Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Renča

Jeane, dík za info, koupím si notový sešit.

Jean

tak hledej na netu, příznaky a stránky, diskuze, tam se najdeš a zjistíš, že i alternativně se dá léčit, ale trvá to roky, je mi líto mladých lidí v tomto stavu, str. chlam. info. a další :-(

Nika
3x

Ahoj, ja som si tiež kládla otázku, že prečo sa mi to stalo, ale za tie roky tých všeliakých stresov a strachov, telo asi nemohlo inak zareagovať. Ty si mala aj panický atak? U mňa zo začiatku tiež boli tie rána nič moc, aj ja sa najlepšie cítim okolo obeda a večer je fajn. Chodievam spať až okolo 23.30 h. lebo skôr by som nezaspala. Neviem či mi citalec pomohol, pretože zo začiatku mi bolo veľmi zle. Chodila som aj k psychologovi, naučil ma dychové cviky, pred 2 týždňami som bola u neho posledný krát. Snažím sa nespoliehať sa iba na lieky, chcem to dokázať bez nich a verím že sa mi to podarí. Vysádzam citalec po dohovore s psychiatr. a iné brať nebudem. Dočítala som sa že čím dlhšie sa antidepresíva užívajú tým viac si telo na nich navykne a proste nejdú vysadiť. Videla som jedno video kde jeden chlap bral antidep. 10 rokov, chcel ich vysadiť ale mu to nešlo tak sa k nim znovu vrátil. Ono je to tak ak ich berieš dlhšie, telo si zvykne, nebudú také učinné, potom lekári ich zamenia za iné AD a stále dokola, že potom ich vlastne človek berie celý život. Ja už mám deti dospelé, teraz v septembri tá mladšia bude mať bábatko, tak sa moc teším bude to dievčatko. človek sa musí tešiť a radovať sa aj z maličkostí. Pomáha aj šport, chodíme aj sportovať je to taký relax. Pekný deň...

Renča
1x

To si také myslím, že na tělo toho bylo strašně moc s těch malých stresů a řeklo si dost. A naše děti na tom mají také maličký podíl, tím jak nejsou zdravé. Jak říkám, kdo nemá nemocné dítě, tak to prostě nepochopí. Je to maličkost k maličkosti. Ataky jsem měla celkem tři. Naposledy tedy v březnu a doufám, že naposledy. Také zvažuji psychologa... že by to mohlo pomoci. Je pravda, že co beru AD je to lepší, ale přijde den, kdy bych snědla tu krabici neurolu celou. Zatím tedy vyhrávám já a né neurol. Ačkoli mi všude říkají, že zbytečně trpím, ale si myslím, že se musím také trochu snažit :) Vidím problém v tom, že to co má Citalec jako vedlejší účinek tak je pro mne víc jak půlroční stav.. Tedy nevím zda zabral a jsou to vedlejší účinky a nebo nezabral. Ale nebudu mu křivdit lepší to je. Beru ho ještě krátkou dobu. Tak to gratuluji :) Ono u miminka člověk přijde na jiné myšlenky :) Hlavně ať je zdravé :) Poslední dva dny zjišťuji, že mne dokáže rozhodit úplná maličkost... Včera to byla například málo zahuštěná omáčka...dneska přesolená já už jsem asi fakt cvok :) :)

Nika
1x

Ahoj, aj som sa pobavila, zasmiala že čo človeka vie rozhodiť, ja som tiež bola taká že som sa rozčulovala a jedovala nad hlúposťami. Teraz si už dávam pozor nerozčulujem sa teším sa z maličkostí. Neurol som aj ja užívala hneď na začiatku. Začala som ho vysádzať po 6 týždňoch. Čítala som, že neurol by sa mal najviac brať 4 týždne, pretože vzniká na neho návyk. Ja som ho vysádzala skoro 2 mesiace. Od tej doby ako som ho vysadila som ho ani nepotrebovala. Brala som 3 x denne 0,25. Lekári to ani nepovažujú za potrebné človeka upozorniť že neurol sa dlho brať nemá. Ja som sa pýtala psychiat. či by som neurol nemohla vysadzovať, ináč by som ho brala neviem dokedy. Mala som abstin. príznaky: celkový nepokoj bolesť žalúdka, čudné myšlienky, ako keby taký tras. Niektorý to berú roky a potom sa toho nevedia zbaviť. Dnes je krásne, boli sme sa trochu v prírode prevetrať. Pri športe nemá človek čas premýšlať nad hlúposťami, verím tomu, že je to všetko o tom čo si do tej hlavy vsugerujeme. Chodíš do práce? Ja nie, chcem sa úplne zbaviť citalecu a potom budem hladať, chcem si užiť leto, a keď sa narodí tá maličká chcem aj dcére pomôcť. Prajem krásny deň.......

Renča

Ahoj, já neurol brala právě jen týden, protože jsem se bála závislosti, ale fakt jsou dny, kdy mi chybí.. Právě že nepracuji jsem v ID s očima a ten sport je trochu problém. Naštěstí tedy nemusím jen ležet, tak začínám uklízet a tak... Snažím se zaměstnat, ale zvažuji, že bych do práce aj šla. Jsem doma 12 let a asi to chce změnu :) Dneska jsem poprvé po 8 měsících úplně sama doma... No nejdříve mi bylo hrozně zle, ale nakonec se to tak nějak ustálilo.. Já doufám, že toto brzy skončí.. A hroznej problém mi dělá mluvení a nevím proč... prostě mozek nechce mluvit :D Tak stav co popisuješ mam snad furt. Dneska jsem byla zase vzhůru hodinu před budíkem :( Já nevím ráno odvézt dítko do školy, nákup, domácnost pak v klidu kafčo, zase pro dítě, úkoly, pak přijde druhé dítko, úkoly, učení a je večer... Nevím kdy bere ten mozek čas dělat to co dělá... A myslíš, že to půde bez AD? A jak dlouho se to vysazuje? Hezký den

Renča
1x

A chodila si k psychologovi, že? Pomohlo ti to nějak?? Zvažuji zda si nějakého nenajít....

Nika
2x

Ahoj, ja mám tiež niekedy také čudné dni, nálada zvláštna, ale vždy si poviem, že predsa človek nemôže byť každý deň veselý, aj ja sa snažím stále niečo robiť, upratovať, žehliť a stále dookola, veď to poznáš sama. Dr. mi povedala ako mám vysadzovať AD. 1 týždeň iba jeden deň si mám dať 1/2 tbl. a ostatné dni celú. 2 týždeň 2x 1/2 tbl. a ostatné celú. Až sa dostanem na 7 týždeň keď už budem brať každý deň 1/2 tbl. a potom sa jej mám ozvať, a povie mi ako ďalej. k psychologovi som chodila cca 5 mesiacov, ale už ku koncu som spokojná nebola pretože okrem toho, že som mu vždy povedala ako sa mám čo mám nového, a ešte sme sa učili dychové cvičenia, mne to už nič nedávalo, čakala som viac, že aj on mi povie napr. kúpte si takú knihu meditujte, atď.....Lekári nie sú lacní, u psychologa som platila 25 eu, a u psychiatr. prvá návšteva 65 eu, ostatné návštevy 40 eu. Kúpila som si knihu Syndrom trávenia a psychologie od Natasha Campbell a ešte jednu ,, Uzdravení bez lékú a bez lékařu od David Servan Schreiber. Tak ja hladám čítam, proste verím, že sa z toho dostanem...Krásny deň.............

Renča

Aha... tak já tedy u psychiatricky neplatím a ráda bych k psycholožce kam chodí dcerka, jelikož taje úžasná a také na pojišťovnu. Já nevím jak být veselá... je jasné, že jsou dny lepší a horší to bylo vždy a bude, ale co jsem vlezla do MHD tak to perlí.. hlava se mi motá, srdce buší děs.. nepomohla ani tvorba úkolů furt mi je nanic. Pokud by se to nezměnilo asi zítra nasadím na pár dní neurol. Tak to vysazování je na pěkně dlouho koukám :( Ale ono to najednou nejde. Já bych právě očekávala od psycholožky, že vyslechne a poradí.. co a jak.. Já také pořád něco dělám a snažím se pozitivně myslet, ale někdy je to hrozně těžké :( Neexistuje něco účinného jako je neurol, ale není to návykové?? Také přeji hezký den

Nika

Ahoj, to máš dobré že nemusíš platiť, pretože to nie je lacná záležitosť. To v MHD som mala aj ja, neako som sa vždy zvláštne cítila, bolo mi teplo horúčava, ale neako som to prekonala. Stalo sa mi že v autobuse som dostala atak, a to tak bola to dlhšia cesta a autobus nemal často zástavky, a ja som si len tak spomenula, že čo ak mi zostane v autobuse zle? Ja som si to vlastne privolala. Zrazu mi zostalo akosi divne, návaly horúčavy, teplo búšenie srdca a zrazu ako keby mi telom preša taká vlna, nechutné..... tak som sa trošku zlakla a na najbližšej zástavke som vystúpila, išla som do obchodu. Potom už bolo dobre, už som atak nemala. Neviem či užívaš neaké vitamíny ale dobré je brať b vitamín, magnézium, céčko, zmeniť životosprávu, nejesť sladkosti, viac zeleniny a ovocia, a tak zatial ahoj pekný deň

Renča

A jak se na tebe kouka okoli, hlavne tedy blizci??

Renča

A nemáš psychologa nebo psychiatra poblíž co by byl na pojišťovnu??

Nika
3x

Ahoj, u nás sa platí všade, či je to zubár,psycholog, aj psychiater. To nie je ako volakedy. A neviem ako to myslíš, že ako na mňa pozerajú iní? Vieš bývame v paneláku, so susedmi sa len pozdravím občas prehodíme neaké to slovo a o mojom zdravotnom stave, čo sa mi prihodilo nevie nikto okrem mojej rodiny, ani svojej kamarátke som to nepovedala. Za blázna ma určite nepovažujú, dcéra mi každý deň volala ako mi je povzbudzovala ma aj druhá dcéra aj manžel. Mne toto začalo minulý rok tým že ma bolela krčná chrbtica začalo mi slabé točenie hlavy, išla som mojej obvodnej lekárke tá mi dala obstreky a poslala ma na rehabilitáciu, elektroliečba, cvičenie masáže, všetko som absolvovala, ale hlava sa mi točila stále viac a stále mi bolo tak zvlaštne zle, tak ma dr. poslala na rengen chrbtice tam mi zistili 2 výrastky ale dr. mi povedala že z toho sa mi hlava točiť nemôže, hlava sa mi v kuse točila asi tak 4 mesiace, potom ma poslala k neurologovi ten ma poslal na CT mozgu všetko bolo ok. Stále mi bolo zle až som sa v noci zobudila na prvý atak neskutočný strach, strašný pocit úzkosti, veď to nemusím opisovať poznáš to aj sama. A tak to vlastne začalo, psycholog psychiater, a keď som začala brať citalec, to bolo ešte väčšie peklo, zle nechutilo mi jesť, hnačky , horúčavy, fuj keď si na to spomeniem..... Len vieš tomu kto takéto niečo nezažil to budeš darmo opisovať ako ti je, manžel povedal nech na to nemyslím, vôbec nerozumel tomu čo mu hovorím. Vieš ja si myslím, že mne sa to všetko nakulumovalo naraz, stres síce pred 13 rokmi mi zomrel otec, pred tým som sa rozviedla, potom v rodine po otcovej smrti sa nerozprávam so sestrou aj s mamou proste toho bolo dosť.. práve teraz sa preto snažím byť v klude a nerozčulovať sa. Schudla si? Ja zo začiatku, ale teraz to mám naspäť. Dúfam že to bude len lepšie....... pekný večer pa

Renča
1x

A jak ti dneska je? Mne se ráno šíleně motala hlava chodila jsem jak po flašce slivovice. Ještě jsem zvládla obchod a po odchodu manžela z domu úplně konečná.. Měla jsem dojem, že se udusím, furt mi je na kašlání, na hrudníku nosím slona, špatně se nadychuje, děs. Jsem se snažila uklízet, no trochu jsme to rozhýbala, Vím, že to zase odejde, ale je to fuj. Nejraději bych šla spát, ale nemůžu, jelikož musím vyzvednout dcerku ze školy a dneska máme den dětí. Tak to je špatné s tím placením a ještě člověku není dobře... Já myslela právě rodinu, jelikož třeba moje máma to ještě neví, ale její reakci vím dopředu..ani nevím, zda ji to řeknu. Je dobré mít v někom oporu. Já jsem strašně závislá na manželovi .Když jsem s nim je mi poslední dobou nějak líp. Do obchodu už s nim jdu a tak. Navíc se z toho chci co nejdříve dostat. Prázdniny před náma a já jsem k nepoužití. No já shodila z 90 kg na 64 kg. Když jsme byla před 14-ti dny na interně, tak jsem měla přes 70 kg a v pondělí ze mne bude mít zase radost... Měj se hezky :)

Nika

Ahoj, je mi fajn, a myslím že si písala že AD berieš mesiac? Tak to je ešte krátka doba, tak lepšie ti bude až po takých 3 mesiacoch, ono to ide veľmi pomaly. Jeden deň ti je lepšie, a na druhý deň nič moc. Takto bolo aj mne Najlepšie mi bolo až po 4 mesiacoch. To je super že si schudla, ale keď ti už bude chutiť jesť, všetko zase naberieš naspäť. Už teraz mi býva dobre, tiež som zo začiatku iba ležala, tak mi bolo nanič, ale neboj všetko prejde len to ide strááááášne pomaly. Já som volakedy pila kávu potom som ju vysadila, a teraz si občas dám bezkofeinovú tiež bez cukru, tak 2 krát do týždňa. No dnes je MDD včera bola u nás dcéra, ona čaká to bábätko, ale má ešte staršieho školáka druháka tak som mu poslala neaké kinder vajíčko, cukríky .....Dnes u nás pršalo, zajtra pôjdem do obchodu kúpiť kvetináč na balkón a vysadím si muškáty, urobím si malú radosť. Hlavne mysli len na dobré veci, teš sa z každého dňa , mne pomôže keď si pustím rádio a hraje neaká super pesnička tak si aj zaspievam chi chi, krásny večer a vydrž....... bude aj lepšie.......

Jean

a kde píšou ty vyléčení ? :-)

jana

Ahoj Nika , chcela by dom sa opýtať či je možné dostať sa s tejto diagnózy aj bez AD ??? Písala som svoje problémy trošku vyššie.

Nika

Ahoj Janka, no to neviem či bez tých AD. Ale neviem či si mala tie panické ataky. A keď pôjdeš k psychiat. určite ti predpíše ona lieky. Já keby som dopredu všetko vedela o PP , určite by som nemala taký strach, a keby som vedela ako mi bude z tých AD neskutočne zle asi by som to ani nezačala brať, ale ja som sa zlakla nič som o panickej poruche nevedela, tak som bola ,,šťastná že nech mi už neako pomôže niekto,, Ale ak si všetko čítala moje príspevky, tak ja mám dosť nežiadúcich účinkov, a vlastne ho vysádzam a to sa teším. A budem všetko robiť aby som ho už nikdy nemusela brať. Veď sú aj rôzne prírodné prípravky na to. Zatial tolko ahoj.....

jana

Ďakujem pekne za odpoveď....presne takéto stavy som mala aj ja , nevedela som čo sa deje , preto manžel volal zachranku a o dva dni sa to opakovalo zasa.....chcelo sa to opakovať aj viac krát , ale som to nejako rozchodila a rozdychala. Od vtedy mam neskutocny strach....bojím sa byť sama , všade chodím s manželom a je aj on úplne mimo , lebo nevie čo sa to udialo v priebehu sekundy .... Najhorší je ten pocit , že mám na hrudi asi 10 kg , motanie hlavy, ťažké dýchanie a srdce mi ide vyskočiť....mám hrôzu , keď sa blíži večer ....ako to prežiť do rána .. Zaspim najskôr okolo polnoci a už o tretej som hore a začínajú múky....chvenie , strašné myšlienky a brnenie v nohách , búšenie srdca a samozrejme tie tlaky na hrudi....už teraz sa bojím večera.

jana

Ja so zatiaľ len na xanaxe 0.25 a dopĺňam to placebo sedativPC. Xanax si dám naozaj len keď už horí ...niekedy vydrzim aj dva dni , ale potom už musim , hlavne keď sa zobudím okolo tretej ráno.

Nika

Ahoj, ja odkedy beriem AD a to je od decembra 2015 sa budím 2x za noc a niekedy 1x za noc a spím v kuse 4 alebo 5 hodín a tie každodenné sny, neskutočné. Prečítaj si niečo o AD. Dá sa toho veľa pohladať Ja si myslím, že človek sa z toho musí dostať predovšetkým sám, pretože AD ti v úvodzovkách možno pomôžu ale pri dlhom užívaní vytvoria závislosť, je to taký bludný kruh. Nebudem tu opisovať oAD ale vyhladaj si o nich...... Ja už konečne začínam s 1/2 tbl citalecu, potom ešte aj celá tbl. Musím sa dostať na siedmi týždeň a potom to bude stále 1/2 tbl. Aj to vysadzovanie vidím aj na 2 mesiace. Pekný večer. Ahoj

Jean

Ahoj, už jsem Ti psal, že musíš čistit tělo a játra, léčít nervy, hubit chlamydie, jinak se to vysadit nedá a trvá to roky.

Renča

Ahoj ve spolek... jsem dneska byla na interně a ta mi do závěru napsala, úzkostná panická porucha, depresivní syndrom, anorexie.. A den ode dne to stojí za nic. Naznačovala, že ten Citalec 20 jen je málo. Na něco zabral, již nepanikařím a vyhýbám se lékařům. Stavy to jsou strašné. Už na mne dolehly i takové divoké myšlenky že jsme se sama sebe lekla :( Jsou to prostě nervy.. Napsala mi léky na to bušení srdce, ale to má tolik nežádoucích účinků... že se zase bojim :( Ve čtvrtek jdu k psycholožce i z manželem, tak uvidím co mi řekne. Na interně mi nařídila nasadit Nutradrinky... Ach jo... Mějte se krásně :)

Jean

Ahoj nevěřící Renčo, to jsou ty příznaky, mikroparaziti produkují toxiny a poškozují celou CNS, je to na Tobě !!!

Nika

Ahoj Renča, internista ti stanovil diagnózu? Depresívny syndróm a anorexia? Čo si vychudnutá na kosť? Len aby si mala čo najviac diagnóz. Na búšenie srdca lieky? Presne toto som mala aj ja. Zo začiatku užívania citalecu máš takéto vedlajšie účinky: búšenie srdca, návaly tepla potenie, mravčenie v rukách, nohách atď... a čo sú tie nutradrinky? Napíš ako si potom dopadla u psychiat. A ešte odkaz pre Jeana, alebo dědka alebo anonym: každý môže mať na PP rôzne názory že to môže byť napr. mikroparaziti, poškodené nervy, môže to byť aj z premnoženej kvasinky candida, tá tiež vylučuje rôzne toxíny, môže to byť z rôznych príčin. Ja si myslím že je to celé to myslenie v našich hlavách, a tieto AD majú celú radu vedlajších účinkov, tiež si treba prečítať o AD ako vznikli, na čo boli pôvodne určené, ako škodia keď sa dlho užívajú, že človek je potom na nich odkázaný a nevie sa ich zbaviť...... atď je toho veľa....:-(

Jean

Ahoj, do mikroparazitů počítám i houby a píšu ze zkušeností, PP a ostatní diagnozy jsou o ničem, čistit tělo a čekat, za každou nemocí jsou mikroparaziti, někteří se nedají zničit a proto se používají AD, užívejte tinktury a bylinky :-)

Nika

Ahoj Jean, tak ja som tu popísala o sebe dosť, ale aj iní čo sem píšu, veď to čítaš aj ty, tak napíš aj o sebe čo ti bolo ako si sa vyliečil, ako dlho ti to trvalo, alebo si sa nevyliečil? Napríklad teraz som si čítala aký je škodlivý cukor, lepok človek už aby ani nejedol a nedýchal........

Jean

Ahoj Nika, nejsem spisovatel, zaléčení trvá roky i tu dietu je potřeba držet, všechny potíže jsem prožil a ne každý to dokáže. Do diskuse o sobě psát víc nebudu :-)

Renča
1x

Cítím se jak praštěná a štvou mne ty divné pocity, myšlenky, totální nechutenství ke všemu, včera to došlo tak daleko, že mi vadili moje vlastní děti.., s kterýma tedy mlátí puberta , což je veselá kombinace, ale ne pro mne Jsou dny lepší a horší... Já mam dojem, že ať spolknu cokoliv, tak vyberu všechny nežádoucí účinky co ten prášek má.No s dětma to je problém. A já kvůli jednomu ven musím prostě pravidelně. Když jsem doma sama nic moc, uklidním se až když přijde manžel. Venku mam dojem, že na mne všichni koukají a v obchodech, ale zvládnu i sama MHD, ale je mi děsně se pak potvůrka silně ozývá. No chce to čas..mam v sobě nějaký blok, co mi furt říká, že to nedám. Mam toho už fakt plné zuby. Já vím, že to mají všichni. Prázdniny před námi a co budu dělat s dětmi fakt nevím v těchto stavech. Teď se na mne valí ještě dost vážného zařizování a já mam stavy že jdu po přechodu nerozhlídnu se jelikož mi to je jedno. Já vím vydržet Ale jestli mi řeknou za půl roku, že to nefunguje a musíme dát jiné, tak fakt nevím... dovču jsme rušili kvůli synovi operaci, takže možná budeme nějak společně improvizovat, ale odešel kolega a je na vše sám a tak nevím zda vůbec dovolenou mít bude Tchýně s tchánem ani omylem, neviděli děti 10 let a nijak jim nechybí dle všeho a já mam už jen mamu (vztah na bodu mrazu, žijeme s ní a manžel ji nemusí ona jeho také ne a já dělám hromosvod mezi nima a jsem ráda, že je na chatě a vrátí se nyní na pár dní - no další hrůza a celkově až v říjnu) a ta mi na rovinu už vloni řekla, že si je vezme ale max je týden. Dceru mi kvůli diagnózám co má na tábor nevezmou a kluk už je větší, a soběstačnej. Mít jen jeho tak z postele nemusím vylézat Já chci mít chuť žít, dělat věci z radosti. Se už ani smát neumím Z flegmatika se stává pesimista ... Uvidím co mi řekne psycholožka půjdu s manželem i k psychiatričce za týden ať to tam řekne, já sand budu pokračovat a třeba mi to pomůže. Potřebovala bych vypnout tak na dva týdny někde, abych se dala dohromady. Dám vědět jak jsem ve čtvrtek dopadla :) A Nutridrink má mnoho živin a nahrazuje tzv. jídlo. jelikož mé tělo živin moc nemá. No, tak když si vzpomenu, jak jsem vypadala včera, tak se internistce ani nedivim, že mi dala další diagnozy :) :) JO napsali mi na bušení srdce léky, ale ještě jsem to tedy nevzala... Jenže on snižuje i tlak a ten mam nyní nízký, tedy první, druhý zase vyšší... NO nic hezký večer :)

Nika
5x

Ahoj Reni, viem o čom hovoríš, tie neskutočné myšlienky, stále zle, ja som už tiež nevedela čo so sebou, plakala som, tiež mi tak bolo. No nič iné na to nie je, len vydržať, ide to strašne pomaly. Musíš sa povzbudzovať, že to zvládneš, veď predsa je prečo žiť, máš deti, manžela. Ja to mám v mojej rodine tiež nič moc. Keď zomrel môj tatino veľmi som ho lúbila, tak stretávanie s mamou a sestrou skončilo. Aj som sa snažila s nimi kontaktovať, moja vlastná mama ma pred sestrou zapierala, vlastne sme sa stretávali potajomky. Stalo sa mi keď som zvonila pri maminých dverách nepustila ma ani dnu, pritom viem, že bola doma. Vôbec jej nechýbam ani moje deti. Dlho som sa trápila, ale čo mám robiť nemôžem ju predsa nútiť keď nechce.... život je taký, odpustila som jej, i keď to bolí.....možno aj toto prispelo k tej PP. Ale povedz čo sú to za lieky konkrétne citalec, že je človeku vlastne ešte horšie, veď by mali liečiť.Želám ti aby ti už bolo lepšie a lepšie, aj to príde musíš vydržať nič iné ti nezostáva. Pekný večer.

Nika
2x

Ahoj Jean, ja nehovorím že si spisovateľ, a nechcela som aby si o sebe písal životopis, ale jednalo sa mi o to že čím si prešiel, možno stačilo pár slov, viet, a rady a pomoc druhým. Človek ak môže pomôže a poradí ale každý sme iní . Tak si svoje rady zamkni na 100 zámkov........ :-p

Jean

:-o do emailu Ti napíšu víc, tady nemůžu psát jména :-)

Renča

Zdravím všechny.. Tak jsem to přežila... Psycholožka za mnou. Verdikt je zatím PP a těžká deprese. Manžel byl u ní 40 minut a já potom přes hodinu. Je strašně super. Sice se tedy ptala víc ona a já si vybírala na kterou z podotázek ji odpovím Ale něco jsem po půlce našeho sezení také řekla. Na poprvé dobré. Bude psát email mé psychiatričce o mém stavu - ta to celé neví a navrhuje zvýšit citalek z 20mg a nemam brát neurol, ale bude se domlouvat s psych. na něčem od Ata co není prej návykové.. Nyní tam budu chodit 1 x týdně, pokud to nebude stačit 2 x týdně a protože kvůli dětem nemohu od července, tak od září bych měla nastoupit na denní stacionář... Pocit z toho mam dobrý, ale fyzicky a psychicky mi je hůř. A když mi potvrdila, že takový lidé opravdu mohou skočit, tak mne to tedy nepotěšilo... ale alespoň mi nelže. Mam se podivat na video o Vašutovi . Jsem dneska byla v lékárně a řekla jsem 3 slova a konec já měla úplné okno. Pak jsem šla nakoupit, počítám rohlíky říkám si deset a u pokladny jsem zjistila ze jich mama osm?? Se sebe začínám bát...

Nika

Ahoj, takže si už aspoň začala s psychologom, oni musia byť milí, ja zo začiatku keď som išla od psychol. mala som výbornú náladu, bola som spokojná a cítila som sa ako vták. Tieto príznaky čo máš to je z AD. krátkodobá pamäť nefunguje dobre, a nesmieš sa tak pozorovať, začiatok je ťažký, ale postupne to ide ale stráááášne pomaly, človek počíta dni..... A čo to máš ten denný stacionár? čo tam budeš robiť? tak prajem pekný deň a drž sa ..... :-p

Karel

Ahojte tady všechny co uživají antidepresiva a chci se zeptat někoho kdo už bral Seropram ja ho už beru 6 týdnu a ještě nic moc před tym jsem užival cipralex 20mg 5 let a bylo mi dobře ale potom asi přestal učinkovat tak mi nasadila dr. seroprám tak jestliže má někdo skušenost s uživáním tohoto léku tak bych byl moc rád kdybi mi něco o něm napsal a sa jak dlouho asi začne naplno učinkovat jinak přeji všem at je nám líp a at nemáme žádné deprese a ajiné .držím všem palce at je líp!!!!!!!! Karel

Nika

Ahoj Karel, možno sa ti niekto ozve kto priamo užíva seropram, ale ja si myslím že podstata všetkých AD je rovnaká, zo začiatku máš všetky nežiadúce účinky AD. Keď si bral cipralex 5 rokov neuvažoval si že ho vysadíš? Môj názor je že čím dlhšie AD užívaš, tým horšie to bude z vysadzovaním, a ak ti prestane jeden účinkovať, dr. ti ho zamení za iný a stále dokola. Tiež prajem, nech ti je lepšie Pekný večer Nika..

Karel

ahoj Nika o vysazování jsem neuvažoval byl jsem rád že mi je dobře ale po 5 letech mi přestal učinkovat tak mi doktorka napsala Seroprám už se nemužu dočkat až mi bude dobře také přeji pěkný večer

Karel

ahoj Nika a za jak dlouho ti zabral ten Citalec ? to je stejné složeni.

Karel

škoda že tu není někdo kdo má skušenosti seroprámem""""

Karel
1x

ahoj lidičky přeji pěkný večer ja se chci někoho zeptat jestli nemá skušenost s braním seroprámu .citacu už ho beru už skoro7 týdnu a zatím nic moc ale musim říct že uzkozt už není tak veliká ale deprese a nechut něco dělat je stále děkuji za každou skušenost

Nika

Ahoj Karel, začiatky sú myslím u každého rovnaké, so zlepšením môžeš počítať o také 3 až 4 mesiace, zatial sú to také striedavé stavy. Ak chceš si prečítaj moje príspevky. Ja som práve šťastná že ten citalec vysadzujem, vysadzujem ho po 5 mesiacoch užívania, mám z neho vedlajší účinok a to už 2 1/2 mesiaca mi dosť vypadávajú vlasy, krvácanie ďasien, hučanie v ušiach nespavosť od kedy beriem citalec som ešte nespal 8 hodín, no hrôza a každý deň neaké nechutné sny.... Vysádzam ho už 6 týždeň som zatial na 1/2 tbl. citalecu. Zatial sa cítim v pohode občas mierne točenie hlavy, ale to sa dá vydržať. Pekný večer......

Karel

děkuji Nika za odpověd a vše si přečtu Karel

Renča

Ahoj Niki jak je? Tak jsem byla u psycholožky, pak psychiatricky a verdikt je PP a těžká depresivní fáze se somatickými příznaky. Jasná hospitalizace na psychoterapeutickým oddělení. Max do úterka nástup. Cekam az zavolají. Jsem to dopracovala :( A jak tobě je?

Nika

Ahoj Reni, Prečo musíš ísť do nemocnice? To je to také zlé?Pôjdeš? Ja sa mám celkom v pohode, na druhý týždeň budem písať psychiat. tak som zvedavá ako budeme pokračovať ďalej.... Držím ti palce a ozvi sa.......

Renča

Ahoj, tak to jsem moc ráda, že jsi v pohodě :) Niki nyní mi je tak, že bych tam nejraději jela hned. Vím, že za hoďku dvě to přejde, ale já to nedávám a hlavně to odnáší rodina. Takže moc na výběr nemam.

Nika

Ahoj Renka, tak ti potom nezabrali AD? Neviem čo ti budú robiť, asi ťa budú chcieť nadstaviť na iné lieky, veď uvidíš, dúfam že ti pomôžu a moc ti budem držať palce aby si to zvládla a bola konečne v pohode. Prajem všetko dobré, ahoj...

Kety

Ahoj všichni tady,poprve jsem otevřela teď tuto diskuzi a velmi me zaujalo všechno co tu čtu. Víte já už osum let trpím bolestmi zubů ale dost nesnesitelnými,protoze jsem potřebovala fungovat hlavně kvůli dětem tlumila jsem bolestí opiáty,takze klasika....návyk..léčba Jo dneska už jsem bez nich asi pět let ale pořád beru léky na uklidnění neurol,lexaurin,nekdy dormicum a hodně kodein a paracetamol,vzdy to střídám,ne dohromady.Mam už že všeho strach,ze už mám játra v háji,zatim se našli jen trošku zhoršené hodnoty...uvažuji o Attaraxu,ktery mi nasadili tehdy v léčebně,myslite že by pomohl???Ale Bojím se protože se přiznám už jsem v začarovaném kruhu,m sm zároveň epilepsii...v léčebně na detoxu jsem si prošla peklem na zemi už bych nechtěla.N evim jak dál.....ale vsem držim moc palce.

Karel

Pro Kety zkus buspiron zabíra sice až tak oklo 10 dnu ale potom bude dobře,

Karel

jo a hlavně není návýkovej

Monča

Ahojky, je mi 35 let a už od dětství trpím tiky (mrkání, potahování nosem, vydávám u toho různé zvuky) vždy to trvá pár měsíců a pak se vše uklidní do normálu a je klid třeba půl roku.( Vychovával mne jen můj otec, mamka utekla do zahraničí,když mi byli 4 roky. )Při nějaké obtížně zvladatelné situaci se tiky vrací. Kdysi mi byl předepsán Haloperidol, to bylo poprvé kdy jsem něco takového brala, chodila jsem na střední a padala únavou, lékař mi předepisoval čím dál větší dávky, tak jsem to vzdala a postupně vysadila. Pár let byl klid. Pak jsem se vdala a měla ne moc šťastné manželství s cholerikem. Tiky se vracely, čím dál častěji,ale já pomoc psychiatra po špatné zkušenosti nevyhledala. Před dvěma lety jsem se znovu vdala, při přípravě svatby se tiky objevily a trvají doteď , bez toho aby vznikla nějak pauza. Navíc mi před rokem lékaři řekli špatnou diagnózu, prý mám rakovinu plic (nekouřím) a vyhlídky na další život velice špatné.... absolvovala jsem několik odborných vyšetření, posílala zprávy lékařů jiným specialistům a všichni mi psali, že dle diagnozy, jsou vyhlídky na život mizivé....byl to pro mne i mou rodinu šok, naštěstí se diagnóza vyvrátila a já stále žiji ;) Nemám nebo alespoň nevím o nějakých psychických problémech (krom nezdárného syna mne nic netrápí)Tiky však nepřestaly, vyhledala jsem psychiatričku, ta mi předepsala citalec, brala jsem 4 dny půlku a ted beru celou tabletu odpoledne, pátý den. Pořád se mi chce spát, chci se zeptat, jestli jste měli problémy s únavou u citalecu a jestli to přestalo po nějaké době. Nemám brát tabletu raději ráno nebo večer ? Děkuji Monika

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce