Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
peter

veľmi to počítaš...ja viem prečo to tak je aj dnes skoro po 5 mesiacoch stále sa ráno zobudím a rozmýšlam ako mi je či ma to náhodou nechytí...ale to je práve o tom že časom sa to zmenšuje a tie pocity ustupujú...bude to chcieť iba čas...

Lada
1x

Ahoj Petře,máš pravdu počítám,ale nevím jestli mám kvůli tomu zvýšit dávku,nebo jen zůstat u 10 mg a počkat,ještě

peter
1x

na toto ti ja neodpoviem to musí niekto kto sa vyzná...

Lada

Ahoj jj musím spíše,ještě počkat,dnes ráno mi nebylo dobře,ale ted je to lepší

Emilim

Tieto stavy co tu opisujete som mala aj ja pred 12-rokmi. Bolo to hrozne. Dr. mi vzdy povie, aby som si na to nespominala. Stale mi byvalo zle na odpadnutie, chvenie, bala som sa niekde ist , vsade sa mi rozbusilo srdce, vyskocil mi tlak, nevladala som nic porobit iba ked prisiel muz domov tak nieco som urobila to najnutnejsie, nemohla som porat televizor- zostalo mi zo vsetkeho spatne, stale mi volali pohotovost, dali mi injekciu po ktorej som celu noc nespala. Takto som prezila svoje najkrajsie roky- stale v strachu a v posteli, lenze aj tam mi bolo zle. Trpela som takto cely rok. Niekedy som ledva presla na wc, chytala som sa steny, lebo som bola slaba z toho, ze som nemohla ani jest. Po rocnom trapeni som sa odhodlala ist do psychiat. liecebne. Nasadili mi amitriptylin 2 na noc a 1 lexaurin 1,5mg -3 krat denne. Bola som tam 2 mesiace a velmi mi pomohli. Este doteraz uzivam 1 amitriptylin a 1 lexaurin na noc. Dr. mi pred 6 rokmi pridala 1 noveril, ale po nom ma boli hlava aj chrbat a oci a velmi zle po nom zaspavam. Najlepsie su tieto stare 50-rocne antidepresiva-amitriptylin a lexaurin. Primarka v liecebni mi povedala, ze som citliva na vsetky lieky a tym, ze mi stale menili lieky tym mi bolo horsie a horsie. Takze tieto lieky zaberaju aj po mesiaciTieto psychicke ochorenia sa liecia velmi tazko ,myslim si , ze je to choroba na cely zivot. Mne vtedy pomohli tymi jednoduchymi liekmi. mPrajem vam vsetkym, aby ste sa z toho cim skor dostali, mozno , ked sa zacne liecba na zaciatku, tym skor to pomoze.

Emilim

Tieto stavy co tu opisujete som mala aj ja pred 12-rokmi. Bolo to hrozne. Dr. mi vzdy povie, aby som si na to nespominala. Stale mi byvalo zle na odpadnutie, chvenie, bala som sa niekde ist , vsade sa mi rozbusilo srdce, vyskocil mi tlak, nevladala som nic porobit iba ked prisiel muz domov tak nieco som urobila to najnutnejsie, nemohla som porat televizor- zostalo mi zo vsetkeho spatne, stale mi volali pohotovost, dali mi injekciu po ktorej som celu noc nespala. Takto som prezila svoje najkrajsie roky- stale v strachu a v posteli, lenze aj tam mi bolo zle. Trpela som takto cely rok. Niekedy som ledva presla na wc, chytala som sa steny, lebo som bola slaba z toho, ze som nemohla ani jest. Po rocnom trapeni som sa odhodlala ist do psychiat. liecebne. Nasadili mi amitriptylin 2 na noc a 1 lexaurin 1,5mg -3 krat denne. Bola som tam 2 mesiace a velmi mi pomohli. Este doteraz uzivam 1 amitriptylin a 1 lexaurin na noc. Dr. mi pred 6 rokmi pridala 1 noveril, ale po nom ma boli hlava aj chrbat a oci a velmi zle po nom zaspavam. Najlepsie su tieto stare 50-rocne antidepresiva-amitriptylin a lexaurin. Primarka v liecebni mi povedala, ze som citliva na vsetky lieky a tym, ze mi stale menili lieky tym mi bolo horsie a horsie. Takze tieto lieky zaberaju aj po mesiaciTieto psychicke ochorenia sa liecia velmi tazko ,myslim si , ze je to choroba na cely zivot. Mne vtedy pomohli tymi jednoduchymi liekmi. mPrajem vam vsetkym, aby ste sa z toho cim skor dostali, mozno , ked sa zacne liecba na zaciatku, tym skor to pomoze.

peter
1x

lada bojuj to je základ. tie zlé myšlienky trvajú najdlhšie...stále sa človek pozoruje a ja viem že to nie je dobré a rovnako viem že to ide zo začiatku ťažko ovplyvniť...

peter

emilim všetko čo píšeš poznám aj ja žiaľ...len ma jedna vec zaráža to už roky berieš lexaurin?

Lada

Ahoj Emiliin jak dlouho bereš antidepresiva?Ahoj Petre je to trošku lepší,ale pořád mě přepadávaj obavy,strach,nervozita,ještě,když mám i někam jít tak mi to nedělá dobře to si vždycky říkám,ted se mi udělá špatně atd.z toho mám také ještě strach,myslela jsem ,že to bude hne ze dne na den,ale to jde vše pomalu,ale snad to bude lepší,jak dlouho,už ,to bereš?Já jedu na 7 týden,to je ještě málo,že?

Emilim

Ja beriem ADuz 13-sty rok. Pred vianocami nebo v lekarni noveril a mne bolo tak zle-triasla som sa boleli ma oci, prehanalo ma, na odpadnutie, zavraty, nemohla som sa ani nadychnut, nemohla som spat, bolesti hlavy- myslela som si, ze kazdu chvilu dostanem nejaky epilepticky zachvat-to ja nemavam, ale mala som take silne tlaky do hlavy a mravencenie v hlave- bolo to tym, ze zo dna na den sa vysadil noveril. Za den aj 10 krat som mala triasku. Stale som si davala aspon 1/4 lexaurinu. Mozno ked sa zacne liecba AD skor, tak to aj zaberie a tie AD sa nemusia uz brat. Ale poznam uz ludi co chodimme na psychiatriu cele roky. Ale ja som bola na tom zle a tio z nicoho nic. Uz som sa bala vyjst aj von, lebo som si myslela, ze odpadnem. A mne zacal vyskakovat velmi vysoky tlak a vysoky tep A najhorsie boli noci, az som sa ich bala, na stoliku som mala 1/4 trimepranolu, aby som presla na wc- to je liek na znizenie tepu, lenze ten tep bol z tych nervov. Trvalo to u mna rok, kym som si uvedomila, ze su to nervy. Nikdy by som nepovedala, ze co mozu nervy sposobit, az pokedy som nevidela v psych. liecebni jednu pacientku velmi mladu, ktora, ked prisla medzi ludi do je jedalne, musela byt otocena chrbtom k nam, ale aj tak vzdy odpadla. Mala tak velmi znicene nervy z manzela az odpadala kazdu chvilu, ale u vas to nemusi byt take, ved aj mne velmi pomohli, sice som stale na liekoch, ale uz som si na to zvykla, ale nechodim nikde. Sice este chodim do prace na 8 hod. Tie najhorsie stavy som mala, ked bola dcera 10 rocna a ja som musela byt na lieceni 2 mesiace. Ale aj teraz sa nemozem ani rozculit, ani nahanat sa v praci, vsetko si robim tak kludne, ze co neurobim dnes, pocka to aj do zajtra. Inac by mi bolo zle. Prajem vam skore uzdravenie, aby ste nemuseli tak dlho brat AD. ked citam co vsetko tam ludia pisu, ako im je po liekoch, velmi ich lutujem, pretoze viem ake to je. Majte sa dobre a ozvite sa niekedy.

Emilim

Peter jalexaurin neberiem vo velkom mnozstve, davam si na noc 1,5mg a cez den iba obcas keby mi bolo zle tak 1/4 tabletky. Asi ho budem brat po cely zivot. Ale po liekoch som pribrala 20 kg. Teraz jak beriem noveril tak som po nom schudla asi 8kg. Bolia ma z neho oci, zacina sa mi zvysovat ocny tlak. Nervy su velmi zla choroba, kto to nezazil, tak to nevie pochopit.

Anet

Ahoj všichni, ráda bych také napsala svou zkušenost.... Tyto stavy, které se tu popisují postihly bohužel mého muže. Z ničeho nic se mu začala točit hlava, časem se přidaly závratě a nakonec svíravý pocit na hrudi, který popisuje jako přicházející infark a mu přechází až do hlavy. Z počátku ho měl lékař za simulanta. Přes známého lékaře muž absolvoval různé vyšetření očí, uší, srdce, mozku,…. ale závěr zněl - i zdravý člověk by vám mohl vaše hodnoty závidět. Tyto pocity ovšem vůbec nepřestaly, tak muž šel opět ke svému praktikovy, s tím, že se od něj nehne, dokud mu něco nepředepíše. Nakonec mu předepsal Citalec 20, s tím, že stejně účinky pocítí za 2-4 týdny a po tu dobu mohou být ještě intenzivnější, jak se píše i v příbalovém letáku. Dnes je to druhý den, co si tabletku vzal a je totálně na odpis. Opravdu to tak funguje? Může tělo už druhý den na lék takto reagovat? Nevím, jak mu pomoci... :-( Existují nějaké léky na zklidnění situace? Např. Neurol? Díky za vaše reakce :-)

Emilim

Anet manzel by mal brat k tomu citalecu na zaciatok malu davku neurolu alebo lexaurinu. Ja som brala citalec v r. 2007 a bolo mi po nom hrozne zle, po 3 mesiaci mi ho dr. vysadila. Mala som po nom vysoky tlak, chvenie, taku nervozitu, bolo mi az na odpadnutie. Ja tieto moderne antidepresiva nemozem, mne zabral na zaciatku amitriptylin s lexaurinom. Amitriptylin je najstarsie antidepresivum-50-rocne. Ja som citliva na lieky- a to na vsetky. Nemozem nic brat, aj ked som chora iba paralen 1/4-1/2 tabletky. Este doteraz beriem amitriptylin, uz 13-rok, aj lexaurin, a noveril, ten nema tolko neziaducich ucinkov. Drzim manzelovi palce, nech mu lieky zaberaju. Ja som na zaciatku tejto liecby menila asi 15 krat antidepresiva, vsetky mali na mna velmi zle neziaduce ucinky, pretto beriem tak dlho tie iste lieky. Len nech pomahaju, ale velmi som ponich pribrala . Pa-Emilia

Lada

Ahoj Anet jj neurol si ho taky berou,já mám lexaurin na zklidnění,já to beru 7 týden a dnes mi je šíleně,třes,strach,šílenou nervozitu,nevím,co mám dělat a to beru,už takovou dobu,ale je mi fakt blbě,hrozně se bojím

Lada

Jako ,kdyby se zase o mně pokoušely ty šílený stavy

peter

ahojte všetci...tak ideme po poriadku...za prvé emilim AD sa môžu brať aj celý život, pokial máš žiť plnodnotne tak je to ok...ale lexaurin nemôžeš brať denne dlhšie ako cca dva mesiace...podla toho čo píšeš to berieš už roky...je to totálna blbosť...aj po 30 rokoch sa ti môže stať že začneš z ničoho nič požadovať stále vyššiu hodnotu lexaurinu už ti nebude stačiť jedna tabletka a podobne a budeš navyšovať dávku....staneš sa totálne závislou a odvykačka od liekov je to isté ako od drog...neriskuj to...

peter

anet...nech vydrží..presne citalec 20 beriem aj ja...od 14.12.2012 čiže cca 5 mesiacov to bude čoskoro..dá sa povedať že už som z toho von ale rozhodne som nebol skôr ako po 3 mesiacoch.-..to liečenie trvá...tie hnusné stavy mu odídu cca po 14 dnoch.-..má to rozhodne z lieku...ale musí to vydržať...je to cesta ku šťastiu a plnohodnotnému životu..dúfam že začal s polovičnou dávkou...to znamená prvých 7 dní by mal brať len plovicu z tej 20mg tablety teda 10mg denne...až na 8-my deň celú a potom celú niekolko mesiacov raz denne ráno...ak začal brať hned 20mg nedivím sa že ho to zložilo...každopádne držím palce a nech vydrží...

peter

ešte som zabudol ja mám xanax a je super na tie stavy rozhodne by mal brať niečo prvé dva týždne na ukludnenie k tomu citalecu...

peter
1x

lada no ako? :-) môžem ti povedať že po 3 mesiacoch som bol skoro ok ako som ti vtedy písal ale stále som mal tieto myšlienky...a strach...a pozorovanie seba samého..to trvá najdlhšie z toho celého ešte dnes ich občas mám ale už je to skoro 100% v poriadku...musíš čakať je to dlhodobý proces ktorý trvá pár mesiacov celý...horšie ti je preto že sa nad tým zamýšlaš ale viem že to nejde nemyslieť na to...bojuj...

Emilim

Peter ale ved chodim k psychiatricke kazdy mesiac na kontrolu. Ona by mala vediet dokedy ho mam uzivat, ved pred 12 rokmi robila primarku v psych. liecebni. Ja sa jej na to spytam, o tyzden idem k nej pre lieky, ale dnes sa aj ja necitim najlepsie, cele doobedie som bola bez nalady, nejaka nervozna, podrazdena, aj teraz ma dost boli hlava a vecer som mala nepokojne nohy v posteli, co som sa ja naprehadzovala, aj som odisla do obyvacky, zapla televizor, ale hned som to vypla- nebavil ma, ale dalsi lexaurin som si nechcela dat, ale reku vsak rano sa nejde do prace ked zaspim aj rano. Potichu som si vytiahla zo suflika lentilky, od nervozity som ich zjedla. Kyby ma bol pocul muz ze suchocem, by sa hneval, ze co nespim. Im sa to dobre povie, ked neberu AD. Mame to tazke. Pa

Lada

Ahoj Petře já dneska se vzbudila a šíleně jsem se z ničeho nic potila,nervozita šílená,no hrůza,byla jsem s dětmi sama.Sice sme nešli ven,ale hrála jsem s nim i karty,člověče,fotbal,hokej,barbíny,trošku mě to pomohlo,ale nybylo to ono,ale trošku lepší,to odpoledne to bylo trošku lepší.Víáš na mne působí i to počasí a hlavně hormony.Myslíš,že mi pomůže jen ta dávka 10 mg cipralexu?Ty berešč větrší dávku,než já a jsi na tpom líp,sice to bereš déle,než já,ale přece?Kdž si zvyšoval,jak ti bylo?

peter

emilim ak toto čo píšeš myslíš vážne že chodíš každý mesiac na kontrolu a už roky ti dáva lexaurin tak ju treba udať a dať zavrieť do basy...lexaurin sa môže brať aj mesiac-dva podľa potreby. Ale rozhodne nie denne po dobu niekoľko rokov...Takýchto ľudí ako je ona by mali okamžite zbaviť diplomu, a do smrti by mali byť nezamestnaný na ulici...inak máš pravdu nikto kto tým neprejde to v živote nedokáže pochopiť ako silné to je a ako ťa to odrovná od všetkého...drž sa...

peter

ja beriem 20mg ale citalecu...cipralex je vraj trošku silnejšie AD-čko...takže by to malo byť v pohode ale iste sa dá navýšiť ale to sa musíš porozprávať so svojou psychiatričkou...každopádne chce to ešte čas..neberieš to ani 2 mesiace...ak sa to nezmení do 3 mesiacov od začatia užívania vtedy by som to asi riešil..ale inak by som čakal...u mna zmena nastala až po 3 mesiacoch...dovtedy som sa cítil stále lepšie ale tie zmeny som nevidel zo dňa na deň...ale proste postupne pomaly prichádzali...

Lada

Ahoj Petře já dneska mám šílenou depku,paniku,Ráno jsem vstala šílené pocení,průjem a začala jsem se bát,co se mi to stalo,strach co se miděje,myšlenky.Myslela jsem ,že když to mám včera,že to přejde,ale ono to je dnes znovu a ve větší síle,klepu se,nervozita.Myslela jsem ,když budu brát ad.tak mi pomohou,že nebudu mít tyhle stavy a mám je tu zpátky,já to,už nechci

Lada

Jsou všichni doma a já jsem tak nervozní a klepu se,že to není možné

Lada

Ahoj tak dnes to samé beru to 6 týden a mám hrozné stavy,pocení,nechut do ničeho ani do života,mám šílený strach,i o sebe,je to normální,třesu se,nervozita,děsná,proč se mi muselo tohle stát,vždyt to vypadalo,že to buder lepší a ne ,že se mi dostaví tohle,nechápu to ,co mám dělat?Mám to dávkování dobré?Nebo mám ještě počkat?Ach jo,já tohle,už nechci,myslela jsem si,že se toho zbavím,kdy se toho zbavím?

peter

neprepadaj panike a bojuj...je možné že ti lieky nesadli tak ako by mali a že sa môžu zmeniť za iný typ liekov...to sa stáva bežne žiaľ...ale kedže sa ti stav zlepšil zo začiatku vyzeralo to, žýe to bude lepšie a že ,máš správne lieky..určite si nepridávaj sama svojvolne dávkovanie...zvyšuj len po dohode s psychiatrom...bojuj a drž sa...nevzdávaj to!!! navštív psychiatra a porozprávaj sa s ním...

Lada

Ahoj Petře myslíš,že mám tedy správné léky?Když mi ze začátku pomohli a tred se to pokazilo,čím to bude?Myslíš,že se to zlepší?

Emilim

Ladka ja si myslim, ze tie ADti nejako nezaberaju a robia este horsie. Ale musis este pokracovat ason do tych 8 tyzdnov. Ja som si prezerala vsetky papiere co mam od r. 2000 a zistila som, ze v r. 2007 mi psych. menila lieky a pridala mi k amitriptylinu a lexaurinu tiez citalec. Brala som ho oktober, november, december a v januari mi ho vysadila, lebo som mala po nom velmi vysoky tlak tiez chvenie az na odpadnutie mi bolo. CHodila som do prace a tak mi byvalo zle, ze mi chceli zakazdym volat az zachranku, ale nechcela som, vedela som, ze to je z liekov. Take tlaky som mala do hlavy, ze na chodbe ma az hodilo do steny a tiez som sa zlakla, na chvilu som mala rozmazane videnie. Takze mne citalec vysadila a cipralex tiez, z toho mi stale tieklo z nosa a mala som vyrazky dost silne na tvari, az velke flaky. Takze mne ADvsetky nevyhovuju. TAk som si na to spomenula. Ale este vydrz, ja viem sa vzit do tvojej situacie ako ti je. Aspon tie 2 mesiace. Aj mne dnes neni najlepsie, akosi mi je spatne aj od zaludka, aj na hrudi mam taku bolest, v noci som velmi zle spala, stale mam iba zle sny a potom sa budim a trpnu mi ruky, najviac v noci. Ladka velmi ti drzim palce, nech ti je uz lepsie a lepsie. Pa Emilia

Emilim

AD su take lieky ako pise p. Novacek. Par dni dobre a zase pocne Aj ja som uz dnes uzila o 1/4 lexaurinu navyse, lebo mi je od pitku horsie, uz som si povedala dnes, ze zajtra si nedam uz ani kavu. Ale ci to v robote vydrzim to neviem, ked sa zle vyspim, som ospala a unavena cele doobedie.

Nováček

Lado AD nejsou všemocné to je docela normální stav že jeden den je všechno špatně . ( říkej tomu třeba špatný den ) a pak je to lepší . Jak píše Peter sjednej si návštěvu u doktora a promluv si sním o tom . Každý člověk je unikát a jen profesionál ti může upravit předepsat potřebné . Pokud jsi to tady četla tak to mají mnozí nemocní co užívají antidepresiva špatné + lepší dny .

Lada

Ahoj máte pravdu,dnes jsem měla šílenej den beru cipralex 7 týdnů a měla jsem strach ,šílenou nervozitu,že jsem to neuměla zastavit,nic se mi nechtělo dělat ani se o nioc starat ani být doma,šílenou depku musela jsem si vzít lexauri.Byla jsem u doktorky a tami napsala silnější 20 mg,tak jsem zvědavá ,co to se mnou uděláa jinak špitál,tak to mám vyhlídky,kolik každej berte dávku?Takže hroznej den Hrozně jsem se bála o sebe,myslela jsem,že ani neodvedu děti ,to bylo pro mne hrozné ach jo,pomůže mi ta vyšší dávka?

peter

vyššia dávka ti môže pomôcť ale opäť je to o tom že na uvod ti môže byť z tej vyššej dávky trochu horšie...neboj prejde to...skus myslieť aj na iné veci ako na to ako ti je...je to ťažké ale časom to ide...emilin ty stálôe hovoríš o antidepresívach a spomínaš lexaurin...to nie je antidepresívum...to sú anxiolitiká..všetky lieky ako lexaurin, neurol, xanax a podobne sa nesmú užívať dlhodobo...inak hrozí návyk...a to nie je sranda...dlhodobo ber len AD-čka...

Emilim

Peter ja viem, ze su to anxiolitika, ale mne samotjne antidepresivum nepomaha ja by som asi nespala iba s antidepresivami, ale dr. to musi vediet, ale tej je to asi jedno, predpise lieky a chod, ale beriem k tomu noveril- to je tricyklicke antidepresivum, ale po nom nezaspim, mozem byt velmi unavena, som len ospala, on sa dava ludom, ktori sa rychlo unavia, aby clovek vladal robit. Beriem ho uz 6 r. Zo zaciatku bol dobry, ale uz nieje- som po nom unavena. Zacala som ho brat po ctaleci a po cipralexe.

Lada

Petře a myslíš,že ty silnější mi pomohou víc,než to slabší?A kdy poznám efekt?A ty bereš kolik?

Lada

Ahoj beru tu 20 mg.a hrozně se mi točí hlava,jsem jako na trní,nesoustředěná nic moc,dr.mi řekla,že když to nepřejde za 3 dny tak to mám zase snížit na 10 mg.tak nevím

Dana

Ahoj Lado našla jsem tady tuhle rubriku ja mam to same co ty občas si vezmu lexaurin a je to v pohodě ale uplně mě nabiji poslouchani herce Jaroslava Duška a relaxace od Nešpora ta je taky paradni nebo si nejed na netu na Duška a na levo se ti ukažou nabídky a tam je pan Velechovsky opravdu mi to pomohlo uplně jsem se zklidnila a zjistila že ty panove mají pravdu mame to v hlavě a to musí pryč tak to zkus za pokus to stoji drži palce Dana

Lada

Tak dneska ještě jedna perlička mám zkusit jen 15 mg,a když to bude furt takové tak zase zpátky na 10 mg

peter

lada vydrž to tie tri dni a potom uvidíš...ked to neporejde skus tých 15mg...potom uvidíš čo dalej...zvýšenie dávky samozrejme môže pomôcť k zlepšeniu stavu...ja beriem 20mg ale citalecu a to sa nedá zrovnávať medzi cipralexom a citalecom i ked je to na tej istej báze...

peter
1x

emili doktorka si ani nezaslúži aby som ju tak pomenoval...ano je to presne o tom dá ti lieky a vypadni a neotravuj...takých je dosť..zmen ju!!! a predtým ju pošli do predele...z lexaurinu sa musíš dostať s pomocou dobrej psychiatričky postupne vysádzať...myslíš že ako to dopadne inak? zaspávaš teraz vdaka tomu v pohode, postupne aj to sa bude zhoršovať a ty budeš stále pridávať dávku lexaurinu, stále viac a viac až to nezvládneš a už nebude kam stúpať...to je dosť zlý stav, nedopusti aby si sa k nemu dostala...nájdi si dobrého doktora na to a postupne vysádzaj lexaurin...na spanie su ine lieky a nie tieto lieky ako xanax a lexaurin a neurol a podobne...tie majú mať iný zmysel ako spať...

Lada

Ahoj Petře vzala jsem si 15 mg,a jsem stále nervozní,nemám chut nic dělat ze všeho jsem otrávená,hlavně ta nervozita,nemohu jít už ani nakoupit,prostě jsem na nic,co myslíš zabírá to nebo mám ještě vydržet?Co ty ty jsi bral před citalecem něco jiného?A jak ti je po něm nemotá se ti hlava?Je to silnější než cipralex,jsem tak zoufalá,prvních 4 neděle mi bylo líp a ted mi příjde,že se to zhoršuje,co s tím?Mám vydržetM?Po větší dávce se mi klepou nohy ruce,a je mi na nic

Lada

Ahoj nejdříve mě cipralex pomohl a ted mi to udělal opak,mám šílený strach,nemám zájem o nic,obtěžuje mě všechno,bojím se i dojít na záchod,nervozita,to je děs,už přestávám i komunikovat,nbojím se chodit ven,nebo něco vyřizovat no fakt děs,vco mám děwlat,Petře,kde jseš pomoc

Emilim

Ladka tie lieky ti asi nesedia, ked mas tieto vedlajsie ucinky take silne a ake problemy si mala predtym ako si sa zacala liecit na psychiatrii? Viem ako ti je, ja som tym presla, trvalo to rok pokym mi trafili spravny liek, mozno si aj ty citliva na lieky ako ja. A k tomu cipralexu mas este nieco? Ja som presla tiez aj citalecom a cipralexom a bolo mi stale horsie a horsie. Ved po dvoch mesiacoch by ti mal pomaha. Drzim ti palce, aby sa ti polavilo,

Lada
1x

Emilim já měla tyhle stavy před tím a jak jsem začala užívat tak se to zlepšilo a ted propadák a co ty bereš ted?Co ti zabralo?A jak dlouho bereš?Ted manžel chce jít ven a já mám strach

Emilim

Ladka to ti verim, ze mas strach, aj moj manzel kolko razy musel zostat doma so mnou, lebo som sa bala sama. Ja som bola na PN 3/4 ROKA. Mne zabral amitriptylin a lexaurin .. Beriem to uz 13- rok. Nasadili mi lieky az v psych. liecebni. Bola som tam v r. 2000- 2mesiace. Z tychto AD modernych som mala tie stavy ake mas ty. Ked som zostala sama doma, len som sa utiahla do izby do postele, lebo som sa bala, ze kazdu chvilu odpadnem. Ledva som presla na wc. Srdce mi utekalo-tep som mala 120 za minutu a tlak mi vyskocil nad 200/120. Boli to hrozne stavy. Ladka snaz sa byt kludnucka, niecim sa zaoberaj peknym, aby si na to nemyslela, neboj, ked ti aj zostane zle, zhlboka to predychavaj, napi sa cistej vody, ja som ju mala stale aj v noci na stoliku a alpu na obklad na srdce i na celo. Drz sa, zajtra ti napisem ako som pokracovala dalej. Bola som teraz na oslave 50-ky.

peter
1x

ahojte, lada klud...viem že sa to prakticky nedá ale skús prosím na to menej myslieť...ten stav ked sa zhoršuje zájdi hned zajtra za psychiatrom...asi ti treba vymeniť lieky...to že po silnejšej dávke kedže si prešla z 10mg na 20 resp 15mg potom sa môže stať že sa ti motá hlava viac a podobne...telo si musí zvyknuť na vyššiu dávku resp záťaž z liekov...ale to by malo do pár dní prejsť samé...ak nie je to asi ako emilim píše že ti lieky treba zmeniť...nemusia ti sedieť...hlavne sa snaž robiť to čo ťa najviac baví...myslieť na pozitívne a pekné veci...

Lada

Ahoj tak já dneska jsem byla na interně a tam mi doktor řekl, že mám špatný léky a že mi ty léky nedělaj dobře a že bych je měla vysadit a nebrat nic a jestli za měsíc to nepřestane a budu mít try potíže tak mi něco daj, ale jinak bych to měla zkusit bez ad.jen s psychologem, tak já nevím já jsem šíleně úzkostlivá, nervozní vystrašená po ránu a trvá to do toho poledne a pak to přejde, no tak nevím, co mám dělat

Emilim

Ladka ty mas presne to iste co aj ja, aj ja som uzkostliva a vsetky AD mi robili este horsie, to su velmi zle lieky AD,maju velmi vela neziaducich ucinkov. Mne tiez v liecebni povedala primarka, ze som citliva na lieky, preto ma nemohli nastavit. Ja sa snazim brat co najmenej liekov.A psych. co hovori? Ked to su taki psychiatri, vobec nerozmyslaju, ci ten pacient moze brat ten liek alebo nie. Ja si myslim, ze tie lieky co predpisuju ani dobre nepoznaju. Presne takto ma vodil manzel k internistovi a k obvodnej lekarke, nebola som schopna po tych liekoch ani sama sa niekam vystrojit. Aj ja som si dnes znizila Noveril z celej tabletky na1/2. Azajtra si dam celu. Mozno cim skor s tymi liekmi prestanes, tym lepsie, lebo ich este neberies dlho. Drzim ti palce, nech ti to vyjde- skus a budes vidiet.

peter
1x

lada nemám nič proti vysadeniu a je možné že ti lieky nesedia...ale nemyslím si že to máš z nich...mala si tie stavy pred užívaním už a nikdy si nič také nebrala takže z toho to nemôže byť.-..jasne chod na terapie k psychologovi...a skus vysadiť a uvidíš ale každopádne po dohode s psychiatrom, nerob to sama...a ked to neprejde o pár týždnov dostaneš lieky iné...

Lada

dnes jdu k psychiatričce tak uvidím,už mám všeho dost,ani se mi ne chce zkoušet další léky,co by zase měly vedlejšáky,hnus,jak vám bylo po citalecu?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce