Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Monika

Ahoj Elo,Zolpidem jsem brala snad 2 roky.Stačila mně 1/3 prášku a dobře se mi spalo. Nikdy mi z něj nic nebylo...Když jsem ho vysadila,tak se žádnej absťák nekonal.Doktorka se mi smála,že v té dávce co beru,tak je spíš placebo. Ale když to tak fungovalo,tak proč ne.Zkus třeba jen půlku nebo uvidíš,jak to na Tebe bude účinkovat.Hlavně se neboj závislosti....musela bys to brát roky po tabletách.Jinak Ti to jde zatím skvěle! Drž se!

Ela
1x

Ahoj všichni,včera jsem měla blbý den byla jsem jak pytlem praštěná.Ani večer se mi neudělalo líp.V noci jsem spala od 10 do 3rano a pak přerušovaně trochu.Někdy cítím to chvění hlavně,když si lehnu.Rano dneska jsem si poplakala maly ještě spí.Bojím se aby to zabralo.Mam strach aby to nebylo ještě horší.Tak ahoj a myslím na Vás.

anonym
1x

za touto nemocí stojí chlamydie. A potom léčíme-li chlamýdii přímo, urychlíme i uzdravení duše. Někdy má opravdu větší váhu než psychická příčina nemoci, její fyzická příčina !!!

Jana

Ahoj přidávám se k diskuzi. Beru citalopram teva ale je to hrozně. Úzkosti zimnice bolesti zad břicha děsně myšlenky typu co když je to něco jiného. Nevolnosti nemůžu nic sníst potom zase mě přepadne zravost jak na houpačce. Máte někdo stejně příznaky. Beru ho 3 týdny. MUDr mě snížila dávku pro nevolnost. Ta sice přešla ale vše ostatní zůstalo. Vše mě bolí připadám si jak hypochondr. Když to řeknu mudr mám prý vše v pořádku. Je to psychika. Nemám si to brát. Ale to prostě nejde. Děkuji za případné příspěvky. Jana

anonym

Co si myslíš, že Ti kdo napíše, čti diskusi.

Eliška

Ahoj lidi nebojte bude zas dobře měla jsem ty samé stavy a nejhorší bylo bolest žaludku ! Na každého AD zabirají jinak já je jím měsic a půl ještě to není stoprocentní , ale každým dnem se to zlepšuje , chce to snažit se zabavit vím moc dobře že je to těžké když je mi nejhůř jdu ven a z hluboka dýchám! Holky budem zas dobrý uvidíte! Když by jste si chtěli pokecat dejde vědět můžem si zavolat! Pa pa

Jana

Ahoj Eli pokecat mužem. Jsem na tom stejně nejhorší jsou noci. I když si vezmu oxazepam stejně se vzbudím ve 4 hodiny a už nezaberu. Doufám že to bude lepší. Ráno jsem jak polamana.

Ela

Ahoj Jani,vim že je to hrozné,neboj to se zlomi a bude lip.Ja jsem zatim na 8 tabletě citalecu no a nechutenstvi jím jen banány a sem tam si dám kousek čokolády hořké.No chuť k jídlu mám až večer v 8 to si dám koblih nebo rohlik se šunkou.Piju mátový čaj nebo heřmánek.Přeju ti ať ti to brzy odezní ja bolesti nemám akurát hlavu mám těžkou jenom sedim tajně bulim aby mě malý moc neviděl a nebál se.Drž se

Majk

Ahoj dámy, nebojte to vše časem povolí.Citalec je dobrý AD jen mu to chvíli trvá než zabere a v začátku některým lidem dává zabrat.Já jsem nebyl výjimkou a protrpel jsem si to samé co vy a to asi tak 10 dní,než se to zlepšilo.Po těch 10ti dnech jsem už aspoň neměl tyhle pekla a daly se ty dny nějak přežít.Cca po měsíci už přišly dny,kdy do oběda to bylo náročné ale k večeru už dobré a to se časem pořád jen zlepsovalo až zhruba po 2 měsících se to stabilizovalo na celý den ok.Nerikam že 100% ale nesmíme zdar vše nechat jen na medkaci a jít tomu lepšímu životu trochu naproti a to se snažím a tak mi i po 3 měsících stále stačí jen 10mg a jsem tak nějak spokojenej. Dočkáte se i vy,chce to hold vydržet a ty myšlenky o stavech co se mnou je a že pomalu umiram a že je to něco jiného než psychika prostě musíte vyhnat z hlavy.Je to psychika! A v tom začátku tyhle stavy Citalec jen zesílí a člověk má pak strach ale věřte tomu že je to jen v hlavě a brzy to přejde a vše odezní Mě dost pomáhají denní meditace,stačí 15 min denně...super aplikace na to,na iOS se jmenuje Calm :) A ty anonyme,ty si fakt chytrák..koukám že už si tu v minulosti mnohokrát psal moudra.Se ti divím že se nezivis lecenim psychicky nemocných lidí,podle toho co píšeš mas na vše recept a chlamydie a detox organismu by vše vyřešil.Tak tě můžu ujistit že ne a že fakt nevíš o čem tyhle problémy můžou být a co za nimi stojí. Já mám třeba vyšetření na chlamydie i boreliozu za sebou a to u zdejších kapacit a vše ok,takže tvoje rady můžou být někomu užitečné ale podané trochu jinak a ne tak namachrovanym dojmem že jsme tu všichni ubozaci co si tady píšou a snaží se hledat pomoc u doktorů a medikace. Tam se tu držte a věřte v lepší zítřky,nic netrvá věčně :)

Monika

Ahoj holky a Majku! U mě pořád stejný..jedu 6tý týden a žádná změna.Bolesti a pálení ruky se nemění a trvale jsem zmatená(naprosto mimo).Na kontrolu jdu 21.2.Už nevěřím,že si to sedne.Určitě dostanu jiný léky(něco z řady jak psala Vans) a zase budu na začátku.Chybí mi fakt málo,aby mně hráblo úplně! Od října to budou 5tý anti.

Jana

Ahoj Moni já jedu 4 týden bolestí jsou stejné nejhorší jsou noci nezabírají ani tabletky. Pak ty myšlenky co to proč to je není to něco jiného. Mám strach jak to bude pokračovat Tak se všichni držte musíme to nějak přežít.

Ela

Ahoj Moničko,mrzí mě,že ti není trošku lépe.Prodělala jsi hrozné trauma to nejhorší co se může ženě stát.Jsi úžasná ženská držíš se bojuješ máš můj velký obdiv.Jak je to dlouho co se stala ta tragedie?Co rodina určitě tě moc potřbují maš sourozence,rodiče?Manžel tě drží?Moc se vyptávám co a nic mi do toho není.Prakticky se neznáme ,ale stejně si myslím ,že jsi skvělá ženská a něco se už musí najít co ti udělá dobře.Myslím na tebe držím ti pěsti.Ja zatím dopoledne bída odpoledne lepší a večer dobře.Zatim ahoj

Monika

Ahoj Jani,co Tě všechno bolí? U mě to taky všechno dělá hlava.Jenže...celej život migrény a teď trvale skoro 3 roky bolest krční páteře a pálení ruky.Doktorka mně řekla...když už hlava nemůže,tak to hodí na tělo.Elo,v lednu to bylo 5 let,co se to stalo.2 roky po smrti syna zemřela mamka a to mně začala strašně bolet pravá ruka.Loni jsem šla na operaci páteře a od té doby se vezu.V létě jsem zahučela opět do tak hnusné deprese,že jsem nemohla vylézt z postele.Psychiatrička z psychosomatické kliniky na mě ječela,že dokud se nesmířím....tak budu mít bolesti pořád a že mně léky nezmění.Tak jsem od ní odešla a mám doktorku na Homolce,jenže se zatím nemůže trefit do toho správného léků.Všechno trvá strašně dlouho.1xtýdně chodím na terapie(už 5 let).Taky jsem se objednala do denního stacionáře...na vstupní pohovor jdu 20.3.Chodím cvičit 2xtýdně.Zkouším kde co a nic nepomáhá.Takže asi tak.

Jana

Ahoj Moni bolí mě stále břicho a zada vždy to nachvilku přejde a objeví se to zas. Teď se ne do toho přidala zimnice a běhám na wc. Jsem momentálně na neschopence. Teď čekám navysledky odběru. Zítra to má být. MUDr. Už skousi kde co podle ní by mě nic bolet nemělo. Zatím jsem měla vše v poradku. Uvidím zítra. Pak pisnu.

anonym

Asi trachomatis

Ela

Ahoj všichni,píšu není mi moc dobře nevím pořád pláču mám sttach aby to zabralo abych tak nezůstala na pořád musím do práce je mi po nich smutno.Beru 11dnu citalec.Člověku se nechce věřit že to zabere.Nezlobte se že tu tak otravuju je mi smutno . Malý je ve škole aspoň mě nevidí.Tak ahoj a děkuju

Lucka

Je tu prosím někdo?

Jana

Ahoj Eli píšu jak jsem slíbila tak nakonec byl silný zánět. Ty bolestí jsou snad od toho. Tak uvidím zda zaberou léky je me fakt hrozně. Eli výdrž snad to bude dobré. Jestli chceš pokecat tak ti pisnu mail. Jak máš starého chlapečka musíš být silná pro něho.

Jana

Kde jste všichni zase to na mě spadlo. Potřebuji si popovídat. Vy jste v pořádku. Včera mě bylo dobré dnes děs beru 5 ty týden ale nic moc. Nezlobte se otravuji ale psaní s těma kdo ví o čem mluvím mě pomáhá dik

Monika

Ahoj Jani,je to hrozný,co? Taky se v tom pěkně plácám! Beru 7 týdnů a jsem totálně mimo! Někdy si říkám,jestli už nejsem švihlá normālně...ne vinou léků.Od října z nich mám pouze než.účinky...Motám se..nic si nepamatuju...Příští týden jdu na psychinu...tam pravděpodobně dostanu další AD a budu opět na začátku.

Jana

Ahoj já jsem k AD dostala ještě antibiotika na zánět. Aby toho nebylo málo tak po nich mě bolí žaludek. Napřed jsem běhala na wc. Po antibiotika Ch zas nemůžu. Do toho nálady myšlenky. Stále čekám že zaberou i AD i Antibiotika. Ale stále nic.

anonym

Léčbu si představujete moc jednoduchou, to je na roky a ještě jsem neviděl správné léky !

Majk

Ahoj, tak koukám,že se to tady moc zatím nelepsi,což mě mrzí.To čekání a nejistota je nejhorší,vsiv tady víme o čem to je. Nedá se dělat asi nic jiného než jen čekat a čekat ikdyz po 5 týdnech užívání už bych zvažoval jestli jsou to vhodně zvolená AD nebo jestli třeba nezvednout dávku. K tomuhle bohužel nemám moc co napsat,mě potkalo to štěstí že mě zabrala hned druhá AD. Taky se občas cítím tak nějak divně,hlavně když mě čekají nějaké situace které nejsou na denním pořádku,ale vždy se s tím poperu a prekonam to.Zítra jdu po dvou měsících na kontrolu tak uvidím co na to řekne doktor, úplně ho slyším..zvedněte to konečně na normální dávku 20 mg a bude to ok :) jenže to já zbytečně nechci,mám pocit že těch 10mg mi stačí a zbytek k dokonalosti už dozenu sám svym přístupem :) Tak doufám že už se vám tady všem brzy taky prilepsi a vrátíte se zpět do života,nemějte špatné myšlenky a obavy coby kdyby...žádný takový nebude. Teď jsem v meditaci slyšel jedno dobrý moudro...znělo : v životě zažíváme více strachu a obav než strašidelných a nebezpečných situací,které by ten strach měly vyvolávat. Což znamená že se pořád něčeho obávám a bojíme a přitom nemáme proč,jsou to jen myšlenky a nic víc. Sami si vzpomeňme na to kolik těch nebezpečných scénářů a situací o kterých jsme v hlavě premysleli se nakonec opravdu stalo...skoro žádná že :) Takže žádné obavy ze už líp nebude apod protože bude. Chce si to jen přestat vsugerovavat černé scénáře a naopak se krmit těma hezkyma a ono se vše v lepší obrátí. Držím všem palce,držte se:)

Jana

Díky za podporu majku. Ten anonym mě vážně...... Víte co. Už dost štve.

anonym

No comment

Monika
1x

Jani,toho si nevšímej! Je Ti blbě,tak Tě točí asi všechno.Mě teda jo.Dnes jsem byla na neurologii...když jsem ji popsala,jak se cítím,tak mně řekla,že tyhle AD fakt už nezaberou! No super! Kdybych se tak strašně nebála,že se všechny ty hnusný depresivní stavy vrátí,tak bych se na AD už vykašlala! Jsem jak pokusnej králík...Majku,moc hezky napsaný!! Zatím se s tím všechny perem.....

Jana

Eli si dobrá že jsi to zvládla kolik bereš citalexu. Já taky skoro nespím pořád se mě něco honí hlavou. Bolesti trochu ustoupily ale pořád to není ono. Vždy jak mě znovu začne něco bolet tak myšlenky jsou zpět. Deprese mám od té doby co moje milovaná teta zemřela na rakovinu. Od té doby se pořád hlídám jak mě něco bolí tak myslím na nejhorší. MUDr mě řekla že se musím od toho odpoutat a memyslet na nic. Prý je vše v pořádku. V pondělí jdu znovu na kontrolu snad to dobře dopadne. Díky že mě vyslechnete. Jsem pořád sama doma. Manžel dělá směny. Teď když marodim tak jsem věcné sama. Ahoj

Ela

Ahoj všichni,před včerem mi bylo hrozně smutno,přinutila jsem se aspoň jít ze psem ven.Pak přišla mamka to bylo odpoledne to mi bylo trošku líp.Cele odpledne se mi honilo hlavou,že mám skusit jít do práce tak jsem se sebrala a včera jsem šla.V práci byli nadšení mají mě moc rádi a je taky.V práci mám nahlášenou dovolenou tak to nevadilo.12hod směna proběhla naprosto v pořádku byla jsem klidná bez uskosti a spokojená zvládla jsem normálně pracovat byla jsem šťastná.Dneska doma zase opak nic se mi nechce jsem litostiva polámaná špatně spím málo musím brát prášky na spaní.Nevím co to se mnou je dneska 13 citalec.V pondělí jsem zase slíbila že prijdu do prace tam se těším.Nevim proč doma je mi blbě.A muj maly Alešek ma 9roku zaslouží si veselou mamku a já sedím a nevím kudy kam.Moc vas všechny zdravim taky jsem ráda že můžu napsat.Napište taky co u vás.

Ela

Ahoj Jani beru citalec 20 uz 13 dni zatim to je ještě krátká doba asi.Vím to ,ale jsem hrozná citlivka a hodně mě to mele.Potřebujeme peníze jedem od vyplaty k výplatě na doraz.Trápí mě to i když jsme to zatím nějak udělali tak spoustu věcí musíme ještě splácet.Nechcu to ohrozit tím ,že budu dlouho doma pracovat musim.Už nevím no prace mě baví výborný kolektiv.Snad se z toho dostanem my všichni.Děkuju

Jana

Můžu se zeptat co děláš. Já jsem kucharka ve školce. Ale nebylo by ti doma aspoň 1 4 dní lepší. Než si zvyknes.ale já jsem pořád mimo. Teď jsem doma ale nic moc. Držme se. Napište jsem ráda když se někdo ozve. Dik

Jana

Holky domluvme se kdy tu Budem ať si můžeme pokecat navrhuji zítra ve 14 hodin.

Ela

Ja jsem ošetřovatelka v domově pro seniory.Je to takovy maly domov mame celkem málo klientů na rozdíl od velkých domovů.Je to tam takové rodinné my holky víme o sobě všechno podporujem se a pomáháme si navzájem.Já jsem vedoucí směny práce mě baví pomáhat lidem.Jinak jsem pánská krejčí,ale to jsem se vyučila ,ale nemám k tomu vztah.Tak to je se mnou pomáhám druhým a sobě nedokážu pomoct.

Ela

Ahoj jo dobře ve 14 hod.

Jana

Ahoj tak jsem tady jak se mate

Ela

Ahoj Jani,no ja jsem byla dopoledne zase v lese se psem.Svítilo sluníčko,venku bylo dobře pes sice táhl jak splašený , špinavá jak hrom no hodinu a půl jsme se venčily mam fenku beagle.Teď jsem snědla zelen.polívku a trošku jsem žehlila.Jinak nic moc do všeho se nutím i s tím psem chodím aby byla nějaká změna a nezbláznila se úplně.A co u tebe?papa

Jana

Ahoj Eli já jsem zase vařila trochu uklidnila jak jsem psala beru antibiotika tak mě z nich bolí žaludek. Jeden den jsem úplně v pohodě jako včera to jsem i napekla koláče. Dnes jsem se do všeho musela nutit. Kdyby to tak bylo každý den jako včera.

Ela

Jo Jani ,ja to mám taky tak.Uvažuju pořád jak je možné,že v práci normálně funguju a to je celkem náročná práce a doma jsem jak duch ani jídlo mě nebaví a to jsem si ráda pojedla.Ty jsi dobrá,že vaříš.Jak jsem byla dříve v pohodě vařil u nás manžel hodně ho to baví a já jen to co neuměl třeba omáčky.Teď je mi celkem jedno co jedí.Kdybych byla sama s malým,tak bych musela k vuli němu.Jinak ja mám kronovu chorobu v lehčí stupeň beru léky i na to.Doufám že se mi to nerozjede.No a měla jsem už dříve den kdy jsem odpoledne uklidila vyžehlila povlečení převlíkla a na druhý den hnus.Nevím modlim se.U lesa je kaplicka malinká tak u ní chvilku stojím a prosím za nás všechny.

Jana

Ahoj jak se ti projevuje ta choroba. Mě zase dnes mravenci nohy mám divné kolem žaludku pořád trochu teplotu. Nevím asi mě ty antibiotika zatím nezabraly. Je mě opravdu divné. Ale uvařit musím. V pondělí jdu na kontrolu budu se muset domluvit na těch AD. Mám pocit že nezabírají. Pořád mám takovou úzkost pocit strachu. Prostě na nic. Pak mě napadají různé myšlenky. Máš to taky tak. A nejvíc v noci když nemůžu spát. Spíš dobře. Jak to řešíš když nemůžeš spát. Ani tabletky na spaní nezabírají.

Ela

No kronovka je o průjmech je to vlastně chronický zánět střevní sliznice je to autoimunitní onemocnění dělá si to tělo samo prostě je přehnaně nabuzený imunitní systém.Musim držet bezezbytkovou dietu no ale pokud jsem v pohodě tak jím všechno kromě luštěnin papriky okurek atd.Ja neusnu bez prášku pak spím tak nanejvýš 5 hodin.Přes den pořád přemýšlím kdy už se to zlepší sedím u okna zírám ven.Přemýšlím kde se stala chyba že se ten život takhle podělal.Jsem na sebe naštvaná že nejsem silnější.Rodina už nám tolik pomohla a já místo abych bojovala tak sedim bojím se budoucnosti toho abych vychovala maleho ,aby jsme byli schopni to všechno splácet.Bojím se že onemocníme a nebudem moc chodit do práce.Prosťě strach ,tečou mi slzy nejde se mi smát jíst bych nemusela asi vůbec.

Jana

Já zase přemýšlím proč mě pořád bolí břicho jestli je to opravdu zánět močových cest. Moc se hlídám můj už mě nadává ať se pořád nepozoruju. Já mám zase reflux musím taky brát léky co na to máš duspatalin retra. To beru já. Ještě k tomu mám helicid. Co bereš na spaní. Já oxezepan. Neboj splatis taky jsme měly půjčky a se jsme zvládly teď už jsme vpohode. Hlavně aby ho se z toho dostaly a bylo vše v pořádku. Mám docela obavy z té kontroly jak to dopadne. Drž mě palce. Ty jdeš kdy na kontrolu.

anonym

:-) chlamydie trachomatis ! ostatní nitrobuněčná infekce

TUZOBNIK

Už tu prestaň vypisovať sprostosti o chlamýdiach!

Jana

Anonym jaké máš stim zkušenosti ze to tvrdíš. Proč anonym.

anonym

roky praxe, užívej lichořeřišnici dlouhodobě :-)

Ela

No ja na tu kronovku beru Asacol800 a Imuran 50.No to jsou též dobré jedy.A probiotika výborné jsou Enterol ale drahé 10tablel 120_130korun.Jani neboj to dělají i ty Atb to boleni i prujmy.Uživej probiotika třeba biopron.Ja beru na spani Stilnox vyše jsem se spletla že beru zolpidem ale ty prašky jsou stejné stejná účinná látka.No a sem tam lexaurin ne moc . Připadám si už jak narkoš to dáváme pořádně zabrat te játře.Jo a zinek a B6.Chtělo by to bekomplex nebo kvasnice.Toho anonima bych si pujčila ráda teď bych s ním moc neuďelala ale být ve formě tak by nestihal a zapoměl by abecedu.

anonym

(N)

Jana

Biopron beru spíš si myslím že budu potřebovat druhé antibiotika. Že tyto na to nezabírají. No uvidím co v pondělí mě řekne.

Ela

A Jani jaké bereš Atb?

Jana

Promiň došly děcka tak už jsem se sem nedostala. Pak jsem šla spát. Konečně jsem se vyspala. Teď jsem se vzbudila. Beru xorimax. Spalajsem v celku 9 hodin bez prášku to se mě nestalo snad už 2 roky.

Jana

Kde jste vsichni

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce