chodit, pořád na ně vystrkovat zadek, však chápete. Někdy je to lepší, někdy horší, ale ty tvrdé boláky jsou příšerné. Hrozně to svědí, bolí, teď na tom ještě musíte sedět... Neznám nikoho, kdo by to měl, většinou to třeba trápí lidi na zádech, ale ne na pozadí. Jestli má někdo podobný problém, dejte mi prosím vědět :( Děkuji

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Anna Bezkova

Cím to mažete? Já mám i všude po stehnech

Nina Skopalova

Tak to je snad ojedinělé,ne? Olšovou mast jsem nikdy nepoužila,mrknu se na složení.

Eva

Přidám svou zkušenost třeba někomu pomůže mě teda pomohla a aplikuji stále. Každý večer ve sprše si vezmu žínku a drhnu si s ní zadek než vylezu z vany opláchnu si ho studenou vodou utřu do sucha a namažu sudocremem (koupíte v drogerce) manžel se mi směje že pro krásu bych se přetrhla ale sám říká že mám zase hezkej zadek :)

Eva

Ještě doplním hlavně neškrabat a nemačkat.

Vlastica

Dobrý den, je pravda, že semůže udělat kdekoliv, normálka nějakou mast nejlépe přírodní a je to.

Tamara

Tak to slyším úplně poprvé, proč se tam tolik tvoří?

Mada

Jakou používáte dermo kosmetiku? Dělá se mi akné po celém těle a nevím bohužel co s tím..

Monika

Olšová mast? Tak to usím také vyzkoušet.

Novotnaa

Zdary, mam stejny problemy jenze je mi 14. Asi to budu mit geneticky, mamka tim trpi taky, jenze je problem ze na to kolik mi je tak uz celkem ziju sexualni zivot nebo se furt bavim s klukama, takze se logicky stydim za svuj zadek. Doma ten teatree olej mame tak to zkusim a za tyden se treba ozvu😅

Nm

Ahoj holky, taky mám tento problém. Mě pomáhá, když večer na odličovací tampony si naliju Alpu(francovku) a potírání akné. Upozorňuji vas, že to pálí, ale vysuší mi akné a ráno cítím zlepšení. Vyzkoušejte, ale nenadavejte mi, že to pálí :-), myslím si, že tento problém je z pocení a také ze stresu. Přeji vám hezký, hladký zadek :-)

Klara

Ahoj mám stejný problém už nevím co vyzkoušet 😭 v létě se stydím chodit i na koupák

Gallet

Je to chronicky stav pokozky. Ma to velka cast populace. Nazyva se KERATOSIS PILARIS. Vetsinou se dedi. Muzete vygooglit. Pomahaji na to kremy s Ureou...krem CeraVe SA smooting cream cena cca 300 CZK. Urcite pokozku neosetrujte jako pri akne. Ty pupinky a drsna textura pokozky je naopak potreba hydratovat a zjemnit, jelikoz to jsou nahromadene odumrele bunky a ty ucpavaji pory i kolem chloupku (zacervenani,pupinky). Spise se k ni chovat jako k atopicke kuzi.

S. A.

Mě se to udělá pokaždé, když sním lepek. Už několik let lepek nejím a pupínky zmizely.

Mišel

Tenhle problém mám x let. Doktorka mi doporučila Ichtamol krémpasta od Dr. Konrad, mazat 2x denně. Cena kolem 190 Kč v lékárnách...v poměru cena/množství to nevychází nejlíp, ale viděla jsem velké zlepšení. Teď jsem přešla na Ichtoxyl (obsahuje ichtamol) ..cena kolem 80 Kč a musím napsat, že naprostá paráda, spokojenost. Nic jiného mi nepomáhalo a hodně jsem se natrápila. Namazání mi stačí 1x denně, ale jakmile vynechám více dní, tak mám opět plný zadek :-/ je to nekonečný, no,alespoň teď dokážu předcházet velkému trápení. Co se týče rad jako sudocrem nebo tea tree olejíček, tak tím jsem akorát kožní doktorku naštvala, když jsem se zmínila, že jsem toto zkoušela :-D za prvé mi tohle nepomáhalo a za druhé nastalo zhoršení. Budu ráda, když někomu pomůže můj osvědčený lék :-)

Michaela

U moře pupínky samozřejmě mizí pěkně, ale přidáváním soli do koupele se mi pupínky ještě horšili. Sůl do koupele nedoporučují, ale sluníčko/solárko ano.

denisa tancosova

zdravym mam take problemy z akne mam to na zadech zadku i na tvari jsem z toho vedle uz nevim jak se toho zbavit muzete mi prosim poradit dekujii

Markéta

Ahojte, potvrzuji dědičnost a přidávám vlastní zkušenost. Prostředky jako Sudokrém, antibakteriální gely všechno jen zhoršily, krom Akneroxidu - jenže po odbarvení všeho ložního prádla, jsem to s ním raději ukončila.. Jediné, co mi ještě pomohlo byl propolis tinktura na tampónek a natřít 1x denně. Ovšem pozor na alergickou reakci! Nedávno mi po něm pro změnu zadek celý otekl.. Tak teď hledám nějakou alternativu. Každopádně když pupínky zrovna nejsou, vyplatí se mazat a mazat. Třeba Bephanten je na to skvělý.

Mirka

Já měla takové problémy - "velké bolavé pupínky" na obličeji, moje kosmetička mi je vždy propíchla a vymáčkla možná bych zkusila i tuto variantu. Jinak zkus detoxikaci organismu..

Karla

Ahoj, taky trpím už minimálně 15 let, kožní lékaře jsem vzdala dávno, pár věcí jsem už vyzkoušela, vaše komentáře do jednoho přečetla a rozhodně vyzkouším další věci co píšete, někdy je to lepší ale někdy se nedá ani sedět. Nevypozorovala jsem co to způsobuje nejvíc. Naštěstí přítel se snaží pomoci i maže a uklidňuje když mě to trápí. Jen by mě teda zajímalo jak se ten problém skutečně jmenuje, protože už tu pár názvu padlo a když jsem koukala na net tak to vypadá ale úplně jinak. Mějte se krásně hrozně mě pomohlo vědomí toho že nejsem sama. Krásný den všem.

Helena

Ahojky,potřebuji poradit . Mám pupínky na zadku ,které jsou dost nepříjemné a také mám z toho jizvy. Je to hrozné, nemůžu ani k vodě nosit plavky aby to nešlo vidět. Prosila bych o radu ,budu velice ráda.

Soňa

Takže holky. Pupínky na zadku jsem měla taky a konečně ve 30ti letech jsem se jich zbavila.. Jsou to prostě bakterie, je potřeba zvýšit hygienu, co mi pomohlo: 1. Po koupání potřu rukama zadek Betadinou, celkem rychle schne. Ze začátku potírejte i ráno. Po ustoupení pupínků, stále mažte, asi celý život nevím, vrací se to. Jox se mi neosvědčil, ten hodně barví a dlouho lepí. 2. Nesedejte na prkénko, nejlépe ani doma, dávejte si třeba na prkénko papír. 3. Kupte si dezinfekční mokré ubrousky a během dne na záchodě se tim jednou všude otřete. Zvýšit při menstruaci. Hodně štěstí 🍀

Red

Zdá se, že máte chronický problém s pupínky na zadku, který způsobuje bolest a nepříjemnosti. Doporučuji se obrátit na dermatologa, který by mohl provést podrobnější vyšetření a navrhnout vhodnou léčbu. Může se jednat o různé problémy, včetně akné, folikulitidy nebo jiných kožních onemocnění, které vyžadují individuální léčbu. Je důležité, abyste se necítila stydět a mluvila o svých obtížích s lékařem, který vám může pomoci najít řešení.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce