Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Asentra 50

Máte, prosím někdo zkušenosti s AD Asentra? Dostala jsem je od lékaře na svoje úzkostlivé depresivní období asi před přechodem. Nikdy jsem žádné prášky nebrala, snažila jsem se vše zvládnout sama ale už to nešlo, hodně mě to komplikovalo život.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
alena

Zdravím všechny a hlavně Alču.Jak si prožila velikonoce?Já docela v poho.Počasí sice nic moc ale ted se to bude už jen lepšit tak to bude fajn.Renčo já z těchto návykových léků neberu žádný.Sice ze začátku jsem měla napsany oxazepam ale brala jsem ho asi jenom měsíc a ted když mě ten neklid nebo nějaké brněni přepadne tak se snažím to vydržet.AD již začínám brát sedmý týden tak snad už se to bude jen a jen zlepšovat.Renčo napsala jsi to opravdu pěkně.Taky děkuju za články které sem píšete.Alčo,napiš jak Ti je.Zdravím všechny a mějte se dobře.

Alča

Ahojky Aleno,tak jsem zde konečně, po náročném víkendu mám již uklizeno a nic nebudu dělat,byla to honěná za ničím,nějak ty svátky jakékoliv nemusím,vždy to přežívám bez radování. Dnes je velký vítr a docela chladno,ale prádlo jíž uschlo což je dobře,nemusí se to sušit po domě.Ali také nemohu spávat a ráno jsem nanic,musím zajít k lékaři a nějak to s ním probrat tu moji situaci,tak uvidím,zatím ahoj pa

Dědek

Máte chlamydie jako všichni ostatní. Léčte se, jinak vás sežerou.

Veronika

Zdravím, chtěla bych se zeptat kvůli jakým problémům berete Asentru. Před 5-ti lety jsem měla autonehodu a od té doby mám problémy s bolestí hlavy. Moje neuroložka mi tento lék předepsala, abych ho užívala každý den po dobu tří měsíců. Když jsem dnes byla na odběr plasmy vyšetřující lékař se divil, že beru tyto léky na bolest hlavy. Můžete někdo napsat váš názor? Děkuji Veronika

pre Veroniku
1x

Ahoj, Asentra je antidepresívum, neprečítala si si príbalový leták? Je to liek, ktorý tvoje bolesti hlavy nevylieči a som prekvapená, že ti ho predpísala neurologička. Asentru môže predpísať LEN psychiater. A, vôbec sa nečudejem lekárovi, ktorý sa ťa opýtal, prečo tento liek berieš. Je to skutočne nezmysel! Neber to! Ak nemáš stavy úzkostí, depresií alebo fóbií, zbytočne sa týmto liekom napchávaš a nie je to len "o troch mesiacoch". Ak sa dáš na antidepresíva, budeš ich brať roky a ostaneš na nich závislá. To chceš? Tak, Veronika, prehodnoť svoj zdravotný stav, poraď sa s lekárom a choď inou cestou! Táto ti nepomôže. Úprimne ti želám, aby si sa zbavila bolestí hlavy spôsobom, aký je na to vhodný. A, ten sa pri dobrej vôli a dobrom lekárovi nájde. Drž sa!!! "Skúsená".

Veronika

Zdravím, chtěla bych Ti moc poděkovat. Určitě to přestanu brát, nejspíš změním i lékaře. Říkala jsem si to už od začátku, že je to divné brát antidepresiva na bolest hlavy. I lidé z mého okolí mě od toho zrazovali. Doufám, že se to nějak vyřeší. Ještě jednou moc děkuji a přeji hodně štěstí.

Megí

Moni ahoj pamatuješ na mě :-) jak ti je už je to dva roky :)) jak bojuješ ja dobry ty jo ale někdy mam tydení vykyv bylo mi supr asi rok a najednou deprese z ničeho nic asi tyden pak to přešlo a za měsic a pul zase zklus asi se picnu no mam na to brat lamotrigin tak uvidime hned napiš jasny pa Megi

Alena

Zdravím všechny na těchto stránkách.Tak dneska se nám to počasí vydařilo,je to tak zalehnout do pelechu a spát.Ahoj Alčo já chodim od včerejška na rehabilitaci.Zjistili mě vyhřezlou ploténku.já mám s krční páteří problémy již dlouho ale ted to bylo horší a tak mě poslali na rengen a tam to zjistili.Pořád se mě točí hlava tak jsem zvědavá jestli to pomůže.Alčo v pondělí jdu k mé doktorce tak uvidím co mě řekne.Kdy jdeš ty?Jak píšeš o těch svátcích tak já je taky nemusím.Je to opravdu honba za něčím a klid žádný.letošní vánoce byly asi ty nejhorší jaké jsem měla za celý život.Mějte se všichni dobře a pište.

Alča

Zdravím všechny, jak to tady čtu, tak se asentra dává pomalu na vše.Bohužel musím konstatovat, že někteří lékaři svoji práci neodvádí tak jak by měli, ale my to nevyřešíme a bude to jen a jen horší. Ahoj Aleno, je zajímavé že já mám také takové potíže jako ty, chodila jsem na cvičení a na masáže, zatím dobrý tak uvidím. U lékaře jsem byla a řekl že mi zatím nic přidávat nebude,že to chce čas,,,tak budu čekat,ale nevím naco,už mě to nebaví a chci normálně fungovat,chodit do práce s úsměvem a sním se také vracet, alspoň u mě to tak bylo a dnes jsem naštvaná hned ráno a v poledne jsem na umření,,,,nebaví mě ten život!!!!!!!! měj se Alko ok a vy všichni také,papa

Alena

Zdravím všechny,výkend je před náma tak uvidíme jak proběhne.Alčo dneska jsem byla na třetí rehabilitaci a drobet se ta bolest rozjela ale to prý je normální reakce.Nevím na co chce tvůj lékař čekat,když se to delší dobu nezlepšuje.Není nějakej divnej?Já se v pondělí dozvím jestli budu ještě navyšovat nebo jestli zůstanu u této dávky.Hned Ti potom napíšu.Taky bych už chtěla do práce ale já mám takový problém že si budu muset nějakou práci najít.Tu co jsem měla než sen nastoupila na nemocenskou budou rušit.Uvidíme co bude dál.Snad něco najdu i když v mém věku nevím.Už mě to doma nebaví ale ještě se necítím v pohodě.Mějte se všichni dobře a zdraví Vás Alena.Krásný výkend.

Alča

Ahoj diskutující a Aleno, ano máš pravdu můj lékař je fakt divný, já užívám jak jsem ti psala argofan 75-ku a co kdybych si sama přidala jen půlku, jen nevím jestli hned ráno nebo třeba v poledne ???? on je fakt hrozný,je mi stále divně a on čeká,asi na to až se sesypu,,,,,tvrdí mi stále že mám mít více pohybu a myslet pozitivně,,ale s takovou se do práce jen tak nevrátím a už mám toho dost,,neumím experimentovat s léky a nejsem také lékař, asi začnu brát o pulku víc a uvidím co to udělá, jinak přeji všem pěkný víkend a papa

Alča

Prosím Katku o pomoc,jak jsem četla pozorně,tak máš velké zkušenosti a možná mi poradíš.Mohu bez rady lékaře sama navýšit léky argofan 75 o půl tablety.Již jsem psala,že by pomoc potřeboval spíše on sám, ale jiný tu bohužel není,bydlím v takovém zapadákově a bohužel nedostatek těchto lékařů. díky Katko

Katka
1x

Alča, ak ti súčasná dávka argofanu nestačí, môže to znamenať, že ti toto AD nezaberá. Možno by si mala skúsiť iné... Ale, sama navyšovať dávku, to nie je práve najlepší krok. Nevieš ako môže tvoj organizmus zareagovať. Bez vedomia lekára (aký je taký je) to radšej nerob. Vieš, Alča, jar je pre nás depresívnych pacientov veľkou záťažou. Neviem, ako dlho trpíš stavmi úzkosti, strachu, či apatie... ale liečba je !beh na dlhé trate". Lieky pomôžu v prvých, najhorších fázach ochorenia, no potom by to malo ísť cestou komunikácie. Pacient - psychológ. Postupne vysadzovať lieky a hľadať cestu životom, takú, ktorú dokážeš zvládnuť, takú, ktorá ťa vnútorne naplní a obohatí. Neklásť si vysoké ciele, žiť TU A TERAZ. Vysokú latku nepreskočíš a ak ju podlezieš, budeš sa trápiť že si klamala. A, koho si klamala najviac - si ty sama. Alča, možno som ťa veľmi nepotešila, neporadila, čakala si čosi iné... Ja však nikdy nikomu nedávam klamlivé nádeje. Obdobie depresií pomaly prejde, tak si to denne hovor a teš sa na ten moment. Nečakaj, že prejde v jeden konkrétny deň, ale, PREJDE. Úprimne všetkých pozdravujem.

Alča

Zdravím všechny.Katko ještě jednou děkuji,napsala jsi to moc Hezky a hlavně pravdivě,někteří bychom chtěli všechno hned,ale zapomínáme že to tak prostě nefunguje. Musím to probrat s lékařem,pak dám vědět. Jnak se mějte všichni pěkně.pa

Katka

Alča, mne neďakuj, ale potom sebe ak to všetko zvládneš. K antidepresívam len toľko: mnohé sú veľmi nebezpečné, hlavne čo sa týka vedľajších účinkov. Ale, strašiť ťa nechcem. Len by som sa v tvojom prípade - veľmi pokojne a slušne - opýtala lekára, či by argofan predpísal sebe, alebo svojim najbližším...manželke, deťom... Skús to, a uvidíš ako sa bude tváriť. Ja som túto otázku raz svojmu psych. položila - odpovedal NIE! Zaujímavé, však? Alča, nikdy sa neboj OPÝTAŤ SA, za to nič nedáš a veľa sa dozvieš. Pekný pozdrav a veľa trpezlivosti. Katka.

Alena

Ahoj všem,kteří čtou tyto stránky.Milá Alčo,dneska jsem byla u doktorky na kontrole,léky nechala stejné ani nic nenavyšovala tak snad to bude dobré,protože na kontrolu jdu až za šest týdnů.Jak se Ti vede?Výkend byl docela dobrý až na to počasí,to byla hrůza.Už se těším až se oteplý.Zatím chodím stále na rehabilitace ale zatím nic moc nepozoruju k lepšímu,možná za čas.Alčo Katka Ti to napsala moc dobře,Chce se pořát ptát.Já jsem dneska taky měla hodně otázek na doktorku.Musíme si říkat,bude to stále lepší a lepší a hlavně komunikovat.Příští týden jedu k psycholožce a tam hodně povídáme a to je docela prima.Určitě to bude ještě nějakou dobu trvat,ale už to půjde jenom k lepšímu.mějte se moc hezky,všechny zdravím a hlavně Alču.Pa

Dana

Všechny moc zdravím,přeju hodně zdaru.Tyhle diskuzní stránky mě před rokem a půl držely při životě.Dnes bych chtěla ubírat.Ještě než půjdu na kontrolu,ale nevím jak.Jaká byla vaše cesta?Ahoj!

Alča

Ahoj Katko a Aleno,moc vás zdravím a doufám,že vám tam u vás také svítí tak krásně sluníčko jako nám.Je to balzám na bolavou dušičku a člověku je hned lépe.Od samého rána peru,vařím uklízím a ještě stíhám vám psát a to není konečná.U lékaře jsem byla a nechce navyšovat, jen mi přidal lexaurin prý sem tam si jej vzít, nerozumím tomu nejsem lékař, ale mám problémy i s krční páteří tak nevím jestli to nakonec není od toho.Je mi 45.let a nějak se mi nechce jen tak přežívat, jen se nemohu rozjet jako dříve,raduji se z každé maličkosti,máme koťátka tak to je nádhera, mám je doma v pelíšku a je to radost se na ně dívat,kdyby tak zůstali stále malé,tak jdu pokračovat a přeji krásný den a zase příště papa

Alena

Zdravím Alču,u nás bylo dneska taky docela pěkně až ted odpoledne se to začalo kazit.Já jsem měla taky dneska docela aktivní den ale už se mě nechce nic dělat tak koukám na televizy a lenoším.Ještě stále chodím na rehabilitace ale dneska mě dala zabrat.když jsem byla v pondělí u doktorky tak jsem jí říkala,že dříve jsem jela na stodvacet procent a ted tak na padesát a jsem docela unavená.Už taky nejsem nejmladší a každý rok je znát a ted ta psychika je taky rozhozená tak jsem zvědavá kdy se to zlepší.Nějaký den je to super a někdy se mě nechce ani koukat natož něco dělat.Taky jsme měli pejska byl už moc starý a nemocný a tak jsme ho museli nechat uspat.Je to už rok ale strašně se mě po něm stýská.Chtěla bych jiného i mě to psycholožka doporučila ale přítel nechce.Já bych sem ho tak strašně chtěla ale nevím jak to udělat.Snad se mě to někdy povede. Mějte se hezky,všechny zdravím.Paaaaaaa

Alena

Ahoj všichni,tak jak mě bylo už delší dobu docela dobře tak teda dneska jsem od samého rána unavená jako pes.vždycky mě to rozhodí i když vím,že se to stává.není mě ani dobře od žaludku tak to je paráda.Zítra zabíjíme prase tak jsem zvědavá jak to zvládnu.To je práce na celý výkend.Ted jedu na rehabilitaci a potom budu jenom ležet.Taky moje třetí vnučka má narozeniny o výkendu,budou jí dva roky.Je strašně milá.Po výkendu napíšu jak jsem to zvládla.Pa.

Katka

Alenka, ja len toľko: Možno tvoj súčasný "zlý" stav spôsobuje to, že ťa čakajú dosť náročné dni. Vtedy sa aj ja zle cítim, bolí ma žalúdok a tak... Potom, keď všetko zvládnem - lebo to naozaj zvládnem - nastane úľava. Alča, schvaľujem rozhodnutie tvojho lekára - nenyvyšovať dávku AD, no s tým lexaurinom OPATRNE! Naozaj len v najnutnejších prípadoch, aby si nespadla do ešte horšej závislosti. Viem, o čom píšem, bojujem s neurolom a ver, je to ťažšia cesta ako zbavovania sa Asentry. Toto platí aj pre Danku. Majte sa. Katka.

Jacob

Ahoj lidi.Včera jsem si vzal poprvé asentra.Je mi divne jako bych byl sjetej.A ještě k tomu rozšířené vzorničky.A strašně moc se mi chce spát.Pocení a naval horka.Má někdo s tím zkušenosti.A jestli s tím mužu sportovat co se tyče závodně?Děkuji

Katka

Jacob, vedľajšie účinky asentry bývajú aj horšie, vydrž, uľaví sa ti. No, ak to zvládneš, neber ju viac ako doporučuje príbalový leták, resp. tvoj lekár. Ak športuješ, to je to najlepšie, čo môžeš pre seba urobiť. Tak, to nenechávaj - ŠPORTUJ!!! Nechcem sa tu hrať na najmúdrejšiu, no šport je lepší liek ako chémia. Držím palce, nevzdávaj to, ale ani neprepínaj svoje sily. Všetko bude fajn.

Alena

Zdravím všechny hlavně Alču a Katku.Katy měla jsi pravdu,zabíječku jsem zvládla docela dobře.Ta únava tam drobet je ale to snad bude dobrý.ještě mě bolí trochu žaludek nemůžu nic moc jíst.Doufám že mě nebolí žaludek s prášků.Zatím se to u mě moc nelepší ale ani nehorší.Jde to opravdu pomaloučku ale s tím co bylo před měsícem se to nedá srovnat.Rehabilitace drobet pomohla dnes jsem skončila.Ještě jsem se napsala na masáže a to je taky pěknej relax.Alčo jak si prožila výkend.Snad jsi už zdravá a je Ti lépé.Mě ted čeká zase jeden pernej výkend protože je u nás pout a všichni přijedou na oběd.Ale to taky zvládnu.Mějte se moc hezky a pište.Paaaaaaaaaaaaa.

Alena

Ahoj všichni,co je s Váma,že nikdo nepíše.Doufám že je všechno v pořádku.Já jdu ve čtvrtek k mojí ošetřující doktorce,tak jsem zvědavá co mě řekne,Nesu jí zprávu od mé psychoužky.Nevím,jak dlouho ještě budu doma ale do práce se ještě moc necítím.Stejně tu mojí práci kterou jsem dělala zrušili a tak zatím musím jít na pracák než si něco najdu.Ale ve věku nad padesát to bude asi horší.Ted to zatím neřeším až to bude aktuální.Mějte se fajn a pište.Ahoj.

Alča

Ahoj Katko a Aleno. Ano dlouho jsem zde nebyla a byl důvod. Stále mi bylo velmi špatně, až jsem přestávala vidět. Holka mě vezla k mému lékaři, zrovna jsem měla jít na kontrolu a ten se zděsil v jakém stavu jsem byla,chtěl mě poslat do nemocnice na neurologii,ale odmítla jsem,tam jsem byla a zrovna nebyli nijak vstřícní. Vše jsem mu řekla jak to se mnou je a vysadil mi Argofan a za 14 dnů mám začít užívat Sertlalin actavis,ani nevím jestli jsem to napsala dobře a ktomu užívat v nižších dávkách lexaurin 2x denně.Již teď mám hrůzu co mě zase čeká pří nových lécích,mám takové deprese,že stále pláči a točí se mi hlava,mám pocity na zvracení a zimnici jako bych měla chřipku a to 5dnů nic neberu jen lexaurin,Absolutně mě nebaví momentálně život a nevím si rady co s tím dělat.Jsem ráda,že jsem zde našla takovou příjemnou společnost s kterou si človíček může postěžovat a nějak najít společnou řeč............Alko,tak jsi zabíjačku zvládla a to fakt není žádná sranda,hlavně ten nepořádek kolem všeho,ale už máš určitě klid.Píšeš že tě bolí žaludek z těch léků,ale to tě přejde,nějaké kilo půjde dolů já to také tak měla při tom argofanu,ale to tě přejde.Tak se všichni opatrujte,slibují nám koncem týdne krásné počasí,tak snad nám sluníčko dodá elán a lepší dny,,papa :) :)

Alena

Ahoj Alčo,co nám to děláš?Je mi tě hrozně líto,že je Ti tak špatně.Já jsem myslela když jsi minule psala že pereš a uklízíš,že je Ti vcelku dobře a ono se to takhle podělalo.Je dobře že jsi dostala jiné léky a ted se to bude jenom lepšit,uvidíš.Moc Ti držím palce aby Ti opravdu bylo dobře.Vím že to nebude asi hned ale určitě se dočkáš.tento týden bude zase asi trochu fofr s tou poutí ale to se taky přežije a potom se bude trochu odpočívat,Alčo taky odpočívej,práci at děla někdo jiný a mysly jenom pozitivně.Já na Tebe budu taky myslet i když nevím jestli Ti to pomůže.Pa a těš se na výkend který má být opravdu slunečný a at nás nabíje jenom pozitivně.Pa.

Alča

zase jsem zde,napsala jsi mi to Ali moc pěkně a za to děkuji, tak bych těla jít do práce a zase nic,ženský neví jaké mám problémy,některé jsou tam fajn,ale bohužel musím konstatovat že tam máme i potvory,myslí si že jsem doma s krční páteří,s tím mám také velké potíže,mám výbornou práci a vím že o ní nepříjdu nikdy,jen se musím dát rychle dohromady ať již funguji jinak mě to zahubí.Tak Alko měj se a zvládni to napohodu tu pouť,papa

Alena

Ahoj Alčo a všichni,co čtete tyto stránky.Komentáře trochu váznou asi nikomu nic nechybí.Dneska jsem byla u mojí obvodní lékařky a na konrolu jdu zase až za měsíc.Taky jsem nakupovala na tu pout,počasí je super ale na mě je trochu horko.Já tyhle horka moc nemusím.Dnes mě bylo trochu špatně ale to se dá přežít není to nic hroznýho.A jak se máš Ty?Doufám že Ti je alespon trochu lépe.Ted jdu nastartovat sekačku a musíme posekat zahrady aby to bylo na pout hezké.Alčo nevím kde bydlíš já jsem ze západu čech.Aco nové léky?Doktorce jsem taky dneska říkala že je to už delší dobu docela dobrý a potom příjde takový pád a ona mě taky říkala že je tou nemocí.Mějte se moc hezky,pište a držte mě palce at to všechno zvládnu.Pa

Ahoj všetkým

Dievčatá, ja nemám práve najlepšie obdobie, preto nepíše. Ale dnes som dostala zprávu, že moja priateľka (žije v zahraničí) sa pokúsila o samovraždu. Tak ma to rozhodilo, že sa celá klepem a musím to zo seba dostať. Urobila to plánovane, už druhý krát a mne predtým volala, že má také blbé myšlienky, no nemám to povedať nikomu. Tým na mňa uvalila veľmi ťažké bremeno. Má tri deti,a manžela a všetci sú z toho v šoku a dávajú si to za vinu. Mala som ich upozorniť na to ako je ich matka na tom zle. Aj som to povedala jej dcére, veľmi opatrne ale s úplnou vážnosťou. Tá ju potom sledovala, hovorila s ňou...Matka jej to predsa len prezradila a teraz...bác! Urobila to. Považujem to za veľmi kruté a sebecké z jej strany. Depresia nie je o strate rozumu, viem, je ťažké s ňou žiť, no dá sa to. Zaujímavé je, že keď jej muž nebol týždeň doma, ani ju to nenapadlo, teraz keď je doma, zožrala prášky na spanie a dovidenia. Presne vedela, že ju ráno nájde a zavolá záchranku. Stalo sa tak. Teraz bude tri mesiace v svokárni, ale jej sa tam vraj páči. Nuž, kto chce kam, pomôžme mu tam. Ja som na jej čin veľmi nahnevaná a dlho sa jej neozvem, lebo žiť týždne s vedomím, že sa mi kamoška chce zabiť, je naozaj kruté. Celé noci som nespávala, cez deň na ňu myslela každú minútu... Keby sa chcela zabiť naozaj, urobila by to v čase keď bola sama doma a mala by ten svoj vytúžený pokoj, ale takto... Nič jej nechýbalo, mala kopec prachov, dom, autá, tri dospelé samostatné deti, milujúceho muža a ona si to nedokázala vážiť. Možno som hnusná a vy poviete, že ona za to nemôže, ale...môže a ja, hoci jej to odpúšťam, nezabudnem na to. Tak, toto ma trápilo, a už je to vonku. Pozdravuje Katka.

Alena

Ahoj Katko,je mě moc líto,co se stalo tvojí kamarádce i když........Já to prostě nechápu.vím,že ty stavy jsou hrozný všichni jsme si tím prošli ale přesně jak Ty píšeš je to krutý a sobecký.Udělala to promyšleně a přesně věděla jak to dopadne.Celá rodina je ted z toho špatná a ona bude ve cvokárně asi spokojená.Je mi Tě líto už jenom proto,že to byla Tvoje nejlepší kamarádka a Ty se ted trápíš.Je dobře,že si napsala a drobe to ze sebe dostala.To se člavěku alespon drobet uleví.Katuško,měj se moc hezky,netrap se,užívej krásných dní,které nás ted čekají a dobíjejí nás pozitivní energii a brzy zase napiš.Já jdu připravovat všechny věci na pout a už se těším na vnoučata.Budou tady celý víkend ale potom je ještě volno v úterý a to se budu zase dobíjet já.Tak zatím pa a pozdravuju taky Alču.

Alča

Ahoj Holky. Milá Katko,když to čtu naskakuje mi husí kůže,teď o tom psát nebudu,co mě také trápí a to mocccccc, ale dobře vím jak se cítíš a jak ti je, nijak ti nepomůžeme,ale věř, že na tebe budeme myslet a doufat,že bude vše brzy v pořádku.Omlouvám se že více nenapíšu,ale je mi hodně špatně a nevím co mám dělat,milá Ali,také na tebe myslím a doufám že si užiješ v pohodičce a klidu duševního vikend. Jinak bydlím na vysočině, prominte mi chyby ale mám mozek mimo hlavu asi v tašce :) protože to je hrozný stav,,papa všem a budu psát jak to půjde,katko drž se,uvidíš bude zase dobře,jen to chce čas,,,,

dievčatám

Alena, Alča, ďakujem vám, že ste zareagovali a chápete ako sa cítim. Viem, prejde ma hnev aj žiaľ, ale bude to trvať dlhšie. Mocem sa v tom, myslím na to, zhoršil sa mi stav. A, keď mi je takto blbo, nedokážem vyliezť z domu a stále zvraciam. Nemôžem poriadne jesť, pijem len litre vody a je mi do plaču. Bože, ja fakt neviem, prečo to prežívam (možno) ťažšie ako tá o ktorej som písala. Pozdravujem vás a ešte raz ĎAKUJEM. Katka.

Alena

Ahoj Katy,Alčo a všichni přátelé ne těchto stránkách.Tak konečně je po výkendu a hlavně po pouti která dopadla dobře co se týče počasí,zdraví a práce.Jsem z toho fofru trochu unavená,tedˇjdu uklízet po raubířích kteří odjeli až včera večer a to se mě nechtělo nic dělat.Počasí je krásný ale mě to horko nedělá moc dobře tak radši ven moc nechodím jenom ráno a potom večer.Jak se máte děvčata.Katy snad tě to už trochu přešlo a cítíš se drobet lépe.Myslím taky na Alču jak se jí asi daří.Byla tady kámoška a tak jsme všechno probíraly ty naše stavy a taky jsem jí řekla o vašich problémech.Moc vás taky pozdravuje a je hlavně ráda že si s váma takhle dopisuju.Ale to jsme rádi všichni.Mějte se moc hezky a já jdu zase drobet uklízet ale moc to nebudu přehánět.Pa pa a napište.

Alča

Ahojky děvčata, doufám že jsem vás tímto potěšila, nějaký máme ten rok za sebou a děvčata je pěkné.Myslím to napsala i jednou Katka. Ali já měla také bezvadnou kamarádku, nechtěla jsem to tady psát,ale jak to rozjela Katka tímto také zdravím, tak napíšu.Znala jsem jí 28.let a taková už neexistuje,dnes jsou hodně pomluvačný atd, jsem raději sama a už nikomu nevěřím a v okolí s nikým moc nekomunikuji, a přesto mě pomluví,,prostě se zabila sama,kombinace léků a alkoholu,2dny po štědrém dnu jí našel manžel a zavolal rychlou,nahodili jí,ale mozek nežil, pomalu jí začali odcházet veškeré organy a byl konec.Jsou to 2.roky a stále se s tím nemohu srovnat,moc mi chybí jinak její manžel byl opravdu velký hrubián a lakota a darebák,ale tak ho nikdo neznal,venku se choval jako milující manžel a doma hovado,jednou jsem ho málem práskla popelníkem,,,mám ještě super kámošku,ale ta je moc daleko,jsme stále v kontaktu,já vařím a mám na lince laptop a vykládáme si,ale já bych jí chtěla i pohladit a obejmout,přijede v létě,mají tady máminku,ještě že tak,nějak jsem se moc rozepsala,ale nevadí to že? Holky tak já končím a zase někdy písnu,,papa :) :)

Alena
1x

Ahoj Alčo,Katy a všichni,co máte problémy s dušičkou.S tou Tvojí kamarádkou je mě moc líto.Když někdo spáchá takovou věc kvůli takovému darebákovi jako byl její manžel,tak o to to bolí ještě víc.Já jsem měla kamarádku,která se hledá strašně dlouho a já jsem měla to štěstí ale pak se odstěhovala do Brna spátky ke svým rodičům a naše nitě se nějak zpřetrhaly a tedˇ už o ní nic nevím.Přišly do toho jiné starosti,úmrtí mého manžela a všechno zůstalo jenom na mě a ted´mě začíná moc chybět ale už nemám na ni kontakt.Už jsem si myslela že jí budu kontaktovat přes pořad Pošta pro Tebe ale nemohu se rozhodnout.Tak už dost o mě a jak se děvčata máte?Já docela dobře jen někdy mě přepadne taková úzkost a únava ale to se dá.V pondělí jedu k psycholožce na povídání tak se docela těším.Kači a jak je Tobě.Snad se to trochu srovnalo a je Ti lépe.Léky beru pořád stejné ani nenavyšujeme tak snad to bude dobré.V práci jsem byla odnést papír na peníze ale nikdo se se mnou nebaví.Mám z toho vždycky špatný pocit ale já si tu nemoc opravdu nevymýšlím.Nikomu bych nepřála to čím jsme si musely projít než se nám udělalo drobet lépe.Tak jsem toho napsala už dost,mějte se všichni moc hezky a zatím AHOJ.

Katka

Ahoj Alena a všetci, je mi lepšie a teším sa z toho. Nechcem sa už vracať k tomu čo sa stalo, nepomôžem tým sebe ani iným. A, už vôbec nemám chuť hovoriť o pokusoch o samonraždy - či už úspešných, lebo nie. Ja som sa nikdy nezaoberala myšlienkou vziať si život, prežila som monoho zlého, ale aj dobrého. Na to dobré si rada spomínam, so zlým už nič nespravím. Tak sa nechcem ponoriť do choroby opäť a opäť. Dievčatá, ide dlhý víkend, užite si ho!

Alča

Ahojky všem. Aleno tak jsem najela na ty nove léky, je to ten setralin actavis 50-ku, zatím nijaké vedlejší účinky,jen rozmazané vidění a hukot v hlavě a nemohu zase usnout, to jsou 3.léky během 7-mi měsíců, jen at už mi konečně sednou,ale ta hlava mě zase zlobí,ten příšerný hukot. Dnes mě nic nebaví,tak jen tak posedávám a lenoším,doufám že je ti dobře,tak měj krásný prodloužený víkend,,papap

Alča

Ahoj diskutující. Musím se opravit, užívám 100mg,jsem z toho tak otupělá že již ani nevím kde co a kolik.U nás je škaredě a to na zdravíčku nepřidá......Mějte se hezky a papa

Sylva

Ahoj holky tak vás poslouchám ty bolavé dušičky a pomalu mi ukapávají slzičky.Jsem Ostravačka po operaci pravého spánkového laloku v dubnu 99 pro astrocitom.Vznikly mi z toho deprese občas ale minimalně epi záchvaty.Taky jsem měla dlouholetou kamarádku.Znaly jsme se od synových 2 let do jeho 14let pak mi umřela na rakovinu ženských orgánů a zanechala tu 2 krásné dcerky.Dnes je tomu už 11 let .Já ji dodávala sílu,že to zvládne.Že je na tom lépe jak já,protože to není hlava!!!! Ale ouha. Jí to zkolilo a já žiju. Tánička tak bylo její jméno, mi strašně chybí,byla jako má starší sestra .Od té doby jsem potkala lidička kolem sebe,kterým jsem však už nenašla cestu tak jako k ní.

Sylva

Dnes máme sluníčko v oparu. Nalada je 50 na 50. Mám sice trochu jinou skladbu antidepresiv,ale také si připadám trošku otupěla.Zvláštˇ večer.Jakmile to vemu nevím o světě do 20 minut. chlorprotixen15 2tabl. přez den to jistí velafaxin150 rano a v poledne,hořčík až 6 tablet na den. Pokud se začnu třepat tak se musím pojistit Rivotrilem 0.5 aby mne neodvezla rychlá. No říkám si furt je to nic oproti velkým epi záchvátům co jsem měla od mala. Přeji všem sluníčkový den ne jen venku,ale i na duši.Sylva

Alena

Ahoj všichni a také zdravím novou přítelkyni Sylvu.včera jsem byla u psycholožky a měla ze mě radost,protože když jsem byla u ní minule tak jsem probrečela celou hodinu a včera mě bylo dobře a měla jsem dobrou náladu a ona to na mě hned poznala.Je to fajn si takhle popovídat když víte,že vás někdo pochopí.U nás byla ráno mlha ale po obědě je tu krásně.Ted jdu s kamarádkou na procházku do lesa.Chodíme s hůlkama a to to odsejpá.Pak přijdu mírně unavená a je mě fajn.A jak se daří vám děvčata?Určitě je vám dobře,protože to sluníčko dělá divy.Taky jsem se ptala doktorky,kdy bych tak mohla jít do práce a ona mě řekla abych to nepřecenila a byla alespon ještě nějakou dobu doma.Tak jsem zvědavá,co mě řekne psychiatrička kam jdu koncem měsíce.Děvčata pěkně si užívejte krásného dne a zdravím Kačku,Alču a taky Sylvu.Všem hodně zdraví,elánu a pozitivních myšlenek.Papa

Alča

Ahojky holky. Dnes je krásně a užívám si toho sluníčka,můj mě tak dnes nasral,že s ním nemluvím a ani nebudu, že je blb jsem věděla,ale že takový!!!!!! Takže tichá domácnost. Ali já nemám dobrého lékaře,on nikoho nevyslechne a když náhodou,tak už ti dává najevo že tu nejsem sama a to je naprd.Napsal by mi i viagru a to jsem ženská,jen aby měl odeme pokoj,takže moje zkušenost s tímto lékařem,také bych chtěla jít do práce,ale zase se musí čekat,jak dopadnu s tím novým lékem,nechci to zakřiknout,ale lépe spím a to je paráda,spát celou noc to už jsem neměla dlouho.Jinak zdravím Sylvu a vidím,že každý máme nějaké ty starosti,jen je na každého jak se stím popere.PAPA PRÍŠTĚ

Marie

Ahoj děvčata,jsem tu po několikáté,ale nikdy mě nenapadla sem napsat,nebo to nějak sledovat. Ráda bych přišla mezi Vás. Alče bych ráda pomohla,píše že nemá dobrého lékaře...já mám bezvadnou lékařku,můžu doporučit. Dále píše,že teď dobře spí. To já teď spím špatně.a nevím co s tím. Můžeš mi Alčo napsat na můj mejl, Ráda se s Tebou poradím. Ale také ze Všema tady. Tady je moje adresa: [email protected], nebo na Skype: abarandowww. Všechny tady Vás zdravím a krásný den Marie

Alena

Ahoj Alčo,nic si z těch chlapů nedělej.Je to prostě plemeno,které vidí jenom sebe,potom zase jenom sebe,pak dlouho nic a potom možná nás ženy.Já se už nad tím ani nepozastavuju a myslím si své.Když oni marodí nebo mají nějaký problém tak se musíme točit jenom kolem nich ale běda když je něco nám.To je totiž normální a ze všeho děláme vědu.Ale to je asi všude .Včera jsem byla na docela dlouhé procházce,protože jsme šli do lesa a trochu zabloudily tak že s toho bylo asi 15 km.Dnes jsem jela na rehábku na kole to je asi tak 4 km tam a 4 km zpátky a docela mě bolí nohy.Vlastně všechno.Odpoledene jedu za vnučkama ale to už jedu autem protože na kole bych to už nedala.Večer budu sama doma protože chlapi jedou na fotbal do Plzně,tak budu relaxovat.Alčo jsem ráda,že ti ty prášky pomáhají alespon v tom spaní.Když se vyspíš tak se cítíš dobře.Ale určitě ti zaberou i jina jak potřebuješ a bude ti stále lépe a lépe.Mějte se všichni moc hezky a užívejte krásných dní protože na výkend se má zase ochladit ale asi citelně.Zese se bude topit.Pa pa a pište.

Alena

Ahoj děvčata,jak se máte?Dneska to počasí se mnou dělá divy.Vůbec mě není dobře a to jsem si to tak pochvalovala že je to už super.včera bylo takové hrozné horko až to bylo k nesnesení a dneska tohle.Myslím si že ty přechody toho počasí nám taky nedělají dobře.Nějak se třepu a nic mě nebaví tak jsem to asi zakřikla.Máme sraz ze školy ale nemám na to ani náladu.Děvčata jak se cítíte?Pa

Jana

Ahojky.Začala jsem brát Asentru.Nevím,jak na mě bude působit.Nemá s ní někdo zkušenosti?Děkuji Jana

Alča

Ahoj holky,tak jsem konečně zde,měla jsem hrozné dny,bylo mi tak špatně asi jako tobě Ali,to počasí nám dělá zle že? Jano já jsem měla Asentru 5.měsíců a bylo mi po ní stále špatně,tak mám teď jiné léky a zatím nevidím žádnou změnu,takže víc ti k tomu nenapíši,chce to čas a uvidíš,dej vědět jak bojuješ.......Ali a s mojím stále nemluvím, a sleduji že mu to ani nevadí,chodí si na pivko a žije si jak pan král a chybu nepřizná,to jsou zmetci,,takže tak papa

salina

ahoj jano beru take asentru 50 už asi 2 roky tet asi před měsicem jsem ji sama od sebe vysadila a to jsem neměla dělat měla jsem takovy stavy že jsem myslela že se zblaznim, tak jsem si ji opět nasdadila a až po malu po měsici se citim lip ale ale rano je nejhorši to se klepu že te hruza nechce se mi nikam ven byla bych nejradši jen v posteli ale člověk se musi přemoct a dělat to co ma ale jako lek je dobry

Alena

Ahoj všichni.Alčo dneska jsem byla u zubaře dopadlo to dobře a hlavně je mě už zase drobet lépe.V pátek má můj přítel narozeniny tak to budou velké přípravy protože přijedou všechny děti,vnoučata,sestra s mužem a jeho rodiče tak si dovedeš představit co to bude práce.Snad to všechno zvládnu.Hlavně aby bylo dobré počasí a mohli jsme sedět venku.Alčo vykašli se na toho tvýho a mysly jenom na sebe.Ty potřebuješ klid a pohodu ne ON.Salino,já jsem je taky vysadila loni a jak jsem dopadla?Jsem ještě na nemocenské ale ty stavy bych už nikdy nechtěla zažít,tak asi vím co si prožívala.Mějte se moc hezky ,u nás ted prší tak si jdu číst nějakou knížku.Pa,pa a zvládejte všechno v pohodě.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce