Inzerce

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce
Odpovědi
Katarínka

Ahoj Dagmar a aké konkrétne problémy sú s tým spojené? Verím, že to zvládaš v pohode.

Reagovatpoděkovatnahlásit

5. srpna 2019, 14:17:09

Katarínka

Aj vás ostatných sa chcem opýtať kedy vám po braní antidepresív odozneli úzkosti?

16. července 2019, 18:05:40

Katarínka

A hlavne ešte také stavy beznádeje a smútku ma občas prepadnú, radosť iba občaná... :-( začala som 7 týždeň.

17. července 2019, 07:30:28

Majk 1 poděkování

Kataríno,7 týdnů je ještě brzo na to aby vše slapalo jak má.Já měl po takové době radost,že už jsem neměl ty děsný stavy jako první týden a že už jsem mohl nor fungovat a to že se občas cítí člověk bídně je normální.Snaž se svůj čas kromě práce věnovat i věcem které tě baví a přijdeš tak na jiné myšlenky a nepremyslej pořád nad tím jak ti je,prostě žij :) Co se týká úzkostí tak mi můj mudr říkal,že ty odeznivaji rychle a to v řádu týdnů od začátku léčby AD,ale asi je to indi a záleží jaký typ AD člověk bere.Já i dnes po 10ti měsících užívání stále nějaké úzkosti občas cítím ale nejlepší lek na ně nejsou prášky ale hlava,nesmíš jim podlehnout a musíš bojovat proti nim,takže pokud mas třeba někam jít a nechce se ti protože más obavy tak se prostě seber a jdi,nic se nestane a ty už příště z podobné situace uzkost mít nebudeš.Chvíli to trvá takhle preprogramovat mozek ale jde to.Prasky nevyřeší vše a pokud s nimi chceš jednou skončit tak se s tím takhle stejně budeš muset jednou poprat.Tak držím palce,hodně sil a bude líp :)

17. července 2019, 12:52:55

anonym

(N)

18. července 2019, 18:47:17

Katarínka

Ďakujem pekne :-)

18. července 2019, 20:12:09

Jana

Ahoj holky jak je Kati jak jsi dopadla.

22. července 2019, 07:34:03

Katarínka

Ahoj Jani no tak ponechala mi stale 20, podla potreby dat este polku vecer... chcela aby som ten Frontin dalej brala ked mam tie uzkosti ale ja to nechcem uz...tak bojujem bez toho.Vam kedy tie uzkosti a taky blby pocit zmizli? Mna je uz vecer fajn, cez den fungujem varim ale niekedy ma to prepadne a neviem co so sebou a je to kazdy den este stale... no tak preto sa pytam. Vecer ked zaspavam tak este take brnenie na hrudi trosku trasenie... ale spim uz velmi dobre.

22. července 2019, 13:15:10

anonym

Postup léčby je špatný, takto se nervová soustava nedá vyléčit !

22. července 2019, 14:17:23

Jana

Ahoj Kati mě částečně odeznelo až po 4 měsících. Píšu částečně protože mě to občas chytne a to uz beru 6ty měsíc. Nejlepší je na to nemyslet a zabavit se. Já teď mám na prázdninách vnuky. Nemám čas na to myslet. Jsem v jednom kole. Vařím peru jsem s děckama na písku v bazénu. Pořád mám co dělat a v čtvrtek už jdu do práce. Tak si užívám. Měj ať je líp. Drž se.

22. července 2019, 19:08:00

Katarínka

Ďakujem Jani a uži si to s vnúčatami :-)

27. července 2019, 11:57:49

Katarínka

Ja to už 10 dní ako tak zvládam bez Frontinu (brala som maximálne polku 0,25 v prípade potreby) rána sú ťažšie úzkosti a strach, niekedy aj počas dňa. V noci spím fajn, chodím vonku aj do práce...raz hore raz dole :-) ale to ako všetci... Verím, že si leto užívate ja idem od pondelka na welness pobyt aspoň na 3 dni tak uvidíme. :-)

27. července 2019, 12:03:27

Jana

Ahoj Kati užij si welness kam jedeš. My také stále hledáme pobyty můžeš něco doporučit. Dik.

28. července 2019, 06:59:31

Ela

Ahoj holky,tak já se zase hlásím.Dovolenou mám teprve před sebou až od půlky srpna.V práci zahul je nás málo a ještě dovolené a to horko no mám po čtyřech šichtach a mam dost.Jinak se cítím celkem dobře jak mám volno tak relaxuju ležím na lehátku opaluju se a koukám na les mam ho přímo u baráku.Naše kočka bude mít koťata 🤗tak zážitek pro malého Aleška a Tadeáška vnoučka.Celkem teď žiju obyčejný život noHolky užijte si velnes odpocinte si Katarinko to je super nech si udělat masáž zaplavej si uvolniš se perfektně.Jani já mám moc rada Jeseniky Karlovu Studanku tam je nádherně klid čistý vzduch příroda paráda kdysi jsem tam jezdila často s rodinou.Napiste zase jak se máte doufám že srpnu bude ještě krásné počasí.Katarinko užij si to ty špatné stavy přejdou věř mi.Tak papa a zdravim i Monču a všechny ostatní

28. července 2019, 21:35:10

Katarínka

Ahojte dievčatá tak už som sa vrátila bolo fajn musím povedať aj som si celkom oddýchla, čo sa týka choroby pomaličky sa to zlepšuje len tie blbé pocity ma štvú :-) a tie občasné úzkosti kedy už neverím, že všetko bude okej beriem 9 týždeň. Ináč ostatné veci už celkom oka :-) Takže stále čakám. Ja na dovolenky uprednostňujem Slovensko, hlavne Liptov odporúčam. Je tam nádherne. Eli veľmi rada počujem, že sa máš fajn aj o tebe Janka hlavne si užívajme tie krásne chvíle keď je dobre:-)

1. srpna 2019, 09:10:18

anonym

Je to tak naivní :)

1. srpna 2019, 15:09:43

Ela1 poděkování

A ty jsi chumaj áňo.

2. srpna 2019, 21:59:10

Jana

Ahoj holky Eli do Jeseníku jezdíme už 10 let do malého penzionu v Karlovicích. Do hotelu v Ostružne je tam nádherně. V sobotu jedeme do lázní do Bludov trochu si odpočinout. S vnoučatama byla krásná dovolená ale pořád ve střehu. Kati doporuč mě nějaký penzion v Liptove.Jak to u vás vychází cenove. Jinak jsem ráda že už je ti líp. Já teď měla zrovna atak paniky nevím proč myslíš si že je to ok a pak tě to popadne. Moni co ty dlouho jsi tu nebyla jak je. Tak ahoj pište.

3. srpna 2019, 07:11:45

anonym

:-)

3. srpna 2019, 16:28:49

Katarinka

Ahojte tak super ze ste sazvali som velmi rada... Z liptova odporucam Liptovsky Jan je tam podla mna krasne a nudit sa tam urcite nebudete.... vsak kukni Jani a ubytovanie podla financii ponukne ti to mnoho moznosti. Ja stale cakam na den D kedy sa mi poriadne polepsi tak verim ze to bude coskoro predsa len zacinam 10 tyzden. Fungujem v podstate normalne le ta hlava ma hneva :-)

3. srpna 2019, 17:41:06

Jana

Dík za tip. Neboj den D určitě přijde už brzy. Ale snad je ti už líp. Já teď také bojuju teď na mě stále něco padá. Nejradši bych ani nevystrcila nos z domu. Ale bohužel musím. Snažím se to překonat.

3. srpna 2019, 20:28:02

Katarínka

Verím Ti Jani to mám aj ja niekedy ale stále sa prekonávam, chodím na huby, na chatku, na výlety ale v hlave mi niekedy ide iný film stále sa o seba strachujem zdravotne atď:-( Nemôžem povedať, že mi nie je lepšie to áno, ale stále to nie je ono ale to som ja som málo trpezlivá...Liptovský Jan je super na výlety, turistiku, krásnu prírodu, atrakcie...My sme si trošku priplatili a dali hotel s welnesom a bazénom, jazdili sme na koni, boli na výstave minislovensko :-)

4. srpna 2019, 07:33:03

anonym

(N)

3. srpna 2019, 22:30:16

Ovesova

Zase se hlásím!! Majku ahooooj díky za info a jsem rada ze to je hej!! Já tak částečně vysazují i proto ze bychom chtěli zkusit mimino. Je mi skvěle vysazují vlastně už měsíc postupně teď jsem na 10mg a nevidim žádný rozdíl fakt vůbec. Jsem zaneprazdnena v práci a ze mám mít nějaký problemy si ani nevsimam. Moje teta vysadila tak ze zapomněla brát a bral min a min a je v pohodě po několik let tky citalec ccca 9mesicu Držte mi palce. Ty začátky byli fakt naprd bezmoc ze člověk neví zdali se to zlepší a kdy a myslis si ze mu hrablo už napořád a boji se úplně všechno chytá se za každý slovo....jojo byla jsem tam taky. KdBxh to věděla šla bych na 20mg hned není to vůbec hrozny. Jinak kolik z vás přibralo na AD? Já dala skoro 14kg náhoru. Doufám ze se to vysazovanim zlepší zavodneni a chůze ach ty chutě ty mám i teď a to snad ještě větší když vysazují . Je to normální?

5. srpna 2019, 08:24:39

Katarínka

Ahoj aké je to vysadzovať síce ešte nepoznám som úplne v inom stave :-) :-) :-) Ale moc držím palce nech je to všetko okej a verím že to aj bude:-) Ja som začala 10 týždeň a stále čakám na ten hlavný zázrak a verím, že sa dočkám :-) A s tým miminom moc držím palce je to silná motivácia byť v pohode. Takže určite napíš ako pokračuješ...

5. srpna 2019, 14:21:12

Jana

Ahoj moc preju ať to mimčo vyjde. Já beru už 7 měsíc nepribrala jsem nic v začátcích jsem spíš hubla. Teď jsem opět na své váze.

5. srpna 2019, 16:25:22

Katarínka

Ahoj Jani a ty už lepśie?

5. srpna 2019, 18:54:52

Jana

Ahoj je to teď jak na houpačce. Ale trochu se to zlepšilo. Spíš mám jiný problém už 2tyden chodím k zubaři dostala jsem zánět. Moje zubarka je na dovolené. Zástup za ní už má také dovolenou. Já zůstala s rozvrtanym zubem. Ještě štěstí že jsem našla mladou zubarku která mě byla ochotná vzít. A k tomu v sobotu odjíždím do lázní. No snad už to bude dobré. Vše se mě sype. Tak moc si potřebuji odpočinout.

6. srpna 2019, 14:44:59

Ovesova

Ahoj holky tak dávám zase vědět. Děkuji za pekne zprávy. Jani já taky jezdila do Jeseníku jako malá hodně znám to tam jako vlastní boty. Horní lipová je krásná. Jinak vysazovani super nepocituji žádné změny. Jen teda mám šílený chutě a nemůžu se dojilst s tím taky kila hóre:/ Plánují za dva týdny zase snížit teď jsem na 10mg

12. srpna 2019, 07:31:47

Katarínka

Ahoj a čo sa týka priberania ja som pribrala zatiaľ späť čo som schudla cca 6 kg.

5. srpna 2019, 18:31:41

Jana

Ahoj je to teď jak na houpačce. Ale trochu se to zlepšilo. Spíš mám jiný problém už 2tyden chodím k zubaři dostala jsem zánět. Moje zubarka je na dovolené. Zástup za ní už má také dovolenou. Já zůstala s rozvrtanym zubem. Ještě štěstí že jsem našla mladou zubarku která mě byla ochotná vzít. A k tomu v sobotu odjíždím do lázní. No snad už to bude dobré. Vše se mě sype. Tak moc si potřebuji odpočinout.

6. srpna 2019, 14:45:53

Katarínka

Ahoj no Jani asi vždy po strese je to tak... to sa určite upraví. Zápal zubu nič moc teda bolí to a mysli na to ako si potom oddýchneš :-) Takže sa určite ozvi keď sa vrátiš z dovolenky na ktorej bude určite super.

6. srpna 2019, 15:52:29

anonym

Podle stavu zubů se dá urcit zdravotní stav.

6. srpna 2019, 20:48:26

Katarínka

Vás to tu ešte baví niečo písať keď vás tu nikto nepočúva a len otravujete? Skúste si prosím nájsť iné fórum, kde Vaše múdre rady určite ocenia. Tu už nepíšte nie ste tu vítaný.

7. srpna 2019, 07:54:22

anonym

Katarínka, to neděláš dobře, jednou na to doplatíš :-)

7. srpna 2019, 20:09:17

Katarinka

Vyhrazky si nechaj na doma. Len sm Ta upozornila ze si tu navyse.

7. srpna 2019, 21:17:12

Monika

Všechny vás zdravím! Pořád jen řeším zdravotní problémy.Mám problémy s očima a jsem z toho hrozně nervózní.Ani ad nepomáhají.Mám je hodně suché ....kapky i masti jsou k ničemu..Byla jsem na odběrech na revmatologii ....buď to je nějaké autoimunitní onemocnění nebo je to vše k přechodu...k čemu se spíš přikláním.Už 4tý měsíc mám pocit,že mám oči plné písku.Jsem vystresovaná,vynervovaná....To lítání po doktorech mě fakt nebaví....Každej říká něco jiného...Před 14 dny jsme si pořídili štěňátko border kolie...tak se bavím péčí o ní...jinak by mně už vážně hráblo! Vám všem držím palce!✊

7. srpna 2019, 10:06:40

Katarínka

Ahoj Monči tak to ma mrzí, že stále tie oči riešiš verím, že máš nervy v kýbly...Ale určite to nie je nič vážne len to pobehovanie medzi doktormi je otras. Ja som ešte tiež neskončila....a tiež čakám ešte na deň D a AD. tak super že máš psíčka to určite pomôže...Ako sa volá?

7. srpna 2019, 12:09:40

anonym

V oších máš chlamydie je potřeba ATB a pes není v tomto případě dobrý nápad !

7. srpna 2019, 21:01:55

Jana

Stále si nedáš pokoj o tvé rady nikdo nestojí.

8. srpna 2019, 16:04:20

Ela

Ahoj holky tak já jsem to úplně pohnojila.Venčila jsem psa pršelo a na mokré trávě pes sebou trhnul mi pojely nohy a už jsem se válela na zemi.Mam zlomený kotník zatím v sádře zítra jdu na kontrolu jestli to nebudou muset operovat.Takže jsem se ani dovolené nedočkala teď mám nemocenskou a asi na dlouho.Moje nervy jsem zvyklá běhat makat a teď lozim jak mačo o berlich ani to neumim.Nejradši bych se neviděla.Tak Vás všechny zdravím a opatruje se a dávejte na sebe pozor.Ozvu se papa.

7. srpna 2019, 19:24:02

Monika

Jmenuje se Maggie...ta jediná mě z toho tak nějak dostává.Dnes sedím opět na kožním...měla jsem silnou reakci na antibiotika...už je nechci ani vidět!! Nikdy bych nevěřila,co se z těch léků může udělat...V příštím týdnu budu mít veškeré výsledky z krve..Eli,to je mi Tě fakt líto! My snad všechno přitahujeme jako magnet.Ani jeden den nemůže být klid!😐

8. srpna 2019, 13:43:34

Ela

Ahoj všichni, takže zítra jdu na operaci už ležím v nemocnici.Mam docela strach po operaci z bolesti a je mi nepříjemné otravovat sestry že potrebuju na mísu atak.No pech tak se vsichni mívejte dobře a dávejte na sebe pozor.

8. srpna 2019, 14:52:31

Katarínka

Eli moc držíme palce a hneď sa potom ozvi ako si dopadla :-) Ja som dnes mala menší záchvatík po dňoch kedy mi bolo vcelku fajn...Búšenie srdca, úzkosti, pichanie ... no čo už uvidíme, stále čakám... Už 2 mesiace nefajčím, nepijem ani alkohol, kávu a čierny čaj... takže celkom očistec :-)

8. srpna 2019, 15:19:08

Jana

Ahoj Moni zkoušela jsi kapky umělé slzy bez konzervantů. Já je používám jsou ok. Mám po operaci sítnice. Jak vidím tak pořád něco přitahujeme.. Eli budu ti držet palce ať to máš ok. Zítra budu na tebe myslet.. Ja teď zase běhám k zubaři. Beru už druhé antibiotika tak snad už zaberou. Držte se.

8. srpna 2019, 16:01:11

anonym

(N)

8. srpna 2019, 17:41:07

Katarínka

A ty jJani ako zub? Dúfam, že už lepšie ... A prečo si antibiotika menila?

10. srpna 2019, 18:21:52

Jana

Zub už je snad ok. Neměnila ale dala další ty samé na do léčení.

10. srpna 2019, 20:22:31

Ela

Ahoj Holky,tak už mám po operaci.Včera v poledne mě operovali.No po operaci to bolelo jak čert,opijaty jsem nemohla měla jsem hodně nízký tlak 90/50.Tak mi dávali novalgin a paralen.😅😅😅Dneska je to už lepší bolí stále ale dá se to vydržet..Jestli půjde vše dobře tak půjdu příští týden domů.Tak papa ja se zas ozvu a dik za podporu.

10. srpna 2019, 14:15:14

Jana

Ahoj Eli jak jsi natom. Máš to sesroubovane. Co ten tlak je to lepší. Moc jsem na tebe myslela. Teď už to bude den ode dne lepší. Co psychika jak jsi na tom ustala jsi to po tom uraze. Tak měj se a napiš. M

10. srpna 2019, 17:54:03

Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex
Anketa
Chodíte naboso?
Zatím hlasovalo 17 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • anonym (Operace hemoroidů) 15. srpna 2019, 16:18:49

Je to tady napsáno, že potíže tvoří složitá bakterie, je potřeba ji likvidovat, užívat… Diskutovat

• Monika (Akné na zadku) 16. srpna 2019, 09:13:39

Olšová mast? Tak to usím také vyzkoušet. Diskutovat

• Monika (AKNÉ) 16. srpna 2019, 09:16:11

Mám s ním strašné problémy, nevíte co s tím? Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.