Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Asentra 50

Máte, prosím někdo zkušenosti s AD Asentra? Dostala jsem je od lékaře na svoje úzkostlivé depresivní období asi před přechodem. Nikdy jsem žádné prášky nebrala, snažila jsem se vše zvládnout sama ale už to nešlo, hodně mě to komplikovalo život.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
,,,,
1x

Ahoj Kubo,já měl Asentu na depky a musel jí lékař změnit.Misto aby bylo lépe,bylo hůře,prostě mi nesedla.Je možné že to budeš mít i ty.Dnes mám jiné léky a jsem relativně v pohodě,je to BĚH na dlouhou trať, ale každý máme něco,,,,,,

KUBA

Ahoj,moc dekuju asi to budu muset zmenit, mam dost nezadoucich ucinku a pri tak male davce to neni normalni!Asi to mame stejne hodne lidem to sedne a nam neeee,nevim co mi doktor predepise,mel jsem i citalec a motanice.Prosimte nevis za co ji vymenit?moc moc dekuju

,,,,

Asi tak:nemyslím si, že mi pacienti jsme kompetentní si diktovat jaké léky bychom mohli užívat,já jsem byl pokusný králík,až sedmé léky mi zabraly a léčba něco přes rok,nechtěl bych to již více podstoupit,ale sám již za tu dobu vím,že 3.týdny jako na vodě a pak začíná pomalé zlepšování, pokud to trvá déle nemá cenu léky užívat nepomáhají-nezabírají,,,ale to je jen tak u mne,každý organismus jinak reaguje,u někoho to trvá i 3.měsíce a pak příjde pohoda.Uvidíš co ti lékař nato řekne,jinak já teď užívám sertralin a je velmi pohodový a ten šílený hukot v hlavě co mi způsobila Asentra odezněl a fakt pohoda i v práci,,měj se čau Honza

KUBA

Honzo a ten sertralin ti delal nejake vedlejsi ucinky?Moc dekuju Kuba

,,,,
1x

Ne,jak jsem již psal: pohodový to lék,bylo mi zděleno lékařem,že tento druh léku spíše dávají dětem pro jeho jemnější vlastnosti a ne agresivní vlastnosti,jsem velmi citlivý na užívání jakéhokoli léku a tenhle po velmi dlouhé době mi supr sedl,

KUBA

Ahoj Honzo,dnes mi to doktor zmenil na Escitalopram a prozatim super,vzal jsem rano 5mg a zadny vedlejsi ucinek jsem nepocitil JEN JESTE PISKA V USICH,TO JE TA ASENTRA,TAK DOUFAM ZE TO VYPRCHA !

Honza

Ahoj Kubo,tak uvidíš co ukáže čas,to pískání u mne také trvalo dlouho,ale asi po 2.měsícich odeznělo,Asentra prý takhle vyvádí. Tak někdy napiš jak se cítíš, čauky

KUBA

Honzo, chtel jsem se zepta,paleli te trohcu ruce a takove mzitky pred ocima,spise nekdy takove mirne stiny nejakeho predmetu po te ASENTRE NECHCU SE K TOMU VRACET,JEN SI CHCI UJASNIT ZE TO BYLO STOHO.JINAK DEKUJU VSECHNO CO PISES JE POMOC.KUBA OSTRAVA

,,,,

Kubo, měl jsem po Asentře snad všechny než.ůčinky, a ty co jsi psal,tak snad nejvíce,někdy jsem měl pocit ochrnutí, nevadí že se k tomu vracíš,je pochopitelné,že se každý snaží zjistit co nejvice informací o daném problému,já nebyl jiný, z mého okolí tj.moje rodina nic neví a nikdy se to nesmí dozvědět, oni by to nepochopili, když nenapíši já,napíše někdo jiný,tak to chodí a tak si navzájem pomáhají Honza

KUBA

Jaj je to salene nekdy si rikam,jak zrovna ma nekdo vsechny nezadouci ucinky,ze nic horsiho snad nemuze ani byt!Hodne lidi vubec netusi co nasazeni nebo spise dopasovat ty spravneADje za hukot nevis jestli to je nemoc,nebo je to stech tablet.ja si taky uzil svoje ted se mi trochu zhorsila uzkost,vzdy ze zacatek to funguje naopak.Jo a taky ses dival pred sebe a bylo to jak na lodi..ja se divam a tak se to hybe predemnou..nikdo moc neveri.Honzo a ty motanice ti odeeznela take do 2mesicu?

KUBA

nebo takove to paleni vis,neni to tak strasne ale spise mi to vadi je to neprijemne a takove mirne zablesky nekdy pred ocima..to taky bude trvat 2 mesice jaj to bude boj.HONZA JSEM RAD ZE V TOM NEJSEM SAM!ALE TY TO MAS ZA SEBOU MOC TE OBDIVUJU,JE TO MOC NEPRIJEMNE

Sylva

Ahoj lidičky jak je??? Já jsem s úspěchem zvládla další kampanˇ. Tetˇ pomalinku se musím vrhnout na tu předvánoční . V závěru jsem měla tedy co dělat ,neposlouchala hlava,ale lehla jsem si vždy na pár chvil a pomohlo to. Mám kolem sebe pár úžasných lidiček a to je velká pomoc na ty naše deprese zvládnout je lépe. Už jsem se probírala v receptech na vánoční pečení,abych vše zvládla v klidu a v pohodě bez nějakých stresů.Protože peču i pro mamču a švagrovou. Přeji všem sluníčko v duši..Držte se.

Bára

Ahojte. Psychiatrička mi předepsala asentru včera. Vždycky půlku tabletky ráno. A chtěla jsem se zeptat jestli to může mít vliv na mentruační cyklus, ikdyž užívám antikoncepci. Jestli jste při ní opravdu zhubly ptž za pár kilo dole bych byla opravdu štastná a jestli při ní užíváte alkohol?? ( o víkendu)?? Děkuju za odpověd

Zuzka

Ahojky. Já asentru beru už 2 nebo 3 rokem kvůli úzkostným stavům (strachu z lidí atd.). Cítím se lépe ... než jsem ji začala brát, byl pro mě problém jenom nastoupit do autobusu, nemohla jsem volat ani jinak komunikovat s jinými lidmi. Děsila jsem se testů a celkově jsem nebyla k použití. Teď mám brigádu, kde musím komunikovat s klienty a ještě musím dojíždět (asi 30 km). Je pravda, že se cítím unavená, ale nezdá se mi, že bych na tom psychicky byla tak špatně. No ale nevím, no. Možná potřebuju trošku zvýšit dávku. :)

Zuzka

Ahojky. Já asentru beru už 2 nebo 3 rokem kvůli úzkostným stavům (strachu z lidí atd.). Cítím se lépe ... než jsem ji začala brát, byl pro mě problém jenom nastoupit do autobusu, nemohla jsem volat ani jinak komunikovat s jinými lidmi. Děsila jsem se testů a celkově jsem nebyla k použití. Teď mám brigádu, kde musím komunikovat s klienty a ještě musím dojíždět (asi 30 km). Je pravda, že se cítím unavená, ale nezdá se mi, že bych na tom psychicky byla tak špatně. No ale nevím, no. Možná potřebuju trošku zvýšit dávku. :)

Lenka

Tak mám asentru poprvé, beru jí necelý týden a jako docela jízda. Mám jí užívat navečer a na spaní, ale pravidelně o půl 2 ráno se budím, zpocená, s bušením srdce, vydím barevně a jakési věci co mi nedávají smysl, jsem nervózní a usínám nad ránem, Ráno žaludek na vodě, chce se mi zvracet a jsem jak praštěná, protivná a mám stavy, že nevím, jak to popsat a do toho třes. Volala jsem doktorce a říkala, že to mám zkusit ráno, tak jsem si jí vzala a jsem zvědavá, jak mi bude a co bude. Jinak pokud to nezabere a bude furt tak jak je, tak asentru už nikdy. Jak pročítám diskuzi, tak s ní má problém asi každý.

Slunicko

Ahoj,dnes jsem začala užívat Asentru 50, začala jsem čtvrtkou. Celý den mám divný stav - závratě, motání hlavy, staženej žaludek, rozmazaný vidění. Prosím Vás, za jak dlouho to přejde?????

kuba

ahoj,ja mam toto peklo za sebou niceho se nebojte asentra dela takovej maras!!!!!!!!!!!!!!!!! bral jsem to mesic a nebyl to zivot,byla to pakarna,take jsem mel 50mG a snizil na 25MG jak to dela pri tak male davce peklo bych to vysadil je to zbytecne trapeni,trapil jsem se mesic a cekal a cekal a stejne vysadil!mam S-citalopram a je to vpoho co budo moct pomuzutel.739414229

Alena

Všechny zdravím na těchto stránkách a přeji krásné prožití svátků-v rámci možností!!!!!!!!Nový rok at je lepší než ten dosavadní a všichni se mějte rádi.

Jitka

Jak to tak pozoruji,debata utichá a já věřím,že každému je v rámci možností dobře.Všem hodně štěstí v Novém roce a nemohu opomenout na Františka a Kačku z let minulých.

Ivča začátečnice
1x

Milá Jitu. Také jsem na tyto stránky chodívala a přispívala. V dobré víře, že mi Asentra pomůže. Nepomohla. Ba naopak. Mám někdy šílené stavy a nyní už vím, že AD nejsou žádné léky. Nebo do dnešního dne můj lékař nenašel ty správné. Jelikož nechci brát iluze začínajícím, kteří jistě věří, že pomůže a podle příspěvků to tak je a já jim to moc přeji, tak raději nic nepíšu. Pouze dost často čtu. Chodívala jsem na tuto diskuzi v období zhruba před dvěma roky. Zpočátku mi to hodně pomáhalo, ale ta doba minula. Mám dobrá období i bez Asentry a z toho je to úplně na nic. A vždy, když je mi zle, tak si vzpomenu na to, že mi bývalo zle i při užívání Asentry, a proto se k ní už nechci vrátit. Stále čekám v zázrak, který se ale nekoná. Spolehlivě mě pomůže Lexaurin. Stalo se módou neustále upozorňovat na jeho návykovost. Když si ale pozorně přečtu příbalový leták, tak tam nenajdu zdaleka tolik vedlejších účinků a zmínka o návykovosti je tam docela mírná. Nesmí se dlouhodobě užívat ve vysokých dávkách. Doporučené dávkování je 1 tableta 2x až třikrát denně. Mně stačí jedna, nanejvýš jedna a půl. Takže než se trápit, cpát do sebe něco co mi nepomáhá vezmu si to, co mi pomáhá. Tím samozřejmě nechci odrazovat ty, kterým pomáhá. Ze srdce jim to přeji protože vím, jak těžce se ty nechutné stavy zvládají. Opravdu z celého srdce člověka, který ví a zažívá, přeji všem, aby bylo jen a jen dobře.

Luci

Ahoj všichni, přečetla jsem toho tady dost a je mi z toho úzko. Brala jsem Rivotril 0,5 mg denně několik let a dávku samovolně neupravovala, dostala jsem to od neurologa na brnění končetin. Pak jsem se toho snažila zbavit, protože jsem našla dikuzi, jak je nebezpečný a že max na měsíc se předepisuje, haha. Nepodařilo se mi ho vysadit samotné, tak jsem zašla za psychiatrem a mám Asentru, Lamotrix a Tritico, aby toho nebylo málo, že? Je mi tak mizerně, že nezvládám chodit do práce a doma se jen plácám. Taky nikoho odrazovat nechci, každý to máme nastavené v hlavě jinak.. Ale mám toho plné zuby a připadám si jak testovanej králík. Díky mé neostražitosti před neurologem jsem dle PS závislá, ano, to si připouštím, ale trpět jako zvířátko nehodlám. Jdu zpátky na Rivotril od pondělí. Nemyslím, že bych ho zneužívala, když si nehraju s navyšováním. A cítím se po něm jako člověk. Co so o tom myslíte Vy? děkuju všem za tuto dikuzi.

LH

Ahoj, jsou to cca 3 týdny, co jsem začala brát Asentru. Začátek šílenej!!! Myslela jsem, že to vzdám. Šílený závratě, úzkost 100x horší než jsem měla, nikdy jsem nezažila takový stavy. Ale musím říct, že postupem času se to zlešilo. Už nyní po 3 týdnech se cítím o dost líp, úzkosti vymyzely. Ale jak už jsem psala, začátek hroznej, člověk musí mít trpělivost a vydržet. Všem krásný nový rok! L. H.

?

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Jiří Vasilopulos

dobrý den,chtěl jsem se zeptam trpim socialni fobii(agorafobii) a stavy uzkosti a byl mi napsán arketis,dřív jsem bral cipralex)a samozřejmně neurol, má s arketisem někdo zkušenosti jak zabíra a jestli se po něm přibírá?Předem děkuji a všem držim palce ať se z toho dostanem :)

agent V4C

s AD se nevyléčíš ty máš jinou diagnozu, potřebuješ ATB na bakterie a vitamin B12

Katka
1x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

agent V4C

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

sup
5x

Admine zasáni ! Chápeme že je s těma diskuzemi práce a i to že se vždy nějaká zlomyslná cholerická osoba najde . Pan agentV4C alias dědek má plnou hlavu chlamýdií nezačal v čas léčbu AB tak se přemnožily v jeho palici a teď nás tady díky zánětu štve . Nemůže za to ale prosím vás zablokujte jeho nick , IP adresu na věky věkův . A vy kteří chápete že je ten člověk nemocný tak klikejte kdykoliv možno na nahlásit adminovy .

agent V4C

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

jiitka

Dobrý den, začala jsem brát Asentru a na příbalovém letáku je mezi vzácnými nežádoucími účinky rakovina...Je to vůbec možné?Přijde mi to divné...:-(

Jitka
1x

ahoj Jitko,neber ty učinky tak vážně,musi se to psát.Je jich spousta,ale nedej na to a pokud máš-léky užívej.Tvá jmenovkyně Jitka

Alena

Ahoj všichni na stránkách a hlavně zdravím Alču,Sylvu,Salinku a bábinku.Vůbec nevím co je s Váma.Já jsem na úřadu práce ale nic mě nenabízejí a já co hledám,tak taky nic.jsem už asi moc stará.A co zdraví?Umě docela dobrý protože se starám o tchýni a mám docela dost práce.Na nějaké přemýšlení nemám čas.Ale také někdy přijdou chvíle.že bych se nejraději někam zahrabala a vylezla až na jaře.Tak mě napište jak se vám daří a pevné zdraví.pa.

babina

Ahoj Alenko. Máš pravdu. Už sem moc nechodím. Sem tam přečtu, ale už nepíšu. Máš pravdu v tom, že pokud má člověk hodně práce, dá se přežít celkem v normě. Jistě i tak nastanou i u mně chvíle, kdybych se nejraději spláchla. Ale našla jsem si takové rčení - " nedojímej se. " Pravidelně navštěvuji lékaře, ale Asentru už neberu. Jsem pouze na Tritticu kvůli nespavosti. Netrpělivě čekám na jaro, abych se mohla vyžít na zahradě a neměla moc času se " dojímat ". A z té naší staré "party" tu nikoho nenacházím. Doufám, že je to tím, že je všem dobře. Přeji to i tobě a zase někdy...... babina.

lída

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda při užívaní asentry jste přibrali.Mám ji začít užívat a docela se bojím, neboť mám celoživotní boj s váhou.Děkuji

Luci

Ahoj všichni, přečetla jsem toho tady dost a je mi z toho úzko. Brala jsem Rivotril 0,5 mg denně několik let a dávku samovolně neupravovala, dostala jsem to od neurologa na brnění končetin. Pak jsem se toho snažila zbavit, protože jsem našla dikuzi, jak je nebezpečný a že max na měsíc se předepisuje, haha. Nepodařilo se mi ho vysadit samotné, tak jsem zašla za psychiatrem a mám Asentru, Lamotrix a Tritico, aby toho nebylo málo, že? Je mi tak mizerně, že nezvládám chodit do práce a doma se jen plácám. Taky nikoho odrazovat nechci, každý to máme nastavené v hlavě jinak.. Ale mám toho plné zuby a připadám si jak testovanej králík. Díky mé neostražitosti před neurologem jsem dle PS závislá, ano, to si připouštím, ale trpět jako zvířátko nehodlám. Jdu zpátky na Rivotril od pondělí. Nemyslím, že bych ho zneužívala, když si nehraju s navyšováním. A cítím se po něm jako člověk. Co so o tom myslíte Vy? děkuju všem za tuto dikuzi.

holka
1x

Pro Lucii. Milá Luci. Hlavně se neřiď těmi všemožnými názory na diskuzích. Snad jsi sama soudná. Já už několik let beru Lexaurin. Ani Asentra, ani všemožné jiné léky mi nepomohly tak, jak jeden Lexaurin. Také vím, že je návykový, ale můj psychiatr to nehrotí. Klidně mi ho předepíše, samozřejmě pokud bys toho do sebe valila velké množství a musela pro dosažení účinku neustále navyšovat dávku, pak by to bylo na zamyšlenou. Ale můj psychiatr mi předepsal Lexaurin i k Asentře, a když jsem vypozorovala, že i při braní Asentry je mi zle, začala jsem ji pomalu vysazovat a svého lékaře jsem o tom informovala až jsem ji měla vysazenou. Vím, že to není správné, vysazování má probíhat pod lékařskou kontrolou, ale jak říkám, lékař z toho nedělal vědu, předepíše mi jak Lexaurin, tak i Stilnox a já sama sobě zakázala lozit po všemožných diskuzích, abych si zbytečně nedrásala nervy. Jistě se zde najde mnoho lidí, kteří se mnou nebudou souhlasit, ale jsem už dost stará na to, abych měla svůj rozum a nedělám nic, bez vědomí mého lékaře. Také bych s Lexaurinem chtěla praštit už jen proto, že je drahý. Ale když je mi blbě, tak jedině on pomůže. Tak nač se s tím nervovat. Bohužel nám nebyla dána do vínku flegmatická povaha, ale jistá nevyrovnanost, a než se zbláznit, tak raději sáhnu po tom, co mi pomůže. Hlavu vzůru, holka.

Luci

jj, taky myslím ;) přes víkend jsem to promyslela a už to neřeším. Po tomhle mi bylo blbě, tak nač se trápit, týden mi vážně stačil.díky

Helena

Je na čase vzít zdraví do vlastních rukou milé lidi: http://www.beruzdravidovlastnichrukou.cz/

nezdravá
6x

Heleno. Velice pozorně jsem si přečetla stránky, které nám doporučuješ. Je to opravdu velmi zajímavé čtení, ale nezlob se na mě. Trochu mi to připomíná, v naší společnosti hodně rozšířené, teorie o zázraku. Nevím kam by se musela v čase vrátit naše konzumní, uspěchaná, neustálému stresu vystavená společnost, abychom se mohli navrátit ke způsobu přírodní léčby. Má dnešní člověk vůbec čas na to, aby se účastnil různých seminářů, když ti dnešní doba ani neumožní případnou nemoc vyležet? Kdy si lidé raději berou dovolenou, aby nepřišli o zaměstnání a kdy si ani nemohou dovolit čekat na dávky nemocenské? Pokud máš čas a možnosti, jistě se tomu věnuj, ale myslím, že budu hovořit za hodně nemocných když napíšu, že je to v dnešní době čirá utopie. Spousta lidí má ráno sotva čas na to, aby v poklusu zhltli snídani. Mnozí nemají čas ani na svačinu a jsou rádi, pokud skončí v práci v rozumnou hodinu. Čeká je rodina, domácnost, které se musí věnovat, v některých případech jsou na nás odkázáni i naši rodiče, kterým chceme dosloužit do důstojného konce. Bylo by to jistě pěkné, vít zdraví do svých rukou, ale aspoň ty moje, už jsou plné a mé zdraví, už se do nich nevejde.Proto jsem odkázaná na tebou zavrhovanou chemii a lékaře. Jinak - píše se - milí lidé, ne milé lidi.

jan
1x

ahojte všichni....pozorně jsem četl celou diskusi a stejné problemy jsem měl a mám i já....nerozumím těm stavúm ale je to tak....beru ráno Asentru 50 1pil. a večer na spaní Mirtazapin Sandoz 15mg 1pil. ......je me 38let nikdy jsem podobné stavy neměl.......celý den v pohodě pracuji jsem vytížen,příjde večer a je me divně mravenčí mě prsty,potím se,buší mě srdce...atd.však to znáte.Vidím,že je mnoho lidí kteří mají stejné problémy...asi je to tou uspěchanou dobou....nebo fakt nevím......dřžím všem pěstičky a rozumím Vám.....ahojky

Jan

Ahoj všem mám takovej problém, mam lechkou mozkovou dizfukci aod mala a tak ve 16 bral jsem chloroprotixen a potom risperdal,a nakonec jsem to přestal brát ,po 2 roce se my začala motat hlava byl jsem v nemocnici a všude mě skoukli a zjistili že mám : lmd, psychickí syndrom,tetanický syndrom, porucha sluchu v levo ujsem uplně hluchý a v pravo mírně, mám vadné držení těla, dali my asentru a to přestalo tak cca za 3 měsice jsem je vysadil že se my po nich chtělo spat a za 4 roki se my motá hlava , když hejbu s hlavou ze strany na stranu tak se my motá jako kráva, a byl jsem na neurologie a prej jsem čistej a přemyslím jestli to není od očí dostal jsem brýle jako malej ale dodnes jsem je nenosil, a nemuže to byt od asentry? vubec jsi newím rady prosim pomoc děkuji všem

Anežka
2x

Milý Jene, zkus ty brýle, ovšem, bude to chtít znovu změřit hodnoty. Asentra je pěkné svinstvo, chvíli jsem ji užívala, začátky byly děsné. Pak jsem ji začala pomaloučku vysazovat a už nikdy více. Nyní v době jarní únavy a nedostatku sluníčka jsem si koupila v lékárně žen-šen, občas beru magnesium a snažím se nebrat antidepresiva, protože jsou na dlouhý běh. Tak všem i Tobě přeji sluníčkové dny a klid v duši.

Alča
1x

Milá Alenko a Katko.Také již tu moc nejste,ale vždy se do toho nabourá nějaký osel a člověka to přestane bavit.Já jen nakouknu,přečtu a odejdu.Jinak abych něco napsala o sobě,podcenila jsem své zdraví a vrhla se do práce,abych o ní nepřišla a stejně se tak stalo.Dnes jsem opět na neschopence,přidal se mi vysoký tlak a navíc štítná žláza,mám léků že nevím co první jíst,stále je mi špatně a špatně,nevím jak to bude dál,již jsem z toho opravdu zničená,Domluvím se s lékařem o návrh na částečný důchod.Nedokáži pracovat v kuse osm nebo 12.hodin,nejde to !!! Tak jsem tedy dopadla.Jak to ted máš Alko ty???? psala jsi že se staráš o babičku,tak to také na zdraví nepřidá.Také s tou prací je to velmi špatné a pracáky jsou přeplněné,je to hrůza,,,,děsí mě jak to bude dál....Zatím pa všem faj lidíčkám a budeš li mit chvíli,tak písni Alča

Alena
1x

Ahoj Alčo,jsem moc ráda že jsi se ozvala.No já se starám o tchíni,ta je nemohoucí,i když pár kilometrů bydlí její dcera,která nemá moc zájem ale když přijede tak je nejlepší.Nevím jak dlouho to vydržím.Taky mě není někdy moc dobře ale musím fungovat.Slovo musím se mě hnusí ale nevím jak jinak by to šlo udělat s tchíní.Ted se taky vrátí tchán s operace kolene a můj přítel jde za týden do nemocnice taky na operaci s kolenem.Nemocný dva chlapi,to je ne špagát.Já jsem přestala brát mirtazapin na noc s docela spím,teda někdy špatně ale brát ho už nebudu.Jinak Argofan beru stále.Chodím na kontroly tak jednou za 8 neděl.jsem ještě stále na pracáku ale jen do konce dubna.Taky si nedovedu představit že bych dělala 8 hod.v kuse.I když mám zápřah tak si taky sednu nebo si odpočnu ale tahle ta péče je 24 hod,denně a 7 dní v týdnu.Nikdo mě nevystřídá.Tak se měj moc hezky,držím palečky aby se Ti dařilo lépe a lépe a zase někdy napiš.pa pa

Anonym S
2x

Ahoj... Dovolte abych se podělil o své zkušenosti se sertralinem. Na začátku léčby vypadalo vše nadějně, nicméně v průběhu dvou let se vše začalo měnit spíše k horšímu. Na jedné straně se sice trochu utlumily pocity úzkosti, strachu a deprese, ovšem na druhou stranu jsem se stal apatickým, všemu odevzdaným, bez elánu a energie, špatně se soustředím a koncentruji, dřívější koníčky mě uplně přestaly zajímat, přestal jsem hledat i zaměstnání, jsem neustále unavený a ospalý a život jako takový mě přestal zajímat... Beru 2 x 100mg a lékař i přes moje upozornění nehodlá na léčbě nic měnit. Stal jsem se živoucí mrtvolou, neschopnou čehokoliv... Osobně si myslím, že tenhle neurotransmiter je doposud nedostatečně probádaný a může u každého působit jinak... Kolikrát mám pocit, že jsem spíš pokusným králíkem nějaké farmaceutické firmy a můj lékař jejím dealerem... Kdysi jsem se pokusil sertralin postupně vysazovat, ovšem moje psychyka šla rapidně dolů... Byl jsem neuvěřitelně přecitlivělý, začal trpět sociální fobií a měl deprese ještě větší než před začátkem užívání... Nicméně pokud se někdo po něm cítí dobře, tak ho neradím vysazovat, protože mozek člověka je opravdu složitý orgán se spoustou neprobádaných oblastí a chemie, že trefit přesně to co člověk potřebuje je nejspíš nadlidský úkol... Jestli někdo ví jak poradit tak budu vážně vděčný za jakýkoliv nápad...

babina
2x

Milý Anonyme. Myslím, že problém je především ve tvém lékaři. Já už jsem vystřídala tolik AD včetně Asentry, že už si nepamatuji ani jejich názvy. Navíc jsem si přečetla na blogu Parlamentní listy, jak to s léky a jejich předepisováním je. Pokud je lékař dohodnutý se svým dodavatelem, že bude předepisovat určitý lék, je za to náležitě odměněn. Třeba formou dovolených a podobně. Mně Asentra nepřinesla vůbec nic. Když jsem překonala hnusné vedlejší účinky tak jsem zjistila, že vyšší dávku než je 50 nesnáším. Byla jsem tak nabuzená, jako kdybych vypila 10 silných káv najednou. A malá dávka nic neřešila. Nakonec po dohodě s mým psychiatrem beru na noc Trittico a na den mi předepisuje tolik opovrhovaný Lexaurin. Když to na mě přijde vezmu si ho a během půl hodiny se mi uleví. Řekl mi, že pokud nedochází k dramatickému zvyšování, které má on pod kontrolou, tak se nic neděje. Člověk má brát to, co mu pomáhá. Jsem už starší člověk, nevím kolik roků je tobě, možná proto s tím můj lékař nedělá žádné obstrukce. Samozřejmě pokud by viděl, že beru Lexaurinu čím dál víc, asi by to řešil jinak. Navíc v příbalovém letáku je napsáno, cituji, vznik závislosti na benzodiazepiny je nízký, zvyšuje se při užívání vysokých dávek dlouhodobě. Já ho beru již několik let a nemám potřebu zvyšovat. Samozřejmě že občas mívám dny, kdy neskáču samou radostí do stropu, ale proti tomu co jsem prožívala, je to nyní celkem snesitelné. Přeji ti, abys svůj problém vyřešil a pokud to nebude jinak možné, zkus změnit lékaře. Hezký den.

Emilim
2x

Mila babina, nemusis sa bat lexaurinu, ja ho beriem uz 13-sty rok. Taktiez som nemohla nic brat z tych modernych AD.Abola som na tom velmi zle. Pred 13 rokmi som bola na peenke tristvrte roka, co mi nevedeli nasadit lieky. Vsetky mi vyvolavali tak vysoky tlak aj tep, tlak sa menil raz bol 100/70 po 15 minutach 210/110, boli to hrozne stavy, tak som mala liekmi rozhadzane cele nervy. Nepresla som ani do obchodu, doma na wc, myslela som si, ze dostavam infarkt, manzel musel zostavat so mnou doma, braval si dovolenku, co som sa bala uz samoty, ked odisiel do prace a dcerka do skoly, ja som prelezala cely den co som sa bala, ze odpadnem. Vzdy som ledva cakala, kedy pridu domov. Niekedy prisla za mnou svokra- byva hned vedla. Takto to trvalo vyse roka. Potom som uz konecne pristala, ze idem do psych. liecebne na nastavenie liekov. Bola som 2 mesiace. Brala som tam 2 amitriptyliny na noc, a lexaurin 1,5mg tri krat denne. Ja som po mesiaci bola na priepuske doma na cely vikend. Bola somako rybicka, uvarila som, napiekla. Este doteraz beriem na noc 1 amitriptylin, 1,5mg lexaurin a ked sa citim ,ze mi zle dam si 1/4 lexaurinu aj cez den. Rano beriem este noveril uz 6 rok. Po nom sa zle zaspava, tiez mam sny, niekedy aj chodim po izbe ani neviem o tom, len ked mi povie manzel na druhy den. Bolia ma po nom oci, zvysil sa mi ocny tlak. Uz mam 57 rokov. ALE lexaurin mi vzdy pomoze, ked mi zostane zle.Uz to ine nebude, chodim do prace na 8 hod, ked som unavena idem na 2 mesiace na peenku.

Danka
3x

Držím palce a přeji hodně zdraví .

Alča

Ahoj Ali. Máš toho také plné kecky,dcera se nestará o mámu,ale snacha ano.Znám to také a nikdy nebudeš dobrá,ani já ne.Ale přijedou po nějaké době děti a maminka by se posrala,jsou nejjjjjjjj a pomalu by jim dala i kreditní kartu.A já jsem opět ten debil,ale aby jí někdo nakoupil nebo opral,vzal k holičce,tak to neeeee,vždyt oni jen přijeli na týden a není tolik času,ale chlastat od ráno to čas mají.ALI promin mi to,ale já něco podobného právě prožívám a sere mě ůplně všechno.Ale já jsem zase jiná a na hlavu si srát nenechám,skončila jsem a nezajímá mě.Má doma druhou snachu na hovno,ale prý je hodná,tak at se stará.Mám svýho dost a budu si života užívat a ne přežívat. Ali přeji ti hodně sil,měj krásné velikonoce a zase písnu papapa Alena.:-)

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce