Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jarda
1x

Cus Jirko tak to je dobře že se uzdravujes. Já mam asi do uzdraveni ještě daleko ale snažím se věřit že se to musí zlomit.Neurolem se snažím šetřit ted mam tak 0.25 na den snad to není moc.Doktor mi furt říká až ho jim 3×denně ale mě se moc nechce.Jinak ven chodim tím problém nemám ale stejně se cítím divně. Asi si to zvednu o 5mg i když nevím jak tu tabletů budu pilíř když je tak malá.Mam u tech prášku docela hrůzu ty vedlejší ucinky hruza.Asi sem slaboch ale nic jinýho nezbyde než brát víc moc ti děkuji za podporu snad se ještě někdo přidá se svýma zkusenostma😁😁😁😁😁😁

Jana Dvořáková
1x

Ahoj Jardo a Jiří, taky si myslím,Jardo,že bys to mohl aspoň o těch 5 mg zvednout. Pokud Ti to pomůže,tak bych se nebála brát 3x denně 0,25 mg neurolu,protože to je fakt malá dávka a samotný prášek je taky čajíček,to není nic extra silného a nevěřím,že bys to časem nezvládl vysadit,až Ti bude líp......Ten Citalec je potřeba brát dýl,zatím ho bereš příliš krátce,doktor má pravdu,že Ti ho ještě ponechal,na změnu léku je čas a jen v případě,že z něho budeš mít víc potíží,než užitku.....Opatruj se. ☺

Jiří
3x

Jardo, mi doktorka řekla, že si mám vzít neurol podle potřeby. Když budu cítit že na mě jde ten stav úzkosti, mám si vzít neurol. Dále i před spaním, abych usnul a něco se vyspal. Když si vezmeš i dva denně, myslím že si neublížíš. Jak psali někteří na diskuzi ze začátku, brali neurol i 3 x denně. I pozdějc si ho brali, podle potřeby. Pokud by ti neurol pomáhal, netrap se a pomož si.

Jarda
3x

Ahoj Jirko a Jani tak u mne je to jak na houpačce. Teď dva dny se to začalo zlepšovat uz jsem se radoval a dnes špatná noc a zase po prášku uzkost ze bych vyskočil z kůže.Takze uz se nebudu radši radoval a budu čekat.S jídlem problém nemám spíš ta uzkost ta mi dává zabrat.Ty nervy to je teda věc to vám povím. A co vy jste v poho .Venku je lépe a lépe tak snad to jaro dorazí. Co to zvyseni myslíte že ho pocítim nebo uz si tělo zvyklo. Tak zatím a taky se držte 😁😁😁😁

Jana Dvořáková

Ahoj Jardo, tak nakonec třeba zjistíš,že tohle AD pro Tebe není dobré,to by taky byla moc velká náhoda,kdyby Ti hned první sedlo.Tak zkus vydržet,když si i doktor myslí,že bys měl.....☺Já beru stále 50 mg Fevarinu navečer.Mohla bych to navýšit na 100 mg,což jsem párkrát udělala,ale úplně mi to nesedlo,tak zůstávám.Akorát poslední dny mám pocit,že jeho účinek se snižuje.Kdyby jsi při tom svém stále nepociťoval zlepšení,řekni doktorovi,ať Ti předepíše Fevarin,třeba Ti pomůže,beztak je to ze stejné skupiny-SSRI. Měj se krásně a napiš,jak se Ti daří.....☺

Jean

:-o

Jana Dvořáková

Tak pohádka pokračuje....aneb Čert nikdy nespí..... Vidím to na narcistickou osobnost.

Jiří
2x

Ahoj Jardo a Jani. Tak jak se vám daří.Pociťujete už nějaké zlepšení? U mě pořád stejně. Zatím dobrý až na ty záda. Jen nevím proč, když si vezmu ráno Citalec, tak celý den se mi otvírá pusa. A sem tam mám takový divný pocit na žaludku. Ale jinak to u mě jde. Tak se držte.

Jean

:-)

Jana Dvořáková

Na nějakou diagnozu pro Tebe bych to viděla, Jean....Budu o tom přemýšlet a k té narcistické osobnosti,kterou dle mého pozorování jsi ještě něco přidám.....

Jana Dvořáková

Ahoj Jiří, zlepšení pociťuji,zvlášť po předešlých dvou AD před Fevarinem. Ten mi sedl nejvíc a jeho vedlejší účinky se mi zdají v porovnání s předchozími dvěma nízké....Zatím ho budu brát dál.... Měj se krásně a opatruj se. ☺

Jarda
1x

Ahoj Jirko a Jani tak u mne žádný velký změny. I když včera odpoledne se mi udělalo dost dobře. A dneska zatim asi hodinová uzkost jinak zatim celkem dobrý.Pokouším se něco pomalu dělat ale mám stále takovou únavu v nohou.O víkendu to zkusím o 5mg zvednout tak uvidim co to se mnou provede.Ja mám taky občas po prášku takovej divnej pocit od žaludku a hlavně to spaní není nic moc.Je to asi opravdu na dlouho ta chuť do života a na něco se těšit zatim chybí. Jsem zvědav jak se to bude vyvíjet. Jani jak už se dlouho lečiš asi máš uz větší zkušenosti. Jirko na zada bacha už jsem to tak zažil a pomohli až injekce trvaloto tenkrát snad 4 měsíce než se to srovnalo.tak zatím ahoj a drzim palce at jste v pohodě.😁😁

Jiří
3x

Jardo a bereš si před spaním neurol? Mně to pomáhalo. A pokud si chceš zvednout tabletku o 5 mg, měl bys to asi probrat s doktorkou.Tak se drž.

Jiří
2x

Ahoj Jardo a Jani. U mě je to zatím pořád stejně, cítím se docela dobře. Ráno si zobnu tabletku a celý den mám nějakou aktivitu. Já naštěstí v noci spím docela dobře,akorát se tak dva krát vzbudím a zase usnu. Nejhorší je to když mám ranní. To už ve čtvrtek se mi nechce vstávat. Jardo pokud je ti už sem tam dobře, je to dobré znamení, že se to bude už jen zlepšovat. Jani, je dobré, že ti našli tabletky, které ti sedí a věřím, že zase bude dobře. Opatrujte se a držte se.

Jarda
2x

Ahoj Jirko a Jani tak u mne je teď taková houpačka chvíli lépe a pak zas třeba hodinová krize .Změny k lepšímu o hrozne malinkej kousek.Ale snažím se věřit že bude lépe .Už zvládám i ženě doma s něčím pomoci a nemyslet stále na tu blbou nemoc.Ten vnitřní klid tam zatim chybí .Ale to bych chtěl asi moc když jsem ten klid uz dva roky nepoznal.V úterý jedu k chocholdovi tak uvidíme co na to doktor.Nekdy je na mne pěkně protivnej ale já ho tak beru .Tak zatím ahoj a držte se😁😁😂😂

Jana Dvořáková
2x

Ahoj Jiří a Jardo,-ptal ses,jak se dlouho léčím,léčím se 8 let,ale byly i delší přestávky,kdy jsem AD nebrala vůbec....Být úplně v pohodě,radovat se z něčeho,těšit se na něco,to prakticky neznám.....,ale zase díky Fevarinu nejsem tolik lítostivá jako dřív a pláču minimálně.....Já jdu k doktorovi ve čtvrtek,třeba seberu odvahu a zeptám se ho,jestli existuje pilulka "štěstí"☺. Mějte se krásně.

Jean
1x

za osm let máš na nemoci zaděláno a nepoučíš se :-)

Jana Dvořáková

Tobě jsem nic nepsala,tak se do toho nemontuj,nikdo není zvědavej na Tvůj názor a otravování,jsi jen ubohej zakomplexovanej sociopat....

Jean
1x

poškozuješ ostatním zdraví sociopatko :-)

Jana Dvořáková
1x

Otravuješ ostatním život,o sobě nenapíšeš nic,ale zneužiješ vše,co o sobě napíše někdo jiný k tomu,aby jsi dál rozšiřoval svoje bludy,jsi nevyžádaný spam.Diskuse je v háji,nikdo sem nepíše a to díky Tobě,ale o to Ti přece celou dobu šlo,tak se chytni za nos a sociopat si můžeš říkat leda tak sám sobě!

Jiří
4x

Jani vůbec si ho nevšímej. Tím, že na něj reaguješ mu jen dopřáváš, aby mohl zase psát ty svoje bludy. Je pravda, že kvůli takovým jako je on, tu asi nikdo nechce nic psát.

Jana Dvořáková

Ahoj Jiří, tady to nejde,jak sám vidíš,nepřestane. Napadlo mě,napsala bych meil,který už skoro nepoužívám a následně až se tam "sejdem" napíšu ten,který používám. Jinak to není možné a jsem si jistá,že i tak mi na ten meil bude psát.Jde zrušit meil?

velvetka
2x

mužu si psát s váma?

Jana Dvořáková

Ahoj, ráda si s Tebou budu psát,ale tady to prostě není možné,tak si přečti,co jsem napsala Jiřímu.....☺

velvetka
2x

Ahoj Janiknko, mě nějaky Jean tady vjbec nevyvede z míry, podle mě je tady mimo mísu a nevyjadřuje se vubec k problémum které máme my tady...okřívaj děvčico

Jana Dvořáková
1x

Ahoj Velvetko,to je dobrý nápad s tou diskusí,kdyby se i tam ale náhodou ten cvok lstí implantoval,půjde ho vyhodit? Jarda už dlouho nenapsal,asi ho taky odradil.Tak tam něco vytvoř,já bohužel za chvíli odíždím a celý týden jsem pryč a nevím,jestli budu mít přístup k internetu,ale doufám,že jo,ale pokud ne,tak se na vše zaměřím,až se vrátím....☺

velvetka
1x

..tak jaké máte dnešní ránečko, já o něco malinko lepší, takže AD začíná zabírat přesně po 21 dnech...mějte hezky den

Jiří

Ahoj Veletko a Jani. Když budete toho blázna ignorovat, myslím, že přestane. Veletko. Mě taky AD zabrala docela rychle. Už je beru druhý měsíc a zatím v pohodě. Jen někdy mám takový divný pocit na žaludku, ale dá se to zvládnout. Já jsem touto nemocí onemocněl poprvé. Jen mám strach, že se mi to po čase vrátí. Na druhou stránku už vím co mě čeká a jak probíhá léčba. Tak to snad zvládnu. Mějte se a držte se.

velvetka
1x

ahojky Jurášku, ten pocit divny kolem žaludku přetrvává celkem dost dlouho, ale je to jen pak nárazově a to jž se dá zvládnou, já mám ještě celkem tu ranní pesimu dost dlouho skoro až do poledních hodin, ale od toho mi celkem pomuže ten neurol. Po 8 letech jedu druhé kolo a řekla bych, že to zvládám celkově líp, poprvé nsem z toho byla hodně vyplašená a skoro měsíc jsem nevytáhla ani paty z domu Jurášku drž sa a nemysli ted na to jestli se ti to vrátí nebo ne, mě vždky cvokař říkal, nežyslete moc na budoucnost a měl pravdu je to celkem stresující, prostě uvědomovat si pomalé kručky jak spěješ k lepšímu.

Jana Dvořáková

Ahoj Jiří, jsi snad tak naivní,ten nepřestane,sám od sebe ne.Jarda už dlouho nenapsal,to asi taky kvůli tomu cvokovi,je to smutné.....Měj se a opatruj se. ☺

velvetka
1x

pracuju na tom Janknko, jak to vytvořím dám vám vědět, měj se báječně

Jiří
2x

Budu se těšit. :)

velvetka
1x

dobré ránečko, pomužete mi s náhvem místnustky, kde si budeme psát, mě nic moc nenapadá...

Jarda
1x

Ahoj všichni po delší odmlce vás všechny zdravím. Doufam ze se máte všichni fajn.Já jsem uz 4den na 15mg a uz zase nic moc .To už se mi začalo dělat lépe ale doktor mi nařídil to zvednout a už se v tom zase placam jak vítr v bedně. Jinak válčím asi deset dní bez neurolu ale žádná hitparada to teda není jsem zvědav jak to dlouho vydržím. Nebojte nezapomněl jsem na vás ale měl jsem samý doktory tak nebylo moc času.Jinak se snažím chodit ven ráno i odpoledne to mi celkem dělá dobře. Ale tu léčbu moc dobře nenesou asi že je to poprvé. Nejhorší je to doma to se akorat stále člověk pozoruje a je to ještě horší.Tak zatím se mějte a všem vam moc držím palce!!!!!

Jiří
1x

Ahojte vespolek. Jardo, psali tu už i jiní, že po zvednutí dávky se to na chvíli zhorší, ale půjde to nahoru. Já když jsem si zvedl dávku na 20, tak jsem to na sobě ani nespozoroval. Asi jsme každý jinak citlivý. Já beru Citalec druhý měsíc, ale v poslední dny se mi nějak přihoršuje. Ve čtvrtek na noční jsem si trochu více maknul než obvykle a začal jsem mít takový divný pocit na těle, jako na začátku nemoci. Chvění v těle a pocení. Musel jsem si sednou a pořádně se napít minerálky.Asi po pěti minutách to přešlo. Dneska ráno jsem si vzal tabletku a asi po dvou hodinách zase chvění na žaludku.Ale jinak to jde. Odpoledne čekáme návštěvu, tak se i těším. Veletko mě nic rozumného nenapadá.Asi to necháme na vás holkách :) Mějte se a věřme, že bude lépe.

Jiří
1x

Jinak venku je pěkně, svítí sluníčko tak přeji hezký víkend.

velvetka
1x

Jaroušku neklesej na mysli, taky mě čeká navyšení, mám z toho obavy, ale to už by nemělo trvat dlouho až se to zlepší, jen bych se ještě ve tvém případě nevzdávala toho neurolu, je to berlička na překonání těch ruznych napnelismu a třesu, kluku drž sa a svítí sluníčku, tak zajdi ven a nech se pohladit paprskama...pápá

velvetka
1x

Ahoj Jurášku, tak teda před tebou smekám, že mužeš chodit do práce a ještě k to u na npční, to bych já teda nedala a proto jsem i v pracovní neschopnosti, ale zase u mě nastalo takové zlepšení, že normálně v domácnosti funguju, vaření, imlízení aj nákupy uplně v poho, ale na začátku jsem se bála jít i na záchod, ale však to určitě taky znáš jaké jsou začátky...měj se famfárově a užívej si jarní sluníčko...

Jarda
1x

Děkuji za povzbuzení ale ze i těch 5mg bude takle znát jsem nečekal.Ale snad se to srovná jinak jsem moc rád že už jsme 4 je to paráda. Jirko neboj myslim ze to bude v pohodě asi chvilkova slabost to víš tělo si tu nemoc bude pamatovat asi dlouho.Za chvíli půjdu ven tak se snad trochu uvolní.Na ten servr se prihlasim zkusím to večer mějte se zatim všichni moc fajn😁😁😁😂😁😁

Jiří
1x

Tak lidičky, já už na dámě zaregistrovaný jsem od r. 2013, jen jsem na to zapomněl. Veletce jsem už napsal vzkaz. Veletko, já byl měsíc na nemocenské a doma jsem se cítil jako lev v kleci.Potřeboval jsem jít mezi lidi a do otevřeného prostoru. Já když jsem byl doma, měl jsem takové divné stavy, že jsem musel mít pořád otevřené dveře v celém bytě. Když byly někde zavřené dveře, měl jsem pocit, jako bych nemohl dýchat. Na lístku jsem mohl být déle, ale jakmile jsem se cítil relativně v pořádku, že jsem neměl ty stavy, nechal jsem se uschopnit a šel do práce. Lidi, dneska zapíjíme druhého vnuka, tak snad to zvládnu..... :)

velvetka
1x

ooooooo velká gratulace, tak si podruhé dědáčkem, to je paráda a já furt nic se ten muj starší synek k ničemu nemá, ale možná později, jen abych už pak nebyla v duchodě a p berličce hnáty křivé, pod plachetkou osoba...

Jiří
1x

: )

Jiří
1x

Koukám, že tu někdo Jeana konečně vymazal.

Jarda
1x

Cus lidičky tak jsem se na dame zaregistroval a čekám až mě.Velvetka pustí jinak doufám že to platí ze budeme tam nebo jestli chcete tak tady mě je to jedno nechám to na vás. Jirko blahopřeji ti k dalšímu vnoučkovi ja zatim žádný nemám tak i když holce uz 22 tak šla radši ještě studovat a proto jsme si pořídili ještě jedno dítě. Máme holčičku tri měsíce.Je to radost jinak 8 den na 15mg a je to taková houpačka ale uz tam proběhl i ten pocit vnitřního klidu ale je to vždy jen chvilka tak asi půjdu na dvacítku at se něco děje tak zatím všechny vás zdravím.

Jiří
1x

Ahoj vespolek. Jardo, teda to ti gratuluji. Já bych se v pozdějším věku už na další mimčo asi nepustil. Mám rád už svůj klideček. A holce nic neuteče. Dneska se stejně ti mladí drží u rodičů skoro do třicítky. My máme jednoho kluka- jedináčka. Jako malý zlobil za dva, ale ve škole měl samé jedničky. Nakonec vystudoval vysokou, staví barák kousek od Brna a zatím nám dělá jen radost. Já se jen pořád divím, že bereš jen 15 mg. Já bral 20 mg po týdnu a zatím to u mě jde. A co vy holky, jak se držíte?

velvetka
1x

ahoj Jiříku, myslím, že to dávkování je opravdu individuální, někdo má ze začátku spoustu vedlejších učinku a velké zhoršení stavu a já taky patřím mezi tyto jedince, po měsíci beru stále těch 10mg, ale já beru citalon, moc mě z toho bolívá hlava a žaludek mám jak když jsem byla těhule. A vubec pojd za náma na diskuzi do obláčku, Jarda už tam je. Ted čekám jen na Janinku, ale ta jela na tyden někam mimo, ale už by se měla asi i vrátit.

Kaca
3x

Beru uz 5 měsíc Citalec a porad mam ranní uzkosti a pocení a navíc mam svedivou kožní vyražku. Beru jeden Neurol ráno. Jsem bez nálady a nic me nebaví a netěší. Taky mam velké nechutenství ráno což doháním vecer kdy se můj stav s podivem od 5 hodiny úplně srovná takze jdu spat úplně v pohode a ráno sotva otevřou oči je tu znova ta uzkost která az bolí. Ráno se probouzí m v 6 hod každy den stejně a uz nemohu spat takze se jen převaluji do 1/2 8 a pak se výkopu z postele ale nejraději bych tam ležela cely den. Po ránu v těch uzkostech mívám i černé myslenky které me dost děsí. Nevim kdy ten Citalec konečně zabere ??????

Jana Nvotoná
1x

Ahoj Kato, pokud jsi četla tuto diskuzi od začátku určitě jsi četla i mé příspěvky, mě Citalec zabral do úplné pohody tak za 10 měsíců. Bohužel 7 let jsem měla pokoj a teď mi zřejmě Citalec přestal fungovat a já musela terapii změnit. Od července beru Fevarin 50 mg a stále mám to co Ty, rána hrůza na umření po 17 h. úplná pohoda, sama to nechápu proč to tak je, takže stále čekám a čekám. Nejhorší je, že nemám sebemenší důvod úzkosti mít.

Baletuska

Nedaří se mi přihlásit se do diskuze od Velvetka můžete mi poradit Dekuji moc

velvetka
2x

Kaca: to by chtělo změnu antidepresiv, porad se se svym cvokařem...

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce