Inzerce

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce
Odpovědi
Jana

Ahoj Moni Eli také teď chodím na rehabky. Ty tablety neznám. Snad ti pomůžou. Eli jak je tobě. Jinak stále bojuju se zadama a rukou bolí mě jak hrom.je dobře že ti konečně sedly ad. Držte se čau.

Reagovatpoděkovatnahlásit

16. května 2019, 22:48:28

Ela

Ahoj Jani jo Atb zabraly už nemám bolení.No a nálada dneska se to celkem dalo byla jsem u zubaře,pak jsme si zašli s manželem na kávu do cukrárny a dobrý.Maly už je taky v pohodě v pondělí jde do školy,dneska ho hlídal brácha 😁 tak spolu vegetili.Zase se ozvu a má se i zlepšit počasí tak jsem ráda.Pa a děkuju i Vans za odezvu a povzbuzení.

16. května 2019, 22:59:15

Jana

Ahoj holky Tento týden jsem zažila šok docela mě to sebralo. Kolegyni se v práci zabil manžel. A mě je docela dost z toho zle. Mám nervy. Nemůžu se ani najist. Je mě zle od žaludku. Nemůžu se z toho dostat. Tak čau ozvěte se.

25. května 2019, 16:29:00

anonym

Špatná léčba !

25. května 2019, 19:32:36

Jana

Tak mě sděl nějakou lepší.

26. května 2019, 11:18:19

Ela

Ahoj Jani,to je normální reakce na hroznou událost.To přejde,my jsme hodně citlivé a taková věc totálně rozhodí i člověka který je úplně v pohodě.Je mi to líto to jsou hrozné věci.Drž se a napiš běž ven na sluníčku procházka.

25. května 2019, 19:57:59

Jana

Ahoj Eli s děckama jsem trochu zapomněla. Ale přidaly se mě i střevní problémy. Zatím mě nic nezabírá.

26. května 2019, 11:33:38

anonym

Léčit bakterie, antibiotika, detoxikace, pupalkový olej, B12, doktor to neléčí .

26. května 2019, 15:01:07

Jana

Moni ozvi se jak je. Eli a co ty.

31. května 2019, 20:16:05

Ela

Ahoj holky,u mě tak nějak normálně ,v práci dobrý a doma někdy úplně dobře někdy trochu útlum.Jinak teď je venku krásně makáme na zahradě.Jsem v jednom kole doma peru co se dá peřiny atd všechno mi to krásně uschne.Jinak byl u mě vnouček tak jsme blbli i dcera přišla s přítelem sekali jsme tráva roste jak šílená jinak nic nového.Zitra zas na šichtu.Tak zatím pa .A jak vy valčíte napište.papa

4. června 2019, 13:55:18

Jana

Ahoj u mě tted docela dobrý až na ty šíleně alergie. Můžu se ukaslat. Dnes jsme byly že školou na výletě na zámku v Kroměříži. Bylo tam moc hezky. Pro děti tam bylo divadlo krásná pohádka. Jinak nic nového. Ahoj.

4. června 2019, 17:18:51

Katarínka

Ahojte všetci mám rovnaký problém ako tu čítam u vás všetkých...Momentálne beriem 14 deň Citalec a dnes som zvyšovala dávku, každú hodinu desné návaly do hlavy točenie a teplo a potenie... Neviem ako ste na tom vy zo začiatku liečby...tak verím, že to prejde.

13. června 2019, 10:19:36

Ela1 poděkování

Ahoj Kačko, vítám tě mezi námi.Ze začátku je to hodně těžké,chce to vydržet a přečkat den po dni.14 dní je zatím malinko lomit k lepšímu se to začne o něco později a hlavu vzhůru bude to lepší.Ja beru citalec už po třetí a ty nástupy než se hodila hladina byly i u mě hnus.Nevzdavej se bojuj a ono to prijde neboj.Pomaha vyjít ven procházky aspoň chvilku.Tak se drž a napiš.pa

13. června 2019, 20:03:21

Katarínka2 poděkování

Ďakujem Ti veľmi pekne Ela za povzbudivé slová, na tú polku som si vcelku zvykla ale pri tom zvýšení na celú to so mnou akosi zamávalo. A vyhýbala som sa aj lieku na ukludnenie, ktorý mi predpísal lekár Frontin 0,25 a keď mi je najhoršie tak si jeden dám. U teba sa ako prejavovali tie nástupy? Ďakujem pekne. Ja chodím k tomu ešte do práce každý deň takže vcelku zložité :-)

14. června 2019, 07:30:19

Marie

Našla jsem diskusi až teď, kdy už je mi dobře. Už jsem bojovala 2x a vždycky to bylo ze začátku krutý, poprvé zabral citalec dost brzy se a brala jsem ho jen půl roku. Teď po druhé trval nástup 3 a půl měsíce a teď jsem ukončila po téměř 14 měsících. ELi v jakých i terv alech se Ti to vracelo a jak si brala citalec vždy dlouho? Mám z návratu potíží strach

13. června 2019, 23:20:58

Ela1 poděkování

Ahoj holky, tak já jsem pokaždé nemohla vůbec spát a to ani přes den.Pořad sucho v puse totální nechutenstvi jedla jsem jenom banany.Pořad vnitřní třes neklid chodila jsem sam a tam myšlenky hrozné a hned po ránu bušení srdce a pocení.Maruško ja jsem vždycky začala brát citalec na hodně vypjatou stresující situaci a ty se opakovaly 3krat jinak by se mi stavy deprese nevrátili a bylo by mi dobře teď ho beru od února budu tentokrát delší dobu.A taky jak u tebe 2krat zabral rychle a teď až po 4mesicich.papa

14. června 2019, 08:22:17

Katarínka

Ešte jedna otázočka v čom Ti teda hlavne pomohol aj od psychických aj od fyzických príznakov? Ďakujem a prepáč, že mám toľko otázok.

14. června 2019, 10:45:18

Marie

A jak si ho brávala dlouho? U mě to taky bylo vždycky po velkých zvratech, přesto, že jsem si myslela, že to zvládám.

14. června 2019, 09:46:48

Katarínka

Maria a ty kolko prosím Ťa berieš ten Citalec a aké si mala tie nežiaduce účinky? Ja som dnes začala tretí týzdeň, ale teda musím povedať že neustále návaly do hlavy a potenie a točenie hlavy, samozrejme trasenie, úzkosť...Beriem ho prvý krát predpísala mi ho neurologička a chodím aj k psychológovi.

14. června 2019, 09:57:20

Katarínka

A ešte či ste brali aj niečo na ukludnenie (Frontin, neurol...) a ako často zo začiatku, a ako dlho. Ďakujem.

14. června 2019, 11:12:41

anonym

Potíže působí nitrobuněčná infekce

14. června 2019, 11:38:44

Marie1 poděkování

Já jsem začala na 10mg, ten jsem brala asi měsíc, ale nic moc, tal jsem přešla na 20 mg a asi po 5 týdnech se to konečně začalo lepší a brala jsem ho 13 měsíců, pomalu jsem snižoval asi měsíc. Teď 3 týdny neberu nic. Moje potíže od začátku byly podobné jako u Tebe, ale měla jsem i fyzické potíže, bolesti pod žebry, na hrudi, v podbřišku, postupně odeznivaly. Z počátku jsem k tomu brala 1/2 neurolu při větších potížích, hlavně z počátku. Neboj se ho, když jsem ho nepotřebovala v pohodě jsem ho vesadila. Držím palce M

14. června 2019, 18:54:29

Katarínka

A všetko ok keď si vysadila?

15. června 2019, 08:38:16

Jana1 poděkování

Ahoj holky byla jsem chvíli mimo jsem zpět. Vidím že tu jsou nové tváře. Kati jsem na AD už podruhé. Teď to bylo kruté. Bojuju s tím už od února. Úleva se projevila až za dva měsíce. Léky na uklidnění jsem nebrala. Bolesti břicha zad. Přešlo to až za6 týdnu. I když snadno se rozhodčím. První náznak zlepšení je až jak píše Ela po14 dnech i když to není pravidlo spí později. Musíš vytrvat. Eli jak se máš já teď jsem v stádiu zavařování. Jinak pohoda. Hlavně už budou prázdniny. A volno dovolená. Kam se vydas Týna dovolenou. Já do lázní na pár dní. Napiš mějte se fajn. Monca se neozve snad je jí dobře.

14. června 2019, 20:02:54

Jana2 poděkování

Promiňte oprava vydáte na dovolenou. Mělo tam být rozhodim a spíš později. Nějak mě blbne klávesnice. Ať mě zas někdo neopravuje. Čau.

14. června 2019, 20:08:31

Katarínka

Ahojte dievčatá, ďakujem vám veľmi pekne. Ja chodím popritom do práce a tam je to vcelku ťažké vytrvať keďže mám zodpovednú funkciu:-( Vy ste tiež pracovali prvé týždne? Ďakujem.

14. června 2019, 20:57:20

Jana

Ahoj Kati já byla na neschopence ale se zánětem. Pak se přidaly deprese byla jsem doma měsíc pak jsem musela do práce. Ad mě zabraly až za dva měsíce. I když me chtěla z psychiny nechat doma. Ale dalo se to zvládnout. Pokud budeš chtít něco vědět tak se ptej.

14. června 2019, 21:26:03

Katarínka

Dakujem Jani a akým spôsob sa tá úľava prejavila aj psychicky aj fyzicky predpokladám...Ja no bojujem vcelku je to pre mňa prvý krát tak verím, že to nastúpi čo najskôr. momentálne je to ako na hojdačke :-)

15. června 2019, 08:30:23

Jana

Ahoj Kati musíš vydržet nastupuje to opravdu pomalu. První mě začalo být lepší psychicky. Bolesti trvalý déle. Ale aspoň víš že je to od nervů a ne nic vážného. Jak na houpačce jsem to měla také. Zabraly mě až druhé ad. Co bereš ty. Každé zabiraji jinak. Drž se.

15. června 2019, 08:44:35

Katarínka

Jani ja mám citalec, 2 týždne som brala 1/2 a teraz 3 dni už celú takže tak, k tomu Frontin 0,25 dávam si tak polku každý deň keď je treba. Prešla som snáď všetkými vyšetreniami...Trošku ma hnevá, že sa ešte nedokážem zbaviť fajčenia... Vyfajčím už teraz tak 3-4 cigarety denne ale moc to nepomáha :-( len závislosť

15. června 2019, 08:50:31

Jana

Spíš dobře já nemohla vůbec spát. Vyšetření máš negativní. Vše je od nervů. To kouření snad tolik nevadí pokud jsou to opravdu jen 4.snasis to zvýšení dobře. Já nesnášela. Musela jsem zpět na nižší dávku. A pak nakonec změnit ad. Vím jak se cítíš měla jsem období kdy jsem ani nebyla schopna vstát z postele. A snědla pouze jeden rohlík. Zhubla 9 kg. Ale pak se to obrátilo. Vše je teď ok.

15. června 2019, 19:16:42

Katarinka

Ahoj Jani no praveze to zvysenie moc dobre neznasam...ty si to musela zmenit?co bolo tou hlavnou pricinou? Co sa tyka spanku s tym nemam problem az taky horsie je to rano vstat a ist do prace. A hlavne tie navaly uzkosti ktore obcas pridu. Pri akych AD si nakoniec skoncila? A ako ti je dnes?

16. června 2019, 08:00:01

Katarinka

Mne je najhorsie doobeda okolo 3 sa to uz lame k lepsiemu. Ale ako kedy...najviac sa tesim na spanok :-)a co sa mi k tomu vsetkemu este pridalo je ze nechcem byt sama...no...s tym tiez bojujem a ked ide moj priatel prec idem radsej spat ku mame :-(

16. června 2019, 08:13:06

Jana

Ahoj Kati musela jsem to změnit pro silnou úzkost nespavost na jídlo jsem se nemohla ani podívat. Teď beru trittico začínala jsem na třetině teď beru celý. Spím dobře úzkosti přešly v jídle se musím krotit. Jen občas způsobuje zácpu. Pokud málo piju. Jinak pohoda ale až po změně. Asi to che vyzkoušet. Předtím jsem brala citalopram poprvé zabral podruhé už ne. Drž a zase napiš.

16. června 2019, 08:28:12

Katarinka

Aha jasne a v ktorom tyzdni si vedela ze potrebujes vymenit ad?

16. června 2019, 16:08:48

Jana

Byla jsem na kontrole po5 týdnech doktorka mě řekla že to nezabírá skusime to vyměnit. A ty druhé sedly. Poprvé mě zabraly už po 3 týdnech jsem se cítila líp..

16. června 2019, 18:06:04

Katarinka

Co sa tyka este neprijemnosti strasne sa potim hlavne v noci ale pri strese aj cez den. Ale v noci je to poriadne... tak neviem ci to je tiez normalne.

17. června 2019, 07:39:29

Jana

Ahoj pocení je úplně normální. Já byla zlita každou noc. Pořád jsem se prevlikala. Ve dne jsem to tak nepozorovala. Ale v noci děs.

17. června 2019, 15:00:49

Katarínka

Ano v noci to je otras...vcera som ochorela a som na ATB d oma no len tie myslienky zahanat :-( Dakujem ze mas so mnou trpezlivost.

17. června 2019, 16:41:35

Jana

Není za co děkovat. Sama jsem prožívala to samé. Myšlenky jsou nejhorší. Hlavně když je člověk sám doma. Vím že to zní blbě a dobře se radi ale musíš se něčím zabavit. Někdy to ovšem nejde. Teď hlavně odpocivej když si na ATB. Zkus spát. Něco si přečti snaž se zabavit. Uvidís bude líp ale ještě chvilku to potrvá. Taky jsem si myslela že to nedám. Bylo to nekonečné. Postupně se to začalo zlepšovat ale trvá to dlouho. Ahoj a klidně se ptej.

17. června 2019, 21:27:35

anonym

(N)

17. června 2019, 21:36:05

Katarínka

A brala si aj nejaké ukľudňováky? Ja mám frontin ale dávam si ho iba keď je zle tak raz za 2 dni tú polku z 0,25 asi preto tak trpím :-)

18. června 2019, 10:02:15

Katarínka

A ešte kedy si videla tie prvé zmeny :-)

18. června 2019, 10:27:30

Monika

Ahoj holky,u mě pořád stejný.Jen jsem musela snížit ad,protože mě bolely oči a stejně to není pořád ok.Příští týden končím stacionář..a pak jedeme na dovolenou.Pak to budu řešit dál.

14. června 2019, 21:48:46

Jana

Ahoj Moni kam se chystáš na dovcu. Pomohl ti ten stacionář aspoň trochu. Už jsem myslela že jsi na nás zapomněla. Chybí mě když si nemůžu pokecat.

14. června 2019, 23:17:50

Monika

Ahoj holky,pořád s tou mrchou depresí bojuju.Léky beru poctivě a stejně mně pořád něco je.Mám tlak v hlavě a bolest očí.AD beru dost dlouho,tak by nežádoucí účinky neměly být,ale jsou.Stacionář mně pomohl hodně...hlavně mě dostal z domu a z postele.Získala jsem ztracený řád..kdy opravdu někam musím.V sobotu letíme na 14 dní na Malorku.Už se těšìm! Katarínka...kdyby jsi se chtěla na něco zeptat,tak směle do toho! Od října mám páté AD,tak nějaké zkušenosti mám.

18. června 2019, 09:33:42

Katarínka

Ahoj Monika tak to je super na Mallorke som bola minulý rok a je tam krásne. Prešla si si dlhú cestu ako vidím ale verím, že to bude lepšie ... A aspoň úzkosti Ti prestali?

18. června 2019, 10:45:16

Jana

Kati uklidnovaky jsem nebrala měla jsem jen oxazepam. První změny byly až za dva měsíce. Moni jsem ráda že je ti líp. Preju krásnou dovolenou. Snad ta mrcha deprese ti dá pokoj. Užij si docela ti závidím já mám dovcu až za měsíc.

18. června 2019, 21:07:42

Katarínka

Jani a ako často si ho brala?

19. června 2019, 09:07:36

anonym

(N)

19. června 2019, 13:09:07

Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex
Anketa
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Jana (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 22. července 2019, 07:34:03

Ahoj holky jak je Kati jak jsi dopadla.  Diskutovat

• Magdalena (kde sehnat rostlinu Aloe vera?) 22. července 2019, 10:25:11

Dobrý den, kde se dá koupit? A je možné z ní doma vyrábět gel a mastičku? Nebo je třeba… Diskutovat

• Magdalena (Jizvy po akné) 22. července 2019, 10:28:00

Je třeba koupit nějaké olejíčky a také mastičky z aloe.  Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.