Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Asentra 50

Máte, prosím někdo zkušenosti s AD Asentra? Dostala jsem je od lékaře na svoje úzkostlivé depresivní období asi před přechodem. Nikdy jsem žádné prášky nebrala, snažila jsem se vše zvládnout sama ale už to nešlo, hodně mě to komplikovalo život.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Marek

Ahoj, nevím jestli léky jsou bez následků. Já na asentře psychicky o 100 procent lepší. Před braním jsem už nebyl schopen chodit do práce, zůstal jsem ležet doma a myslel jen na sebevraždu. Po měsíci a půl braní, kdy se to ještě zhorší a člověk přestává mít jakoukoli naději se to postupně začíná zlepšovat. myšlenky na sebevraždu žádné, člověku je tak nějak všechno jedno a postupně přichází energie, dokonce vyhledávání komunikace s lidmi vtipkování a dneska už pracuju na pozici kde je komunikace hlavním nástrojem :-) Bohužel vedlejší účinek mám minimální zájem o sex a velký problém s orgasmem. Navíc mě teď uhání kolegyně, která se mi hodně líbí, ale bohužel nevím co bych pak s ní dělal nebo jak jí řekl že to nepůjde :-( No hlavně že dokážu vstát ráno z postele a pracovat. Uvidíme co bude dál.

Marek

Dva a půl roku jsem bral asentru. Práci jsem zvladal i komunikovat s kymkoli. Bohužel sexualni dysfunkce mi nedovolila si nekoho najít. Tak jsem vysadil léky, postupne po poradě s psychiatrickou. Nejdřiv trochu bolela hlava, pak už ne. Ty dva měsíce bez leku byly uplne super, plno energie, nalada skvela. Po dvou měsících během týdne totální propad na dno myšlenky na sebevraždu, zle, deprese. Psychiatricka zkusila jiný typ AD abych nemel zase dysfunkci, ale po měsíci nezabralo. Proto zpět asentra, trvá to měsíc než mi to začíná zabirat, myšlenky na sebevraždu uz ustupuji. Ráno se dá vstat a otupely jít do práce. Bohužel přesně jak se lepší psych. stav tak přestává fungovat to dole. Jak z toho ven? Deprese jsem dostal, protože jsem zazil rozchody a nemohl si nikoho najít, skončil jsem na prascich, ktere mi udělají dysfunkci, když je vysadim, dysfunkce zmizi ale přijdou deprese jak z tohoto ven? Jak takový život muže dopadnout?

anonym

léčit chlamydie !

Mystique

Ahoj potřebuju se poradit. Už dříve jsem brala AD asentra 50 a vždy mi pomohla. Nedávno jsme ji s mojí doktorka vysadila (cca 3 měsíce) a teď po docela stresově náročném období se mi deprese začaly vracet. Jenže krom panického strachu z toho že se po smrti bude někde do nekonečna trápit a neschopnosti přijmout nekonečno světa, se přidal i strach z toho, že bych mohla spáchat sebevraždu. Nechci to udělat,ale mám strach,že přijde nějaký zkrat a mohla bych to udělat. Moje doktorka má zrovna dovolenou a tak jsem šla za obvodním lékařem, který mi napsal asentru 50 a lexaurin 1,5 na uklidnění než to zabere. Jenže 1,5 mi vůbec nepomohla,tak mi řekl at beru tablety 2 a taky žádná sláva. Takže ze strachu,že bych si něco mohla udělat to řeším alkoholem,když je mi nejhůř, i když vím,že to není dobré,protože alkohol působí přesně opačně jako antidepresiva :-( Jenže mám strach o život,tak nevím, co mám dělat? Existují nějaké silnější prášky na zklidnění, nebo mi prostě lexaurin nezabírá? Děkuji za jakoukoliv radu Pavlína

helena
5x

Všechny moc zdravim. Asentru beru od dubna 2014.Museli mi ji nasadit v nemocnici, protože úzkostné stavy byly pro mne velmi omezující. Dnes, kdyz se ohlednu, vubec nechapu, kde jsem vzala vlastne jeste silu na vsechnu praci, kterou jsem delala. Bylo to hodně zle.Pocity, které probíhaly moji hlavou a tělem byly k nevydrzeni.Nepoznavala jsem se. Po první pulce prášku jsem během pul dne zůstala ležet jako ochrnuta a nevěděla jsem co se děje. V nemocnici jsem byla 4 týdny. Zlepšení na stávalo postupne. Chce to čas. V začátcích jsem zhubla asi 3 kg, nechutnalo mi jist, spaní nestalo za nic.Všechny vedlejší účinky jsem si prodělala, ale taky všechny zmizely. Dokonce i pleť se mi zhoršila, ale po mesici se to zase upravilo.Dnes po 5 měsícich užívaní už fungují celkem normálně. Úzkostné stavypostupne mizely, občas to sice v sobě cítím, ale doslova bouchnu do stolu a všechnu energii, kterou potřebuje srach a úzkost ke svému životu, takto předám do bouchnuti a řeknu si hodně nahlas TO ZVLADNU.Ono to fakt funguje.Vsem preji, aby vydrželi.Život je krásný a nedovolte nikdo strachu, stresum ani úzkosti, aby nad vámi vyhrály. Bojujte a věřte, ze vše bude zase v pořádku. Já tomu věřím, a nenecham dovolit svoji hlavě, aby to vše zase začalo.Pracuje, neustále se zamestnavejte, sporujte,chodtena procházky. Všem přejí hodne pohody a sily.

Marek
1x

gratuluju k vyzdravění :-) Já byl taky plný energie a odhodlání, ale po půl roce braní asentry mi ta energie začíná trošku zase docházet. Bojujme a ono to půjde.

L.
1x

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli asentra někomu zlepšila spánek? Díky za odpověď..

LittleAngel
1x

Ahoj tak já začala dnes první prášek Asentra 50 a zatím jsem ok..vzala jsem ho v 8 ráno a měla jsem hrozný strach,že mi bude zle... Uvidíme večer a uvidíme zas další den.. Beru ještě mirtizapin 15mg na noc a při potížích oxazepam...ten naštěstí stačí jen tak jednou za 2 týdny.. Můj příběh je takový : mám dvě úžasný děti 9 a 1 rok... Po prvním synovi jsem podstoupila zvětšení prsou a všechno ok.... Po pár letech jsem porodila druhé dítě a byla zklamaná výsledkem mých silikonových prsou a tak se rozhodla podstoupit druhou operaci na modelaci s výměnou implantátů ... A bohužel nastala komplikace jedno prso ne a ne se uzdravit... Po jedný reoperaci a x šití díry v prsu jsem skončila na sále opět s vyjmutí implantátů:( a zůstala jen s jedným s tím že do pár měsíců zkusí dát nový...prošla jsem si posstraumatickým šokem a vezla mě v noci záchranka :( a od toho dne se v tom vezu :( už cca čtvrt roku... Panické ataky mám tak 2 x do měsíce...z ničeho nic... Dostala jsem lexaurin a po něm hned ok...pak mi dál obvodní cipralex a po něm tak hrozný stavy že jsem myslela že skončím mrtvá nebo na lůžku v psychiatrii ale naštěstí né..ihned se po 14 dnech vysadil a dostala jsem mirtizapin 30mg a hned první den po něm by bylo mnohem líp... Ale ataky se sem tam i tak vrací nebo silná úzkost...tak mi psychiatrička napsala Asentru 50mg ráno...s tím že jediny vedlejší účinek co toleruje je prvni dva dny tzv tehotenská nevolnost...jenže já měla pořád strach ho vzít... Teď jsem 3 týdny po operaci a vracení implantátů a před pár dny se zase oběvila úzkost a začátek paniky přitom všichni doufali že po operaci a vracení implantátů se moje psychika srovná jenže bohužel :( takže do dnešního dne jsem čekala kdy se trochu věci doma uklidní co se tyče vyřizování všecho možného abych si mohla lajsnout vzít svůj první prášek Asentra 50. Takže ho mám v sobě a stále čekám co se bude dít... Stále přemýšlím jestli se muže objevit vedlejší účinek i po delší době a ne hned...? Nebo když jste nějaká měli bylo to hned po prvním prášku? Budu moc ráda za kazdou radu..

Moma

Zdravím všechny, začala jsem s Asentrou 50. První čtyři dny 1/4 ráno, měla jsem asi 1/2 hodky motanice,ale ustaly a dnes po druhém dnu zvýšení na 1/2 tablety ráno,absolutní absence spánku. Vůbec nejsem unavená a to jsem včera spala špatně,protože dcera (2 roky) má angínu a celou noc poplakávala. Můžete mně někdo poradit? Děkuju moc. P.S. Jsem z toho vyplašená a bojím se jak budu fungovat zítra.

Anežka

Ahoj moje milé bolavé dušičky. Vždy jsem si myslela, že deprese je jen dočasná pitomá epizoda v životě. Mě se to stalo v dospělém věku, kdy jsem měla za sebou spoustu životních kotrmelců, kopanců, včetně rozvodu, smrti rodičů, stěhování, prodeje domu, odchodu do předč. důchodu. atd..Pořád jsem byla silná a vše zvládala jako chlap. A když jsem vše vyřešila, tak to na mne padlo jako černá plachta a mně se nechtělo ráno vůbec vstát, na nic jsem se netěšila a přemýšlela o té černé s kosou. Svěřila jsem se s tím doktorovi (praktickému), předepsal mi Asentru 50mg. Po počátečních nepřijemnostech mi začalo být lépe, ale tak nějak jsem si připadala plochá , bez radosti a i smutků. Takže jsem po nějakém čase po poradé s dr. začala asentru po kouskách vysazovat. Dva roky mi bylo fajn, dovolená, vnoučata, přátelé,koncerty atd...A pak zase propad, ale děsný, bolel každý krok, něco udělat, nadživotní výkon, obléknout se a dojít nakoupit -bolest v každém kousku těla, v noci děsivé sny, ráno zpocená a umlácená. Dr. mi předepsal Ithakem, ale měsíc jsem se s ním snažila skamarádit, leč nešlo to, bylo mi hůř. I když moje kamarádka byla po něm správně vychechtaná a naprosto v pohodě.Pak jsem na internetu našla ve svém okolí psychiatričku, objednala se, vypovídala se, dostala jsem Magrilan50mg, beru jej 4 měsíce. Sice to není žádná hitparáda, ale občas mám super náladu, zvládám opatrovat vnoučata bez hroucení z jejich blbůstek. Tož tak, věřte, že vám AD pomohou. Když ne tato, zkuste jiná. Blbá zkušenost je, že alkohol se s nimi nemá rád.

Nike
1x

zdravim.chtela jsem se zeptat jestli nekdo berete asentru i na stavy z nestastne lasky..porad mam myslenky jak si dotycny uziva s novou partnerkou budou se brat apod...je to muj kamarad a nejsem schopna si s nim ani psat abych se nedozvedela neco co me rozhodi...nejvic me to uzira rano jak mam vstavat do prace...depky z toho ze se mi odstehovala sestra.ze se nemuzu ani ucit do skoly apod...kdyz si vemu rano asentru a neurol obcas ho i vyzvracim takze si ji vezmu znova coz asi neni moc dobre a taky vubec nejim a nechce se mi nic ani ucit a to mam zkouskove...takove stavy sem.mela naposledy na stredni a ted az po peti letech ale je to horsi tim ze je to muj nejlepsi kamarad kterehi nechci zteatit ale nejsem schopna se s nim bavit.myslite ze mi i na to asentra pomuze aby me zbavila tech myslenek coby kdyby?

Karča
2x

Holky ahoj, uzivala jsem4roky setralin irex,prestali vyrabet,7let jsem pak mela klid,nyni asentra a ruzna AD po vsem mi je zle, nebo to nezabere vubec,mam uz asi sedme AD. Jsem na neschopence mam infarktove stavy,buseni srdce,brneni koncetin,bolesti a tres,nemuzu dychat,strach ze umru. Co zabere? LEXAURIN😂Nic jineho uz nemam odvahu zkouset. Tohle neni ziti ale prezivani. Drzim vsem palecky at se ztoho dostanete😢😢😢je to fakt hrozny.

honza
1x

Nike mam ten stejnej uplne problem akorat sem kluk. Zacinam brat na to asentru co me predepsal doktor kdys tak napis jak ti po mesici pomohl na to nebo ne.

Milan
1x

Dobry den. Ja mam uzivat Asentru 2x denne celou. Davam si jen radsi jednu a to hned rano. Dost casto se mi stava, ze se mi tak 3minuty mota hlava a musim se neceho chytnout nebo si sednout. Dale mam uzivat Nizarten na spani. Zkousel jsem si davat pulku a pak celek, problem te v tom, ze pak 2 dny jsem k nepouzity, tak ho neaeru. Dale jsem dostal nejake kapky proti tresu, ty mi nezabiraji. Tak beru jeste obcas Oxazepam. ten me trosku sklidni. Beru to uz 2 roky, ale ulevu jsem citil prvni ctvrt rok. Ted? Ted je je ve stadiu.. ze mam zatate zuby jak pres den, tak ve spani az me boli hlava, Tak si davam Valetol. V noci krecovite objimam i polstar, ktery sviram na hrudi. Cukaji mi i nohy od litek ke chodidlum. Pomaha mi na to chladiva mast. Muzete mi rict co se se mnou deje? K doktorovi nerad chodim i k memu Psycho me premlouvali pul roku. Pak jsem se zhroutil a je vymalovano. Je mi 34 let.

Igor

Ahoj asentru beru 4 měsíce 2x 50 mg pomalu ale jistě pomáhá. Akorát mám živé sny a problémy se sexem je to normální?

Kajka
1x

Všetky antidepresíva majú vedľajšie účinky a medzi najčastejšie z nich patrí strata libida.

onn
1x

Asentra serlift - prvych 5 dni som mal neziaduce ucinky zavrate , kusok cudne stavy cakal som 14 dni pokial zacnu ucinkovat oficialne to co prislo 13 den som necakal dostal som este silnejsiu depresiu ako pred samotnou liecbou trvala 2 dni a potom co som sam lieky vysadil som sa zacal citit lepsie aj v pribalovom letaku sa uvadza vedlajsi mozny efekt depresia davkovanie som mal jednu tabletu vecer som sklamany z tohto " lieku " neviem ci este mam verit antidepresivam

timona

Ahojky vsem poradi mi nekdo prosim beru asentru 50 uz 10 dni a pocituji tak dva dny tihu na prsou a dusnost tak jestlii stim nema nekdo zkusenost dekuji predem

martik

Ahojky všem.Bohužel jsem se také stala poživatelkou Asentry.Muj život nebyl jednoduchý,rozvod,onkologické onemocneni,ale vše jsem zvládla pozitivne.Jak to bývá po nejaké dobe,když už jsem byla v klidu jsem šla do obchodu udelalo se mi tak zle,že jsem myslela,że to je muj konec.Třes,motání hlavy,špatne se mi dýchalo a pocit na omdlení.Když se to už opakovalo po3 řekla jsem to své lékařce a ta mi napsala Asentru 50 a neurol.14dní jsem brala pulku poté celý ráno.Už je to mesíc avčera mi to zvýšila na 100,Já jsem totiž moc velký učinek nespozorovala pouze takjen 30% zlepšeni.Dnes jjsem jela autem najednou takový pocit,že dostanu infarkt,že nemužu se dodýchnout,třes tela.Já nevim kdy mi to začne učinkovat.....nebo co se mi to zase stalo.Občas si k tomu zobnu neurol je to o malinko pak lepší.Pokud by me chtel nekdo povzbudit budu moc ráda jsem z toho moc unavená.Dekuji a ahoj

Stenly

Zdravím! Dnes jsem dostal od MUDr. také Asentru 50. Jsem už starší a už teď trpím občasnými závratěmi. Po tom co jsem si teď od vás přečetl, mám hrůzu z toho co mnou udělají vedlejší účinky. Docela mám strach si ji vzít.

Bart

Ja jsem vedlejsi ucinky prakticky nezaznamenal.

Miňa

Zdravím,jsem tady nováček a taky mám užívat lexaurin a lék asentra...ale co tady čtu,mám strach s asentrou vůbec začít,zatím mám 1/2 ráno,je to slabší 50mg,zatím..mám zničehonic paniku,bušení srdce,třes v rukou,jakmile jdu do obchodu,nebo prostě někam ven sama,tak hotovo.......nevím,co se to se mnou stalo...?asi nějaký naskládaný stres,netuším,ale nejsem vůbec schopná fungovat v práci...děkuji moc za všechny rady a zdravím všechny!!!

Bart
1x

Myslím, že za všechno může stres, strach, obavy, spěch a celkově adrenalínový způsob života, který v současné době vedeme. Nezdravé vztahy ať už partnerské či rodinné, stres v zaměstnání, peníze, vynervované přítelkyně :-)) atd. atd. Každý si tady o tom může přečíst dosti a dosti. Soudím alespoň podle sebe. Měl jsem podobné stavy a Asentra mi pomohla. Pozor bych dal i na životosprávu. Přemíra alkoholu či kávy také všechno zhorší.

Jaja

Mam asentru18 dni a porad se citim hrozne beru jeste neurol aspon ten me trochu zklidni.Myslite ze se to upravi a mam pockat

Jean

AD neléčí příčinu, je pořeba vyčistit tělo a léčit nervy !

Jaja

Predepsala me ji psychiatricka tak snad vi co dela

Jean

hlavně aby si Ty věděla co si vlastně léčíš, doktorce je to jedno, AD píšou na všechno:-)

Mela

Dobrý den, mohu jenom doporučit melatonin od firmy aurum :)

Melatonin

Dobrý den mohu jenom doporučit Melatonin od Aurum

Melatonin

Zdravím doporučuji Melatonin od firmy Aurum :)

Melatonin

Dobrý den na takové problémy doporučuji Melatonin od Aurum

Melatonin

Dobrý den, doporučuji od Aurum Melatonin

jana

ahoj,ja beru asetru pul roku a u me to bylo tak ze jsem se zacala citit uplne v pohode az po dvou mesicich.byla jsem stale unavena a jen bych spala jinak nic jsem nepocitovala.ja spim dobre nebo na vecer beru mirtazapin 30 a do pul hodky jsem tuha..je fakt ze jsem pribrala 14kilo ale z jakeho prasku z tech dvou to nevim....

Marek

Beru asentru a přibral jsem jen 4kg, doktorka mi říkala že se pribira z mirtazapinu, prý dava mirtazapin lidem kteří potřebují pribrat.

anonym
1x

AD je moderní medicína :-D

Johana

To vypadá spiš jako reklama farmaceutické firmy-skvělá Asentra, je to Zoloft s jiným názvem... a vedl účinku ma mnoho

Lubomilka

Doporučuji při problémech Vitapixlu pravidelné užívání mě zbavilo celkově antb

Martin

Ahoj, mám na Vás prosbu, cca před rokem se u mé manželky vytratila zamilovanost, v září jsem začali docházet na terapii, ale změna žádná, paní začala mít přeludy, vidiny a celkově chmurné myšlenky,terapeuta vyměnila za psychiatra, ten jí předepsal Asentru 50, první týden 1/2tabletky, po týdnu již celý prášek, nyní začíná druhý týden celé tabletky, chtěl bych jí pomoci, ale nevím jak, nemáte prosím někdo podobnou zkušenost. děkuju

Alexandra

Jo a ještě jsem za těch 14 dní zhubla už 4 kg, coz je snad jediné co mi nevadí. Ale jinak je to horor. Prujem nemám, ale hrozně bolest bricha. Přejde to někdy?

Alexandra

Dobrý den, beru Asentru už 14 dní, první týden půlku, teď týden celou a zatím se teda lépe necítím, co je nejhorší je bolest bricha, žaludku, byla jsem už i na vyšetření a UTZ i gastro vše v pořádku. Nedostavila se mi Menzes už 10 dní, těhotná nejsem. Mám totální nechuť jídlu, žádný hlad, nemohu nic dělat, jen ležet, je mi furt zle. Na noc beru Trittico 75 a Neurol 0,5, po tom usnu, ale v 5 h ráno se vzbudím a zase to začne, úzkost, svěřeny krk, bolest bricha. Prosím za jak dlouho ta Asentra zabere,nejraději bych s tím sekla , je mi hůř než předtím.

Lukáš

To přejde, já také nemohl nic jen ležet měsíc a půl a dalších 14 dní trvalo to zlepšování než jsem mohl fungovat. Akorát mi to moc nepomáhá ale naprosté většině jo tak vydržte.

Silvia
1x

Ahoj můj lékař mi napsal asentru první.,den semi stahoval hrdlo chtěla bych vědět jestli to přejde časem a byla jsem malatna.

Jarka

Beru Assentru 10 dni 1 tbl den motá se mi hlava je mi na nic, nejsem schopna ani jet na nákup. JE TO Normální?

Petr

Je... :-(

Ela

Je to normalni me bylo prvnich 20 dni strastne zhorsily se deprese panicka uzkost vsechno. Az se hladina v mozku usadi tak se to zlepsi. Chce to vydrzet a pomahat si neurolem pri uzkostech.

Lukáš

Ano je to asi normální já nemohl ani vylézt před dům, nákup ani náhodou. A měl jsem šílený třes ve svalech ale to přejde, mě to trvalo 2 měsíce než se to zlepšilo natolik abych mohl fungovat.

Jan

Ahoj, beru asentru 100 již 10 den. Beru jí vždy večer a moc se nevyspím. Taky je mi celý dopoledne zle. Chtěl bych jí brát ráno, máte někdo zkušenosti jak to udělat, jestli jednou nejít nebo si vžít večer a ráno?

Lukáš

Jednou bych večer vynechal a vzal si ji až brzy ráno. Mě bylo také zle ale to odezní. Ale problémy se spaním jsou téměř vždy. Určitě by se měla brát ráno a budete spát normálně. Držím palce ať vám zabere. Mě asi moc nepomáhá když jsem unavený úzkosti se mi vrací. Mě pomohlo nejvíc 2 měsíce odpočinku. A lexaurin když je to horší ale ten funguje tak 5hodin

Ela

Dobry den beru asentra 100 2krat dene a velaxin 75 2 krat denne a rivotril 0.5.trpim panickou poruchou. Chtela bych se zeptat nemam davkovani moc velke? A taky chtela bych vysadit rivotril ale mam strach ze mi nebude dobre. Musim fungovat v praci tak kvuli tomu. Alkohol vubec pit nemuzu nebo mi po 2 pivech je strastne. Muzete mi poradit prosom nekdo moc dekuji

Lukáš
1x

Já beru Asentru už celkem dva měsíce a upřímně mi moc nepomáhá. Nebo to nepoznám, když jsem unavený úzkosti se vrací. Dostal jsem se z toho odpočinkem, co nejvíc odpočívat a bez stresu. Jediné co mi pomůže je Lexaurin ale jeho účinek je tak 5 hodin

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce