Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Zlomeniny

Jedna z definic říká, že kost je bílá, tvrdá pojivová tkáň, specializovaná pro podpůrnou a ochrannou funkci. Potkal vás úraz? Máte za sebou operaci nebo vás brzy čeká? Potřebujete být co nejdříve zase fit? Chcete urychlit vstřebávání otoků a krevních podlitin a podpořit nekomplikované hojení? více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jirka
9x

V práci jsem jsem si skřípl levý palec mezi tunovou paletou a el.paletovým vozíkem....palec jsem měl postavený nahoru do pravého úhle,,mám tuto zlomeninu zhruba už dva týdny...nevíte prosím jak dlouho se tato zlomenina přibližně může léčit.děkuji

maja
4x

jeste dlouho

Aleš
3x

Při fotbalovém utkání jsem blbě doskočil a trochu víc na palec. Zápas jsem dochytal, při ohýbání tlačí a a někdy to píchne. mám to již dva týdny ... dá ses tím ještě něco dělat ? děkuji

Petr Živ
6x

pred 3 roky jsem měl nehodu na motocykle a zlomil jsem si clanek prstu na noze uz je to tri roky a ja s nim stale nemuzu hybat uz asi ani nikdy nebudu nejak blbe my to srostlo akdyz s tim hnu tak to bolí. myslim ze jedina moznost je si to nechat znova zlomit ale to bych nikdy neudelal tekze se prosste musim smirit s tim ze to mam do konce zivota. a to jsem byl v nemocnici s tim na rengenu, tak co tam ty doktoři delaj?

jméno a příjmení
2x

Dobrý den, ve které nemocnice si byl ? Ja byl ve Vinohradské se zlomeninou a málem jsem prise o nohu. Preji ti co nejménsi bolest a brzké uzdravení. Rob

petr Živ
3x

jak jako moderován??

miroslava
2x

dobry vecer ja jsem spadla min. sobotu na schodech a uderila jsem se do dol. kon. pod kolenem smer dolu asi v pulce dolni casti nohy je to normalni ta kost stale boli jak chodim byla jsem na chirurgii a tam mi rekli ze s tim nic nemam ale na te kosti mam hrbol a mam to stale zelene je to normalni email [email protected]

Petr
1x

Dobry den spadl jsem ze čtvrtého patra mám velké bolesti prstů u nohy a problemy v ohybu prstů a velké bolesti i když do určité míry s nimi pohnu,jak zjistím jestli se jedná o zlomeninu a pokud by se třeba jednalo jaké mouhou být následky pokud noha nepůjde do sádry .U dooktora jsem nebyl ani se tam zatím nehodlám.pokud možno vůbec .Pomže na to třeba emoxengel?

vlada

Dejte si na hojení curenzym a uvidite. Pomuze a ulevi se vam.

janicka
1x

Vsechno byste resili curenzymem, ten je prece na imunitu, babicka ho dava uz pul roku. Ale na zlomeniny?

ladislava loudova
2x

Curenzym se doporučuje jako podpora organismu ke zdarnému hojení ran. Takže zlomenina se taky hojí a srůstá. Enzymy spouští hojivé procesy v organismu.

Marous
8x

při fotbale jsem spadnul na míč a bolí mě levá část hrudníku, asi žebra bolí mě to při jakémkoliv pohybu a při zakašlání, jak se dají fixivat žebra, a jde to vůbec, srostou i bez fixace ??

Ivísek
22x

Dobrý den, zlomila jsem si pažní kost při pádu na bruslích, byla mně provedena operace, kde bylo provedeno srovnání kostí třemi kirschnerovými dráty. Mám jít na vytažení drátů. Chtěla bych se zeptat jestli to tak bolí, že je potřeba injekce ?

vendula randusova
13x

Dobrý den, před dvěma měsici jsem si zlomila vnějsí kotník. Včera mi sundali sadru a dnes jsem zacala rehabilitace.Jak dlouho by mělo trvat než budu normálně zase chodit ( bez berli)?

srdf

hrozný

hanz
16x

Dobry den, nedávno jsem si zlomil kotník, musel jsem podstoupit operaci a mám v něm železo a 7 šroubů. Nosím sádrovou dlahu, ale brzo bych měl dostat normální sádru. Doktoři mi řekli, že za 6 měsíců budu muset jít na operaci, kde mi vyndají železo ven. Chci se zeptat, jestli je ta operace nutná, nebo si můžu ty šrouby v kotníku nechat a tělu to nijak nebude vadit. díky

Michaela blechová
33x

Dobrý den! Před 14-ti dy jsem upadla a zlomila si hlavičku radia na pravé ruce.Dislokace byla 1 mm vpravo.Ruku mám v sádře,ale pořád mě to bolí.Kolikrát mám pocit,jako bych tu ruku měla zkroucenou.Chtěla jsem se Vás zeptat,jak dlouho přetrvávají bolesti u této zlomeniny?Děkuji.

Burdová Lucie
44x

Dobrý den,13.12.2010 jsem si zlomila levý zevní kotník a fibulu.Po 5 -ti týdnech mi sundali sádrovou fixaci a doporučili pomalu rehabilitovat.Na opakovanýck kontrolách s RTG se mi ještě nevytvořil svalek a je patrná linie lomu.Kotník mám ztuhlý,oteklý a bolestivý.Chci se zeptat ,jestli je to normální stav při této zlomenině,a jestli ne,tak co mám dělat?Snažím se i zvýšit příjem vápníku. Děkuji.

petr
4x

dobry den, chtel bych se zeptat mam zlomenu češku v koleni za jak dlouho by to melo srust ? mam to uz 10 dni v orteze a chodim o berlich ? diky

Aveva
1x

Mám zlomeninu levé nohy v oblasti pod hlavicí 5 metatarsu.Zítra už to bude měsíc co mám sádru a mají mi ji sundat.Zlomenina stále pobolívá,dnes obvzlášť ,ostrá bolest.Dělá se ještě kontrolní rentgen před sundáním sádry???

jarča1

jak dlouho byla sádra na noze?

Lea
1x

Dobrý den, manžel nechal levou ruku v práci ve válci a má zlomeninu 3 prstů, dostal dlahu, bylo to dost vážné, prosím můžete mi poradit nějakou lečbu na lepší hojení, myslím vitamíny apod..aby se mu to zlepšilo, díky

Gábina

Před 4 léty jsem upadla na pravou ru,síce to chvílku bolelo,ale nevienovala jsem tomu pozornost.V říjnu 2014 mně začala bolet hrozně ruka v zápěstí až to bylo k nevydržení.Prošla jsem hodně lékařú,než jsem natrefila na supr doktora,který mně řekl,že to je stará zlomenina,což se potvrdilo taky na CT .Ulomený kouset je zapichnutý v cystě.Nevím co bude dál.Nevíte mi někdo poradit.jestli se to musí operovat?

vendula

dobry den moje dcerka si pred 3mi tydnyzlomila zapesti vcera jsem jeli sundat sadru a dnes ma zacervenale zapesti co to muze znamenat dekuji

Milan Odlas

Muj kolega dal pesti do zdi a k veceru mu to zacalo na tekat a bervit a nechce ja k lekarovi ze to je jenom silne narazeni jak ma dale postupovat dekuji pan Odlas

anny
2x

Spadla jsem na zapesti a ted když zvedam tašku tak mne strasne bolí ruka hlavně u zapesti ta cast , mam to trosku tatekle a zitra jedu na rentgen mam zlomenou ruku ? Nebo něco jiného ? A bojím se operace 😭

arranka

Je mi 12 let a spadla jsem z koloběžky na levou ruku....ruka mě začala bolet ale hýbat s ní mužů....je to nějak zlomené nebo co? Děkuji za odpověď.

PROSÍM!
2x

Prosím prosím, jestli mi někdo odpoví teď, budu moc moc vděčná. Před 5 týdny jsem si zlomila obě dvě kosti za zápěstím pravé ruky. Ruku mi operovali...dali do kostí dva dráty, aby lépe srostly. Do dneška nic, žádná bolest. Včera jsem se(ačkoli mi sestra radila, ať to nedělám, že si tam můžu něco zanést)neovládla a párátkem se škrabala na nártu ruky pod sádrou. Teď mě ruka v místech drbání a drátů děsně pálí a bolí. Nevím jestli jsem si třeba nehnula s dráty nějak, že by to s párátkem nemělo nic společného. Za 6 dní mi mají dráty vyndavat, tak nevím, jestli počkat, třeba se o nic nejedná, nebo zajet k doktorovi(ten sice říkal, že kdyby to bolelo ať přijedu). Vážně nevím, třeba to nic není, jen to chvíli bolí a přestane to a je zbytečné sundavat proto celou dlahu. Jenže mě to i vzbudilo, takže to asi bolí hodně. Netuším, prosím, jestli někdo má takovou zkušenost, nebo jen ví co a jak, poradíte mi prosím?

Tonda
1x

Dobry den Zlomil jsem si prst na leve ruce.Popis fraktura diafysy zakl.clanku Iv prstu s posunem ulnarne o siri kortiky, t.c. s dorsoradialni angulaci do 11 st. Artikulace zachovany. Muj dotaz je jestli je potreba sadrova dlaha se tremi prsty svazanymi a nehybne zapesti.Dekuji Lang

Kačer

Dobrý den, ráno jsem se probudila ,ležela jsem v divné poloze a ruku jsem měla červenou. Polovinu dne jsem chladila studeným obkladem. Nemohu otáčet se zápěstím jen malo a s velkou bolestí. Nejvíc bolevé mám zápěstí,bolí mě ZZ toho malíček a někdy loket. Nevíte co bych s tím mohla mít? A stačilo by si jen koupit ostézu nebo jen ledovat? Rodiče se mnou nechtějí jít do nemocnice. Děkuji za odpovědi

Dominik

Při volejbalovém utkání jsem špatně šlápl, bolí to, máma chce ať jedu do nemocnice, není to nejhorší bolest, dá se to vydržet, ale bojím se toho, že na testech, tím mám na mysli rentgen, nic nenajdou ...Co mám dělat?

Natalie

V pondělí jsem v tělocviku spadla hodně na záda a teď mě bolí když se nadechnu a "obejmu " nevím jestli to není třeba zlomenina ale když se nadechnu tak slyším křoupání

Jan

Zdravím, je mi 16 a před 12 dnama jsem si zlomil nohu- konkrétně chodidlo- zlomenina zanártní kosti. Řekli mi že sádru (nechodící) budu mít 5-6 týdnů 23.6 mi ji budou sundavat a pak mám chodit ještě týden o berlích. 26.6 jedeme na již zaplacenou dovolenou a mě zajímá jestli mě ta noha bude ještě nějak bolet po té zloměnině, a jestli mě bude bolet tělo po tom co si zase bude zvykat chodit po 2. Plánujeme procházky, koupaní v moři... nebude to tý noze nebude nějak vadit? Rehabilitace prý v takovým věku nejsou nutné... Bojím se jen abych neprožíval dovolenou v bolestech Předem děkuji odpověď

Kamila

Maminka je po operaci zlomeniny stehenního krčku..Teď po kontrole po asi 3 měsících se rozhodl doktor ze ji musejí vybrat šrouby..Mamka trpí osteoporózou..Proč vyndání šroubů?Je to normální postup?Je to v pořádku?

Jiří

Dobrý den. Pane doktore, chtěl jsem se zeptat jak dlouho bude asi trvat,než se postavim na nohu. Při teto zlomenině. Spiralni fraktura dist.metadiafyzi tibie dislokaci fragmentu ad latus fibularne Spiralni fractura prox. metadiafyzy s dislokaci ad latus fibularne. Reposito, ostrosyntesis LCP dlaha diat.tib. medialni 8 otv. Skia. Zajimalo by mě ,co je to za zlomeninu vysvětlení pro laika. A jestli ta lytkova kost sroste bez operace. SD mám až po zadek.Jak dloho se bude ta zlomenina hojit +rehabilitace. Děkuji za odpověď. Veselka

Lucie

Dobrý den, před více jak půl rokem jsem měla zlomeninu hlavičky V MTC I na malíčku pravé ruky. Zlomeninu mám krásně zahojenou. Chodila jsem na rehabilitace a přesto mám na ruce přetrvávající otok a objevuje se mi tuhnutí malíčku, prsteníčku a prostředníčku (tyto prsty jsem měla v sádře). Kdy hybnost těchto prstů je z ničeho nic poloviční. Je to značně omezující. Tuhnutí mám většinou po větším zatížení ruky, ale občas se objeví i po probuzení. Navštěvuji s tímto problémem lékaře, ale ten už si neví rady. (Dle rentgenu i magnetické rezonance je vše v pořádku). Chtěla bych se zeptat, jestli s tím někdo nemáte zkušenost a nevíte co s tím? Děkuji.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce