Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Asentra 50

Máte, prosím někdo zkušenosti s AD Asentra? Dostala jsem je od lékaře na svoje úzkostlivé depresivní období asi před přechodem. Nikdy jsem žádné prášky nebrala, snažila jsem se vše zvládnout sama ale už to nešlo, hodně mě to komplikovalo život.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Monča
1x

Ahojte, píšu po delší době a všechny vás zdravím. Leni, to co popisuješ dobře znám, přesně tyhle pocity "mimo" jsem měla. Nevnímala jsem okolní svět, zapomínala jsem, zmatkovala, vadila mi televize (nešlo se na ní koukat), taky jsem nesnášela rádio. Byla jsem totálně nesoustředěná, jako sfetovaná nebo nevím...Kolikrát jsem se v noci probudila a nevěděla kde jsem a kdo jsem. Potom už jsem měla intenzivní pocity, že se zblázním nebo že v té zmatenost něco provedu. Naprosto šílené stavy! AD mi zabraly až do půl roku, trvalo to, ale zabraly. Neboj se, prostě to teď asi bude trvat dýl. Každopádně je to u tebe jen psychika, tohle všechno k tomu patří. Drž se!!!

Lenka

Ahoj Mončo a co ti řekla doktorka za diagnózu?a jake bereš AD?ani nevis jak tohle pomáhá:)Uz me to štve někdy je trochu lepší a hned z ničeho nic zase ty šílené stavy....

Monča

Leni já na tom byla úplně jako ty, byla jsem tady na diskzi pořád, hrozně mi t všichni pomáhali. Já mám diagnózu latentní tetánie a k tom mi říkala psych., že jsem hodně úzkostná. Jinak nic víc. Já beru Eliceu, udělal se mi dobře, až do půl roku, až jak jsem zvýšila dávku na 20mg. Teď už beru přes rok a jsem dobrá, občas přijde menší výkyv, ale to už je v pohodě. Neboj, taky ti bude zase dobře!!!

Monča

Omlouvám se za překlepy.

lenka

Ahoj no koukala jsem na to na netu,ale ta latentní tetanie mi moc neodpovídá,ale to že jsem hodně úzkostlivá mi bylo řečeno také,ono je asi těch diagnoz strašně moc,schválně se na to ve čtvrtek zeptám na co to u mě vypadá....,ale ty stavy mám hodně podobné jako ty,až na ty křeče co tam popisují,ty já nemám....

Ivča

Milá Leni. I já si dovolím přispět " možná" k tvému uklidnění. Jsou to opravdu nervy. Obzvlášť pokud jsi prošla všemi vyšetřeními, které popisuješ, to nemůže být nic jiného. Plně se ztotožňuji s Mončou. Já jsem z počátku také byla velmi šťastná, když mi někdo napsal něco pozitivního. Protože my opravdu nepotřebujeme slyšet nějaké negativní zprávy, protože toho máme plné zuby i tak. Já beru také Asentru, před tím jsem vystřídala několikatery AD, ale řekla bych, že Asentra mi sedí. Ale také to trvalo hodně dlouho, něž jsem přestala mít stavy, které popisuje Monča. Už se léčím 5 roků a stále mám výkyvy. Podle brožury, kterou mi dal posledně můj psycholog mám příznaky panické poruchy. Až po přečtení jsem si uvědomila, že už tím trpím zhruba 24 roků, od porodu. Celou dobu jsem to zvládala různě a nikdy jsem si neuvědomila, že by tohle mohly způsobit nervy. Já se nemohla ani na tu TV dívat, protože se mi různě znetvořovaly obličeje a já se toho bála. Trochu mě mrzí, že jsi asi narazila na lékaře, kterých je tak 90%. Napíšu recept, mám svých 30,-Kč a honem, honem zase dalšího, abych měl za den co nejvíc vyděláno. Já si ještě přikoupila hořčík, který pravidelně jím. Já ještě navíc trpím nespavostí, a když na mě přijdou ty stavy, tak bych nejraději vše zaspala. Nebudu tady vyzvídat kolik je ti roků, ale pokud máš přes 40, mohou to být i hormonální změny, které také působí negativně na nervovou soustavu. Já mám ještě záchvaty silného bušení srdce a záškuby v různých partiích celého těla. Opravdu, kdo nezažil, neuvěří. A když jsem podrážděná mám pocit, že všichni doma hodně křičí a je mi to velice nepříjemné. Věř, že v tom nejsi sama, je nás hodně.Já se rozhodla už nepřispívat kvůli Dědkovi. Ale když cítím zoufalé volání o pomoc, tak zapomenu na má předsevzetí, a také si vzpomenu na dobu, kdy jsem tyto stránky našla a jak jsem byla nesmírně šťastná, když se mi někdo ozval. Přeji hodně sil k boji s touto hnusobou a také, aby ti léky už konečně zabraly.

Lenka

Ahoj Ivčo,jsi strašně hodna,ze jsi mi napsala.Je mi 25 let,takže tím to asi nebude.me nejvíc trápí to jak jsem mimo,to je šílený,jakoby se mi nechtělo mluvit,je to strašný....pořád jsem takova jak moucha no proste des:(

Monča

Leni, ten hořčík je výborný, Ivča má pravdu. Já jím 4 tablety denně a jsem v pohodě. Bez něho mi tak dobře nebylo. Já taky křeče nemám. Mám pocit, že se všechny tyhle poruchy prolínají. Úplně rozumím tvým stavům, měla jsem naprosto to samé, dokonce jsem si někdy připadala jako ve snu, jakoby všechno kolem mě bylo nereálné, neexistovalo, brrrr! ˇ Určitě se z toho vyhrabeš, to mi věř. Buď dřív nebo později, ale bude ti zase dobře!!!! Ivčo a ty bereš těch pět let nejvyšší dávku nebo udržovací? Mě to začalo stejně jako tobě po porodu. Držte se!

Ivča

Moni, beru už jen udržovací. Ale když je úplně nejhůř, tak si vezmu Lexaurin a na spaní Stilnox. Ale už jsem se nějak naučila s tím žít a snažím se nepodléhat panice. Samozřejmě někdy to jde a někdy vůbec. Jak cítím, že by to mohlo propuknout, tak honem hledám nějakou práci nebo se dokopu k procházce. V létě jsem snažila s tím úplně přestat, ale po celkem krátké době jsem musela zase začít. A teď už si s myšlenkou na vysazení zatím nepohrávám.

Lenka

Ahoj no nejhorší je,ze se mi to pořád vrací...Někdy je mi trochu lepe a během chvilku je mi šílené,ze nejsem schopna ničeho jen ležet a modlit se kdy to přejde:(vždycky jak kdyz mi ztuhne krk,sevre se mi žaludek a Lezim jak mrtvola....!,úplne mi zeslabnou nohy a vůbec jakoby nevnímám co se kolem me děje,všechno je mi jedno.....,takovej pocit ze uz to proste nevydrzim.....šílený!šileny!šileny!nejradsi bych si vždycky zavolala zachranku,jenže vím,ze kdyz jim úkazu ty papíry,co mám všechno za vyšetření,tak na me budou koukat jak na blázna...

Pro Lenku

Leni, tak jak jsi to popsala připadá mi, že máš to stejné, co já. Začnu mít takový nepokoj v těle, ztuhne mi krk, následuje třas rukou a " hadrové nohy ". Také mám pocit jako by mi bylo na zvracení a vůbec teď na podzim je tak blbé období, že jen se podívám z okna, tak jde na mě smutek. V té příručce, co jsem dostala od doktora jsou tyto příznaky popsané a také je tam návod na dýchání, které má odvést tvé myšlenky od tvých problémů, protože tím, že se soustředíš na dýchání, tak se přestaneš tolik pozorovat. jmenuje se Panická porucha a jak ji zvládat, autoři Ján Praško a Hana Prašková, zkus si to najít na Google, Úplně tě chápu, protože to jsou fakt děsné stavy, ale já se nemocnice bojím, takže s myšlenkou na sanitu si nepohrávám. Ale možná, pokud bys je zavolala, že by ti píchli injekci a na nějakou dobu by ti bylo dobře. V každém případě to řekni svému lékaři, třeba je u tebe opravdu potřebná změna AD. Myslím na vás na všechny a také nám všem přeji, aby bylo pokud možno stále dobře. Ivča

Lenka

Ahoj tak dneska je mi zase šílené,boli me hlava,je mina zvracení,klepu se jak drahého pes no proste hrůza.....Já uz nevím co mám delat,dyt to neni mozny ,aby mi po 3 měsících užívání AD nebylo lepe:(já uz nevím co mám delat:(

Katka

Lenka, ak ti je tak zle, nehanbi sa a zavolaj si záchranku. Si doma sama? Má ti kto pomôcť? Ak to vydržíš, vo štvrtok máš ísť k psychiatrovi - všetko mu povedz, nič nezatajuj, veď ti ide o zdravie - a to je PRVORADÉ!!! Myslím na teba a verím, že to dokážeš a možno, ako hovorí Ivča, by bolo vhodné zmeniť ti lieky. Nuž, je to beh na dlhé trate, ale všetci si tým prechádzame. Verím, že sa dostaneš opäť do pohody, len tomu, prosím, ver aj ty. A teraz, ak máš doma horčík, daj si zo dve tabletky, uľaví sa ti. Katka.

Lenka

Katko ted uz doma sama nejsem,ale zachranku se mi volat nechce:(Hořcik mi za chvili přiveze kamarádka,no a ještě mám xanax,tak snad vydrzim:(

Marie

Ahoj všichni.Leni četla jsem si tvoje příznaky a souhlasím s ostatními,že tvé potíže bude mít skutečně na svědomí psychika.Měla jsem některé z uvedených příznaků a pořád jsem si vnucovala,že za to můžou trávicí obtíže,jelikož máme v rodině vředy a mě bývalo často na zvracení,hlavně v době,kdy jsem se AD snažila vysadit-jsem závislá 10let.Já beru ještě jako na doplnění B-complex-ten taky uklidňuje. Na straně tuším 48 nebo 49 jsem poprvé přispěla do diskuze.Más-li zájem,je tam víc o mých zkušenostech s AD. Hodně štěstí Marie

Monča

Leni mě ad zabraly až po půl roce. Po třech měsících jsem na tom byla stejně jako ty. Poraď se s psych., jestli máš ještě vydržet nebo ad změnit. Mě tenkrát zvedla dávku a do čtyř dnů mi bylo o poznání líp. Drž se a vydrž, bude zase dobře!!!

Lenka

Ahoj Mončo to jsi pul roku ležela doma?protoze já nejsem schopna ničeho,takže představa toho,ze to bude trvat ještě 3 mesice je dost děsivá:(já nejsem schopna ani si dojet autem k lékaři,takže me tam musí někdo vozit:(Někdy se mi udělá lepe(což jsou tak maximalne 4 dny za mesic,ze jsem schopna si dojet do krámu a aspon trochu fungovat)

Lenka

Ahoj Mončo to jsi pul roku ležela doma?protoze já nejsem schopna ničeho,takže představa toho,ze to bude trvat ještě 3 mesice je dost děsivá:(já nejsem schopna ani si dojet autem k lékaři,takže me tam musí někdo vozit:(Někdy se mi udělá lepe(což jsou tak maximalne 4 dny za mesic,ze jsem schopna si dojet do krámu a aspon trochu fungovat)

Monča

Ahoj Leni, neležela jsem ani chvilku, synovi byli tenkrát 4 měsíce a patřil zrovna k těm pořádně uřvaným miminkům, takže jsem musela pořád kmitat. Absolutně nevyspaná, vyklepaná, zmatená, nesoustředěná, měla jsem šílený úzkosti, motala se mi hlava, dělalo černo před očima a byla jsem pořád ze všeho jen vystrašená s permanentním pocitem, že se zblázním, HNUS. Žila jsem jako robot a nechápu jak jsem to tak mohla vůbec přežít. Jak jsem zvýšila dávku z 10ti mg na 15mg, tak se nekonalo nic, žádná úleva, tak jsem pak ještě zvedla na 20mg a do čtyř dnů úleva jako blázen. Taky ti bude dobře, uvidíš.

Lenka

Ahoj chtěla jsem se ještě optat,jestli jste někdo měl zvýšenou teplotu,protoze já uz skoro dva mesice mám kolem 37,2,což jsem nikdy nemela:(

Ivča

Tak jak je Leni? Co lékař a došlo k nějaké změně? Já jsem teď měla celkem dobré období, tak doufám, že vydržím.

Lenka

Ahoj všichni je mi pořád šílené,doktorka mi asentru navýšila na 150mg rano,ale žádná zmena,spis je mi šílené zle od žaludku a točí se mi hlava:(V patek jdu na kontrolu zase ,tak uvidím co mi rekne,jestli mi zmeni AD nebo uz fakt nevím:(

Ivča

Leni, co to máš za lékařku? Já, pokud jsem navyšovala, tak pouze o 25 mg. Vychytala jsem si sama, že mi nejlépe vyhovuje 75 mg. To špatně od žaludku může být z navýšení, motání hlavy také a zvýšená teplota je od nervů. Myslím si, že by tě lékařka neměla tak dlouho trápit a opravu ti změnit AD. Je to přece jen dlouhá doba, po kterou se tak moc trápíš. U AD to opravdu nějakou dobu trvá, ale myslím, že u tebe už je to hodně dlouhá doba. Já už jich vystřídala také dost a až teprve nyní se mi zdá, že je to únosné. Sice je někdy hůř ale už ne strašně. V pátek se nedej a trvej na tom, aby ti změnila léky. Držím palce a přeji, abys kápla na ty správné, aby tvé trápení skončilo.

Katka

Lenka, Ivča má pravdu, 150 mg asentry ráno (a nielen ráno) je obrovská dávka! Ako ti to mohla lekárka predpísať?! Veď už pri 50-tke sa človek cíti blbo a má problémy (okrem iných) so žalúdkom. Dúfam, že liek neužívaš na lačno. Ale, v piatok sa naozaj dohodni s lekárkou, toto nie je možné, takú dlhú dobu trpieť!!! Buď nech ti zníži dávku, alebo liek zmení. Prosím ťa nedaj sa ukecať, že asentra je to najlepšie - pre niekoho ano, no pre tebe evidentne nie. Ja viem, nový liek - nový štart a dlhé čakanie, ale pri AD sú tie blbé stavy obyčajne nie dlhšie ako tri týždne. Leni, z celého srdca ti želám, aby si bola do Vianoc aspoň ako tak v pohode. A hlavne, neboj sa hovoriť s lekárkou o tom, čo cítiš a ako to cítiš - teda, neuveriteľne nezvládnuteľné vedľajšie účinky asentry. Musí ťa rešpektovať a zvoliť liečbu, ktorá by ťa postavila na nohy. Všetkých, čo chodia na tento portál a sú schopní porozumieť čo je depresia, sú empatickí a zároveň rozumní, teda, chcú a vedia poradiť, želám pekné predvianočné obdobie. Lenka, a tebe veľmi fandím! Katka.

Pre Lenku

Leni, ako si dopadla u lekárky? Dúfam, že sa ti darí. Daj vedieť. Pozdravuje Kazka.

Katka

Lenka, prepáč, podpísala som sa úplne idiotsky !Kazka) namiesto Katka. Čo už, oči sú nanič, ale hlava chvalabohu, funguje. Len pre informáciu, ja teraz neberiem žiadne lieky, už vypúšťam aj xanax a neurol. Nie je to veľká sláva, no nijaké hrôzostrašné absťáky nemám. Náladu mám tak 50:50 a čo zvládnem urobiť, urobím. Veľké ciele si nekladiem aby som sa v sebe besklamala a neupadla do depresie. Vianoce prídu tak či tak... Držím ti palce, nech sa máš lepšie. Ahoj.

Lenka

Ahoj všem,tak dneska jsem si fakt zažila,myslela jsem,ze uz to semnou sekne...Byla jsem dnes na kontrole u OL a byla mi zjištěna borelioza(ke všem tem mým problémum),ale nejedna se o akutní infekci,takže mám antibiotika na mesic na preleceni.Pak jsem byla na psychiatrii a Asentra mi byla změněna na Mirtazapin15mg,mám brát jednu tabletu večer.Kdyz jsem dnes jela od doktora,tak se mi udělalo fakt zle(Motani hlavy,ztuha mi tvar,ze jsem nemohla skoro mluvit no proste des),volala jsem OL a ta mi řekla,ze to muže byt od té boreliozy...Jsem ted šílené unavená,mám úplne mrtvý nohy.....

Ivča

Ahoj Leni. To, že ti našli boreliozu, může vysvětlovat spoustu tvých příznaků. Uvidíš až dokončíš léčbu, možná zjistíš, že žádná AD nebudeš vůbec potřebovat. Borelioza má nekonečně různých příznaků. Je to velmi nepříjemná diagnóza, ale je docela dobře léčitelná. Já jsem také užívala Mirtazapin, ale musela jsem s ním skončit, protože jsem začala přibírat na váze, navíc jsem jej měla předepsaný pouze na večer, na spaní. Uvidíš sama. Přeji rychlou úlevu. Měj se moc hezky. Vím, že všechny tyto nepříjemné, někdy až děsivé příznaky, jsou velmi nepříjemné a u mně provázené hrozným strachem, co se vlastně vůbec děje. Ale Mirtazapin mi přinesl rychlou úlevu a pokud jsi štíhlá, tak ti nějaké to kilo navíc nebude vadit. Držím palce.

Lucka

Ahoj, beru asentru 50 asi týden a řeknu vám, že si přijdu jak když ze mě má vylízt nějaký vetřelec a bere mi sílu. Celá se třesu,polejvá mě horko, nemůžu spát, nejim, mam průjem, chvílema se rozbrečim, že se to nedá vydržet a vyčítám si kam jsem to dopracovala.Cítím jak mi proudí žíly, špatně se mi dýchá,přišlo mi jak kdybych měla mít infarkt.Ty stavy jsou nepopsatelný,mám pořád pocit strachu a vyděšení, nechci se s nikým vidět ani chodit ven. Už jsem na to neměla a volala jsem doktorce jestli je to normální, že mi asi nesedí prášky,ale říkala ať vydržim, nejhorší je prý 1.,2.týden a pak by mělo nastoupit zlepšení, jednoho dne se to prý překulí a já budu v naprostý pohodě. Už aby to bylo. Všem co jsou teď v začátku jako já držím palce. Musíme to vydržet !!!

Ivča

Zdravím, Luci. Vše co popisuješ, jsou fakt vedlejší účinky. Vydrž, někomu to trvá krátce, někomu o něco déle. Já užívám 75 mg ráno a už je mi celkem dobře. Vedlejší účinky se u mně tolik neprojevily, protože už před tím jsem užívala jiná AD, takže můj organismus už byl asi trochu připravený. Ale také mi nějakou dobu trvalo než jsem přišla na to, že 75 mg je pro mně ta správná dávka. Ale zkoušela jsem si přidávat jen po půlce padesátky, protože 100 mg už na mně bylo mnoho. Měla jsem potom nepříjemný pocit přílišné aktivity, která se projevovala až zbrklostí a neustálým pocitem vnitřního chvění. Jen se nebojte všichni začátečníci zeptat a my, kteří už s tím máme nějaké zkušenosti rádi přispějeme svými poznatky. Nechci ze sebe dělat Děda Vševěda, ale každý si z toho může vybrat a sám přijít na to, co mu bude dělat dobře. Pokud se to po nějaké době - nejvýš měsíc, nezlepší, pak je třeba konzultace s lékařem. Ale Asentra je v současné době nejvíc předepisovaný lék na deprese a úzkostné stavy. I ta plačtivost u mně úplně vymizela. Tak ti přeji, aby to i tobě rychle zabralo. Ivča

Lucka, Lenka

Ivča má v pravdu v oboch prípadoch. Leni, tebe isto psychický stav skomplikovala borelióza, len sa čudujem, že ti ju OL zistila tak pozde... Ale, hlavná vec, že ju zistila a nasadila antibiotiká. Uvidíš, pomaly sa z toho dostaneš. Všetkých pozdravuje Katka.

Lenka

Ahoj no zjistili ji pozdě,protoze v krvi ji nenašli,našli ji az v tom mozkomisnim moku,takže se jedna spíše o neuroboleriozu....,ale jak jsem říkala neni to akutni infekce,ale je to pry hranicni....Tak doufám ze ty antibiotika zaberou a ten mirtazapin taky snad pomuze,abych mohla aspon nakoupit dárky,protoze toho ted nejsem schopna......

Lucka

Zdravím děvčata jsem ráda , že tahle diskuze vubec funguje, alespon mam pocit ze vtom nejsem sama a ještě tu od vás získám rady,diky :) dnes je to 14dni a cítím opravdu zlepsení, uz se tak netresu a zacinam i trochu jist, jen k ránu me probudí strach,ale pak je to zas ok.Snad už to jsou jen doznělky a zmizí to úplně. Ty jo Leni chudáku to tý psychice opravdu pomůže,kdyz ti neco takového zjisti že? ale chce to sílu, bude to dobré...musíme ty naše mozky nějak vymít ať myslí jen pozitivně a niceho se neboji :)

Katka

Lucka, teší ma, že ti lieky zabrali a cítiš sa lepšie. Neboj, všetko bude fajn. Lenke si napísala veľmi pekne, posilnila si ju. Dievčará, i keď je depka veľmi nepríjemná a vlečie sa za nami ako dlhý chvost za psom, treba sa s ňou naučiť žiť. Prijať ju. Len tak sa môýeme pohnúť ďalej a postupne ju likvidovať unými spôsobmi ako sú lieky. Zatiaľ to séce nejde, no čas je milosrdný. Fakt. Verte mi. Ja s touto pliagou bojujem 20 rokov. A viem, že je to len v mojich rukách. Buď sa poddám a plačem, alebo vstanem a idem dopredu. Veľmi vám fandím a všetkých pozdravujem. Katka.

Katka

Len malú poznámku, po asentre mi dosť vypadali vlasy a zhoršil sa zrak. Tak som ju musela vysadiť. Teraz sa snažím jesť zdravo, užívam B vit, C-čko, a magnézium. Snažím sa na chrobu nemyslieť - tým ju svojim spôsobom odháňam a ignorujem. Ale, u mňa sú to dlhé roky a teda, musela som pristúpiť k takejto forme liečby. K.

Terka
1x

Ahoj lidičky!! Jsem velice ráda,že jsem toto téma našla!! Od srpna užívám Asentru 50 mg 2x denně,jednu ráno,jednu v poledne.Prvních 14 dní bylo příšerných,měla jsem chuť se na všechno vykašlat.Třes,nespavost,zle od žaludku,stálý pláč,deprese...hrůza....ale pak z ničeho nic jsem se jednou ráno vzbudila a cítila,že je mi najednou lépe,měla jsem radost,že svítí sluníčko.... Takový stav jsem nezažil dva roky.Jsou to 4 měsíce co užívám Asentru a nedám na ni dopustit,strašně moc mi pomohla!!Najednou žiju jako dřív!!! Samozřejmě že někdy v blbé situaci mě také ještě přepadne smutek,ale to k žiotu patří,na to žádný lék nezabere,nejsme stroje,jsme lidi a máme svoje city. Chtěla bych Vám popřát Všem krásné Vánoce,skuste to,opravdu chce to i pevnou vůli,mě moc pomohl můj přítel.Dva roky jsem s tím bojovala a chtěla to už zabalit až jsem se dokopala k doktorce a za ten den bohu děkuji. Pokud chcete jakkoliv poradit,obraťte se na mě,velice ráda pomůžu!!!

klara

chci se zeptat jestli opravdu nekdo z vas vyzkousel drive byvaly serlift50mg je to rok co ho zrusili a misto toho davaji tu Asentru a sertralin sandoz a jeste sertralin ne sandoz ma to hodne firem a kazdy snasim dekuji za odpoved

od jiřky

ahoj moje přítelkyně .dlouho jsem se neozvala jsem moje období ad asentra 50 je celkem v normě krom začátku dvou měsíců jinak jsem začínala celou a ted jsem na půlce ale moje psychouška že by mohla být pomalu konečná s vysazovánim ale já mam strach co když se to vrátí ty moje stavy.ale naučila jsem se s tím bojovat,chodim cvičit a na masáže a mám pejska tak ten mě drží a manžel je skvělej a děti taky .bavíme se o tom normálně otevřeně i s dětma tak vědí co a jak.snažím se žít normálně.čtu od vás příspěvky a je to u všech podobný tak se držte je novej rok a nové naděje

Jana

Ahoj všem,dnes jsem narazila na tuto diskuzi a jsem za to moc ráda,Od úterý beru Asentru a je mi opravdu dost hrozně,hůř než když jsem AD nebrala.Nemam vůbec představu jak půjdu v pondělí do práce.Bojím se ven,celá se třesu a mam pocit,že jestli neumřu tak se zákonitě musim alespoň zbláznit.Chtěla bych si s někým popovídat a podělit se o zkušenosti s AD.

Peter

Ahoj, ja som bral asi 5 rokov Cipralex (vtedy este novinka) a asi pred 10timi dnami mi doktora zmenila liecbu na Asentru. Hned,bez nejakeho vysadzania. Prvy tyzden bol v poho, ale teraz to mam krute. Tiez sa mi trasu nohy,ruky, pali ma cele telo a so spankom je to este horsie. Vraj su to vedlajsie priznaky,ktore potom odozneju.Mam skusenosti z Cipralexom a to sa priznam,ze som skoro zomrel,ale vraj Asentra je kvalitnejsia,tak sa toho drzim a snazim sa vydrzat. Zacal som troska studovat depresiu a radim vsetkym precitat Deprese a jak ji zvládat od Dr.Proska.Celkom ma to drzi nad vodou ale niekedy je to strasne... Jani,najlepsie je mat pri sebe niekoho a podelit sa s tym.Pisu to aj v knihe,Moja priatelka je moj anjel... A ked Ti je najhorsie, skus sa spytat doktorky, ci nemozes v takych chvilach Neurol 0,25 alebo Lexaurin... ja to mam stale vo vrecku,aspon pre pocit... Drzte sa, bojujte, a nezufajte... Vsetko sa k dobremu obrati!

Monča

Petře, můžu se zeptat proč ti doktorka změnila po pěti letech Cipralex za Asentru? Já beru rok a půl Eliceu a pořád ještě nejsem na sto procent dobrá. Jani klidně se vem neurol nebo lexaurin, zklidní to nežádoucí účinky a pomůže ti to překonat tyhle začátky.

Peter

Moni neviem, vraj mozem nim byt presyteni, pretoze ho beriem 5 rokov a jej nazor je ze Asentra je lepsia aj pre pacientov s obsedantne-kompulzivnou poruchou OCD, co je moj pripad. Pred nedavnom sa mi zhorsil stav po stresovom obdobi v praci a zacal som znova brat Cipralex 1tbl rano.Celkom sa mi ulavilo no nie uplne.Doporucila mi Asentru 100mg rano a mam neskutocne stavy. Nemozem spat a to ma najviac vyvadza z miery a do pokusenia sa vratit k Cipralexu. Mam pockat do 2 tyzdnov a potom uvidime, ale to bude zajtra a dnes som spal 3 hodiny no zatial sa citim fajn na to,aku som mal noc ale stavy prichadzaju vecer,takze to budem vsetko konzultovat zajtra. Uvazoval som aj o nazore ineho doktora ale neviem... Proste musim vydrzat a verim,ze sa mi spanok vrati, pretoze to bol moj uplny zaciatok vsetkych tychto problemov. A po roku a pol by si uz mala pocitovat aspon nejake zlepsenie.Ak nie, poradil by som sa s doktorom. U Asentry je nasycovanie 2 az 6 tyzdnov :( Drzim palce vsetkym...musime bojovat!

Jana
1x

Ahoj Mončo a Peťo,Tak v pondělí už mi bylo tak strašně,že jsem jela k doktorovi,když mě viděl,okamžitě mě poslal do Bohnic do centra krizové intervence.Tam mě chtěli hospitalizovat,ale to si nemůžu dovolit,protože žiju jen sama se synem a nemá ho kdo hlídat.Asentru jsem vysadila a je mi mnohem lépe,v úterý jdu k jiné pani doktorce,tak doufám,že to nějak vyřešíme.To co se mi dělo po Asentře už nechci nikdy zažít.Mončo ten Neurol beru a vždy mi uleví.Tobě Peťo tu nespavost nezávidím,sama jí moc dobře znam,už měsíc spim tak tři hoďky denně.Doufám,že se nám všem už brzy uleví,držte se!!!!

Peter

Jani, akurat som sa pozrel na web a Ty pises. Ja idem k doktore zajtra rano a prekonzultovat, ci sa mam vratit k Cipralexu a ci nebudem zazivat to iste ako na zaciatku. Ja som bol v tom,ze ked mi navrhla prechod na Asentru,ze to bude v poho,ale dnes som skoro skolaboval. Je pravda,ze 2 tyzdne mozu byt malo,ale zhorsil sa mi nielen stav cez den,ale aj spanok a to je najhorsie. Som v koncoch a od zajtra ostavam doma,lebo v praci to nedavam... Je mi hrozne ale kedze mam za sebou aj nastup Cipralexu,ktory tiez nebol uplne med lyzat tak neviem,ci este nepockam tyzden/dva, ale asi sa rozhodnem zajtra u doktorky a ostanem doma. Jani, kolko si brala tu Asentru a kolko mg?

Jana

Peťo brala jsem jen padesátku,jednu tabletu ráno,ale nějak to se mnou fakt zamávalo.Pět dní jsem ležela jen v posteli a (vim,že je to nechutný)ale celou tu dobu jsem se ani neumyla.Jen jsem se snažila přežít a to doslova.Je mi to moc líto co prožíváš,už aby ti bylo líp.Na co vlastně AD bereš?

Peter

Povodne mi diadnostikovali OCD (nutkave myslienky,ktore nesli zastavit) ale po nich prichadza depresia a ta je aj pri nastupe liecby. Beriem rovno Asentra 100 a je to ovela tazsie ako pri Cipralexe. Pri nom som aspon mohol spat a ked nie,tak 0,25 Neurol mi pomohol,ale teraz si dam dva a nic nenaspim... Budem vidiet zajtra a dam vediet... Dakujem za odpoved.

Jana

Držim palce,ať se ti alespoň trochu uleví.Zítra napiš jak jsi na tom.

Peter

Tak sme na tom rovnako. Vcera som si dal na spanie Hypnogen a Prothazin,aby som sa konecne vyspal, aj som spal ale ked som sa zobudil,asi hodinu potom nastalo peklo.V takom stave som siel k doktorke a ta ked ma videla... som naspat na Cipralexe,snad sa nebude musiet tak nasycovat ako tomu bolo na Novy rok a Xanax na rano a vecer... Ale zistujem,ze ked to na mna ide,musim len nieco intenzivne spravit,aby som zahnal tie stavy no problem s nezastavitelnymi nohami a bolenim hlavy mam stale. Uvidime o tyzden, dal som sa PN a idem nasadit poriadnu psychohygienu (prechadzky,pes,cvicit a tak) Je to boj... Sorry Asentraci, ... toto mi moc nepomohlo, ale na kazdeho to vplyva inaksie. Drzte sa a Jani dakujem za podporu. Prajem to iste a este viac...

Jana

Pevně věřim,že ti bude líp,zkrátka nám ta Asentra nesedla.Sport mi taky dost pomáhá,přes den je to dobré,jen ty večery....Musíme to všechno nějak překonat.V rámci možností ti přeji klidnou noc a hlavně do budoucna lepší dny.

Peter

Takze som 2 den naspat na Cipralexe + Xanax rano + vecer a momentalne sa citim skvele,dokonca som si aj zacvicil. Sice som toho moc nenaspal ale uvidime tuto noc. V praci sa rozculuju,ze preco som praceneschopny,ale kaslem na nich.Jeden kolega u nas v praci uz skoncil na psychiatrii, tak mam zivy priklad... Zivot musi byt krajsi...

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce