Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Moon

No jo, zítra bude malá zkouška odolnosti. Doufám, že to bude lepší než při minulých narozeninách před třemi týdny. A naštěstí poslední dítě (máme 3) má narozeniny až v červenci. A v létě jsem ještě nikdy problémy neměl. V podstatě teď už mám jen obavy co bude v práci. Dělám v malé firmě (7 lidí) a když vypadne na takovou dobu jeden tak je to sakra znát. Navíc teď začátkem roku míváme nejvíc práce. No snad to dobře dopadne. Teď nás čeká koupání, krmení, pohádka a zahnání prcků do postele. Takže normální večer. Asi to znáš. Měj se.

Lada

Marti mohu se zeptat?Ty bereš teAhoj Marti ty bereš ten citalec,a jak ti po něm je je ti líp?děkuji n citalec?A jak ti je po něm?děkuji

Martina
1x

Ahojky,tak to je pěkná nálož-tři dětičky.My máme jednu slečnu,teď jí bylo 11 a myslím,že to bohatě stačí:-))).Vydá za pět dětí.Tak jsem dneska od listopadu poprvé vyrazila mezi lidi.Byli jsme v Praze v Letňanech,trošku po nákupech.No,než jsme vyjeli,tak mi bylo ouvej,jak mi bude,ale pohoda,cestou to ze mě spadlo a taky svítilo sluníčko a byl pěkný den,takže sem to zvládla dobře.Trošičku sem pak,když jsme dorazili domů byla unavená,ale na druhou stranu šťastná,že sem to zvládla.I když-úpně ono to ještě nebylo.Tebe zítra čeká taky zkouška,co?Ale bude to v pohodě,uvidíš.Moc ti to přeji.Úplně sem zapoměla poděkovat za odkazy z minula,co jsi mi psal-na ty stránky.Díky.Já si jdu udělat kafčo a v bedně nic nedávají,tak se půjdu projít s naším pejskem.Zatím se měj fajn,ať se vám vyvede oslava a pevné nervy:-))).Ahojky

Martina
2x

Úplně sem zapoměla-na práci nemysli,vím,že to moc nejde,ale zdraví je přednější.Nikdo nám ho nevrátí,když o něj příjdeme.Čauky

Moon
6x

Ahoj, mas pravdu zdravi je jen jedno a prace neni zajic... Moje nejvetsi chyba byla, ze jsem se hned na zacatku nevykaslal na vsechny pracovni povinnosti a diky tomu jsem ztratil min.3tydny, mozna mesic. Ted jsem mohl byt dal a mozna uz zase i v praci. Jenze jsem si rikal - uz to znam, nemam to poprve, to nejak dopadne. Jo a dopadlo. Loni jsem se do prace vracel po 6-ti tydnech, ted to vypada na nejmin 9 tydnu a to si tim nejsu vubec jisty. Snazim se na to nemyslet, ale.... Jo s detma to je narez. Nejen ze mame tri, ale vsechny jsou maly - 5let, 3,5roku a 1rok. Takze porad veselo. To ze jsi zvladla nakupy je super. Presne takhle to znam. Nejdriv ma clovek pocit, ze nic nemuze zvladnout. Pak to pomalicku jde a najednou zjisti, ze se da radovat i z uplnych malickosti. Jen clovek nesmi cekat, ze nastane "zlom" a hned vse bude jako driv. A je taky potreba mit kolem sebe lidi, kteri na tebe nehledi jak na simulante, ale lidi, kteri te pochopi. A to ja nastesti mam - zejmena manzelka je skvela - no predstav si mit roma tri prcky a jedno "pako". A slunicko je nad vsechny leky. Jak prijde jaro vsechno je hned veselejsi. Za chvilku zacnou chodit gratulanti tak se jdu pripravit. Mej se. P.S.Jsem moc rad, ze jsem te potkal......

Martina

Ćauky,tak jak proběhla oslavička?Všechno se povedlo?Díky,že vždycky hned napíšeš,je to docela dobrý,mít takhle někoho,kdo se pere se stejnýmy problémy.Četla sem tady různé příspěvky,teď naposledy,tan co je hned po tom tvým a to je tedy něco,nějaká zoufalkyně!!!Zítra zase do rachoty-ach jo,doma bylo líp.Sedím navíc na dispečinku sama a to mě nebaví,já si ráda popovídám,takže to je pro mě taky terno,od ráno do třech hodin čučet v kanclu.Dřív sem pracovala na plicním-soukromá ordinace a tam prošlo za den plno lidí,takže to uteklo a člověk si alespoň pokecal.Zase tady mám klídek,ono si nevybereš:-))).Ty vaše dětičky jsou opravdu mrňousové,naší Lucce je 11,tak to už je celkem pohoda,ale říká se,čím větší,tím větší starosti.No,ráno zase ten můj oblíbený autobus:-))).Domů jedu naštěstí autem,jdeme na 11ti letou prohlídku,takže zpáteční cesty budu ušetřena:-))).Alespoň tak.A co ty,už víc jíš?Já se snažím,už i chuť je větší,tak snad zase naberu zpátky,to co jsem shodila.Tady kolem už všechno chrní,tak půjdu taky,zase se ozvu.Taky sem ráda,že jsem na tebe tady narazila,doma je to OK,berou mě takovou,jaká sem,ale tohle psaní je dobrý:-))).Člověk se tu vypíše z pocitů,které v sobě drží i přes to,že je má komu sdělit,je to jiný...Tak ahojík a písni zase.Martina

Moon
1x

Oslava proběhla docela dobře. Ještě to není úplně ono, ale ve srovnání s oslavou před třemi týdny to bylo výborné. Měl jsem jen obavy, že si budu muset zvít vím neurolu, ale kupodivu nebylo třeba. Už den předtím jsem zase mírně ubral a v neděli to taky stačilo. Takže jsem na 0,75mg na den. 0,5 ráno a 0,25 odpoledne (navečer). Co se jídla týče je to podobné jako všechno ostatní - není to úplně ono, snažím se jíst po menších částech častěji a myslím, že to bude taky dobré. Navíc to co jsem shodil, bylo jen to co jsem nabral během podzimu a zimy. V létě jsem měl dost pohybu (kolo, občas zahrádka) a pak nic. Příjem zústal stejný, výdej se snížil a už to pomalu lezlo nahoru - aspoň jsem měl rezervu. Problémy s psychikou mám vždycky v zimě - je to i počasím a možná i nedostatkem pohybu. A mám taky vyzkoušené, že když nemoc odejde nastane "jojo" efekt - vždycky jsem nabral víc než jsem shodil. Ale ne o moc. A při mé hmotnosti to není problém. Jinak mi bylo i z jiného zdroje potvrzeno, že bych měl u nějaké minimální dávky AD (10mg) zůstat déle, protože se nemoc vrací - z důvodu prevence. To, že jsi v práci samo ti nezávidím. Taky mám radši kolem sebe lidi (když jsem zdráv) - a protože všichni (až na šéfa) sedíme v jedné místnosti, tak je to docela dobré. V týdnu půjdu "odevzdat" vzorek vlasů - tak jsem zvědav co z toho vyjde. A taky se budu stavovat v práci - tak snad pochopí, že návrat se ještě trošku odkládá. To, že tě bereu doma takovou jaká jsi je největší pozitivum a možná i ten nejlepší lék. A ten poslední příspěvek je opravdu hrozný. Ale už pro mě není tak nepochopitelné, že se někdo dostane až na hranu (nebo spíš za ni). Uvidíš co ti řekne "psychouš", ale myslím si, že ty postupné krůčky a malá vítězství jsou díky Citalecu. Zabírá postupně a optimálního účinku dosahuje (podle letáku) až po třech měsících. Nejsem příznivcem přehnaného zobání bobulí (i rpoto jsem rád, že mi ubývá neurolu), ale někdy to jinak nejde. Měj se a já zase napíšu.

věra
2x

Dobrý den. Užívám také citalec. Prosím vás o sdělení kam a kolik vlasů předáváte. Děkuji předem za vaší odpověd.

Mool
4x

Laboratoř Biomol...

věra
1x

vis kde ta laboratoř má sídlo? zdali možno poslat i barvené vlasi?díky předem za odpověd.

Icik
5x

Ahoj lidi. Po měsících jsem se sem vrátila počíst si , Citalec taky beru a Lexaurin na paniky úzkosti. K psychiatričce chodím pro léky a už jsem i objednaná k psycholožce, protože cítím, že sama fakt situaci nezvládnu. Patlám se v tom 5 let. Chci vás pozvat na další čtení a diskusi . ht tp://www.help24.cz/forum/lis t.php?f=1&a=2&t=110553 Je nás opravdu hodně. Ahoj Icik

Icik
1x

http://www. help24.cz/ Teď snad už bude odkaz fungovat.

Moon

Mam hledat v diskusich, nebo se pohybujes o na Chatu? Diskuzi je tak nejak moc a tezko se v nich orientuje, kdyz tak nikoho neznas.

Moon
1x

To byla otazka na Icik a help24. Moon.

kvitko
1x

Léta bojuji se stavy úzkosti, pocit samoty, prázdna. Vím že tomu tak nebylo a není, ale to co je ve mě je silnější. Dověděla jsem se, že s tím nic nenadělám, že je to tzv. emoční nevyzrálost. Sešlo se mi více nepříjemných faktorů najednou a tak mi začalo docházet, že tuhle situaci sama nezvládnu. Jak jsem psala, po letech různých trablů jsem zašla k lékařce - obvodní. Předepsala mi CITALEC. Beru jej 5 dní, takže nepociťuji zatím zřejmě nic, ale už jen ten pocit, že mi třeba něco pomůže a že bude zase nějaká radost ze života. Chtěla bych se zeptat, i když jsem si zde přečetla názory a poznatky z léčby, opravdu lze tyto léky vysadit a to úplně, nějak se mi tomu nechce věřit a taky mě přepadají výčitky, že jsem do toho neměla jít. Strach z jakéhosi omezení, i když tak jak žiji dosud, tak už nechci. Neustálý stres, podceňování se a šílená úzkost, pesimismus, obavy z toho co bude, celkově špatná nálada, i když veselá být umím. Mnoho lidí z okolí vůbec netuší, navenek prý působím pravým opakem. Budu ráda za pár vět.

Moon
5x

Ahoj, jestli beres Citalec 5 dni tak sejte nebudes pozorovat zadnou zmenu. treba u me se to po zacatku brani Citalecu vzdycky spis zhorsilo. Zlepseni prichazi postupne a pomalu. Necekej, ze si vemes pululku a budes OK. Vycitky, ze jsi do toho sla vubec nemej. Byo by to stejne jako mit vycitky, ze jsi si nechala zlomenou nohu dat do sadry....... Na zacatku jsem mel stejne obavy jako ty. Kdyz jsem se lecil poprve pred 5-ti lety bral jsme Citalec 5mesicu a uplne jsem vysadil. Na obcasne problemy jsem mel tentkat Xanax - krabicka me vydrzela tri roky. Vubec jsme necekal, ze by se to mohlo vratit. Loni, po ctyrech letech, to prilslo znova. Lecba byla v podstate uplne stejna a leky jsem zase vysadil (vzdycky postupne). Letos to prislo bohuzel znova a i davka Citalecu je tentokrat vyssi - misto 20mg beru 30mg. A rpotoze se nemoc vraci tak zustanu na min.davce - 10mg dlouhodobe. Ne z duvodu lecby, ale prevence. A to ze navenek pusobis naprosto otevrene a v pohode je normalni.Jsem podobny typ. Mej se a neboj - bude lip! Moon.

kvitko
5x

Tak snad, dík za písmenka! Dnes mi není moc fajn, asi se sbírají účinky, vnitřní třas a celková slabost, chvění. Stále si nejsem jista zda jsem neměla ještě bojovat sama se sebou. Mám strach z jakéhosi omezení tímto lékem. Dostala jsem ještě neurol, ten zatím neberu. Úzkost přichází hned jak ráno otevřu oči, ten svíravý pocit. Tím že musím do práce, se to pak částečně upraví, ale během dne se pocit úzkosti dostavuje v různých intervalech, podle myšlenek, situace, atd. Začarovaný kruh, nikdy jsem však jak se říká nepadla tak, abych už nemohla dál. Pořád se to dá zvládat.

foll

Koupím neurol,xanax nebo citalac nezůstalo někomu něco? [email protected]

Moon
1x

Pro folla. Mám sice nějaký Neurol, ale jen pro vlastní potřebu. A i kdybych měl víc než potřebuju tak bych s tím určitě nekšeftoval. Když máš problém řeš ho s lékaři, jestli si závislý (a já myslím že jo) tak je to na pořádné zamyšlení a urychlené řešení. Ostatním napíšu určitě brzo jak se daří...Moon.

Beruška

Ahoj ,četla jsem tvuj problém a nedalo mi to ti na to reagovat.Já jsem taky brala tyto prášky a doužívala jse celou krabičku .Po doužívání jsem zašla za prak.lékařkou že je chci vysadit a chci pouze nějake které mužu užít když mi bude nejhuř.Předepsala mi hořčík ,vápník a NEUROL.Každy den užívám vap+hoř a v záloze mam neurol je mi fajn za 2 .měs.jsem užila pouze 1 prašek a okamžitě zabral je to fajn mít něco po ruce a vědět že to zabere a mužu ti říct že budeš klidnější.Drž se a udělej taky na sobě pokus máme to v hlavě tak to vižeň.

Lada

a jak je ti ted bereš ten citalec?

Icik
1x

Na Chatu jsem ještě nebyla, ale chodím denně na diskusi. Jsme všichni stejní, nemocní s úzkostma a depresema. Dá se tam vyhledat hory informací v historii, nebo jednoduše založíš téma a hned vidíš odpovědi. Tady je to takové pomalé a roztříštěné. V prosinci jsem Help našla, nikoho neznala, začala odpovídat, pak se i ptát a moc mi to pomohlo. Nejsem propagátorka, ale fakt mi tam debatou nasměrovali k psychiatrovi a k léčení. Zkuste, sami uvidíte. Ahoj Icik

Stenly
2x

Mám obdobné problémy jako jsou zde uvedeny od ostatních. Dnes jsem narazil na něco zajimavého ve spojení s Ca a MG. Měl jsem před dvěma dny silný atak. Pátral jsem na vlastní pěst a dopátral se zajímavého výsledku. Zde je odkaz na stránky, třeba to někomu pomůže. http://www.zbynekmlcoch.cz/info/neurologie/latentni_tetanie_lecba_priznaky_priciny_vysetreni_pojem_porodnicka_ruka.html Mám za sebou dlouhou léčbu. začátek Novopasit potom Seropram a nyní Welbutrin. Ze začátku jsem přišel na to, že na to funguje banán nebo tableta hroznového cukru. Novopasit jsem bral jenom kdyřž jsem cítil, že to na mě leze. Zabíral dobře. Potom mi psycholožka napsala seropram, pozor zabírá až po 14 dnech, ale zjistil jsem, že mě ubíjí jinak. Nezájem o nic o sex a neměl z ničeho radost. Welbutrin pravý opak, ale už to beru asi dlouho a doktorka říkala, že je třeba změnit medikament. Uvidím co z toho vyjde. Skusím říct doktorce o možnosti tetanie, protože příznaky posledního ataku tomu dost nasvědčují. Viz WWW. Třeba to někomu pomůže, protože doktoři hledaj rakovinu a další nemoci, které znají a nechtějí si moc namáhat hlavu.

Moon

Nazdarek, kampak jsi me zmizela? Momentalne jsem opet ubral Neurolu - uz jen 0,5 rano. Pristi tyden si snad vemu nejakou praci domu a zkusim co to se mnou udela. Jsem z toho nervozni, ale doufam a verim, ze to pujde. Napisu zase vic a ozvi se.

Martina

Ahojky,nějak sem se zasekla,ale už to napravím.Dneska jsem navíc přišla o švagra,sestra bydlí v praze,ráno volala,že zemřel,takže je to smutný,tam to ale bylo očekávané i když se úplně nevědělo,jak bude jeho nemoc pokračovat.Měl rakovinu krční mandle,dva roky bojoval a takhle mizerně to skončilo.Bylo mu 42 let.Další smutná rána,ale nemůžeme se z toho hroutit...Nechci o tom už ani víc psát.Takže koukám,že pěkně ubíráš tabletky,to je dobře.SDneska jsem byla akorát po obědě u toho"psychouše",takže jsme si popovídali.Řekl mi,že to nebude typická deprese,ale sociální fobie a že toho celkově v populaci hodně přibývá a že nedokážou říct,čím to je.Nechala mi ten Citalec,tak jak ho beru a za měsíc mám přijít na kontrolu.Víc o tom napíšu zase příště,musím ještě vyřídit něco se sestrou,zatím se měj pěkně a písni.Ahojky a drž se!!!

Moon

Tak nějak nevím jak začít. Na to co jsi napsala se těžko hledají slova. Takže snad jen oblikátní, ale všeříkající "upřímnou soustrast"................. Já jsem byl v úterý odevzdat vzorek vlasů na rozbor a taky jsme se stavoval v práci (příští týden to chci trochu zkusit). Zvažuju i spolupráci s nějakým psychoterapeutem. Otázkou je jen na koho natrefím a taky co to bude stát. Ale mám to v plánu až se zase zaběhnu do "normálního" života. To, že lidí s psychickými problémy přibývá je asi důsledek "naší doby". I když si myslím, že dřív jich (nás) bylo taky dost - jen se o tom tolik nemluvilo a lidi se báli k tomu přiznat. Zatím ahoj. Moon.

Lenka
2x

Dobrý den,vždy jsem si myslela,že jsem silná ženská a že zvládnu vše!!!!I když mi před 22 lety odešla maminka a před rokem a půl tatínek. Ale to jsem nevěděla,co mě čeká a co mě totálně položí.V lednu tohoto roku mi totiž zemřel můj 20 letý syn.Jinak zdravý a zemřel na náhlé selhání srdíčka. Doma 10 měsíčního chlapečka a holčička je na cestě. Držela jsem se tři týdny a pořád myslela,že vše zvládnu.A pak to přišlo....šílená úzkost,deprese.Dva týdny beru citalec a je to snad ještě horší!!!!Už se i bojím vycházet z domu.Vadí mi komunikovat s lidmi.Nejradši jsem sama,zavřená v pokoji.Zítra jdu na kontrolu a bojím se to říct,aby to nevypadalo,že se snad na něco vymlouvám.A pořád doufám,že mi něco pomůže.

Martina

AHOJKY,DÍKY MOOOC.Jsem konečně doma z rachoty,hurááá pátek:-))).Ale moc do smíchu mi není:-(((.Byl to ošklivý týden a ten příští bude stejný...... Tak se vrátím k té mé včerejší navštěvě psychiatra.Měla jsem z toho strašnou hrůzu,ale už v čekárně to ze mě nějak spadlo,seděla tam holka,ještě mladší než já,náhodou mi přišlo,jako by to byla moje sestra,byly jsme si dost podobné,taková náhoda.Takže mi nějak došlo,že v tom nelítám sama,myslela jsem i na tebe a prostě sem to vydržela a udělala jsem dobře.eště navíc sem zjistila,že lékaře znám,bydlel tady kousek od nás a potkávali jsme se při venčení pejsků,takže sem si s ním opravdu dobře popovídala,neměla jsem žádné zábrany a řekla jsem všechno,jak to cítím.No,jako závěr mi napsal smíšená úzkostně fobická poruch se znaky sociální fobie.Ta soc.fobie je ten strach z velkého davu lidí,jízda autobusem atd...Ponechal mi ten Citalec,jak už jsem ti psala a přidal mi Neurol 1.0 a když prý budu mít pocit úzkosti před něčím,co mi vadí,tak řekl ať zkusím tak čtvrtku,nebo půlku toho Neurolu.Zatím jsem ho ještě ani neotevřela.Budu silná a zkusím se ho nedotknout i když dneska mi zrovna bylo nějak úzko skrze to,co se stalo v rodině.Přesně jsem cítila,jak mi to tíží na dušičce,ale raději sem se vybrečela...No,já se zase ozvu,musím jít zavolat tu naší rozáru domů,jezdí venku s klukama na bruslích,tak abych jí nehonila někdy ve tmě.Zatím se měj fajn,hezký a klidný víkend a já se zase ozvu.Ahojky Martina

Icik
3x

Ahoj lidi, Martino tobě taky upřímnou soustrast, je to hrozná rána, ikdyž jste to čekali. Já jdu k psycholožce se svýma úzkostma a fóbií z lidí v pondělí. Citalec beru měsíce, myslím si že jsem lepší, ale potřebuju probrat tu svou úzkost, když mají přijít naši, nebo dospělé dcery s přítelem na návštěvu. Vyděsila mně věta že máš jen brát léky a že holt je v dnešní době hodně soc. fóbií. Já bych být tebou chtěla znát, jak situaci začít zvládat. Beru Lexaurin, když musím někam mezi moc lidí - jako vy Neurol. Zabere mi skvěle, celý den pak funguju. Ale : Na krabičce mám napsáno silnou fixou Pozor návykové!!! Protože tyhle pilule suprově pomáhají a chce se nám je vzít častěji. Jsem ráda za každé předávání zkušeností. Mějte se fajn . Icik

kvitko
2x

Ahoj, myslíte že na úzkosti stačí jen anxiolytikum, NEUROL atd. Pořád mi vrtá hlavou, jestli jsem neměla začít právě jen tímhle a ne hned antidepresivy, CITALAC. Neurol jsem brala vždy když jsem potřebovala momentálně ven z úzkosti, která mě přepadala v různých situacích. Hlavně to souvisí s pocitem samoty a prázdna, naopak od toho co se zde většinou popisuje, mnoho lidí, autobus.... to mi nevadí, lidi potřebuji. Jak se vracím domů, je zle. Stísněnost, prázdno, najednou není pro co existovat. Ten neurol mi kdysi lékařka napsala tuším 2x denně, ale já jej vzala jsem při potřebě třeba 3x za týden, jen v nutných případech, když se do očí draly už slzy a bylo to nevhodné. I v práci, když to přijde, většinou to přinese nějaká vzpomínka, myšlenka, lítám v tom. Přemýšlím jestli jsem jej neměla brát tak jak mi jej naordinovala, i třeba 5 týdnů, jak se píše. Třeba bych to dokázala i tak. Třeba a nebo taky ne. Nevím. CITALAC 10 beru teprve 9 dní, takže čekám co se bude dít dál a doufám, že už brzy pocítím, úlevu, osvobození. Můj problém zní - nezvládám emoce. Budu ráda za odpověď, radu co s tím dál.

Moon
1x

No to se nám ta debata pěkně rozvíjí. Zkusím to vzít postupně. Martino, když si jednou za čas vezmeš Neurol nic se nestane. Jen ti pomůže. Už jsem ti psal jak ho beru. I když jsem přes rok v pohodě tak si ho občas vemu. Na druhou stranu - čím míň léků člověk potřebuje tím lépe. Icik psala, že by chtěla znát příčinu sociální fóbie... To je ale spíš otázka pro psychologa, nebo psychoterepeuta - a stejně se odpověď bude hledat těžko. Kvitko - pokud máš problémy dlouhodobě, tak ti jen Neurol nepomůže. Ten jen mírní příznaky, ale neřeší příčinu. Je to jako si myslet, že angínu vyléčíš paralenem. Snížíš si horečku, ale angína zůstává. Jestli bereš Citalec 9 dni tak máš ještě čas než pozáš nějaký výsledek. Ono to docela trvá a možná že dostaneš i přidáno. Nevím je to individuální. Vždycky když jsem měl a mám tyhle trable tak dostanu Citalec a Neurol. Teď momentálně si beru 1 Neurol ráno (0,5) a ještě asi nějaký čas ráno budu. Zvlášť při návratu do práce. Citalecu mám 30mg a asi dlouhodobě zůstanu na 10mg.......Budí se nám prcek, musím končit, ale zas se ozvu.

kvitko
1x

Děkuji za reakci na moje dotazy.

Martina

No,rozrůstá se to pěkně Moone:-))).To je dobře,budeme si tu pěkně diskutovat.Píšeš,že bereš toho Citalecu 30 mg.Není to moc.Já mám 20 mg,ale četla sem na letáku,že se podává až do 60 mg denně.Neurol sem zatím nevzala,teď mě tři dny v kuse bolí palice a cítím trošku úzkost,ale to je tím švárou.Myslím,že kdybych v sobě neměla Citalec,tak mě to položilo,zatím to překonávám,jak to jen jde,ale je to těžké.Musím pořád dělat nějakou práci,abych měla myšlenky někde jinde,ale stejně se mi to všechno pořád honí hlavou.Život umí přichystat samá překvapení a je na nás se s nimi vyrovnat.Chtěla sem se tě zeptat na tu analýzu z vlasů.Co všechno se tím dá zjistit?A to sis zařídil sám,nebo lékař ti to doporučil.Sem ráda,že už chceš zkusit práci,ale nezapomeň,práce není zajíc:-))),ta ti neuteče a ráda na tebe počká.Takže pěkně pomaloučku.S tou sociální fobií je to přesně,jak si řekl,těžko na to odpovídat.Asi je to dost složité i pro odborníky a myslím si,že je to tím,že každý člověk je originál a svůj.Každý má jiné prožitky,jinak reaguje na nástrahy obyčejného života,jinak se s tím umí nebo neumí vyrovnat.Kdyby to bylo u všech stejné,bylo by to určitě jednoduché i pro lékaře určit,čím to vlastně je,že někdo této nemoci propadne a jiný ne.Takže hlavy vzhůru a ozvěte se.Já musím jít trošku něco poklidit a pojedeme za babičkou.Holka je na treninku,za chvíli budou s tátou doma,tak ať to stihnu:-))).Zatím ahojky Martina

Moon

Jo s tou praci se uvidi. Loni jsem z toho mel taky obavy a slo to docela rychle. Tak snad se to zase povede. Uz jsem se na to chystal a vcera me vypadla plomba ze zubu. Za normalnich okolnosti banalni zalezitost (teda skoro banalni), ted jsem z toho nervozni. Nervozni bych z toho byl i normalne, ale ....... zase takova drobnost v nepravou chvili. Takze v pondeli pujdu k zubari, pekne si to "uziju" a uvidim jak to bude dal. Uz i zena me vyhani do prace. Ma pravdu, uz je skoro na case. Jinak jsem nakoukl i na hepl24. No da se tam dost docist, ale jsou tak i "radci jak svina". Rekl bych - doktori amateri. Ono vubec na netu je spousta peknych blafu a obcas se v tom zorientovat je problem. No nic jdu pomoct s vecernim ritualem. Zitra budu mozna doma sam, tak piste budu mit cas na odpovedi.

kvitko

Nemohla bych poprosit o emailové adresy, rozebrala bych problém i trochu více.

ILada
Moon

Zridil jsem si e-mail jen pro vas, kolegove [email protected] ta k piste Moon

Martina

Pište sem,Moone,když už se to tak rozjelo:-)))Martina

Moon

To vis, ze budu psat sem. Ale jestli chce nekdo neco rozebrat vic soukrome tak proc ne. Jeste k tomu rozboru vlasu. Dostal jsem se k tomu tak, ze manzelka meho sefa ma firmu zabyvajici se alternativni medicinou a poradenstvim. Ve vlasech se pri jejich rustu ukladaji stopove prvky a tak lze i zpetne zjistit "co se delo". Navic pokud je tele nejaky problem da se takto odhalit driv nez opravdu nastane v plne sile. Podivej se na www.biomol.p l, nebo si proste do vyhledavace zadej "Biomol". Treba rozbor krve a moci ti da jen obrazek momentalniho stavu. Mluvil jsme o tom i s doktorem (psycho) a ten rikal, ze to nemusi byt k nicemu, ale taky ze nam to muze naznacit co se deje. Pry bude rad za kazdou dalsi informaci. Premyslel jsem o tom uz loni, ale kdyz uz me bylo dobre tak jsem se na to vykaslal. Letos to vsechno jde nejak pomaleji a tak bych rad zkusil "vsechno". Tyhle problemy mam vzdycky v zime takze je mozne, ze me v tele opravdu neco chybi - a fyzicka a psychicka pohoda uzce souvisi. Taky je mozne, ze me zacne chybet pohyb. Nekde jsem cetl, ze pri sportovani se uvolnuji latky, ktere prospivaji i mozku a brani naruseni rovnovahy - neni pohyb a pak jsou z nas "paka". Musim si vymyslet nejakou sportovni aktivitu i na zimu. Celkove si ale myslim, ze to je letos dusledek vsech moznych okolnosti. Uz jsem ti psal - mel jsem dost prace, nejen v zamestnani, skladal jsem profesni zkousky, v praci jsem resil co bude dal, dalsi veci o kterych nema cenu mluvit......... prilis mnoho stresu, zadny pohyb (porad u PC, nebo u knizek), zadny odpocinek a po vanocich to proste neslo. Moon.

Martina

No,ani mi nemluv o zubech.Mě chytla osmička a to tak,že bych nejraději bouchala hlavou o zeď:-((Bolí mě z toho i krk a ucho,ani zívat mi nejde,ale k zubaři se nechystám,to až polezu po zdi.To není má přítelkyně-zubařka i když je moc hodná.No,ale asi mě nemine návštěva u ní-bohužel.Teď mám pondělí a úterý dovču,holka má prázdniny,zítra jdeme očkovat proti TBC,tak to možná spojím se zubařkou.Ještě uvidím.Kouknu na ty web.stránky,zatím sem to prohlédla jen tak narychlo,protože jsme jeli k bráchovi na návštěvu.Tak zase napiš a ahoj.Hezký zbytek víkendu:-)))

Moon

Ja mel tri osmicky. Uz nemam ani jednu a mam klid. Dokud jsem je mel tak byly porad jen problemy....

Martina

No ani raději nemluvit o zubech!!!!Už máš plombu?Já sem se dneska neodvážila s tou osmičkou jít k zubařce,ještě počkám,ale dlouho to asi nevydržím.Bojím,bojím.Kouká,že už sem dlouho nikdo nepsal,asi píšou na mejlíka,viď?Dneska měl švagr pohřeb,takže hroznej den.......Ještě to ošklivé počasí:-((A jak jinak je?Co práce,už si si jí donesl domů?Já jdu až ve středu do rachoty,se mi nebude chtít.Ach jo.Tento týden mají děti prázdniny,tak budu závidět holce,že ráno bude spát,zatím co já pěkně v šest vstanu a pomažu pěkně pracovat.Jinak Neurol je zatím pořád celý i když dneska mi moc OK nebylo.Myslela sem si,že po něm budu muset sáhnout,ale vydržela sem,to sem dobrá,viď?Ale fakt sem měla zase pocit úzkosti,jako když mi to začalo.I bušení u srdce a motání hlavy,ale to je tím,jak se mi honí v hlavě švára a ségra(asi)???Snad to bude zase lepší.Teď půjdu hajat,zase už to tu všechno spí.Napiš a měj se pěkně.Martina

Moon

Ahoj, plomba zatím není. Zatím to nebolí (jen trochu občas) a tak jsem objednaný až na příští pátek. Včera jsem byl v práci a jak dopíšu tuhle zprávu začnu něco zase dělat. Uvidíme jak to půjde. Celkově to ale vypadá, že kromě rána už den probíhá relativně dobře. Mám z toho pocit, že už to není "depka", ale spíš nervozita z toho jak zvládnu návrat do práce a taky z toho zubaře. Neurolu beru 0,5, někdy 0,75. Je to míň než jsem očekával, takže v tomhle směru jsem spokojen. Být tebou tak si zkusím třeba 1/4 (0,25) dát, ale na druhou stranu když to zvládněš bez něj tak je to asi lepší. Četl jsem na netu jak se někteří lidi léčili za zavislosti - ale ti toho brali opravdu moooooooc. Jeden šílenec snad 10mg denně. Ale když je člověku opravdu zle tak nehledí na nic a "sežere" cokoliv co mu uleví. Chce to k tomu přistoupit pokud možno odpovědně a stanovit si max. hranici kam lze zajít (třeba po konzultaci s lékařem). Na mejlíka se zatím nikdo neozval. Kolegové mají asi jinší starosti. Tak já jdu zkusit tu práci. Měj se. Moon.

ILada

Marti prosim te jak ti je dnes? Nspis [email protected]

Icik

Ahoj lidi, já se neptala jak vzniká soc. fóbie, ale že se Martina měla zeptat, jak to zvládat.Včera -poprvé u psycholožky jsem dopadla stejně a ještě hůř. Vyprávím o strachu z lidí venku ale i doma z návštěv, jak s tím 5 let bojuju, o hrozným strachu , že zase muž půjde do herny hrát na automatech, o úzkostech z toho strachu a ona na mně vyrobila posudek, že jsem zdravá. Tak mi pověděla poté psycholožka, která zas tak úplně o mém zdraví přesvědčená naštěstí není. Dala mi další Citalec a návštěvu za měsíc. Nechci neschopenku, chci nabýt sebevědomí a zvládnout jet do Glóbusu nakoupit. Je mi 46 a nejsem hypochondr. Na Helpu je dobrý vyhledávač, když potřebuju o něčem informaci a diskuse tam je rychlejší. Lidi se tam ale mění a ne každý je slušný, to je fakt. Sem než najedu...to trvá. Mějte se dobře, vlezu sem častěji, ale druhý den jsem naštvaná na sebe, jaká se mi dostala terapie. Moc jsem se chválila, že cvičím jógu, relaxační dýchání umím, učím se anglinu, chodím do divadel. Zapomněla jsem říct, že teď 4. měsíc skučím zalezlá doma. Zdravím Icik

kvitko

Jako bych věděla o čem píšeš, jen ten strach z lidí, to se mě netýká. Lidi potřebuji. U mě je to úzkost, šílená úzkost. Až bolí. Samozřejmě vím z čeho to pramení, všechno se mi zpětně vybavuje, uvědomuji si věci, čím to začínalo. řekal bych že to to taky hodně dáno povaho, být tak flegmatik, jsem v pohodě. A to vše až jsem začala brát léky. Až jsem učinila to rozhodnutí. Najednou se začaly sbírat ty střípky. Neustále ale vidím to, že jsem to měla zvládnout sama. Ani po 12-ti dnech ještě nic znatelného necítím. Možná jen nepatrně, nevím. Asi dvakrát za to období jsem byla nucena sáhnout po neurolu, jen 0,25 a nárazově, spolehlivě utlumí. Bylo mi zle, smutno.... Uvidíme. Žádala jsem sice o mejlovku, ale zatím jsem nějak nestihla napsat. Všem držím pěsti a buďtě rádi, že máte rodiny, já ji úplnou nemám. I v tom je dávný původ mojich problémů. Léta se rozpadala a já ji vší silou držela pohromadě. Teď to mám. Ale mám děti. Přesto pociťuji prázdno a samotu, nesnáším to. Léky beru jako momentální záchranu, takhle už se nedalo. Zaberou?????

Martina

Kvítko,Citalec určitě zabere,ale dvanáct dnů je strašně krátká doba.Já sama sem pcítila malou úlevu snad až po měsíci a den ode dne je to lepší.Také mám připsaný od psychiatra Neurol,ale zatím jsem ho nepoužila.On ten účinek nastupuje opravdu pozvolna,ale věř,že se dočkáš a bude to lepší.I když na druhou stranu,třeba to není to pravé ořechové.U mě,první týden braní bylo peklo,začínala jsem na půlce tbl.denně a po týdnu jsem najela na jednu celou.A to bylo úplně šílený,byla jsem jak vjiné kůži,plačtivá-pro nic za nic,cétila jsem neklid,ale začalo se to opravdu postupně zlepšovat a cítím,že to bude dále ještě lepší.Teď to bude dvaměsíce,co léky beru,tak uvidím,mám pan.ataky a úzkostnou poruchu a tam ten účinek opravdu nastupuje prý až za delší období,tak tři měsíce.Držím pěsti a věř,že bude líp.máš štěstí,že ti nevadí lidi,to já mám zase ráda svůj klid i když sem byla vždycky společenská a nikdy sem problémy s lidmi neměla.Mě opravdu vadí konkrétně jen obchody a autobusy.Tak zase napiš,ahoj.Martina

Moon

Ahoj, Martina má pravdu. Nástup účinku je pomalý a u někoho to ze začátku situaci ještě trochu zhorší - moje osobní trojnásobná zkušenost. A taky se pokaždé nepodaří napoprvé trefit lék, který je pro danou osobu tím pravým. Já jsem měl v tomhle ohledu štěstí. Jinak ještě vzkaz pro Martinu ohledně Neurolu - když si ho vezmeš občas tak se nic neděje. Je to asi stejné jako když si dáš Brufen na bolení zubů.... jinak platí vče co jsem napsal. Včera jsem trochu pracoval - docela to šlo i když dodělávám zrovna docela složitou a pořád se měnící zakázku. Vlastně je dobře, že jsem to nestihl dodělat, protože bych to musel překopat komplet. A ještě jeden postřeh. Hodně často mají psychické problémy lidé, kteří navenek působí naprosto bezproblémově, otevřeně, baví ostatní....... a uvnitř je něco špatně. Mějte se. Moon.

kvitko

...ano tak tohle sedí, bezproblémově, otevřeně. Uvnitř to bolí, něco je špatně. K lékařce jdu v pátek, k obvodní. Písla mi to ona. Doma jsem se zůstat bála, myslím takhle je to lepší, není tolik času myslet na sebe. Mějte se!

Martina

Ahojky Moone i všichni ostatní, myslím,že tomu,co se tu píše všichni rozumíme,je to boj a nic víc.Kdo z koho.Já v práci toho taky moc nenapracuji,je to pohoda,proto se mi tam tak těžko po neschopnosti vracelo.Je to sporné,ale zrovna tam vyhledávám přítomnost někoho,s kým za celý den promluvit,jelikož tam sedím jen já sama.Je to paradoxní,vadí mi plný obchod lidí a autobus,který je narvanej,už sem přemýšlela i nad tím,jestli mi spíš nevadí to,že jde o uzavřený prostor????Protože z lidí strach nemám.Když mi to začalo,ty moje problémy v polovině listopadu,tak sem ale nezvládala třeba ani návštěvy doma.Nevím,je to divné.Neurol je Moone stále zatím celý a doufám,že to vydrží.Dneska jsem byla odstranit mateřské znaménko,které jsem měla ve vlasech a vadilo mi při česání.Měla jsem z toho obavy,ale dobře to dopadlo.Jediné,co mě ještě trápí je poení.V životě jsem na to netrpěla a teď je to hrozný,sem z toho zoufalá.Dělali mi odběry na štítnou žlázu,ale tam je vše OK,sedimka dobrá,tak nevím,začalo to pocením v noci a teď i přes den.Všem je zima a já se peču,nevíte někdo,čím by to mohlo být..Půjdu hajat,tak zase napiště.Mám hned lepší náladu.Zatím pa,pa,pa,Martina

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce