Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Cirhóza jater

Cirhóza jater je častá nemoc, která nepostihuje pouze alkoholiky, ale i abstinenty a děti. Pokud je cirhóza včas léčena, můžeme předejít řadě závažných, život ohrožujících komplikací. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Petra
4x

Dobrý den, moje matka má cirhozu jater je jí 51 let alkohol nepije a lékař ji doporučuje biopsii ale ta to odmítá jaká jsou rizika? děkuji za odpoved

elis
8x

Myslím.že se tvoje maminka vůbec nemusí bát. Je mi 30 let a před dvěma lety jsem byla na biopsii. Nastoupila jsem do nemocnice, den předem jsem už moc nejedla pak jsem dostala tabletku byl to nějaký oblbovák protože jsem se na všechny kolem usmívala. Lehla jsem si na sále na bok a dostala injekci do ruky . Za krátko mi zavedli jehlu mezi žebra vůbec nic jsem necitila ale přitom vnímala jak se lékaři baví poslouchala jsem na slovo. Opravdu to nic nebylo a druhý den mne pustili domů. Pak asi za měsíc byl výsledek. Myslím že mnohem nepříjemnější bylo když jsem šla na gastroskopii to je ta hadice až na konec žaludku. Tohle vyšetření přesně ukáže o co opravdu jde a kde je příčina všech obtíží, žádné sono to nenahradí. Tak at se maminka nebojí.Chceme se přeci uzdravit viď?

Alka
1x

Mé matce přišli na cirhozu v prosinci a za 6 týdnů zemřela, jícnové varixy neměla ale i tak ji tato nemoc zabila -možná taky přístup lékařů... Nedostala vůbec žádnou šanci. A transplantaci jí zamítli, protože cirhoru měla údajně z alkoholu, ovšem biopsii ji nikdo neudělal.

michal
1x

Jà jsem přesvědčen o tom,že biopsie jater je velice důležità pro určenì diagnózy a případnou léčbu,NEPODCENOVAT!!!

Viki

No, rizika...Pokud ji to doktor napsal, tak by ho určitě měla brát... Jinak doporučuju aspoň podpůrnou léčbu, dobrý je třeba Legalon...

Lída

Jj, ten je dobrej :) taky nam ho doktor doporucil :)

Andy
11x

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,moje mamka má alkoholickou cirhozu jater,už několikrát byla v nemocnici,kvůli velkým otokům na nohách....Vždy jí pustili domů,otoky byly pryč a měla nakázanou úplnou abstinenci...jinak ,že jí může hrozit jaterní koma?Co to znamená?Teď je ve stádiu,kdy má úplně oteklé nohy-od stehen k prstům....Bydlí sama,nemůže se jí něco stát?je tvrdohlavá,doktorů se bojí a do nemocnice opět nechce....

Petra
7x

Dobrý den jaterní koma znamená, že může dojít k tomu že játra přestanou fungovat. Pokud maminka vydrží bez alkoholu nemělo by k tomu dojít. Doktorů se bát nemusí jsou to lidé jako my a snaží se mán nemocným pomáhat. Nejlepší bude kdyby maminka opět navštívila nemocnici. Budete klidnější jak vy tak i ona a ke všemu se jí uleví.

tomek
15x

Je mi 36 let a mám alk. cirhozu jater. Tuto nemoc jsem si způsobil sám když jsem psychicky nezvládnul problémy v podnikání ..... Před 2 lety jsem začal mívat krev ve stolici a později už i došlo na zvracení nestrávené krve . Byl jsem převezen do nemocnice na JIP kde hned mi zjistili krvácení z jícnových varixů . Můj stav byl velmi vážný nebot jsem ztratil hodně krve cca. 2,5 l. Podstoupil jsem chir. zákroku kde mi přes nos do jícnu zavedli "2 balonky" které mi chirurgové naplnili nějakou kapalinou a celých 24 hodin jsem musel strávit v jedné poloze než došlo k vyndaní .... Byl jsem 5 krát na slerotizaci jíc. varixů a můj současný stav varixů je BEZ NALEZU ! A to taky díky Aloe vera z firmy LR která je nejkvalitnější ! Samozřejmě plně abstinuji a neberu žádné léky. Jaké další problémy můžou ještě nastat díky cirhoze ....

Renata
13x

Moje maminka má cirhozu jater,Vyzvracela nestrávenou krev,tak přijela sanitka a okamžitě byla na JIP.Její stav byl moc vážný.Zjistli ji krvácení z jícnových varixů.A má ascites vodu v bříšní dutině.Chtěla bych se vás zeptat,jestli má někdo zkušenosti,tak mi prosím vás k tomu něco napište.Budu moc ráda.Maminku moc milujeme a je ještě mladá.Děkuji.

Roman
5x

Můžu Ti jen napsat,že je to velice nebezpečná nemoc tím čím prošla Tvoje maminka jsem prošel.i já. V nemocnici to byla katastrofa. Několik týdnů na jipce pořád mít kapačky i když jsem měl po několika zavedenou centráru do krku několikrát denně odběr krve voda v celém těle odsávání vody potom různá vyšetření i s gastroskopií...Měl jsem pár dní života v nemocnici pro mě udělali všechno co mohli,ale základ byl jen ten jak se s tím vypořádá tvoje tělo. Pokud je Tvoje maminka mladá má šanci na uzdravení. Když se z toho dostane a pustí ji musí jíst hodně léků a to doživotně kortikoidy atd. člověk co už má jednou cirhozu tu bude o 15let méně než zdravej člověk...Držím palce a nezapomenout ani kapku alkoholu doživotně

Martin

A ten predinson ti pomaha?? Ďakujem

nada

dobrý den mohla bych se zeptat jak je na tom tvoje maminka?měli jsme to samý prosím napiš mi na [email protected] děkuji moc za odpověd

ultrazvuk mi nenasel cirhozu ani v krvi , ted jdu na biopsii kolik procent mam ze mi najdou cirhozu dekuji

BERU LEKY ADEFOVIR PROTI VIRU NA JATRECH JAKA USPESNOST LECBY

Ella
1x

Já doporočuji legalon! Hodně dobrý lék jako podpůrná léčba cirhozy jater...

Dzafar
4x

Já mam taky cirhozu a byl sem oteklej od shoraaž dolu,je dobrý Pít čaj Ostropestřec Marianský rozemlejt semenaa jednou dene pít a odvar z pampelišky na odvodnění my dávaly furon nechce to solit a a zásadně moc nepít (neboli vubec)Abstinence uplná pomáhá

Milena
7x

Dobrý den. Moje maminka by měla jít na transplantaci jater. Má cirhózu B. Jenže ona nechce jít. Jaká jsou rizika, když tam nepůjde? Děkuji předem za odpověď.

jméno a příjmení
7x

moje maminka , umrela na cirhozu b . minuly mesic a jen proto ze odmitla transplantaci , bohuzel nam o ni nerekla my jsme se to dozvedeli z lekarskych zprav az po jeji smrti , takze jestli muzete tak vasi maminku tam radsi zatahnete i v retezech nez bude pozde

kvetka
4x

Dobry den dnes mi zjiztili tvrdnuti jater docela se bojim nepiju ale jsem po chemoterapii poradite prosim

Blanka
17x

Dobrý den. Můj muž má diagnostikovánou alkoholickou cirhozu jater, játra jsou poměrně ve vysokém stádiu poškození, má voperovaný TIPS kvůli městnání volné vody v břišní dutině, který mu velmi dobře funguje. Nepije, mírně krvácí (krev ve stolici), poslední dobou, asi 14 dní, ho stále bolí hlava. Nesmí žádný ibuprofen, a proto mu lékař napsal Tralgit 150. Může ho užívat, když na příbalovém letáku je jako kontraindikace také porucha jater? Může být bolest hlavy (poze pravá polovina) také příznakem cirhózy? Co jiného by mohlo tuto bolest způsobovat?

rebeka
6x

Blani ozvi se mi máme stejný problém děkuji [email protected]

Jana
2x

Cetla jsem velmi zajimave stranky, snad pomuzou: www.aloeveragel.estranky.cz

Alena
9x

Dobrý den chtěla bych se jen zeptat pokud má člověk játra už tvrdé a pomohla by jen transplantace jaká je tu možnost a jak dlouho bude ještě žít nebo to záleží na organizmu jak s tím bojuje.A měl by se ten člověk snažit lečit nebo nic jiného mu nepomůže jen transplantace děkuji moc za odpoveď

Alena
35x

Dobrý den chtěla bych se jen zeptat pokud má člověk játra už tvrdé a pomohla by jen transplantace jaká je tu možnost a jak dlouho bude ještě žít nebo to záleží na organizmu jak s tím bojuje.A měl by se ten člověk snažit lečit nebo nic jiného mu nepomůže jen transplantace děkuji moc za odpoveď

prosím o odpověď. Mám u sebe podezření na cirhozu jater. Piji denně dost alkoholu a již delší dobu. Byla jsem na vyšetření ultrazvuku gastroenterologem a dělal mi vyšetření krve na sliniku a jaterní testy a má játra i slinivka jsou prý v pořádku. Nechala jsem si zkontroloat ledviny, jsou v pořádku. Ale stále si myslím, že tu cirhozu mám. Jsem stále velmi unavená, špatně se mi dýchá a potím se. Často mne bolí v pravém podžebří a bolí to i pod pravou lopatrkou a v levém podžebří. Mohu věřit ultrazvuku a vyšetření krve, anebo mám raději požádat o biopsii? Děkuji za odpověĎ.

Miloš
6x

Nemusí to být ciroza.Mám podobné potíže a je to všechno od páteře.

Michaela
3x

Dobrý den, mému partnerovi je dnes 21 let, jeho děděček i otec umřeli oba když jim bylo 41 let. Oba konzumovali alkohol, otec víc, než děděček. Je nějaká pravděpodobnost, že by mohl můj partner zdědit nějaké geny? A když sám alkohol nekonzumuje? Četla jsem si, že cirhóza může způsobovat nevolnost, nadýmání, slabost a únavu (dříve mu stačilo třeba 8 hodin a byl v phoodě, dnes spí i 14 hodin a brzy je unavený ), navíc má i nějaké kilogramy navíc, asi 200cm/110kg. Prosím o rady, e-mail: [email protected]. Mnohokrát děkuji Michaela P.

Iveta Zelinková
4x

Dobrý den,dnes jsem se náhodou dozvěděla,že moje babička kterou jsem ani nepoznala umřela ve věku 56 let na cirhozu jater,přestože vůbec nepila.Hraje zde nějakou roli dědičnost?Jako jestli bych na to měla upozornit lékaře a nechat se nějak hlídat?Z uvedených příznaků bývám unavená,mám velké břicho-i když zhubnu,tak břicho mi zůstává(ale mám dvojčata tak je to i po nich),ale hlavně mně už asi rok bolí na zádech vpravo jakoby pod žebry.Myslela jsem že je to od ledvin,ale ty jsem si nechala před rokem vyšetřit a bylo to v pořádku.Začala jsem užívat ostropestřec a hodně se to zlepšilo,už mně to nebolí pořád,ale jen občas.Děkuji za odpověd,Ivet a Z. [email protected]

STA

Já už jsem se k cirhoze také dopracoval. Přichází pomalu, ale pak to stojí za to. Už rok abstinuji, beru hromadu prášků a stejně mi je pořád zle!

Peto

Ake prasky na to bereš?

ali36

dobry den prosim o radu muj 31 lety bracha je alkoholik a ted spatne dopadl na to ma cirhozu jater ,poskozene ledviny ale i slinivku je cely zluty i oci, nafoukle bricho.a ma lupenku i epilepsii ted lezi v nemocnici v uh. hradisti na k. uz mesic a pry podle doktoru ma asi 6 mes zivota ani to, prosim o radu jak ho zachranit treba prevoz do lepsi nemocnice atd.kde by mu pomohli.kam se mam obratit.prosim dekuji.za rady.

Elisa

Ikem

Jana
1x

Při operaci žlučníku mi zjistili cirhózu jater před 4 roky a to dost špatnou,ale ted mám testy celkem dobré,ale mám svědění někdy hrozné prý to není poznat tu cirhózu z testů to mi dnes řekl doktor tak jsem blbá nebo

Martyr
1x

Dobrý den, myslíte, že tyhle pupínky můžou značit nějaké problémy s játry? https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t34.0-12/10510313_10202266109073354_1665125963_n.jpg?oh=c7ca9e529114eec675b06c135ea15a63&oe=53B740EE&__gda__=1404522627_f2abfbef65ec293673a47860e8f5276f

SImi

Přítel má také velké problémy s játry. Nic nezabírá a doktoři mi mu nedokáží poradit. Tak se snažíme aspoň se podle toho stravovat, pár tipů jsme našli tady – http://www.pruvodcevyzivou.cz/nechte-odpocinout-jatra-pri-jaterni-diete/ zatím jsme žádný efekt nepozorovali, ale bude to chtít čas, než se to nějak projeví. Držíte někdo nějakou jinou jaterní dietu, se kterou máte dobré zkušenosti

Honza

Dobrý den,trpím cirhózou jater child C,před 14 dny mi praskly jícnové varixy-mám je 3 stupně-a 1.12.mám jít na Tips..máte někdo osobní zkušenost?mají mi to dělat v Olomouci,,díky za info

romana
2x

Dobry den potrebuji poradit bratr pije od 15 let a je mu ted 24. Let obavame se o jeho zdravi ma priznaky cirhozy strasne zvetsene bricho zlute oci a plet vubec neji ani ven nechodi vypije nekolik 2litrovych vin dene micha to i svodkou ci rumem dokaze vypit 4 pulitry rumu dene a rano zase pokracuje ma i poruchy spanku je agresivni kdyz nema co pit a a prijde my ze se snim neda bavit jako by stracel rozum prosim o radu jak je to vazne

Tomek
3x

Váš bratr je na tom velmi špatně a pokud ihned nevyhledáte pomoc tak to může s ním skončit brzo tragicky. Vím o čem mluvím , nebot jsem si tím samým prošel před 8 -mi lety ( viz.moje poznámka z roku 2008 )... Taky jsem byl na tom podobně až jsem začal zvracet krev protože mi praskly jícnové varixy !! Má všechny příznaky již pokročilé cirhozy - nažloutlý , břicho plné ascitu (vody) .... A to že jen pije a pije když ihned nepřestane bude jeho brzký konec . Jeho zdravotní stav je více než vážný a pokud ihned nenastoupí do nemocnice a nepřestane pít alkohol tak ......... Bude pro něho těžké vydržet tzv. abstinenční stav , ale tam v nemocnici ho utlumí aby nedostal dealerium ..... Vším jsem si prošel , můžete mi napsat na email [email protected]

Jiri
1x

Dobry den. minuli rok jsem vezl tatku do nemocnice:-( byl zluty bez ascitu mel otekle trochu kotniky a po ranu vzdy kaslal na toalete a asi chrlil hleny myslim i trosku s krvi. mam o nej strach. zjistily chronicke selhani jater a asi cirhozu. po tydnu ho pustily domu ze ma zmensena jatra a poslaly ho na scintigrafii kosti a nevim proc?? asi kvuli metastazam:-( ale ty asi nema protoze je to uz rok. Zajima me jaka je u nej doba přezití??? a je alkoholik ale od te doby prestal pit a pije nealko pivo. muze si ti pomoci nebo pohorsit:-((( co mam v nejblizsi dobe ocekavat?? chodi na jaterni testy asi pravidelne a daly mu ten nejnizsí castecny duchod. je hrozne hubeny strata svalove hmoty:-( ojake stadium cirhozy se jedna?? kompenzovana nebo nekompenzovana???

Věra zaňátová
4x

Při zaslání krve na imunologii mi přišli na cirhózu jater z alkoholismu a žloutenku B-C. Jsem 100% abstinent a nekuřačka. Při prvním porodu v roce 1966 jsem dostala značnou transfúzi krve a do roka žloutenku. Domnívala jsem se, že to byl typ A. Bylo mi jen divné, že mě chtěli z nemocnice poslat do Prahy. Loni při kontrole po borelióze na hematologii mi paní primářka sdělila, že se jednalo o typ B. Letos přišlo z imunologie shora uvedené. Od mládí jsem alergická na různé chemikálie a na náplasti. Léčím se se štítnou žlázou a žaludečními vředy. Bylo mi doporučeno, že se nemám přemáhat a mám více odpočívat a být v pohodě.

Lída

Manžel má diagnostikovanou jaterni cirhozu asi tři roky, je v plném invalidním důchodu. Poslední dobou se s nín nedá rozumně domluvit, připadá mě že nachápe běžné věci jakoby strácel normální rozum. Máte někdo skušenosti ,jestli to může být důsledkem této nemoci

Petr

Encefalopatie v pokročilém stádiu :-(

nada
1x

dobrý den ano bohužel je to důsledek této nemoci ,ted už to vím

Šarlota

Dnes je to dvanáct dni co mi zemřela maminka na cirhozu jater. Jsem z toho opravdu na mrtvici, bylo ji padesát let, a když ještě zila pročítaly jsme si diskuze. Nevěřila bych ze me to potká taky, bolest v srdci se nedá popsat. Prosím všechny chodte na pravidelný prohlídky jater než bude pozdě. Tato smrt je pomalu a bolestiva. Všem přeji mnoho sil.

Šarlota

A hlavně jsou tři faktory cirhozy jater, žloutenka, prášky, a ten alkohol. Kvůli mamince se trápím a je to neskutečný. Jsme z Liberce, a nemocnice je známa tim ze nepomůžou tak jak by meli. Mam s tim obrovskou zkušenost. A kdyby lékaři dali mamince šanci, mohla žit.

Petr

Já chodím v Praze na Bulovku a tam se mi věnují s maximální péčí. Taky poslouchám jak hodinky: absolutní abstinence, drsná dieta. Child-Pugh B; na počátku C.

Lukáš

Draha Sarloto, citim uplne stejnou bolest. Dnes jsem byl svou maminu navstivit a nicil me ten pohled kdyz jsem videl jak tam trpi na luzku. A pres mou snahu byt silny, jsem po odchodu z nemocnice dal pruchod svym emocim...je to vazne velmi zakerna nemoc, nikomu bych tohle nepral.. s pozdravem

Dáša
2x

Milá Šarlotko,jsme z Liberce a to samé jsem prožila já,když jsem volala sanitku pro mého syna 31let,krváceni z konečníku prý cirhoza jater,na internu ho přivezli před měsácem v neděli,nechápu proč mu tam selhalo zdravé srdce po resucitaci večer předán na ÁRO na všech přístrojích napojen nefungoval ani jeden orgán,po třech nedělích mi volali že mám přijít,že má krvácení do mozku a že bude konec,jela jsem tam ,ležel v mokru a pod dekou daný močový sáček plný moče,nepřestlaná postel samé mapy od mokra,atd,atd.nebudu to komentovat je mi z toho hrozně,byla jsem tam v 11.30 celou dobu a v 19.20 mi zemřel,mám to stále před očima a řeším to,také mám pocit že syn mohl žít.....ZANEDBANÁ PÉČE,příští týden mám scůzku s primářem,vše budu chtít vědět,stále to bolí,mladý člověk odešel,je mi z toho hrozně a mám to stále před očima,jednání personálu je tam hrozné...ANO LIBERECKÁ NEMOCNICE...HRŮZA.

Lukáš
3x

Zdravim..resim uplne stejny problem. Mamine diagnostikovali cirhozu jater 3.st. V lete jsem byl nucen volat zachranku protoze krvacela z jicnovych varixu a bylo to opravdu na posledni chvili. Ted je znovu v nemocnici a dost to vypada ze tam bude i pres vanoce :( nezbyva nez doufat ze se to jeste vic nezhorsi a taky ze ji lekari pomohou..ma nekdo podobnou zkusenost a jak to probihalo. Dekuji za odpoved

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce