Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Icik

Nazdárek, hezčí počasí-lepší nálada. Nebo to není počasím? V neděli byla velká rodinná procházka a venčení psa: 3generace.Naši, já a mladí s retrieverem. V pondělí dopol.návštěva u psychiatričky a celé odpoledne jsem uklízela, prala, žehlila . V noci se potím, musela jsem zase prát a zase jsem jí to zapomněla říct. Manžel dodělal o víkendu účetnictví. A pozor. Druhý den se dávám do kupy. Depilace celého těla, masáže lufou, ošetření výživným krémem celého těla, jóga, barva a stříhání u kadeřnice, objednávka ke kosmetičce, probírka šatníku atd. Denně budu 10 minut něco se sebou dělat v koupelně. Obočí vytrhat, alespoň tužkou nalíčit a přetřít řasy, rty si maluju vždy, kriticky a důkladně se prohlédnout a pak teprve do práce. Žádný šup, šup, takhle nemám kousek sebevědomí. I jsem si to sepsala !!! Dnes večer jsme jeli na raut s objednávkou drogerie. Před odjezdem mě chytila úzkost, ale pak to trochu cestou přešlo, muž vzal auto kvůli mně, tak jsem vše zvládla. Bez Lexaurinu a bez alkoholu.Zahrádku nemám, jen dvorek s půlmetrem x 5 metrů zeminy a terasu. Martině je líp, spinká jako mimi, Moonovi taky, hurá. Koukám, že vymazali všechny adresy i na pořad čt.1. i na léky.Pa , hodně klidu a pohodičky Icik.

Moon

No páni - na vás to jaro nějak působí. Jedna si spravuje bydlení, druhá si opravuje "fasádu". No jen tak dál. Taky se chystám doma na nějaké úpravy, ale budu na to potřebovat i nějaké volno tak to nechávám na začátek května. Stejně budu muset i malovat tak to bude aspoˇm lip schnout. Jinak je to pořád stejné. Jen psychiatr si odjel někam na konferenci tak kontrola bude až příští týden. Včera jsem potřebovat 2x Neurol, dnes zase žádný. Je to trochu nahoru a dolů. Ale je to spíš nervozita. Asi je to tím postupným zápřahem do normálního života. No a na rozdíl pod vás máme zahradu. Asi 4,5aru plus naši asi 9. zatím to letos všechno obdělávaj í rodiče. My prý budem kopat a sklízet. Já jsem zatím jen doma posekl trávník. Taky jsem si všiml, že občas nějaký příspěvek zmizí, ale není to nic vážného. A ten pořad se dá najít v pořadch ČT - pořad "fenomén" 22.3..Tak se sluňte a mějte se. Moon.

Icik
1x

Ahoj, asi vážně i počasí má dobrý vliv. Ale možná i terapie, protože mi dochází, že tuhle situaci doma za mně nikdo nevyřeší. Musím sama se sebrat a nedat se !!! Však se doktorka ptala v naší debatě : a co s tím budete dělat? Jako já. Docela mi trvalo, než mi docvaklo, že kdo jiný ASI. Kámošce jsem slíbila, že pojedeme společně k moři. Hledáme zájezd na červen, nebo květen. Zatím se cítím OK na let i pobyt. A pak si můžu požádat o nějaké prášky na úzkost.---Moone, jak píšeš žes vzal 2x Neurol, čekáš že se zlepšíš, nebo ho zobneš hned jak máš pocit, že neúčinkuje? Já se ten stav snažím rozehnat, rozdýchat, prášek se bojím vzít , tak bojuju. Nevím, je - li lepší vzít ho a být v pohodě, nebo trpět a válčit.Pa.Icik.

Moon

Neurol si neberu hned jak cítím, že se něco děje. Většinou stačí ráno a jen obden když sjem v práci a není úplný klid. Včera to bylo před návštěvou, která se nějak odkládala a tak jsem z toho byl nervózní. Ale je asi pravda, že už bych to zvládl i bez - jen si to trochu ulehčuju. Je to jednodušší a já se pořád trochu bojím, že by se to všechno mohlo vrátit. I když dle zkušeností a rozumu vím, že by to mělo být v pohodě. Předpokládám, že během léta si na Neurol ani nevzpomenu. Moon.

Icik

Aha, mám v tom jasno, Moone. Vidím, že bych situace zvládala líp s Lexaurinem, ale protože se děsím návyku, tak odolávám. Dnes jsem uklízela a vařila, zítra přijede na víkend kámoška, jdeme do divadla a taky chce projít obchody. Ty s nářadím to nebudou, víte? Určitě usedneme i k netu a budeme vybírat dovolenou a snít. Odpoledne jsem si chvilku dala pauzu a popadla mě taková úzkost, celá jsem se roztřásla, tohle bylo poprvé tak moc intenzivní. Fuj ! Strach a úzkost, že se NĚCO stane, že nebude dost vše OK, že ještě nemám navařeno, že zkysne šlehačka... Krájela jsem cibuli a šíleně se mi třásly ruce i tělo. Vše je nachystáno a já se zklidnila. Mozek bláznivej, co si usmyslel, proberu to příští návštěvu s psycholožkou. A v noci se stále urputně potím. Tak pa Icik

Moon

Ahoj, já se návyku nebojím a myslím si, že právě ve chvíli kdy tě přepadne úzkost by ti "bobule" pomohla. Právě Neurol působí velmi rychle. Lexaurin je prý pomalejší - říkal mi to psychiatr. Pravá závislost na lécích nejvíc hrozí lidem, kteří si psychofarmaky "vylepšují" náladu a ne těm kdo se jimi opravdu léčí. Rozeznat hranici je asi diskutabilní, ale něco na tom je. Jinak nás čeká určitě hezký víkend - tak si ho pěkně užijte. Moon.

Icik

Ahojky, tak to je možné, že Lex. neberu protože mám zkušenost, že sice účinek trvá celý půlden, ale ten nástup je pomalý. Chtělo by to jenom něco vdechnout a ihned pocítit, jak úzkost polevuje. Cha, cha, přímo bychom si mohli přát nemít takové návaly a hotovo.---Jinak divadlo bylo fajn, herci se snažili a hra měla šmrnc. V sobotu jdeme zase s kámoškou do Karlínského divadla a tím zimní div. kultura končí. Začnou nám koncerty. Lidičky, přeji príma dny a napište jak je. Čau Icik

Martina

Ahojky všem,tak jsem tu s vámi dlouho nebyla,protože nějak není moc času nazbyt.Děláme ten obývák,tak se tu tak v tom pořád plácáme.Moone,podlahu jsme si sice vyhlédli,ale dodací lhůta je 4-6 týdnů,takže jsme koukali po jiných a jinde ,abychom nakonec skončili u té první:-))).Sice budeme čekat,ale to už je fuk,alespoň nemusíme tak rychle pracovat:-))).Jinak léky beru ty nové,tak jak mám předepsáno,na noc místo půlky beru čtvrtku a jsem v poho,alespoň tedy doufám.Pracuji,pečuji o rodinku a psíka a pořád dokola,však to znáte.Iciku,ty si pěkně rozjela kulturní vyžívání,co?My se chystáme do Prahy na muzikál Angelika,tak sem zvědavá,jak nám to v tom shonu vyjde.Hlavně,že svítí ten mozol na obloze a je konečně teplíčko.To já mám ráda,čím víc teplo,tím líp.No,půjdu teď trošku nakoupit něco k baště,snad tam nebude hafo lidíííí:-((To by se mi nelíbilo:-))).Tak zase napište a mějte se v tak krásném počasíčku a užívejte si.Pa Martina

Moon

Ahoj. Tak jsem byl dnes na kontrole. Pokecali jsme s doktorem (asi 1,5hodiny), probrali vše možné a snížili Citalec na 20mg. Uvidíme co to bude dělat, ale myslím že nic. No a dneska je to osmý den kdy jsem bez Neurolu. Přes víkend jsem měl sice trošku krizovku, ale šlo to zvládnout. Takže vše probíhá tak jak má. Hurááááá. Nemám moc času, ale příště napíšu víc.

Icik

Moone, jsi pašák !!! Bez bobulí i s nimi. Jsou to naše záchranné kruhy, že. Martinko, tobě přeju, aby se podlaha nezdržela - dodání. Vloni mi dovezli kuchyň o tři týdny později, než slíbili. Ale taky jsme to přežili. ---Tento týden jsem samá návštěva, každý den je tu někdo, už se cítím unavená, ještě k tomu dělám jarní úklid v domě a v bytě. A to mě ještě čekají 4 velké výlohy v krámě. Všechno vyndat, vymýt a naskládat nové zboží do nich. Někdy, když toho začnu mít "plný zuby ", zavolám muže, aby výlohy dodělal. Jenže já mám radši, když vím co kam jsem si sama položila. Nešílím, až to bude, tak to bude. Jak radí doktor Praško ve své knize : Jak zvládnout úzkosti a deprese. Musím se tou knihou trochu řídit a ne se pořád kupředu řítit. Pa, pa Icik

Martina

Ahoj,tak pěkně tu píšete,to je dobře,alespoň si vždycky počtu,co je u vás nového.Iciku,tu podlahu čekáme určitě později,taky máme zkušenosti-bohužel.Loni jsme předělávali kuchyň,takže tušíme,co nás čeká.S výlohamaby ti pomohla moje ségra-je aranžérka a dost šikovná,ale už dělá jinou práci.Ty vlastně bydlíš kde?Moone,tak jde to konečně bez Neurolu,co?To ti přeji,čím míň léků,tím lépe,ale někdy si holt člověk musí pomoci,když to jinak nejde.Já měla včera(po 10 dnech( zvýšit tu Asentru na dvě tablety ráno-místo jedné a netroufla sem si,sem v pohodě i s tou jednou,tak nevím,ale zítra a v pátek mám dovču-dcera má prázdniny,tak to zkusím a uvidím,co to se mnou udělá.Proberu to při kontrole,jestli je to nutné zvyšovat.Jde na mě nějak hajání,půjdu chrnět,sice ráno můžu déle spát,ale už mi padají očíčka.Tak pa,pa Martina

Moon

Ahoj, Martino máš pravdu - čím míň léků tím lépe. A nejlepší lék je sluníčko a volno, které nás čeká. Zítra si skoro všichni v práci vzali volno tak se asi přidám. Manželka s dětma pečou perníčky a vypadá to, že by svátky mohli být fajn. Taky jsem si koupil "budik" na kolo a už se těším až vyrazím. Jen ráno je ještě kosa a tak musím do práce busem. S doktorem na kontrole jsme probrali snad úplně všechno - politiku, dovolenou, práci, rodinu i ty zvláštní¨, nevysvětlitelné pocity když je člověku zle. Úplně jinak se to hodnotí teď, když je skoro po všem. Až teď je to schopen člověk trochu pochopit a vyhodnotit. Když mě bylo zle tak jsem naprosto nevěřil, že se to zas spraví. I když to probíhá pokaždé jako přes kopírák. Užívejte si volno a sluníčka.Moon.

Icik

Ahojky, tak to tady nějak zase změnili. Nebo budu potřebovat brýle, písmenka jsou nějaký malinkatý. Muzikál Limonádový Joe byl pěkný, můžu vřele doporučit. Jen je problém sehnat lístky. Výlohy jsem předělala, abych se jen neflákala, ale byla i užitečná. A když jarní úklid, tak všude. Mám ze sebe dobrý pocit. Za ty roky jsem se to taky naučila, ani nepotřebuju aranžérku. ---Před velikonocemi jsem byla u psycholožky, ale nebylo moc problémků na debatění, takže jsem vypadla dřív, ať neubírám místo dalším lidem. Nějak mám poslední dobou pocit, že zvládám. Však je na čase. Po půl roce. Mějte se a napište. Icik

Icik

Ahoj, venku je hezky, teploučko, tak ani nemáte chuť na psaní, koukám. Písmenka jsem si sama přepla na malilinkatý a ještě se tomu divila. Ach ta technika. ---Jsem pořád nějak unavená. Večer po desáté hodině bych šla nejradši do pelechu a spát. Pěkný víkend a občas napište.

Martina

Ahojky,ak pořád není nějak čas na psaní.To máme konečně parádní počasíčko,co?Paráda.Já teď sice klohním oběd-obaluju květák,tak se při smažení asi pěkně zapotím.Holka s taťkou šli hrát tenis a pak někam vyrazíme.Lucka otravuje,že chce na Matějskou,ale to vzávám,dneska je to poslední víkend,počasí přeje,tak tam bude milion lidí,to není tedy vůbec nic pro mě:-)))Jinak léky beru,ten prášek večer sem vysadila,spím i bez něj,jako mimino.Taky jsem Iciku večer víc nějaká unavená,ale to já vždycky,jak se změní čas:-)).Tak jdu kuchtit,koukejte se ozvat.Dneska nám dávají Miss,tak se budeme dívat.Tak zatím čusík a užijte si víkend.Jo.....byla jsem dvakrát v hyperbarické komoře,jela jsem jako zdr.doprovod s pacientem a šoupli mě tam s ním.Měla jsem z toho hrůzu,když mi to konečně vnutili,že to nic není,tak z nich vypadlo,že je to na 90 min.No to už sem myslela úplně,že se zbláznili,nakonec sem si řekla,že to zkusím a super.Je to jako v letadle,ale mohlo by to být kratší.Pěkně se mi dýchalo.To je ,jako by vás potopili do 14 metrů a pustí 100% kyslík.No dostala jsem za odměnu kafíčko,že sem byla statečná.Tak mě pochvalte,ať můžu být důležitá,jak umím být statečná:-)))Napište darebáci.Pa,pa,pa

Moon

Nazdárek! Omlouvám se, že píšu tak pozdě, ale nějak prostě nemám tolik času a taky potřeba psaní není tak veliká jako při "problémech". Jsem rád, že se obě držíte - a je vám líp. Já jsem docela v klidu a Neurol jsem úplně odboural. A to je super. O tom, že je vše dobré svědčí i to, že mám zase chuť něco dělat. Konečně jsem trochu (úplně) přeskupili doma pokoje - jen mě dneska všechno bolí. A venku je skvěle a pro letošek je nemoc opravdu fuč. jsem docela zvědavý jak to bude vypadat příští zimu. nemoc už znám a vím co bych měl a neměl dělat, ale úplně to ovlivnit nejde. Přístí zima zase napoví - a měl bych na to být připravený. K doktorovi půjdu asi za 2 týdny - už si asi jen tak povykládáme a možná zase snížíme dávku léků. Jo a Martino - nečum pořád na Miss a podobné blbosti. Vždyď je to každý rok stejné. Až na vyjímky jedna vychrtlina vedle druhé - super reklama na anorexii. Docela mám obavy z toho až se malá dostane do let, kdy to začne sledovat - snad se do té doby "ideál" krásy trochu zakulatí. Mějte se a užívejte si jak jen to jde.

Icik

Nazdárek, Martinku chválím, musela jsem si nejdřív o tom něco víc počíst na netu. Hodinu a půl zavřená v komoře, sice léčebně, ale stejně, co jste tam tak dlouho dělali? Moon má pravdu s telkou. Pořady nacpaný reklamama vůbec ze zásady odmítám. Přírodopisné a cestopisné a naučné sledovat není ztráta času. Já jsem vyhlašovala doma jeden večer v týdnu bez televize. Vždy se debatovalo, nebo se hrály hry. Někdy smlouvali - rodinka - že se chtějí koukat na nějakou blbinu v televizi. Na takové večery holky vzpomenou, ne na čučení na TV. ---- Musíme si užívat dlouhých, teplých dnů a nabrat síly na zimu, která je naštěstí daleko. Já byla s kamarádkou v sobotu na koncertě( byl za padesát kč pro důchodce:od našich, výkony bídné) a courat po centru. V neděli jsem vstala už v 7 °° a začala uklízet, jako bych se kála za probenděný předešlý den. Musím to probrat ve čtvrtek na terapii, pořád si dávám nějaké úkoly, pak teprve si dovolím odpočinek. Sedět nevydržím dlouho, leda u angličtiny, mám výčitky a tak si stále vymýšlím nějakou práci. Asi se nemůžu smířit s volnem, které mám, co odešly dcery z domu. Jo, jo. Pa Icik

Martina

Nazdárek všem,tak nám začal nový pracovní týden a to je zrovna tak pěkné počasí,ach jooooo:-(Venku je,jak v létě,už asi zabrousím na netu na dovči a něco objednám.Jezdíme téměř každý rok do Chorvatska na ostrov Krk,pořád ke stejným lidem,je to tam parádní,krásná voda i okolí.Vřele doporučuji.Loni jsme byli v Tučepech,taky parádní,ale Baška na Krku nemá konkurenci.Moone,na Miss musím koukat,nééé pro inspiraci,ale baví mě to,těch holek je mi celkem líto,ale je to jejich volba.Nic pěkného na nich opravdu není,ale letos sem tipovala tu,co vyhrála,byla jediná pořádná"baba",jinak samá košťata:-)))Já zase papám,jako dřív a pěkně kynu,už mám 57.5 kg,to jde ne?V zimě,jak sem marodila,sem shodila na 52.5 kg.Iciku,ty jsi z Prahy?Já tam mám sestru,na Praze 3.A já sem tam od roku 1987 pracovala v Motole.Tady u nás nebylo místo pro zdr.sestry,tak sem praxi získávala tam,moc se mi to líbilo,dělala sem na chir.JIPU-leželi tam po operacích štítné žlázy,v té době se to oparovalo pouze tam.Dopila sem kafčo,tak ještě juknu na zprávy,kolem už to chrní,vč.pejska,tak taky půjdu do pelechu.Zase napiště,až budete mít čas,já ho mám nějak málo:-)))Zatím pa,pa,pa Martina

Icik

Tak se musím přiznat, že jsem dneska ráno zobla Lexaurin. Nešlo jinak. Ale popořadě. V pondělí jsem zaplatila dovolenou od 4.5. na 14 dní Egypt - Hurghada. A jen jsem skončila v práci, začala jsem balit. To kámoška balí až den před odjezdem, já jsem pošuk. A začaly mě přepadat děsivý myšlenky z pobytu, z letu, z rozdělaný práce, kterou tu nechám atd. Přišly úzkosti a střevní potíže. Ty vyletěly při minimální debatě o dovolené vždy, nezvyknu si. Ráno v 6 jsem pak vzhůru a plánuju jídlo pro muže až odletím. Ve dvě byla kontrola u zubaře, tak jsem si naplánovala , že pak zajedu pro maso do Globusu. Šílený průjem, úzkosti, v deset dopol. jsem si šla vzít prášek a bylo líp. K večeři byl tatarák s topinkama, přijela dcera( byla první den v práci) s klukem a otec dovezl nové auto, slavilo se , pak ještě nečekaně dorazila máti. Fakt šteští, že bylo tolik hovězího masa. Snad zítra zvládnu bez prášku. Ale na dovol. něco musím vyžebrat u psych. ---Já bydlím na Praze 8. Marti, tys měla skvělou práci v Motole. Jo a v Bašce jsem byla, ale vloni jsme dojeli níž, do Bašky Vody na Makarské. Tam leží Tučepi. To jsi myslela? Jóóó moře, vůně pinií, večerní procházky... Budu tam na vás moc myslet a pošlu vám trochu té síly z oceánu. Zatím musím vydržet, čekat, čekat. Pa Icik

Martina

Ahojky,Iciku hned mi napiš,jak se správně dělá tatarák!!!!!Jak to čtu,mám hroznou chuť,ale nikdy jsem ho nedělala.Nevím,co všechno je k tomu potřeba.Jo,Tučepi jsou pod Makarskou-správně,ale Baška u mě vede.V Bašce Vodě jsme byli na výletě.Takže tě čeká Egypt,tam jsme ještě nebyli,ale v Turecku je taky parádně,byli jsme v Kemeru,pod pohořím Taurus a bylo tam nádherně.Jen ty turci,jsou stršnííí!!!Pořád by šmelili,věčně lákají k nákupům a to já nemusím.Budu už končit,ještě tu něco mám a zase napíšu.A Ty-zabrzdi,uklidni se a na všechno kolem se vyprdni.Nešil z malicherností,já už se to naučila:-))) a je to lepší,jsem taky trošku pošuk,ale fakt sem zbrzdila a jde to všechno mnohem líp-jak se přesně říká:někdy je lepší méně,než více.Měj se a Lexaurin raději moc nezobej,nech si napsat něco jiného,je to svinstvo.Pa,Martina

Icik

Do pytle, zase se to smazalo. Tak znova a zkráceně. Marti, než bych popsala recept na tatarák, uslintám se. Skypni mi, proberem to rychle i s mořem. Zanetka_01, jméno Ilca. Zvolnit si nakazuju často, ale nedokážu si poručit. Nedokážu. Mám výčitky svědomí z Lexaurinu, ale byl jeden a po několika měsících. Snadno by vznikla závislost, zobnu, zapiju a je líp. FUUUUJ. V pondělí jdu k psychiatričce, poradí mi co si vzít s sebou. Ne na sebe, ale do sebe. Pa Icik

Icik
1x

Ahoj, chtěla jsem potěšit vaše oko. Naučila jsem se vložit odkaz , všude to funguje, jenom tady se vypařilo "t" ze slova hotely a tím pádem je práce na prd. Vážně nám nic nepřejí. Přeci vložit odkaz je nemůže ohrozit, ale asi mají jiný názor. Nevadí, jestli chcete vidět hotel, do kterého jedu, napište si do vyhledávače Sea Gull, stačí malá písmenka a máte obrázek i s popiskem. Já se taky ráda dívám, kam cestují druzí. Už větrám kufr, tak kdyby chtěl někdo přibalit.... Žádný prášek už neberu, když mě popadne úzkost z dálky, kam se vydám, zahájím relaxační dýchání a ukočíruju se. Tak hezký víkend, bude horko a napište. Icik

Moon

Nazdárek, no tak koukám, že jste se nějak rozdováděli s těma dovolenýma. My se chystáme jen kousek z domu - asi 25km k přehradě. Na dovolené u moře jsem nikdy nebyl a stejně mě to moc neláká. Nejradši bych jel na vodu, ale nejmenší prckem je ještě moc malý - snad příští rok. Iciku - když to nejde klidně si zobni nějakou bobuli - občas to prostě musí být. A je to normální řešení. Když tě bolí zuby taky se vemeš Brufen a nepřemýšlíš nad tím jaký je to humus. Já si troufám tvrdit, že protentokrát je to definitivně pryč. Neurol už jsem neměl asi tři týdny a Citalec beru už jen jako prevenci . A nemůžu vysadit najednou. Konečně jsem se "rozdováděl" na kole a je to super. Blížím se k 200 Km. Dnes jsem asi 50Km. Sice mě bolí trochu nohy, ale je to příjemná únava. Jet někam do lesa je lepší než všechny léky a terapie. určitě doporučuju. Jo a Iciku - buď v klidu a s balením nikam nespěchej. nemá to nožičky a neuteče to. Není to zajíc. Zkus se naučit trochu odpočívat a prostě nic nedělat. Mějte se. Moon.

Icik

Ahojky, doktorka mě vyslechla a ujistila, že teď před odjezdem klidně můžu brát Lexaurin na ty mé úzkosti i třeba denně. Napsal mi 2 balení a opět ujistila, že ví že jsem rozumná a do žádné závislosti nesklouznu. Zítra si vezmu, dny jsou k nepřežití. Pořád se sleduju, dokonce se bojím i na kolo, že bych se nachladila. Vymýšlím si doma různé práce, abych zaměstnala mozek, jenže nejde makat 16 hodin. ---Moone, vymysli něco s doktorem na zimu, abys neměl deprese. Preventivně léky nasadit a chodit nasávat světlo, jakmile se začne zkracovat den ? Naplánovat s rodinou týden na horách? Moře je lék. Celou zimu potom budete všichni zdraví. Někdy tam určitě zajeďte, stačí do Chorvatska.

Martina

Ahojky všem,tak sem po delší době zabrousila na diskuzi,aby jsem zjistila,jak se máte.Já sem byla včera na kontrole u doktora,ponechal mi léky zatím stále stejně,ten Mirzaten,co mi dal,abych brala na noc,tak jsem mu řekla,že ho beru jak-kdy a jen půl.Asentru beru dvě tablety ráno,tak sem po pravdě řekla,že se cítím,jakoby utlumená,ale v pohodě.Já jsem zvyklá na fofr,všechno musím mít uděláno,abych měla na duši klid a teď jsem taková nějaká,jakoby zpomalená:-)))Tak říkal,že to k tomu patří,že se to srovná.Mě to ani nějak nevadí,jen sem to prostě postřehla,jsem fakt až nějak moc v klidu a na to jsem nebyla zvyklá.Jinak stále makáme na obýváku,čekali jsme na tu podlahu,teď už jen prahy a pověsit nové závěsy,je to pěkně čisťounký.Máme z toho radost.Už sem nějaká ospinkaná,tak půjdu hají,Iciku,tobě se to blíží,koukla sem na hotýlek-pěknej:-)))Hlavně klídek a bude to OK.A ty Moone zajeď okamžitě k moři,je to fajn a balzámek:-)))Tak pa,pa Martina

Moon

Ahoj holky, zase tu máme vikend, je hezky - co víc si přát. Snad jen aby zapršelo. Nr že by mě vadilo sluníčko, ale všeho moc škodí. A jestli se něco rychle nestane tak na zahradě vyrote letos kulový.... K moři určitě nepojedu. Vůbec po tom netoužím a ještě k tomu je to trochu drahá sranda. Někdo nás asi nepochopí - nemáme auto, nejezdíme na zahraniční dovolené, nekupujem blbosti.... ale máme jeden "drobný" sen. Chceme postavit dům. A tak si normálně žijem a nevyvádíme..... Je nám fajn a i když většina lidí nechápe jak se dá přežít bez auta říkám na to, že to prostě jde. A upřímně mě leze na nervy jak všichni pořád brečí jak mají málo peněz, jak je to hrozné...... No ale to je každého věc. Důležité je, že neurol je momentálně minulostí, k doktorovi se mě už ani nechce a tak nějak je prostě dobře. A podle toho co píšete tak i s vámi to je lepší. Užívejte si a nebojte. Bude "hůř".... to byl vtip (nepovedený). Moon.

Icik

Ahoj, Martinka má radost z nové podlahy, z toho jak je v pohodičce, Moon ze sebe, já taky ze sebe. Ten prášek jsem další nepotřebovala. Úzkosti byly zlý .Nějak se mi nechtělo se cpát chemií, přemýšlela jsem, četla si v knize od Dr. Praška. Vzala jsem si papír a dva dny sepisovala : že se bojím onemocnění před odletem, že se bojím střevních potíží na dovolené. Na druhou stranu papíru co se může všechno stát jiného, ale hlavně, že neodletím jedině v případě smrti, že tam 14 dní nepromarodím, že máme hotel s lékařem, že mám dost peněz s sebou, hodnou kamarádku jako spolucestovatelku, léky sbalené, že jím zdravě, tak budu fit atd. Prostě popsaný celý papír a ohromně mi zápisky pomohly. Od té doby nakouknu do papíru, nebo jen hodím okem na knihu a mozek se zklidní !!! Nekecám. Jenom mě žere, že mi to neporadila ani psycholožka, ani psychiatrička. Jen krčily rameny a říkaly, že to bude dobrý, nebo cpaly prášky. Hlavně žádný osobní zájem . Jo a letíme 00:05 ve čtvrtek v noci. To se nevyspím. Já v letadle neusnu. Moc zážitků a velké těšení. Ale budeme tam brzo ráno a tak si užijeme. Pospíme po obědě. Já bych vzala s sebou. Martina by jela ráda a ty Moone bys čučel. Ten klid a nekonečno a vzdoušek. Ach.

Icik

Ahoj, nikdo nepsal, tak zase musím já. Chci se na 14 dní rozloučit. Mějte se tady skvěle, pěkně pište a já podám hlášení až se vrátím. Nebude - li moře jako led, za každého si pořádně zaplavu. Pa Icik

Moon

Ahoj, no tak nevím. Předevčírem jsem napsal příspěvek, vložil ho a on zmizel. Nepsal jsem nic neslušného a tak jsem z toho jelen... No to je jedno. Icik si odjela za sluníčkem a tak se má snad dobře. Na mě se trochu víc nahrnula práce a tak jsem docela zvědavý co to se mnou udělá. Poslední dva dny jsem trochu nervózní a tak doufám, že je to opravdu jen momentální stres. Ale naznačuje to, že musím opatrně - žádné divočení. Je pravda, že jsem se najednou cítil skvěle a měl pocit, že zvládnu cokoliv. Musím se trochu brzdït. Ve středu jdu k lékaři tak to zase zhodnotíme a uvidíme. Myslel jsem, že zase snížíme množství Citalecu, ale asi to ještě chvíli počká. No, já to nerozhodnu. Taky jsem dostal výsledka rozboru vlasů. V podstatě to ukazuje na sníženou hladinu nějakých stopových prvků, ale nevím jestli to pomůže řešení psychických problémů. Mám nějaké potravinové doplňky, nějaká doporučení ohledně stravy a uvidíme. Přinejmenším mám pocit, že se snažím pro sebe něco dělat. A jestli to pomůže fyzickému stavu tak to určitě pomůže i psychice. A od 10.4. kdy jsme poprvé sedl na kolo mám najeto už asi 350km. Přeju hezkou neděli a Martino napiš jak se vede.Moon.

Martina

Ahojky,Moone,tak já zrovna včera koukala,co se tu děje nového,kromě toho,že Icik si klíďo-píďo odfrčela a nás tu nechala.Začíná být i celkem ošklivé počasí,takové,co vůbec nemusím-pod mrakem a dusno,ale co naděláme.Já sem zatím celkem OK,cítím,že úplně 100% to není,ale je to určitě k přežití:-).Beru tu Asentru 2 tbl.ráno,na ty druhé na spaní sem se vyprdla,u doktora sem byla,tak to tak ponechal,no už zvládám jít naqkoupit a z práce-jízda autobusem je taky v pohodě,někdy to trošku skřípe,ale snad se to spraví.Ty pěkně makáš na kole,co?Já ho letos ještě nevytáhla,nějak není čas,dlouho jsme dělali ten obývák a jindy sem zase líná:-))).Jooo,jela bych k moooři,za sluníčkem,tady to vypadá na déšť,ale zatím nic.Už je strašné sucho,chtělo by to pěknej slejváček.Ty trošku přibrzdi,ať se něco nestane-klídeček.Mě teď berou záda,mám vyhozenou tu plotýnku,tak trpím s tím-ach jooo.Má to někdo pech,že ho nic netrápí.Jdu zamíchat špenát a budu se těšit,že se ozvešZatím ahojky,jo,dneska večer budeme koukat na hokej:-)))čusík :-))) :-))) :-)))

Moon
1x

Tak jsem byl dnes zase na kontrole. Doktor mi řekl, že v tak dobrém rpumaru mne letos ještě neviděl. Podle něj bude vše OK o když zrovna posledních pár dní jsem trochu ve stresu. Mám dost práce i mimo zaměstnání a tak se uvidí. Beru to jako takovou "zátěžovou" zloušku.Zatím zůstávám na 20mg Citalecu a sem tam 0,25 neurolu. Doufám, že se ti plotýnka umoudří a že se ti povede taky líp a líp. Pro dnešek ahoj. Moon.

Moon

Co je váma? Icik se asi ještě válí na dovolené, ale Martina se nám někde fláká! Tak najdi chviličku a napiš jak se vede. Moon.

Martina

Ahojky,poslušně se hlásím,nějak jsem pořád zaneprázdněná,holka má tréninky,práce a tak.....Teď jsem akorát dorazila z magnetické resonance,za 10 dnů budou výsledky,tak sem zvědavá,jak sem uspěla.No a ze špitálu sem letěla na kontrolu k doktorovi.Popovídali jsme si,Asentru mi snížil ze dvou tablet na jednu a za dva měsíce mám přijíu v pohodě,tak to jsem ráda.Já teď poběžím něco nakoupit a vysprchnu se,je šílenej hic.Iciku a kde si ty?Už by si měla být doma,ne?Koukej se taky ozvat,jak bylo,jestli seš opálená a tak,jsem zvědavá.Moone,kolo sem ještě nevytáhla,to je ostuda,fuj,stydím se.Jen kynu a kynu.Tak se mějte fajn,užívejte sluníčka a napísejte.Pa,pa,pa

Icik

Nazdar vy dva. Lepšíte se. Už jdou naše psych. potíže do ztracena. Omlouvám se, že jsem hned nepsala, ale po příletu jsem víkend věnovala uklízení, praní prádla, vaření pro mého hladového a upracovaného muže. A přiznám se, že se mi ani nechtělo sem k těm našim problémům. Pak se dostavila"faraonova pomsta". Prostě průjem. Ale lidi, jakej !!! Každou hodinu jsem šla, někdy i dvakrát. Ve dne, v noci. Kámoška dokonce 3 dny dojížděla na infuze do nemocnice. No prostě jsem zase nešla dělat ani v pondělí, ani v úterý. Teprve dneska je mi dobře. Jsem zesláblá, nesnídám, v poledne 3 lžíce rýže, večer taky. Půlku banánu, víc nesním. A teď k Egyptu. Písek, napůl uschlé palmy, špinaví a líní Arabové. Moře krásné, teplé a někdy i čisté. Někdy píšu proto, že když se odpoledne vracejí výletní lodě, které kotví u každého hotelu a ne v přístavu, vypustí odpad do moře. No a ten se pomalu blíží ke břehu. V 17hodin tedy připluly toal. papíry atd., odpad z kuchyně, igel. tašky, sáčky. Kdo si zaplaval, šel se osprchovat. Na žádný výlet jsme nejely, já se bála a Daně občas nebylo dobře. Prvních pár dní jsem hlavně dopoledne trpěla. Já se svou fóbií z lidí a jedu do hotelu, který má 1 200 pokojů. Snídaně v jídelně - brrr. To se nedá vyprávět, prostě párkrát jsem si zobla Lexaurin, ale asi jen 3x a pak jednou jen ukousla kousek. Směšný co? A pak to bylo každý den lepší a lepší. Ani domů se nám moc nechtělo. No a poslední dny před odletem jsem byla já kamarádce oporou. Dostávala strach z návratu. Nepohádaly jsme se, furt bylo o čem kecat, druhý týden jsme i šnorchlovaly. Ty ryby vážně žraly z ruky a byly tak bvarevné jako vidíte na prospektech, nebo v dokumentu o Rudém moři. Ale Egypt nikdy více. Tak snad jsem vás nenudila. Pa a napište co vy.

Moon

No nazdar. Tak dovolenou jakou jsi popsala si klidne rád odpustim. Ráchat se za těžký prachy v moři s toal.papírem a jinými "dobrotami" fakt nemusím. A z dovolené se chci vrátit odpočinutý a ne s průjmem. Aspoň ti nemusím závidět. Už se těším na naše volno. A snad to rychle uteče. Mám nějak moc práce a nemůžu se z toho vymotat. Naštěstí teď v týdnu něco odevzdám a snad bude klid. Občas si zobnu Neurol (tak 1x za týden až dva), když je toho moc a necítím se ale jinak nemám žádné problémy. Při příští návštěvě u doktora už asi snížíme Citalec na minimum a měl by být klid. Minimálně do zimy a já věřím, že mnohem déle. Doufám, že Martinu "zrezonovali" dobře a nenašli žádný velký problém a přeju ti Iciku aby ses dala dohromady po dovolené. Mějte se a písnite pár řádek.Moon.

Martina

Čauky Iciku a Moone,tak jsme se tu konečně všichni sešli:-).Dovoléná,jak fík,to je tedy KAUF,co,Iciku?Hlavně,že si to přežila a máš alespoň zkušenost,že už nikdy více.Člověk musí poznat všechno.My rádi cestujeme,ale Egypt a Tunisko s Djerbou nás vždycky nějak odrazovalo,nevím proč,ale to jsou zrovna místa,kam nás to fakt neláká.Jinak k moři bych jela hned.Holky nám 28.6. frnkne na Mořského Koníka do Černé hory,jezdí tam opakovaně a je tam dost spokojená.Je to na tři týdny,letecky.Samé soutěže a diskotéky,tak to je něco pro dětičky.Už si škrtá v kalendáři,kolik jí zbývá dnů:-).Jinak pak se zřejmě nachystáme do Chorvatska,ale ještě nejsme rozhodlí na 100%-uvidíme.Jak to,že zobete tabletky,zahoďte je:-)Ba ne,dělám si srandu,asi je to třeba.Já jsem jen na té jedné tabletě Asentry a je to OK.Za dva měsíce uvidím,třeba mi to vysadí doktor úplně.No,jinak nám pěkně blbne počasíčko-vedra střídají průtrže mračen a vítr,tedy alespoň u nás v Teplicích.Dneska jsme od rána byli s holkou v Duchcově na tenisovém přeboru a přijeli jsme v půl šesté,tak toho mám plné kecky-šílený vedro,dusno-blééé.Uhráli jsme nějaké body,vyhořela až na nasazené hráčce a ještě byla od Lucky o rok starší.Já sem s výsledkem spokojená,taťka už míň,věřil,že jí porazí,ale měla z ní strach to bylo vite-darebáci.Pa,pa

Martina

Čtu to po sobě a koukám na ten konec-divný.Mělo tam být :pište,pište,darebáci:-)))D OBROUKY

Martina

Moone,výsledky resonance se dozvím až 15.6.-to jdu na ortopedii.Takže doufám,že to bude dobrý,ale byl to tedy zážitek,nacpou člověka,který má hrůzu z autobusu:-))) do roury a na půl hodiny zavřou,děsnýýý.Ale přežila sem to i když jsme měla srdce až v krku:-)Jednou to stačilo,fakt nic moc.Pa

Icik

Nazdar, jsem v pořádku a šíleně mi chutná. Vlastně na dovolenou vzpomínám už jen v tom dobrém. Moře, slunce a dobré jídlo celé dny. Dneska jsem byla u psychiatričky a chtěla ukončit braní léků. Naprosto mi to nedoporučila. Prý bych se zase zhoršila. To že se cítím docela dobře je účinek a vyrovnání hladiny serotoninu v mozku a prý je dobré brát Citalec rok aby byl účinek dlouhodobý. Ach jo. Letím do kuchyně, dělám špízy a brambůrky. Pa, pa. Marti, jsi statečná a Moon si taky vede dobře.

Moon

Icilu, dokrorka má pravdu. Ja jsem zatim vždycky vysadil Citalec max po půl roce a nemoc se vracela. taky mám pocit, že už není třeba zobat, ale .... Musíme přece podpořit farmaceutický průmysl. I když poprvé se to vrátilo po čtyřech letech. Ale to víš. Teď už se to asi bude muset hlídat. Taky jsem si myslel, že už budu brát míň, ale domluvili jsme se že snížení uděláme až při další návštěvě. Jsem rád, že se cítím dobře. na druhou stranu mám pořád v podmědomí strach z návratu. Takže buď ráda, že ti chutná a že se cítíš dobře. A zobkej. Buďme (všichni) rádi, že je nám lépe. Moon.

Martina

Tak koukám,že Icik už má tu správnou chuť k jídlu,to jsou špízy,brambory.........To není,jak v Egyptě,co?Hlavně,že je pryč ta hnusná sr...:-)))To není nic příjemného.Když jsme byli v Turecku,tak známý co tam byli z Prahy,tak pán to takhle chytil při odjezdu a to bylo tedy něco.Mysleli jsme,že poletíme bez něj,trávil veškerý čas na WC a bylo mu pěkně ouvej.Já zatím beru léky stále,od toho ledna.u dávku mám ale sníženou na jednu tbl.,ale to už sem psala,zatím je všechno OK.Sem zvědavá na podzim a zimu,jak bude-uvidíme,kdyžtak alespoň už vím,co dělat,když mě to zase přepadne.Dneska sem si volala o výsledky na ortopedii,tý resonance a zatím to tam neměli,tak snad do konce týdne.Jinak v práci je to v pohodě,doma taky,papám čím dál víc,pořád se cpu,nevím,čím to je????Jsem,jak bezedná:-).Už se těším na dovolenou,zatím nevíme,kam vyrazíme,to se ještě uvidí,ale Iciku-Egypt to nebude.Nekoukali jste se v neděli na Střepiny?Mluvilo se tam o melanomu.Ten kluk,co tam vystupoval byl náš kamarád.Tři roky s tím bojoval a minulou neděli bohužel zemřel,šlo to strašně rychle,on věřil,že to bude dobrý a najednou hup a všechno se zvrtlo o 360 stupňů.Bylo mu 35 let.Ještě ve čtvrtek za ním byl manžel na návštěvě,ležel na interně v Teplicích a říkal,že už to bylo ošklivé,poznal ho,ale už ani nemluvil.A to byl pár dnů před tím ještě u nás a bavili jsme se .Hrozný.....No,půjdu hají,ráno v šest vstávám,to mě zničí.Pište,pište

Icik

Ahojky lidičky, tak tu byla kámoška na víkend a schodly jsme se, že bychom zase někam jely. Tedy do Egypta ne, ale jinam k moři hned !!! Nová služba Buy and fly od Eximu - to jsou skvělý ceny. V sobotu jsme byly na pořádný procházce, pak večeře - grilovačka masíčka a celý večer jsme dělaly anglinu. V neděli jsme si zajely na nákupy a muž jen zírá, jak si spolu vystačíme. Za chvíli začne žárlit. Jo, jo, Moone, asi to bude chtít nedumat a brát poslušně léky. Marti, ten pořad jsem neviděla a je mi to moc líto. Jenže já často telku nezapínám. Ona jakákoli rakovina je prevít. Musíme žít každičký den a být šťastní, že jsme v pohodě. Radovat se z maličkostí a trošku pokory v sobě mít. Já jsem si dřív ani tolik neuvědomovala, jak pěknou zemi máme. Tam v Eg. byl jen písek a žár. Už pohled z letadla na naše zelená a upravená políčka byl moooc krásný a uspokojující. Zrají jahody, třešně, porostou houby, my budeme ok. Paráda. PARÁDA.

MARTINA

čauky,vy dva.Spíš jedna:-)),Moon se někde toulá a ani nenapíše-darebák.Tak já mám konečně v ruce výsledky té mag.resonance páteře a je to tedy katastrofa.Na krční páteři mám objemný výhřez ploténky,která mi tlačí už na míchu.Tu mám průchodnou jen 8.8mm,což je strašně málo,všechno,co je míň jak 16 mmm,je špatný,tak já to mám vlastně polovinu z toho.No a na bederní páteři mám taky výhřez ploténky s útlakem levého nervového kořene.Fakt super,já myslela,že mi dali špatné výsledky,že si mě spletli s nějakou stařenkou.12.6. s tím jdu na ortopedii,tak sem zvědavá,co doktor řekne.Myslím,že celé to moje marodění v zimě má na svědomí páteř,proto se mi motala ta hlava pořád,klepala se mi levá noha a brněla ruka.No,já sem ráda,že jsem si to zařídila-myslím tu resonanci,protože obvoďačka mě cpala jen lékama a říkala,že to mají všichni.No klasika,všechny obvďáky bych zrušila,hlavně,že mě honila všude možně,jen ne na CT,nebo resonanci.Tahají se o peníze a na druhou stranu si stěžují,že lidi se o své zdraví nestarají a chodí pozdě.Tohle v životě nepochopím.A to sem zdravotník.No nic,dělám tiramisu,tak to jdu narvat do ledničky.Mějte se a napište,potvory.Venku je krásně,musím už vytáhnout kolo:-))).Slibují pěkně až do příštího týdne,tak nám bude určitě fajn.Pa,pa a mějte se faaaajjjnn:-)))

Moon

Baf! No to jsou ale zprávy. Nevím sice co to pro tebe Iciku znamena, ale jenda vec na tom je urcite pozitivni. Vis proc mas problemy. A kdyz znas pricinu muzes s tim neco delat. uvidis co na to ortoped. S obvodakama mas pravdu, ale jen castecne. Nejsou vsichni stejni. Ja jsem obvodaka pres asi 8 lety zmenil a od te doby si nemuzu moc stezovat. Ale je prevda, ze kdyz nepocitam depky tak me nic vazneho nebylo. Ale depky vlastne pocitat musim - a byla to obvodacka, ktera spravne odhadla, kdy uz je potreba me odeslat k psychiatrovi. celkove se ke zdravotnictvi nechci moc vyjadrovat - je to velka cerna dira.... Ale trochu jinak. Devcata - neni to super jak jsme se od debat o prascich a depresich a podobnych osklivostech dostali k docela normalnim diskusim o beznych vecech. A nedivte se, ze ja i vy piseme mene - proste uz nemame potrebu se s nekym tolik delit o sve trable. Mame proste jine, normalni radosti a starosti - a je dobre. Jinak jsem nekde potkal nejakeho bacila a tak nemuzu pridat zadne kilometry na kole. Doufam, ze to pres vikend zlomim a bude zas lip.No a to je pro dnesek asi uplne vsecko. Mejte se. Moon.

Icik

Tedy Martinko, to tě čekají věci. Ano, je dobře, že sis vyšetření sama zajistila !!! Dnes jsme byli v ZOO. Vyrazili jsme hned po obědě a courali a prohlíželi si zvířátka až do šesti hodin. Muže už pěkně bolely nohy. Ohromný kus práce udělali v ZOO. Výběhy vypadají přírodně, zvířata se zdají mnohem spokojenější. Velká volná plocha pro zebry , žirafy, pštrosy atd. se mi tak líbila, že jsem ani nechtěla domů. Ale před vstupem mě popadla hrozná úzkost. Tolik lidí okolo... Nasadila jsem relax. dýchání a pospíchala k mývalům a papouškům. Tam se tělo zklidnilo a davy mi byly fuk. Tak si užívejte, kola prohánějte. Pa Icik

Martina

Čauky,tak jak se vede?Jo,Iciku,ZOO v Praze je krásná,často tam s naší Luckou jezdíme,máme i spoustu fotek,dokonce i malou Moju.Teď je tam nové miminko,tak tam brzy vyrazíme,jestli budeme mít štěstí a uvidíme ho.Jinak,dneska sem byla s výsledkem resonance na ortopedii a neodkladně musím na operaci na neurochirurgii do Liberce,takže mám pěkný strach.Doktor říkal,že v těch bedrech ten nález ještě celkem není nejhorší(i když je to prý taky děs),ale na té krční páteři,co mám utlačenou tu míchu,tam je to prý dost nebezpečný,nadával,jak je možné,že tak dlouho mě obvodní neposlala na CT,nebo tu resonanci,když sem měla takové motolice a taky na neurologii říkali,že je to v pořádku,což nechápal.Fakt to prý mám ošklivé a je tam nebezpečí až ochrnutí.Takže musím do Liberce odvést všechny výsledky a tam dostanu termín operace.Tak zatím,pak dám vědět,musím teď něco poklidit.A ozvěte se Ahojky

Icik

Martinko, to bude na dlouho, co? Ale je potřeba to spravit. Jen se mi líbí, jak jeden doktor říká, že se nic neděje a druhý doktoři nadávají. Moooc na tebe myslím, ať to už máš za sebou. Jo a u opic jsme taky byli, i mimi jsem chvilinku viděla, je tam děsná fronta lidí. Člověk radši pustí koukat děti, tlačil se jich tam celý houf. Přes veb kameru se mi ten jejich prostor zdá větší. Občas tam juknu. I ten nepodařenej porod mrtvýho mláďátka jsme sledovali v práci přes net. Já se nemohla odtrhnout od surikat a vyder. Tak pa a dej vědět. I.

Martina

Čauky,není moc času,tak jen ve zkratce,Iciku-Moon se někde zasekl a neozve se,potvora.Předevčírem sem byla v Liberci na neurochirurgii na konzultaci,tak 15.7. mám nástup na operaci,třetí den se jde domů a marodit budu 6 týdnů.Budou mi celou plotýnku odstraňovat a nahradí to cagem-to je platinová destička.Límec nemusím potom nosit,tak mi držte palce,ať mi to dobře dopadne.Budu končit,má přijít návštěva,ještě večer kdyžtak písnu.Pa,pa

Moon

No, pravda trosku jsem se flakal, ale jen v psani. Mam prace nad hlavu a tak jsem neměl čas psát.Měl jsem taky kontrolu u doktora, ale ani jsem ho neviděl. V čekárně tak byla nějaká paní a si s manželem a nevypadala vůbec dobře. Takže jsem nafasoval léky a šupem zpátky do pracovního procesu. Citalecu už beru jen 10mg a je to v pohodě. Občas i zapomenu a taky se nic neděje. Jezdím na kole a užívám si léta. Jen to vedro by nemuselo být. V kanceláři máme příšerně. Martině přeju ať operace dopadne výborně - budu držet palec.Moon.

Icik

Čauky, tak Moon přivolal chladnější počasí. Ale ten vítr je ošklivý. Jen ať už jsou zase vedra. Pořád se chystám k rybníku, ale zatím byla samá práce. Dcera se nastěhovala se svým klukem do našeho starého bytu v paneláku. Zůstal celý zařízený a pronajatý skoro 5 let. Oba jsou nadšení, dokupují drobnosti, plánují. Nevím, jestli jsem vám psala, že před mým odletem do Egypta nás Toník přišel požádat o její ruku. S kyticí a Metaxou a byl chudáček celý červený a roztřesený. Svatba bude příští rok v červnu. Prostě všechno je v pohodě, jíst mi chutná, spím dobře, mezi lidi můžu chodit, v Obecním domě jsem byla na báječným koncertě, jen co beru antidepresiva, nejde mi sex. Jsem jako mrtvá. Psych. říkala, že prý Citalec má na tom obří podíl. Tak kápněte božskou. Vy OK ? Martinka má asi právě trošku jiný starosti, strach z operace, ale čím dřív jí budeš mít za sebou, tím líp. Palečky ti budeme držet, to si piš !!! Musím se ještě pochlubit, že mám letos spoustu fíků. Některé jsou velké, jen začít dozrávat. Poprosím slunce, aby svítilo a hřálo. Žijte a užívejte si. Icik

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce