Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Ela

Ahoj holky, já celkem se mám dobře dovolenou mám až srpnu takže momentálně práce ,volno zahrada můj malý Aleš a ještě menší vnouček Tadeašek.Červenec ,srpen máme v rodině plno narozenin takže i oslavy začínají.Bojuju s myšlenkami na budoucnost se strachem jestli je všechno ok, někdy úzkost prostě musím vydychat a jít dál a pracovat doma v práci to je nejlepší zaměstnat hlavu.Myslim na Vás ,je fajn že si pořád píšem.Jani jak se má tvůj nový přírůstek do rodiny😁.Tak se holky držte a zase napište.Papa zítra mě čeká ještě jedna 12směna.

Jana

Ahoj Eli naše nejmenší roste jak z vody. Také přijedou za nama na dovcu. Budeme v plné sestavě.Oba synové s rodinami. Tebe to stále ještě zlobí. I když já sem tam mám také divný pocit. Zase napiš čau.

Katarínka

Ahojte no ja ako kedy raz hore raz dole :-) v pondelok idem k neurologicke tak uvidime :-) Tie uzkosti aj mna trapia ale uz menej... V piatok to bude 6 tyzdnov od zaciatku brania citalecu, v praci je to okej celkom. Chodim aj na terapie k psychologovi.

Jana

Ahoj také chodím na konzultace ale na psychiatrii. Holky jak to s vama vypadá. Moni jaká byla dovca.

Monika

Ahoj holky! Dovolená byla super...Mallorka je krásná.Zkoušela jsem snížit Velaxin na 100 mg,ale vůbec to nešlo...klepala jsem se jako ratlík,tak jsem navýšila opět na 150mg.Dnes mám kontrolu na psychiatrii.Mám k vám dotaz....prošly jste nebo procházíte přechodem?Co to s vámi dělá(dělalo)? Je mi pořád divně...denodenní migrény,problémy s očima....Je mi 47,tak si myslím,že by ty divný stavy mohly být k tomu.Vím,že u každé to probíhá jinak,ale třeba se v něčem najdu.Jak se všechny máte?

Katarínka
1x

Ahoj Monika ja zajtra začinam 7 týždeň nie je to zle ale nie je to stále ono, idem v pondelok k neurologičke a uvidíme, frontin beriem maximálne polku v kritických prípadoch pár dní som si už nedala... Jem už normálne, ale mám stále chvílkove stavy beznádeje, o stal mi ešte vnútorný tras a brnenie na hrudi... V práci už fungujem skoro normálne. Monča ja mám 38 rokov ale tie stavy čo ty máš môžu byť aj z prechodu.... Eli s týmito myšlienkami bojujem aj ja niekedy hneď od rána a potom sa v tom zbytočne zacyklujem.

Ela

Ahoj holky,Moni taky přemýšlím jestli k těm stavům které mám nepřispívá taky menopauza mi je 46 mam jen jeden vaječník a menzes jsem měla teď po 6 měsících a těsně před jdem měla zhoršení stavu uskosti a divné pocity.Myslim že to hraje taky svou roli hormony . Některé ženy mají právě deprese a uskosti jen z přechodu a jinak jsou v pořádku máme problémy a ještě k tomu věk hormonálních změn.Jinak ja jsem dneska dost unavená náročný den v práci.Delam o víkendu.V pondělí mám vnoučka na hlídání tak se těším.Drzte se holky a pište.Katarinko hlavu vzhuru je to ještě krátká doba bude líp.Jsem ráda že vás mám a mužem pokecat.

Ovesova

Ahojte hlásím se zpátky. Už jsem moc nechodim jako Vans měli jsme problemy ve stejný čas. Já na citalec 20mg 10 měsíců první 4 na 10mg a pak 6 na 20mg Pro začátečníky a tím co si procházejí teď BUDE TO DOBRÝ zalepi se to a určitě se uleví na 100%. Postupně přijdou dny kdy si nevzpomenete. Ze vás něco trápí. Pisu z důvodu toho že tehdy by mě takovej komentář vyčaroval úsměv na tváři!! Zalepite si bolístku a bude fajn až do chvíle než se budete snažit vysadit. Já jsem 4 dny na vysazovaci fázi a jsem v pohodě ale mám úzkosti a mišmaš v hlavě a strach z toho he to proziju cele znovu. Pokud mate někdo zkušenost co pomaha sem stim. Já chci mrknout na nějakou alternativní léčbu. Beru vitaminy hlaveň omega3 CRP A DDR OD DOTERRY což jsou byliny takovy olej na centrální nervovou soustavu tak se uvidí.

Katarinka

Dievcata dakujem za povbudive slova...ja som bola prve 2 tyzdne na 10m g a teraz som 4 tyzden na 20 mg. Pani Ovesna a Vam to kedy zabralo? Ja som hlavne smutna z uzkosti takze verim se to prejde. No verim ze to vysadzovanie musi byt problem... a brali ste aj nejaky neurol k toomu? A ako dlho? Dakujem.

Katarinka

Ten neurol myslim na zaciatku...

Ovesova

Na začátku na 10mg to trvalo tak tři měsíce než jsem se dala do kupy ale byli propady. Ty jsou normální jen jich je min a min. Pak na 20mg do měsíce úplně pohodicka. Úplně jako kdyby mi nic nebylo. Propad tak 1x za měsíc minimální který trvá tak 2-4 dny a je fakt tak minimální ze se to da ovládat většinou před menzes a to mají i lidi co nejsou na Ad

Katarínka

A brala si aj neurol alebo frontin? a ako dlho?

Jana

Ahoj Moni může to být i k přechodu mě je 56 ty stavy jsem měla také migrény hrozně návaly noční pocení. Silný menzes až 10 dní. Jinak jsem s vnukama na dovci užívám si to.Kati vydrz ještě je moc brzo. Eli užij si vnuka.

Katarínka

Dakujem Janka :-) Dnes mám kontrolu u neurologičky tak uvidím.

Ovesova

Ne snažila jsem se to vydržet bez neurolu a podobně měla jsem lexac ale přišlo mi ze to pak bylo horší takže jsem nebrala. Musim říct ze jsem měla pekne zlý stavy. Tu v diskuzi najdete tak něco v polovině září minulého roku...

Katarínka

A dokedy asi Ti tieto stavy trvali pani Ovesova?,Ako ja teda beriem ten frontin občas, ale dnes ma neurologicka riadnezotrela, že som to mala brať tak ako mi predpísala, jeden na večer a ráno polku... no tak neviem.... A že výsledky mám čakať až po 3 mesiacoch, že to by som chcela veľmi rýchlo :-) Ináč pravda je, že som riadne citlivá na zmeny počasia to som si všimla...

Majk

Ahoj všem tady po dlouhé době.Taky už sem delší dobu nechodím,jsem z té party Vans,Ovesova..zdravím :) Taky tu připisu co se tu opakuje.Ty stavy proč jsme začali s AD jsou děsný a každý by se jich rád zbavil přes noc,ale to bohužel nejde.S Citalecem opravdu musíte vydržet aspoň ty 3 měsíce abyste cítili změnu,někdy i déle.Já tedy beru pořád jen 10mg a trvalo mi to cca 6 měsíců než to bylo úplně ok,ale věřím,že na 20mg to přijde o něco dřív.Takže nezoufat a vydržet,určitě bude dobře.Já k tomu nikdy žádný oblbovaky jako neurol nebral,stavy to byly děsný ale těch pár prvních dni a noci se to dalo se zastat mi zuby vydržet a teď už opravdu nejsou třeba vůbec. Ovesova s tím vysazením nevím jestli si to zbytečně neuspechala.Presne takhle jsem to já před třemi roky vysadil po roce užívání Citalecu 10mg a úplně bez problémů jsem to během třech týdnu vysadil a vůbec jsem nepoznal že bych to přestal brát.Bohužel po cca 6 měsících se to plizive začalo vracet a tak jsem musel nasadit znovu :( No a kamarád co beze Cipralex už asi 3roky tak chodí k jedné z největších psycjiatrickych kapacit tady vůbec a ten mu říkal že AD je vždy minima na 2roky a spíš na 3-4 aby se zamezilo recidive,po roce je to prý strašně brzy.Takze jsem teď rozhodly vydržet déle a snaž už naposled.Ikdyz o těch pracích kromě živějších snů ani nevím a i si občas večer vzpomenu že jsem si ráno zapomněl vzít,tak je přeci jen lepší for bez toho :) Tak ti držím palce ať se ti to nevrátí,uvidíš po pár měsících..ten Citalec zůstává v těle ještě hodně dlouho po tom co vysadis,to mi říkal můj psychiatr. Tak se tu všichni držte,užívejte léta a zase se sem přijdu podívat :)

Katarínka

Ahoj Majkl dik za odpoved, mne niekolko veci odznelo ale denne ma prepadne este stále úzkosť a strach čo je neprímné...neviem ako si to mal ty s úzkosťou po mesiaci a pol.

Dagmar

Dobrý den, já jsem tu poprvé. Beru již 20 let seropram a někdy neurol. Jsem psychosomatik . Myslela jsem si, že se toho jednou zbavím, ale je to úplně jinak. Doktor mi říkal, že bych se potřebovala naučit být sobec, ale nějak to nejde. A místo abych se lepšila, tak jsem letos dostala návrh na lázně. Ach jo. V žádném případě nic nevysazujte bez domluvy lékaře a vydržte. Pořád lepší brát léky o měsíc déle než celý život jako já. Všem držím pěsti.

Katarínka

Ahoj Dagmar a aké konkrétne problémy sú s tým spojené? Verím, že to zvládaš v pohode.

Katarínka

Aj vás ostatných sa chcem opýtať kedy vám po braní antidepresív odozneli úzkosti?

Katarínka

A hlavne ešte také stavy beznádeje a smútku ma občas prepadnú, radosť iba občaná... :-( začala som 7 týždeň.

Majk
1x

Kataríno,7 týdnů je ještě brzo na to aby vše slapalo jak má.Já měl po takové době radost,že už jsem neměl ty děsný stavy jako první týden a že už jsem mohl nor fungovat a to že se občas cítí člověk bídně je normální.Snaž se svůj čas kromě práce věnovat i věcem které tě baví a přijdeš tak na jiné myšlenky a nepremyslej pořád nad tím jak ti je,prostě žij :) Co se týká úzkostí tak mi můj mudr říkal,že ty odeznivaji rychle a to v řádu týdnů od začátku léčby AD,ale asi je to indi a záleží jaký typ AD člověk bere.Já i dnes po 10ti měsících užívání stále nějaké úzkosti občas cítím ale nejlepší lek na ně nejsou prášky ale hlava,nesmíš jim podlehnout a musíš bojovat proti nim,takže pokud mas třeba někam jít a nechce se ti protože más obavy tak se prostě seber a jdi,nic se nestane a ty už příště z podobné situace uzkost mít nebudeš.Chvíli to trvá takhle preprogramovat mozek ale jde to.Prasky nevyřeší vše a pokud s nimi chceš jednou skončit tak se s tím takhle stejně budeš muset jednou poprat.Tak držím palce,hodně sil a bude líp :)

anonym
1x

(N)

Katarínka

Ďakujem pekne :-)

Jana

Ahoj holky jak je Kati jak jsi dopadla.

Katarínka

Ahoj Jani no tak ponechala mi stale 20, podla potreby dat este polku vecer... chcela aby som ten Frontin dalej brala ked mam tie uzkosti ale ja to nechcem uz...tak bojujem bez toho.Vam kedy tie uzkosti a taky blby pocit zmizli? Mna je uz vecer fajn, cez den fungujem varim ale niekedy ma to prepadne a neviem co so sebou a je to kazdy den este stale... no tak preto sa pytam. Vecer ked zaspavam tak este take brnenie na hrudi trosku trasenie... ale spim uz velmi dobre.

anonym
1x

Postup léčby je špatný, takto se nervová soustava nedá vyléčit !

Jana

Ahoj Kati mě částečně odeznelo až po 4 měsících. Píšu částečně protože mě to občas chytne a to uz beru 6ty měsíc. Nejlepší je na to nemyslet a zabavit se. Já teď mám na prázdninách vnuky. Nemám čas na to myslet. Jsem v jednom kole. Vařím peru jsem s děckama na písku v bazénu. Pořád mám co dělat a v čtvrtek už jdu do práce. Tak si užívám. Měj ať je líp. Drž se.

Katarínka

Ďakujem Jani a uži si to s vnúčatami :-)

Katarínka

Ja to už 10 dní ako tak zvládam bez Frontinu (brala som maximálne polku 0,25 v prípade potreby) rána sú ťažšie úzkosti a strach, niekedy aj počas dňa. V noci spím fajn, chodím vonku aj do práce...raz hore raz dole :-) ale to ako všetci... Verím, že si leto užívate ja idem od pondelka na welness pobyt aspoň na 3 dni tak uvidíme. :-)

Jana

Ahoj Kati užij si welness kam jedeš. My také stále hledáme pobyty můžeš něco doporučit. Dik.

Ela

Ahoj holky,tak já se zase hlásím.Dovolenou mám teprve před sebou až od půlky srpna.V práci zahul je nás málo a ještě dovolené a to horko no mám po čtyřech šichtach a mam dost.Jinak se cítím celkem dobře jak mám volno tak relaxuju ležím na lehátku opaluju se a koukám na les mam ho přímo u baráku.Naše kočka bude mít koťata 🤗tak zážitek pro malého Aleška a Tadeáška vnoučka.Celkem teď žiju obyčejný život noHolky užijte si velnes odpocinte si Katarinko to je super nech si udělat masáž zaplavej si uvolniš se perfektně.Jani já mám moc rada Jeseniky Karlovu Studanku tam je nádherně klid čistý vzduch příroda paráda kdysi jsem tam jezdila často s rodinou.Napiste zase jak se máte doufám že srpnu bude ještě krásné počasí.Katarinko užij si to ty špatné stavy přejdou věř mi.Tak papa a zdravim i Monču a všechny ostatní

Katarínka

Ahojte dievčatá tak už som sa vrátila bolo fajn musím povedať aj som si celkom oddýchla, čo sa týka choroby pomaličky sa to zlepšuje len tie blbé pocity ma štvú :-) a tie občasné úzkosti kedy už neverím, že všetko bude okej beriem 9 týždeň. Ináč ostatné veci už celkom oka :-) Takže stále čakám. Ja na dovolenky uprednostňujem Slovensko, hlavne Liptov odporúčam. Je tam nádherne. Eli veľmi rada počujem, že sa máš fajn aj o tebe Janka hlavne si užívajme tie krásne chvíle keď je dobre:-)

anonym
1x

Je to tak naivní :)

Ela
1x

A ty jsi chumaj áňo.

Jana

Ahoj holky Eli do Jeseníku jezdíme už 10 let do malého penzionu v Karlovicích. Do hotelu v Ostružne je tam nádherně. V sobotu jedeme do lázní do Bludov trochu si odpočinout. S vnoučatama byla krásná dovolená ale pořád ve střehu. Kati doporuč mě nějaký penzion v Liptove.Jak to u vás vychází cenove. Jinak jsem ráda že už je ti líp. Já teď měla zrovna atak paniky nevím proč myslíš si že je to ok a pak tě to popadne. Moni co ty dlouho jsi tu nebyla jak je. Tak ahoj pište.

anonym

:-)

Katarinka

Ahojte tak super ze ste sazvali som velmi rada... Z liptova odporucam Liptovsky Jan je tam podla mna krasne a nudit sa tam urcite nebudete.... vsak kukni Jani a ubytovanie podla financii ponukne ti to mnoho moznosti. Ja stale cakam na den D kedy sa mi poriadne polepsi tak verim ze to bude coskoro predsa len zacinam 10 tyzden. Fungujem v podstate normalne le ta hlava ma hneva :-)

Jana

Dík za tip. Neboj den D určitě přijde už brzy. Ale snad je ti už líp. Já teď také bojuju teď na mě stále něco padá. Nejradši bych ani nevystrcila nos z domu. Ale bohužel musím. Snažím se to překonat.

Katarínka

Verím Ti Jani to mám aj ja niekedy ale stále sa prekonávam, chodím na huby, na chatku, na výlety ale v hlave mi niekedy ide iný film stále sa o seba strachujem zdravotne atď:-( Nemôžem povedať, že mi nie je lepšie to áno, ale stále to nie je ono ale to som ja som málo trpezlivá...Liptovský Jan je super na výlety, turistiku, krásnu prírodu, atrakcie...My sme si trošku priplatili a dali hotel s welnesom a bazénom, jazdili sme na koni, boli na výstave minislovensko :-)

anonym

(N)

Ovesova

Zase se hlásím!! Majku ahooooj díky za info a jsem rada ze to je hej!! Já tak částečně vysazují i proto ze bychom chtěli zkusit mimino. Je mi skvěle vysazují vlastně už měsíc postupně teď jsem na 10mg a nevidim žádný rozdíl fakt vůbec. Jsem zaneprazdnena v práci a ze mám mít nějaký problemy si ani nevsimam. Moje teta vysadila tak ze zapomněla brát a bral min a min a je v pohodě po několik let tky citalec ccca 9mesicu Držte mi palce. Ty začátky byli fakt naprd bezmoc ze člověk neví zdali se to zlepší a kdy a myslis si ze mu hrablo už napořád a boji se úplně všechno chytá se za každý slovo....jojo byla jsem tam taky. KdBxh to věděla šla bych na 20mg hned není to vůbec hrozny. Jinak kolik z vás přibralo na AD? Já dala skoro 14kg náhoru. Doufám ze se to vysazovanim zlepší zavodneni a chůze ach ty chutě ty mám i teď a to snad ještě větší když vysazují . Je to normální?

Katarínka

Ahoj aké je to vysadzovať síce ešte nepoznám som úplne v inom stave :-) :-) :-) Ale moc držím palce nech je to všetko okej a verím že to aj bude:-) Ja som začala 10 týždeň a stále čakám na ten hlavný zázrak a verím, že sa dočkám :-) A s tým miminom moc držím palce je to silná motivácia byť v pohode. Takže určite napíš ako pokračuješ...

Jana

Ahoj moc preju ať to mimčo vyjde. Já beru už 7 měsíc nepribrala jsem nic v začátcích jsem spíš hubla. Teď jsem opět na své váze.

Katarínka

Ahoj Jani a ty už lepśie?

Jana

Ahoj je to teď jak na houpačce. Ale trochu se to zlepšilo. Spíš mám jiný problém už 2tyden chodím k zubaři dostala jsem zánět. Moje zubarka je na dovolené. Zástup za ní už má také dovolenou. Já zůstala s rozvrtanym zubem. Ještě štěstí že jsem našla mladou zubarku která mě byla ochotná vzít. A k tomu v sobotu odjíždím do lázní. No snad už to bude dobré. Vše se mě sype. Tak moc si potřebuji odpočinout.

Ovesova

Ahoj holky tak dávám zase vědět. Děkuji za pekne zprávy. Jani já taky jezdila do Jeseníku jako malá hodně znám to tam jako vlastní boty. Horní lipová je krásná. Jinak vysazovani super nepocituji žádné změny. Jen teda mám šílený chutě a nemůžu se dojilst s tím taky kila hóre:/ Plánují za dva týdny zase snížit teď jsem na 10mg

Katarínka

Ahoj a čo sa týka priberania ja som pribrala zatiaľ späť čo som schudla cca 6 kg.

Jana

Ahoj je to teď jak na houpačce. Ale trochu se to zlepšilo. Spíš mám jiný problém už 2tyden chodím k zubaři dostala jsem zánět. Moje zubarka je na dovolené. Zástup za ní už má také dovolenou. Já zůstala s rozvrtanym zubem. Ještě štěstí že jsem našla mladou zubarku která mě byla ochotná vzít. A k tomu v sobotu odjíždím do lázní. No snad už to bude dobré. Vše se mě sype. Tak moc si potřebuji odpočinout.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce