Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

DEPREX

Nejsem odborník, ale po několikaměsíčním užívání DEPREXU jsem zjistila, že léčí nervy,ale úplně jsem ztratila chuť na sex!A tuto zkušenost měla i jiná pacientka, které lékař řekl musíte si vybrat buď sex nebo klidné nervy.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jana
2x

Nevím proč mi psychiatr předepsal na léčení deprese antileptika - Lamictal a Epiral? Je tedy fakt, že se po nich cítím klidněji i zdravotní potíže se zlepšily.Zajímalo by mě, jestli má někdo také zkušenosti s těmito léky.Děkuji za příspěvky

Veronika
1x

Epiral mám také, lékař mi řekl, že v malých dávkách se používá i kléčení některých depresivních poruch, nejen u epilepsie. Ono je o tom psáno i v příbalovém letáku. Takže žádný strach, je to ok:-)

Eliška

Jo, Epiral beru taky, je to na léčbu bipolární poruchy.

John Wittness

INFO o lécích je ma maxdorf.cz (databáze AISLP, co má mimochodem každá lékárna), nebo učebnice psychiatrie v knihovnách...

Adél

Ahoj, mám také bipolární poruchu a beru Deprex (ten teď nově tak ještě nevím co se mnou udělá) k tomu Rivotril a Depakine chrono, které je také pro epileptiky.

slunce1969
3x

Ztrátu chuti na sex jsem zaznamenala ihned po naordinování prvního antidepresiva. Nyní beru antidepresiva a léky proti úzkosti již řadu let a na sex ani nepomyslím. U většiny těchto psychiatrických léků je to uvedeno i jako nežádoucí účinek v příbalovém letáku. Ale u mě je to docela úleva. Když jsem bývala psychicky zdravá, byla jsem něco jako nymfomanka, na nic jiného než na lásku jsem nebyla schopna myslet. Takže je to teď pro mě úleva, že na to nemusím myslet, zvlášt když uvážím, jaký jsou chlapi potvory a jak mi ubližovali, jsem i ráda, že už na ně nemusím myslet...........:-)))

malinka

Jé, tak to je dobrá zpráva. Od včerejška beru deprex a s mou chutí na sex to bylo jako u tebe, byla jsem jak nymfomanka a můj kluk byl už fakt nešťastnej, ale já jsem na nic jiného nemohla myslet, sex a jídlo bylo to jediný, kdy jsem se cítila dobře a tak jsem to chtěla v hojné míře. Ale neztratím snad chuť úplně, když mám super chlapa, ne?

Jara

Přecházím z Konvulexu na Lamictal, chuť na sex nemám, ale netěší mě to, vrátily se mě silné deprese, které jsem již asi 8 roků neměl.

Kony

Beru,po Deprexu,Zoloft - má vliv na sex?Cítím,že je to horší.Díky.

Šárka
2x

Doktor mi předepsal brát deprex 3x1, těsně předtím jsem dlouho užívala Prothiaden - prostě mě pan "doktor" téměř zabil. Naštěstí jsem Deprexi brala jen 2x denně a jen 5 dnů, skončila jsem v nemocnici na psychiatrii, společensky na dlouhou dobu znemožněná.Dostala jsem serotoninový syndrom - to je "lahůdka". Zmíněný doktor už mezi lékaři nepůsobí, odešel k církvi.

Jirka
2x

Prosím kdo má nějaké zkušenosti, s deprexem, tritticem nebo zyprexou? emeil [email protected]

david
2x

ahoj,chci se zeptat co presne lek deprex leci.a jak je ucinny.

MUDr. Petr Roček

Deprex se používá k léčbě deprese, obsesí, bulimie, premenstruální dysforické poruchy. Více na http://ps ychoporadna.cz dr. P. Roček

J
1x

Dobrý den,mohl by se užívat Deprex nebo Prozac i na Maniodeprese?

Vít

V kombinaci s olanzapinem ano

MUDr. Petr Roček

Antiepileptika se používají v léčbě manických epizod bipolární afektivní poruchy, v léčbě depresivních epizod bipolární afektivní poruchy anebo u rekurentní depresivní poruchy jako euthymika, čili léky k normalizaci nálady. Mohou se použít i pro akutní fázi. Obdobně se podává lithium nebo antipsychotika (2. generace, atypická antipsychotika, Seroquel...) Více na http://ps ychoporadna.cz dr. P. Roček

laik

ztrácí se po deprexu i chuť k jídlu?

Vít

Ze zacatku je to mozne kvuli pocitu nevolnosti

jajojaj
2x

Cetl jsem si tady ty vase poznatky a musim rici ze jsem prisle na to ze moje pritelkyne to take bere a je velice vyrovnana klidna pohoda, nekdy az moc mi to prijde a co se tyce toho sexu s tim nema zadny problem, spise naopak. Jenom bohuzel musela vysadit antikoncepci, protoze ma problemy s jatrama a tak bych rad chtel zeptat, jak moc to zatezuje tyto organy aby se neodepsala uplne.

evelyn
1x

Beru 5 dní Deprex. Před tím jsem nárazově brala Neurol 0,25. Psychicky to není nejhorší (i když ještě nezabral), ale pobolívá mě žaludek a mám trošku zácpu. Zjistila jsem,že má známá to bere taky a je většinou veselá a se sexem problémy nemá,pokud vím. Chtěla bych se zeptat, jak je to s alkoholem. Vážně nejsem alkoholik, ale občas se něco slaví...

Kaja
5x

Ted zrovna najízdim pred zimou prvně mne bolí žaludek jinak s sexem to bylo pri užívání spis naopak skoro bych to nazval hypersexuál. Problém bych videl spis v množství co je a neni moc. Omlouvám se za diakritiku pisu z mobilu.

amoc
2x

prosím máte někd zkušenost s léčbou bulimie a deprexem?

clea
6x

léčila jsem se deprexem 4 roky. Bulimií jsem trpěla17let. Prodělala jsem asi 5typů antidepresiv a nikdy víc už to nehodlám užívat. Nejen, že nemůžete čekat, že by vám na tuto poruchu příjmu potravy jakkoli pomohla, ale naopak jsem po deprexu absolutně ztratila chuť na sex a zájem o cokoli, včetně aktivního přístupu k řešení mého problému. Bulimie se dá zvládnout i bez antidepresiv. Je to onemocnění, které primárně nemá původ v depresi, antidepresiva nic neřeší, jen vám zase posílí další berličku, proč se domnívat, že vám pomůže něco zvenčí. Nempomůže, u této nemoci si opravdu můžete pomoci jedině sama. Přísnou sebekontrolou, životosprávou a naučením se mít sama sebe ráda taková, jaká jste. Bulimička bude vždycky jako alkoholik, bude mít sklony k záchvatům a závislostem, léky to ještě zhorší, musí se prostě naučit se s tím žít a smířit se s tím, že bude vždycky mít tendenci podléhat pokušení, tedy se raději nevystavovat příležitostem k záchvatům.a pracovat na své sebeúctě a sebevědomí. Bulimie je nemoc sebevědomí.

pre Cleu

Napísala si to krásne a predovšetkým veľmi rozumne! Takýto prístup k chorobe a k snahe nájsť zmysluplný život, si zauslúži potlesk. A, máš ho odo mňa! Držím ti palce a želám pekný a šťastný život (aj keď s chorobou o ktorej viem svoje...). Katka.

amoc

Děkuji Cleo, teorii znám, studovala jsem psychologii. Oceňuji, že jste problém sama zažila. Bulimií trpím víc než 27let. Ano máte pravdu a úcta

Jana

Dobrý den

Jana
1x

Dobrý den Cleo. Užívám deprex v diskusi jsem narazila na Vaše psaní. Asi to není zvykem. Ale chtěla bych se Vás zeptat jak jste to dokázala přestat brát AD. Snad nepíši nic nevhodného. Pokud ano omlouvám se

Petr

..zdravím ..užívám Deprex 3 týdny a nic .. kdy asi zabírá ? dík ...

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce