Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Ela

Ahoj Jani, píšu pozdě mám po třetí dvanasce, zítra mám volno a víkend dělám.Právě dneska jsem měla šichtu navíc vzala jsem ji nechtělo se mi být doma.Malý je na horách se školou ,syn v práci i manžel.Byla bych sama.Prášky asi zabrali na ty úskosti a bušení srdce to už je lepší, ale na ten muj smutek a nechuť do čehokoliv se pouštět to platí i o jídlu to vše zůstalo.No bolesti nemám,ale stejně každý den je pro mě výzva a kde nic tu nic.Asi budu věčná čekatelka,než se z toho zblbnu dočista.Jim pořád 20citalec, pátý týden lexaurin už minimálně a na spaní půlku Stilnoxu a 6hodin je max.A co u tebe Jani bolesti velké.Pišu pozdě omlouvám se ještě jsem uklizela dokud mám elán.Tak pa dobrou noc opatruj se1

anonym

Není to správná diagnoza, pozor na ty příznaky, bušení srdce a ostatní,nemůžu víc napsat !

Jana

Ahoj Eli hrozný den jsem neměla ani tak kvuly bolestí ale proto že mě stále volají z práce kdy přijdu. Sefova mě včera narkla že si vše vymyslím. Dokonce mě vyhrožovala přeřazení na druhou práci. Naštěstí ona o tom nerozhoduje. Ale i tak jsem se totálně složila a zbytek dne probecela . Nevím jak se mám zachovat. Dnes jdu na kontrolu tak se budu muset poradit. Když si myslím že je to v klidu tak tohle.

Ela

Ahoj Jani,no to je sprosťárna jak hrom.Vem si třeba kdybys měla komplikovanou zlomeninu čehokoliv třeba krčku tak taky se lečíč dlouho 2mesice určitě.Na marodeni máš právo a oni si musí poradit na nějakou dobu bez tebe.A nesmí tě vyhodit přeřadit atd.Zkus se podívat do zákoníku práce.Jsem ráda, že ti už bylo lépe člověku to dodává víru, že i jemu bude někdy dobře.No a jak jsi na tom fyzicky maš sílu pracovat?

Jana

Ahoj Eli došla jsem od doktorky do práce. Mě zatím nepustí mám ještě nějaké vyšetření tak až budou výsledky. Na zákoník jsem se dívala. Nemají na to právo. Ale víš jak to. Doufám že to ústojim.

Ela

Jo jasně že to ustojíš Jani.Oni nemají ani šajn o tom jaky je to fičák a jak člověk musí být bojovník aby to ustál.Jsi daleko silnější než oni.Ať máš v pořádku výsledky to je důležité a ty jsi důležitá pro svoje blízké.papa držím pěsti.

Jana

eli díky za podporu dnes když jsem volala že zatím nepřijdu. Tak jsem se dozvěděla že jsem hypochondr. Zvažuji co dál. Nechci každému říkat co mě je. V práci to ví jen jeden člověk.

Jana

Eli ahoj shodila jsi něco. Já mám dole 5kg.za 7 týdnu. Ale teď už začínám trochu jist. Snad něco priberu. Moni Romane co je s vama dlouho jste se neozval. Psychicky jsem opět na dně fyzicky to docela jde. Ale musím se přinutit. Včera jsem byla na kontrole na očním doktor mě potěšil že je všechno v pořádku. Doktorka mě nabízí abych si vyřídil částečný důchod nevím zda do toho mám jít. Jaký je váš názor. Poraďte díky.

Monika

Ahoj Jani,ten důchod si určitě zařiď..já ho mám taky.Kdo Ti píše antidepresiva? Obvoďák nebo psychiatr? Beru Velaxin 50mg 8 den a dnes jsem zvládla půl dne v obchoďáku,což před týdnem bych vůbec nezvládla! Ty bereš to Trittico,viď? Pořád jenom třetinu?

Jana

Ahoj Moni léky mě píše obvodak.Ty máš plný důchod dá se z toho vyzit.já beru trittico 2 třetiny za týden pak celou. Tak uvidím. Ale zatím jsem opět na dně. Z práce stále volají. Nikomu to říct nemůžu. Myslí si že se mě nechce do práce. Je mě hrozně. Nevím jak z toho ven. Snad ti to už zabere jsem ráda že jsi to zvládla. Snad to zvládnu také.

Monika

Zvládneš!! Mám I.stupeň..určitě to zkus! Aspoň něco a dělat s tím normálně můžeš.Na doktora jsem se ptala z důvodu toho,že psychiatr má větší rozsah léků.V práci je to vždycky problém,jenže v tomhle stavu to prostě nezvládneš.Jestli se nepletu,tak děláš v kuchyni,že? Jak dlouho jsi doma?

Ela

Ahoj Jani,jo zhubla jsem 10kg.Mám volné oblečení kalhoty mi padají.Myslím, že se už váha ustálila a nejde dále dolů.Doma se taky musím nutit k jídlu v práci jím normálně.Musím aby se mi netřepaly nohy a měla energii.Jani důchod si klidně zařiď,můj bratr má částečný důchod je cukrovkař a má 33let.A z lidí v práci si nedělej těžkou hlavu,pokud to jsou omezenci,tak by stejně nic nepochopili i kdybys jim všechno řekla.Tak se opatruj ,já jdu pomalu do hajan.Drž se.Zdravím taky Monču a ostatní.

Jana

Ahoj holky jsem doma zatím mesic. Jo dělám v kuchyni pokud je mě dobře tak mě to strašně baví. Doktorka mě řekla že pokud mě to nezabere pošle mě k psychiatrovi. Pokud se to dá v práci do klidu tak to. snad zvládnu. Dobrou noc všem.

Monika

Ahoj holky,tak jak to vypadá? Jani,ty nebereš žádný oblbováky(Neurol )?Bez toho se to zvládá fakt blbě.Dnes mám celej den tlak v hlavě a jsem z toho nervní.Možná to počasí.Roman se neozývá vůbec..třeba je mu líp.

Jana

Ahoj mám jen oxazepam . Ale moc ho neberu. Sháním druhou práci ale u nás je to těžké. Dnes mě bolela hlava. Jsem trochu nachlazena.zitra mám odběry a nějaké výsledky tak uvidím snad to bude dobré. Kdo ví co Roman.

Majk

Ahoj všem ve spolek,tak se zase po dlouhé době ozývám.Tak jak se vám tu všem daří? Co jsem si v rychlosti přečetl pár komentářů,tak zatím dost bojujete koukám :( Ale bez boje není vítězství,takže se držte a bojujte dal,určitě i vám všem se tady brzy prilepsi jako mám všem,co už tu denně nepiseme a ještě před nedávnem jsme tu psali a taky si stěžovali na to,jak nám je.A vida,sesel se měsíc s měsícem a už je mám líp,pracujeme,žijeme a třeba konkrétně já vám zrovna píšu ze Seychel kde trávím už druhým týdnem dovolenou.To tu nepíšu abych machroval ale abyste viděli,že se vše zlepší a půjde zase v normálu a věci které si teď ani nedovedete představit že byste absolvovali (jako třeba práci nebo dovolenou v cizině),tak půjdou úplně bez problému. Chce to jen vydržet,pozitivně myslet,nelitat od doktorovi k doktorovi,protože stejně ty problémy jsou všechny v hlavě a radsi se zaměřit na svoji palici a způsob života a změnit v něm pár věcí a ono se to zlepší Aspoň u mě to tak zabralo a to stále beru jen Citalec 10mg a žádný jiný Neuroly apod. Medikace mám pomůže se postavit na nohy a pak už je to na nás,tak vám všem preju abyste našli ty správné způsoby co ve svém životě změnit aby vám bylo líp a nepotřebovali jste k tomu celou lékárnu a mohli za pár měsíců třeba na takovou dovcu jako já,která je tím asi nejlepším antidepresivem jaké může být. Držte se

Jana

Eli už máš malého doma se školy v přírodě. Ty jsi na tom jak. Moni už je ti lepší. Já stále stejné napište.

Monika

Ahoj Majku! Super zpráva,že je Ti dobře! A pro nás ostatní neděje,že se to fakt zlepší!Zatím se v tom úspěšně plácáme...ale za sebe můžu říct,že mám snad konečně dobrý prášky.Dovolenou Ti moc přeju! V červnu letíme s manželem na Mallorku,tak se taky těším...snad už bude líp.

anonym

(N)

Ela

Ahoj Jani, malý přijede až v sobotu dneska jsem mu posílala dopis a pohled máme fotky učitelka posílá a píše , že se mají dobře tak to jsem ráda aspoň malý si užije dovolenou.Protože my máme dlouhé období bez dovolených.Já s tím zatím taky pořád bojuju dneska ráno nic moc tlak v hlavě divně mi bylo snažila jsem se něco dělat a nemyslet.Nechávám to tak štve mě , že neusnu bez prášků sice beru jen půlku stilnoxu,ale bojím se že mi doktor nenapíše další.Musím spát abych mohla chodit do práce tam je to ok.A pořád dokola začarovaný kruh.Těším se na malého odpoledne jsem byla s dcerou na hokeji bylo dobře.Zítra jdu k našim okoupu babičky moje mamka se stará o svoji maminku i tchýni je to náročné tak ji jdu pomoct.Aspoň se zabavím a zaměstnám hlavu.Majk měl pravdu je to všechno v ní.Snažím se pozitivně myslet mluvím v duchu k sobě povzbuzuju se ,ale je to těžké.No tak asi tak.Opatruj se a dobrou noc.

Jana

Ahoj Eli kolik máš vlastně děti. Píšeš dceři já myslela že máš jen kluky. Pořád jsem jak na houpačce už se mě zdálo že je to ok. Pořád mě trápí ten zánět. Zítra jdu na urologie tak uvidim... Snad už to bude dobré.. Chtěla bych zkusit jít do práce. Jestli to zvládnu.

Ela

Ahoj Jani,ja mam kluka je mu 24 pak holku bude jí v červenci 21,a kluka toho jsem měla pozdě ve 36 a tomu je 9.Takže dvě dospělé a jednoho školáka😁.A už jsem i babička ten nejstarší má už ročního chlapečka bohužel mu nevyšlo manželství má ho ve střídavé péči.Moc ti přeju ať je ti dobře a třeba bude i v té práci vyzkoušíš a uvidíš.Napiš taky budu psát.Opatruj se

Jana

Eli já mám dva syny.. Starší 33 let mladší 30 mám už tři vnoučata. Dvě holky a kluka. Další vnouce je na cestě narodí se v dubnu. Budu 4 nasobna babička jsou to moje zlatíčka. Už jenom proto musím být v pořádku. Ale pořád je to zatím na nic. Dnes jsem si musela po dlouhé době vzít prášek od bolesti. Bolime hrozně záda.

Ela

Jani,co bereš od bolesti ibalgin?Někdy mě taky hlava bolí nevím co si můžu vzít.Budem dobré neboj musíme to nebude přece trvat do nekonečna.Tak to je krása, že se ti národní další vnoučátko gratuluji.Já jsem ráda,že toho našeho malého vídáme i když se mladí rozešli.No život je boj a my máme o co bojovat.Tak pojď jedeme dál.Právě koukám na telku a za chvilku půjdu spát.Zase se ozvu dobrou noc i tobě.

Jana

Ahoj na bolestí beru novalgin ibalgin nemůžu. Bolí mě po něm žaludek. MUDr říkala že je to to nejhoří co může být. Prý radši Paralen nebo panadol. Ještě mám napsaný algifen ale ten se musí také opatrně. Co máš na úzkosti neurol. Budu se muset zeptat jestli mě ho nenapíše. Teď jsem se vzbudila a zase ataky úzkosti a strachu. A to mám jít k doktorovi. No snad to přejde než půjdu. Dnes jsi v práci že. Napiš jestli se ti bude chtít. Moni tobě je asi fajn že jsi se neozvala. Preju ti to. Až budeš mít chuť napiš.

Ela

Ahoj Jani jo právě jedu domů sedím ve vlaku.Ja jsem vždycky měla napsaný lexaurin 0,3.Brala jsem ale jen půlku.Neurol jsem měla taky ,ale byla jsem po něm taková omámená.Lexaurin delší dobu neberu snažím se no a ani ho prý nemám brát když večer mám Stilnox.Naposled jsem ho užila je to asi 10 dni co odjel malý do školy v přírodě.pak ještě napíšu vystupuju právě.Papa

Jana

Ahoj dnes jsem byla na psychine přidala mě mirtazapin na noc. Snad mě to sedne. V pondělí se chystám do práce tak uvidím i kdyz mé chtěla ještě nechat doma. Chci to zkusit.

Ela

Ahoj Jani,tak ať ti to vyjde a ne jen v práci.Budu držet pěsti.Ja zítra jdu k obvodnimu řeknu mu jak to zatím mám a pro prášky na spaní nebo ať to nějak řeší.Drž se pak se ozvi.Pa

Monika

Ahoj holky! Jak koukám,tak žádná sláva. Mě drtí ty fyzické bolesti.Beru 14 dní Velaxin,ale to je ještě strašně málo.Jani,ty jsi dostala nové AD? Jsem zvědavá,jak Ti budou účinkovat.Za sebe můžu řîct,že je to snad nekonečný.Pořád jen čekat,jestli zaberou léky.

Jana

Ahoj holky ano mám nové AD přidala mě mirtazapin včera jsem si ho vzala a v noci jsem měla strašně neklidné nohy. Usnula jsem pozdě ráno jsem se nemohla vzbudit. Moni ty máš zas bolesti. Myslela jsem že už jsi v pohodě. Jdu do prace snad to zvládnu. I když mě ještě chtěla nechat doma. Zkusím to a když to nepůjde tak zůstanu doma. Eli co u doktora jak jsi dopadla. Moni melas těm mirtazapin. Zatím čau.

Ela

Ahoj holky no doktor mi navýšil citalec na 30 a napsal mi ještě stilnox.A pokud nebude zlepšení tak mě pošle k psychiatrovi na úpravu medikace ,říkal, že jde třeba brát tritiko na noc a s tím má větší zkušenosti odborný lékař.No já se bojím to navyšit nevím co s tím.Do práce musím.Zítra přijede malý můj ze školy v přírodě chtěla bych trochu pěkný den.Já si říkám jsme ve dračkách s penězi žijem z ruky do huby na doraz,kdybych aspoň byla dobrá.Nejsem špatný člověk jsou na světě svině a jsou vysmátí.No tak to je dívala jsem se na fotky za mlada to už není snad pravda člověk neměl z ničeho strach.Tak se držte holky jsem ráda že můžu napsat.Jani kdy jdeš do práce v pondělí?Budu na tebe myslet já jdu taky začínám dlouhý tyden.Moničko ať ti přejdou ty bolesti aspoň.Pa a napište.

Ela

Jo tak Jani čtu , že jdeš od pondělí neboj bude to dobré.A v kolik vsáváš? Já mám předávku směny ve třičtvrtě na 7.Vlakem jedu 6,15hod pak ještě tramvají v práci jsem 6,50 chvíli na mě čekají ví že to mám daleko.A ty jedeš jak dlouho dá se to já bydlím na konci světa takže cestuju.papa

Monika

Ahoj holky,asi taky budu navyšovat..Příští pátek jdu na kontrolu.Mám celodenní bolesti pod lopatkou a pálení pravé ruky.Mám posttraumatickou úzkost a dokud nezaberou pořádně AD,tak se toho nezbavím. Taky se mám objednat na častější terapie,tak budu v pondělí volat do Bohnic,prý to dělají jenom tam.Jani,ten lék neznám...to tritico už nebereš? Zvládneš s tím jít do práce?Sama tak zvládnu max.domácnost a běhání po doktorech.

Helena

Děvčata hezky večer, mě je už dost po šedesátce, ale problémy jsem měla jako vy, nejhorší byly bolesti různé po těle. Teď užívám rokcitalec a z dvacítky jsem snížila na 10 a asi bude dr chtít vysadit. Mám z toho strach, tak uvidím. A vy se nebojte, spraví se to, mě to trvalo 4 měsíce, než jsem na tom byla líp. Zatím dobrou a příště víc,. H

Monika

Hezký den Heleno! Zaujaly mě vaše bolesti...čeho se to týkalo?A pomohly AD?Plácám se v tom dost dlouho,tak by mě zajímal Váš názor.Brala jste i nějaké uklidňováky? Děkuji za odpověď.

Jana

Ahoj holky Moni trittico beru stále k tomu mirtazapin. Ráno vstávám v 6 hodin. Začínám v 6.45. Ale ráno jezdím se synem a beru sebou i vnoučata. Dám je do třídy a jdu do kuchyně. Dělám do 14.30 pak jdu pro děcka syn pro nás dojede a jedeme domů. Heli taky mě zajímají ty bolestí. Placam se v tom taky dlouho. Mě bolí záda a břicho. Mám jak na houpačce. Chvilku bez bolesti a pak se znovu. Nevím kdy mě to zabere Moni taky jsi zhubla.. Eli já nakonec skončila na psychiatrii. A mám další ad. Taky mám hrůzu z práce. Nikomu to nemůžu říct. Snad to půjde.

Ela

Ahoj Jani,tak zítra jdeš do práce já taky.Držím pěsti.Pak napiš jak to šlo.Pa a dobrou noc.

Roman

Ahojte, tak tu jsem po 14 dnech zas:( bylo mi už dobře, vše bylo ok, už jsem měl jít dokonce do práce. Bohužel jsem ale udelal minuly tyden dietní chybu a mám to zase zpátky. Je mi zle, špatně spavam, bolí mě celé břicho. Podle doktorů mám všechno už ok, nevím už co mám dělat. Chci jít už do práce, chci mít už "normální" život a místo toho jsem zase zavřený doma.. nikam se mi nechce a mám deprese. Vidím že už jste nastoupily do práce, tak už je vám určitě fajn:)

Monika

Ahoj Jani,jak jsi to v práci zvládla? Toho hubnutí se neboj,až zaberou léky,tak se Ti kila vrátí a možná i něco víc.Taky jsem to tak měla! A co jsem si přečetla,tak se po Mirtazapinu přibírá a fajn spí.Hodíš se víc do klidu a bude dobře.

Jana

Ahoj všichni tak jsem byla v práci vše ok. Jen se divili že jsem tolik zhubla. Zvládla jsem to dobře. Jen jsem se držela spíš v kuchyni. Ale moje děti na oddělení mě krásně přivítaly. Měla jsem docela radost. Romane musíš se hlídat za každou chybu se platí a tady tím víc. Znám to z vlastní zkušenosti. Ono se dobře rádi ale už sem na to přišla že to nestojí zato. Dnes mě bylo krásně fajn. Snad to vydrží jen jsem byla unavená. Tak pa pište.

anonym

Je to naivní !

Jana

Proč se pořád vnucujes a nechceš diskutovat.....

Ela

Ahoj Jani tak jsi to zvladla jsi dobrá.Ja jsem dojela z práce domů.Už 2dny neužívám stilnox ,řekla jsem si prostě, že ho nechci.A usla jsem i bez něho sice nespím bůh ví jak dlouho ,ale necítím se nějak vyčerpaně.Koupila jsem si melatonin forte tak ho vyzkouším nic od toho nečekám raději může jen překvapit jestli zaůčinkuje.Tak se opatruj a zase napiš.Moničko drž se,Romane to přijde neboj.Ja se taky necítím ještě v pohodě ,ale už nemám takový strach a už nečekám kdy se to zlomí prostě to přijde.Jo a ten náš přítel anonym má asi větší problém než my všichni dohromady.Tak pa a napište.

anonym

Přítel nemá problém, také není o čem diskutovat, všechno je jasné !

Jana

Tak se mezi nás neplét nikdo není na tebe zvědavý. Nech si svoje moudra pro sebe.

Roman

Já už jsem.mel nastoupit do práce, ale prostě si na to nevěřím. Já mám po ránu pořád takový vystresovaný pocit, srdce mě bije jak o závod, takový ten pocit jako když máte jít k zubaři.. Neznáte nějaké uvolňující nebo dechové cvičení?

Ela

Ahoj všichni,tak já se zase hlásím, už dva dny co mám volno a nejsem v práci je mi doma dobře vrátila se mi chuť k jídlu a funguju normálně právě mi přijel vnouček tak budeme blbnout.Spani je takové všelijaké i s melatoninem,ale dobrý taky to chce brát déle.Koupila jsem si malý kaktusek krásně kvete udělala jsem si malou radost.No citalec jsem nenavyšila jsem pořád na 20.A stinox neberu.Citalec beru měsíc a půl a teprve se to začíná ukazovat.Tentokrát to trvalo no.Jani a ty jsi teď v práci co a jak jinak se ti daří.Moni a jak u tebe.Romane a jaké AD bereš a jak dlouho?Já jsem se vždycky co nejvíce nadechla co to jde až do břicha a pak pomalu vydechovat tak 3krát za sebou.No a bušení srdce a hnusný pocit po ránu znám to bylo na začátku braníAd.Pomáhal mi lexaurin brala jsem pulku ráno.Držte se všichni a napište.

Monika

Ahoj Eli! No konečně Ti to zabralo...To je super! Zítra mám teprve 3 týden AD,tak pořád čekám.Nejhorší pro mě jsou fyz.bolesti..jsem zvědavá,jestli to na ně pomůže.

Jana

Ahoj všichni v práci ok blbě mě už také konečně není. Asi mě už zabraly ad. Můžu se i normalne najist. Začínám pomalu normální život. Jen jsem moc unavená. Snad to už půjde jen k lepšímu. Moni přeji ti že srdce aby ti to už zabralo.. Romane bereš ještě ad.. A něco na ten žaludek. Eli jsem moc ráda že už je ti také dobře. Je to fajn pocit že.

Roman

Ahojte, beru Eliceu. Už mě asi zabrala, ale pořád mě zlobí žaludek. Je to strašné.. dneska mě to trápí už od rána. Ale jsem rád že jste už v pořádku:)

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce