Inzerce

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce
Odpovědi
anonym

(N)

Reagovatpoděkovatnahlásit

19. června 2019, 13:09:07

Jana

Jen občas tak dvakrát do týdne. Hlavně když jsem nespala. Jak jsem dostala trittico tak už jsem ho nepotřebovala.

19. června 2019, 15:13:53

Katarínka

Cize teraz beries uz iba Tritico Jani?

19. června 2019, 15:28:30

Jana

Ano teď už beru pouze trittico. Bezva mě sedlo. Ale je prý běh na dlouhou trať. Na rok možná dva. Jak je tobě.

19. června 2019, 16:55:21

Katarínka

Ahoj Jani dik mne je celkom fajn len tym ze lezim doma tak to nie je bohvieco furt sa potim ale to aj tie ATD aj AD...mierne sa to zlepsilo, ale uz som vela pocula o tom triticcu to ti zabralo potom ako ti citalec nezabral predpokladam, cize si vysadila citalec a nasadila tritico?...Uzkost mam kazdy den ale je to uz menej a hlavne tym ze som doma .... uz sa netrapim a dam si polku frontinu ak je treba

19. června 2019, 17:31:11

Jana

Ano vysadila jsem citalopram a začala brát trittico. Tobě to už to asi zabírá když je ti už lépe. Je dobré že jsi doma. Měla bys asi zůstat aspoň 2 týdny doma ale radši déle. Pokud můžeš.

19. června 2019, 20:15:10

Vans

Ahoj holky, Jani uz sem moc nechodim je mi fajn ale paradoxne sdilim tvuj problem, znamy se obesil syn a ja je mi z toho uz paty den dost zle, uz se to teda lepsi ale predesle dny to lepil lexaurin. Nechapu, kdyz se nas to netyka tak uplne, ze mas to tak semele. Uzkosti z toho desny, a ja jak sem rozesrana z toho mam desnej strach z tech sebevrazd a desne se bojim aby se to nestalo treba i me atd... nikdy bych to neudelala, i ores vsechny boje a sileny stavy co mam za sebou tem zivot a svoji rodinu miluju ale proste mam z takovych udalosti paniku a bylo relativne usmevne (v uvozovkach) ze te sestrelilo to same ...

19. června 2019, 20:27:00

Jana

Ahoj Vans docela tě chápu. Já byla u toho když to kolegyni přišly říct. Byla jsem totálně mimo až do pohřbu. A to bylo za 14 dní. Dodnes to není vyšetřene a je na uvalene enbargo. Nevím jak se mám k ni chovat až se vrátí do práce. Zatím je na neschopence. A dostalo mě to pořádně.

19. června 2019, 20:52:30

Ela

Ahoj holky,tak se zase hlásím.My na dovolenou nejedem nejsou finance,budem výletovat zámky zoo koupaliště atak.Napustili jsme bazén děcka se aspoň vyřadí i na zahradě v bazéně.Jinak pořád normálka stejný stav ráno vitamíny B,C, magnézium a v 10 hod citalec a pořád dokola 😁. Někdy mi bývá zvláštně snažím se něco dělat nebo jdu ven, myslím, že to dělají i hormonální změny jdu už do přechodu mám už jen jeden vaječník a ten nestíhá.No zítra zase na šichtu a víkend mám volný je u nás vnouček tak doufám že bude pěkně ať jsme venku.Tak papa přeju krásnou dovču všem užijte si moře a sluníčka zasloužite si to.papa🤗

19. června 2019, 21:00:04

Monika

Ahoj holky! Katarínka,úzkosti jsem měla taky a přišlo to! Svíral se mně hrudník tak,že jsem nemohla skoro dýchat.A úzkosti odezněly snad jako první.Fakt se neboj..To jsme měly všechny.Až Ti sednou léky,tak Ti bude dobře!! První půlrok jsem brala Rivotril 0,5mg a pak Neurol 0,25mg...jsou to tak malé dávky,že jsem je v pohodě pak mohla vysadit.Bez nich to bylo peklo.Vans..To je hrůza! Držím palce,ať se psychicky nesložíš! Tady nepomůže nic...jenom čas....a stejně to bude bolet.

20. června 2019, 07:28:35

Katarínka

Ahojte ďakujem za odpovede sa tu naša skupinka rozrasta alebo teda skôr som pribudla ja :-) Zajtra to budú 3 týždne čo beriem Citalec, sú tam minimálne zlepšenia, ale na kontrolu idem až v júli tak uvidíme. V pondelok už idem do práce tak uvidíme ako to bude... Hnevajú ma stále aj telesné aj úzkostné príznaky tak neviem kedy to bude lepšie... stále čakám na zázrak :-)

20. června 2019, 09:26:44

Katarínka

K tomu este teraz beriem antibiotika, tak musim byt doma no... stavy nic moc :-(

20. června 2019, 13:48:36

Jana

Ahoj holky Kati neboj zázrak přijde je to ještě moc brzo. Sice by ti asi bylo lépe doma ale když to nejde nedá se nic dělat. V práci zase přijdeš na jiné myšlenky.muzu se zeptat co děláš. Pokud nám to chceš říct. Jsi v Česku. Pa.

20. června 2019, 18:28:16

Katarínka

No nejde bohužiaľ...:-( som na univerzite a zastávam dôležitú funkciu (aby to neznelo arogantne ale je to zodpovednosť :-), ale som na Slovensku. Veľmi zlý rok 2018 som mala nabaľovali sa zdravotné problémy, niečo doktori zle odhadli a tak sa to tento rok všetko spustilo... Ale tento príbeh všetky poznáte, kolotoč vyšetrení až sa dostanete k antidepresívam...Jani a ty čo robíš ak sa teda môžem opýtať.

20. června 2019, 18:36:31

Jana

Já pracuji jako kuchařka ve školce. Strašně mě to baví. Mám ráda děti sama mám už 4 vnuky. Jsou úžasní.

20. června 2019, 20:33:56

Katarinka

Tak to je super Jani ze ta to bavi a aj vnucikovia asi rozveselia :-)

21. června 2019, 07:53:51

Jana

Kati jak je. Jdeš už do práce. Zvládneš to. Já se těším že už budou prázdniny. Bude to volnější.

22. června 2019, 17:58:11

Katarinka

Ahoj Jani konecne som vysadila antibiotika tak lepsie ... dnes zahradka a nejake nakupy a v pondelok praca tak uvidime :-) ja sa tiez tesim na to volno ti poviem. Idete ns dovolenku?

22. června 2019, 21:20:18

Jana

Ahoj dovolenou mám v červenci beru ty dvě starší vnoučata do Jeseníku. Jezdíme už roky na malý penzion.V srpnu chceme s manželem do lázní si odpočinout. Kam vyrazit ty.

23. června 2019, 06:26:11

Katarínka

No my skôr na Slovensku niekde nejaký pobyt do hôr keď už máme tie pobytové preukazy :-) a v práci sa Ti ako darí?

23. června 2019, 18:54:06

Jana

V práci je to docela náročné. Před koncem roku chodí skoro všechny děti. Tak je moc práce. Ale už se to ten týden přežije. Pobytové průkazy nebo poukazy. Máš to přes slevomat nebo cestovku.

23. června 2019, 21:48:08

Jana

Jak jsi na tom lepší se to.

23. června 2019, 21:49:39

Jana

Eli docela se těším na prázdniny. Až vezmu vnuky na dovolenou. Ty už jsi v pohodě.

23. června 2019, 21:51:55

Katarínka

Ahoj Jani, pobytové poukazy ktoré nám schválila vláda a mali by sme dostať od zamestnávateľa 55 percent preplatených. Ja som bola dnes 3 hodiny v práci trocha sa to tam na mňa zosypalo ale zmákla som to. Zajtra idem zas. Čo sa týka pocitov prepadajú ma ešte úzkosti a mám občas také brnenie na hrudi, tlak v očiach a v hlave a občas sa mi motá hlava. Ale je to o čo si lepšie... Tie úzkosti ma hnevajú... Ale trvajú už kratšie a prepadajú ma hlavne v kľude a keď som sama.

24. června 2019, 10:27:22

Ela

Ahoj holky, já jsem na tom podobně jak Katarinka, někdy mě přepadnou úzkosti když začnu přemýšlet jestli už to bude dobré a nebudem muset řešit věci kolem peněz a dluhů a jestli mi manžel říká pravdu atak.Štve mě to háže mě to zase zpátky a stojí mě to dost sil se s tím poprat.Jinak v práci ok je to náročné v těch vedrech klienti jsou úplně vyřízení chladíme je a pitný režim pořád dokola.Ted mám 2dny volno tak budu odpočívat na zahradě houpačka to jistí.A v pátek má Alešek vysvědčení tak něco podnikne ale jen s tátou já jsem zas v práci.Tak ahoj všem myslím na Vás a mějte se moc krásně.

25. června 2019, 21:24:01

Katarínka

Ahoj Eli áno mám to podobné chodím síce do práce, ale tie úzkosti sú tu stále a hnevá ma aj to brnenie také čudné pocity na hrudi, strachy a niekedy potenie...A hlavne keď som v pokoji to si človek ani neoddýchne. Dnes je to mesiac čo užívam AD niečo odznelo ale k normálu to má ešte ďaleko...

28. června 2019, 09:24:33

Jana

Ahol holky. Konečně prázdniny. Teď mám také trochu problémy. Vše z alergie a od páteře. Nemůžu dýchat a bolestí levé strany hrudníku ruky. Stejně ale mám strach a divný pocit. Po odeznění ataku je zas na chvíli klid. V práci i přes to že máme klimu je hrozně. Až 34 stupňů. Jsme úplně hotové. Užijte si léto.

29. června 2019, 06:46:45

Katarínka

Ahojte dievčence tak ako sa máte?

8. července 2019, 13:27:42

Jana

Ahoj Kati už je konečně trochu klid. V práci uklizime. A chystám se na dovcu. Co ty.

8. července 2019, 16:37:17

Ela

Ahoj holky, já celkem se mám dobře dovolenou mám až srpnu takže momentálně práce ,volno zahrada můj malý Aleš a ještě menší vnouček Tadeašek.Červenec ,srpen máme v rodině plno narozenin takže i oslavy začínají.Bojuju s myšlenkami na budoucnost se strachem jestli je všechno ok, někdy úzkost prostě musím vydychat a jít dál a pracovat doma v práci to je nejlepší zaměstnat hlavu.Myslim na Vás ,je fajn že si pořád píšem.Jani jak se má tvůj nový přírůstek do rodiny😁.Tak se holky držte a zase napište.Papa zítra mě čeká ještě jedna 12směna.

8. července 2019, 21:05:41

Jana

Ahoj Eli naše nejmenší roste jak z vody. Také přijedou za nama na dovcu. Budeme v plné sestavě.Oba synové s rodinami. Tebe to stále ještě zlobí. I když já sem tam mám také divný pocit. Zase napiš čau.

8. července 2019, 22:10:04

Katarínka

Ahojte no ja ako kedy raz hore raz dole :-) v pondelok idem k neurologicke tak uvidime :-) Tie uzkosti aj mna trapia ale uz menej... V piatok to bude 6 tyzdnov od zaciatku brania citalecu, v praci je to okej celkom. Chodim aj na terapie k psychologovi.

9. července 2019, 18:34:53

Jana

Ahoj také chodím na konzultace ale na psychiatrii. Holky jak to s vama vypadá. Moni jaká byla dovca.

12. července 2019, 06:44:52

Monika

Ahoj holky! Dovolená byla super...Mallorka je krásná.Zkoušela jsem snížit Velaxin na 100 mg,ale vůbec to nešlo...klepala jsem se jako ratlík,tak jsem navýšila opět na 150mg.Dnes mám kontrolu na psychiatrii.Mám k vám dotaz....prošly jste nebo procházíte přechodem?Co to s vámi dělá(dělalo)? Je mi pořád divně...denodenní migrény,problémy s očima....Je mi 47,tak si myslím,že by ty divný stavy mohly být k tomu.Vím,že u každé to probíhá jinak,ale třeba se v něčem najdu.Jak se všechny máte?

12. července 2019, 08:28:56

Katarínka1 poděkování

Ahoj Monika ja zajtra začinam 7 týždeň nie je to zle ale nie je to stále ono, idem v pondelok k neurologičke a uvidíme, frontin beriem maximálne polku v kritických prípadoch pár dní som si už nedala... Jem už normálne, ale mám stále chvílkove stavy beznádeje, o stal mi ešte vnútorný tras a brnenie na hrudi... V práci už fungujem skoro normálne. Monča ja mám 38 rokov ale tie stavy čo ty máš môžu byť aj z prechodu.... Eli s týmito myšlienkami bojujem aj ja niekedy hneď od rána a potom sa v tom zbytočne zacyklujem.

12. července 2019, 17:44:30

Ela

Ahoj holky,Moni taky přemýšlím jestli k těm stavům které mám nepřispívá taky menopauza mi je 46 mam jen jeden vaječník a menzes jsem měla teď po 6 měsících a těsně před jdem měla zhoršení stavu uskosti a divné pocity.Myslim že to hraje taky svou roli hormony . Některé ženy mají právě deprese a uskosti jen z přechodu a jinak jsou v pořádku máme problémy a ještě k tomu věk hormonálních změn.Jinak ja jsem dneska dost unavená náročný den v práci.Delam o víkendu.V pondělí mám vnoučka na hlídání tak se těším.Drzte se holky a pište.Katarinko hlavu vzhuru je to ještě krátká doba bude líp.Jsem ráda že vás mám a mužem pokecat.

12. července 2019, 21:50:58

Ovesova

Ahojte hlásím se zpátky. Už jsem moc nechodim jako Vans měli jsme problemy ve stejný čas. Já na citalec 20mg 10 měsíců první 4 na 10mg a pak 6 na 20mg Pro začátečníky a tím co si procházejí teď BUDE TO DOBRÝ zalepi se to a určitě se uleví na 100%. Postupně přijdou dny kdy si nevzpomenete. Ze vás něco trápí. Pisu z důvodu toho že tehdy by mě takovej komentář vyčaroval úsměv na tváři!! Zalepite si bolístku a bude fajn až do chvíle než se budete snažit vysadit. Já jsem 4 dny na vysazovaci fázi a jsem v pohodě ale mám úzkosti a mišmaš v hlavě a strach z toho he to proziju cele znovu. Pokud mate někdo zkušenost co pomaha sem stim. Já chci mrknout na nějakou alternativní léčbu. Beru vitaminy hlaveň omega3 CRP A DDR OD DOTERRY což jsou byliny takovy olej na centrální nervovou soustavu tak se uvidí.

13. července 2019, 03:41:21

Katarinka

Dievcata dakujem za povbudive slova...ja som bola prve 2 tyzdne na 10m g a teraz som 4 tyzden na 20 mg. Pani Ovesna a Vam to kedy zabralo? Ja som hlavne smutna z uzkosti takze verim se to prejde. No verim ze to vysadzovanie musi byt problem... a brali ste aj nejaky neurol k toomu? A ako dlho? Dakujem.

13. července 2019, 08:53:38

Katarinka

Ten neurol myslim na zaciatku...

13. července 2019, 08:54:40

Ovesova

Na začátku na 10mg to trvalo tak tři měsíce než jsem se dala do kupy ale byli propady. Ty jsou normální jen jich je min a min. Pak na 20mg do měsíce úplně pohodicka. Úplně jako kdyby mi nic nebylo. Propad tak 1x za měsíc minimální který trvá tak 2-4 dny a je fakt tak minimální ze se to da ovládat většinou před menzes a to mají i lidi co nejsou na Ad

13. července 2019, 15:23:19

Katarínka

A brala si aj neurol alebo frontin? a ako dlho?

14. července 2019, 09:03:42

Jana

Ahoj Moni může to být i k přechodu mě je 56 ty stavy jsem měla také migrény hrozně návaly noční pocení. Silný menzes až 10 dní. Jinak jsem s vnukama na dovci užívám si to.Kati vydrz ještě je moc brzo. Eli užij si vnuka.

14. července 2019, 22:14:24

Katarínka

Dakujem Janka :-) Dnes mám kontrolu u neurologičky tak uvidím.

15. července 2019, 07:39:51

Ovesova

Ne snažila jsem se to vydržet bez neurolu a podobně měla jsem lexac ale přišlo mi ze to pak bylo horší takže jsem nebrala. Musim říct ze jsem měla pekne zlý stavy. Tu v diskuzi najdete tak něco v polovině září minulého roku...

15. července 2019, 05:46:40

Katarínka

A dokedy asi Ti tieto stavy trvali pani Ovesova?,Ako ja teda beriem ten frontin občas, ale dnes ma neurologicka riadnezotrela, že som to mala brať tak ako mi predpísala, jeden na večer a ráno polku... no tak neviem.... A že výsledky mám čakať až po 3 mesiacoch, že to by som chcela veľmi rýchlo :-) Ináč pravda je, že som riadne citlivá na zmeny počasia to som si všimla...

15. července 2019, 12:52:15

Majk

Ahoj všem tady po dlouhé době.Taky už sem delší dobu nechodím,jsem z té party Vans,Ovesova..zdravím :) Taky tu připisu co se tu opakuje.Ty stavy proč jsme začali s AD jsou děsný a každý by se jich rád zbavil přes noc,ale to bohužel nejde.S Citalecem opravdu musíte vydržet aspoň ty 3 měsíce abyste cítili změnu,někdy i déle.Já tedy beru pořád jen 10mg a trvalo mi to cca 6 měsíců než to bylo úplně ok,ale věřím,že na 20mg to přijde o něco dřív.Takže nezoufat a vydržet,určitě bude dobře.Já k tomu nikdy žádný oblbovaky jako neurol nebral,stavy to byly děsný ale těch pár prvních dni a noci se to dalo se zastat mi zuby vydržet a teď už opravdu nejsou třeba vůbec. Ovesova s tím vysazením nevím jestli si to zbytečně neuspechala.Presne takhle jsem to já před třemi roky vysadil po roce užívání Citalecu 10mg a úplně bez problémů jsem to během třech týdnu vysadil a vůbec jsem nepoznal že bych to přestal brát.Bohužel po cca 6 měsících se to plizive začalo vracet a tak jsem musel nasadit znovu :( No a kamarád co beze Cipralex už asi 3roky tak chodí k jedné z největších psycjiatrickych kapacit tady vůbec a ten mu říkal že AD je vždy minima na 2roky a spíš na 3-4 aby se zamezilo recidive,po roce je to prý strašně brzy.Takze jsem teď rozhodly vydržet déle a snaž už naposled.Ikdyz o těch pracích kromě živějších snů ani nevím a i si občas večer vzpomenu že jsem si ráno zapomněl vzít,tak je přeci jen lepší for bez toho :) Tak ti držím palce ať se ti to nevrátí,uvidíš po pár měsících..ten Citalec zůstává v těle ještě hodně dlouho po tom co vysadis,to mi říkal můj psychiatr. Tak se tu všichni držte,užívejte léta a zase se sem přijdu podívat :)

15. července 2019, 15:53:29

Katarínka

Ahoj Majkl dik za odpoved, mne niekolko veci odznelo ale denne ma prepadne este stále úzkosť a strach čo je neprímné...neviem ako si to mal ty s úzkosťou po mesiaci a pol.

16. července 2019, 17:07:47

Dagmar

Dobrý den, já jsem tu poprvé. Beru již 20 let seropram a někdy neurol. Jsem psychosomatik . Myslela jsem si, že se toho jednou zbavím, ale je to úplně jinak. Doktor mi říkal, že bych se potřebovala naučit být sobec, ale nějak to nejde. A místo abych se lepšila, tak jsem letos dostala návrh na lázně. Ach jo. V žádném případě nic nevysazujte bez domluvy lékaře a vydržte. Pořád lepší brát léky o měsíc déle než celý život jako já. Všem držím pěsti.

19. července 2019, 12:32:49

Katarínka

Ahoj Dagmar a aké konkrétne problémy sú s tým spojené? Verím, že to zvládaš v pohode.

5. srpna 2019, 14:17:09

Katarínka

Aj vás ostatných sa chcem opýtať kedy vám po braní antidepresív odozneli úzkosti?

16. července 2019, 18:05:40

Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex
Anketa
Co děláte, když vás začnou bolet záda?
Zatím hlasovalo 325 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Mgr. David Hrdý (Zdravotní židle) 10. listopadu 2019, 17:10:36

Porafat se s kamarádkou přece nemá smysl :) Ale je dobře, že o zdravém sezení uvažuje čím… Diskutovat

• Lenca (operace krční páteře) 10. listopadu 2019, 18:27:13

Ahoj jo dám vědět .Přijedeme až večer máme to daleko jsem z Moravy až. Diskutovat

• Katarínka (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 10. listopadu 2019, 18:26:37

Ahojte tak ako sa máte v tieto upršané dni? Ja celkom ok ako kedy a ako kde :-) Eli hlavu hore… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.