Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Ovesova

Hele neboj se !! Zaprvé čas uteče jako voda zachvilu Vánoce atd ani to nejpozorujes ikdyby 20mg a 7 měsíců tak těch 7 měsíců bude stát za to aby ti pak bylo přece lépe. Diskuze nectí ale těžko se to rika já je čtu porad v domění ze tam najdu něco co mi pomůže haha. -ale podívej se lidem kterým se uleví se již na takové diskuze nevracej protože už nemusí jsou v pohodě. Proto to nectes a čteš jen ty strasaky. 20mg ti pomůže jen to teď mozna bude trosku tezky než si na to zvyknes 2-3tydny muže být hůř ale nevzdavej to pak bude líp!!! No a kdy ti přestali ty houpacky když si říkala ze jsi byla už úplně v pohodě a začala jsi vysazovat. Fakr si vysadila brzo ale to je teď jen ponaučení má to tak být si rekni

Vans

Hele ja byla cca dva roky v klidu uplne normalni, samozrejme tam propady byly treba na dva ctyri dny ale vzdy sem si za to mohla sama (chlap, pruser) to sem si vzala lexaurin a vubec to neresila pac vim ze PP lecis dyl no. A pak sem si rekla ze spatny dny ma proste kazdej a ze uz ty AD nepotrebuju no a prask ho. Jak sem psala, ja to udelala pred navratem do ČR kdy sem byla uplne v riti ze nemam ani praci ani byt, kdy sem se asi 14 dni tezce adaptovala a podobny. Ale za ty 3 tydny silenyho stavu sem si vypestovala to co sem pred dvema lety tak pracne odbourala. Coz super. Sem tak nejak v prdeli a vklidu :D hlavne se musime prestat pozorovat, protoze to bylo to prvbi co sem rano udelala. Praskla sem tam ty dva, sedla na gauc a cekala:D ach jo... jak rikam jeste pred tydnem sem byla preavedcena ze mam opravsu schizofrenii ale mudr me vysmal ze uz sem na to stara (to vem cert diky bohu:D). Ze to neni nic vic nez pocuchany nervy a ze ty dokazou masakr. Nicmene to prejde. A nez to prejde tak delam snad uplne vsechno co te napadne. Jak ty vubec? Oke?

Ovesova

S tím pozorováním jsme fakt stejný. Já to dělám taky probudim se prasknu 10tku a pozoruju se a říkám si jak mi je pak volám manželovi do práce ze mi není dobre a ze už to nezvaldam a pcekavam nevím co vlastne chci slyšet:D Pak jedu do práce volám mamce a stěžují si ta me uklidní pak jsem v práci docela v klidu sem tam na me lidi mluví a já cítím jak nemam chuť se Anina bavit jak se nedokazu soustředit jako bych všechno pozorovala z pozvali nebo nejlepe popsány pocit jako bych byla zhulená ale někdy v klidu. A pak jdu domu a někdy mi je zle a většinou se najím jdu se psem dam si horkou vanu a do postele zapnu si ulici a jdu spát... no říkám včera 6 týdnu a je mi teď Každý den nejak stejne blbě jako není to cely den ale není to horší ale nebyl teď dlouho den asi tyden nebyl ze bYhc byl celej den v pohodě lexac mi nedělá dobre jako v tu chvíli asi jo ale na druhej den jsem ubrecena a myslím si ze mi nesedi. Tak nevím zda mam čekat nebo si pritopit na 20tku...zajimave je ze we depresi necitim ale spis cítím strach vnitřní kterej přijde stažené břicho a něco mi tam proste tezi a vybruje jak hrozná tréma. A úzkost. Paniku si myslím ze nemam ale před 2 lety sem měla jeden panický zachvat po trávě okamžitě co jsem si dala jeden potah... Takže spis úzkost teď no. Byla jsem dnes cvičit ale nepomáhá mi to nejak extra jak všichni píšou já tam cvičila individuálně s jednou známou a v půlde něco rikalama já ji nemohla poslouchat a měla sem úzkost a chtela jsem odejít divala jsem se na hodiny kdy uteče další půl hodina aBych mohla jít. Fakt me to sere protože chci být normální jako dřív já sem vždycky byla velká voda se vsema se bavila ničeho se nebala. Od té doby co ziju v zahraničí sem s změnila. Aspoň mam super chlapa ale taky někdy dělám scénáře ze me opustí atd kvůli tomu jaká teď jsem. Já jen chci vědět zda ty houpacky budou v pohodě a zda je to normální jestli 6 týdnu je malo ještě Zas nemůžu říct ze léky nezabiraji ale zas nevím jestli by neměli zabírat víc už v tomto období. Kde si žila vůbec? Schizofrenii nemas neboj to je jiný. Schizofrenici často ani nepřiznají ze mají problem. Nápis mi zas já to sleduju několikrát denne jestli napíšeš:D mam časový posun takže sem pozadu.

Vans

Kocko jsme fakt jak pres kopirak :D hele nejdrive si je uvedomit, ze ac je to nekdy mega hnusny a neprijemny, tak je to neuroza a je lecitelna. U me taky deprese nebyla hlavni problem ale PP a ty stavy k nevydrzeni mi pak depresi vyvolaly, ze uz se pak nevedela co je uzkost a co je depka. Ja to uprimne s vykyvama mela cca 6 mesicu. Bude se to postupne zlepsovat a ty dny kdy ti je nedobre zkracovat, to mi ver. Bude min a min. 20mg Brintallixu i Citalecu je normalni terapeuticka davka - 10mg je vetsinou udrzovaci. Moje kamaradka mela brat 10 jeden mesic a druhy uz 20. Uz by mohla vysazovat ale diky me se do toho nikomu ted nechce:D nejsem doktor ale po tyhle dobe uz bys 20mg normalne mohla mit ale pak fakt cekej ty 3 mesice. Jakoze fakt dobry to u me bylo az za 7 mesicu. Za rok si na to ani nevzpomenes a kdyby se uzkost na dva dny vratila vemes si neurol - jestli ti lexaurin nedela dobre. Je to prast jak prdel ale fakt jen narazove a v nouzi. Lidi strasej ze je navykovej, coz je ale to bys to musela brat hlava nehlava v kuse treba 3 mesice. Takze ja odedneska 20 a KBT terapie. Ono ty prasky jsou opravdu berlicka, clovek muze mit stesti a pak uz se mu to nevratit a nebo taky jo a proto tu terapii delam protoze musim zmenit muj vzorec MECHu - Mysleni, emoce, chovani. Jsi jedina diskuze kam chodim a jednu vec sem se snazila a zatim se mi to dari, odbourat a to: tvl co kdyz mam schizofrenii, bim prask hned sem hledala priznaky a dooookonce sem si delala i placeny testy:D nebo: tvl nekdo kvuli tomu sjel do invalidniho duchodu, no nejhorsiiii!!!! Takze ne, protozemy to nikdy nebudem! Tohle nas ted bude stat pot ale uvedom si ze je to cele v hlave, nic vic...nic vic cely jsme si to zpusobily samy, kdyby clovek vedel co dokaze napachat negativni mysleni uz by tak nikdy nemyslel. Takze tak jak jsme se do toho navezly tak musime zas zpatky a to proste vime ze ten zivot za to stal a hlavne STOJI! To ze si clovek mysli ze uz to nikdy nebude dobry je uplne prirozeny a neznam nikoho kdo by do toho spadl - a rekl si. Pecka ted se s tim budu prat jak dement, nastesti ale jen pul roku pak sem fit. Viz. Moon: jako ja a on dokone sni na pocatku treti ataky neveril:) neboj bude to dobry, to ti slibuju. Ivnitr to proste celou dobu vim, muj doktor to vi...vsichni to vedi a ja budu jedina ve spatnym chvilkovym rozpolozeni pochybovat? No rak to never!!! Vem si ze my chodime do prace, cvicime, chodime se psem, cteme, koulamena tv a sem tam nekoho serem a ujistujem se:D ale echt spatny pripady a i ty se z toho dostaly byly treba i 2 mesice na neschopence. Tak ted si to srovnej co oni museli mit za muka. Vubec nic neres. Ja si to tady ted hezky pisu s arytmii a spocena az na prdeli ale aspon to neco dela:D dej vedet taky te sleduju;) jo a byla sem v Portugalsku a v Řecku. Ted 3 tydny doma.

Vans

Ps. 7 tydnu je ukrutne malo ale 20mg bych se nebala. Ale pak nedelej zavery za 3 az 5 mesicu. Ale nkrmalne se 20mg dava. Nicmene bych to probrala jeste tady s nejaky doktorem na krizove lince. Rekni ze ses v zahranici a ze mas to a to a ze jestli je ok si to navysit na 20. Ono to ok bude ale doktor je doktor. Vim o cem mluvim, ja kdyz v Recku uz lezla po strope, mel me ma drate obden kamaradko:D nic za to nedas a budes lip spat.

Ovesova

Řídím teď domu a sedim v zácpě protoze tady hoří na dálnici nějaký auto tak di rikamnze stesti ze jsem v pořádku. Ty si tak pozitivní to je super !! A jakou etapou mas jako s psychikozkou? Já mam jednu paní a je super platím ji 300 přes whatsap video call je česka a umichala mi i bachovky a ještě mi dala bylinky u čínské medicíny co zabrali tehda ji. Napisu ti radši až doma abych přece jen nedostala pokutu

Ovesova

A mas nějaký plán jestli pujdes do práce nebo tk? Co jsi vůbec dělala v zahraničí za práci a nebo v jakem oboru té to baví? Myslím ze je super mít vyhlídku. Žiješ v Praze ? Me velmi chybu Praha a Česko ale zas se stěhovat zpátky a začínat od znovu navíc člověk už si zvykl na jiný standard a hlavně i lidi kultury atd už nebudu nikdy doma ani tu ani v ČR tak to cítím. Ale s tím se žít dá. Jinak invalidní důchod je úplně šílenej já to cetla taky a hlavně když je ti zle tak té to úplně dostane na zem. Já si říkala ze třeba nemam ani nic z toho ale je to nějaká spirituální záležitost jak popisují awakening process když si najde člověk prijnaky atd no a co stim!!! S tím nemůžu ani k doktorce ta by me zavřela rovnou haha Je to prdel docela. Dnes odpo mi bylo super sice jsem strávila na dálnici věcnost kvůli Hořicímu autu ale večer sem měla chuť do kina tak jsme šli na Halloween 🎃 horor a docela v pohodě musím říct. Až na to ze jsem sezrala cely popkorn m&mka a large colu když už tak jsem jak vepr když se srovnám před letem;D Btw to byl taky můj problem rok jsem byla úplně crazy do zdrave stravy nechodila jsem ani do restauraci které nebylo organic nebo bych si nedala ani maso pokud by nebylo z farmy a fakr jsem se bála kombinovat třeba jogurt s ovocem kvůli kvašení v žaludku atd. Měla jsem svoje ritualy a když sem měla hlad a selhala a šla třeba sníst něco nezdraveho hned jsem měla vyvcitky a úplně jsem si představovala jak budu mít rakovinu kvůli tomu. A to si teď zapalim i cigaretu chápeš to?:D a dnes jsme byla u mekáče tento měsíc už 3x Jinak Pomáhají mi oleje mam jednu skvělou firmu co používám a mam od nich copaibu v tabletce a musím říct ze jak si to dAm tak je mi pk lépe. A hodně jez teď ořechy, para ořechy. Banány ty maj draslík. A magnesium si kup třeba v tabletce i vitamin b complex je skvely. Mas teď třeba nechutenství? A tak? Taky super lnene semínka rozmixovat nebo lneny olej rozmixovat do jogurtu. Rika se tomu budwig muesli můžeš vygooglit proč je to super je to přímo na mozek. Taky si dávám sem tam rybí tuk. Ale teď to flákám ale zase bych chtela vic zdravěji. Jinak mas pravdu o té 20tce premyslim ale zas mi je třeba dnes večer dobre tak nevím. Zkusim vydržet my jedem na konci listopadu na dovolenou a chci si to užit zároveň teď na 20tku přeci je to jednonasobek toho co mam teď tak se bojim ze by me ti shodilo a to si v práci memuuu dovolit...:/ Dej mi vědět jak ti je jo

Ovesova

Vis co me hodně i stresuje? Když říkají ze pokud nenajdes příčinu tak se z toho nedostaneš. To me úplně rozhodí vždy. Třeba já nevím příčinu bylo toho tolik a ne jen predtim ale v průběhu života ze nemam šanci najít přesně ten klíčový moment. Je to jako hledat jehlu v klubce sena opravdu. Často mi už i vadí to nekomu porad odrikavat. Ale ty teď chodíš na psychoterapie ?

Vans

Ty kraso tak jako jit na Horror by me ted asi polozilo :D to vuuubec. Jinak ja dnes den druhy na 20 a vecer mi desne busilo srdce ted ok, ted mam pro zmenu mravenceni a uzkost a proste nechapu jak Moon pendluje z 10 na 20 a 30 a pak zpatky. Jako neni to zadnej extrem jako pocatek brani jezis to vubec ale je to takovy makovy. Ja se ted snazim i stravovat zdrave teda ne tak extremne jako ty ale snazim:) terapie mam a muj problem nebo vznik je dosti jasnej a to by se poznalo i u tebe tak jako u kazdyho. Jsou to stripky z prubehu zivota a pak uz staci jen kapka a bum. Ja mam trochu problemacticejsi mamku ale ve sve podstate za to nemuze, ve sve detstvi to taky jinak nepoznala. A jsou veci na ktery se musim zacot divat jinak + s nima i jinak zachazet. A taky uz sem si rekla ze dost. Ze budu poslouchat doktora a nebudu se furt bat co a jak. A jinak s tema myslenkovyma pochodama to mam stejne si rikam, co kdyz ted upadnu do tezke deprese nebo nebudu zvladat chodit do prace atd. Coz si ted vubec nemuzu dovolit a ver ze ty rana taky nejsou extremni ale mam sto chuti zase zalejzt a probudit se za 14 dni. Vcera jak sem nad tim zacla premejslet tak se to i zaclo projevovat, jakoze lehci deka a ted ji mam taky. Rikam ti, ze ti semnou triska odezdi ke zdi a to rovnani v ty kebuli uplne nesnasim. Pritom jinak mi nic jako neni a funguju jen najednou bych se treba nejradci rozbulela nevim proste. Dnes mam jit na tu jogu a sem fakt rozklepana ale musim.

Vans

Nechutenstvi nemam max. Jen pri navalu extremni uzkosti jinak cajk.

Vans

Jinak ja brala 10 a sla na 20 zatim jsem ok preci jen to neni z 0 na 20 takze se toho neboj a pozoruj. Ale jak rikam nejdrive tak za 3 mesice. Cas sice utika jako voda ale jen kdyz je ti dobre talhle se to tahne jak smrad -_-

Vans

Jinak v zahranici sem delala delgatku, ziju v Praze a ted delam vedouci jednomu oddeleni a je to teda v tomhle stavu zahul jako prase. Co si budem.

Anna

Děkuji Dr.Ogunze Pomohl mi s rychlou léčbou fibroidu a jeho velikost byla 9,8 x 10,7 cm. Pak jsem začal léky užívat pouze jeden měsíc a teď jsem z toho úplně vyléčen. Dokázal jsem to udělat bez jakéhokoli chirurgického zákroku, nyní mohu žít jako každý normální člověk a mohu jíst jakékoliv jídlo dle mého výběru a teď jsem těhotná, takže pokud potřebujete takovou pomoc, kontaktujte jej přes whats-app +2348074122178 nebo mail: ([email protected]) nebo ([email protected]) Jsem šťastný a on může vyléčit následující nemoci {1} HIV a AIDS {2} Diabetes {3} epilepsie {4} Rakovina krve {5} HPV {6} ALS {7} Hepatitida {8} Kouzlo lásky, aby tě získal zpět {9} herpes virus {10} striže {11} bylin na snížení tuku nebo tlustého břicha {12} slabá erekce a mnohem víc

Helena

Začal jste užívat léky a teď jste těhotná, dobrý no. Pak jste se probudil a měl jste ruku v nočníku co?

Ovesova

@Vans Ahojky moja zlata jak se vede? Promin ze jsem se neozvala bylo toho hodně ale pozitivní věc cítila jsem se naprosto skvěle!!! Druhá ne moc pozitivní je ze jsem se strašně zavodnila ale extrem mám otekle nohy pijí čaje a bylinky ale nepomáhá je to hrozny někdo zkušenost s tím??? A dnes jsme byli na NHL game a nějak se mi pritizilo pak jsme šli si sednou s přáteli a já měla normálně depresi nechápu:/ takže Zase zpátky na dne. Doufám ze tobě je lip dej mi vědět papa

Vans

Ahooj, prosimte me ta 20 vubec nesedla fakt sem myslela, ze vyletim z kuze takze jsem zpatky na 10 a je mi mnohem mnohem lip ale co absolutne nechapu, uzkosti jsou fuc a nejvic rano deprese jako prase.. hlavne kdyz lezim v pisteli a snazim se znovu zabrat tak proste uplne myslenky na to ze chci fakt uz radsi umrit, ze nic nema smysl, hnusnej byt, hnusna prace...tvl fajt nevim co bych bez moji rodiny delala jako. Pritom prace: beru hezky penize a mam skvely kolektiv, byt malej ale fakt mega peknej, fura pratel a nevim co. Je to fakt jen opar na mysli a pak behem dne cus vse ok. Ja to fakt nechapu. Proste zaklad: nekrm tu svini a ona chcipne, teda u nas, ktery normalne fungujou. Ale nekdy a kor po 3 petech uz sek z toho fakt unavena. A fakt bych si za to vysazovani dala facku. Ted mi hrozi zmena prasku na Cipralex. Takze uvidime. A to ze to mas nahoru dolu je v prvnim pul roce dost normalni.

Ovesova

Kockooooo neee to je normální či teď mas měla jsem to úplně stejně když jsem začala brát najednou hrozny deprese. Vydrž vydrž. Ta 20tka je dvojnásobná dávka tak možná proto tě kopla. Měla jsi vydržet ono je ti těžký a lehlo se ti říká ale vydržet opravdu. To trvá stejně jako když zacinas nám začátku. Zkus to konzultovat s dr. Ale vážně měla jsem to mega stejně najednou hrůza prihorseni ještě horší než mi bylo než jsem začala léky a strašná deprese a hlavně ráno pak bylo lip půl dne pak skoro cely pak den pak tři na hovno pak víc a víc. Teď jsem up and down ale ten propad už není tak velkéj. Zvaz změnu léku neboť je to další extra sok a tělo si ZŠ zvyky na jiný nevim spis zkus jen vydržet. Uvidíš bude lepe. Já ty dny denně volala Mamce a brecela mluvila semnou hodiny. Můj chlap co přišel z práce lehl vedle mě. Kdybych tu měla více přátel nechala bych je zavolat. Fakt to pomáhá řekni mamce třeba pokud se necítis sama ať se ozve ať se u tebe vystřídají někdy fakt jen pomáhá ležet s nemá v posteli koukat na seriál a nebo jen ležet a držet ti ruku to jsou ty nejhorší dny. Opravdu a ještě jedna věc nevycitej si to vysazeni prosím proste to tak je a ty sis dala pouze lekci která té poučí do budoucna

Ovesova

A jsi silná zvládneš to já to z tebe cítím!!! Mysli to vážně

Vans

Cau kocko, no ale to se fakt nedalo, opravdu sem mela strasny vedlejsi ucinky a i dr uznal ze je to na me asi fakt zbytecne vysoky. To vis ze sem se snazila vydrzet ale kdyz uz pak nezabiral ani lexaurin tak to bylo tezky. Ted mi vymyzela ta brutalni uzkost ale za to mi zustala ta deprese a strach z budoucnosti. Tem cipralex mi uz chteli dat vickrat a vzdy sem odmitla a mozna je to ted bozi vule abych se uz konecne prestala bat a sla do toho)) je to na stejny bazi jako tvuj citalec a mozna je to vazne ten esciopram nebo jak se tomu nadava, co potrebuju. To vis ze to vydrzim, kdo by me odklizel:D ale jsem z te zmeny fakt posrana. Vsem kolem me ten cipralex krasne zabral a nemela bych se tolik bat. Jestli mi posle ten recept zacnu od zitrka a budu ti prubezne davat vedet. Jsem mela i stavy kdy sem si rikala ty vole zavrete me uz nekam ale takovej pripad zas nejsem. Funguju normalne. Ale to bylo hlavne na ty 20mg. Zase dobry znameni ze asi tolik nepotrebuju:))) ted dopo zas naval jako prase a ted zas lepsi jdu to zaspat a pak jdu uklidit terasu. A presne jak rikas, s nekym furt mluvit. Sem furt nasyslena u kamosky ktera ted zacla taky s cipralexem, asi neco ve vzduchu. Btw az ted sem zjistila kolik lidi to kolem me bere a nikdy bych to do nich nerekla. Takze ono co je dnes normalni co? Ta doba to asi nebude:)))

Ovesova
1x

Dej mi vedet jak ti je. Já sem nevěděla ze je cipralex jiný. Já ale takový stavy co říkáš asi měla taky nam10tce. Chtěla jsem se nechat zavřít taky. Brecela jsem na podlaze úplně vyřízená. Nejedla sem ani zuby si necistila asi 3.den na citalecu po 14 dnech zlepšení a pak už lepší. Teď mám depky sem tam. Hrozné moc jim to Mi vadí jakoue hodně jim a jsem velmi závodněna

Vans

No ono totiz jak je lip tak zacne i chutnat;) zensly ma citalecu i cipralexu pribraly klidne i 20kg a to by byl muj konec to nemuzu pac uz ted sem plus 5kg takze na to si dam hodne velkej bacha. Pridej k tomu i zdravy jidlo a pohyb a bude to dobry. Pij hodne vodu a jestli to bude pretrvavat budes muset prestoupit na jiny, pac to zavodneni neni ma stalo zrovna ok ale ok a suoer je ze si zareagovala a bude to uz jen lepsi. Ke ke dnes po straaasne dlouhy dobe celej den dobre a urovna zitra mam pristoupit na tu zmenu. 7 dni pul myho puvodniho a pul toho novyho a po tydnu celej ten novej. Jsem z toho uplne posrana ale uuuuplne. Ale musim a hlavne mu musit fakt duverovat, coz delam. A hlavne tomu musime obe napomahat. Musime si gurt rikat ze to je jen berlicka.

Ovesova

Ahoj tak mas první den nové léky? Jak se citis? Já jsem chytla pěknou chřipku takže jen spim cely den. A mimo jiné trochu cítím depresi:/ Zajímavé je ze ta úzkost odejde nebo odešla úplně ale deprese přetrvává a u mě to byla právě úzkost s čin jsem se začínala léčit.

Vans

Ahoj, no dnes je to divny, je to druhy den tedy krizovej, je mi uzko a mam desny vnitrni napeti o depresi ani nemluvim. Ja mela to same ale ono to jde ruku v ruce takze se toho nelekej i tohle prejde. Doufam, ze za 14 dni uz to bude o necem trochu jinem. Mam hrozny navaly poceni a je mi fakt divne. Taky mi v hlave furt beha jestli to jeste bude nekdy takove jako treba pred pul rokem atd. A ze snad to zvladnu a podobne. Ale nic jinyho nam nezbyva nez cekat. Ty budes moct udelat zavery az tak po 3 mesicich. A vim, ze ctvrt roku je ctvrt roku ale nic jinyho opravdu nezbyva. Doktori pak strasne rychle mebi ad kdyz reknes po 3 tydnech ze bic a pritom by to za mesic cele mohlo vypadat uplne jinak. Ale to dame kote.

Ovesova

Chudí :( ach vím čím si procházíš fakt já sem tam v září byla. Teď to pulíš viď? To musí být Pech ale jak říkáš to je začátek. Za 14 dnů bude líp a bude to lepší a lepší. Já si říkám na jednu stranu ze jsem rozmazlena tím pocitem co mám. Když mi bylo strašně na začátku léku tak jsem chtěla jen ať mi je trosku lip a čím lip mi je tím víc spozoruji když mi není a moc se prohlizim:/ Jsi silná a jednou si to již zvládla a tak na podruhe už načisto ju? ;) Myslím ze taková ta myšlenka jestli to ještě někdy bude OK běhá asi všem. Začni si psát do kalendáře pocty a to jak ti je každý den já to Mela dělat od začátku protože tak jak mi je teď se blbě srovnává zapomínam na dobrý dny víš. Dnes mi pravé je na hovno úzkost i deprese ale strašná a říkám si jak je to možný je jsem zase down ale to už tak od pátku pak si říkám taky ze co když to bude dobrý. Někomu to trvá dal já vím počkat počkat ale bojím se co když ne co když je. Opravdu spoléham na léky ale co jiného dělat když člověk ani neví z čeho to má kde pak začít já se snažím najít příčinu ale těch možnosti proč je tolik ze se v tom ztrácím. Chtěla sem dnes uklízet ale nejsem schopna ani to. Zjistila sem ze mi dela hrozné zle když někdo mluví o budoucnosti to mě úplně dokáže roztrelit. Držím palce zlato!!!! Nápis mi zas jak je

Ovesova

Jinak já zítra začínám 8tyden

Vans

Neboj za par mesicu si na to ani nevzpomenes, ver mi, jednou uz to mam za sebou :D nejlepsi jsou ty vykyvy - takovy to ok a pak najednou je to na skok z okna. Tebe mega obdivuju s tou cizinou ja bych ted bez rodiny byla uplne v prdeli!! Kde vlastne jsi a kolik ti je? Me 28 a presne jak rikas jakmile se nekdo zacne bavit o budoucnosti jdu do kolen. Ale to je k te uzkosti a vymizi to. Ja zapomnela na to jak mi kdysi bylo a kdybych ši na to pred tema 3 mesici jen trochu vzpomnela tak ver, ze bych nikdy vysazovat nezacala:))) jinak jeste mam dva dny home office a ve stredu jdu do prace. Pak dva vikendy tady budu uplne sama pac mama odlita a to v patek najizdim na celej a sem z toho trochu v hajzlu tu byt sama:D kdyztak ale pojedu spat k prarodicum, ty to jistej. Jinak ted vecer je mi relativne fajn ale nesmim zacit premyslet. A kdyz uz zacnes premyslet ty i ja musi to byt furt pozitivne ti verim ze mega pomaha a je to vlastne vselek - pozitivni mysleni. Skoda ze si nemuzem napsat jinde treba na fb ale sve jmeno sem nechce dat zadna :D nemas nejakej fake email ? Bych ti napisala jmeno a mohly bychom datlovat.

Ovesova

Přesně jsem na to myslela Ze bych se s tebou chtěla spojit na fb, něco vymýšlím a dam vědět. Btw jsi skvěle velmj mi pomáhas!!!!

Ovesova

Udělala sem e-mail [email protected]

Vans

Mas to tam:))

Majk
1x

Ahoj všem tady,už jsem tu psal před pár měsíci jak se mi podařilo po roce užívání Citalecu 10 krásně bez problému vysadit po dohodě s doktorem a bohužel po 6 měsících se začaly problémy objevovat znovu ikdyz ne v takové míře.A tak jsem se rozhodl že nasadím znovu Citalec 10 ale tentokrát se nenechat oblbnout jen vypnutím kontrolek díky léku a začít pátrat po problému a tak jsem začal chodit k psychologovi,denně medituji,chodím na procházky,začínám s yogou a poupravim jídelníček.Pevne věřím tomu,že díky tomu všemu těm uzkostem a depresím přijdu na kloub a až podruhé vysadim,tak se mi to nevrátí a nebo budu vědět,jak s tím bez léků bojovat. Zatím beru 20ty den a zatím tedy nic moc.Prvni týden fakt peklo ty vedlejší účinky,nespavost,neklid,nechuť k jídlu,strach o sebe samotného atd..dyt to znáte.Ted už tyhle pekla nemám ale pořád je to jako na houpačce.Rana a dopoledne horší,večery už docela dobrý.No už si přeji aby to začalo pořádně fungovat,snad bude stačit těch 10mg jako před dvěma lety a drželo se to v jedné linii :) Tak se tu všichni držte a věřte v lepší zítřky.Nic netrvá věčně a i ty horší dny skončí a přijdou lepší,jen vydržet a positivne myslet. Zatím ahoj,zase se ozvu

Vans

Ahoj Majkle, ja jsem ted 17 den na 10mg cipralexu. 1 tyden jsem mohla stromy kacet a od druheho to slo z kopce sedim pod tim kopcem doted. Fakt vykyvy. Rano spatny, pak to jde a vecer dobry. Je to ale standartni prubeh. Jsou to ma 3ti ad a po pokusu o vysazeni a nasledne vraceni problemu sel muj doktor na jistotu ory cipralexem ze s nim ma vybornou zkusenost. Takze ja uz jen sedit a modlim se:)

Majk

Ahoj Vans,no já mám kolegu v práci co bere Cipralex 10mg už asi 2 roky a chodí se po něm skvěle,ano neví že ho bere.Co ale říkal je,že až po roce si to sedlo tak,že už nemá sebemenší výkyvy a stále se to drží v normálním stavu,ani smutek ani euforie,prostě úplně normální :) takže na ty výkyvy můžeš být asi připravená,to asi ještě chvíli potrvá. Kromě pribirani na váze si fakt na nic nestezuje a je spokojený.Já se na Cipralex ptal doktora taky a říkal že pokud mi před 2 lety fungoval Citalec 10mg,tak že není třeba nic měnit,tak uvidíme.Ted jsem začal 5ty týden a docela ok. Už nemám ty vedlejší účinky začátku léčby,v noci spím ikdyz se probouzim občas,ale zase hned usnu.Ty živý sny občas naprd ale dá se na to zvyknout.Takže já už jen čekám,kdy ty rána a dopoledne budou lepší a vše bude ok :) i teď už se to dá,nor pracuju,sportuje i začínám víc společenský život,takže snad je to na dobré cestě :) našel jsem si fakt dobrýho psychoterapeuta a cítím že mi to dost pomáhá,tak snad to bude mít třeba za rok po vysazení své účinky a už nebudou AD třeba :) tak se všichni držte,bude líp :)

Majk

Ahoj všem po nějaké době zase.Tak já dnes začal 6ty týden stále na Citalec 10mg a teď mám tedy nějaký blok pár dní,kdy to není nic moc.Da se to vydržet ale už by člověk chtěl spíš blok dní,kdy je to ok a nemusel nad tím vůbec přemýšlet,jak mu je.Za 10 dní jdu na kontrolu tak uvidím,jestli zůstane u těch 10mg nebo jestli mi doktor nepřidá.Byl bych rád,kdyby nepridaval,klidně si radši počkám dyl na ten správný nástup než abych to urychlil větší dávkou.Pred 2 lety mi těch 10mg stačilo bohatě,tak snad bude i teď . Naštěstí to vše dávám bez Neurolu,od začátku jsem měl jen 3 a to jen v těch prvních dnech.Tak si říkám že prebijet prášky práškem úplně nemusim a vydržet se to dá :) Tak přeji všem hodně síly v tomhle boji a zase se ozvu..

Vans

Ahoj Majkle, asi to tak byva no. Ja dnes 3 tydny a 4 dny a poslednich 10-12 dni to bylo nic moc. Spis nic nez moc. Od vcera jsem navysilia na 15mg + lexaurin. Prvni tyden to bylo fakt dobry, citila jsem se jako driv ale ten propad dost bolel/boli . Rana mam fakt na pest, honi se mi desny myslenky, a vymyslim vymluvy do prace, ktery stejne nedomyslim a jedu. Pak se to trochu vybere ale i pres den citim tu sklicenost a beznadej. V lehci forme, ze uz vickrat ten lexaurin uz nepotrebuju. Ja vim, kazdy rika, je strasne brzo ale ten strach, ze to ted zobu zbytecne - ze to nezabere a ze budu muset prejit na neco jinyho a to cely odznovu me fakt dokaze rozhodit. Rika se, ze jakmile jsme v tom podruhy, tak se pridava no ale uvidis. Ja radeji navysim abych si efektu byla jista. Tesim se na Vanoce to zalepim v poklidu 2 tydny. A snad to je vystrel bliz k hvezdam.

Majk

Ahoj Vans, tak ti držím palce ať ti ten Cipralex zabere a neboj, on zabere.Lidi s ním mají dobré zkušenosti a jak už jsem psal,můj kol si ho nemůže vynachválit.Takze jen vydržet a bude líp.Co nás nezabije nad posílí a nic netrvá věčně,už za sebou máš tři týdny a to není zas tak málo,takže s příchodem vánoc se už můžeš těšit na lepší zítřky :) Taky už se těším na vánoce,to ta hezká atmosféra tam nějak pohltí a bude líp. Ty rána až do oběda taky mívám těžší a už aby pominuly,je to zdlouhavý to čekání ale dočkáme se,věřím t že jo. Občas taky bojuju jestli si vzít Neurol ale ty stavy v porovnání s těmi,když jsem začínal se nedají ani srovnat,takže zatím zvládám bez něj. Piju medunkovy čaj a možná trochu pomáhá. Co mě štve je taková unavenost přes den,člověk by rád polehavam ale to nejde jen celý den ležet,tak snad se to časem srovná a to občasné motani hlavy taky nic moc. No snad jsou to jen příznaky toho nasazení AD a časem si to sedne. Tak se drž a věř že bude líp :))

Vans

Na tu unavenost ber nejakej vitamin B6 tem complex s magnezkem. Jedu to ted 14 dni a hodne to pomohlo. No ja doufam, verim v to. Dnes ac nejsem stale ve sve kuzi a sem tam me depka a uzkost popadne musim rict ze je to lepsi nez ty predesly dny. Jsem druhy den na 15mg. Tesim se na to vanocni volno fakt si odpocinz i od te orace si myslim a tak nejak uz to pak oreci jenom budou dalsi 3 tydny a verim ze uz to bude vypadat jinak. Nejvuacnejsi je ta trpelivost ale rikam si kazdym dnem blize. Co vymizelo je ta nechut nebyt ac stale mam ty prazdne pocity a nechut do vseho. Az se dam do kupy chci zmenit i praci ktera me bude naplnovat. Beru tam dost ale je absolutne pro me nezajimava. Jen teda ted v obdobi leceni ideal, zadny stres az pomalu nuda. Nejhorsi je se rano vykopat pak uz to preklepu. I tohle rano jo ok, rozkopala bych vsechno ale po snidani uz to krapet jde. Byla i horsi. Vsak vis. Nejlepsi ze to pak zmizne ze dne na den.

Majk

Ten B6 a magnesiem beru každý den ráno jeden,tak zkusím brát třeba dva denně.Tak jsem rád,že se dnes cítíš líp,ono to půjde :) Já mám tedy dnes horší den,celý den jsem unavenej a ani teď večer to není o moc lepší,ani moc do práce jsem dnes neudělal.No tak snad to bude jen ten den z těch horších a zase bude líp.To čekání je fakt nekonečný i manželka už říká,že pořád na něco čekáme.Ma se mnou tedy trpělivost ale už to začíná být zase dlouhé,už aby se to stabilizovalo a mohl jsem zase rodině dopřát všechno tak jak chci a bohužel teď kvůli těm stavum nemůžu. Každý den medituji,snažím se cvičit a chodím na procházky a stále se snažím pozitivně myslet,ale ty prášky jsou občas silnější a když mě kopnou do těch slabších chvil tak se s tím těžko bojuje jen svoji vůli.Hold se to musí protrpet a věřím tomu že až projdeme tímhle peklem tak nás čeká zase hezký život :) co nás nezabije to nás posílí.

Vans

No určo, berou se dva. Ten druhý teda občas zapomenu ale ve své podstatě by se měli fakt dva. Jak dlouho teď zobeš? ono to průlomový je fakt ty dva měsíce - spíš tři ale po těch dvou už jsi ve své podstatě ready i na blbosti a aktivity. Musim zaklepat, že dnešní ráno šlo, jen při čistění zubů mě fakt chytne třeba na dvě minuty depka jak prase a pak se to vybere. Dnešek zkoušim bez lexaurinu a zatím uvidíme. Už sem alespoň našla tu víru, že bude zas dobře, to před týdnem fakt nebylo ani možný. Když je čas taky medituji, špatný myslenky se snažim ihned stoupnout ale jak říkáš, když je ta chemie v tom majáku fakt vykejvaná tak je to pak těžký. Já teď budu mít za sebou 4 týdny. Jsem vděčná, že můžu chodit do práce a tak nějak fungovat normálně ale po práci je můj odboj poslední měsíc fakt ten domov a klid. Nikam nechodim ale to půjde zas pomalu nahoru. Jsem ráda, že sem tentokrát zareagovala ještě relativně včas. Kdyby mi ten cipralex nepomáhal, nebo nezabíral, tak by to vypadalo jinak ne? zatím to vypadá na standartní průběh.

Majk

Tak beru dva ty B6 a fakt že se cítím dnes min unavený,tak snad to bude pomáhat. Ten Citalec beru stále těch 10mg a to sice 6ty týden,takže doufám,že kolem těch vánoc už to bude lepší a na konci roku ještě víc.To jedeme s partou na 5 dní do Alp na hory a pokud bych měl mít dopoledne takový jako teď,tak to bych si moc nezajezdil.Taky mám teď po práci spíš domácí klid a moc teď nikam nechodím,už se těším až ten sociální život zase trochu nakopnu.Jsem rád,že to zatím celé zvládám bez Neurolu,tak si říkám že mi zase tak blbě být nemůže když to jde bez něj.Obcas jsou ty stavy otravný ale netrvaji dlouho a dají se vydržet. To že se cítíš už líp je určitě dobré znamení že ti ten Cipralex zabírá.Kdyby nezabiral,tak by to bylo jen o těch vedlejších účincích a zlepšení bys asi nepocitovala.Aspon já to takhle měl před dvemi lety když jsem začal poprvé brát AD a doktor mi dal Velaflaxin,ten jsem fakt nedával.Pak mi napsal Citalec a hned po 3 týdnech jsem cítil zlepšení. Takže jsi na dobré cestě,jen vydržet :)) To ostatně musím i já :)

Vans

Ahoj Majkle tak ja to mam jeden den tak a jeden tak ale uz mi neni jen blbe uz tam vidim mensi pokrok. Vcera mi bylo zas zle ale zase chvilkove jednou tak po druhe tak. Dnes rano sem citila vetsi ulevu ale chtelo to jeste trochu zaspat a to sem udelala. Nejhorsi nebo nejlepsi? Nevim jak to nazvat je, ze mi neni nejhur, normalne funguju, delam vse ale jsou chvile kdy jsem vnitrne dost sklicena a citim uzkost. Hlavne napr. Pristi tyden mam jet s tatou rano do ciziny na trhy a nakupovat pres noc a bojim se jak to zvladnu abych se tam nekde neslozila nebo nevim jak to popsat, ze se jakoby vytrhnu z myho komfortu. Do toho mi ma 28 priletet kamaradka a to samy, treba mi bude makove a budu se muset vymluvit na neco nebo nevim. Trochu obavy no ale doma je mi nejlip. Cejtim, ze se posouvam ale urco to jeste ty dva mesice bude chtit. Pristi patek to preci jen bude jen 5 tydnu.

Majk

Ahoj Vans, tak já to nechci zakriknout ale už 3ti den v kuse se cítím dobře a to i po ránu a dopo :) Dokonce i v noci hezky spím,dnes třeba do 6 do rána,dal jsem si čaj a ještě do půl 10 dopsal.To už se mi dlouho nepovedlo. Přes den ta únava už taky vymizela takže snad jsem na dobré cestě a i těch 10mg to vypadá bude zase stačit,to jsem fakt rád. Ještě počítám s nějakými výkyvy,ty určitě ještě přijdou,ale už teď vidím že to bude brzy ok :) To samé čeká určitě i tebe v nejbližší době,já zítra začnu 7 týden a už se to zdá být na dobré cestě,tak věřím t tomu že i u tebe to tak bude. A nedělej si starosti z výletu s tátou nebo návštěvou kamarádky.Uz vůbec ne teď když teď to ještě není,tak proč se tím už dnes stresovat :) Přesně vím o čem mluvíš,ty obavy znám a vždycky když je nám tak si řeknu : kolikrát už si je měl a stejně si vždycky všude vyrazil a stalo se ti tam snad někdy něco? No jasně že nestalo a nakonec jsem si to i užil :) Takže není z čeho ty obavy mít.Naopak,přijdeš na jiné myšlenky,zmenis prostředí,byť pořád doma to taky nejde. Já jdu dnes třeba na Staromak na vánoční trhy s man a těším se.Ted jsem byl od pátku doma sám a ta samota je nuda,tak už se těším ven.Zítra půjdu nakupovat dárky,aspoň už vím komu co koupím,tak to bude o to snazší :) Tak se drž,užívej adventu a moc na sebe a to co tě čeká nemysli a ono to půjde :)

Monika

Dobrý den všem,Citalec 10mg jsem začala brát před 14 dny,ale pořád mám bolesti hlavy a hnusnej tlak za očima.Přejde to? 4 roky jsem brala Eliceu,ale ta přestala zabírat.Od října jsem brala 7 týdnů Anafranil (nezabral),pak 5 dní Zoloft..ten jsem musela přestat brát..bylo mně šíleně zle.V květnu jsem podstoupila operaci krční páteře,kdy jsem z těch bolestí zahučela opět do depresí.Pročítám si vaše příspěvky a doufám,že zase bude líp.

Majk
1x

Ahoj všem,to víš že bude zase dobře,jako mám všem tady po určité době Jen to občas dyl trvá,než si ty AD sednou a pořádně zaberou.Já na to teď čekal dva měsíce. Ještě to není úplně 100 %,ale už je to dobrý Zvládám vše jako dřív,už odpadla i ta nepříjemná rána a dopoledne,takže už funguji velký den.Mám trochu větší únavu ale dá se to.S tím bolenim hlavy si nedělej starosti,to přejde.Taky jsem to měl a i dnes mě občas poboliva ale nic hrozného.Kdyztak si dej ipubrofen.Moc by se při Citalecu asi neměl ale mě ho doktor povolil :) Tak se tu mějte já jdu lyžovat,právě si užívám v zasněžených Alpách a je to tu fakt super.Zkuste vyrazit za sportem pokud to aspoň trochu jde to fakt pomáhá :) zase se ozv M.

Monika

Majku,děkuji za povzbuzení! Ty stavy jsou strašný....vzteklá,protivná na všechny a nebo brečím.17 dní v kuse mě ta hlava bolí a to je očistec...ale jak píšeš ty,tak ještě vydržím.Tak strašně bych chtěla fungovat normálně...

anonym

(N)

Vans

Ahoj Majkle a Monco, to vis ze bude. Ja tesne snad den pred tim nez sem chtela zmenit leky, mi ten cipralex zabral. Taly to neni jeste 100% dnes po tydnu fakt divny. Rano se mi potili ruce a ramena a mela sem nejakej druh navlu ze sem se zas bala aby mi nepreskocilo ale je pravda ze sem ted vzala dost za provaz. Prijela mi navsteva takze pamatky, koncert a vcera Silvestr a ten nebo spis ta discoteka uz na me byla moc takze se dnes taky trochu topim v depce ale je to relativne zvladnutelny. Beru ze to ted je spis propad a musim ho zas odmediovat. Po 14 dnech uz jdu ve ctvrtek do prace tak doufam, ze uz jim tam neutecu:) dnes davam totalni day off a ano chci co nejdriv zacit zas behat a podobny. Ty svatky byly jedno velky obzerstvi. Tobe Monco radim jediny, necti na netu diskuze me posilali na zacatku snad jeste do vetsich sracek, tohle je jedina kam se vracim. V pameti ti zustabou jen ty negativni od lidi ktery kdyz jim o zabralo se tam prestali vracet. Coz je jasny. Dale jak sem psala ja zmenu k lepsimu pocitila po cca 5ti tydnech a uz sem myslela ze nikdy nebude dobre + nebo ze uz mi nikdy nic nezabere. Takova neuroticka klasika. Hlavne citalec 10 neni nic je to spis udrzivaci davka... pravdepodobne pudes na 20 a vedlejsaky se ti do dalsich 2 tydnu uz sednou. Me cekala vymena za venlafaxin a nakonec sem rada ze se mi to sedlo. Ted uz to bude jak horska draha nez si to sedne. Kazdopadne musis proti tomu jit i hodne sama.

Monika

Ahoj Vans,moc děkuji za tvůj příspěvek! Snažím se s tím bojovat,ale někdy už fakt nemůžu.Když si čtu vaše příspěvky,tak si říkám,že to zvládnu taky a pak zase,že se z toho nikdy nedostanu.Každý den se budím s migrénou a bolestí zad.Od května je mi zle z léků...napřed z opiátů,které jsem brala po operaci páteře a teď z antidepresiv.Ve čtvrtek to budou teprve 3 týdny,co beru Citalec a 2x denně 1/2 Rivotrilu.Tak to zkusím ještě vydržet!

Vans

Moni pokud si to mela jeste spojeny se zakrokem tak mam kamarada, ktery je na tom obdobne. Prosla sis neprijemnym zazitkem a bylo. Hlavni je, ze ti citalec ve sve podstate sedi, to uz poznas tak, ze netrpis jak zvire ale ze je to jak na houpacce a to je proste opravdu standartni postup. Ja byla prvni tyden uplne v klidu pak prisel jeden neprijemny zazitek a sla jsem na neschopenku. Jak rikam me opravdu zabraly prasky AZ po 5ti tydnecha ted v patek to bude 7 tydnu a stale bojuji ale uz ne tak jako pred tim. To sem vstavala se strasnyma ranama, skoro cely den jsem myslela ze uz nemuze byt lip a podobne ale to je ta uzkost. Neveris nicemu. Pred 14 dny bych nesla ani pro rohliky dobrovolne a ted uz sem byla i na discotece kam teda zase dlouho nepujdu :D ja jdu zitra po delsi dobe do prace a pocotuju z toho dnes fakt stres a uzkost, pac nevim jak tam na me budou koukat. Treba me i vyhodej pac sem na neschopenku odesla ve zkusebce ale kaslu na to. Alternativy jsou. Pocitej s tim Moni ze je to beh na dlouhou trat a nezoufej ac vim ze je to tezky. Ale bude zase dobre to ti zarucuju:)

Majkl

Ahoj v novém roce a doufám že pro nás tady všechny taky hezkém a klidném.A co víc si do něj přát než zdraví. Tak rád čtu Vans,že ti ten Cipralex konečně zabral a cítíš se už líp.Ta horská dráha se už dá vydržet a za pár týdnů až měsíců to už bude jenom dobrý :) Tak se zítra drž v práci,pěkně pomalu se do toho pust a ono to půjde,clo aspoň přijde na jiné myšlenky než doma v posteli. Já se dnes vrátil po týdnu z Alp a jsem trochu unavený ale jinak pořád tak nějak stejný.Uz nemám žádné velké výkyvy a normálně funguji.Urcite by to mohlo být ještě lep tak jsem si řekl,že počkám ještě měsíc a tím Citalecem pouze 10mg a kdyby to i po těch 3 měsících nebylo 100% tak bych si asi přidal na 15mg.. To už by mi asi mělo stačit určitě :) No Moniko bojuj,asi to není nic lehkého bojovat na dvou frontách zároveň ale určitě to zvládneš Ten Citalec ti už brzy zabere,já to cítil poprvé tak po 5 týdnech.Pak už ti bude jenom líp. Mám z MG rezonance taky nález vyhrezu krční ploténky a taky se trochu bojím že bych musel na operaci,to by mě asi taky poslalo do kolen.Tak poctivě léta cvičím na záda a chodím na fyzio a zatím to zdá se pomáhá,tak snad se tomu vyhnu :) Tak hodně sil v tomhle těžkém boji a věř že bude líp,všem tady co tomu nevěřili se nakonec líp udělalo a ty nebudeš výjimkou :) Vydrž!

Vans

Ahoj Majkle, taky hezky Novy rok preju:) jen teda lajcka otazka, zitra jdu teda do ty prace a ted dva dny zas citim takovy propad hlavne na me dnes zas zautocila deprese ze se najednou zas neumim z niceho tesit a radovat. Mam strach z budoucnosti strasnej. Muj aktualni problem je, ze mi ted ta prace strasne ale strasne nebavi a to mi bohuzel ani ty penize nevynahradi. Ted stojim pred rozhodnutim zda vzit jinou oraci o ktere vim ze by me bavila (front office managerka v jednom hotelu) ale znamenalo by to se vratit domu k rodicum. Barak mame obri takze by nemeli smysl platit najem nekde jinde. Jen otazka je zda do toho fakt mam jit. Tady mam soukromi ale necitim se a nevim zda je to lecbou ale ta prace mi uz nic novyho neda delala jsem ji leta pred tim. Nemam navoj a nevidim v ni smysl a myslim ze ta orace hrahe velkou roli. Ale ted dva dny osklive, sem tam mam pocit jakoby mi melo preskocit jak myslim nad 1000 vecma najednou.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce