Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

lexaurin

žijem v Brne, ale som Slovenka, dúfam, že to nevadí. Mám skúsenosti s Lexaurinom. Beriem ho už 8 rokov a cítim, že som na ňom závislá. Pred 10. rokmi mi zavraždili brata a vtedy sa to začalo. Skúšali mi dávať andidepresíva, ale je mi po nich veľmi zle. Ja totiž nemám apatiu, chce sa mi žiť, smiať sa, zabávať, ale trpím panickou úzkosťou, kto to neprežil, tak nevie si ani predstaviť aké je to strašné. Pridružilo sa mi k tomu ešte aj to, že sa mi pred 5 rokmi sníval sen ako niekomu chcem ublížiť, tak strašne som sa vyľakala, že ma do stále prenasleduje, až máj nutkavý pocit čo ak niekomu ublížim. Stále nato myslím. Sú ale chvíle, keď mi je 3. mesiace dobre, ale beriem lexaurin. Ale keď ma to pochytí, tak trpím ako zviera. Chodím k jednej lekárke v Brne, je vynikajúca, ale nič mi nezaberá. Manžela mám výborného ale v tomto smere je pre mňa až nepriateľom, lebo mi vobec nerozumie, nevie čo sa to može so mnou diať. Keby som mu povedala, že mam nutkavé pocity tak by sa ma začal asi báť. Doktorka mi vysvetlila, že ma to prenasleduje, že ten sen ma hlboko zasiahol, preto že už mám narušenú psychiku. Jedine lexaurin mi pomože. Keď mi je strašne zle, musím si vziať 3x denne 3 mg. Keď sa to skludní tak mi stači 1 tabletka. Je to strašné, bola som vždy taká veselá kopa. Ale som veľmi citlivá, mám to po ockovi. Bojím sa, že sa toho už nikdy nezbavím. Aspon viem, že som není sama, čo trpí týmto stavom. Rodiné zázemie mám dobré a predsa som nešťastná. Niekedy mám pocit, že to nevydržím, že dostanem nejakú mozgovú príhodu, lebo keď mám tú panickú úzkosť zvýši sa mi hrozne tlak, idem odpadnúť, nemožem dýchať. Prosím poradte mi čo by mi pomohlo.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Nikki

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

človek

arytmie je zákerná poznám to a nekdy vysoký a nízky tlak striedavo, nervozita triaška može byt choroba neurol ochorenia aj psychického, viacero faktorou naraz,lexaurin je len oblbovák na určitú dobu nie na vyliečenie, lepšie je to zvladat bez chemie, dobrá strava, pohyb, relax,

stefan

beriem len pol tabletky 3 mg uz dlhsiu dobu no tiez sa mi zda niekedy zavisla, ako to ukoncit, ci najprv zvysit davku alebo pokracovat v uzivani lebo mi to robi velmi dobre a necitim ziadne priznaky straty pamate iba ma to dobre ikludnuje, poradte ako prestat ?

Vanda
2x

Použila som Lexaurin prvý krát v živote asi pred 30timi dňami. Nutne som ho potrebovala, priateľ mi zomiera na akútnu leukémiu, s bývalým (až sa mi to nechce napísať, také to bolo a je hovädo) manželom sa stále vlečie súd o BSM, rodina sa mi totálne rozpadla a ako som už uviedla jediná spriaznena duša trpí a odchádza. Mám veľmi náročnú prácu (prednášam na univerzite), ktorá si vyžaduje plné sústredenie a pomaly ale isto cítim, že to nezvládnem. Lexourin mi pomáha zaspať - beriem ho len večer, ale po prečítaní niektorých príspevkov - neviem....Snážím sa športovať, chodím do fitka, všade chodím pešo, pokúšam sa racionálne zvažovať moju situáciu - a "pendrek" mi to pomáha. Život je proste občas šťastná a občas.... je ale faktom, že sa mi už žiť (takto) nechce. Neustále totiž musím nosiť spoločensku masku silnej, vyrovnanej, rozumnej - NEVLÁDZEM - ale vy mladší - vydržte

r
5x

Ja som si prave dal 2x1,5mg Lexaurinu prvy krat, dala mi to doktorka proti nespavosti.. Citim sa super, sice som nezaspal ale je mi do smiechu :)

emilim

dnes mi opat zostalo popoludni velmi zle.Vypila som kavu o pol piatej, ked som prisla z prace. a uz o 6 mi zacalo zvierat na hrudi, tlak nejaky pri srdci, nemohla som sa nadychnut, nohy sa mi triasli.rychlo som si dala 1/4 lexaurinu 3 mg, asi po pol d hodine sa mi zacalo zlepsovat. Rano som uzila noveril, uz ho dostat v lekarni a lokren na vysoky tlak, vecer amitriptylinAD A POL LEXAURINU NA NOC.ale je mi stale nanic.

emilim

berie niekto Zoleptil? ako je po nom?

Eva
2x

uklidní,uspává ,ale je velice NÁVYKOVÝ!!!

emilim

Ma niekto skusenosti s uzivanim noverilu? Ja mam po nom zapalene zily na nohach, boli ma chrbat,problem s ocami, zle po nom spim a mam taku ubolenu hlavu. Ak niekto berie noveril, prosm napiste, ako na vas posobi. Dakujem

emilim
2x

No a co na tom,ze beriem 12 rokov lexaurin, pokial mi robi dobre, tak ho budem brat aj dalsich 12 rokov, len nech mi pomaha. Zatial mi pomohol zo vsetkych ADnajviac.

Jana

Ja beriem lexaurin 3 mesiace k tomu alventu AD a protazin je mi stale zle neviem uz co robit alventu mam rano 75 mg k tomu 3 mg lexaurin a protazin 10 mg na obed zase 75 mg alventu 1,5 lexaurin a vecer mam prorazin 2krat a 1,5 lecaurin na spanie beriem mirzaten 15mg

emilim

Katika ma pravdu

katka
1x

myslela somze som sama s takymi pocitmi a ja som uz stara a moc sami uz ani zit nechce beriem zopiclon a xanax a fakt zabudam a bez tych liekov uz neviem existovat

emilim
1x

Katka aj ja som uz stara a tiez zabudam, vecer si o pol osmej davam amitriptylin A hovorim muzovi, ze si ju davam, lebo potom rozmyslam, ze ci som ju uzila alebo nie, tak sa pytam, ked neviem. Teraz vecer pred 7 hod. mi zostalo tak zle, myslela som, ze ma chyta infarkt a to pri telke, idem si pozriet telku a najprv mi zostalo zle od zaludka, potom brucho, rozutekalo sa mi srdce, asi sa mi zvysil tlak, tak som si dala 1/4 lexaurinu, trochu to preslo a teraz chodim stale mocit. Ja beriem na vysoky tlak lokren 1 rano a tritace1/2 rano- ten uz 10 dni-mozno mi je preto zle. Zajtra musim ist k lekarke.Ale to nehovorte, ze sa vam nechce zit, keby ste vedeli aky mam ja cely zivot tazky a mam rada zivot. Prajem vam vela stastia v zivote. Napiste obcas, budem rada.zit musime.

janina
1x

Zdravim precitala som si prave Vas prispevok.Mam predpisane AD Amytriptylin od neurologa na silne bolesti chrbtice ktore vystreluju do noh a hlavy.Na tetaniu doteraz uzivam neurol.Chcem sa Vas opytat. na ten Amytiptylin na vedlajsie ucinky a ako ho znasate.Citala o vela vedlajsich priznakoch.Dakujem za odpoved ak sa ozvete

Ema

Janina amitriptylin som brala 13 rokov Brala som ho z psychiatrie tiez na bolesti chrbta, noh a zaludka. Velmi mi pomahal od zaciatku, vedlajsie ucinky boli slabe, mala som zapchu po nom, velmi som pribrala,asi 15 kg,chutilo mi po nom jest, brala som na noc 2 tabletky a k tomu lexaurin. Spala som celu noc, bez zobudenia, neboleli ma ani krize, ani chrbat, bol to liek vynikajuci. Medzitym mi dr. pridala noveril, po nom som dostala glaukom na oci, tak mi vysadiôla aj amitriptylin, lebo som ho brala dlho, nasadili mi ho v liecebni, tieto moderne nove nemozem brat, na amitriptylin nedam dopustit, mam ho stale este doma, len teraz beriem trittico a to je des, hnusnejsi liek od trittica som este nebrala a to uz mam nieco za sebou,k aj by som si ho nasadila naspat ten amutrptilin, ale na trittico sa nemoze brat, musim ist do liecebne, ci mozem brat to trittico, som ppo nom velmi chora, mam candidu v ustach po cely cas brania, aj exem na rukach, problemy s krizami, som na pn, dostala som obstrek do krizov, nemohla som vstat z postele, ani chodit, amitriptylinu sa nebojte, je to 50 rocny liek, nech vam pomoze.

emilim

Prosim vas ma zoleptil nejake silne vedlajsie ucinky? DAKUJEM

monika

co sa mi stane ked si dam 3 tebletky lexaurinu naraz??

Katarína

Bude sa Vám driemať ale nepríjmne

advaita

skuste sa pozriet do seba hlbsie...www.advaita.sk a najdete liek na vsetko...

Roman
2x

treba zit tak jak sme sa narodili , to je s cistou hlavou bez cohoklvek. A pracovat na sebe , ajked neni to lahke.Ked tak obcas! trafku :P

joja
6x

kto neprezil uzkost a depresiu nepochopi...ked boli telo je to tazke ak boli dusa,je to najhorsia bolest,ak clovek bojuje s uzkostou a panickym strachom tazko si poradi bez liekov..........ktore liecia a pomozu a preco sa tu vzajomne strasite zavislostou..........tolko ludi si pomaha zvladat zivotne situacie alkoholom,cigaretami a to nie su zavislaci??trapia sa tym?nie kazdy ani nikto nedokaze prezit cely zivot s usmevom na tvari a pokojom na dusi,vsetkym vela zdravia a veselu mysel prajem.

sona
2x

Ahojte, lexaurin mam tiež doma a ak je najhoršie naozaj raz za čas nie je problem dať si ho, upokoji to vnutorne telo a nie je návykový, ak ho človek do seba nepchá bez rozumu. Ale v každom prípade je lepšie si ho dať ako trpieť a nedajbože sa ma niečo stať. Iba upokojí , vyrovná človeka. Ak sa neužíva pravidelne stačí 1/4 z 3 mg....ale jasné podľa kg a organizmu. Mne toto stačí aj niekedy raz za mesiac a je dobre zas chvílu. Nebojte sa dať si ho, bolesť duše je najhoršia....pekný dnik

VAšek
2x

Ahojky chci se zeptat jak moc je Lexaurin nebezpečný jednou jsem snědl v opilosti 15 1,5mg tablet a od té doby mám výpadky paměti..?

timea

Mne minuly rok umrel otec odvtedy som na tabletkach brala som xylit 3x dene frontin 0,5 3xdenne a mirzaten 15mg nepomohli nad vsetkym panikarim bojim sa istmdedzi ludi bojim sa noveho pracoviska nedavno mi umrela kamaratka ktora sa predavkovala.aj ja som uzivala pervitin niekedy neviem ci to moze byt od toho?terazuzivam lexaurin 3 mg 3x dene pomaha mi to ale mam od toho triasku.ma tu niekto skusenosti s lexaurinom a ako sa citi po nom?diky za odpoved

Karina
1x

moje svedectvo Dobrý deň, milí priatelia Volám sa Karina Vilva. Chcem použiť túto správu vyjadriť svoju vďačnosť k žene, ktorú som nikdy nevidel, ale ona urobila môj život raj. Určite tam na internetových škodlivých ľudí, ktorí sú pokorní ľudia, ktorí chcú podvádzať, ale veľké kráľovnej Madu mi ukázal, že stále existujú ľudia, ktorí môžu byť dôveryhodné. V skutočnosti som žil 21 rokov manželstva nikdy nezažil radosť z materstva, mal som problémy z mojej in-zákony, ale môj manžel bol veľmi pochopenie. Jedného dňa, keď som išiel cez internet som videl niektoré čísla ľudí daných svedectvo o konkrétnom žena na tom, ako ona im pomohla zachránil svoje manželstvo, dostal ich ex späť, tvrdené choroby, som zavolala svojmu manželovi, ako mu ukázal, čo som videl, ale sa odradiť ma mi hovorí, že títo ľudia sú falošné, a ja som mala ignorovať svedectvo. Ale ja sa rozhodol spojiť sa veľká žena cez jej schránke: [email protected] K môjmu prekvapeniu najvyššej táto žena bola schopná pomôžte mi a teraz som hrdý matka dvoch veľkých chlapcov a dievčatá, ktorí sú v skvelej kondícii. Môj manžel je veľmi hrdý na mňa a my odchádzame ešte spolu šťastne. Vďaka kráľovnej Madu veľkým pomocníkom, bude aj naďalej hovoriť o vašej dobrej práce v mojom živote. Môj manžel tiež povýšili v jeho kancelárii a stal sa viac na mňa hrdý. Musím sa priznať, že som s báječnú rodinu a pre ňu budem vďačná. Vážení rodičia, priatelia, bratia a sestry písať veľká kráľovná Madu na jej e-mailovej schránky, pretože má zrejme riešenie pre všetky vaše problémy. Povedala mi, že som ho tiež kontaktovať riešení na iných problémov, ako sú 1. Ak chcete HIV / Pomoc alebo súvisiace choroby 2. Priveďte stratené milenca, a to aj v prípade straty na dlhú dobu 3. Odstráňte zlé kúzla z domov, obchodných a zákazníckych príťažlivosť atď 4. Získať podporu ste si prial na dlhú dobu v práci alebo vo svojej kariére. 5. Prečítajte si všetky vaše problémy ešte predtým, než o nich, aby mu 6. Vyberte čiernu miesto, ktoré stále berie peniaze oknom 7. Zistite, prečo nie vy odovzdať do života a riešenia 8. Odstráňte v rodinných bojov 9. Uistite sa, vynikajúce školské známky aj pre deti s mentálnym postihnutím 10. Zastaviť rozpadá vo vašom manželstve alebo vzťah 11. Aj zničiť a poslať Nikolos (voda ducha, bezsennú nite, Lisy zlými mocnosťami), ak je to žiaduce návrat 12. vytvrdnutí Neplodnosť u žien a znepokojujúce menštruácia 13. Odpojte vaše manželstvo k milenke podľa Vášho výberu 14. navrátenie odcudzeného majetku a pobytu osôb, ktoré vám ubližujú. 15. Prineste nadprirodzené šťastie 16. Tehotenstvo kúzlo otehotnieť dieťa 17.Get podvod vrátenia peňazí 18. Možno chcú záujem v populárnej hudbe 19. Možno sa populárny záujem vo futbale Kontakt QUEEN Madu dnes a ja viem, že e šťastný po zvyšok svojho života. E-mail: [email protected]

amelia

Budem rád podelil o svoje svedectvo pre vás všetkých ľudí v dostal world.A vydala za svojho manžela pred asi 2 rokom sme začali mať problémy doma, ako by sme prestať spať na jednej posteli, bojuje o maličkosti vždycky príde domov neskoro v noc, nadmerné pitie a spí s inými ženami z side.i nikdy milovať každého muža vo svojom živote okrem him.he je otcom môjho dieťaťa, a nechcem ho stratiť, pretože sme tak tvrdo pracovali spoločne, aby sa stal to, čo sme a majú pred today.few mesiacom sa teraz rozhodol, že ma a dieťa žije, je slobodná matka môže byť niekedy ťažké, a tak som nikoho, kto by obrátiť a bol som srdce broken.i volal mamu a vysvetliť všetko, čo k nej, moja matka mi povedala o dr ABEJIDE tom, ako jej pomohol vyriešiť problém medzi ňou a mojím otcom aj bolo prekvapenie, o tom preto, že bol bez seba tri a pol roka a bolo to ako zázrak, ako sa vrátili každému other.i bola zameraná na Dr ABEJIDE na jeho e-mail: [email protected] a vysvetlí všetko, čo sa k nemu, takže sľub mi, nemusíme sa báť, že bude kúzlo a robiť veci vrátiť sa k tomu, ako sme tam, kde toľko milovať, a že to bola ďalšia žena duch, ktorý bol riadením môj husband.he mi povedal, že môj problém bude vyriešený do dvoch dní, ak myslím, že som povedal, že OK.So kúzlo pre mňa a po dvoch dňoch má láska prišla ma späť žiada o odpustiť him.i som tak šťastný. tak, že dôvod, prečo som sa rozhodol podeliť sa o svoje skúsenosti s každým telom, ktoré majú taký problém kontaktné Dr úľavu veľký kúzlo koliesko na jeho e-mailovú adresu: [email protected] môže vyriešiť nasledujúce ...... (1) Ak chcete, aby vaša ex späť. (2), ak budete mať vždy zlé sny. (3) Chcete byť podporované vo vašej kancelárii. (4), ktoré chcete ženy / muži spustiť po tebe. (5) Pokiaľ chcete dieťa. (6) Chcete byť bohatý. (7), ktoré chcete zviazať svojho manžela / manželku, aby sa tvoj navždy. (8) Ak budete potrebovať finančnú pomoc. (9) Bylinné starostlivosti (10) HIV CURE

erika
1x

ako vysadim lexavrin ked si ho znizim zacne ma bolet zaludok a je mi spatne

Karla
1x

Docela se bojím budoucnosti,z ničeho nic se mi udělalo zle,úzkost,tlak nešel ani naměřit,strach ze smrti,srdce to ,,nestíhalo,,ale nějakou dobu před ,než mě to úplně dostalo ,jsem neměla vůbec radost ze života, několik takových stavů a několik návštěv na pohotovosti,tam byli hned hotovi,naordinovali lexarin a ,,dýchání,,a starej se,jenže jsem po tromboze a sleduji,že mi to nedělá dobře na místě,kde se mi tvoří budoucí bércový vřed,ted jsem objednaná k psychiatričce,ale docela se bojím co bude,před tím normální život,který mě bavil.

tracy

Som veľmi šťastný, že všetci povedia, že počujú, čo môj svedectvo povie. Am Tracy Johnson zo zjednoteného štátu, som zdravotná sestra, tento príbeh môjho milostného života. Bol som ženatý 4 roky a piaty rok môjho manželstva, iná žena mala aby som vzal svojho milenca odo mňa a môj manžel opustil mňa a deti aj my trpeli 2 roky, až som sa stretol s miestom, kde má tento doktor Kakuta pomohol niekomu a ja som sa rozhodol, že sa mu pokúsi pomôcť priviesť môj milenec späť domov a ver mi, že len posielam svoj obraz na neho a to môjho manžela a po 48 hodinách, ako mi povedal, videl som auto, ktoré sa dostalo do dom a hľa, bol to môj manžel a on prišiel ku mne a deťom a to je dôvod, prečo som rád, že si každý z vás podobne stretol s týmto muž a mať svojho milenca späť do svojho self.You môžete kontaktovať ho s týmto e-mailovú adresu {[email protected]

Dara
1x

Rada by som sa pridala do diskusie, pred 12nastimi rokmi som mala psychické problémy, ťažké rodinné problémy, v tedy my lekárka predpísala lexaurin, ktorý som brala do teraz, pred týždňom som ho úplne vysadila, zatiaľ je to ako tak v pohode ale bojím sa, respektíve chcem zistiť kedy sa dostavia abstaky, brala som už 3mg,raz za deň

Jana

Ty si ho vysadila naraz zo dna na den?

Jana

Ja beriem lexaurin 3 mesiace k tomu alventu AD a protazin je mi stale zle neviem uz co robit alventu mam rano 75 mg k tomu 3 mg lexaurin a protazin 10 mg na obed zase 75 mg alventu 1,5 lexaurin a vecer mam prorazin 2krat a 1,5 lecaurin na spanie beriem mirzaten 15mg

Jaja

Jana, nedá sa vysadiť žiaden benzodiazepín naraz. Aj s postupným vysádzním sú problémy a dlho.

Katarína

dovolim si oponovat , už som toho mala dosť, v kratkom čase som stratila syn, rodičov. surodnecov.uˇž mi to bolo jedno, do týž´dňa som vysadila, mbolo mi lepšie, sporadicky sa boles´vracia, ale dá sa to zvládnuť prestotu liekyv rezerzve mám pre prípad kolapsu Je too sila...

AVE

Ja beriem tiež Lexaurin 1,5 x2 trpím panickou poruchou a úskostnými stavmi, snažím sa čo najmenej liekov, veľa meditácie, a čerstvý vzduch, je to boj :) ale dá sa , obchodné centrá neznášam ako ani cestovanie hromadnou dopravou, predtým som brala Rivotril, ale už nebol dostupný tak som musela postupne vysadiť, AD mi nesedia, je mi z nich zle, držím všetkým palce a prajem krásny živoť

Lenka

Ahojte, sú to staré témy, ale možno niekomu pomôže. Ako čítam vyššie, tak 3-4 lexauriny za deň je veľmi veľa, tiež som mala depresiu a jedla som ho ako cukríky. Mala som pocit, že z neho mám už depresiu, čo som sa na nohy nevedela postaviť, odmietala teda nevládala som jest. Dostala som sa až na psychiatricke terapeutické oddelenie (16 dni), čuduj sa svete, lexaurin mi nedávali. Dostala som AD na noc melatonin a oxazepan, ktorý momentálne neužívam asi tretí týždeň a klop klop, spím dobre. Cez deň keď má chytí nejaká panika (nemám najlepšie obdobie), dám si 1/4 neurolu a to max 2x za deň. Niekedy len raz a niekedy vôbec. Píšem to preto, aby ste sa nebáli psychiatrov, a určite nie sami si naordinovali lieky. A ako vyššie bolo spomínané, nájsť tu vnútornú silu v sebe a bojovať!!!!!!

Katarína

ja teda neviem, ale prezila som smrť dieťa, ostal nám jeho syn - bábätko...vychovavili sme ho s láskou.....ale tá bolesť a zúfalstvo...kde má milujúceho otca a my syna - to sa nedá prežiť. Chlapec študuje už na Vš,keby som nemala lieky, už tu nie som - nebyť .liekov, nezvládla by som to. To je bolesť. Prosím, poraďte, ale nepíšte, že to chce zdravý spôsob života, a pod . prosím o radu a pomoc ĺudí, ktorí si tým prešli. Ďakujem, lebo mám také chvíle. až sa desím Ďakujem /ale p.s.dávam to 20rokov.. Za každú radu VeImi ďakujem

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce