Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Martina
29x

Ahojky,já beru Citalec něco přes měsíc.Nikdy sem nic podobného nebrala ani se s pan.atakou a depresivním syndromem neléčila.První týden sem brala půl tablety,teď denně jednu a je to o něco lepší.Byla sem i na neschopence,teď sem již v práci,měla sem strach,že budu unavená,ale dá se to vydržet.Ještě úplně mi neodezněly ty nepříjemné pocity úzkosti a bušení srdce třeba,když musím do obchodu,který je plný lidí,ale snad se to zlepší.Lékařka mi sdělila,že účinek u panické poruchy nastupuje až po několika měsících.Měla jsem k Citalecu brát ještě Cinnarizin,ale ten byl hroznej,byla sem po něm unavená a jakoby mimo.Po dohodě s lékařkou ho neužívám.Prosím,napiš,jaké máš zkušenosti ty s tímto lékem(Citalecem).

Moon
26x

Poprve jsme ho bral pred peti lety. Totalne jsme se sesypal. Trvalo to docela dlouho, ale dostal jsem se z toho - Citalec jsme bral asi 4-5 mesicu. Prvni v kominaci s Neurolem, ale ten jsem postupne odboural. A kdyz prislo leto skoncil jsme i s Citalecem. Pak byl 4 roky klid. Loni se to opakovalo, ale nebylo to tak hrozne. Doba a zpusob leceni byl podobny jako poprve. Doufal jsem, ze uz bude klid, ale vydrzelo to tentokrat jen rok. Tusil jsme, ze bude problem, protoze jsem obcas potreboval Neurol,a le dalo se to zvladnout. Az do zacatku ledna. Pak zase utlum.... Zahajil jsem opet lecbu, jenze jsem se snazil aspon trochu pracovat a porad jsem neco delal. Misto zlepseni se to horsilo. Takze jsem dostal pridano Citalecu (na 30mg) a bohuzel se projevila jeho "vlastnost" - stav se docasne zhorsil. Tyden jsem byl totalne mimo. Nekomunikoval jsem s okolim, v noci jsme se budil a nemohl spat - priserne. A pak bum - skoro ze dne na den obrat. Uz tyden se citim dobre, praci jsem (docasne) hodil za hlavu a vypada to, ze je to na dobre ceste. Tvuj pocit neklidu z preplneneho obchodu presne chapu. V okamziku kdy zecnu mit "trable" si prestavam byt jisty v obycejnych zivotnich situacich. Ale to se postupne zlepsi. Vim to - uz jsem to zazil. Citalec zabira postupne a me vzdycky pomohl. Jen tentokrat bych ho mel asi brat dele, mozna i v řádech několika let - uvidime (melo by to byt aso 10mg). Zatim jsem na neschopence (uz asi 6 tydnu), ale za tyden bych chtel zkusit zase postupne najet do pracovniho procesu. Suma sumarum - Citalec pomaha, ale ze zacatku (aspon u mne) ma za nasledek docasne zhorseni stavu. A jedno pouceni - kdyz doktor naridi klid a odpocinek - vsechno hod za hlavu. Musel jsem si tim projit trikrat abych to pochopil. A udelam vsechno pro to aby to bylo naposled - i kdyz to jistotu, ze se to podari nebudu mit nikdy. Ahoj a zase napis (napiste).

Blanka
15x

Ahoj,ja beru citalec asi 3,5 roku a je mi fajn.Muzu rict ze ty stavy, ktere jsem mivala predtim (poceni,buseni srdce,hruza jit do obchodu nakoupit atd.)nemam.Resim ted ale problem zapomela jsem si nechat napsat recept a muj lekar ma dovolenou. Takze prasky neberu 5den. Nevite za jak dlouho odezni ucinky citalecu? Nerada bych se zase dostala do deprese a do stavu sni spojenych.Dekuji za odpoved Blanka

Marie
10x

Jednou jsem si zapomněla vzít léky na dovolenou a asi tak po 5 dnech mi začalo být divně, deprese se sice nevrátila, ale měla jsem zvláštní stavy. Byla jsem jakoby mimo, všechno mi trvalo dlouho, chtělo se mi spát a měla jsem pocit, že mám narušené vnímání, jako bych byla za sklem nebo jako bych všechno pozorovala z dálky. Takže nedoporučuji Citalec náhle vysadit, všude píší, že se má vysazovat postupně. Po několika dnech, co jsem se cítila takto divně, jsem šla za místním praktickým lékařem a on mi Citalec napsal.Během dvou dnů divné pocity odezněly.

Ivana Tůmová
13x

Hlavně,nikdy nevysazovat,já jsem to na doporučení lékařky udělala a z depresí byly rázem panické záchvaty,nic příjemného a můžu vám říct,že už skoro dva roky se mi nedaří se z toho vyhrabat.Mám teď hrozné stavy a chvílemi nevím kudy kam :(

Lada
5x

A bereš ho dál?

pepe Vohánka
10x

Beru citalec nebo citalopram na deprese uz nekolik let. Ty mam od asi 17. Beru vetsinou 10mg.Nechce se mi prestat. Navic se mi zda ze se se mi horsi socialni vztahy s lima. Existuje i jina alternativa-tivy

ivana
7x

Já ho beru už 1O let. Pomohl mi a lékařka mi ho nevysazuje.

Vlasta
18x

Dobrý den.Já beru citalec 10 jednu tabletku denně ale zatím asi jen 14 dní.Měla jsem už velké problémy zdravotní a i psychické.Po užívání citalecu jsem se vrátila opět k normálu a spousta zdravotních potíží vymizela.Nikdy bych nevěřila že tolik potíží může způsobit špatná psychika.Cítím se lépe o hodně a beru ho jen na noc a spím klidně a následující den nejsem unavená jako dřív a jsem v pohodě.Už se nebojím jít do společnosti více lidí nebo malých prostor a už klidně bez zadrhávání komunikuji s lidmi.Už to nešlo připadala jsem si jak troska a myslela i na sebevraždu.Ale naštěstí má lékařka nasadila léčbu.S potížemi jsem už žila několik let a doslova přežívala a nikdy nikoho nenapadlo mi něco podobnýho doporučit.Také navštěvuji psycholožku a to mi pomáhá také mám si s kým o těchto potížích promluvit,s někým kdo tomu rozumí.Já jsem naprosto spokojená jen se ale bojím jednou po vysazení léku lékařkou že se potíže opět vrátí.

iva
9x

Sice reaguji asi pozdě ale mám zřejmě také panickou ataku ,mám nechut ,vstat nekam jit smat se cokoli mezi lidi ani nemluvim nespim jsem stale unavena beru jen neurol od lékaře ostni AD co mi nsadil hrozné potiže nevim jak se s tim poprat z chtela bych to vše překonat ale nemám vuli do toho mám zada v čudu takže někdy\ na bolest to jsem ještě brala rivotril ktery snižuju už asi rok ale bohužel i ta čtvrtka mi chybi tak po ni sahnu bojim se ze z AD přiberu......poradte

Jean
1x

proč píšeš sem ? tady to nikdo nečte, je to přemnožení bakterií a poškozené nervy, léčba je špatná, doktor Ti nepomůže, tady se nedá nic psát

Václav
4x

Hloupá odpověď

Lada

Ivo prosím napiš [email protected], děkuji jak se ti daří

Eva
4x

Měla jsem stejné stavy jaké popisujete a brala jsem napřed týden půlku citalecu potom celý ale to jsem byla tak špatná že jsem na doporučení lékaře musela postupně vysadit teď beru týden Neurol je to lepší ale nevím jaké s tím má kdo zkušenosti můžete mi napsat ty stavy když je člověku blbě jsou skutečně velice špatné

Barbora
1x

Zacinam uzivat citalec 20, jeden na noc. Pusobit začne az za 14dni az mesic. Musim k tomu pridat 1neurol. Nekdy je mi jeste huř, ale chce vydrzet, bude lip. Jiz jsem to zazila. Tak vydržet!!

Robert

Ahoj já beru citalex rok a půl a pohodě ale chtěl bych to vysadit ale celkem se bojím abych fungoval

Ivana

Jak se daří? Také jsem na Citalecu. Momentálně navyšuji na 30 mg.

Helena.
1x

Brala jsem diazepam,ten je super,dr mi ale pak napsal neurol-ten byl alespon pro mne strasny.zatemnel se mi mozek,zacala jsem zapominat,po přeruseni se mi mozek zacal viditelne cistit

Sisi
1x

Neurol je na krátkodobé užívanie, aby podchytil chorobu , to neznamená 3 dni ale aspoň 3 týždne. K tomu citalek na udrziavanie zlepšeneho stavu a podla životného štýlu a životných problémov niekolko aj mnoho rokov. Kym nezmeniš prostredie, vztahy a postoj

Ladena

Ahoj všem ❤️ dnes na večer si mám vzít citalec jenže jsem začala číst příbalový leták tak mám trochu obavy a strach ... Ale každý má asi jiný vliv na prášky třeba na mě to účinkovat líp doufám ,,,🥺 .... Ale mám cíl abych se zbavila paničkách poruch mám strach chodit ven nebo si jít sama nakoupit nebo ject vlakem .. už to mám 2 roky tak v sude semnou musí manžel bez něj ani ránu .. ,❤️

Vkadena

Ahojky já beru citalec už měsíc a beru ho na noc ráno když vstanu jsem strašně unavená spomalena a mám úplně rudé oči .. jinak mám ještě strach chodit sama ven ale doma to dávám vše vklidu

Martina
23x

Díky,za tak rychlou odpověď.Já sem vlastně ze začátku vůbec netušila,co se děje.Pocity bušení srdce,strašně sem se potila,cesta autobusem do práce pro mě byla muka,přidal se žaludek a točení hlavy.Po všech možných vyšetřeních,která byla negativní mi bylo neuroložkou sděleno,že jde o panickou ataku a anxiosně depresivní syndrom.No byla sem od poloviny listopadu do konce ledna na neschopence,chodím jen k obvodní,která na mě po celou dobu koukala,jako na hypochondra,na její stálé otázky,jak se cítím a mé odpovědi,že mizerně se moc netvářila.No,nic méně,poslala mě na neurologii a výsledek sem již říkala.Citalec bude asi dobrý,jen mi stále vrtá hlavou,kdy už to bude úplně,jako dřív.Sice už jsem v práci,ale ještě se necítím OK.Přepadají mě pocity jakoby úzkosti a když se blíží konec pracovní doby a já vím,že pojedu domů přeplněným autobusem jdou na mě mrákoty.Cítím chvění atd....Zatím s tím bojuji a věřím,že se vše zlepší.Léky beru teprve od 5.1.2007,tak snad tam budeještě nějaký posun k lepšímu.Čtu tyto stránky a překvapuje mě,kolik lidí tímto trpí.Zase se ozvu a díky za odpověď.

Moon
34x

Ahoj, kdyz se me tyto problemy objevili poprve tak jsme taky na zacatku netusil, ze to muze byt deprese. Nemohl jsem jist, mel jsem prujmy, bylo me spatne.... takze jsem prosel nejaka vysetreni a nakonec jsem vanoce stravil v nemocnici s tim, ze mam salmonelozu. Pona vratu domu to bylo o neco lepsi - doma je doma. a poak jsme meli jit na narozeniny. Najednou jsem byl uplne mimo zase me bylo zle a z narozenin nic nebylo. Porad jsem chodil do prace (presneji receno na civilku), obvodni lekarka me predepsala nejake uklidnujici leky , ale nebylo to k nicemu. Bylo to porad stejne. A tak vyslovila nazor, ze bych mel jit k psychiatrovi (v lednu). No to bylo neco. Ale nakonec jsem tak sel, protoze jsem nevedel kudy kam. Z prvni navstevy jsem nebyl moc nadseny a moc jsem mu neveril. Dostal jsem leky (Citalec a Xanax) a byl jsem upozornen, ze ze zacatku se priznaky muzou jeste zhorsit. A zazil jsme hrozny mesic. Za den jsem snedl treba jen zeleninovou polevku. Ale postupne se to lepsilo, ale velmi pomalu. Narodila se nam dcera (v unoru) a kdyz jsem zvadl i byt u porodu (coz jsem ve svem stavu vubec nepredpokladal) zacalo se to obracet. V dubnu jsme se vratil do prace a o kvetna jsem byl bez leku. V cervnu jsem zvladl zajezd do zahranici a byl na 4 roky pokoj. Necekal jsem, ze se to vrati. Ale stalo se pri narozeni naseho tretiho ditete. No a pak se "to" stalo hned po roce po narocnem podzimu, kdy bylo moc prace, skladal jsem narocne profesni zkousky, delal jsem jeste "bokovku", domlouval jsem se v praci jak dal a po novem roce jsem mel pocit, ze uz vsechno nemuzu stihnout a zvladnout. I kdyz uz znam jak prubeh lecby probiha, nejak jsem si nepripouustel, ze to bude zase stejne.Je to stejne. Jen uz vim kde je problem. A vim, ze to zas prejde. Citalec zabira opravdu postupne (i v letaku pisou, ze optimalni ucunek nastava cca po 3 mesicich lecby) a proto aspon ze zacatku potrebuju Neurol (generikum Xanaxu). Ze zacatku jsem mal 3x0,5mg denne, ted po 6-ti tydnech uz me staci 0,5mg rano - protoze nejhorsi jsou pro mne rana. Ale ma to klesajici tendenci. Otazkou je co udela navrat do prace, ale dle drivejsich zkusenosti zase vim, ze se to podda. Mozna bys mohla s doktorem probrat jestli si k kritickych situacich (nakup, autobus) nevzit treba pulku Neurolu. Me to fakt uklidnuje. Obcas jsme ho bral i kdyz jsem se nelecil - treba 1-2 mesicne. Ale je to individualni. Nikdy jsem nebyl priznivcem "zobani bobuli, ale nekdy to jinak nejde. Ted bych jen rad prisel na to, jak zabranit dalsimu navratu teto potvory. Chci zkusit nejake analyzy stopovych prvku v organismu a hlavne se musim naucit odpocivat a neblbnout. Obcas chce clovek vyhovet vsem a ono to nejde. Musim sa naucit rikat ne. Premyslim i o rozhovoru s psychologem. Taky me prekvapilo kolik lidi ma tyto problemy. Nekde jsem cetl, ze je to kolem 15 procent populace. A nejhorsi je, kdyz si to nekdo neprizna. A taky nesnasim pohledy nekterych doktoru a lidi vubec, kteri "to" vubec neberou jako nemoc. Rady typu "tak si to tak neber" jsou opravdu k nezaplaceni. jeden muj znamy rika, ze je to jako radit nekomu, kdo ma zlomenou nohu - "tak si to tak neber, vsak ta zlomenina neni videt, to rozchodis". O tom, ze to neni sranda svedci i jedna statistika. O tom, ze rocne na silnicich zemre cca 1000lidi se pise porad. Ale to, ze rocne spachaji lidi cca 1500 sebevrazd se nejak nemluvi. Podle me chybi osveta a pochopeni lidi. Kdo to nezazil na sobe, nebo ve svem blizkem okoli tak to nepochopi. Mej se a bud si jista, ze to odezni.

Radim
18x

Ahoj..mohli by jste mi poradit jak je to s alkoholem..Já beru 40mg Citalecu asi 6 měsíců...k tomu Mirzaten 30mg..Není mi hrozně, ale taky ne super...Ze začátku jsem se dost bál alkoholu...takže když jsem šel pařit, tak třeba jen 3-4 malé desítky...Ted jsem se trochu víc rozjel, takže třeba jednou za týden se docela opiju....druhý den mi není špatně psychicky,ale jako po opici každému...Nevím jestli ty SSRI v kombinaci s alkoholem můžou třeba být bez účinku nebo ho hodně zeslabují... díky za vaše odpovědi...

Iveta
4x

Ahojky, to víš, že na žádná psychofamaka by se alkohol neměl pít, alejá piji dost pravidelně i ve větších dávkách, přestože beru Citalec a Neurol kombinujiuž asi 3/4 roku, nic mi to nědělá, jen zpčátku jsem měla pocitu, že se zesiluje účinek Neurolu.

Petr Studna
23x

Dobrý den,chtěl bych Vám předat mojí skušenost alkohol+citalec.Moje žena tento lék bere již 4 roky (před tím jiné druhy).Má nemoc ,,stavy úzkosti" což určitě většina zná (mám na mysli nemocné kteří tady píší o svých dojmech).Moje poznatky s tímto lékem co zde popíši budou asi u každeho individuální ale já s tímto lékem v kombinaci s alkoholem mám ty nejhorší noční můry.Jak jsem již psal manželka brala řadu jiných léku s těmi nikdy nepřišli takové změny.Musím říct že na náštěvy k doktorovi chodím s manželkou abych věděl jak pomoci čemu se vyvarovat atd.Jako každý jsme si občas zašli do restaurace něco popít a pobavit a nikdy nebyl žádný větší problém až do doby kdy pan doktor předepsal mé ženě citalec.Pan doktor nás vždy upozornil u všech předcházejících léků že v kombinaci s alkoholem škodí ženě na zdravý co se týče jater,ledvin atd.(příbalový leták).Přestali jsme alkohol konzumovat.Pak začla manželka brát citalec 20 a šli jsme na večeři a dali jsme si nějaké to pivko na chuť a nic se nestalo tak jsme to párkrát zopakovali a najedou jak když mávnete kouzelným proutkem manželce se udělalo na tolik dobře že začla řídit auto,chodit po úřadech sama a ,,občas s kamarádkama na skleničku,,SUPER" ale nebylo.Alkohol s kombinací tohoto léku z ní postupně udělal bezcitnou a přišla o jakékoli emoce (nedokázala ani brečet).Došlo tak daleko že jí nezajímal ani náš syn.Šlo to docela rychle,manželku zajímalo jen kdy půjde někam za zábavou a dávala silně najevo že jí je lépe s cizími lidmi než s vlastní rodinou a společnými přáteli.Začal jsem to řešit s psychologem(nemám na mysli jejího psychiatra ) a doslova jsme ji tam dotáhl a dostali jsme se z toho.Její psychiatr který léky předepisoval to ani moc řešit nechtěl prý nás na to upozorňoval.Takovéhle etapy jsme prodělali tři a vždy jsme to zvládli až do té poslední čtvrté kdy po 17 letech manželství přišla taková změna že od sebe odcházíme a syn (14 let) který začal svou mamku nesnášet pro její chování odchází se mnou.Pan psychiatr nebyl za ty roky schopen změnit léčbu vždy říkal proč bychom to měnili když to funguje.Jsem z menšího města a výběr doktorů není a když jsem chtěl začít jezdit k jinému doktorovi i do jiného města už jsme propásl tu dobu kdy se dala manželka ještě zlomit k řešení problémů.Naš pan doktor po mé náštěvě u něj a vylíčení další etapy mi řekl,,když nechce sama tak se rozejděte".Je toho více co bych zde mohl popisovat ale to bych psal román.Vím že bude každý reagovat jinak na CITALEC+ALKOHOL ale já všem nemocným doporučuji,,Pokud máte rodinu,přítele,přítelky no prostě své milované nepijte alkohol v kombinaci s léky tohoto druhu.Řešte Vaší nemoc s blízkými ty pokud mají zájem o Vás a věří ve Vás pomůžou víc než alkohol.Mějte se a přeji život bez depresí a úzkostí atd. Petr

Lada
6x

Ahoj je to dlouho ,co jsi to psal,ale mně tyto stavy se staly ,když jsem dostala salmonelozu,jako ty a zhubla jsem a pAK TO NEŠLO VYLÉČIT ,takže to dlouho trvalo,slyšela jsem ,že salmonelóza ničí cešlý orgán a hlavně,psychiku,a bereš ještě léky?

Erika
1x

Dakujem za vas koment.ja teraz zacinam brat citalec...na paniku..dufam ze zaberie...

Klára
1x

Věčné téma. Mně po 33 letech manželství opustil manžel. Koupil si elektrokolo, nejdřív jezdil sám a pak si našel nějakou "partu" na kolo. Doma skoro vůbec nebyl a když jsem se zeptala, co se děje, řekl, že mu se mnou už není příjemně a odstěhoval se. Také říkal že bere nějaká lehká antidepresiva. Vždy měl tendenci večer popíjet - v poslední době méně, ale denně. Teď mne napadá, zda jeho náhlý nezájem a odchod nemůže být způsoben depresemi. Nevím, co jsem udělala špatně, zhoršovalo se to asi rok a teď najednou bác. Mám výčitky svědomí, že jsem nevěděla, že bere antidepresiva. Vždy měl jen léky na vysoký tlak a říkal, že je po nich hodně unavený. Jinak nemá tendenci "zobat" prášky, jen vím že si občas vzal kousek Neurolu. jaká antidepresiva bere, to netuším. Asi s tím nemohu nic dělat, ale třeba má někdo zkušenost... Díky

Janka
2x

Mam ten isty problem,cesta autobusom je pre mna hruza.Mam pocit že sa zadusím v tom autobuse a mam strach že nestihnem isť na toaletu ak dlhsie cestujem.Denne cestujem 20 km ale mam zistene všetky toalety po ceste do prace.Neskutočne ma to niči a neviem si rady.

Anaja
6x

Dobrý den, zažila jsem půl roku šikany vpráci a začalo se to silně odrážet na mém osobním životě.Začala jsem trpět hrozným pocitem strachu a úzkosti skoro ze všeho,hlavně z lidí.Objednala jsem se k doktorovi a ten mi předepsal citalec,ještě jsem nezačala ,ale mám strach s toho,že pokud se to první měsíc ještě zhoršuje tak s tím nevydržím chodit dál do práce ,která je příčinou všeho.A taky se strašně bojím že bych mohla zůstat na lécích závislá...Prosím poradte mi.Děkuji

Moon
7x

Citalec není návykový, nebo to alespoň lékaři tvrdí. Já osobně jsem s jeho vysazením neměl problém. Vím, že práce je potřebná, ale pokud se ti kvůli ní hroutí zdraví tak rychle pryč.

honza

a jak jsi citalec vysazoval ? dik

Sisi

Pomalu. Podla odporúčania lekara

ALLKA
10x

Já jsem taky zažila šikanu v práci. Zažila jsem v životě hodně tragédií a proher. Je mi 49 let. Na deprese se léčím už devět let. Po krátkém vysazení léků jsem měla dva roky klidu. Teď se všechno vrátilo. Zase se uchyluji k AD. Vím, že jedině to pomůže. Člověk sám sobě vlastní vůlí nepomůže ALLKA

Suchý
2x

Berte denně půlku kostičky pekarskych kvasnic, rozmocte je v mírně ohratem mléku a vypít. Serotonin se tvoří již v žaludku, jeho nedostatek je příčinou deprese. Suchý

Petr

Buďte tak laskav.Mam strach z chemie a proto mě zaujal vás typ.Kde se dají sehnat.A jestli by jste mohl něco podrobněji o tom.Dwkuji

Marta
1x

A jaké kvasnice? Sušené a nebo kostka?

Lada
2x

A bereš ho dál?a jak ti je ted?

Martina
7x

Ahojky,díky za povzbuzení a pevně věřím,že se vše vrátí do starých kolejí:-))).S tím jídlem jsem na tom stejně,ale lepší se to.Vím,že musím jíst,tak se ne nutím,ale jím,protože bych byla hubená,jak koza.Ale je fakt,že na jídlo nemám moc chuť.Pár kilo šlo dolů,ale ono to zase naskočí zpátky.S tím Neurolem se domluvím s doktorkou,docela mám z toho strach,vím,že pak jednou nebudu brát nic a abych z toho nebyla nešťastná?Citalec beru ráno,protože rána jsou pro mě asi nejhorší,večer je to vždy dobrý,nevím,čím to je?Dneska je neděle a už se strašně těším na cestu do práce-ráno:-))).Tam je to taky takové divné,ráno to docela překousnu,to cestovánía odpoledne mám z toho mindrák,ale asi vím,čím to je.Ráno necestuje tolik lidí a sedávám si úplně vepředu,kde je pořád volno,kdežto odpoledne to jezdí narvané a to už sem opravdu zoufalá.Kolikrát sem chtěla i vystoupit,zatím sem to pokaždé zvládla až domů,tak uvidím,byla bych ráda,kdyby to už tahle fobie zmizela,navždycky:-)).Tak já se zase ozvu,zatím se měj fajn a bojuj,já taky budu.Ahoj

Moon
6x

Tentokrat jen kratce. Pokazde kdyz jsem mel tyhle problemy tak se to dostalo do faze, ze rano nic moc a vecer dobre. A prave proto rano beru Neurol. Momentalne se citim docela dobre, ale az se budu vracet do prace tak jsem docela zvedav. Mozna by ti pomohůa pulka Neurolu rano a pulka pred cestou domu. On je to takovy uklidnovak, ktery ovsem resi jen dusledek nemoci - lecivo je Citalec. Ale pozor! Tohle jsou jen rady pacienta, hlavni slovo by mel mit doktor - pokud mu ovsem veris. Ahoj.

Hana
2x

Dobrý den,také užívám citalec už 5.týden a je mi stále špatně,silné deprese,nejím,nespím,jen ležím,nemůžu vstát z postele.Lékař mi stále říká,že musím vydržet,že za 6 až 8 týdnů začne citelec působit.Děkuji Vám za odpověď Hana

Jarmila

Myslím si že ti vadí samotná tvé myšlenky, a protože své myšlenky můžeš ovládat začni s tím už večer když se těšíš do práce. Řekni si že bude i fajn že odpoledne pojedeš z práce domů za svými milými si odpočinout. A že ten přesun domů Obsahuje i cestu, která trvá asi půl hodiny a po cestě nebude žádný záchod. Ty jsi ale uvědom že moc se spouští ve třech fázích, při zaplnění močového měchýře na jednu třetinu, dvě třetiny a tři čtvrtiny. Mezitím jsou fáze klidu. Ne soustřeď se tolik na svůj močový měchýř a jeho vypuštění, naopak si dám hru v mobilu a třeba skládej kostičky. Nebo něco jiného Co tě baví. Uvidíš jak Cesta neuvěřitelně rychle uteče a ani nebudeš vědět že vystupuješ. Pokaždé když to zvládneš velmi se pochval a dej si jakoukoli odměnu. Toto můžeš trénovat třeba o víkendu na krátké trasy. Vše je jen o cviku a důvěře sama v sebe. Říkej si nepřetržitě podporující slova jak to zvládneš, že to není nic těžkého. Představ si, že jsi malé dítě které se učí chodit, ale má tendence toto učení vzdávat. Podporu se úplně stejně jako bys podporovala toto dítě. Říkej si zkus to ještě lépe, Čím víc se budeš cvičit tím to bude lepší, ty to dokážeš!! Hodně štěstí, napište mi jak to dopadlo. [email protected]

Sisi

Depresia je choroba tela - mozgu. Keď sa ti netvorí žlč, určite sa nebudeš presviedčať - daj si tej slaninky, veď keď tak krásne vonia ty to prekonaš. Len musíš pozitivne myslieť 🤮choroba mozgu je ako akákoľvek iná choroba a buďme vďační, že na to existuju lieky

Martina
6x

Já jsem objednána příští čtvrtek k psychiatrovi,sice se mi tam moc nechce,ale mám pocit,že sama to těžko zvládnu.Jsem zvědavá,co mi řekne.Věřím,že mi pomůže a že se už opravdu začne něco dít.Největší problém mám taky s tím,že se při chůzi pořád jakoby houpu,nebo plavu,já sama nevím,jak to popsat,už mě to pronáslediüje docela dlouho.Je to dost nepříjemné a vyvolává to u mě strach,že se něco stane.No,těším se,až bude venku sluníčko a určitě to bude lepší,já se zase ozvu a díky,že vždy odepíšeš.Měj se a až bude čas,tak zase napiš.Ahojky

Moon
4x

Nazdárek, ja jsem u byl u psychiatra zrovna dnes. Kdyz jsem k němu měl jít poprvé tak se mně taky nechtělo - ale pomohlo to. Je to jen a pouze jeden z lékařů. Teď mám za sebou zase dva dny kdy jsem špatně spal a nebylo to nic moc. Týden před tím byl skvělý a tohle bylo asi varování, že to tak rychle nepůjde. Trošku jsem začal něco dělat a myslel si, že všechno zase hned půjde. Jako bych to neznal. U doktora jsem byl dnes asi hodinu a bylo to docela fajn. Bavili jsme se i o tom, co dělat, aby se nemoc už navrátila. Citalec budu brát déle - dávka se bude postupně snižovat na udržovacích 10mg. Co mě potěšilo je, že prý existuje něco podobného, ale na přírodní bázi - výtažek z třezalky. Takže později by šlo možná nahradit Citalec něčím "přírodním" - jen si nepamatuju ten název. Taky se chystám na rozbor prvků ve vlasech - ukáže to co se dělo v organismu za posledních pár měsíců. Byl jsem zvědav co na to řekne doktor a zase mně trochu potěšil. Z hlediska nemoci to múže něco ukázat a samozřejmně nemusí. Ale protože psychika a fyzický stav organismu souvisí mohlo by to naznačit, co mi v "kritických obdobích" chybí, protože problémy mám vždycky v zimě. Jinak léčba bude pokračovat stejně - jen jsem si nechal napsat slabší Neurol - ty silnější tablety se blbě půlí a časem by měla spotřeba klesat až zmizet. Vůbec jsme toho dnes ohledně příčin nemoci, důsledků a vůbec všeho kolem nemoci probrali dost a dost. Jen nevím jak se budou v práci příští týden tvářit, až jim řeknu, že další kontrolu mám až 6.3. a do té doby ještě nebudu fungovat. Možná si nějakou práci vemu domů, ale těžko říct jak to budu zvládat. po víkendové zkkušenosti vím, že musím opravdu opatrně. Není to sranda a kdo to nezažil těžko to pochopí. Měj se a drž se.

Luboš
4x

Souhlas. Zaujal mne ten rozbor vlasů, kdo to dělá?

Jarmila
1x

kdo dělá ten rozbor vlasů? Můžete mi odpovědě[email protected] děkuji

Martina
3x

Ahoj,tak jak se vede?Já stejný,zítra se zase povezu z práce autobusem:-))).Už se těším.K tomu doktorovi určitě půjdu.A jak se vede s tím slabším Neurolem.Ten já brala na radu lékařky před tím,než mi neuroložka předepsala Citalek a nijak mi nepomohl.Tak dej vědět,já jdu teď chrnět,už je dost pozdě.Zatím ahoj a měj se fajn:-)))

Moon
5x

Ahoj,daří se docela dobře. Předminulý týden byl šílený, minulý týden (to jsme si začli psát) byl naprosto skvělý a tento je trošku horší. Ale to už jsem ti psal. Největší problémy mám momentálně se spánkem - budím se brzy a už nezaberu. Po probuzení jsme poněkud nervózní a to platí i když jdu spát odpoledne. Pozitivní je, že i když nemám moc chuť k jídlu dá se to překonat a shodil jsem jen málo (asi tolik co jsem nabral během prosince). Když mě "to" před 5-ti lety potkalo poprvé zhubl jsme na asi 61kg a to měřím 180cm. Vždycky jsem byl "žížala", ale tenkrát to bylo ...... Se slabším neurolem to jde. Celkem beru za den 1mg, takže postupně ubírám (max.jsem měl 1,5mg a asi tři dny 2mg). Před spaním zkouším Meduňkový čaj s medem a hlavně se snažím být v klidu. V neděli bude mít dcera narozeniny takže se sejde spousta lidí - tak jsem zvědav co to se mnou udělá. Zatím nemám na návštěvy moc náladu. Když měl před třemi týdny narozeniny syn, myslel jsem že se zblázním. Za doktorem určitě běž, samo se to nespraví. Na netu jsem našel server www .internetporadna.cz. Dá se tam poradit s lékaři a psychology. Zkus se podívat. Jo a ten přírodní lék (výtažek z třezalky) se jmenuje Jarsin. Ale každý reaguje na různé léky jinak, to už sama víš. Měj se a užij si víkend - bez cestování autobusem. Ahoj.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce