Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jana

Ahoj Kati musíš vydržet nastupuje to opravdu pomalu. První mě začalo být lepší psychicky. Bolesti trvalý déle. Ale aspoň víš že je to od nervů a ne nic vážného. Jak na houpačce jsem to měla také. Zabraly mě až druhé ad. Co bereš ty. Každé zabiraji jinak. Drž se.

Katarínka

Jani ja mám citalec, 2 týždne som brala 1/2 a teraz 3 dni už celú takže tak, k tomu Frontin 0,25 dávam si tak polku každý deň keď je treba. Prešla som snáď všetkými vyšetreniami...Trošku ma hnevá, že sa ešte nedokážem zbaviť fajčenia... Vyfajčím už teraz tak 3-4 cigarety denne ale moc to nepomáha :-( len závislosť

Jana

Spíš dobře já nemohla vůbec spát. Vyšetření máš negativní. Vše je od nervů. To kouření snad tolik nevadí pokud jsou to opravdu jen 4.snasis to zvýšení dobře. Já nesnášela. Musela jsem zpět na nižší dávku. A pak nakonec změnit ad. Vím jak se cítíš měla jsem období kdy jsem ani nebyla schopna vstát z postele. A snědla pouze jeden rohlík. Zhubla 9 kg. Ale pak se to obrátilo. Vše je teď ok.

Katarinka
1x

Ahoj Jani no praveze to zvysenie moc dobre neznasam...ty si to musela zmenit?co bolo tou hlavnou pricinou? Co sa tyka spanku s tym nemam problem az taky horsie je to rano vstat a ist do prace. A hlavne tie navaly uzkosti ktore obcas pridu. Pri akych AD si nakoniec skoncila? A ako ti je dnes?

Katarinka

Mne je najhorsie doobeda okolo 3 sa to uz lame k lepsiemu. Ale ako kedy...najviac sa tesim na spanok :-)a co sa mi k tomu vsetkemu este pridalo je ze nechcem byt sama...no...s tym tiez bojujem a ked ide moj priatel prec idem radsej spat ku mame :-(

Jana

Ahoj Kati musela jsem to změnit pro silnou úzkost nespavost na jídlo jsem se nemohla ani podívat. Teď beru trittico začínala jsem na třetině teď beru celý. Spím dobře úzkosti přešly v jídle se musím krotit. Jen občas způsobuje zácpu. Pokud málo piju. Jinak pohoda ale až po změně. Asi to che vyzkoušet. Předtím jsem brala citalopram poprvé zabral podruhé už ne. Drž a zase napiš.

Katarinka

Aha jasne a v ktorom tyzdni si vedela ze potrebujes vymenit ad?

Jana

Byla jsem na kontrole po5 týdnech doktorka mě řekla že to nezabírá skusime to vyměnit. A ty druhé sedly. Poprvé mě zabraly už po 3 týdnech jsem se cítila líp..

Katarinka

Co sa tyka este neprijemnosti strasne sa potim hlavne v noci ale pri strese aj cez den. Ale v noci je to poriadne... tak neviem ci to je tiez normalne.

Jana

Ahoj pocení je úplně normální. Já byla zlita každou noc. Pořád jsem se prevlikala. Ve dne jsem to tak nepozorovala. Ale v noci děs.

Katarínka

Ano v noci to je otras...vcera som ochorela a som na ATB d oma no len tie myslienky zahanat :-( Dakujem ze mas so mnou trpezlivost.

Jana

Není za co děkovat. Sama jsem prožívala to samé. Myšlenky jsou nejhorší. Hlavně když je člověk sám doma. Vím že to zní blbě a dobře se radi ale musíš se něčím zabavit. Někdy to ovšem nejde. Teď hlavně odpocivej když si na ATB. Zkus spát. Něco si přečti snaž se zabavit. Uvidís bude líp ale ještě chvilku to potrvá. Taky jsem si myslela že to nedám. Bylo to nekonečné. Postupně se to začalo zlepšovat ale trvá to dlouho. Ahoj a klidně se ptej.

anonym

(N)

Katarínka

A brala si aj nejaké ukľudňováky? Ja mám frontin ale dávam si ho iba keď je zle tak raz za 2 dni tú polku z 0,25 asi preto tak trpím :-)

Katarínka

A ešte kedy si videla tie prvé zmeny :-)

Monika

Ahoj holky,u mě pořád stejný.Jen jsem musela snížit ad,protože mě bolely oči a stejně to není pořád ok.Příští týden končím stacionář..a pak jedeme na dovolenou.Pak to budu řešit dál.

Jana

Ahoj Moni kam se chystáš na dovcu. Pomohl ti ten stacionář aspoň trochu. Už jsem myslela že jsi na nás zapomněla. Chybí mě když si nemůžu pokecat.

Monika

Ahoj holky,pořád s tou mrchou depresí bojuju.Léky beru poctivě a stejně mně pořád něco je.Mám tlak v hlavě a bolest očí.AD beru dost dlouho,tak by nežádoucí účinky neměly být,ale jsou.Stacionář mně pomohl hodně...hlavně mě dostal z domu a z postele.Získala jsem ztracený řád..kdy opravdu někam musím.V sobotu letíme na 14 dní na Malorku.Už se těšìm! Katarínka...kdyby jsi se chtěla na něco zeptat,tak směle do toho! Od října mám páté AD,tak nějaké zkušenosti mám.

Katarínka

Ahoj Monika tak to je super na Mallorke som bola minulý rok a je tam krásne. Prešla si si dlhú cestu ako vidím ale verím, že to bude lepšie ... A aspoň úzkosti Ti prestali?

Jana

Kati uklidnovaky jsem nebrala měla jsem jen oxazepam. První změny byly až za dva měsíce. Moni jsem ráda že je ti líp. Preju krásnou dovolenou. Snad ta mrcha deprese ti dá pokoj. Užij si docela ti závidím já mám dovcu až za měsíc.

Katarínka

Jani a ako často si ho brala?

anonym

(N)

Jana

Jen občas tak dvakrát do týdne. Hlavně když jsem nespala. Jak jsem dostala trittico tak už jsem ho nepotřebovala.

Katarínka

Cize teraz beries uz iba Tritico Jani?

Jana

Ano teď už beru pouze trittico. Bezva mě sedlo. Ale je prý běh na dlouhou trať. Na rok možná dva. Jak je tobě.

Katarínka

Ahoj Jani dik mne je celkom fajn len tym ze lezim doma tak to nie je bohvieco furt sa potim ale to aj tie ATD aj AD...mierne sa to zlepsilo, ale uz som vela pocula o tom triticcu to ti zabralo potom ako ti citalec nezabral predpokladam, cize si vysadila citalec a nasadila tritico?...Uzkost mam kazdy den ale je to uz menej a hlavne tym ze som doma .... uz sa netrapim a dam si polku frontinu ak je treba

Jana

Ano vysadila jsem citalopram a začala brát trittico. Tobě to už to asi zabírá když je ti už lépe. Je dobré že jsi doma. Měla bys asi zůstat aspoň 2 týdny doma ale radši déle. Pokud můžeš.

Vans

Ahoj holky, Jani uz sem moc nechodim je mi fajn ale paradoxne sdilim tvuj problem, znamy se obesil syn a ja je mi z toho uz paty den dost zle, uz se to teda lepsi ale predesle dny to lepil lexaurin. Nechapu, kdyz se nas to netyka tak uplne, ze mas to tak semele. Uzkosti z toho desny, a ja jak sem rozesrana z toho mam desnej strach z tech sebevrazd a desne se bojim aby se to nestalo treba i me atd... nikdy bych to neudelala, i ores vsechny boje a sileny stavy co mam za sebou tem zivot a svoji rodinu miluju ale proste mam z takovych udalosti paniku a bylo relativne usmevne (v uvozovkach) ze te sestrelilo to same ...

Jana

Ahoj Vans docela tě chápu. Já byla u toho když to kolegyni přišly říct. Byla jsem totálně mimo až do pohřbu. A to bylo za 14 dní. Dodnes to není vyšetřene a je na uvalene enbargo. Nevím jak se mám k ni chovat až se vrátí do práce. Zatím je na neschopence. A dostalo mě to pořádně.

Ela

Ahoj holky,tak se zase hlásím.My na dovolenou nejedem nejsou finance,budem výletovat zámky zoo koupaliště atak.Napustili jsme bazén děcka se aspoň vyřadí i na zahradě v bazéně.Jinak pořád normálka stejný stav ráno vitamíny B,C, magnézium a v 10 hod citalec a pořád dokola 😁. Někdy mi bývá zvláštně snažím se něco dělat nebo jdu ven, myslím, že to dělají i hormonální změny jdu už do přechodu mám už jen jeden vaječník a ten nestíhá.No zítra zase na šichtu a víkend mám volný je u nás vnouček tak doufám že bude pěkně ať jsme venku.Tak papa přeju krásnou dovču všem užijte si moře a sluníčka zasloužite si to.papa🤗

Monika

Ahoj holky! Katarínka,úzkosti jsem měla taky a přišlo to! Svíral se mně hrudník tak,že jsem nemohla skoro dýchat.A úzkosti odezněly snad jako první.Fakt se neboj..To jsme měly všechny.Až Ti sednou léky,tak Ti bude dobře!! První půlrok jsem brala Rivotril 0,5mg a pak Neurol 0,25mg...jsou to tak malé dávky,že jsem je v pohodě pak mohla vysadit.Bez nich to bylo peklo.Vans..To je hrůza! Držím palce,ať se psychicky nesložíš! Tady nepomůže nic...jenom čas....a stejně to bude bolet.

Katarínka

Ahojte ďakujem za odpovede sa tu naša skupinka rozrasta alebo teda skôr som pribudla ja :-) Zajtra to budú 3 týždne čo beriem Citalec, sú tam minimálne zlepšenia, ale na kontrolu idem až v júli tak uvidíme. V pondelok už idem do práce tak uvidíme ako to bude... Hnevajú ma stále aj telesné aj úzkostné príznaky tak neviem kedy to bude lepšie... stále čakám na zázrak :-)

Katarínka

K tomu este teraz beriem antibiotika, tak musim byt doma no... stavy nic moc :-(

Jana

Ahoj holky Kati neboj zázrak přijde je to ještě moc brzo. Sice by ti asi bylo lépe doma ale když to nejde nedá se nic dělat. V práci zase přijdeš na jiné myšlenky.muzu se zeptat co děláš. Pokud nám to chceš říct. Jsi v Česku. Pa.

Katarínka

No nejde bohužiaľ...:-( som na univerzite a zastávam dôležitú funkciu (aby to neznelo arogantne ale je to zodpovednosť :-), ale som na Slovensku. Veľmi zlý rok 2018 som mala nabaľovali sa zdravotné problémy, niečo doktori zle odhadli a tak sa to tento rok všetko spustilo... Ale tento príbeh všetky poznáte, kolotoč vyšetrení až sa dostanete k antidepresívam...Jani a ty čo robíš ak sa teda môžem opýtať.

Jana

Já pracuji jako kuchařka ve školce. Strašně mě to baví. Mám ráda děti sama mám už 4 vnuky. Jsou úžasní.

Katarinka

Tak to je super Jani ze ta to bavi a aj vnucikovia asi rozveselia :-)

Jana

Kati jak je. Jdeš už do práce. Zvládneš to. Já se těším že už budou prázdniny. Bude to volnější.

Katarinka

Ahoj Jani konecne som vysadila antibiotika tak lepsie ... dnes zahradka a nejake nakupy a v pondelok praca tak uvidime :-) ja sa tiez tesim na to volno ti poviem. Idete ns dovolenku?

Jana

Ahoj dovolenou mám v červenci beru ty dvě starší vnoučata do Jeseníku. Jezdíme už roky na malý penzion.V srpnu chceme s manželem do lázní si odpočinout. Kam vyrazit ty.

Katarínka

No my skôr na Slovensku niekde nejaký pobyt do hôr keď už máme tie pobytové preukazy :-) a v práci sa Ti ako darí?

Jana

V práci je to docela náročné. Před koncem roku chodí skoro všechny děti. Tak je moc práce. Ale už se to ten týden přežije. Pobytové průkazy nebo poukazy. Máš to přes slevomat nebo cestovku.

Jana

Jak jsi na tom lepší se to.

Jana

Eli docela se těším na prázdniny. Až vezmu vnuky na dovolenou. Ty už jsi v pohodě.

Katarínka

Ahoj Jani, pobytové poukazy ktoré nám schválila vláda a mali by sme dostať od zamestnávateľa 55 percent preplatených. Ja som bola dnes 3 hodiny v práci trocha sa to tam na mňa zosypalo ale zmákla som to. Zajtra idem zas. Čo sa týka pocitov prepadajú ma ešte úzkosti a mám občas také brnenie na hrudi, tlak v očiach a v hlave a občas sa mi motá hlava. Ale je to o čo si lepšie... Tie úzkosti ma hnevajú... Ale trvajú už kratšie a prepadajú ma hlavne v kľude a keď som sama.

Ela

Ahoj holky, já jsem na tom podobně jak Katarinka, někdy mě přepadnou úzkosti když začnu přemýšlet jestli už to bude dobré a nebudem muset řešit věci kolem peněz a dluhů a jestli mi manžel říká pravdu atak.Štve mě to háže mě to zase zpátky a stojí mě to dost sil se s tím poprat.Jinak v práci ok je to náročné v těch vedrech klienti jsou úplně vyřízení chladíme je a pitný režim pořád dokola.Ted mám 2dny volno tak budu odpočívat na zahradě houpačka to jistí.A v pátek má Alešek vysvědčení tak něco podnikne ale jen s tátou já jsem zas v práci.Tak ahoj všem myslím na Vás a mějte se moc krásně.

Katarínka

Ahoj Eli áno mám to podobné chodím síce do práce, ale tie úzkosti sú tu stále a hnevá ma aj to brnenie také čudné pocity na hrudi, strachy a niekedy potenie...A hlavne keď som v pokoji to si človek ani neoddýchne. Dnes je to mesiac čo užívam AD niečo odznelo ale k normálu to má ešte ďaleko...

Jana

Ahol holky. Konečně prázdniny. Teď mám také trochu problémy. Vše z alergie a od páteře. Nemůžu dýchat a bolestí levé strany hrudníku ruky. Stejně ale mám strach a divný pocit. Po odeznění ataku je zas na chvíli klid. V práci i přes to že máme klimu je hrozně. Až 34 stupňů. Jsme úplně hotové. Užijte si léto.

Katarínka

Ahojte dievčence tak ako sa máte?

Jana

Ahoj Kati už je konečně trochu klid. V práci uklizime. A chystám se na dovcu. Co ty.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce