Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Ela

Moničko já si až teď všimla,že mi píšeš ty.Oslovila jsem Janku.Moc tě zdravím taky .

Jana

Ahoj holky já chtěla napsat až se ela vrátí z práce. Moni jak to zvládáš když máš sníženou dávku. Eli drž se manžel to snad zvládne vůbec nemysli na rozvod zbytečně se trápís.zvladnete to uvidíš. Doma máš pocit že musíš všechno zvládat jako každá ženská je čas nechat naše chlapi ať se také starají. Uvidíš že to zvládne byl ti oporou a bude zas jen ho nechat ti to může dokázat ono se to zlomí. Já mám druhé AD a zatím to zvládám. Nevím co bude až se mě navýší dávka. Zatím je to ok.

Monika

Jani,je moc dobře,že je Ti líp! Hezky se to čte! Já jsem napnutá jak struna...pořád čekám..co příjde! Dnes odpo jsem měla pěknou migrénu,dost mě tlačí oči a bolí záda.Děsím se čehokoli dalšího...v hlavě si neporučím,abych se hodila do klidu.Moc bych si přála,aby nám všem bylo líp!

Roman

Ještě před 3esici jsem měl dost hektický život. Pracovně jsem byl velmi vytížený, každý týden jsem jezdil na služební cesty po Evropě, do toho rodina, dům, konicky. Denně jsem spával 5 hodin. Pak přišel zlom a je že mě.ted hromádka neštěstí. Ono se to v těle všechno nakupilo a přišlo by to tak jako tak dříve nebo později. Bohužel pro mě.to bylo přes Vánoce, tak že ani svátky nestaly za nic. Teď jen když si vzpomenu, že bych měl udělat něco do práce, třepe se mi žaludek a ani se mi nechce. Všeobecné mám problém s čímkoliv, cokoliv udělat, i drobnost... Dneska jsem byl už zpátky na neurolu a lepší, sice to tam vzadu pořád někde blaznilo, byl jsem už klidnější. Dokonce jsem odpoledne i na chvilku zaspal u TV:) ale řešení to není. Nechci chodit do práce omámený:(

Jana

Moni moc ti preju aby se to už zlomilo abylo ti líp. Romane máš děti. Věř snad bude líp. Byl jsi ve stresu a tělo řeklo dost. Teď se to pomalu bude dávat do pořádku. Ať je nám všem už konečně lépe. Zatím ahoj jdu spát zítra čau.

Monika

Romane,přesně tohle jsem čekala...tělo Tě tímhle zastavilo.Musíš změnit svůj život...vím,že to zní jako fráze,ale je to prostě tak.Když to neuděláš,tak se Ti budou zdravotní problémy jenom nabalovat.Sama jsem tím zářným příkladem.Ale neboj,až zaberou AD,ať tyhle nebo jiný,tak Ti bude dobře.Jaký máš koníčky? Sportuješ? To je nejlepší lék na depresí.Teď to určitě nejde,ale určitě se to zlomí!

Roman

Já se teď motam v začarovaném kruhu. Je mi zle z toho že jsem pořád nervózní ale tu nervozitu mám z toho že mi je zle. Teď mě zas paliva dost Zaha.. zítra jdu na kontrolní gastro, tak mě to ke klidu dneska taky moc nepřidá.

Jana

Vím co prožívás já to tak mám s bolestí břicha a zad včera mě bylo fajn dnes to stojí za houby zas bolesti. Jsem také s toho nervózní zítra jdu na kontrolu tak uvidím. Snad už se to zlomí. Třeba ti dají nové léky.

Roman

Jani a co to u tebe ovlivňuje ty bolesti? Psala jsi že trpis na reflux, paliva tě i žáha?

Jana

Romane zaha mě nepálí spíš žaludek. Bolesti spíš aspoň si myslím ovlivňuje zánět a psychika. Zítra bych měla asi dostat podle výsledků antibiotika. Tak snad už zaberou doufám.

Roman

A jak dlouho tě ty bolesti žaludku už trápí?

Jana

Romane žaludek mě po boliva občas teď spíš mě trápí břicho a zada.

Jana

Eli jaký jsi měla den. Už je ti lepší.

anonym

!

Ela

Ahoj Jani,jo den pracovní docela to uteklo.Právě jedu domů.No a zítra uvidím.Zdravím Vás všechny napíšem si.Jani drž se a děkuju za podporu.

Roman

Ahojte, jak se máte? Jak to dopadly Jani výsledky?

Ela

Ahoj všichni,no včera a dneska bída plačtivá bojím se že tak zůstanu volala jsem doktorovi a pry mám vydržet že je to ještě málo no beru 24 citalec.Ja nevím už to trvá dlouho bojuju s tím nechcu se tomu poddávat ale moc mi to nejde.Myslím na Vás na všechny.

Jana

Ahoj všichni výsledky jsou trochu lepší ale chodím po dalších vyšetření. Jinak druhé ad zatím nic moc. Eli ještě vydrz.taky se v tom placam bude mě navyšovat dávky. Romane jak jsi dopadl ty.

Roman

Já mám výsledky už dobré. Jenže pořád mám prekyseleny žaludek a dost mě to pálí. Někdy tak moc že mám hrudník úplně stáhly. Podle doktora i toto časem odejde. Ale mám pořád depku nebo stres, úplně mě to svírá celé dny, jen vždy večer se to trošku uklidní. Podle mě mi přestaly zabírat antidepresiva.

Jana

Romane tak se domluv na druhé ad ale budeš na začátku. Tak jako já se v tom znovu placam. Beru týden ale jak jsem psala nanic. Uvidí až budu met větší dávku.

Jana

Kde všichni jste. Já běhám po doktorech. Dnes jsem čekala na sono 4 hodiny. Otřesné.

Roman

Ahoj Jani, a co ti našli?

Monika

Ahoj všichni,asi u nikoho výraznější změna,co? Zítra mám volat na psychiatrii a domluvit se..co bude dál.U mě pořád stejně blbý.Jani...co sono? Eli,jak u Tebe? Romane,co ty AD..budeš navyšovat?

Jana

Ahoj sono dopadlo docela dobře ad zatím navýšení nemám ale spát po nich stejně nemůžu. Jinak blbě je mě pořád. Čekají mě další vyšetření. Romane jdeš už do práce zítra uvidím. Moni co na psychiatrii budeš met další léky. Ani trochu ti není líp.

Roman

Ahojte, ještě nejdu. Ještě chci být doma 14 dní. Sice pochybuju že se něco změní, ale aspoň chci získat čas. AD navyšovat nebudu, ale beru teď pravidelně Neurol. Citim se trošku líp, ale je to hlavně i počasím. Zítra má pršet tak pocitam s psychickým sestupem:(

Jana

Eli ozvi pořád je ti zle. Jsi asi v práci. Ještě ti to nezabralo.ja zas běhám po doktorech.

Ela

Ahoj Jani,jo právě mám po dvou 12hod směnách bylo dobře.Právě jdu spát a uvidím zítra.Maly jede v neděli do školy v přírodě tak mu musím pobalit věci no jsem ráda, že jede aspoň se na mě nemusí dívat jak se ploužím po bytě.No pořád čekám.Oozvu se držte se.

Monika

Ahoj všem,tak jsem včera vyfasovala Velaxin 50 mg.Tak teď ještě překonat strach z braní.První si vezmu až zítra...je pravda,že se dost bojím.Lidi si ten lék hodně chválí....nerada bych byla zase výjimka.

Jana

Moni snad už to bude ten pravý. Já zase vyfasovala nové antibiotika. Zánět se mě vrátil. Už mě to nebaví trvá to moc dlouho.

anonym

Je to trachomatis bakterie !

Jana

Pořád stejná písnička testy mám v pořádku. Už jsi trapný.

anonym

Testy jsou na nic, zdravotní příznak jsou důležité, nic o tom nevíš !

Monika

Jani,ty máš zase zánět močáku? Minulý měsíc jsem to měla taky a brala jsem antibiotika Zinnat ....jsou na 5 dní a zabraly velice rychle.Mám na vás všechny dotaz...máte tlak v hlavě a bolest očí z AD? Nebo to je součást úzkostí? Nebo z vysazení AD? Už jsem z toho fakt blbá...Nedokážu rozpoznat co patří k nemoci a co k lékům.😓

Ela

Ahoj Moničko,jo někdy ten tlak v hlavě taky mám.Pomáhá mi si lehnout na břicho na postel a manžel mi jemně masíruje krční oblast páteře a potom přejde na krk a velice jemně krouživým pohybem na oblast za ušima pak střed hlavy a postupně až na spánky,ale nesmí tlačit .Taky nevím z čeho to je někdy bych si tu hlavu sundala z krku nejradej.

Jana

Ahoj Moni mám znovu zánět mocaku mám vybraný xorimax teď jsem dostala ciplox na 5 dní. Doufám že zabere. Tlak v hlavě nemám ale mám závratě a bolí mě za očima ale nevím zda je to po ad. Mám totiž operovane oči. A někdy když je špatně počasí jako dnes mě bolí. Jdu na oční v pátek tak uvidím co mě řekne. Ale teď mě bolí častěji.

Jana

Eli stále je ti blbě ale už by ti to mělo zabrat. Já po těch ad už aspoň začínám spát. Konečně spím 7 hodin. A ty jak.

Ela

Ahoj Jani, já tak nějak pořád stejně no k večeru lepší.Doktor říkal nezvyšujte dávku vydržete ještě,no vím už by to mělo najet ,před 2rokama mi bylo dobře po 3 tydnech i jsem spala.Nevím proč se to teď nějak nedaří.Usínám po půlce stilnoxu někdy vezmu celý.Asi vyzkouším ho nevzít.Minule jsem 3krat denně brala lexaurin.Teď, když beru na spaní tak jen půlku lexaurinu ráno více prý ne.Jani ty bereš to Trittico večer?

Jana

Jo beru trittico večer. Mě také před 3 roky zabraly do měsíce a bez potíží. Teď vůbec. Snad mě ten trittico zabere. Jinak jsem hrozně unavená nevím zda ze zánětu nebo z ad. Taky jste z ad unavené. Chvilku něco dělám a připadám si jak kdybych složila fůru dřeva. Musím si odpočinout. A ještě to hnusně počasí.

Monika

Ahoj všem,tak jsem dnes nasadila Velaxin.Jinak jsem taky dost unavená a přiblblá.6měsíců jen zkouším nová antidepresiva,ani si nepamatuju..kdy jsem měla čistou hlavu.Jani,ty na záněty močáku trpíš nebo to máš k depresi?

Jana

Moni záněty se mě objevují poslední dva roky tak 2 az3 krát do roka. Dřív jsem na to hrozně trpěla. Urolog mě dal tabletky spasmed přešlo to měla jsem 4 roky klid. Ale spasmed už nemůžu kvůli očím. Do toho se přidaly deprese stojí to za houby. Jsem ráda že v tom nejsem sama. Dik ze vás mám.

Jana

Všichni ahoj kde jste vikendujete. Jak je u mě stále stejné. Včera jsem tu měla vnoučata bylo mé hrozně fajn. Dnes šly domu je to horší. Zas jsem celá bolavá.

Monika

Ahoj Jani,je super tu naši hlavu něčím zaměstnat,co? Fakt stačí návštěva a je trochu líp.Horší je,když jsme samy,co? To nám to šrotuje...U mě taky pořád stejný...jsem zase na startu...druhý den nové AD.Pravá půlka těla je k.o.

Ela

Ahoj holky,já v pátek praní , žehlení věcí pro malého do školy v přírodě.V sobotu jsme ho společně zbalili,bylo to náročné, protože malý chodil a že mu bude smutno, že tam minule trošku plakal a tak.No musela jsem se držet a rozdýchávat to jak hrom.No a dneska ráno už odjel jede do Beskyd tam je krásně.Mají to plně hrazené městem jsme z hodně smogove oblasti mame nedaleko hutě.No a měla jsem tady vnoučka odpoledne jsem si s ním hrála po dlouhé době mi to šlo.Zítra jdu už do práce.Ale jinak nic moc dopoledne hrozný pak později k večeru se to lepší.Myslím na vás i když někdy píšu později.

Jana

Ahoj holky co nové AD není ti špatně. Můžeš po nich spát Moni. Eli pořád stejně už ti to zabralo. Mě pořád něco bolí nebo si to myslím. Jeden den je to fajn druhý jsem sama doma a je to nanic. Pokud něco dělám nebo se k tomu aspoň přinutí tak to ujde. Ale pak jsem hrozně unavena. A zas mě to srotuje. Však víte. Co myslíte mám to říct doktorce. Poraďte. Díky.

Monika

Jani,co teď vlastně bereš? Dnes 3 den Velaxin 50mg,na spaní beru asi týden lék Zalasta 5mg,v malé dávce pomáhá na úzkosti a spím dobře(ve velkém dávkování je na schizofrenii-což nemám.Přes den 1-2×0,25 Neurolu...celodenního trápení už bylo dost a Rivotril jsem vysadila.Ve čtvrtek jdu na konzultaci k další psychiatričce,tak budu chytřejší.Taky mě to nebaví.Denně mám pocit,že mi exploduje hlava,tak jsem nasadila Neurol.

Jana

Ahoj Moni beru teď trittico večer. Beru ho 13 den. Ale zatím nic moc. Hlavně že po nich docela spím. Výkyvy nálady ale dnes se snažím být normální nemyslet na to jak to bude pokračovat. Máme totiž s manželem výročí svadby. Snažím se něco dobrého uvařit. Byt v klidu a pohodě.

Dara

Ahojky, Moone, zabloudis sem někdy, kdyby jo, tak napiš jak to jde

anonym

Jak to jde ?

Jana

Chodíte sem někdo.

Jana

Ahoj dnes jsem měla příšerný den. Chtěla bych pokecat. Ale asi nemáte náladu. Podívám se za chvilku.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce