Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Martina

Zdravím Vás,darebáci:-))).Tak Moone,to si vypiješ.Si přivolal zimu.Dneska v pět ráno nám holka letěla na prázdniny a mysleli jsme,že umrzneme.Alespoň že ona má krásně,teploučko,už odpoledne se čvachtala v moři.Jooo,má před sebou tři týdny pohodičky bez prudících rodičů.Jak jí závidíme.No,já se pomalu začnu psychicky:-)chystat na tu slavnou operaci,mám z toho hrůzu.Prázdniny budou v tahu,žádné aktivity,ach jo.Iciku,prosímtě,ten Citalec je fakt umrtvovák,to si piš,to ta Asentra,co beru teď je mnohem lepší:-)))Jako bych ani nic nebrala,takže jestli tě to nějak trápí,tak budeš muset změnit lék,nedá se nic dělat.Joo,to jsou starosti,co?Jéééžiši,padají mi oči,jak jsme celou noc strávili na letišti a pak cestu domů,půjdu hají.Ráno musím Lucce vyzvednout knížky do další třídy a vysvědčení.Jsem zvědavá,jak dopadne i když přibližně nám je jasné,jak na tom je.Tak zatím,jo a Iciku,nějaké fíky bych si dala.Mňam,mňam.To nám tady tedy neroste.Tak se zase ozvu,bude víc času a pište.čusík

Moon

Kdo je u tebe darebák ,babušo! Nemám moc časutak jen stručně. Co se mne týče tak mě Citalec teď ani nikdy dřín netlumí a netlumil. "Funguju" pořád stejně - dobře. Na ženské to asi působí jinak - a v tom já vám zcela jistě neporadím. No a protože musím jít hlídat prcka tak se rozepíšu až příště. Moon.

Icik

Houby nerostou, kytky mi potloukly kroupy. Zima je , k vodě se jet nedá. Chudáci lidi, co mají dovolenou v republice. Byla jsem 2x na koncertě, jednou sama, podruhé s kámoškou. Skvělý byly oba dva. Jsou svátky a já trčím doma. Praha se vylidnila, k našim na chatu se mi fakt nechce, tak jsem napekla a zvu si návštěvy. Co vy???

Martina

Ahojky,vy dva,tak počasí je fakt na draka.To Moon to přivolal.No nic,chci vám jen nahlásit,že operace se nekoná 16.7.,ale už 12.7.i,jestli bych nemohla nastoupit driv,nejak jim tam vypadli nějací lidé.No to mi udělali čáru přes rozpočet.Celý týden jsem se chtěla psychicky připravovat:-)))a oni to takhle urychlili.Bojíííím.Tak mi držte pěsti,ať to dobře dopadne.ucku máme ještě v Černé Hoře-naštěstí nemrzne tady.Mají tam nádherně,už je tam od 28.6. a pořád krásně teplíčko,žádný déšť.Jezdí na výlety.Už byla v Kotoru,Boce Kotorské a na Skadarských jezerech.To je jezero s pitnou vodou,kde se koupe,takže je nadšená.Ona je taková akční,takže je velmi spokojená No,budu pomalinku končit,jdu hodit nějaké hadříky do pračky,ať jedu čisťoučká a myslete na mě.Já se hned ozvu,jak to půjde.Budu pak 6 týdnů doma,tak bude čas.Pa,pa,pa,

Moon

Zase namám moc času, tak chci aspoň Martině popřát, aby všechno dobře dopadlo a byla zase zdravá jak ryba..... Tak hodně štěstí!!! A tím, že ti to urychlili si aspoň ušetříš stres při čekání! Moon.

Icik

Martinko, snad sem ještě jukneš. Čím dřív tě odoperují, tím dřív budeš zdravá. Budeme na tebe myslet a držet ti palečky. Tfuj, tfuj, tfuj, hodně štěstí a brzy sem napiš. Budeme netrpělivě čekat. Pa Icik

Martina

Dííííky moc,bojííím,bojíííím,ani se mi nechce jít hajat.Tak já se ozvu.Ahooooj

Martina

Halo,kde jste???Tak včera mě pustili z Liberce domů.Hurááá,to byl fofr,ale jsem hotová.Den na Jipu a myslela sem,že se nedožiji rána.Napojená,ležet jen na zádech,límec kolem krku,z krku hadici s drénem,no skvělééé.To byl můj nejhorší den v životě.Ale mám to úspěšně za sebou,sice nemůžu vůbec polykat,takže jídlo do sebe soukám s menším úspěchem.ale pomalu se to lepší.Za šest týdnů jedu na kontrolu,tak snad to bude do dobré.Jizva svědí,dělají to předem na krku a dávají ještě stranou hrtan,proto to polykání nejde.Papám pořád nanuky,aby mi to splasklo.A co vy?Konečně je hic,ale mě je to PRD platnééé.Ach jo,ach jo.Tak písněte,potvory.Ahoooj Marťa

Moon

No super. Tak přeju ať se můžeš brzo normálně najíst a ať je zase všechno OK. Jinak v sobotu jedem na dovolenou a do té doby asi ublbnu z práce.Musím něco rychle dodělat a mám posit, že si snad budu muset odpustit spánek....... K tomu jsme měl dnes "zajímavou" debatu s šéfem v práci, tak jsem z toho celý pryč. No zas to nějak dopadne. Na doktora si ani nevzpomenu . Zajdu za ním asi až koncem srpna, léky mám a aspoń uvidím co se mnou udělá tohle opravdu divoké léto. Zítra se v kanclu asi uvaříme!A kdo je u tebe potvora! Mrško jedna podivná.Moon.

Icik

Včera mi nešel net, až teď konečně. Já měla tušení, že sem přibylo psaní. A taky že jo. Marti, vítej doma, na Jipce jsi snad byla pod sedativy, koukám ale že máš dost nepříjemný vzpomínky. No, důležitý je, že to máš za sebou, vždycky po operaci je první den bídnej. Moone, před dovolenou se práce a všechny povinnosti vnucují, asi proto, abychom si to volno pak víc zasloužili. Jistě budete v přírodě, rostou houby, v pátek jsem na nich chvilku byla, odpočinete si, něco podniknete, výlety, koupání, jóóó léto je fajn. A jak je dlouho do noci světlo, všímáte si? Paráda.

Icik

Vše nejlepší k svátku Martino a napiš nám jak se ti vede. Co děláš v těch vedrech celý dny. I.

Martina

Ahojky,no včera sem vám tu oběma dlouze popsala moje bolístky z JIPU a nějak se to tam nevložilo,psalo mi to,že tam mají chybu systému,kterou odstraňují a že se omlouvají.No já myslela,že se vzteknu.Takže,nejdříve díky moc za přáníčko a jinak je to lepší a lepší.Na jipu do mě rvali sedatíva,Iciku,ale k ničemu.Já měla takovou migrénu,nic nezabíralo.Ale byla jsem statečná a vydržela sem to:-)))K mému údivu,tedy:-)Jinak,přijede nám ve čtvrtek dcérenka z Černé Hory,tak už se na ní těšíme.Jooo,jen kdyby to nebylo tak,že po hodince bych jí nejraději vystřelila nejblíže na Měsíc:-)))Jooo,dětičky.Moooc se na ní na kozu těším.Byla tam tři týdny,pořád měli pařáky,užívá si to parádně,dneska dokonce psala,že přiveze víc písku,než věcí:-)Moone,ty si užij dovču,pěkně se vyráchej s rodinkou a ať vám hlavně přeje počasíčko.Icku,kam ty v Praze chodíš prosímtě na houby?Tam se dá někde něco najít?Prý je hub dost,alespoň tady u nás,ale hodně červivé.Já to nejím,ale ráda je čmuchám,jinak z nich mám husí kůži.Tak písnu zase brzy a ozvěte se,pardálové.Zatím pa,pa,pa Marťa

Icik

Moon bude relaxovat s rodinou, snad si na nás vzpomene. Marti, nad námi 3 minutky chůze je Čimický a Bohnický les, víš. Nejkrásnější je houbičku zahlídnout a kochat se její krásou. Než jí podřízneš. A s vkládáním příspěvků sem mám jednu zkušenost. Krátkej se vloží, delší, kterýmu se člověk věnuje zmizí. To by mě trefil šlak vždycky. Pak nemám chuť znova dlouze vypisovat a jen pár slovíček vyplodím. Užij si dcerku a sama budeš za pár dní v pohodě, jak píšeš. Na víkend jedu ke kamarádce, spočítala, že už jsem u ní nebyla 9 let. Cestou zpět se stavím u našich na chatě a pak u dcery a zeťáka. TAK MOC jsem dobrá, že si troufám vyjet sama na tři dny.Uvidím. čau a poslouchej cikády, večer řáděj jako u moře. I.

alda

Ahoj všichni, pročítám diskuze a přiznám se, že mi hodně pomáhají. Mám za sebou necelé 3 týdny braní Citalecu a beru k němu i Neurol. Jsou dny kdy mi je celkem fajn a pak zase dny kdy to nestojí za nic. Neurol beru cca 3 tabletky 0,25mg denně s tím, že se snažím jej ubírat. Jsem přiznám se netrpělivý a nevím, zda Citalec je ten správný lék či není. Navíc mi připadá, že přestože Neurol beru jen minimum tak mi nějak přestává účinkovat /nemám ataky, ale spíše depresivní náladu, černé myšlenky, pocit prázdna/. Už jsem měl dny kdy jsem si Neurol nevzal ani jednou, bylo to cca 2 dny kdy jsem jej jaksi nepotřebpval, z toho pak dny kdy jsem jich zezobal 4. Můžete mi popsat vaše pocity poté co začal účinkovat Citalec? Je fakt, že když to srovnám ze stavem před třemi týdny tak jsem na to o hodně lépe. Mám jen strach, že ten Citalec neúčinkuje jak má a já "ztrácím" týdny braním, léku, který možní není pro mne vhodný. Jsem teď doma na PN, protože jedním z vlivů jež mi tento stav přivodil je stres z práce. Během začátku léčby jste po Neurolu měli normální náladu, dělali věci jako dříve, dívali se na televizi a tak? Já nejsem schopen normáního života, myslím na to co se se mnou děje, tak nějak přežívám... Díky za odpovědi

marcela

Před dvanácti dny jsem začala brát Cilatec a je mi úplně stejně jako tobě Aldo. Když jsem si vzala půlku poprvé, bylo mi na zvracení, měla jsem návaly paniky, třásla jsem se zimou, když jsem si lehla, bylo to strašný, když jsem vstala, u ničeho jsem nevydržela. Myslela jsem, že jsou to moje poslední dny, i když mě držel manžel, děti i kamarádky. Snažila jsem se přemáhat, chodila na procházky, návštěvy se mě snažily rozptýlit. Nemohla jsem vůbec spát (nebo jen 3 hodiny po prášku na spaní), nejedla jsem. Asi po deseti dnech se to trochu začalo lepšit, v sobotu jsem zažila celkem příjemný den - uvařila jsem, uklidila, šli jsme na procházku, vydržela dvouhodinovou návštěvu a ještě se dívala do jedný do rána na Chicago - pak jsem ovšem nemohla usnout. Ten den jsem také zvýšila dávku citalecu z půlky na jeden a hned v neděli jsem se dostala do stejného srabu jako na začátku. Ta změna přišla úplně nečekaně, vůbec nevím, co se stalo, jestli za to může zvýšení dávky nebo nevyspání, nebo jsem se přetáhla. Nejsem schopná ničeho, jeli jsme se najíst do restaurace a hned jak jsem si sedla, tak jsme museli pryč nebo bych tam zkolabovala. Psychiatrička mi diagnostikovala středně těžkou depresi, ale mám pocit, že se propadám hlouběji. Když se mi uleví psychicky, začnou fyzické bolesti - zuby, klouby, krční páteř - těsně předtím se mi po třech letech vrátila revmatoidní artritida. Je to normální? Depresi mám poprvé a jsem z toho úplně vykolejená. Na nic se nesoustředím, už půldruhého měsíce jsem doma z práce - a to jsem slibovala, jak se rychle vrátím.

martina

Ahojík,Iciku,tak Moon se válí někde u vody a mi se tu sušíme:-)Koukám,že nám tady přibyl nový pisatel,až bude víc času,tak mu napíšu víc.Teď jen ve zkratce.Tak sem byla konečně dnes vyndat steh z krku,no zase zážitek,nevím,jestli je to tím,že jsem zdravotník?:-)Nešlo jim to vůbec vytáhnout,sestra to rvala a nic,tak zavolala na pomoc doktora,který si s tím taky pěkně hrál.Když už jsem zvedala nohu,že ho kopnu:-),tak ječel,že už je to venku.Ach joooo,já mám na tohle smůlu.No ale přežila sem to:-)Pak sem letěla k psych.na kontrolu,měla sem přijít dnes a když sem tam splavená dorazila,tak sem zjistila,že má pro nemoc zavřeno.Léky ještě mám,takže se nikam jinam nepoženu.A co ty?Jak je?Já sem celkem v pohodě,ale jak zaleze sluníčko,je to horší,asi bych se potřebovala odstěhovat někam do veder,to mi vyhovuje.Lucka nám přijela v pořádku,jen o kapičku drzejší:-)Ale bude asi hůř.Zatím je to smíchu,ty její řečičky,co tam pochytala.Zase by jela,asi jí spojíme příští rok dva turnusy:-)No tak Iciku,pospíchám,mám vycházky,tak jedeme k babí,napiš,co děláš celé dny,jak bylo u kamarádky a tak vůbec.A´T je co číst.A novému pisateli-bude to lepší,neboj,ten začátek léčby je šílený,ale vydrž,uleví se a zase to bude OK.Viď,Iciku?Tak pa,pa,pa,Martina

Icik

Aldo, Citalec zabírá pomalu. Musíš počítat měsíce, ne dny. Proto doktoři k němu připisují Neurol nebo Rivotril, nebo Lexaurin. Když jsi doma, hledej si na netu další informace. Marti, moje řeč, narodit se a žít trošinku víc k jihu. Ráda cestuju po mapě Itálie. Ti to vyžrali. Kousek pevniny a z obou stran moře. To je vyloženě nespravedlivý. Výlet jsem zvládla s vyžebráním jednoho Neurolu v sobotu od kámošky. V pátek jsem vyjela z domova bez strachu, úzkostí, i v noci před odjezdem jsem spala ! Druhý den přišla krize. Daleko od domova, další cestování před sebou, v cizím prostředí, bojovala jsem statečně, ale před obědem jsem jí poprosila o jednu bobuli. Zobe je druhý týden, protože se složila a doktor jí je předepsal a doporučil návštěvu psych. A pak jsem byla schopná vychutnat si papání i výlet na Slapy. Pak se zase roztřásla ona - strach že jí večer přijede manžel zpět po týdnu od jeho máti. Zapila si Neurol a já povídám : Bezva. Přestaly jsme konečně kouřit a začnem být závislé na práškách. To je z bláta do louže!!! Pokračování později. Musím pryč. Icik

alda

Díky za odpovědi. Jsou normální tý výkyvy nálady? Už se mi zdá, že je to lepší a příjdou dny kdy to stojí zase za nic. Včera jsem zažil po asi třech týdnech návštěvu a bylo to hrozné, byla to sice jen hodina ale popadla mne hrozná úzkost, do toho tlaky na lícních kostech /stalo se vám to taky někdy?/, ty mám vždy jako reakci na nějakou stresovou situaci. Hlava mne pobolívá občas, ale když zažiju nějakou stresovou situaci začně my hlava od zadu brnět a projeví se to až na kořenu nosu a lícních kostech jako takové tepání. Všichni mi říkají, že to je od krční páteře, kterou jsem měl bloklou a teď mám stažené svaly. Do toho hvízdání v uších, no jsem to případ :-) Ještě prosím vaše zkušenosti z braním neurolu, jak jsem psal beru jej co nejméně, teď jsem začal prevetivně jednu ráno a jednu odpoledne, když je mi ouvej tak mám do rezervy jednu na večer. Beru 0,25mg balení. Občas mám problémy se spánkem, jsou dny kdy spím jako zabitý a pak zase příjde den kdy se probudím kolem 3:00 a ne a ne zabrat. Píšete, že účinek se projeví v řádu měsíců, ale nějaké zlepšení nějaká indicie, že to je ten pravý lék se přeci musí projevit už dříve, ne? Jak jste to poznali vy, že CItalec je ten pravý?

Icik

Aldo, úzkosti mám 5 let a výkyvy jsou stále. Někdy opravdu nemůžu chodit nakupovat a jezdit MHD týdny. Půl roku beru Citalec a podívej, jak se chlubím, že jsem byla 3 dny na výletě. 3 - 4 měsíce trvalo, než jsem si všímala pravidelných zlepšení. Vydrž ! Martinko, pokračuju . V sobotu odpoledne jsem od kámošky zajela k našim na chatu. Máti měla pro mě větrala peřinu a polštář, ale prý je nepovlékala, protože nevěřila, že dorazím. Pomohla jsem jí na zahrádce s plením, k večeři otec griloval rybu, kterou sám chytil v Sázavě. Ráno byla snídaně v zimní zahradě o několika chodech - jako v hotelu. Naši si potrpí na stolování. Úprava zahrady mi dělala moc dobře, do půl druhé jsem na ní makala s mamkou. Ta dala taťkovi oběd a on odjel do Prahy vyklízet restauraci, budou předělávat elektřinu. Vykopaly jsme si brambory, vytrhly mrkvičky a oběd ňam, ňam.

Icik

Musela jsem přerušit niť, volali mi pro objednávku do práce. Naložila jsem do auta odpadky, rozloučila se a popojela k dceři se zeťákem. Mají 2 dobrmany a jednu psí pouliční směsku , všichni po mě skákali, na dvorku bylo bláto, na nás za chvíli taky. Neposlechnou na povel ani jeden. Papoušek mluvil, kočky potřebovaly prodrbat kožichy, stejně tak králíček. Domů jsem dorazila v 9 večer. Já to zvládla !!! A vyrazím do přírody častěji. Je balzám na duši. Včera jsem prala, žehlila, vařila, vytírala, vysávala, čistila a hnojila kytky, dnes myla okna na menší zimní zahradě a v půlce bytu. Nenudím se. A ty ??? Pa Icik

Cus
1x

Nazdárek obludy! Tak jsem (bohužel) už zase doma. No, nebylo to špatné se jen tak flákat. A vítej Aldo. Výkyvy nálad jsou naprosto normální. teda normální pokud máš deprese...... Citalec je opravdu běh na dlouhou trať a zlepšení je opravdu postupné. To sám pravděpodobně zjistíš. A Neurol je dobrá berlička - navíc pokud bereš 3x denně 0,25 tak je to v klidu. Časem jak bude nabíhat Citalec neurol prostě odbouráš. Nebezpečné je jen si zvyšovat dávky. Jak píšeš - máš k dispozici 3 denně a to musí stačit. Já ho občas potřebuju i teď, ale je to jen zhruba 1-2 za měsíc. Musíš prostě vydržet a ono se to spraví. Z práce si hlavu nedělej - a hlavně nikomu v práci neslibuj, že se brzo vrátíš. Já jsem marodil 2,5 měsíce..... Moon

Martina

Čauvec všichni,Moon je z5,tak to je nás zase víc na pokec.Alda se nějak vytratil.,snad je OK.Tak jak bylo na dovče?A kde si vůbec byl?Ani se nepochlubíš-obludo:-)Já sem každý den jinde.Brouzdám tu po stránkách cestovek a slintám.Bohužel mám smůlu,letos z toho asi nic nebude.Kdybych věděla,že nechodí kontroly,tak už sem v tahu,někde pěkně v horku.Tady leje a leje a leje....To je děsnýý.To mě neba.iciku,ty pořád makáš,co?Nechceš k nám přeběhnout s kyblíčkem a pouklízet?Já sice už luxuju a vytírám i když bych neměla,ale nedá mi to.Jak nevím co dělat,tak začnu uklízet,to jsem celá já.Měla bych si dát pohov,ale sem s tímhla hrozná.Jinak to je celkem v poho,beru stále tu Asentru a jde to.Doktůrek nám marodí:-),tak zatím ale mám léky,takže jinam se necpu.Stačí chodit k jednomu cvokaři:-)Jééžiši,to je vichr,že nám to otevřelo i balkon,no klasické české léto.V září,až půjde drobotina do školy,tak udeří vedra,dávejte pozor.Jinak,jizva se mi hojí dobře,pořád jí masíruji a mastím,točit hlavou už taky jde a hlavně polykání je OK.joo,už se zase pěkně cpu a cpu:-)No,půjdu hajínkat a vy pište,co je u vás nového.Mějte se supeeer ,ahojky bandooo.

alda

Ahojte, dnes jsem byl na kontrole a doktorka mi zvedla dávku Citaleku na 1,5 tablety rano. K tomu Neurolu jenom tolik ze jsem se pokusil brát 0,5 tablety denne, ale jsem nejak nesvuj, jak se u vas projevil ucinek Neurolu? Zlepsila se vam nalada a zivot pripadal veselejsi, anebo vam jen odstranil ataky? Ja opravdu nevim jak poznam ze Citalek zabral. Prvni tyden byl krize nejvetsi, nespal jsem, propotil jsem cele dny. Ted uz spat jakz takz muzu, ale stale nevim jestli ten CItalek na mne zabira. Muzete mi napsat jak se to projevilo u vas, kdy jste vedeli ze Citalek zabral? Ja mam chvile kdy mi je naprosto skvele, ty ovsem vystrida hluboky upadek do deprese. Navic se mi nic nechce, hodne mi pomaha pritelkyne, povidame se o tom. Moone, jak si ty travil cas kdyz ti nebylo dobre a Citalek jeste nezabral? Ja se snazim delat neco kolem domku, ale spise se do toho nutim, nejak me nic nebavi.

Icik

Nazdar bando, tedy já depresi nemám, ale nálady se mi střídají, což jsem dříve neznala. Aldo, vydrž, Citalec zabírá POMALU. To není jako zobnout Brufen proti bolesti. A když nemůžeš spát, ber si na noc Neurol. Jo a mě po dohodě doktorka změnila lék z Citalecu na Cipralex. Prý je novější, taky beru jen 10 místo 20 mg. Stěžovala jsem si znovu na neprožívání milování a na snížené vnímání pocitů. Doma jsem si přečetla letáček a ten lék je úplně stejný, jen má jiný název. Vy jste citliví ? Já se koukám na zprávy a nic mě nedojme, nerozněžní, nerozbrečí, jako dříve. Martino, přeji dobré polykání a užívej si českou přírodu, za rok vyfrčíš k moři zdravá a svěží. Moone ty popiš dovolenou. Aldo, nehlídej se tolik. Já vím, snadno se mi to řekne, ale koukej svou přítelkyni obveselit a ne jen probírat svojí chorobu. Pa a pište. Icik

aldo

Ja se snazim na to nemyslet, ale jde to velmi tezko. Jeste jste mi nenapsali jak na vas funguje ten Neurol. Je to jenom na ataky, anebo i na ty nalady?

Martina

Zdravím bandu zdravých-nemocných:-)Aldo,tak jak to tak tady čtu,ty tvé příspěvky,tak si vzpomenu na sebe,jak mi bylo ouvej.Já jsem tedy Neurol uložila hodně hluboko do krabice a vůbec sem ho nebrala,pouze Citalec.Byl to boj sama se sebou,ale nevzala jsem ani jednu tabletu Neurolu a čekala sem,co se bude dít.A ono se dlouho nedělo nic,spíš mě přišlo všechno ještě horší,pocení-o tom bych mohla psát romány a jednoho dne,jako když mávneš kouzelným proutkem-všechno ustalo.Ráz na ráz.Citalec je dobrý lék,ale pomalu to nabíhá,ale vydrž a bude dobře.Mě se v té době nechtělo vůbec nic,já sem byla hrozně ospalá a unavená,jako zbitá.Nebavilo mě opravdu vůbec nic a ještě jsem měla hrozné motání hlavy.Ani se psem jsem nebyla schopná obejít barák.Marodila sem tři měsíce a vše spěje SNAD k lepšímu.Citalec mám sice vyměněný za Asentru(proč,to nevím),ale jsem relativně OK:I když u mě hodně dělá výkyvy počasí,takže pokud je ještě sluníčko,tak je to úplně super.Už i zvládám jezdit MHD,což taky bylo nemožné.Budeme ti držet pěsti a když se ti nic nechce,nic nedělej.Vypni a zkus jen tak vegetit,ono se to spraví.Iciku,ten Moon to nějak fláká,viď?Potřebuji do Ikei,tak to musím nějak skoulet.Tak,jdu hají,všechno už to chrní,vč.psa(v mé posteli)!!!!!Darebák jeden.Tak napište a mějte se faaaajn.

Martina

Já hlava děravá,to jsem ti zapoměla napsat-ta citlivost.Je fuč,já dřív u všeho řvala a teď se mnou nic nehne,až někdy ve mě hlodá takový divný pocit,jestli je to normální???Ale jinak pohoda:-)))AHOJKY

alda

Martino, jak si vyplnila cely den, jenom tak lezet a flakat se je jeste horsi, lezim a myslim na to co mi vlastne je a proc se nemuzu radovat. Jinak ten Neurol je fakt zvlastni, ikdyz ucinek by mel byt rychly na me nejak neucinkuje, spise jako placebo. Me nejvice stve, ze drive jsem byl plny elanu a ted me nebavi nic. Stalo se vam to taky?

alda

Jo a jak jste zvladali navstevy a komunikaci z okolim kdyz vam nebylo dobre?

Martina

No já jsem pořád spala a spala,jinak sem se většinou nutila něco dělat,ale nějak to nešlo,fakt mi bylo nejlíp.,když sem ležela.Bylo to děsný,ale tělo to asi tak chtělo,nedalo se to nijak ovládnout.Hlavně sem taky ležela proto,že se mi točila hlava,byla sem taková,jakoby mimo.To co bylo kolem mi připadalo,jako v mlze,nebo nevím,jak to popsat.Totální vyhasnutí .A návštěvy,tak to bylo šílený,nesnesla sem,když tu někdo byl o to víc,když se zdržovali dlouho a ne a ne se zvedat.To sem myslela,že vybouchnu.Zkus ten Neurol probrat s doktorem,myslím,že je dost jiných léků k dispozici a že určitě najdete něco,co ti bude snad lépa vyhovovat.Já nemám klasickou depresi,mám to diagnostikované,jako panickou ataku a sociální fobii.Mezi námi je fůra lidí,kteří tím trpí,nejsme v tom sami a můj osobní názor je,že tím spíše trpí citliví a melancholičtí lidé.Nevím taky kolik ti je,třeba ti nesedí Citalec,píše se u něj,že mladí by ho neměli brát,že se dá propadnout do hluboké deprese.Tak pište,pište-marodi:-),já si jdu vypít kafíčko.Ahojky

alda

To já právě s tím spaním nemůžu. Jakmile si jdu lehnout odpoledne, tak se mi v hlave roztoci kolotoc myslenek a vzdycky se spise dostanu do spatne nalady a prazdnoty. Já mám diagnostikovánu panickou poruchu a je mi 32. Ten Neurol na mne ucinkoval zda se ze zacatku, kdyz jsem mival ataky a horelo mi cele telo, Diky nemu jsem se uvolnil a preslo to. Ted mam spise behem dne takove pocity prazdnoty a beznadeje, jakmile treba chvili zkusim divat se na televizi, staci videt nejaky stresujici okamzik a prepadne mne uzkost. Meli jste takove pocity i vy behem dne, anebo vam proste bylo fajn a treba parkrat za den prisla ataka, vy jstre vzali Neurol a bylo vam zase fajn? Ja se jen bojim, ze u mne jde o neco jineho, cele dny premyslim co mi vlastne je a to mne ubiji. Snazim se prinutit se k nejake aktivite, jezdim na rotopedu, nebo delam neco kolem domku, ale vim jen ze to je zabiti casu aby den utekl. Po jake dobe ten Citalec u tebe zabral? Ja mam za sebou 4 tydny brani jedne tablety a ted dva dny 1,5 tablety. Doktorka mi rekla, ze cekam od leku prislis, ze jsou v podstate na stejne bazi a ja nabyl dojmu, ze kdyz mi nepomuze Citalec, tak jsem v podstate ztraceny clovek :-( Ja jsem predtim bral asi mesic Esprital a s nim jsem sel porad stavem dolu a dolu az mi to doktor vymenil za Citalec a po tydnu jsem zazil to peklo vecernich atak, pohotovost.. vsak to znate. Ja jsem schopen nyni jezdit mezi lidi, nakupovat, absolvovat vysetreni, chodit na prochazky, prohodit par slov s kamarady, ale hrozne me to stresuje a citim jak to ve mne vre. Vyhybam se stresujicim aktivitam takze televizi sleduji jenom jako kulisu, noviny nectu takze jen tak prezivam. Vim, ze moje telo reaguje prehnane na bezne veci, ktere jsem drive ani neresil, ale nyni me dostavaji do varu. Nevim zda to je normalni u tohoto druhu onemocneni, anebo jsem ztraceny...

Moon

Ahoj, ja nic neflakam, jen nemam porad cas. Bud pracuju, nebo jezdim na kole (uz mas skoro 2000km), nebo jsem s detma..... Dovolena byla super, ale mohla byt delsi. Byli jsme jan asi 25km od domu na chate, s bazenem, okolo les, nicnedelani, parada. Jednou i parba skoro do rana. vsechno v pohode. Ted mam trochu starosti ohledne naseho bydleni, ale snad to dobre dopadne. Jen kdyby vsichni lidi plnili to co slibi. Aldovi doporucuju at si prevte nasi diskusi od zacatku. Bude to sice chvilku trvat, ale jsou tam prave vsechny pocity z doby kdy nam nebylo zrovna nejlip. Ted s odstupem se to tezko popisuje a chape. Ale tvoje pocity znam. Treba prezit navstevu byl sileny problem, nekam jit taky. A co jsem delal cely den? Vlastne nic. Zena me obcas prinutila k nejake cinnosti, ale celkove nic moc. Jen spanek a premysleni o nicem. Ale ono to postupne nastesti prejde a clovek se zase zabehne do zivota. Kazdopadne se drz a i kdyz ti to ted nepripadne tak si bud jisty, ze se to spravi. Ja to zazil uz 3x - nikdy jsem neveril ze se to spravi a vzdycky se to zvladlo.A u neurolu je otazka jestli si nevzit rano vic a pak nic. treba by to melo lespi ucinek. Ale to ja nevim.Moon.

Moon

Sledovani televize bylo u me stejne. Ze vseho jsem byl strasne "na vetvi". Nic jsem nesnesl. Cist jsem nemohl..... Z ucinky Citalecu prisly asi po mesici a pak se to postupne (a moc pomalu) zlepsovalo.Jestli zvladas delat neco kolem domku tak se snaz - to je super terapie.

alda

Muzes popsat stav kdy jsi poznal ze Citalec zabira?

Moon

No vlatne nemuzu. Ono to moc nejde. Najednou ty hrozne stavy byli hrozne o trochu mene, trochu lip jsem spal. Slo to strasne pomalu - pripadalo me, ze to nejde prezit. Ale slo.....

Icik

Aldo, já o tom přemýšlela a ono to fakt nejde docela dobře popsat. Že se ti dělá líp a líp si vlastně uvědomíš až za pár dní. A né že si řekneš : Tak je 3. září a mně je ode dneška dobře. Vydrž, dohodni si s doktorem změnu léku, místo Neurolu zkus Lexaurin. Já s ním byla spokojená. Mám ho doma zásobu nevyužívanýho, ale když bude zle, jeden si zobnu. Návštěvy. Brrr. Zrovinka mám období, kdy nepotřebuju nikoho vidět. Jenže mám v pátek narozeniny. Dnes dopol. přišli naši. Od včerejška mám rýmu a my seděli na dvorku, pili kafe a cinzano ( otec trval na přípitku i skoro po ránu) a dlabali dorty na sluníčku. Uf. Odpoledne jsem si trochu zdřímla a rozeslala maily, že mám nakažlivou rýmu a do neděle ať nikdo nejezdí. Ale vám to přiznám. Ta rýma je jen výmluva. Prostě nechci nikoho vidět a nechci nikam chodit. Můj nával odporu k civilizaci a dokonce k mým bližním mě už ale neděsí, vím, že to přejde a zase bude dobře. Ani sem se mi psát nechce. Ach jo. Tak pište, já budu chodit číst.Pa Icik

alda

Tak dneska zazivam "sok". Je mi dobre. Nechci to zakriknout, ale vcera vecer jsem sel spat tak nejak spokojeny, zase jsem cekal na rano a des jez me ceka. Po vzoru Moona jsem rano zobl dva Neuroly a bylo mi cely den nejak tak dobre, teplo po tele, citil jsem ulevu a napeti bylo jen male a obcas. Premyslel jsem o normalnich vecech, mel radost z kazde malickosti proste mi bylo bylo nejak jinak. Tyhle stavy ale ne cely den a v takove intenzite jsem mival i uplynuly mesic ale vzdy to pominulo behem dne a velmi zahy. Dneska to nejak drzi. Uvidim jak bude vypadat zitrek, ale pokud to bude alespon jako dneska tak uslysite rano velkou ranu jak mi neco spadne ze srdce :-) Jo a zkusim tedy ty dva Neuroly rano. Dneska vecer si neberu pilulku, uvidim co to udela. Beru na vecer Miabene, jednu bobuli, ktera podle me doktorky krome podporeni spani je i antidepresivum ktere ma podporit Citalec. Takze uvidime zitra a ja pisnu. Mejte se vsichni fajn.

alda

Tak dneska mi je zase dobre, rano 1,5 tabletky Neurolu. Tuk tuk na drevo, aby to tak slo dale. Je to snesitelnejsi nez minuly tyden. Jaksi mam takovou normalni naladu jakou jsem uz mesic nezazil. Vecer jsem nemohl usnout, hlavou se mi honily normalni myslenky, asi jsem ten mozek uvaril, protoze jsem nezabral az nekdy kolem druhe rano a to jsem si vzal pulku prasku na spani co mi zustal z pred mesicem. Skoro se v te hlave nevyznam a obcas me az zamrazi (v dobrem) co se mi to ted deje.

Icik

Strašně se mi dnes nechtělo jet nakoupit a do banky. Třes, bušení srdce, ale překonala jsem se a pak ještě jezdila na kole, nakoupila papouchovi zrní, sobě vážené čajíčky. A jsem OK. Takže nepoddávat se, bojovat. No vidíš, Aldo, jak se lepšíš. Až zaberou AD, budeš i líp spát. Čau .

alda

Odpoledne na me zase padla nejaka mlha, ted uz je to o neco lepsi. Zda se ze se to bude stridat. Byl jsem s rodinou na bazenu, plavali jsme a bylo to celkem fajn. S tim spanim jsem na tom ted hure to je fakt. Moone nebo i vy ostatni, proc jste nemohli chodit do prace a byly na nemocenske. Ja ted mam pocity, ze bych chtel uz konecne neco delat ale chybi mi k tomu nejaky elan a chut. Pripadam si jako bych zlenivel ci co, ale neni to lenost spise jen neochota padnout do toho prostredi kde budou stres atd. Ja uz jsem ty pocity paniky mel tak mesic pred tim, nez mne to skolilo a ja sel na nemocenskou. V te dobe jsem sice pracoval ale postupne jsem problemy odsouval, neresil, snazil se tu praci nejak flakat. Ted jsem 4 tyden doma a porad z te prace mam nejakou hruzu ci co. Jak to bylo u vas?

Moon
1x

Proc jsem byl doma. No protoze jsem nefungoval - jen jsem tak prezival. Kdyz to zacala snazil jsem se aspon doma neco do prace udelat, ale jen jsem si prihorsil. Na praci nemysli - az to pujde tak zase zacnes pracovat. Musis to zacit citit, ze uz je cas. No vidis a prave ten sok je naznak zlepseni. jeste neni vyhrano, ale to je prave ono. Cekas ze ti bude zase blbe a ono neni. Ja mel totalne krizovy tyden a vzdycky jsem se probudil s trepanim celeho tela a silenymi pocity. Az jednou to bylo po probuzeni lepsi. a jeste lespi a jeste lepsi..... A myslim, ze jsi nezlenivel. Proste to nejde. Iciku, nezlob nas. Uz jsi prece zdrava, my to vime! to ja jen na povzbuzeni. Drz se a vsechno nejlepsi. Hlavne zdravi. Prani zdravi je strasne proflaknuta fraze, ale nic lepsiho si prat nemuzeme.Moon.

alda

U mne ty pocity nyni jsou nyni takove smisene. Citim ze je to malinko lepsi, ale stejne me pri pocitu jit do prace prepadne hruza. Zazival si pocity ze do prace uz proste nechces? Ja ted diky tomu ze jsem doma tak ziju v relaitvnim klidu, moc nemam duvod se nervovat, pouze obcas nase mala pozlobi, ale to jaksi zvladnu. Vim, ze musim jednou zacit zit normalne, ale to si ted nedakzu predstavit jak to pujde. Jsem stale takovy napjaty, jakoby bez chuti do zivota. Jsou chvile kdy mi e fajn a hlava mi zacne uvazovat o planech do budoucna, tesim se na ni, pak ale prijde utlum a vse je cerne. Icikovi vse nejlepsi k narozeninam, hodne zdravi!

Icik

Díky za přání, já si taky přeju zdraví, protože jinak dost věcí mám a ty jsou pomíjivé. A že bych byla šťastnější, kdybych měla v každý místnosti televizi, to si nemyslím. Od rána jsem v úzkosti. Odvolala jsem návštěvy, holka s klukem dorazí v pondělí, ke druhé dceři pojedeme s mužem příští víkend, kamarádkám jsem slíbila vyrazit ven na pařbu až budu OK. Sobotu i neděli budeme vyklízet půdu a garáž, v úterý tu bude kontejner. Na fyzickou práci se těším, udělá mi dobře. Jo a na takové výkyvy nálad jsem nebyla zvyklá. Vy ale taky ne, jo to je život. Aldo, já nemarodila, jsem podnikatel. Pár dní jsem jen polehávala a pak dělala, když to nešlo, dělal muž. Buď trpělivý, ono se tělo dá pomalu do pochodu. Zase bude šlapat jako hodinky. Čus lidi. I.

alda

Tak dneska mi nebylo vubec dobre. Po tech dvou dnech soku jsem z toho nejaky spatny. Zase me prepadly ty pocity prazdna a beznadeje, ze to nespeje k lepsimu. Premyslim jen proc se to zase pokazilo. Uz jsem myslel ze to bude lepsi a lepsi jak pise moon, ale ono to zase spadlo niz. Nechapu to. Mam za sebou 4 tydny brani Citalecu z toho 5 dni beru zvysenou davku. Premyslim nad tim Neurolem, ze mi jaksi nezabira resp. co jste citili vy poto co jste zobli Neurol? Uvazuju ze to reknu doktorce, jestli mi nepredepise neco jineho.

Moon

Specialne pro Aldu. Kdyz zacnes brat Citalec stav se vetsinou docasne jeste zhorsi. to same plati pri zvyseni davky...... To muze byt jedno vysvetleni. Druhym muze byt tve prehnane ocekavani. Kdyz je ti lip tak si to uzivej, ale necekej ze se vsechno spravi ze dne na den. Na praci kasli. Kdyz nad tim budes moc premyslet akorat si prihorsis. Zkus si precist tady tu nasi diskuzi uplne od zacatku. Je tam prubeh cele moji nemoci a nemoci kolegyn. Me se to ted s odstupem tezko popisuje. ono se tezko popisuje neco co vlastne nechapes. mam to za sebou 3x a porad nevim co to vlastne je za svinstvo. Snad tusim, jak se tomu aspon trochu branit, ale taky vim, ze se to muze vratit a pravdepodobne se to vrati. Proste to tak je.Moon.

Martina

Ahoj všichni,tak sem zabrousila na diskuzi,abych zjistila,co je nového.Alda má asi to období,co jsme my tři zbývající prožívali někdy v zimě.Já marně vzpomínám,jak ten ošklivý stav popsat,myslím,že je to u každého stejně jiné,to podstatné,ale máme všichni stejné a to pocitprázdna,vztek,lítost,č erné myšlenky a pod...Rozdíl je momentálně jen v tom,že my tři už jsme ušli kousek cesty a Alda se na ní teprve pomalu chystá.Nespěchej,přibrzdi,když je ti blbě,tak zkus spát,vyspi se z toho.Když máš chuť něco dělat,tak dělej.Jen se tomu nepodávej.Ten Neurol zkus probrat s doktorkou,myslím,že ti navrhne změnu.Já osobně sem na začátku léčby Citalecem byla opravdu nějakou dobu ještě v horším stavu,ale pak se to postupně lepšilo a jsmem momentálně v pohodě.Moone,ty nestraš s tím navrácením,nic se už nevrátí:-)))Budeme doufat.Iciku,taky se dej do kupy a piš raději positivní zprávičky,jak jsme zvyklí,jasný?Co máš za papoucha?Nějakého velkého?Včera jsme s holkou koukaly u nás ve Zverimexu na Žaka-nádhernej.I jsme si s ním pokecaly.Byl skvělej.Já se zotavuji s tím mým krkem dobře,dnes sem byla odnést papíry z Liberce an neurologii.Doktorka mi vesele sdělila,že jsem "zchátralá",ale schránka prý vypadá dobře.Raději bych to někdy vyměnila naopak.Jo,prosím,napište mi Vaše jména,jediná jsem tu pod správným jménem.Díky a mějte se fajn.Pozdrav z lázní Teplice posílá Marťa

ALDA

Alda = Aleš :-) Je mi jasné, že to půjde postupně, ale mne vždy srazí k zemi to, že mi je chvíli dobře a pak z ničeho nic špatně. Já myslel, že po měsíci a něco už jsem ušel kus cesty, aspoň mi to tak připadá, že je za mnou kus dřiny. S tím spaním odpoledne to je u mne problém, protože když usínám honí se mi v hlavě myšlenky jako v nějakém filmu, prostě útržky mých zážitků a docela mne to nervne tak, že mi je pak hůře. Prostě odpoledne neusnu.Snažím se tedy něco dělat, ale jde to těžko. Ted jsem zkusil včera vzít veřer jednu tabletku Neurolu a spal jsem dobře. Dnes ráno 2 tabletky a večer zkusím znovu jednu. Nevím zda to ume nepůsobí spíše jako placebo. Tahle nemoc je opravdu potvora a bojovat s ní je velká věc. Já to zkusím stejně jako vy a snad ji zdolám!

Icik

Aldo, řekni si Dr o Lexaurin. Mně tyhle opakující se blbý myšlenky zahání a prý se po něm i dobře spí. Já ho na noc nebrala. Stačil mi jeden ráno a pak jsem celý den OK a i dobře spím. Už si nestěžuju, Marti, makala jsem celý den, vyklízeli jsme harampádí z půdy a hned je mi hej. Zítra pokračujeme. Muž říkal, že je ten prostor 100 m2. Však postupně se zbavíme nepotřebných věcí. Nejhorší je, že manžel by si chtěl všechno schovat, že to stálo peníze, že se to ještě může hodit atd. Taková práce mě baví. Ne jako když uvařím, sní se to a nic. Žaka má dcera a taky jim mluví, můj korelák nekecá. Moone , nemusí se ti depka vracet, ne? A já jsem dávno psala, že jsem Ilona. Takže měsíček ať kápne božskou. Pohodičku přeju vám všem. I.

alda

Zkusim ten Lexaurin probrat s doktorkou. Vyklízení starého harampádí znám, já jsem spíše ten případ vše nepotřebné vyhodit a přítelkyně zase vše schovává :-)

Moon
1x

Ahoj. Takze k opakovani depresi. Nechci byt pesimista, ale... Pokud nekdo nekdy ma deprese je docela pravdepodobne, ze se to bude opakovat. Jestlize mel nekdo deprese opakovane (treba jako ja 3x behem sesti let) tak je velmi pravdepodobne, ze se nemoc vrati. Muzu delat vsechno pro to abych vyvratil prosta statisticka data, ale takhhle to proste je. Nechci strkat hlavu do pisku a delat, ze je vsechno za mnou. Spis musim byt pripraven na to, ze se nemoc muze vratit a hned v zacatku to zlomit. Neni to z me strany opravdu pesimismus - je to jen respektovani prostych faktu. ALDO - ty proste musis vydrzet. V pribalovem letaku Citalecu se doctes, ze ucinky zacinaji po 2-4 tydnech a optimalni ucinek nastane jeste mnohem pozdeji. Ver mi - mam to za sebou nekolikrat a vzdycky byl prubeh v podstate skoro stejny. Nikdy jsem neveril, ze se to spravi a vzdycky jsem to zvladl. A me jmeno? Laďa. Ale Moon je lepsi ne?MOON.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce