Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Asentra 50

Máte, prosím někdo zkušenosti s AD Asentra? Dostala jsem je od lékaře na svoje úzkostlivé depresivní období asi před přechodem. Nikdy jsem žádné prášky nebrala, snažila jsem se vše zvládnout sama ale už to nešlo, hodně mě to komplikovalo život.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Emilim
2x

Mila babina, nemusis sa bat lexaurinu, ja ho beriem uz 13-sty rok. Taktiez som nemohla nic brat z tych modernych AD.Abola som na tom velmi zle. Pred 13 rokmi som bola na peenke tristvrte roka, co mi nevedeli nasadit lieky. Vsetky mi vyvolavali tak vysoky tlak aj tep, tlak sa menil raz bol 100/70 po 15 minutach 210/110, boli to hrozne stavy, tak som mala liekmi rozhadzane cele nervy. Nepresla som ani do obchodu, doma na wc, myslela som si, ze dostavam infarkt, manzel musel zostavat so mnou doma, braval si dovolenku, co som sa bala uz samoty, ked odisiel do prace a dcerka do skoly, ja som prelezala cely den co som sa bala, ze odpadnem. Vzdy som ledva cakala, kedy pridu domov. Niekedy prisla za mnou svokra- byva hned vedla. Takto to trvalo vyse roka. Potom som uz konecne pristala, ze idem do psych. liecebne na nastavenie liekov. Bola som 2 mesiace. Brala som tam 2 amitriptyliny na noc, a lexaurin 1,5mg tri krat denne. Ja som po mesiaci bola na priepuske doma na cely vikend. Bola somako rybicka, uvarila som, napiekla. Este doteraz beriem na noc 1 amitriptylin, 1,5mg lexaurin a ked sa citim ,ze mi zle dam si 1/4 lexaurinu aj cez den. Rano beriem este noveril uz 6 rok. Po nom sa zle zaspava, tiez mam sny, niekedy aj chodim po izbe ani neviem o tom, len ked mi povie manzel na druhy den. Bolia ma po nom oci, zvysil sa mi ocny tlak. Uz mam 57 rokov. ALE lexaurin mi vzdy pomoze, ked mi zostane zle.Uz to ine nebude, chodim do prace na 8 hod, ked som unavena idem na 2 mesiace na peenku.

Danka
3x

Držím palce a přeji hodně zdraví .

Alča

Ahoj Ali. Máš toho také plné kecky,dcera se nestará o mámu,ale snacha ano.Znám to také a nikdy nebudeš dobrá,ani já ne.Ale přijedou po nějaké době děti a maminka by se posrala,jsou nejjjjjjjj a pomalu by jim dala i kreditní kartu.A já jsem opět ten debil,ale aby jí někdo nakoupil nebo opral,vzal k holičce,tak to neeeee,vždyt oni jen přijeli na týden a není tolik času,ale chlastat od ráno to čas mají.ALI promin mi to,ale já něco podobného právě prožívám a sere mě ůplně všechno.Ale já jsem zase jiná a na hlavu si srát nenechám,skončila jsem a nezajímá mě.Má doma druhou snachu na hovno,ale prý je hodná,tak at se stará.Mám svýho dost a budu si života užívat a ne přežívat. Ali přeji ti hodně sil,měj krásné velikonoce a zase písnu papapa Alena.:-)

Káťa
1x

Zdravím,taky bych se ráda podělila se zkušenostmi s depresí.Poprvé jsem ji zažila před sedmi lety.Tenkrát jsem skončila na psychiatrii-zpočátku jsem tam byla strašně nešťastná a cítila,že tam nepatřím.Nevím,jestli mi tenkrát pomohl lék efectin nebo to,že jsem byla měsíc a půl v jiném prostředí a nemusela nic řešit.Začátkem června jsem se už cítila podstatně lépe,a tak si pro mě naši přijeli.Doma jsem pak byla až do konce září-bylo mi naprosto úžasně...uběhlo pár let..,narodila se mi dcera a já jsem se vrátila do práce-zde nastala neskutečná buzerace,snížení úvazku..,proto jsem si přivydělávala,kde to šlo..,do toho jsem řešila každodenní vztekání dcery.Nakonec jsem se ze všeho opět sesypala a šla znovu k psychiatrovi-vyžádala jsem si efectin,ale tentokrát mě dostalo to,že jsem po něm absolutně nezabrala a ráno byla v práci jak zfetovaná(pracuju ve zdravotnictví)Doktorka tedy nasadila Asentru 50 půl tablety a po týdnu celou-opět i po těchto lécích nemohu spát.Když si vezmu Stilnox nebo Neurol,tak spím max.tak do pěti do rána.K ránu se přímo zžírám strašnýma myšlenkama,že nic nezvládnu.Když nemusím z postele,tak se z ní tak do devíti prostě nezvednu.Vždy,když mám něco řešit,tak na mě jdou až svíravé pocity úzkosti.Zatím mám na dceru ošetřování,protože bere antibiotika a už ani ji nedokážu pořádně zvládat-vadí mi její fňukání,vztekání a to,že mě absolutně neposlouchá.Za tři dny bych si měla zajít pro neschopenku a už jen z toho pocitu,že ji ponesu do práce na mě jdou mdloby.Navíc díky novému zákonu je neschopenka bez neomezených vycházek.To všechno mě potápí do úzkostí a čím dál tím větší neschopnosti.Nyní beru po další návštěvě u psychiatra asentru 100 již třetím dnem.Celé balení Asentry 50,kde je 28 tablet jsem ještě nedobrala,a tak si říkám,že ještě musím vydržet.Jenže situace je oproti minulé epizodě mnohem složitější-omezené vycházky,nízké nemocenské dávky,péče o dceru a nemožnost někam úplně zmizet a dostávat se z toho bez jakýchkoliv starostí téměř půl roku jako tehdy.Jediné řešení vidím v tom,že neschopenku si nechám napsat od dvanácti do šesti,dceru budu ráno rychle vozit do školky a modlit se,aby mezitím nepřišel revizor.Potřebuji si prostě pořádně odpočnout a alespoň částečně vypnout,jenže nevím,jestli toho docílím,když se budu pořád nervovat,abych byla kvůli omezeným vycházkám přesně na čas doma.Prosím kohokoliv o radu.Nechci to s Asentrou vzdávat,protože čekám,že každým dnem zabere a já to všechno zvládnu jako kdysi, i když v trochu komplikovanějším období.

Jan
1x

Ahojky byl jsem na tom podobně beru už druhý měsíc ráno Asentru 50 1pil. a večer na spaní Mirtazapin Sandoz 15mg 1pil a super cítím se skvěle. První měsíc byl strašný ale srovnalo se to.....chce to vydržet a bude líp.

Sylva
1x

Ahojky já dostávám na noc CHLORPROTHIXEN 15 MG dle potřeby 1-2 tabl. Dřív TROTICO.CHLORPROTHIXEN JE ÚČINNĚJŠÍ,ALESPONˇ U MNE...Spím jak mimino.

Káťa
2x

Ahojík,díky moc za odpověď.Vím,že to bude asi u každého individuální,ale chci se zeptat za jak přesně dlouho po tom měsíci to bylo o.k.? Za měsíc a půl nebo za měsíc a týden? Nedokážu si ten pocit představit,že se ráno probudím a řeknu si..,,je mi příjemně a dokážu vše zase řešit jako dřív a hlavně hodit všechny špatný okolnosti za hlavu'' Stojím totiž taky na rozcestí-jsem si jistá,že moji depresi mi odstartovala moje šéfka,která mě ale paradoxně nakonec pochopila a řekla mi,ať jsem na neschopence,jak dlouho budu potřebovat.Svoji práci miluju,ale nevím,jestli se zvládnu vrátit do prostředí,kde mi vše vzniklo.Pro depresi mám genetický podklad od otce,takže jakmile se nakumuluje hodně stresu a bezvýchodná situace,tak se sesypu(vše mi podruhé vzniklo ve stejném období-počínaje lednem-nedostatek světla) Do práce jsem po mateřské nastoupila v červnu a i když mezi mnou a šéfkou byly velké konflikty,tak jsem je prostě zvládala a jednoduše házela za hlavu.V únoru už ale vše vygradovalo tak,že jsem se už nebyla schopná poprat s ničím.Doufám v to,že asentra mi pomůže v tom,abych se v klidu uměla rozhodnout co dál.Vím,že se moc rozepisuju,ale pomáhá mi to.Ještě jednou díky za odpověď.

Jan
2x

Ahojky,pomůže neboj chce to vydržet a najít si i světlé okamžiky.Radovat se z každé maličkosti brát vše trochu z rezervou žijeme jenom jednou tak proč se stresovat.Vím píše se to jednoduše ale prožil jsem si taky peklo...měl jsem strašný stavy ale už je to fakt ok....Asentra zaberla cca.za pět neděl teď už úplně v pohodě. Ze začátku když jsem ji začal brát tak prvních 14dní to bylo strašný stavy se měnili,ale jak jsem psal vše se už srovnalo a je to paráda. Vydrž uvidíš že bude líp.

Káťa
1x

Ahojky,díky moc za odpověď.Včera jsem měla takové stavy,že jsem nebyla schopná ani psát.Dnes si jdu pro neschopenku a je mi z toho hodně úzko.Mám pocit,že mě všechny ty zlý myšlenky zabijou.Hodně doufám a věřím,že mě z toho pekla asentra vážně pomůže dostat ven.

dara
1x

Ahojky..beru asentru 3den..hned 2 den mi bylo hrozně zlo a to z ničeho nic..přišlo pálení jazyka a až na omdlení, bušení srdce a celkově špatně..jako zimníce a podobné stavy..máte někdo podobné pocity...děkuji

JAN

Ahojky to je u Asentry normální ty stavy trvají střídavě cca.14-20dni pak se vše uklidní a funguje super.....beru ji už tři měsíce a jsem naprosto v pohodě. Chce to vydržet.

Dara
1x

Anežko, prosím, já ji beru také..mohla bys mi napsat, jaké jsi měla potíže..nějak to nemohu zvládnout..děkuji

Anežka
1x

Ahoj Daro, doufám, že je Ti lépe, já na tyhle stránky chodím nerada, protože mě vždy skopnou někam dolů, kde jsem být nechtěla. Ale jelikož jsem bývalý asentrák, tak sem občas zajedu, jestli se nestal zázrak a po tom léku bylo někomu fajn. Jak jsem to snášela já, nerada vzpomínám. Nevolnost, hlava jak na horské dráze,, nespavost, než jsem přišla na to, že je lépe vzít tabletku ráno, protože večer jsem po ní nastartovaná a ne ospalá.... atd..Pak se to nějak usadilo, a já si připadala taková mouchysněztesimě. Nedokázala jsem se od srdce zasmát, rozčílit se, rozbrečet se, zkrátka žádné emoce, které k životu náleží. Ubírala jsem tedy na dávkování po poradě s doktorem až jsem skončila na nule a teď se dva roky peru s depkou různě. Čajem, hořčíkem, jogínským dýcháním a někdy Lexaurinem. Občas s přáteli skleničkou něčeho voňavého, třeba ze švestek, nebo hroznů. A když mě pak bolí hlava, vím jistě z čeho to je. Tož tak. Měj hezké léto, ať je už jen dobře.

Naďa
3x

Dobrý den,Asentru beru již čtvrtým rokem a jsem už úplně bez obtíží. Začátek byl dost hrozný. Připadala jsem si,jako by mi někdo kopl do hlavy. Lékař mne doporučil,abych vydržela a nejdřív brala pouze kousek a po dvou dnech přidávala. Zkusila jsem to a vyšlo to. Nejsem už nejmladší a prášky na nervy beru od svých 25 let, prostě těžký život. Ze začátku byly dny,kdy jsem musela přes den brát i Lexaurin. postupem času už nebyl potřeba a srovnala jsem se natolik,že kdyby mě to někdo před léty řekl,nevěřila bych mu. Jenže,každý to máme jinak . Asi před půl rokem,jsem se rozhodla,že si snížím dávku na půl. jenže,za dva dny už jsem zase vstávala s pláčem a beznadějí,to určitě taky znáte. tak jsem zase začala brát celý prášek a urovnalo se to. Píšu jen svoji zkušenost .Všem,kdo mají tyto potíže přeji,aby měli dostatek trpělivosti a našli ten správný lék a správnou míru jeho použití. Je to možné.

Aleš
1x

Zdravím, asentru beru nebo kvůli zdraví na tom nejsem nic moc.... u asentry zatím pozoruji co ji beru 5 dní, plynatost, občas horko v tělě, velké zorničky a nechutenství.... snad to přejde.... všem držím palce at to vydrží psychika je nejhorší nemoc snad.. hold když člověk nežije ten život jak kdysi to na něj padne. Snad mi zabere 50 beru to 1x ráno

Petra
1x

Ahoj,já beru ted Asentru 200mg,Triticco 150mg,Atarax 100mg a ted nově,protože jsem měla bludy a třes končetin a málem jsme se neudržela na nohou Medorisper. za dobu co jsem brala několik léku jsem zjistila,že brát na spaní antidepresiva která mají povzbudit je nějaký divný, Já Asentru beru ráno celých 200mg a na spaní jsem dřív brala Queteapin,ale kvuli přibírání na váze jsem se vrátila zase k Triticcu,ale ve vyšší dávce. Vždycky jsem tyhle léky brala po ránu jako třeba Venlafaxin co jsem brala jsem měla třeba 150mg ráno a 75mg v poledne,později už ne. Asentru beru přes 3 měsíce a je mi furt hrozně. Všem držim palce.

Petra

Asentra je prý hlavně dobrá na obsedantně kompulzivní poruchu

Dědek

ta dg. je blbost

Petra

Proč blbost?

Dědek

tady nemůžu psát , email

Petra
3x

nemyslim si,že je ta diagnoza blbost,jsou i ruzné druhy,jen nemám pocit,že by mi ty léky nějak pomohli,stejně tak i na smíšenou obsedantní poruchu.

Dědek

příčina je jinde tady nemůžu psát , mažou to

babina
7x

Dobře vědí proč mažou. Jsi velmi známý na všech možných portálech. Doporučuji všem nedávat svoji emailovou adresu. My, co jsme tu chodili dříve, jsme možná kvůli tobě, přestali.

Katarína

Aj ja som na tento portál svojho času chodila a zapájala sa do diskusie. Teraz to už, "vďaka" Dědkovi - doktorovi Chlamídia, nerobím. Ak chce niekomu radiť, nech dá na portál svoj vlastný e-mail. Potom uvidí, akú bude mať "klientelu".

Dědek

no jo, ty jsi ten medik :-D

marie

dobrý večer, poradíte mi někdo.Mám třes ruky hlavně zápěstí nejvýšedo lokte. Dva roky jsem se léčila na Parkinsona bez výsledku, potom na esenciální temor další dva roky, výsledek žádný. máte někdo radu co můžu podniknout aby se ten třes zastavil? Děkuju

babina
2x

Milá Marie. Velmi nerada navštěvuji tento portál kvůli dědkovi. Ale vím, jak já jsem kdysi čekávala na odpověď a hledala v ní nějakou útěchu. Bohužel, to co popisuješ, je spíše otázka pro lékaře. Ale přece jen ti něco napíšu. Má kamarádka trpěla také třesem. Také ji začali léčit na Parkinsona a i když jí třas přestal, doporučili jí lékaři návštěvu psychiatra. Velmi nerada se podřídila a v současné době bere léky na Parkinsona, ale také léky předepsané psychiatrem. Zkus se poradit s ošetřujícím lékařem, protože s takovým dotazem jsem se na tomto portále ještě nesetkala. Držím palečky, protože vím, jak jakákoliv porucha, kterou si neumíme vysvětlit, dokáže s člověkem zacloumat.

babina
5x

Zářný příklad, jak jeden člověk, dědek, dokáže zablokovat diskuzi, která po dlouhou dobu pomáhala mnoha lidem, kteří měli problémy a potřebovali si o nich s někým kdo jim rozumí a chápe je, popovídat. Velmi mě to mrzí, protože i mě tato komunikace se stejně postiženými, velmi pomáhala. Kde jsou ty doby, kdy sem chodil František, Megi, Monča, Jarča, Alena, Alča, Katka, Jiřka, Lenka a mnoho jiných, kteří mi mnohdy svými příspěvky velmi pomohli. Všem těm, kteří už nemají potřebu sem chodit přeji, aby to bylo z důvodu, že už je jim dobře. František to určitě zvládl díky své vůli, Jiřka třeba pro to, že měla pochopení svého manžela, také ji možná pomohly výlety na motorce, pro které byla tak nadšená, Katka ( slovenka) možná díky své inteligenci, nevím jak ostatní. Velmi často na vás myslím. Mně není dobře. Obzvlášť tato ponurá doba mě drásá a když je jeden den dobře, druhý den si to vybere za oba dva dny. A ať si děkek mluví co chce vím, že to nejsou chlamídie. Těším se na jaro, ve které vkládám všechny své naděje, snad bude lépe. Všechny, kteří si přečtete mé řádky a poznáte se v nich, přeji pohodu, klidnou mysl a radost ze života. Vše co já dosud postrádám a bohužel ani můj lékař není schopen mi pomoci.

Hanča
1x

Ahojky všichni, co berete Asentru. Byla jsem pořád nervní, všichni a všechno mi vadilo, ubližovala jsem svým chováním sobě i ostatním. Nedokázala jsem si sama pomoct, tak začala jsem chodit k paní doktorce. Dala mi 50, první 2 dny jsem měla žaludek na vodě, ale to přešlo to. Po 3týdnech, kdy se měl dostavit účinek, byl můj stav pořád stejný, tak jsme nasadily 100 a jsem v poho. Ostatní si všimli, že co mě dřív vytočilo, teď se mnou ani nehne. Jediný vedlejší účinek je, že mě přešla chuť na sex. Ale to se dá přežít, jsou důležitější věci. Tak se všichni držte, zase bude líp!!!!! :-))

zita111
1x

Ahoj všichni, ráda bych se s Vámi poradila. Jsem půl roku po porodu a ve dvou měsících věku malého se mi dostavila poporodní deprese. Doktorka mi nasadila asentru. Nejdřív jsem brala jen 25 mg a teď už 2 měsíce beru 50mg. Měla jsem panické ataky a deprese. Ataky trochu ustoupily, ale pořád to není ono. Jeden den jsem plná nálady a druhý den zase dole. Mohli byste mi někdo napsat vaše zkušenosti s asentrou a s dobou jak dlouho jste si na ní zvykali. Moc bych potřebovala poradit. Není to nejhorší, ale úplně fit se stále necítím. Děkuji

Emilim

Mila babina ja som teraz na tom podobne ako ty. Dr. mi vysadila po 13-tich rokoch uzivania amitriptylin, noveril a lexaurin. Beriem uz treti mesiac trittico 1/3, ale byva mi po nom hrozne zle- nespim, na vracanie, az na odpadutie mi byva, triasky a vela zlych ucinkov. Lieky mi menila, lebo mam vysoky ocny tlak, ale to trittico mi nejak nesedi, ved uz by mi malo byt lepsie a nic. Dr. mi nejak nemoze pomoct.

babina
2x

Milá Emilim. Já už beru Trittico delší dobu, zhruba asi 3 roky. Nyní , asi tak od listopadu, prožívám nejhorší období. Stejně jak popisuješ- pocit na zvracení, třas, trnutí obličeje, taková nepříjemná svalová ztuhlost, mám dny, kdy mám pocit, že odpadnu. V pondělí jedu k lékaři, tak se musíme domluvit na změně léčby.Dlouhou dobu jsem užívala Asentru, ale ta mi také nepřinesla očekávané zlepšení. Už jsem bezradná, ale bez pomoci Lexaurinu bych to nezvládla vůbec. Mám od Dr. povolenou dávku dvě tablety za den Snažím se, někdy vydržím s jedním a půl, na noc to Trittico a zopitin na spaní. Bylo období, kdy mi doporučil Trittico i během dne, ale to jsem nesnesla vůbec. Zrovna dnes je mi tak blbě, že ani nevím jak uvařím. Hodně brouzdám po internetu a hledám účinky všech možných AD, ale vždy mě odradí popis vedlejších účinků. Budu to však muset risknout, zase zkusit něco nového, protože toto není život, ale jedna velká hnusoba. Někdy mě napadá, že mám určitě nějakou vážnou nemoc, že to nemůže být od nervů, ale pak když spolknu Lexaurin a uleví se mi, tak to je všechno asi fakt od nervů. U tebe nevím - vysadit Lexaurin po 13 letech najednou, je dost drsné. Ten se vysazuje po dlouhodobém užívání velmi pozvolna., ale lékaři by měli vědět a zbytečně nás netrápit. Moc ti přeji, abys našla lék, který ti pomůže, protože se dokážu vcítit do toho, co prožíváš. Měj se alespoň trochu dobře. Za srdce babina

Katka
2x

Babina, úprimnosť, múdrosť a láskavosť cítim z každého Tvojho slova. Chodila som na tento portál dlho a rada. Ale... už roky nechodím. Vieme obe prečo. Nechcem byť na nikoho zlá, no nie vždy dokážem udržať na uzde svoje emócie a dať sa rozhádzať ako hnoj po záhrade, to fakt nemusím. Ja sa cítim tak, ako na hojdačke. Raz dobre, inokedy na figu. Ale, žijem s chorobou, ktorá je zrejme liečiteľná, no nie vyliečiteľná. Drž sa!!! Z celého srdca pozdravuje Katka.

Jiřka

ahoj holky dlouho jsem sem nepsala .taky jsem na vás vzpomínala.manžel je furt fajn snáší moje výkyvy nalad .chodíme na procházky se psem.na motorce už moc nejezdim .zlobí krční páteř .jinak depky jak na houpačce jsem furt na asentře 50 ráno.ted je to horší ale bude líp .doufám napište co je s vámi.

neznam

Dobrý den,týden beru AD Asentru 100 a už pomalu pět dní beru tak 3 až 4 tablety,muže to být smrtelné , nebo může doživotně poškodit,zničit jatra,ledviny ,mozek,atd???(Antidepresiva beru poprvé) Děkuju za odpověd.

neznam

Zapoměl jsem dodat,že 3 až 4 tablety na den...

Jitka

reaguji na článek 3až 4denně.No to snad né...!Vžádném případě si člověk toto nemůže diktovat sám.Je to nebezpečné a jistě neučinné.

Jiřka

ahoj souhlasím s jitkou začínám tyden půlku pak přidáván po půlce já jsem postupně po půlce přidávala a čekala v průměru 3 týdny jestli to zabere.občas byl po ránu půl lexaurinu ale jestli můžu radit se svojí zkušenosti tak i když chápu že se vám nechce a dobře to znám tak se něčím zabývat já měla kytkovou metodu .nemohla jsem do obchodu nakupovat tak muj muž mě vždycky vtáhnul pro kytku já měla rados až se to časem překonalo. a hlavně jsem mluvila s manželem je zedník (motorkář) ale víc chápavýho chlapa bych si nemohla přát.opora je potřeba.tak se držte

Vanca

Ahoj, začal jsem brát Asentru 50 každé ráno na neklidné stavy. Beru jí asi cca 3-4 týdny. Poslední dobou se mi motá hlava mám zvětšené zornice a teď mi začíná být dokonce i špatně od žaludku, celkově jsem furt unavený a neschopný pořádně pracovat a přemýšlet. Neklidné stavy odezněli a když se u mě objevují tyhle stavy tak bych nejraději Asentru přestal brát. Po pročtení diskuse tady hodně lidí píše že to po chvíli odezní, ale mě připadá že místo aby se to zlepšovalo tak se to spíše zhoršuje:(

Nikča

Ahoj, beru Asentru 50 čtvrtým dnem a je mi šíleně. Strašně zívám a jsem pořád unavená i když se pořádně vyspím. Motá se mi hlava a mám často hodně zpocené ruce a je mi na omdlení. Doufám že to brzy přejde, všem začínajícím Asentrákům držím palce :) A nevíte někdo, jestli se po Asentře 50 tloustne? Příjde mi to jako blbost, tloustnout po samotném prášku :) děkuji za odpověď:)

Jiřka

ahoj nikčo a vanco .asentru beru znovu už skoro rok a můžu říct že menší potíže mám .motání hlavy po ránu spocená a vyklepaná a špatně od žaludku.taky občas průjem.tloustnutí zatím nevim u mě nebylo ale znám holky že když jsou v klidu tak po práškách mají chutě tak snědí kde co tak je jasný že přibíraj jinak vám držím palce protože dokopat se k něčemu je hrozný já to znám někdy si připadám jak robot.hlavně nepřestávejte zobat vydržte.zdraví jiřka

¨Marie

Ahoj, chodite sem jeste nekdo diskutovat o Asentre? Moc prosim...

pika
1x

Ahoj beru Asentru asi tyden 1tableta, citím se malatná ale v klidu flegma :-) nechuť k jídlu , a chuť po sex utlumený :-( to se mi nelibí .

Veronika

Ahoj, je mi 18 let a asentru 50 beru asi týden (beru jen půlku). Paní doktorka mi řekla ať ji beru ráno. Od té doby co ji beru jsem příšerně unavená, ve škole se nemůžu pořádně soustředit, máte někdo podobný problém? Rozhodla jsem se, že ji budu brát na noc, tak doufám, že mi to pomůže...

Raďa

Ahoj, včera jsem dostala od lékařky předepsanou Asentru. Zajímalo by mě jestli po ní někdo přibral? Kdysi jsem brala Cipralex a po něm jsem přibrala 10 kilo. Tak bych byla nerada kdyby se to opakovalo.

sluničko
1x

Ahojky, je tady někdo kdo začíná brát asentru 50mg (1/2 tablety)??a chci se zeptat na vaše vedlejší účinky?dnes je to 5. den co beru 1/2 tablety, a celkem hrůza. Berete někdo i lexuarin na zvládnutí nepříjemných "stavů"??Díky moc, všem, co začínají tak jako já, držím pěsti!

Lukáš

Dobrý den beru asentru 100 mg na uzkostné poruchy a take kvůli rozchodu s přítelkyní, po 3 letém vztahu, beru ji již cca 16 dní, a stále se nedostavil účinek, myslíte že asentra ještě může zabrat? Mám velké uzkosti a i průjmy z vedlejších příznaku, ty mi ani nevadí, ale hlavně aby bylo líp.

Bart

Zdravím, Asentru beru cca 2 měsíce a spolu s aktivním pohybem a přírodními doplňky se cítím lépe. Vedlejší účinky jsem prakticky nezaznamenal. Co však přetrvává je točení hlavy, nebo snad jistý druh derealizace, který byl od samého začátku, čili nejde o vedlejší účinek. Má s tím někdo zkušenost? Odezní i po čase toto? Zkušení borci pište. :-))

Kateřina

Ahoj, já beru asentru s přestávkami 2 roky. Nejprve jsem brala 50 mg ráno. Potom mi to doktor vysadil asi po půl roce. Začala se mi motat hlava, měla jsem nízký tlak, měla jsem bludy a třásla jsem se. To zmizelo asi do dvou týdnů. Potom jsem dostala asentru znovu a brzy po té mi doktor zvýšil dávku na 100 mg (ráno). Musela jsem s tím začít postupně a stejně tak i postupně vysazovat, protože jsem měla stejné příznaky. Takže lidi, pokud máte s tímhle nějakou zkušenost, neděste se toho, jenom si vaše tělo na lék musí zvyknout. Přeji všem hodně štěstí! Držte se.

Jura

Ahoj,začal jsem brát asentru někdy v unoru a trochu se mi ulevilo,ale delalo se mi opravdu zle kdyz jsem si dal alkohol,nikdy me tak spatne jeste nebylo,deje se to nekomu taky? Potom prisli vazne problemi s pritelkyni a v praci,zacalo toho na me byt moc a ja zacal mit zase psycho stavy a deprese a vymysleni teorii co by a kdyby a pri tom navalu uzkosti asentru nezodpovedne prestal brat asi na tyden potom ji zacal brat misto vecer tak rano a pak ji zase vysadil pri dalsi fazy problemu a zase chodil jen pit alkohol a ted ji zase beru,ale necitim se vubec dobre mam vypatky pameti,nedovedu se soustredit a boli me hlava,stalo se nekdy nekomu ze ji takhle vysadil uz a pripadne zda je dobre ze jsem ji zase zacal brat sam bez rady doktora,napiste mi prosim Vase nazory,dekuji

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce