Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jana

Momi Eli Majku ozvěte se jak to s vama vypadá.

Monika
1x

Ahoj Jani,u mě fakt žádná změna.Ve čtvrtek jdu na psychinu a uvidím.Tyhle poslední AD mně taky nesedly.Celou dobu jsem jak opilá a dost mě bolí oči.To po 7 týdnech bych čekala aspoň malej posun. Jak je Tobě?Zabraly antibiotika? Co AD?

Jana

Moni antibiotika zabraly tak na půl zítra budu vědět výsledky břicho mě stále po boliva. Ad jak na houpačce někdy je to lepší ale včera jsem byla nakoupit strašně to na mě v obchodě padalo. Musela jsem rychle pryč. Začínají mě vadit lidi. To samé u mudr. Bylo víc lidí a já měla hrozný pocit že se na mě všichni dívají. Nevím zda ji to říct. Připadám si hrozně dnes jsem ani nechtěla vylézt z postele. Mám to mudr říct. Už mě bylo i lepší. Nic mě nebaví dokonce ani vnoučata. Ať ti to dobře dopadne. Doufám že ti nedá nové AD. Napiš jak jsi dopadla. Také se zítra ozvu.

Ela

Ahoj všichni,u mě pořád stejný.Chodím do práce protože tam je mi fajn a můj příjem potřebujem jak sůl.Jinak doma žádná akce , nechuť do čehokoli se pouštět no citaleku mam využívaných 18tablet a nálada zatím nikde dost se tím trápím mám také vnoučka ma 16měsíců a je dneska u nás a hraje si s ním manžel já jsem ho jen nakrmila a 2 krat umyla dupku a přebalila.Je to na palici čekat a čekat.V noci jít spat s praškem na spaní , stejně nespím 8hod jen asi 5když je dobře a pak dopoledne jak pytlem praštěná.Jak jdu rano do prace tak mi to nepřijde prostě musím fofrovat na vlak a v práci to samé nemám čas se pozorovat.No a dneska jsem doma a nic no.Nevim kdy se to zlomí.Tak ahoj opatrujte se myslím na vás.

Jana

Eli obdivuji tě že můžeš do práce já jsem schopná jen uvařit a jinak nic. Ani s postele se mě nechce. Píšeš že bydlíš na vesnici ti závidím. Já ve městě Hodonín jižní Morava a ty. Momi předpokládám že v Praze. Máš tam asi větší možnosti léčby. Než my.

Monika

Ahoj Jani,ano,bydlím v Praze.Možnosti jsou asi určitě většî,ale je dost problém se k někomu dobrému dostat.Ti nejlepší už neberou....Byla jsem před měsícem už tak zoufalá,že jsem šla na Krizové centrum do Bohnic,tam se mě zeptali co vlastně chci,když mám svého psychiatra a mám čekat,až zaberou léky.No tak jsem zase šla a čekám.....až zaberou léky! Jsem doma...plácám se od ničeho k ničemu a denně čekám na večer..Jako přežívání fakt dobrý.O změnu léků si řeknu sama..Příjdu si jako v ulitě a bojím se každé další fyzické bolesti.Potřebovala bych se odrazit a pak už to nějak zvládnu.

Ela

Ahoj holky,jo v praci to je to jediné místo kde je mi dobře.Ty dny kdy jsem doma jsou špatné v práci i jím doma je mi to jedno chystají mi to před nos manžel umi dobře vařit.Teď šel manžel s se synem do kina na pohadku manžel dostal z podniku listky do sinestaru.Divala jsem se z okna jak odcházejí malý mával držela jsem se ,ale rvalo mi to srdce chtěla jsem jít s nima ,ale nějak mi to nešlo.Teď tu sedím a slzy mi tečou.Vždycky jak jedu domu z práce tak se povzbuzuju že bude dobře že budu bojovat k vůli těm co mě mají rádi no a pak jdu spát mám volno a nevím kudy kam.Na sušáku visí prádlo říkám si musím vyžehlit a sedím.Akurát zajdu vyvenčit psa jen před barák a pak ho táhnu domů.Za chvíli syn odveze vnuka jeho matce a budu sama.Ja jsem z Ostravy dlouho jsme bydleli v Porubě a pak jsme se přestěhovali do Bartovic to je vesnice.Kdysi tady byla samota a teď se tady hodně staví jeden domek za druhým.No za chvili bude večer,ale takhle žít je očistec.Hrozně mě to mrzí,že mi to doma nejde ta naděje že už se to zlepší a pak zas nic mě dostávají do kolen.Mi nasadil lék obvoďák minule taky zabral mi.Tak teď čekám až půjdu k němu a nebude zlepšení tak si nechám napsat žádanku k psychologovi nebo psychiat.Zdravím vás všechny jsem s vámi a ráda že můžu psát.

Jana

Holky díky za to že vás mám. Aspoň vím že na to nejsem sama. Já mám léky také od obvodaka. Uvidím co mě zítra řekne ty bolestí mě také štvou chvilku mám klid apak zase znovu. Říkala že mě pošle na další vyšetření. A v práci už také volají kdy dojdu vůbec mě nechápou. Eli závidím ti že si v práci ráda. Já mám upřímně hrůzu se tam vrátit. Ale zítra se uvidí. Ahoj.

Majk

Ahoj holky, koukám teda,že jsem tu už delší dobu sám chlap:)) Si taky říkam,že zrovna já musím patřit do té menší skupiny lidí trpícím těmito problémy,protože statistiky hovoří o tom že to trápí především ženy. Tak tahle diskuze to jen potvrzuje. Ale všichni jsme jen lidi a nemoci nechodí po horách ale po lidech a tak nás to může potkat kohokoliv. A jako nás to znenadání potkalo (aspoň teda mě že dne na den jednou v noci) tak určitě přijde i ten den, kdy se to zase obrátí zpět k dobrému, tomu věřte. Po 18 ti dnech Citalecu je opravdu ještě hodně brzy na to dělat závěry,je to dobrý AD ale chvíli mu to třeba než se rozjede a sedne si. Pokud po měsíci ucitis alespoň pár lepších chvil přes den tak si na dobré cestě a pak už stačí jen vydržet a aspoň je to s vědomím že jsou to vhodně zvolená AD. U toho Citalecu je to fakt až 3 měsíce. Spaní s AD je asi obecně problém ale i to si sedne a kromě živých a nesmyslných snů se to pak už dá. A s jídlem si nedělej starosti,se za chvíli rozjedes a bude tě stvat kolik toho snis,bacha na váhu pak :) Nevím jaké máte všichni možnosti ale AD bych obecně určitě radši řešil u psychiatra než u obvodaka,přeci jen psychiatr se v tom vyzná víc a u dobrého psychiatra máte i takovou malou terapii zároveň. Pokud máte strach z lidí a společnosti tak to doktorovi určitě řekněte,to bývá běžná nemoc a dá se řešit a to právě s pomocí AD jen je třeba nasadit ta správná pokud máte z něčeho strach tak mu určitě čelit jinak se posiluje a nezbavite se toho,takže po malých kruckach se tomu stavit a ono to půjde,vím o čem mluvím,sám jsem s tím měl a mívám problém. Tak se tu držte,hodně sil,pozitivně myslet a nesledovat se moc a bude líp :))

Ela

Ahoj Jani,jo v práci je to dobré to je i tou profesí jsme malí sedíme spolu v jedné kancelaři vedení i sociální pracovnice ví o čem to je brát takové léky ,berou to u nás i senioři a ví jaké problémy mám takže ta empatie tam je.Senioři mě mají rádi takže i spětná vazba to že tam pracuju už 13 let to všechno mi tam asi pomáhá.No ale jinak však víš.A ty se Jani neboj určitě máš v práci taky frmol a musíš se sakra otáčet tak až ti bude dobře a vrátíš se tak ta fyzická námaha ti pomůže.Musí ti odeznít ty bolesti a pak to určitě půjde.Musela jsem jít než jsem začla psát se psem aspoň na chvilku do lesa prinutila jsem se.Ty jsi taky dobrá vaříš já neotevřu ani ledničku jenom slyším dáš si na snídani třeba rohlik se salámem nebo na co máš chuť a já na nic.No tak mi přinese rohlík se salámem.Sama si vezmu jenom banán.Teď čekám až přijdou z kina.Budu se dívat na ulici za chvilku to se ještě soustředím trošku.A co ty budeš dělat?papa A zdravim i Moničku a ostatní a nejsme sami jsme tady spolu.

Ela

Majku děkuju za nás všechny.pa

Jana

Ahoj byla jsem u mudr výsledky špatně nové odběry nové antibiotika pokud to nebude lepší. A ad nezabraly tudis nové a jsem na začátku dostala jsemTrittico ac. 75 Máte s tím někdo zkusenosti.

anonym

:-)

Roman

Ahojte všichni, na diskuzi jsem narazil náhodou, ale děkuji za ni. Docela mě některé příspěvky uklidnili, že to zlepšení jednou přijde. :) Já jsem doma na neschopence už 2,5 měsíce. Původně vše začalo problémy se žaludkem, nemocnice, vyšetření a zjistili mi lehký zánět žaludku. Nemohl jsem jíst, bylo mi špatně a zhubl jsem 20 kilo. Od té doby se dávám nějak do pořádku, jim víc a váha se drží. Paní doktorka mi doporučila antidepresiva, žaludek je většinou že stresu a podle mě to u mě bylo kvůli tomu. Proč ale píšu, po skoro 3 měsících doma mám deprese a paniku jak kdybych ad žádné nebral. Nic se mi nechce, mám problém jít ven, jsem bez nálady. Chtěl jsem jít 1.3. do práce, ale jen když na to pomyslim, tak se mi sevře žaludek. Bral jsem i Neurol, ale ten mi doktorka změnila za dogmatil, ktery podle mě nemá žádné účinky. Jak jste bojovali s těmito stavy? Jak se donutit k tomu, abych byl aktivní jako dřív? Pěkný den Roman

Jana

Ahoj Romane vím ocem mluvíš já se v tom placam už podruhé. Poprvé mě zabraly hned první AD. Teď jak jsem psala budu met druhé nezabral mě citalopram. Vydr z. změní se to uvidíš. Nijak se nedonutis. Možná budeš potřebovat jiné ad. Zkus se zeptat mudr. Drž se.

Monika

Ahoj Romane,jaké AD bereš? Fungovat normálně by si tady přál každý z nás! Když zaberou první AD,tak to je super....jenže to se podaří těm šťastnějším z nás.Stres,strach a panika k těm hnusným stavům bohužel patří.Pokud Ti nezaberou AD,tak vlastní vůlí s tím nic moc nezmůžeš. A stačilo by tak málo....jen najít ty správné AD! Co Ti říká doktor?

Monika

Ahoj Jani,Trittico 75mg jsem brala asi rok 1/3 na spaní.K tomu Eliceu 10 mg.Byla to dobrá kombinace,než po 4 letech přestala účinkovat Elicea.Kdy to máš brát? Ráno?

Jana

Ahoj Moni mám to brát večer 1/3 zatím. Bylo ti po tom špatně. Jak jsi dopadla ty.

Roman

Ahojte, dostal jsem od doktorky Eliceu. Bylo mi už docela dobře , ale teď posledních pár dní mám pocit že vyskočíme snad z kůže. Pořád takový napjatý pocit, tlak u srdce, nervozita.. to není vůbec dobře na žaludek:( nemáte někdo zkušenosti se zánětem žaludku? Jak dlouho to trva než se to spraví? Roman

Monika

Jani,nebylo mi z toho nic.Je to strašně malá dávka...spíš jen na spaní.A to Ti má pomoct na deprese? Nebo Ti to časem bude zvedat?

Monika

Romane,třeba je to jen přechodný.Mně Elicea 10mg zabrala naplno po půl roce..brala jsem k tomu neurol 0,25..třeba 2-3×denně,pak jsem Neurol vysadila a byla jsem v pohodě.Je to prostě tĕžký.Člověk by chtěl a ono to nejde.

Roman

Moniko a to jsi brala jak dlouho ten Neurol? Mě to doktorka hned po mesici chtěla nechat vysadit a dostal jsem místo toho dogmatil. Ten ale nemá takový efekt jako Neurol. Popravdě ani necítím že ho beru.

Jana

Moni je to zaváděcí dávka pak se bude zvyšovat. Zatím ale musím vyléčit ten zánět teď antibiotika nemám až v pondělí podle výsledků.

Jana

Romane zánět žaludku jsem měla trvalo to asi 3 týdny ale teď už 4 roky beru helicid degan. Protože mě bývá špatně. Pokud udělám dietní chybu. Tak se dávám do pořádku hodně dlouho. Je to těžké pracuji jako kuchařka.

Roman

Jani, u mě se to táhne už 3 měsíc. Snažím se dodržovat dietu, ale ty rána jsou ještě problém:( bývá mi zle. To je taky důvod k tomu, že mám i psychické problémy, jsem.totiz na neschopence a to zlepšení jde strašně pomalu. Už mám snad i pocit, že mě ten žaludek bude trápit pořád. A pak mám z toho zas depky a stres:(

Jana

Romane co na to bereš za léky. Na gastru jsi byl. Já jsem asi měla štěstí mám známého chirurga tak mě s toho dostal docela brzo. Ale léky beru pořád. Je to všechno o psychice. Mě zase teď deptaji ty bolestí břicha včera jsem byla ok. Dnes opět jeme zle. Asi jsem to udělala sama nemohla jsem spát dala jsem si čokoládu a je mě zle zánět se opět ozval.

Roman

Mám Helicid a Kinito. Už to bylo i jakz takž ale v neděli jsem udělal dietní chybu a vrátil jsem se tak o měsíc zpátky. Nebývá mi špatně, ale žaludek cítím celý den, pálí mě Zaha.. nic příjemného. Mel bych se už vrátit do práce, ale prostě cítím že to nezvládnu.

Jana

Romane jo pořád se musíme hlídat. Já i po letech udělám chybu. Do toho všeho ještě nové AD. Nemuzu vůbec spát tak mě je taky uzko ještě že jsem na neschopence. V práci bych to nedala. Dnes opět jen polehavam nemůžu se k ničemu přinutit.

Jana

Moni jak jsi včera dopadla. Máš nové AD. A jak ti je. Já dnes na nic. Ela je asi v práci že se neozvala. Docela ji závidím.

Jana

Romane bolestí zad a břicha zánět močových cest vybrala jsem antibiotika ale mám vysoké hodnoty v krvy i bakterie v pondělí budou nové výsledky. Musím vydržet. Do depresi jsem se dostala když mě zemřela moje teta na rakovinu. Teď se pořád hlídám jak mě něco bolí tak přemýšlím co to může být a mam s toho depku mám strach.

Jana

Romane odepsala jsem ti je to o 4 odkazy zpět špatně se to zařadilo. J

Roman

Přesně tak teď reaguji já. Strašně se pořád hlídám a pořád si myslím, že to nepřejde..

Monika

Jani,nemám nové AD...Doktorka mně vysadila Amitriptylin a mám týden brát jen půlku antipsychotika na noc.Ani nevíš jak jsem v nervech! Přece jen jsem brala AD 5 let a teď se děsím absťáku! Prý se mně max.může točit 2 dny hlava.No nevěřím tomu! Ve čtvrtek se ji mám ozvat a domluvíme se co dál.Už minule jsem ji říkala,ať mě klidně hospitalizují,ale ať se konečně už něco děje! Jsem pořád zavřená doma nebo chodím po doktorech.A to mě fakt nebaví! Beru si denně 1/2Rivotrilu(toho nejslabšího).Včera jsem ji říkala..že si ho beru denně a asi budu závislá.Tak se tomu zasmála! Prý bych viděla..kolik lidí bere několikanásobné dávky.No jsem zvědavá..co se mnou bude! Mám úzkosti jak blázen!

Monika

Romane,Neurol jsem brala půl roku 3x0,25 mg a žádnej absťák se fakt nekonal! Doktoři s tím hodně straší,že bude člověk zâvislej a co pak...Jenže ty stresy a nervy..který prožíváš jsou daleko horší než slabá dávka Neurolu.

Jana

No snad to bude dobré. Já mám taky jen1/3 tabletky. Nevím co to se mnou udělá. Mám ho brat tak týden pak se uvidí. Ale taky mám úzkosti a nespím. Ani potom novém AD. Ale dnes ho budu met teprve 2 tabletu. Myslím na tebe. Dává mě to sílu že na to nejsem sama. I

Roman

Jani a ty máš z čeho bolesti? Od žaludku? Moni, já právě ten Neurol vysadil, ale začnu od zítra znovu. Jak se vám vlastně stalo, že jste se dostali do takovéhoto stavu? Já byl úplně ok, pak se mi jednou udělalo zle, skončil jsem v nemocnici a ten strach, že mám něco vážného se ve mě tak zafixoval, že jsem teď strašně nervózní pokaždé, když cítim žaludek. A nemůžu na to přestat myslet

Monika

Romane,tak tohle naprosto chápu! U mě byla poslední kapka operace páteře loni v květnu.Čekala jsem tu slibovanou úlevu po 2 letech úmorných bolestí,ale místo ní příšly ještě horší bolesti.A to mě sejmulo tak,že u mě v létě propukla deprese,že jsem nemohla vylézt z postele.Byť jsem antidepresiva brala už 4 roky,tak mě to stejně dostalo.Od října měním pořád AD.Taky se jen soustředím na tu bolest a nemůžu na ni přestat myslet. Proto se v tom pořád točím.Je to strach ze strachu z další bolesti.Prostě točíme se v kruhu a na to jsou jedině AD,který to dokážou přetnout.A psychoterapie.

Ela

Zdravím všechny,Jani měla jsi pravdu dneska jsem byla v práci.Děláme krátký dlouhý týden, takže dělám celý víkend 12hod.směny.Volno jsem měla středa, čtvrtek.Dneska jsem vedla malého brzy ráno do družiny pršelo a já musela jet jinak než jsem zvyklá, myslím pak do práce.Vlak už mi nejel a přijela bych pozdě no a nervozita zmatek z takové blbosti, že nejedu tak jak to mám naučené.Moje orientačni schopnosti jsou slabé plaším i když jsem v pohodě natož teď když mi není dobře.Do práce jsem dojela a pak už normálně dobrý já to mám fakt za odměnu je to mazec holky se těší na volno já se volna hrozím.No uvidíme co bude dál.Zdravím Romana a všechny tak zatim se držme všichni a zase si napíšem.

Roman

Moniko a už máš za sebou nějakou psychoterapii? Jak to vlastně probíhá? Všichni mi dokola říkají, abych na to nemyslel, ale je to těžké. Stačí už když se ráno vzbudím a už se dostávám znovu do toho kolotoče.

Roman

Jani a jak ti pomohl ten doktor chirurg? Já se v tom stále placam a zlepšení je pomalé.

anonym

AD nic neléčí, musí se vyčistit tělo od toxinů a léčit CNS !!!

Jana

Ahoj Romane týden jsem ležela na kapackach. Potom mě poslal na gastro. Podle výsledků mě nasadil léky chodila jsem na injekce ale už nevím jak se jnenovaly. A musela jsem dodržovat přísnou dietu hodně dlouho. Ale potrech týdnech to bylo lepší dietu jsem držela ještě skoro 3 měsíce ale teď mě také bývá blbě jak jsem psala teď beru degan helicid torecan teď je proti nevolnosti ale ten beru opravdu až je nejhůř.

Roman

Ahoj Jani, a to ti bývá špatně už 4 roky? A co to vyvolává u tebe? Nenodrzeni diety nebo třeba i stres? A chodila jsi s tím do práce? A jak se dneska cítíš?

Jana

Romane vyvolává to u mě dietní chyba máš pravdu že i stresové situace marodila jsem asi 6 týdnu. Teď si musím dávat pozor. Dnes je mě docela dobře. I bolestí ustoupily doufám že to bude lepší.

Roman

Ahoj Jani, já mám právě pocit že mě ten žaludek pálí ikdyž jim opravdu dietně. Skoro po všem. Strašně mě to znervózňuje. Někdy je to takový divný pocit, že to pálení cítím jak kdyby u srdce a mám pocit že na mě kde infarkt.

Jana

Romane skousel jsi podmasli nebo acidofilni mléko. Mě to doporučil dám si trochu a žaludek se uklidní. Ale musíš to opravdu opatrně zkusit zda ti to pomůže. Já jsem ze začátku si dala jen že dva hlty a postupně přidával na celý hrnek. A pravidelně beru na paleni helicid mudr mě řekla že když moc pálí žaludek klidně i dva denně..

Monika

Ahoj Romane,na psychoterapie chodím 5 let.Toho se vůbec bát nemusíš.Vysvětlí Ti..co se s Tebou vlastně děje a jak s tím pracovat. Seš v depresí poprvé,tak by Ti to mohlo pomoct.Lidi kolem Tebe vůbec netuší.. co prožíváš,proto ty jejich rady.Jenže takhle to vůbec nefunguje.Ty rána mám naprosto stejný...jen se probudím a první myšlenka jsou bolesti ....a už v tom jedu celý den.Terapeutka mně nabízela i hypnózu...Jenže ta psycholožka,co to dělá má děsně narváno.V příštím týdnu bych se měla dozvědět víc.Já už zkusím cokoli....Co Ty ....jaký máš život? Co stresy v práci? V rodině?

Jana

Moni jaký máš dnes den já po dlouhé době dobrý snad to půjde k lepšímu. Byly u mě děcka tak jsem při nich zlepšila náladu je mě fajn. U

Monika

Ahoj Eli,jak Ty? Jak zvládáš léky? Bývá Ti z nich ještě špatně?

Ela

Ahoj Jani,no právě jedu domů z práce.Leky asi zvládám mám hodně žízeň a sucho v puse a musím užít prášek na spaní špatně spím.Jinak ale doma zatím mě moc dobře není psychisky pořad nechuť něco dělat na jidlo taky úplně jiný člověk je se mě.Čekam kdy se to zlomí je to pakárna.Mam v sobě strach aby jsme to zvládli nechcu aby se nám rodina rzpadla protože rozvod by nic neřešil odnesl by to malý a můj chlap byl 20 roků co se týče jinych věcí výborný otec a manžel.Teď se v tom meleme nedůvěra bolest že se to znovu stalo mám to v hlavě ten strach z budoucnosti a to je asi ono proč mi doma není dobře.Zhubla jsem už 10 kg vážila jsem 85 teď 75kg vážím.No zítra ještě jedna šichta a pak dva dny volno už jenom čekám.A co ty jak bojuješ držíš se?Pa a omlouvám se za ten román.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce