Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
vava

díky, to je hezký :)

Markéta

Mohu se zeptat jestli lék Citalec nezhorší mou schopnost učení se do školy? Mám strach že budu utlumená a nebudu se moct soustředit na učení....s léčbou teprve začnu,ale potřebuji mít jistotu,že udělá to co má a nevymaže můj "intelekt" že to tak musím říct...děkuji M.

Jana

To bych rozhodně neřekla, že by tě utlumil. Po celý "loňský" školní rok jsem chodila na kurz (není to tedy samozřejmě škola a takový záběr učení jako ve škole) a nikdy jsem neměla pocit, že by mi informace lezly hůř do hlavy. Jedině, s čím jsem měla problém na začátku braní citalecu (ale jen asi první týden) bylo, že jsem se nedokázala soustředit na 5 věcí najednou, jak jsem byla zvyklá. Já bych řekla, že se spíš pak časem zklidníš a přestaneš si všechno tak připouštět a brát. Teda posuzuju podle sebe..Pokud ti doktorka navrhne citalec, určitě ví, co dělá a proč ti navrhuje právě tento lék. Vůbec se neboj, zvládneš to, uvidíš ;-)

vava

Taky si nemyslím, že by lék utlumoval při myšlení, naopak si myslím, že psychické problémy mají velký vliv na soustředěnost . Pokud se necítíme dobře, nemůžem se pořádně soustředit a z toho se odvíjí strach , že se nám oslabuje paměť.

Stáňa

Ani jsem nevěděla, že tato diskuzní vlákna existují, určitě sem přijdu častějí - díky dlouhodobé léčbě občas cosi nezvládám. Hezké stránky - prolistuji a určitě někdy přispěji - živila jsem se novinařinou. Všem pěkný zbytek dne a též paní reaktorce - zdravím všechny dobré lidičky.

Eva

Tak já se také po dlouhé době hlásím, jak jsem psala, já zase měla strašný strach z roztroušené sklerozy poté, co jsem v noci upadla, takže já mámzya sebou mag. rezonanci, evok. potencionály, vše vyšlo negativně, jak mi všichni říkali, je to asi opravdu jen ta tetanie, ale aby toho nebylo málo, tak jsem chytla z klíštěte boreliozu, mám za sebou třítýdenní antibiotikovou kůru, psychiatrička říkala, že mě ty antibiotika rozhodí a taky že jo, takže mi někdy není vůbec dobře. Taky jsem začala opět doplňovat léčbu homeopatikama, 26. jdu na první psychoterapii, tak jsem zvědavá, musím si jí sice platit, ale na hrazené pojišťovnou nebylo vůbec místo. Tak asi tak se mnou. Také si pořád říkám, že vše jsou nervy, ale někdy je to těžké, když člověku není dobře. Jen doufám, že ta borelioza je dost přeléčená, doktorka tvrdila, že to bude v poho. Že jsem ji musela chytnout zrovna já, zase budu mít témata k přemýšlení....Tak tak asi se mnou, mějte se holky, já jsem teď na dovolce v Rakousku, sluníčko konečně zase svítí, tak asi vyrazíme na kolo, Eva

vava

Evi, potom napiš co ta psychoterapie, co jste dělali a jaký to na tebe mělo vliv, tímhle jsem neprošla ,tak se ráda něco dovím, přeji hezkou dovču. Ta borelioza,pokud se zjistí a přeléčí včas, tak je to dobrý. Moje sestra má plicní chlamýdie, generalizovanou úzkostnou poruchu a ještě boreliozu,na kterou se přišlo bohužel pozdě,nebyla od klíštěte, ale pravděpodobně od komára, a teď má bolesti v kloubech. Někdy má člověk pech, ale musíme jít přes překážky, tak jak nám je život nadělí, to je náš úděl a jak se říká, co mě nezabije, to mě posílí !

Stáňa

Markétko nemusíš se bát, beru jej dlouhodobě a nemají žádný velký vedlejší účinek - neurol ano, to je svinstvo - Citalak je šetrnný

bára

Ahoj všem, končím pomalu druhý týden dovči...byla náročná co se chození po horách týče, ale jinak vše v pohodě. A v pondělí opět nástup do rachoty a to má být krásně...Co se stavů týká nějak se to u mě zlomilo koncem července (po 5měsících braní Zoloftu, Neurol už pár měsíců nepotřebuji) a od té doby se cítím krásně, sem tam malinká úkost, ale s tím se dá už žít :o)) Co se váhy týká já přibrala při prvním brání skoro 10kg. Tak při výšce 169cm se pohybuji nyní od 69-73kg. Když mi před pěti lety začaly ty stavy zhubla jsem na 55kg. Jinak má váha byla vždy kolem 62kg. Když mi bylo zle říkala jsem si, že nějaké to kilo na víc nebudu řešit hlavně ať je mi už dobře....teď je fajn a já se peru z váhou...asi se už uzdravuji :o)))))) Mějte se krásně, užívejte sluníčka a dovolených a žádné chmury papa

lenča

Ahoj, teda tady se to ale změnilo. Nebyla jsem tady několik měsíců. Musím zaklapat mám se celkem dobře. Teď toho mám trochu více v práci, tak to se mnou občas trochu zacloumá, ale říkám si, že je to asi normální u člověka, co je více ve stresu... Jinak to s tím přibíráním váhy mohu potvrdit-za posledních 1,5 roku jsem přibrala 5 kilo. Více jím a mlsám, což jsem před tím nějak extra nedělala.

jana novotná
1x

Ahoj všichni vrátila jsem se z dovči v Rakousku, bylo tam úžasně, měli jsme krásné počasí, zvládla jsrm vše a musím říct, že mi tam bylo moc dobře. I jsem si jednou zapomněla vzít AD, s hrůzou jsem to zjistila až večer a hned se mi udělalo blbě, ale to je ta má hlava. Musím říct, že nám tam i moc chutnalo, takže raději nestoupám ani na váhu. Jinak Lenčo s tím sladkým máš pravdu, nikdy jsem ho tolik nejedla jako teď, hlavně čokoládu. Zatím se mějte mám ještě volno, tak se jdu obrnět trpělivostí a nakoupit dceři pomůcky do 1.třídy. jana

Fifina

Ahojky všichni, tak jsem po dlouhé době nakoukla. Všichni užíváte léta a to je dobře. Ten poslední srpnový týden byl super nádherné teplo. A nějak mi to i svědčilo:-)). Za to poslední dva dny jsem nějaká mimo mísu. Ty změny nic moc snad se to zlepší. Koukám že jste debatovali o sladkostech tak u mě podobné celý dny nic a pak jsem schopná sníst i několik čokolád najednou nebo prostě něco sladkého jsem jak utržená ze řetězu někdy je to fakt hrůza. Mějte se hezky a užívejte ještě teplíčka. Zatím ahoj Fifi

Regi

Ahoj všem, taky se hlásím po delší době. U mne vše prozatím ok. Jen někdy menší či větší výkyvy,ale to prožíváme všichni. Já s váhou taky zápasím. Na sladké mám chuť pořád, pak to musím rešit fitkem. Léky beru pořád. Teď jsem byla u doktorky a jdu zase za 2 měsíce. Cítím se ale podstatně líp než na začátku roku 2011. Hodně mi pomáhá i psychoterapie, chodím cca 2x měsíčně. Tak se mějte, užívejte ještě léta. Regi

Fifina

ahojky všichni, koukám že jste asi všichni ok což je dobře. Za to já včera šílený od rána úzkost motanice takovej menší kolabs. Dlouho se mi to nestalo, už jsem si říkala dobrý asi už to bude ok. Několik měsíců klid a teď se to zas přihlásilo což mě hodně zaskočilo. Ještě dnes jsem trochu mimo vzpamatovávám se z toho. Musela jsem si vzít rivotlril jinak by mě vezli byla jsem zrovna v obchoďáku a těšila se na kosmetiku a najednou bum. Léky zabrali i když jsem byla hodně rozhozená, ale kosmetiku jsem zvládla. Už jsem skoro zapoměla jakej to je hnus ale ono se to jaksi připomene abych asi nezapoměla či co:-))((. Snad se sklidním teď mám naštěstí týden volna tak se musím dát do kupy ale pořád je to stejnej hnusnej pocit. Tak se ozvěte moc zdravím papa Fifi

jana novotná

Ahoj Fifi, úplně mi mliuvíš z duše, včera odpoledne jsem měla to samé, motání, průjem, pálení atd. neměla jsem to ani nepamatuji, poté jsem šla na jógu a ta mi udělala dobře, ale bylo to fakt hnusný a to jsem už přemýšlela, že dám pryč prášky, tak teď jsem si jistá, že je určitě ještě dlouho brát budu.Dnes je mi nic moc, vydržela jsem to bez Lexaurinu zato mám dnes v sobě asi litr meduňkového čaje. Zatím čau jana

Simča

Ahoj Jani a u Tebe byla tohle první epizoda úzkostí, než si začala brát AD? Já jsem to totiž konzultovala nedávno s psychiatričkou, beru to teď skoro rok a říkala, že vzhledem k tomu, že to je už podruhé, tak to budu brát ještě minimálně rok, nebo dva.

marcela

ahoj všem,jsem tu poprvé,ani jsem netušila že podobné stránky existují....ale je to fajn,když si můžete s někým kdo má podobné problémy alespon písemně poklábosit.jsem už 6 let v inval.důchodu.po pokusu o sebevraždu mě šoupli do bohnic,nasadili AD,za tři týdny jsem byla lepší,tak mě pustili domů,marodila jsem celý rok a navíc se mi deprese vrátila,tak mě dali do důchodu.od té doby jsem vystřídala mnoho AD,jako berličky lexaurin,neurol,nyní mám asentru,je to pořád dokola.ale bez léků bych nemohla existovat.jen si dávám pozor na návykový léky,tak jsem neurol vysadila a lexaurin si vezmu tak jednou týdně,když je nejhůř.budu ráda když mi někdo odepíše,ne že bych se nudila,mám 5 koček-úžasně uklidnují-a psa,práci okolo baráku ,syna a přítele,ale většinu dne jsem sama doma.tak zase někdy.....čauky

Regi
1x

Ahoj Marcelo, já jsem na AD od prosince 2010. Mám diagnostikovanou posttraumatickou stresovou poruchu v kombinaci s úzkostí. Půl roku jsem byla na nemocenské. Brala jsem citalec a teď jsem na argofanu, občas neurol při úzkostí a na spaní trittico. Mám skvělou psycholožku, docházím na individuální psychoterapii, která mi moc pomáhá. Někdy je to jak na houpačce, příjde to z ničeho nic a jemi hrozně. V současné době až na menší úzkostí, které jsou způsobeny problémy v práci, to zvládám. K psychiatričce chodím 1x za 2 měsíce, léky mi prozatím nechce vysadit. Tak se měj hezky, drž se a užívej hezkého počasí. Zdravím i ostatní. Regi

marcela

regi,jsem ráda že se cítíš líp,já to mám taky jako na houpačce.sice nechodím do práce,nesmím vykonávat práci např. v noci,na pásu,náročnou na psychiku....takže vlastně nic,protože dneska je psychická zátěž i když zametáš chodníky:)))k psychiatričce chodím jednou za měsíc a psychologa mám v praze.léky mi už několikrát měnili,bez nich je mi moc zle....je to divný,ale v létě jsem měla hrozný deprese,až ted se to zlepšilo,jsem docela v pohodě,akorát nemůžu spát.v pátek jdu k doktorce,tak si jí řeknu o něco na spaní.přeji ti at je ti stále lépe,užívej poslední krásné slunečné dny.ostatním přeji totéž....marcela

Fifina

Ahojte, zdravím vás. Venku je opravdu nádherný podzim a to je dobře, trochu toho sluníčka ještě využít a pak zas ta zima. Včera mi nebylo úplně ok dnes je to lepší ale nevím začínám o tom dost přemýšlet občas mívám hnusný stavy s motáním hlavy což je mě dost znervozňuje. Můj šéf mi nabídl místo sekretářky ale je to 25km dojíždění tak jestli z toho jsem nervózní nevím nebo jestli pracuje podvědomí a z toho ty stavy. Protože si říkám co kdyby se mi udělalo špatně jak rychle domů nebo co dělat spousta otázek. Manžel říká nepřemýšlej nad tím dokud tam nejsi ale hold mojí hlavě nějak nejde poručit ten takovej zvláštní strach tam je co kdyby.......No doufám že Vám je fain a užívejte sluníčka. Ozvěte se papapa Fifi

jana novotná
1x

Ahoj všichni, tak je to skoro rok co jsem na AD a pravidelně chodím na tuto diskuzy, musím říct, že mi moc pomohla, hklavně v začátcích to mi bylo fakt na umření, teď je mi mnohem lépe, ale 100% to fakt není, zrovna dnes a to je kráśně mi je na nic, nevím proč, ale je tuhnou mi záda, motá se mi hlava prostě hnus, nevím proč nic nestalo. Fifi určitě to zkus s tou prací, opravdu já mám hodně náročnou práci a zvládám to a jsem za ni ráda, protože mě hodně zaměstná a nemá čas myslet na hlouposri i když je fakt, že mě to kolikrát veme i v práci jako dnes, ale na to mám také recept, vyběhnu schody udělám si holubičku prodýchám to a jdu dál. Zatí pa. Jana

Fifina

Ahojte, Jsem na tom podobně Jani poslední dobou se necítím ve své kůži a to bez vážné příčiny. Taky už to bude za měsíc rok co jsem na AD, ale vysazovat určitě nebudu je to o mnoho mnoho lepší než před rokem už se do těch hnusných stavů který byly den co den nechci vrátit. Takhle je to lepší i když čas od času mám opravdu zlý dny, ale pak se to zas zlepší. S tou prací máš stejný názor jako můj manžel a rodina taky tok nějak cítím ale ta obava tam je. Na druhou stranu si říkám když to nezkusím tak budu litovat a to nechci. Tak že díky za radu a takové to popostrčení:-)). Jsem trochu nerozhodná. Tak se mějte všichni hezky a ozvěte se

Simča

Ahojte všichni, tak jsem sem po dlouhé době také zavítala. Moc mě těší, když si čtu předešlé komentáře a vidím, že je všem celkem lépe. U mě to bude v listopadu také rok co jsem začala AD brát. Já mám diagnozu úzkostnou poruchu s úzkostmi nutkavého rázu, takže u mě trvalo všechno trochu déle. Ale musím říct, že když srovnám svůj život před a po AD, tak je to opravdu o 100 procent plnohodnotnější. Věřím, že bude lépe všem z nás. Jinak občas se u mě také napětí objevuje, ale jsem vyrovnanější a mám mnohem více energie, což mě někdy až překvapuje. Ze zimy mám také trochu strach, ale v únoru letíme do teplých krajin, takže se moc těším a zimu si trochu zkrátím. Jinak já také stále navštěvuji psycholožku 2krát do měsíce a opravdu to pomáhá. Mějte se krásně.Símča

jana novotná
2x

Ahoj Simčo, AD jsem brala nebo spíš beru poprvé, ale stavy jsem měla sasi 18 let před tím , ale vždy nějak odešly sami, tak jsem to neřešila, až vloni se zhouplo tak, že jsem to řešit musela, ale já nevěděla, že je to psychikou já si pořád namlouvala, že má nějakou hroznou nemoc, má oblíbená byla nádor na mozku (to motání, nevolnost atd) jasné příznaky, i jsem si vymohla MR mozku, protože CT není tak přesné, to už jsem měla za sebou, ale nevěřila jsem tomu, až ta MR mě přesvědčila, že je to fakt přes hlavu a navštívila jsem cvokaře. Ta mi řekla, že jsem jak vystřižená z učebnice a bylo. Jinak jsem byla teď na sezení a řekla mi, že AD budu ještě minimálně ještě půl nebo rok brát.Zatím ahoj Lenka

andy

ahoj lidi,ja beru citalec pouhe tri dny a zazivam hrozny stavy.Nemuzu jist,poradne myslet a co je nejhorsi ze v noci vubec neusnu,uz sem probdila tri dny a vim ze uz vic nedokazu.Nedokazu byt vkuse vzhuru treba ctrnact dní.Takze ho budu muset vysadit.vedlejsi ucinky jsou proste nesnesitelne,alspon u me.

bára

Ahoj Andy, myslím, že tři dny jsou málo na to dělat závěry...většina antidepresiv stavy ze začátku zhoršuje, tak vydrž, ale určitě to prober s lékařem. A vydrž!!!

bára

Lidičky, jak je ???? Já měla od července, až do tohoto pátku krásné dny...a zase je vše jinak, nemůžu opět moc spát, cítím se unavená, nic mě nebaví...jen se děsím toho, že se opět všechno vrátí. Ráno mě polil studený pot, brnění rukou a poci na zvracení...co se to zase děje ???

Andy
1x

Ahoj Baro,nebo proste ahoj vsichni,Chtela bych se na neco zeptat,ja sem takovej koukam a vsechno studuju a o citalecu sem si chtela precist co nejvice,abych se dozvedela reakce lidi na tento prasek.A dost lidi pise,ze citalec jim pomaha ale ze po nem nemuzou brecet,tak nevim. Trochu me to vadi,protoze ja brecim rada,vzdycky se mi krasne uleví, Tak bych se vas chtela zeptat tech co ten citalec berou,jestli v klidu jim jde brecet???Jinak ja mam depresi,ktera se projevuje somaticky,coz je dost nepříjemný a vim,že musim brat naky leky na to,,,jeste tak najit ty vhodny a bude zase dobre :-) doufejme.

jana novotná

Andy vydrž, pokud jsi četla tuto diskuzy od začátku, tak víš že ty začátky jsou nic moc, já jsem myslela že vyskočím z okna, pořád jsem psala a psala, hodně mi pomohla právě tato diskuze , protože jsem zjistila že neumírám. Mě začalo být lépe asi až za 3 MĚSÍCE a vedlejší příznaky odezněly po 14-21 dnech, ale úplně dobře jsem se cítila asi po 9 měsících, teď je to rok, je mi na 99% dobře, ale někdy přijdou chvilky a pocity, ale už vím jak s nima naložit, v tom mi pomohla psychoterapie. Zatím ahoj jana

bára

Ahoj Andy, já nemám zkušenosti s Citalecem užívám Zoloft...s tím brečením se neboj, protože až ti bude fajn, brečet nebudeš mít důvod, naladíš se na pohodovou vlnu :o) Když mi bylo zle chtělo se mi brečet pořád a je pravda, že teď mi to moc nejde, i když bych někdy potřebovala :o))

Andy

Chtela bych se podelit o svou zkusenost,treba to nekomu pomuze.Chválim lek Kventiax,je to sice antipsychotikum,ale vyborne zabira na kvalitni spanek. Psychozu nemam,lekar mi ho predepsal na nocni mury,ktere me dost trapily,Mivala jsem hrozny sny a ten lek opravdu zabral,ted mam alspon sny pekne.tak jestli nekoho trapi podobny problem tak vyzkousejte.

Fifina

ahojky holky, dlouho jsem nepsala občas jen nakoukla. Do nedávna bylo vše ok, ale poslední 2dny mám krizi jako blázen neustálé vnitřní napětí třes uvnitř těla. Bohužel mám pocit jakoby se to vracelo i když citalec beru už rok. Možná je to tím že to začlo loni v tuhle dobu a podvědomě si to uvědomuju a ten podzim taky nic moc. Včera jsem myslela, že ani nedojedu do práce bylo to děsný. Musela jsem si vzít Rivotril abych to vůbec zvládla protože jsem začla panikařit což se mi opravdu dlouho nestalo. Nevím jestli to není i tím podzimem no uvidíme k dotorce jdu za 14 dní tak se sní poradím. A k tomu pláči při braní citalecu u mě ze začátku to nešlo asi 2-3 měsíce, ale je to i tím že já moc nebrečím připadám si pak slabá samozdřejmě je to blbost. Pak jednou jsme volali malýmu záchranku bylo mu hodně zle a křečoval a jakmile jsem vlezla do ordinace a viděla jsem co s malým dělají tak mi to nějak všechno došlo a já začla tak brečet snad 3 hodiny v kuse bylo to šílený a zároveň takovej očistec a od té doby mám dny tedy odčas kdy si pobrečím při nějakém problému nebo když se něco děje. Tím chci říct že se ten pláč časem uvolní, takže hlavu vzhůru. Jo a včera jsem se dozvěděla od kolegině že mě šéf od 1.11. šoupl do kanceláře ale budu muset dojíždět už jsem to tu psala před několika týdny a mě to včera trochu překvapilo protože se mnou ještě nemluvil tak mě to trochu rozhodilo. No uvidím jak to dopadne mám trochu obavu nový lidi práce kterou jsem nedělala asi 5 let takže počítám že v tom budu trochu plavat a z toho pramení i ten stres. Jejda to jsem se nějak rozepsala:-). A holky co začínáte s braním AD vydržte prvních 14 dní opravdu krize špatně třes pocit na zvracení panika a vše horší než když jsem byla bez léků, ale asi tak po 3 týdnech se to zlomilo a bylo o trochu líp a tak nějak fungovat jsem začla po 1 měsíci a po 3 měsících jsem se cítila relativně lépe ale chce to vydržet. Ale bohužel spaní mám neustále rozhozené takže beru 0,25 rivotilu na spaní ono mě to sklidní a pak usnu. Pomáhá i fyzická činnost jak píše Jana. Tak držím nám všem palečky a snad se to zlepší. Držte se papa

bara
1x

Ahoj Fifi (a všichni), jsem na tom podobně od minulého pátku, jak píšeš napětí, vnitřní stres a taková ta nechuť a strach co bude...Zoloft beru od února a opravdu v pohodě jsem byla od července a teď zase tohle :o( myslela jsem že už to bude OK, Neurol jsem zatím nevzala a ani nechci. Opatrujte se a nenechte se tím počasím zlomit. Všem držím palce v boji...

Regi

Ahoj všem, tak se taky po delší odmlce ozývám. Ja také nějak v posledním týdnu pozoruji zhoršení zdravotního stavu. Mám problémy se spánkem, jsem unavená v práci, špatně se soustředím, mám bolesti hlavy, třes, úzkost, no prostě je to blbý. Jsem teď bohužel skoro každý den na neurolu, takže nic moc. Příští týden jdu k doktorce tak jsem zvědavá co mi řekne. Všem držím palce. nezbývá nám nic jiného než vytrvat v boji.... Mějte se všichni co možná nejlépe. Regi

Fifina

Ahoj holky, tak píši znovu. Krize stále trvá vůbec nevím co si o tom myslet. Dnes mám tak strašný bolesti hlavy lítám na vécko je mi na zvracení nervozita no děs. Nejdřív jsem si myslela, jestli na mě něco neleze, ale to mi tak nepřipadá. Možná nějaká migréna či co chtěla jsem se jít alespoň projít, ale prostě ani to nešlo. Teď jsem se trochu prospala tak je to lepší ale hlava bolí stále z toho i to vnitřní napětí. Mám vzteka sama na sebe co se to se mnou zas děje:-((. Jinak přeji moc hezký víkend a lepší náladu než mám já papa

jana novotná

Ahoj Fifi, tak já mám také roční výročí, musím říct, že mi v posledních dnech také není nejlíp, ale zvládám to bez Lexaurinu, ale když si vzpomenu, jak mi bylo před rokem, tak je to lepší a to o dost.Musím se ptát sama sebe jestli budu někdy normální a nebudu řešit jak mi je, co myslíte, zbavíme se toho někdy???????Ahoj jana

bára

Ahoj holky, je zvláštní jak to zhoršení na nás přišlo ve stejnou dobu a skoro se stejnými příznaky, bolest hlavy, únava, nechuť a radost se těšit...že by nám vlez na hlavu ten podzim :o)) Tato diskuse mi hodně pomáhá a jsem za vás ráda....tak znovu do boje snad nebude už tak hrozně jako na začátku, přece když prášky fungovaly nějaký ten měsíc nemohou najednou přestat zabírat ??? pa opatrujte se, odpočívejte a pište. B

Eva

Ahoj, tak já taky zdravím po hodně dlouhé době, naposledy jsem psala někdy v srpnu... Tak mi je taky o dost lépe, poznala jsem to podle toho, že jsem přestala kouřit, což jsečm činila při těch úzkostech, nervozitách, takže aspoň nějaké pozitivum, teď si na cigo ani nevzpomenu, no ranní úzkosti taky skoro zmizely, ten stažený žaludek, kdy jsem nemohla do sebe nic nasoukat a že to trvalo dlouho, teď kávička, sňídaňka, pohodička, neříkám, že jsem na 100 procent, ale velký skok dopředu určitě, jsem na AD půl roku, když jsem doktorce navrha, že bych vysadila, tak se usmála, že jestli budu v poho, tak mi v létě sníží, pak se uvidí, no ale alespoň dva roky u úzkostí, aby se to nevrátilo, Sem tam tam ta úzkost a slabost projede, ale nějak s tím už umím pracovat, otřepu se a nepitvám se v tom.Také jsem byla na psychoterapii, měsíc každý týden, potom co 14 dní, teď jdu po 3 týdnech a asi ukončím, protože jsem asi v poho a nic moc nemám řešit, tak i p. psycholožka říkala, že to tak zkusíme. Jinak se právě docela těším na různé akce, určitě mám více energie, sice mě sem tam něco píchne a pobolí, ale nějak jsem si zvykla a nehledám v tom nějaké závažné nemoci, což bylo mé hoby. Tak asi tak se mnou, držte se všechny, určitě ten náš boj vyhrajeme!!!!!Mějte se krásně a i na ten podzim je sem tam hezky, přeji pěkný večer, Eva

Andy

ahoj,tak se k vám vracim,beru citalec ted je to pet dnu a prozila jsem si fakt desy od uskosti po nespavost,zvraceni,nechut k jidlu a des,na psychice zatim zadny zmeny nepozoruju ale vedlejsi ucinky jsou n austupu tak slava

bára

Ahoj Andy, a bude líp a líp uvidíš sama :o)) Držím palce.

bára

Ahoj lidičky, tak jak je...já už se v tom zase nějak plácám. Zatím bez neurolu, ale mám v sobě zase to hnusné napětí hlavně za krkem a provází to nárazově ty závratě, ach jo. Na minulé kontrole mi paní doktor navrhla navýšení Zoloftu o půlku, ale já odmítla s tím, že uvidím, ale asi budu muset...údajně na nás citlivky má vliv prakticky cokoliv. Většinou má narvanou čekárnu na podzim a v únoru...tak ať už je jaro a hezky. Tak se mějte a zase něco pozitivního písněte papa

lenča

Ahojte, no ty krátké podzimní dny mi taky nedělají dobře :( Doktorka mi doporučila, ať si doma nebo v práci hodně svítím, prý nemám šetřit elektřinou. Pomáhá i dovolená na jihu, kde je více sluníčka-prý vás to nabije do konce zimy. Držte se ;-)

Fifina

Ahoj holky zdravím Vás, u mě je to podobné kratší dny méně slunce to mi taky nedělá zrovna dobře. Nastoupila jsem do nové práce uvidím jak to půjde, trochu stres strach nový lidi však to znáte. Teď mám takovej menší kolotoč na kterej nejsem zvyklá doufám že se přispůsobím. A zas vánoce přede dveřma malej vymýšlí stále nové a nové dárky :-))))) a myslí si, že ježíšek je milionář:-)))) tak pořád posloucháme to by jsem si přál a to bych chtěl ostatně jako všechny děti. Abych pravdu řekla necítím se ve své kůži, ale určitý věci k životu patří jako jídlo vzduch a voda tak musím pracovat abych se začlenila do společnosti a fungovala alespoň zčásti jako dříve. A stále dokola si opakovat nikdo není bez chyby a nikdo není dokonalej a ta mrcha co nás trápí stále s ní bojovat v uvozovkách a zároveň částečně příjmout do svého života. Ale co vy jak se máte?? nakupujete už na vánoce?? moc Vás zdravím a jsem ráda že jste to zvládly holky

bára
1x

Ahoj Fifi (a všichni), držím palečky ať se ti v nové práci daří ...Vánoce mi ani nepřipomínejte, dárků co dětičky chtějí je dost, ale letos je na ně méně peněz, díky zdražování :o( ale ono to nějak dopadne, jako každý rok, čím jsem starší těším se na Vánoce míň a míň. Opatrujte se a nenechte se vtáhnout do předvánočního šílenství. papa

Eva

Tak se dámy zase po delsí době hlásím, jak jsem posledně psala, že jsem docela v poho, tak kdeže ty loňské sněhy jsou, úzkosti opět zpět, žaludek na vodě, vnitřní nervozita, no fuj, fuj, tak jsem dneska volala p. doktorce a zvyšuji na 20 mg, celou dobu jsem měla 15, což si myslím nebylo asi dost, ostatně všichni berou asi 20, což prý je běžná terapeutická dávka, tak jsem zvědavá, jestli to bude lepší. Už mě to též neba, tak držte palečky, ať se zvetím, zdravím všechny, ahoj Eva

Fifina

Ahoj holky, tak píšu znovu. Dnešní den pro mě byl jedna velká katastrofa:-((. V nové práci je to trochu hektické učím se za chodu paní co mě zaučuje má své práce dost a do toho mě tak sleduji a poslouchám jak a co se dělá. Je to pro mě úpně nové, jsem vyčerpaná a unavená. Bohužel dneska jsem totálně zkolabovala z práce jsem běžela s makou do obchodu, že nakoupím a zaběhnu pro malýho do školky a bum v obchodě u kasy to zas přišlo ale v takový síle že, jsem jen stihla vyběhnout za kasu vzít si rychle rivotril kterej nezabral tak jsem s mamkou šla k ní domů vzala si další 2 prášky byla to tentokrát taková síla, že jsem myslela že si nechám zavolat záchranku děsný hnusný nikdy si na to asi nezvyknu i když se snažím to brát jako součást života, ale pak to přišlo totální mimoň léky zabrali asi po hoďce, usnula jsem jak prkno a spala jsem až do večera. Mezitím mamka zařídila malýho ze školky veškerý telefony je zlatá nebejt mojí rodiny tak jsem fakt v pytli. Dorazila jsem domů kolem 9h večer malej už chudák spal. Nějak se mi to sype pod rukama jsem rozozená a z tohohle se zas budu vzpamatovávat minimálně 2 dny. Do toho jsem přišla domů a MAnžel mi říká přišlo ti něco z důchodovýho a tam, že mám vyplnit dotazník kvůli práci teď mám třetí stupeň , ale bohužel opravdu almužnu je to míň jak 5 tisíc proto jsem i nastoupila do práce a teď počítám, že mi to stáhnou na půl a to budu úplně v pytli, protože vydělám sotva pár tisíc a z toho něco projezdím tak mě to vytočilo no uvidím. Já bych chtěla žít jako dřív nemít rakovinu a pp být zdravá normálně pracovat a ne mít starosti ještě s důchodem protože opravdu nejsem schopná pracovat na plný úvazek jen na částečný a to ještě s chlupem někdy mi je tak a někdy tak. Omlouvám se, že jsem se tak rozepsala jste jediní kdo to pochopí možná se stresuju zbytečně, ale v práci fakt nemám čas přemýšlet nad mojí panikou tak nechápu proč se to zas děje jsem vyčerpaná. Ten podzim nám fakt dává zabrat je to děs myslela jsem, že to bude lepší a ono si to se mnou točí jak chce a do toho ten pitomej přechod. Tak se mějte pište a držím palce ať je nám všem líp papa

jana novotná
1x

Ahoj Fifi, moc s Tebou soucítím, plně Tě chápu, já musím říct, že mi je teď docela fajn, ale nechci to zakřiknout. Ale co musím říct včera jsen stoupla na váhu, a málem jsem omdlela nabrala jsem samozřejmě to co jsem zhubla ze začátku to bylo 11kg ale dalších 5 kg tomu, takže jsem zahájila dietku, ale je to hrozné, mám hroznou chuť na sladké. Ale musím, mám teď kilo jako když jsem přišla z porodnice. JInak Evčo já beru už rok 20 mg, což je prý normální dávka těch 10-15mg je jen udržovací dávka. Zatím se všichni mějte a držte se. Pa jana

Simona

Ahoj Jani a všichni, mně te´d taky bylo trochu šoufl,a le snad bude zase lépe, člověk se musí snažit vyvarovat trochu tomu hektickému světu. Dneska se moc těším, že se vyspim, že je pátek..hurá. Jinak jani, plně Tě chápu, já jsem byla také zoufala, za dobu braní AD jsem přibrala 5 kilo na 63 kilo a když už jsem večer měla na váze 65, tak jsem si řekla dost. Te´d to asi 3 týdny omezuju a musím říct, že to jde. Jím vše, akorát jsem zmenšila porce, protože jsem byla fakt už asi docela rozežraná:)

Regi

Ahoj, taky Vás všechny zdravím.Já bohužel taky nejsem na tom zrovna nejlépe, jak psychicky tak i zdravotně. Příští týden mě čeká operace v celkové narkoze tak doufám, že to zvládnu. Jak na potvoru jsem teď ještě chytla rýmu, tak doufám, že to nějak to příštího týdne zvládnu, jinak mě na operaci nevemou. Léky beru pořád stejnou dávku, doktorka mi to nechce snížit, snad to bude příští rok lepší. Navíc od ledna 2012 měním práci, tak to bude hodně zajímavé a náročné hlavně po psychické stránce. Tak se holky držte, ať nám je všem brzo lépe. Pa regi

Fifina

Ahojte všichni, jen jsem Vám chtěla popřát šťastné a klidné prožití Vánočních svátků. Papa

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce