Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Asentra 50

Máte, prosím někdo zkušenosti s AD Asentra? Dostala jsem je od lékaře na svoje úzkostlivé depresivní období asi před přechodem. Nikdy jsem žádné prášky nebrala, snažila jsem se vše zvládnout sama ale už to nešlo, hodně mě to komplikovalo život.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Daniel

Dnes beru Asentru 12 den a je to trochu lepší, jen průjem 2x za den asi 3 dny a hrozně mě kručí v břiše, měl jste to někdo??

Martina

Ze začatku byli komenty na Asentru OK a poslední dobou nic moc...

Franta

Ahoj. Zacal som brat prvy den serlift - to iste ako asentra na depresiu a viem ze prve tyzdne budu tazke tak sa chcem opytat ako to zmiernit vedlajsie ucinky napr.vitaminy.diky.

Franta

'

anonym

AD nejsou léky, je potřeba jiná léčba, tělo je poškozeno viry a toxiny, vibít viry a vyčistit tělo , zaléčit nervy a CNS .

Franta

Je tu este nekdo.

Franta

Je tu nekdo?

Mery

Brala jsem asentru,napřed 50mg,a pak i 100mg asi 6 roků na panické ataky,a byla jsem dobrá.Vysadila jsem ji a po čase začal opět problém,asi začnu zase brát,mě sedla.

Lenka

Dobrý den, beru Asentru 50 6. týden. Zpočátku jsem nemohla ani jíst ( 12 kg mám dole ). Teprve dneska jsem bez průjmu, ale náladu mám pořád pod psa. Je možné, že by to trvalo tak dlouho, než začne účinkovat?

Isabel

Ahoj Lenko, chci se zeptat jak na tom jsi teď?Je to lepší? Ja beru 3.tyden AD asentra 50,ale zatim jen půlku, je mi po ni hrozně, takže se obávám vzít si celou :( snad se to brzy zlepší, citim se hůř, nez pred branim asentry.. konverzace trošku utichla, tak snad se někdo ozve.

Michaela

ahoj dostala jsem nově také AD asentra, je mi po ní také hrozně, beru půlku zatím jen týden, mám chuť s tím praštit.

Isabela

Ahoj, ja jsem musela snížit zase na čtvr, protože jsem nemohla vůbec fungovat, chuť k jídlu byla nulová i když jsem měla hlad,rak se mi zvedal žaludek a zhubla jsem za tu dobu 6kg. Takže jsem teď kost a kůže.cítím, že mi pořád není dobře a jsem pořád taková hrozně nervózní. :(

Michaela

ahoj jsem ráda že někdo píše, vzala jsem si taky nakonec už jen čtvrtku, ty příznaky mám stejné, najednou mě popadne hrozná nervozita, úplně zpocené ruce, bolela mi hlava naprostá nechuť k jídlu. tak nevím prý 5 dní půlku a pak celou, to si neumím představit.

Isabela

Ahoj Míšo. Tak jak se ti daří? Co asentra, jak si na tom? Ja je musela úplně vysadit, protože jsem nebyla už schopna "existovat" .. každé ráno co jsem se vzbudila, tak jsem se ani pomalu probudit nechtěla, protože jsem se děsila toho,jak mi ten den zase bude :-( 1.10. V pátek jdu na kontrolu k psychiatricce,takže se děsím toho, ze dostanu sprďáka,že jsem měla ještě vydržet a nevysazovat,jenže ono už to fakt jinak nešlo. Je mi mnohem lépe bez toho, ačkoli musím uznat, ze z toho venku rozhodně nejsem. Mam strach jít do nějaké restaurace a nebo strávit delší čas mimo domov-tim myslim treba i návštěvu u rodiny,jsem hned rozklepana a nevim proc. Takže vím, ze s tím musim ještě něco dělat. Ale asentru uz rozhodně NE! Měj se :-)

Lenka
2x

Ahoj dámy, neházejte flintu do žita. U mne se vše zlepšilo ze dne na den až po osmi týdnech užívání. Můj praktik, když mi to předepisoval, měl ke mně dlouhou promluvu, že mi bude nějakou dobu ještě hůř. prý až pět dní ( :-) Že to bude trvat tak dlouho a bude to takové peklo, jsem nečekala. Ale vydržela jsem a stojí to za to. celkem mám dole 15 kg a váha se drží dole. Cítím se dobře jako snad nikdy předtím. Beru 50mg ráno a jsem jakoby aktivnější, vrátil se mi zájem o mé dřívější koníčky. Chodím plavat a pustila jsem se do studia angličtiny. Takže děvčata, radím vydržet, stojí to za to. Každopádně přeju hodně štěstí ať už s Asentrou anebo bez. Krásný den, Lenka

Michaela
1x

ahoj Lenko moc děkuji za povzbuzení, pořád jsem taková nervozní, mírný třes, je den kdy je dobře zatím je jich málo, ale dnes jsem byla také u svého praktika a říkal nevzdávat se že se to zlomí a bude lépe, takže bojuju a zítra zkusím celou tabletku: -)

Michaela

Lenko prosím za jak dlouho jsi brala celou tabletu? mám také 50 ale zatím jen půlku, prvních 14 dní katastrofa, teď už jím ale strach vzít víc ale prý to mám zkusit, brala jsi také nejdříve půlku? já si netroufla ještě na celou, ale možná je půlka málo, pořád jsem taková neklidná. Hezký den.

Jana M

Mě předepsal Asentru 50 1 x denně ráno z důvodu, že mám hrozné bolesti žaludku, pocit kamení v žaludku dávení, nevolnost, neustálý pocit tlaku až křeče. Na gastrologii nic nenašli, vše v pořádku. Máte někdo stejnou zkušenost, že vám předepsali Asentru na bolest žaludku a pokud ano, tak zda vám to pomohlo. Děkuji Jana

Michaela
1x

ahoj moc děkuji za zprávu, moc mi pomáhá že na to nejsem sama, já to tedy nevzdala ..zatím, zítra zkusím celou tabletu po poradě s lékařem kterému opravdu věřím, prý mám vydržet pokud nesednou AD se zjistí až po 3-4 týdnech, tak uvidím, nechci začínat od znovu na nových AD. špatně se mi spí, snad se to srovná, budu doufat, ta nervozita je hrozná to moc dobře znám, bojím se vystrčit nos, že nevydržím v klidu. Tak držím palce u doktora zítra, opravdu moc. M.

Lenka

Ahoj Míšo, mně doktor nasadil hned celou tabletu, ale já jsem z opatrnosti jeden týden půlila. Ze začátku jsem nepozorovala žádný účinek, pak přesně přišel takový třes, neklid a k tomu nevolnost, nechutenství a průjem. Díky tomu jsem ovšem zhubla, což se dřív za žádnou cenu nedařilo. Vše se zklidnilo asi za měsíc a začalo mi být líp. Až po dvou měsících jsem pocítila pozitivní účinky. Přišlo to úplně ze dne na den, prostě jsem se probudila a byla jsem v pohodě. Praktik mi Asentru nasadil na únavu a úzkost následkem postkovidového syndromu. Každý jsme jiný, třeba by tobě vyhovoval jiný lék, ale já být Tebou,bych ještě vydržela. Pozitivní je, že AD většinou působí nárůst váhy, kdežto Asentra naopak. Ať je líp! Lenka.

Hana

Ahoj,diky za komentare,ulevilo se mi ze v tom nejsem sama.Pred dvema lety mi umrel manzel,za pul roku maminka a ja se ze stresu nemohu vyhrabat.beru neurol 2krat denn.Mam problem s busenim srdce .Ted mi doktorka napsala asentru ,zacinam treti prasek .Ma nekdo podobne problemy a zabrala asentra na to buseni

Helča R (Asentra 50)

Dobrý den, chci se zeptat zda a jak vám zabírá asentra 50 mg. Já již beru 18 dní, panika se zlepšila , al stále mám pálení, po těle záda hrudník podpaží krk. Někde jsem se dočetla že to snad může být k tomu. Dále pak pociťuji vnitřní chvění a slabost v nohách, v začátku užívání byla i nespavost, teď už se to zlepšilo a tak spím alespoň přerušovaně. Prý by to mělo zabrat cca tak měsíc až dva. ještě k tomu beru Neurol 0,25 po dobu překlenovací než plně asentra zabere. Chce si se mnou o tom někdo vyměnit pár slov a zkušenosti co a jak?

anonym

Čistit tělo od toxinů , ničit bakterie a viry !

Nikol

Ahoj všem. Mám dotaz. Asentru dnes budu brát 13tý den. Citim se už trošku lépe, v noci spím, nepřepadají mě tolik záchvaty paniky. Ale, každé ráno se probudím s tím, že mi není uplně dobře. Cítím takovou jakoby bolest žaludku potažmo i “srdce”. Stalo se vám to někomu? Přejdou tyhle rána taky? Díky.

Helča R (Asentra 50)
1x

Nikolko, ano , může trvat než se nastaví hladina , Já ji beru 2 měsíce teprve po měsíci a kousek mi přestali nežádoucí účinky. Zrovna v pátek jsem byla na kontrole tak mi doktor řekl že budeme navyšovat z 50 na 75. Tak jsem na to sama zvědavá. Chce to trpělivost.

Barbucha

Ahoj já přešla z Cipralexu na Asentru a měla děsný strach páč mám skoro u všech léků strašný vedlejší účinky ...no měla jsem 25 mg což je půl tablety 5 dnia to nebylo moc dobrý a teď mám celou 50 mg a lepší ale vím , že se musí vydržet...nedá se nic dělat ... naprosté vymizení vedlejších účinků by mělo úplně odeznít do 6 týdnů , takže vydržte

Jola

Dobrý den, já už beru Asentru 3 měsíce a jsem asi nejspokojenější za dobu 5 let... Můžu potvrdit sny, které mám každou noc hodně živé. Co se týče váhy, nenapadlo by mě, že se to přisuzuje k lékům. Myslím si, že je to konečně výsledek uklidnění a nahozená pohoda. Aspoň tak si to vysvětluji já. Hlavně jsem nejšťastnější, že něco zabralo a já můžu fungovat. Bojím se jen toho, že kdybych měla lék snižovat, nebo už ukončit, že se mi to obratem vrátí. Snad bych si ho nejraději nechala...Ale uvidíme co bude. Všem moc tady přeji klid a zdárné uzdravení. Je to hnus ten stav! Je mi moc lito těch, kteří berou asentru a do toho ještě jiné, a nic nezabírá. Tomu říkám, že mám sakra zatím kliku.

Hanka

Brala jsem Asentru 100mg 15let teď po snižování beru 50mg ale bojím se jít na25mg a pak přestat brát? Máte s tím někdo skutečnosti?dekuji

Lucie

Dobrý den chodíte sem ještě rada bych se taky zeptala na něco s asentrou děkuji

Lucie

Ahoj lidi je tu ještě někdo? Kdo řeší asentru? Už je to tu hodně let tak nevím jestli tu ještě někdo je? Díky

Lucie

Bojím se snad všeho. Beru Asentru 3 měsíce k tomu celou dobu neurol než začne asentra účinkovat teď začínám neurol od pondělí vysazovat a není mi nic moc tak nevím jestli asentra nefunguje nebo mám proste absťák?

Lucie

Dobrý den můžete mi někdo odepsat na můj dotaz prosím? Děkuji

Petr

Neurol je z rodiny benzodiazepinů a poskytuje úlevu lidem, kteří trpí panickýma atakama. Lidé, kteří mají zkušenost s benzodiazepinem většinou poskytnou pozitivní feedback a nejenom to, také obvykle dodají, že benzodiazepin v nějaké formě už požívají nějaký čas a že je to jediné co jim poskytne úlevu, protože bez benzodiazepinů už by to prostě nedali. Efekt benzodiazepinů není štěstí. Je to Otupělost jelikož benzodiazepin v jakékoliv formě je sedativum. Stejně tak jako alkohol dokáže vytáhnout člověka čestně do jiné nálady tak to dokáže i benzodiazepin, ale když se potom na opilé šťastné lidi podíváte ze strany, tak si povšimnete snížené koordinace, problému s plynulou mluvou, problému se soustředěním. Opilý lidé mají pocit, že jsou na vrcholu, ale my víme, že to tak není a podobně se cítí lidé po požití benzodiazepinů. Naneštěstí efekt benzodiazepinů a pravděpodobně i jiných antidepresantů je snížení mozkové funkce, zpomalení neurotransmiteru což se projeví zcela zjevně u studentů, kteří mají normálně vysokou mozkovou aktivitu. Méně zřejmé to potom bude u lidí s nižší mozkovou aktivitou (starší lidé, lidé v nestimulativních, monotónních zaměstnáních). Nižší mozková aktivita vede k utlumení. Mozek přestane přijímat ty děsivé vjemy a vedle toho všechny ty informace, které normálně umožní zdravý lidský kontakt asociální interakci. Se sníženou mozkovou aktivitou přijde ztráta sebevědomí, protože ve skupině stejně starých lidí, mozek na benzodiazepinech bude tak o 30 let starší. Člověk ztratí schopnost rozumět rychlé konverzaci, nebude schopný rychlé reakce, zhorší se mu paměť, a procesní paměť, a schopnost učení. Doba rekonvalescence po požití benzodiazepinů, co se kognitivních schopností týče jsou dlouhý dva roky. Dlouhodobá předpověď chování člověka, který používá benzodiazepin je nedůvěra v lidi. Izolace. Strach jít do společnosti, ven, nakupit, být mezi více lidmi. Důvod strachu je nižší mozková aktivita a neschopnost udržet krok v potencionální konverzaci, neschopnost sebeobrany. Když se člověk dostane do takového stavu tak jediným řešením na tento strach ze sociální aktivity je si vzít benzodiazepin. Naneštěstí tohle je teprve začátek. To co je na tomhle nejbolestivější je kritika v pracovním prostředí a kritika lidí, které normálně milujete a kteří neví o vašich depresích, a bolestivých situacích a tak z jejich pohledu vypadáte jako člověk na alkoholu se kterým není rozumné diskuse, ale vám to tak nepřijde a tak jdete do boje s plnou vervou dokud vás nevyhodí z práce a doté doby než ty lidé které milujete vás začnou navštěvovat méně a měně dokud nesedíte doma v křesle pobírajíc důchod na fobie a utápíte se v izolaci v depresi větší, než kterou to začalo. My všichni trpíme. Všichni se bojíme, a přesto jdeme a bez jakýchkoliv pohnutek nasedneme na letadlo a třeseme se několik hodin do té doby než dorazíme do finální zastávky. Riskujeme život a jsme s tím smířený, protože na druhé straně jsou ty lidé, kteří nerozumí naším vnitřním bojům, ale které milujeme a kteří nás milují zpět za tu oběť, za překonání strachu. A tak z mé zkušenosti vám povím, abyste si benzodiazepiny nenechali nikým předepsat, protože se tím odsuzujete na několik let a možná tím ztratíte všechno na čem vám kdy záleželo. Jediná vaše šance, je naučit se čelit těm monstrum proti kterým stojíte, postavit pevnou barikádu začít je vytlačovat ven. Tohle je váš osobní boj, boj o rodinu, přátelé a dobrý život. Vemte si to co je vaše. Najděte si práci v kolektivu, musíte komunikovat. Dejte prostor kritice vašeho úsudku. Čtěte nahlas! Hodiny a hodiny, a sledujte, jak se vám vrací výmluvnost. Dělejte aktivační cvičení (sčítání čísel pod časovým limitem). Rychlé volné psaní. To co chcete zpět je vaše sebevědomí.

anonym

Ty by si mohl psát pohádky pro děti , je vidět, že jsi nikdy nic neprožil, oblbováky slouží na překonání nervových nemocí, protože se většina virů a bakterií neléčí a ty působí na CNS

František

Ahoj lidi, beru asentru 4tyden a mám na hrudi pořád velkou bolest a špatně se mi dýchá. Asentru užívám na úzkosti a deprese. Máte někdo podobné zkušenosti.

Jana

Zdravim Asentru beru 10 den jen se silene potim a jsem trosku rozklepana. Snad to prejde musela jsem odejit z prace kde jsem hodne dokazala, ale zacali mi tam nektere kolegyne hazet klacky pod nohy a dlouhodobe se to neda vydrzet. Vyhorela jsem. Nastupuju do nove prace a mam obavy jedtli to zvladnu to uz budu mit v sobe 24 tabletek.

Antonina

Dobrý den jak poznat že vam Asentra nesedí. Děkuji za odpověď

Mina

Já beru 4roky elicea.prvni tyden bolesti žaludku pak dobrý. Poslední rok mám občas hrozně šťávy kdy nemůžu jíst chvěje se mi celé tělo nemůžu nic dělat průjmy nefungují.mam to tak jednou za měsíc.jsem k ničemu.neurolozka mi navrhla přejít na asentru ale já se strašně bojím že mi zase bude ze zacatku špatně a co když to nezabere a na internetu čtu v diskusích recenze ne moc dobře.nedokazu ty stavy zvládat a potřebuji poradit který lék mi opravdu pomůže. Byla jsem v krizovém centru a tam mě odkázali na psychologa. Chtěla jsem to řešit s psychologem 20 jich odvolala a nikdo nové pacienty nebere a to jsem se bála že budu čekat několik měsíců.co a kdo mi pomůže.

Míša

Dobrý den všem,já beru Asentru 5 den,začala jsem 2dny čtvtku,2dny půlku a teď 2dny třičtvtě a potom mám brát už celou tabletu.Ráno jsem měla průjem,tak se děsím že tento nežádoucí účinek u Asentry bude pokračovat.Mame jít na oslavu tak snad to tam vydržím.Přemýšlím že začnu brát léky proti průjmu po poradě s lékárníkem.Asenru jsem začala brát protože jsem navyšovala dávky Neurolu a mám strach abych nebyla závyslá.Problémy se synem který střídal práce, nepracoval ad.jsem řešila právě Neurolem.Stačilo mi 0.25 jednou,dvakrát denně a pomáhalo to.Teď syn nastoupil do vězení za krádež.Když jsem se dozvěděla že půjde do vězení,sesypala jsem se a navýšila jsem Neurol na až 3 0,5 denně.Mám strach abych dávky ještě víc nezvýsila.Psychiatr mi tedy napsal Asentru s tím, že Neurol si můžu dát než zabere.Snažím se ho snižovat ale 2x0.5 zatím vezmu protože se cítím mizerně.Chci se Neurolu zbavit úplně tak snad mi Asentry pomůže.Děsím se návštěv ve vězeni,že se sesypu,snažím se nemyslet na syna jak to tam zvládá je tam 6 den.Vím že si za to může sám ,ale jsem matka tak to s ním prožívám.Na oslavu se mi vůbec nechce ale bratr má narozeniny tak alespoň na chvíli tam musím.Doufám že mi Asentra zabere a nebudu mít další nežádoucí účinky až začnu brát celou tabletu a že se postupně pokusím zbavit Neurolu.Jsem dost přecitlivělá a každý problém si hodně zabírám.Všem děkuji za příspěvky,dost to pomáhá přečíst si Vaše zkušenosti a držím nám palce ať zase můžem žít klidný a šťastný život.

iveta

Ahoj dcera užíva asentra 50mg. Muže řídit auto? Děkuji

David

Samozřejmě může.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce