Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

lexaurin

žijem v Brne, ale som Slovenka, dúfam, že to nevadí. Mám skúsenosti s Lexaurinom. Beriem ho už 8 rokov a cítim, že som na ňom závislá. Pred 10. rokmi mi zavraždili brata a vtedy sa to začalo. Skúšali mi dávať andidepresíva, ale je mi po nich veľmi zle. Ja totiž nemám apatiu, chce sa mi žiť, smiať sa, zabávať, ale trpím panickou úzkosťou, kto to neprežil, tak nevie si ani predstaviť aké je to strašné. Pridružilo sa mi k tomu ešte aj to, že sa mi pred 5 rokmi sníval sen ako niekomu chcem ublížiť, tak strašne som sa vyľakala, že ma do stále prenasleduje, až máj nutkavý pocit čo ak niekomu ublížim. Stále nato myslím. Sú ale chvíle, keď mi je 3. mesiace dobre, ale beriem lexaurin. Ale keď ma to pochytí, tak trpím ako zviera. Chodím k jednej lekárke v Brne, je vynikajúca, ale nič mi nezaberá. Manžela mám výborného ale v tomto smere je pre mňa až nepriateľom, lebo mi vobec nerozumie, nevie čo sa to može so mnou diať. Keby som mu povedala, že mam nutkavé pocity tak by sa ma začal asi báť. Doktorka mi vysvetlila, že ma to prenasleduje, že ten sen ma hlboko zasiahol, preto že už mám narušenú psychiku. Jedine lexaurin mi pomože. Keď mi je strašne zle, musím si vziať 3x denne 3 mg. Keď sa to skludní tak mi stači 1 tabletka. Je to strašné, bola som vždy taká veselá kopa. Ale som veľmi citlivá, mám to po ockovi. Bojím sa, že sa toho už nikdy nezbavím. Aspon viem, že som není sama, čo trpí týmto stavom. Rodiné zázemie mám dobré a predsa som nešťastná. Niekedy mám pocit, že to nevydržím, že dostanem nejakú mozgovú príhodu, lebo keď mám tú panickú úzkosť zvýši sa mi hrozne tlak, idem odpadnúť, nemožem dýchať. Prosím poradte mi čo by mi pomohlo.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
janka
2x

toto mate panicky atak !

emilim

Aj tieto priznaky su psychickeho povodu Mato.

hendra
2x

Lexaurin som začala brať, ked mi zomrel blízky človek. Lekár mi povedal že to mambrat iba krátke obdobie, ale ja som pri kažsom menšom probleme do seba nahadzala 3-4 tabletky a to aj viackrát denne... Nemožem povedať že som na tom závisla...ale štve ma to...Mohli by ste mi niekto prosím pomocť a poradiť, že či je vhode užívať liek aj nadalej takto?

Monika
1x

Chod k lekarovy a povedz mu ze si myslis,ze nie si na tom zavysla,najlepsie ked to povies lekorom na kdz,je to klinika pre drogovo zavyslich,si ta tam rovno nechaju

postransky
5x

Dobrý deň, Volám Sa Róbert a mám 40rkov. Rád by som Vás poprosil o Váš názor,radu,Už 20 rokov sa neviem z ničoho tešiť,precítiť šťastie radosť.Chýba mi elán do života,chuť niečo dokázať.Stále mám pochmúrnu náladu,som uzavretý do seba,neprístupný.Od marca t.r. som mal dokonca aj stavy úzkosti a neopodstatneného strachu.Už 20 rokov ma bolieva hlava a keď ma nebolí,tak mi je od nej strašne na vracanie.Vraj sú to psychogénne problémy hlavy.Absolvoval som rôzne vyšetrenia,no boli negatívne.Na koniec som skončil u psychiatra.Beriem už štvrté antidepresíva,no bez výsledku.Ustúpili mi iba tie stavy úzkosti.Tieto problémy mám,od kedy som sa vráti z vojenskej z.služby,čiže už 20 rokov.Psychiater mi povedal,že mám úzkostnú depresiu a že lieky mi nezaberú,pokiaľ aj ja sám sa nebudem snažiť.Nespoliehal som sa len na lieky a snažím sa aj ja sám.No momentálne sa mi rozpadáva manželstvo,stratil som zamestnanie a ešte mi aj zistili zápal žalúdočnej sliznice a prítomnosť Helico Bactera.Psychiater mi povedal,že je to ešte komplikované mojou citlivou povahou.Lieky beriem pravidelne a snažím sa "nepripúšťať si tak veci k srdcu", no bez zjavného zlepšenia môjho zdravotného stavu.Možno naozaj robím chybu niekde ja,no nevedome. S pozdravom Róbert

wivienn
4x

ahojte vsetci, ktory trpite podobne ako ja. momentalne mam 26 rokov od malicka som vyrastala v stresovom prostredi,otec milenky alkohol, bitky krik plac stahovanie a jednoducho mam pocit ze ma to poznacilo na cely zivot. nezvladam bezne problemy, som extremne precitlivela spat neviem jest nepotrebujem, stale chudnem uz ani nemam z coho a stale sa mi chce plakat a priatel moj ma nevie potporit pochopit pretoze on vyrastal v idealnej rodine a nevie si ani predstavit co prezivam. neviem co robit poradili mi lexaurin ale fakt neviem ako dalej. prosim poradte co robit. inak mam skvelu pracu priatela a bojim sa ze to stratim.

Viki
5x

Skuste Melatonin. Reguluje

Dena
2x

Manžel chodí na týždňovky,som doma s deťmi ale mám pocit že už nevládzem ďalej,mala som už záchvat akútnej paniky a odvtedy beriem lexaurin,nemôžem nájsť odvahu ísť k psychologické ,bojím sa ľudí, nerada chodím tam kde je ich veľa, nenastúpim ani do autobusu,som vystresovaná,vonku cítim strach no už fakt neviem čo s tým.

Andrea
3x

Chapem co prezivas. Ja sa s tym trapim 20 rokov. Pracujem, no nevladzem byt medzi ludmi kvoli uzkostno depres. Stavom. Lieky ma velmi utlmuju. V praci nemam pochopenie..sef ma 3 roky ponizoval, kolegyna robila schvalnosti, tiez ponizovala co mi dg nepomohlo a teraz sa neviem spamatat. Som stale mimo, malo komunikujem, vsetci ma beru za inu...pritom rada pracujem, no velmi sa bojim zlych, zakernych ludi. Deti mam uz dospele a bojim sa ked ma vidia kazdy den utrapenu, zle to na nich posobi.

Verča
2x

Koupím Lexaurin. [email protected]

luboSK
1x

ten je len na predpis skus persen,sedatif pc alebo benosen niekedy aj to postačí

Martin
2x

Persen som zjedol celu tablicku naraz a nic. Volnopredajne lieky su prd. Ziadny mi nezabral. Seroxat a lexaurin. Tie mi zabrali.

Veronika
2x

Ahojte, pred chvílou ma vzal strašný pocit úzkosti a dala som si jeden Lexaurina zmatene som začala googliť či zaberie skôr ako v práci chytím infarkt,lebo som sa nemohla nadýchnuť a k tomu ten tlak..mala som pocit že mi horí hlava a ešte to búšenie srdca.Mám z toho strach.Pred rokom sa u mňa prvý krát vyskytla depresia.Navštívila som odborníka a ten mi predpísal Zyloram..ako sa môj stav zlepšil,podcenila som všetko a lieky prestala brať a pred dvoma mesiacmi som sa dostala ešte do horšieho stavu.Bolo to spôsobené tragickou udalosťou vo vztahu,neucelením 3 ročným vztahom s partnerom.Bývam a pracujem takmer 300 km od rodiny a niekedy si neviem pomôcť..Najprv som prestala zvládať všetky vypaté situácie,ktoré pre mna v minulosti boli hračkou,začala som zvracať,chudnúť,pridružili sa časté problémy s tlakom a chrpticou a stále sa to nabalovala.V samom zúfalstve,ked som mala pocit že sa radšej zabijem,ako trpieť tým strašným stavom som zase vyhladala odborníka spred roka..zase mi nasadil Zyloram..pridal lexaurin a viac ako 5 dní som bola na injekciách Apaurine,aby som vôbec dokázala sama so sebou existovať.Stále mi je na nič..ale snažím sa viac odychovať,užívam denne predpísanú dávku Zyloramu a len v prípade núdzi Lexaurin.Mám 26 rokov a má strašný strach že sa tohto stavu nezbavím..neviem či s tým dokážem žiť a preto som rada,že nie som sama s týmito pocitmi ale že po prečítaní niektorých príspevkou viete ako sa cítim. Veronika

lienuška
2x

Dobrý deň, ja si tiež myslím, že lexaurin je jedno svinstvo. Sama psychiatricka mi to povedala. Áno na začiatku super pomáha, no len dovtedy ak ho človek nezačne používať dlhodobo, nielen že ničí pamäť, ale vyvoláva presne tie stavy, kvôli, ktorým ste ho začali používať (stačí si prečítať vedľajšie účinky na príbalovom letáku). A nehovoriac o abstinenčných príznakoch. Ja navrhujem navštíviť psychiatričku, ktorá vám môže predpísať lieky, na ktorých nebudete závislí.

luboSK
1x

Podla mna všetky lieky na predpis maju nežiaduce učinky a tie na volný predaj su bez vedlajších učinkov ale su zase slabé (niekedy)

emilim
4x

Lienuska ,lexaurin je jediny liek z AD,ktory nema nejake silne vedlajsie ucinky. Vzdy pomoze.

katka

Lienuška má pravdu. Presne toto vsetko mi povedal aj psychiater.

slavo
1x

Lenuška u liekov na psychiku sa vytvára závislosť, neexistuje liek na liečbu depresíí a iných porúch psychiky bez závislosti na ňom, bohužial, každy takýto liek sa vysdzuje po liečbe veľmi pomalicky kôli abstinenčným príznakom.

lejla

ja som bola zavisla na pervitine ale ako toto citam tak tie lieky su este vacsie svinstvo

zuzka

ako nemoze zabrat laxaurin ket pomaha vsetkim co tu pisete môžte bit radi ze chodite spsichiattovi a pomôže vam

Duso33

Tak to by som nepovedal. Pervitín je pekný bordel,určite horší ako lexaurin, neurol alebo hocijaké benzodiazepíny.Z týchto liekov sa človek aspoň dobre vyspí, narozdiel od pika😉

Zuzana
3x

Ahojte! Ja uzivam Lexaurin od 2003 roku ked som sa zosypala po rozvode.Podrobnosti okolo toho sa mi teraz nechce rozoberat,pretoze tu boli aj ine faktory ako viacnasobna smrt v rodine,problemy so zdravim,s peniazmi,porod a pod,Chcela som sa len opytat,co je na tom pravdy,ze pri dlhodobom pouzivani ma clovek problemy s pamatou.A ak ano moze to byt nezvratne?

Boba
6x

Ja uzivam vyse 20 rokov lieky na depresiu, nespavost, uzkost. Uzivam aj Lexaurin. Ci vyvolava lexaurin zhorsenie pamate to neviem, viem len, ze za poslednych 20 rokov sa mi citelne zhorsila pamat. Teraz mam 58 rokov a niekedy sa citim hodne mizerne ked vidim ako zabudam a ako malo si viem pamatat. Je pravda, ze tazka nespavost urcite robi svoje aj s pamatou. Unava z nevyspatosti nikomu neprida, ale aj tak mam pocit, ze psychofarmaka devalvuju pamat.

emilim
5x

ja si tiez myslim, ze lexaurin a ine antidepresiva menia toho cloveka, aj ja som vzdy pri vsetkom plakala a teraz to uz beriemtak ako to pride a so vsetkym som taka vysporiadana ,ja sa utiekam isba k Panu Bohu, myslim si, ze len ten mi vie pomoct.Vsetky tie antidepresiva nestoja za nic, iba oblbuju ludi.Preco tie lieky na depresie aine maju tie vedlajsie ucinky take neznesitelne.PRETO JA NIKDY NECHCEM NOVE LIEKY,TYCH zopar co som vyskusala mi stacilo,n myslela som si, ze mi to v hlave preplo ale lexaurin mi pomahal velmi,ale uz mi asi viac skodi,len horsei ,ked vas nevie nikto pochopit, ani doma manzel ani dcera.

emilim
5x

Zuzana ja lexaurin uzivam uz 13-sty rok, uz nie som najmladsia, mam po 50-ke, ale neviem, ze by som nejako velmi zabudala, tak ako kazdy clovek zabuda, ale pamat mam dobru na vsetko zatial. Ale som po nom taka vyrovnana.

katika
4x

odsudzujete lexaurin ale myslim ze ked pomaha preco nie?ja ho neuzivam kazdy den ale ked to na mna pride so velmi citliva a mala tazky zivot.....ale myslim ze lexaurin a dobry psychiater to moze......uvedomte si aj to ze to su malickosti od inych a horsich diagnoz ako su rakoviny:(

erika
2x

Dobrý deň. Uz asi pol roka trpim depresiami, bola som aj u psychologa, prezivam tazke obdobie, uzkostlive, casto placem... odporučili mi lexaurin, ale mám vysoky krvny tlak.. chcem sa vas spytat, ci mate s niecim podobnym skusenosti, resp. či ste uzivali lexaurin pri vysokom tlaku a ake to malo nasledky .. nie je to nebezpecne, az smrtelne , kedze sa o tom lieku hovori , ze je to "slabsia droga" ? teda tak som aspon pocula od viacerych citatelov..bojim sa, aby mi to este viac neublizilo ...

marek
3x

akoze nechapem co tu riesite kazdy liek je zalozeny na baze drogy pred 5r som trpel strasnou depresiou samovrazedne myslienky a podobne navstivil som psychiatra a po ľmesiacoch uz som sa citil skvele teras po 5r som zase dostal depresiu ale slabsiu len nechut do jedla prazdnota proste ako ako keby som bol myslienkami niekde inde neznasam lieky ale bez liekov sa to neda davam si lexaurin len sem tam a pomaha mi z vysadenim nemam ziadny problem aj predtim som vysadil antidepresiva zo dna na den a nic vsetko je o ludckom podvedomi tabletky vam led trochu domozu ale vsetko je vo vas musite si najst nieco co mate strasne radi nejaky konicek a radovat sa zo zivota aj z malickosti ja viem ze teras sa mi otom strasne lachko pise v 1 krat ked som to zazil to bolo tazke ale strasne mi to pomohlo do buducna a teraz aspon z casti viem ako budem reagovat ked sa depresia vrati vsetkym drzim palce a prajem skore uzdravenie

emilim
3x

lexaurin sa moze uzivat aj pri liekoch na vysoky tlak. Beriem ich s Lokrenom a Tritace ,

ivo
3x

Ak mate vysoky tlak. lexaurin vam može len prospieť, Vetrte mi , mam 60 rokov a som byvaly riaditeľ školy, viem ťo hovorim. ez lexaurinu sa nikam nepohnem. zahana uzkosť, ukludnuje teip aj na tlak pozitivne reaguje, Je však zavisly. le výdy je lepšie brat lexaurin ako antidepresiva, Je to svinstvio. Bral som ich rok na bolest hlavy. Hlava ma dodnes boli, naviac sa objavili subsiduativne myšlienky

emilim

AJ ja uzivam lexaurin uz 12 rokov a stale ho mam pri sebe ked mi zostane nevolno ci uz v meste, v praci, staci mi 1/4 tabletky a je mi dobre. Ale ja beriem aj AD. Aj po tych ,ked mi je zle dam si lexaurin.

roman

neublizi ti to len ti ukludni nervy v celom tele aj ja mam problem stlakom a ked to namna prijde dam si lexaurin a vsetko je dobre lenze mne sposobuju ladviny problem stlakom

janka
4x

mam s lexaurinom velmi dobre skusenosti. vobec ho neberiem kazdy den ale iba ked potrebujem .mozno 3 4 x do mesiaca. ked sa ukludnim je mi dobre. aj na 10dni. je to individualne. ale lexaurin nieje ziadny zabijak.

avelina
1x

Prosim vas neberte to dlhodobo viac oko 14 dni. Je to zakerna droga mna zabijala pomaly a postupne teraz uz pol roka neberiem nic ale mam hrozne abstinencne priznaky , ano este aj po pol roku.

Indiana
3x

Súhlasím, brala som ho síce len týždeň, no vo veľkých dávkach, keď sa mi zhoršili depresie, ktorými už dlhšiu dobu trpím. "Naordinovala" som si ho sama, ukradla som ho svojej matke. Po týždni som sa ale zľakla, a z d´vavky 5 tabletiek denne som ho uplne vysadila. Abstinenčné príznaky boli hrozné. NavyŠe, poČas užívania tohto svinstva som ledva vedela, čo robím, a mávala som "okná"-nepamätala som si napríklad, čo som pol dňa robila. Je to humus, a už to nechcem ani vidieť.

hhhh
1x

ja po tom tuzim aby som si nepamatam niektore veci ked by som zacal uzivat lieky.. aj hlavne nato citam toto forum aby som cital co tie lieky robia...najradsej by som chcel take lieky co mi odplavuju proste myslienky aby som nemyslel na problemy a bol taky pokojny a dakedy aj aby som si nepamatal niektore veci a aby som necitil v sebe zle emocia a smutok a tak...

Imrich Varga
8x

Ludia, treba sa najprv ukludnit, snazit seba sameho ukludnit a ked citate tieto prispevky neberte hned vsetko na sebe...Boze toto bude aj somnou. Nie! Vsetci sme iny. Ked uz siahneme po lieky nech je to aspon pod dohladom, rozne samoliecenia urcite nie su vhodne. Dalej. Skusme sa pozriet na seba ako zijeme? Urobme si taky vlastny test? Kolko pracujeme? Co jeme? Kolko jeme? Nemame jednostrannu stravu? HYBEME SA? Myslim si ze pravidelny pohyb, denne 15 min. na cerstvom vzduchu pri com sa clovek zapoti dokaze pohnut clovekom. Minimalne nastupia v tele fyzyiologicke procesy, zlepsi sa latkova vymena vdaka zvyseniu krvneho pohybu. atd...zkratka skusme si urobit sebahodnotenie a nelutovat sa... a zacat sportovat, pohybovat sa. Ale nie tak ze ...pojdem zajtra. A zatjtra...pojdem pozajtra. Vyhovoriek je skutocne vela... Porozmyslajte. Ja sa snazim pomoct si takto.

sanme
3x

Obycajne svinstvo droga.Clovek ak ma nejake uzkosti depresie mal by najst pricinu vo svojej hlave preco je tomu tak..kazda depresia je vyvolana nejakym smutkom..nespokojnostou..s ktorou sa clovek nevie popasovat resp.vyriesit.Tabletky nepomozu vyriesit smutok v dusi..tak ako ani alkohol...poznala som cloveka ktory bral nieco taketo ...lebo mal depresie...vyse 10 rokov...nemal chut zit..zrazu stretol zenu ktora mu ukazala zivot z inej perspektivy...zalubil sa...a prestal s liekmi..dusa sa vyliecila...ziadne depresie uz neboli...vsetko odislo...ziadne lieky nepotreboval..laska je najlepsi liek na zranenu dusu...ci uz partnerska alebo ina forma...ludia neberte lieky a milujte ...otvorte srdce a dusu a skuste viac vnimat to krasne !!!

wellbutrin150
5x

Dakujem za velmi krasne vseobjimajuce recicky,ale keby si mala take,ze by ti brucho do grcky zvieralo,vyzerala ako zamrznuta a z gagora by ti nevyletelo ani muuuuu a keby aj,tak by to vobec neznelo pekne..vymazana hlava a permanentna unava,kedy sa aj bezne veci zdaju neprekonatelne..hladaj si v takom stave este zivotneho partnera! Tvoja depka je pre vacsinu "potencialnych partnerov" vysostne asexualna zalezitost,okrem toho zbavuje cloveka schopnosti prezivat a zdielat emocie a ked, tak nie zrovna spolocensky prijatelnym sposobom..cize ma obmedzenu schopnost naviazat intimny kontakt..takze tak,alu LUDIA MILUJTE SA a na kazdeho nech svieti slniecko a vsetko bude dobre )) dekuji vam,mili lidickove

wellbutrin150

No a este dodam,ze lexaurin je celkom fajn ukludnovak,aj ked ziadne vyrazne ucinky na jedinca som nepozoroval ani po 6 mg,z hladiska psychotropneho efektu slabe...

malyprinc
1x

ahoj, co sa stane ked si dam za Lexaurinom redbull?

Mária
1x

Asi pred 10 rokmi som žila vo velmi stresujúcom prostredí,pridružili sa mi úzkosti, triaška ,nespavostˇ,nervozita...lekár mi predpísal lexaurin. Pár hodín po užití tabl. som cítila uvolnenie a potom znova úzkoť, nervozita......až som si uvedomila že som na lexaurinu stále viac závislá. Chcela som to vysadiť ale nemohla som. ˇKeď som si šla k lekárovi predpísatˇlexaurin, bola tam NAŠŤASTIE iná lekárka. Trochu sa zamyslela , a predpísala mi neurol. Odvtedy lexaurin neužívam a na neurole nie som tak závislá. existuju už aj lieky novšej generácie ,na ktorých nie je ˇveľká závislost, ale to je moja skúsenostˇ. Občas si dám Magnézium s B vitamínom /MagnéB6/ z lekárne, zacvičím si , a hlavne pokojný život.

bezmocná
3x

Zdravím všetkých,ktorí majú podobný problém ako ja. Chcem tu poprosiť niekoho z vás o pre mňa veľmi vzácnu radu. Asi 9 rokov užívam antidepresíva,z toho asi 6 rokov Lexaurin,Lenuxin a Prothiaden. Vie tu prosím niekto,ako sa dá a či sa vôbec dá týchto liekov zbaviť bez toho,aby som išla na nejaké psychiatrické liečenie. Začala som tieto lieky užívať pre depresie ale myslím si, že teraz už depresie nemám,ale som skôr na týchto liekoch závislá. Prosím,nepíšte mi,že treba dávky postupne znižovať,už som to skúsila 2x,prvý krát som sa ich dokonca zbavila úplne,ale dlho mi to nevydržalo,asi po 2 mesiacoch som začala mať abstinenčné príznaky (zmätenosť,nervozita,panické záchvaty ...) a druhý krát sa mi ich podarilo znížiť len na úple nízke dávky a zase sa vrátili abstinenčné príznaky. Je do čerta vôbec možné sa týchto liekov úplne zbaviť,som zúfalá,bezmocná a som si istá že už len závislá na týchto liekoch,mám už dosť rokov (29),chcela by som čoskoro mať už bábätko,ale pokiaľ sa ich nezbavím,netrúfam si do toho ísť. Dá sa z tohto začarovaného kruhu nejako dostať,prosím,pomôžte mi!!!

Ivca
2x

ahoj aj ja sa chcem pridat k diskusii mam velky problem neviem co to je ale mam strach ist do nakupnych centier hlavne tam kde je moc ludi a ,mam strach napriklad sediet v kostole zacne sa mi tocit hlava a mam nervozitu ze proste mosim odist som z toho zufala nikomu som o tom nepovedala ale je to velmi neprijemne poradte mi co nato brat?

emilim
1x

Ivca tento strach mam aj ja zo vsetkeho, aj v kostole, ked mam pristupit ku prijimaniu pred knazom, tak dostanem strach, ze neviem od strachu otvorit usta. Stalo sa mi, ze od strachu som radsej nesla na prijimanie a pozerala som na ludi, ze ako to vsetko tak lahko zvladaju, bez strachu. Mne sa roztrasu az kolena a zacne sa mi tocit hlava. Boli casy, ze tiez som musela odchadzat z kostola, lebo ma od strachu vzdy rozbolelo brucho a vzdy ma prehnalo. Ale mavam to aj doteraz, vzdy musim mat niekoho nablizku, lebo co ak nieco sa mi pritrafi neprijemneho.

Markéta

Zkuste kineziologii. je to vyborna vec..Paní se vam navrta do bezvědomí a odblokuje to .uvede vas do jakesi hypnozy,ale pořad o sobe víte. Mi to moc pomohlo a určite je to lepsi než do sebe cpat takove hnoje

Jarda P.

Chci sa jenom zeptat. Trpím depresí a asi rok jse léčim u psychiatra. Beru antidepresiva a neurol. Chci se zeptat jestli tohle nepředstavuje problém, hodlám-li jse zaměstat ako absolvent lékařské fakulty na pozici lékař. Zda nejsou tady nejaké omezení nebo limity v atestační přípravě.(třeba na jaké oddelení mohu nebo nemohu jít). Mám na mysli taky posudek o zdravotní spusobilosti, kt. je nutné přinés před podepsaním smlouvy.Dekuji za brzkou odpověť.

Marek

Ahoj, podla mna cesta nevedie len cez anxiolytika. Mozno by pomohlo v ramci tejto skupiny liekov vymena za iny liek, ako na baze Alprazolamu...,ale ten je tiez navykovy. Podla mna, pokial sa "sama nevyrovnas" s tym, co si prezila, lieky ti nepomozu. Tu sa uplatnuju regresivne terapeuticke metody ako K.B.T. a podobne. Vyhladaj lekara, ktory sa tymto zaobera. Myslim, ze je to jedna s ciest, ako sa vyrovnat s tym, co si prezila. Zavislost na BZD neriesim. Marek.

Džebinka
3x

Ja poznám Lexauim už asi 3roky a beriem len občasne,mám búšenie srdca a aratmie,pomôže mi 1,5mg+magnezium,mám stražné srachy a neviem sa dať dokopy,po lexaurine sa ukludňujem ale dlhšie to trvá,dúfam že sa nestanem návyková,kto nezažil strach a bezmocnosť to nevie pochopiť.

emilim
1x

Dzebinka ja to viem pochopit, ja som to uz zazila a stale to mavam tiez. ten strach zo vsetkeho.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce