Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Katarínka

Ahoj no Jani asi vždy po strese je to tak... to sa určite upraví. Zápal zubu nič moc teda bolí to a mysli na to ako si potom oddýchneš :-) Takže sa určite ozvi keď sa vrátiš z dovolenky na ktorej bude určite super.

anonym

Podle stavu zubů se dá urcit zdravotní stav.

Katarínka

Vás to tu ešte baví niečo písať keď vás tu nikto nepočúva a len otravujete? Skúste si prosím nájsť iné fórum, kde Vaše múdre rady určite ocenia. Tu už nepíšte nie ste tu vítaný.

anonym

Katarínka, to neděláš dobře, jednou na to doplatíš :-)

Katarinka

Vyhrazky si nechaj na doma. Len sm Ta upozornila ze si tu navyse.

Monika

Všechny vás zdravím! Pořád jen řeším zdravotní problémy.Mám problémy s očima a jsem z toho hrozně nervózní.Ani ad nepomáhají.Mám je hodně suché ....kapky i masti jsou k ničemu..Byla jsem na odběrech na revmatologii ....buď to je nějaké autoimunitní onemocnění nebo je to vše k přechodu...k čemu se spíš přikláním.Už 4tý měsíc mám pocit,že mám oči plné písku.Jsem vystresovaná,vynervovaná....To lítání po doktorech mě fakt nebaví....Každej říká něco jiného...Před 14 dny jsme si pořídili štěňátko border kolie...tak se bavím péčí o ní...jinak by mně už vážně hráblo! Vám všem držím palce!✊

Katarínka

Ahoj Monči tak to ma mrzí, že stále tie oči riešiš verím, že máš nervy v kýbly...Ale určite to nie je nič vážne len to pobehovanie medzi doktormi je otras. Ja som ešte tiež neskončila....a tiež čakám ešte na deň D a AD. tak super že máš psíčka to určite pomôže...Ako sa volá?

anonym

V oších máš chlamydie je potřeba ATB a pes není v tomto případě dobrý nápad !

Jana

Stále si nedáš pokoj o tvé rady nikdo nestojí.

Ela

Ahoj holky tak já jsem to úplně pohnojila.Venčila jsem psa pršelo a na mokré trávě pes sebou trhnul mi pojely nohy a už jsem se válela na zemi.Mam zlomený kotník zatím v sádře zítra jdu na kontrolu jestli to nebudou muset operovat.Takže jsem se ani dovolené nedočkala teď mám nemocenskou a asi na dlouho.Moje nervy jsem zvyklá běhat makat a teď lozim jak mačo o berlich ani to neumim.Nejradši bych se neviděla.Tak Vás všechny zdravím a opatruje se a dávejte na sebe pozor.Ozvu se papa.

Monika

Jmenuje se Maggie...ta jediná mě z toho tak nějak dostává.Dnes sedím opět na kožním...měla jsem silnou reakci na antibiotika...už je nechci ani vidět!! Nikdy bych nevěřila,co se z těch léků může udělat...V příštím týdnu budu mít veškeré výsledky z krve..Eli,to je mi Tě fakt líto! My snad všechno přitahujeme jako magnet.Ani jeden den nemůže být klid!😐

Ela

Ahoj všichni, takže zítra jdu na operaci už ležím v nemocnici.Mam docela strach po operaci z bolesti a je mi nepříjemné otravovat sestry že potrebuju na mísu atak.No pech tak se vsichni mívejte dobře a dávejte na sebe pozor.

Katarínka

Eli moc držíme palce a hneď sa potom ozvi ako si dopadla :-) Ja som dnes mala menší záchvatík po dňoch kedy mi bolo vcelku fajn...Búšenie srdca, úzkosti, pichanie ... no čo už uvidíme, stále čakám... Už 2 mesiace nefajčím, nepijem ani alkohol, kávu a čierny čaj... takže celkom očistec :-)

Jana

Ahoj Moni zkoušela jsi kapky umělé slzy bez konzervantů. Já je používám jsou ok. Mám po operaci sítnice. Jak vidím tak pořád něco přitahujeme.. Eli budu ti držet palce ať to máš ok. Zítra budu na tebe myslet.. Ja teď zase běhám k zubaři. Beru už druhé antibiotika tak snad už zaberou. Držte se.

anonym

(N)

Katarínka

A ty jJani ako zub? Dúfam, že už lepšie ... A prečo si antibiotika menila?

Jana

Zub už je snad ok. Neměnila ale dala další ty samé na do léčení.

Ela

Ahoj Holky,tak už mám po operaci.Včera v poledne mě operovali.No po operaci to bolelo jak čert,opijaty jsem nemohla měla jsem hodně nízký tlak 90/50.Tak mi dávali novalgin a paralen.😅😅😅Dneska je to už lepší bolí stále ale dá se to vydržet..Jestli půjde vše dobře tak půjdu příští týden domů.Tak papa ja se zas ozvu a dik za podporu.

Jana

Ahoj Eli jak jsi natom. Máš to sesroubovane. Co ten tlak je to lepší. Moc jsem na tebe myslela. Teď už to bude den ode dne lepší. Co psychika jak jsi na tom ustala jsi to po tom uraze. Tak měj se a napiš. M

Katarínka

Ahoj Eli tak super presne tak hlavu hore a ide sa ďalej :-) Rozhýbeš to určite čoskoro a šup šup domov... a vás ostatné dievčatá tiež zdravím, ako sa máte?

Ela

Ahoj holky,jo mám tam nějakou destičku co to drží pohromadě.Muže se vytáhnou po roce ,ale může tam i zůstat.Tlak mám už v pohodě a bolesti jsou zvladnutější.O berlich chodím v pohodě i rychle už takže je to lepší.Jinak psychika normál jo zvládla jsem to neměla jsem propad normálně jsem si pobrecela že jsem šmatlavec a nemehlo😅a teď se soustředuju jen na tu nohu a ať se brzo uzdravim.Tak papa a pište 🥰

Katarínka

tak super teda dobré vyhliadky :-)

Jana

Ahoj je dobré že jsi to zvládla kdy jdeš domu. Teď to bude běh na dlouhou trať. Kolegyně marodila skoro rok. Ale teď nikdo ani nepozná že měla úraz. Držím pěsti.

Katarínka

Janka ako si sa mala na dovolenke? Verím, že si si oddýchla :-) Eli daj vedieť ako sa máš krok po krôčku a budeš hopsať onedlho :-)

Jana

Kati já jsem stále na dovolené teď jsme s mamzelem v lázních. Užíváme si pohodu procedury a klid. Odpočívám. Eli dej vědět až tě pustí.

Ela

Ahoj,tak se hlásím už jsem doma od pondělka.Byla jsem už na převaz.Mam takovoi sádrodlahu, když jdu na převaz tak rozstřihnou obvaz rozevřou tu dláhu já vyndám nohu skontroluji jizvu hybnost prstů otok pak přiloží krytí namočené do detinfekce na jizvu a zase opatrně nohu vsunout do dlahy a obinadlem to zabandažují.No 19.8jdu na rentgen pak 23.8vytahovat stehy a pak rehabilitace.No do Vánoc mám vystaráno.Strašně mě to štve , ještě nemůžu na tu nohu našlapovat ani trošku tak skáču o berlích už jsem se naučila i po schodech.No stejně pořád ležím s nohou nahoře a koukám na ten binec .I když chlapi říkají, že oni nic nevidí 😅😅😅.Tak se opatrujte a dávejte na sebe pozor.🤗

Katarínka

Ahoj Eli tak parádička :-) A čo celé tie dni porábaš či iba komanduješ? :-) :-) Jani tak to je jasné, že si si oddýchla. Ja som dnes po 2 týždňoch v práci celkom to zvládam... Stále ma však trochu trápia tie úzkosti ináč ostatné problémy vcelku pominuli ale nie som teda ešte fit... Nechápem prečo tie úzkosti keď tie mali odznieť ako prvé...No nič bojujem ďalej. A vy ako?

Ela

Ahoj Kati,jo máš pravdu ležím ,leduju nohu která vypadá blbě fialovo modro napuchlá, mám ji ve zvýšené poloze jak ji mám chvíli dole tak se ujišťuji že je to moje noha😬 vypadá fakt blbě.No a do toho pozoruji jak se zvětšuje hromada prádla na žehlení,kluci sice vaří i umyjou nádobí ale nesklízí takže odkapavač je přeplněn 😅.No tak už je začínám komandovat 😉.No a čumím na Tv.Zitra jdu na kontrolu k obvoďákovi a v pátek do nemocnice vytáhnout stehy tak jsem trošku nervózní ta noha je dost citlivá.Tak píšu tak pozdě večer spím po obědě a pak čumím na blbosti až do noci.Papa pište a opatrujte se.Kati úzkosti povolí bude úplně dobře jedeme dál 🤗🤗🤗.

Jana

Ahoj holky Eli tak držím palečky at ti to dobře dopadne. Kati aj ty úzkosti přejdu. Já si nádherné odpocala bylo tam úžasné no a od po délka znovu do toho.

Katarínka

Ahojte dievčatá, no to verím, že to nevyzerá nejak príťažlivo tá tvoja noha :-) A určite by si radšej behala , ale nechaj sa obskakovať rodinkou :-) A ako dopadla kontrola? Jani super, že si si oddýchla. Ja som dnes v práci, ale od stredy mám ešte dovolenku tak uvidíme čo vymyslíme.

anonym

(N)

Monika

Ahoj holky! Veškeré vyšetření z krve kromě kyseliny močové mám v pořádku.Takže všechny ty hnusy mâm k přechodu.Hormony nemůžu,tak beru přírodní doplňky.Zatím to nepomáhá...Mám migrény,bolest očí,pálení nosohltanu (nikdy bych nevĕřila,že tohle bude k přechodu)a jsem pěkně nervní. Vyzkoušela jsem milion očních kapek a mám to prý vydržet...Fakt bomba! A to beru ad...bez nich bych skončila v blázinci.Občas si musím vzít i Rivotril.Jste některá z vás v přechodu? Jaké máte nebo jste měly příznaky? Taky jste měly pocit,že vám hráblo? Jsem z toho všeho dost unavená...😔

anonym

Je to nesmysl co tady píšeš :-)

Jana

Moni ahoj takové problémy jsem neměla ale před operací spodku jsem hrozně krvacela. Sem tam mám teď návaly. Oči mám po operaci mám kapky bez konzervantů umělé slzy. Ale nesmí tam být konzervanty řekl mě to oční. Migrény jsem měla také ale po operaci oka mě zmizely. Že by to bylo vše k pře chodu se ani nechce věřit. Ahoj holky jak se máte ozvěte se.

Katarínka

Ahojte dievčatá. Monči no tak aspoň vieš z čoho to máš...Už len si to odtrpieť. Mne úprimne AD posunuli začiatok menstr až o týždeň čo je vcelku dosť ak mám úprimne povedať. Chodím do práce oddnes je to už také intenzívne takže aj viac stresu. a vy ako dievčatá v práci?

Jana

Čau v práci ok máme novou kolegini. Tak práce ze zaucovanim. Ale dá se to. Vnoučata rostou Anetka začala chodit do školy. Eliška roste jako z vody. Už bude mít 5 měsíců. Podle nich vidím jak starnu. Už zase naplno až do vánoc.

Anonym

Už jsem zase hrubka náhodou?

Jana

Starej se sám o sebe nikdo není na tebe zvědavý když ti ro tak vadí tak sem nechoď. Nikdo o tebe nestojí.

anonym

:-)

Anonym

Ale kolegině

Katarínka

Jani ahoj tak super aspoň čas rýchlejšie prejde. Ja už tiež v práci zarezávam :-) Anonyma to stále baví ako vidím ale pôsobí na viacerých fórach ako som videla kde všetkým lezie na nervy takže je to také všade. Vnúčatká nech sa hlavne tešia dobrému zdravotnému stavu to je najdôležitejšie :-) Ako sa má aj naša Monča a Ela ak sem prídu nech sa ozvú :-)

anonym

Mě to nebaví, ale nemůžu na to koukat jak si škodíte :-)

Katarínka

tak se nekoukej :-)

Jana

Také o nás přestaň starat a neotravuj.

anonym

Ale Janičko není ti jak píšeš :-)

Jana

S tebou se nikdo nebaví. A netykej mě.

Jana

Ahoj Kati stále ho to baví já nevím že se stále vnucuje. Asi se normálně s ním nikdo nebaví tak to zkouší jesitny anonym. V práci už jedeme naplno. Plně stavy plačící děcka než si zvyknou. Ale to je tak každý rok. Ty se cítíš jak. Holky by se mohly ozvat.

Katarínka

Ahoj Jani...Ja som naplno nabehla do práce so všetkými stresmi atď. snažím sa to nejak zvládať aj keď to nie je vždy jednoduché. Občas sa mi ešte zatočí hlava, úzkosti ale už je to lepšie no neviem či mám ešte čakať alebo čo či máte občas aj vy tieto stavy. Celý deň sa ešte sledujem, premýšľam :-)

Jana

Ahoj tyhle stavy mám občas také. Ale snažím se na to nemyslet. Radši jdu za vnoučatama. Hned na vše zapomenu. Přijdu na jiné myšlenky. V práci také na to není čas.

Iva

Sedim už dvě hodiny nad komentáři na tomto fóru a dělám si takový svůj názor na problémy o kterých tu píšete. A i o tom anonymovi, co do těch diskusi zasahuje už několik let. Nevím,proč pořád chlamydie. A co takhle borelióza nebo toxoplazmóza? Ještě se pořád neví,co to s organismem dělá,ale jisté je, že to umí zacvičit s psychikou. Viz vlastní zkušenosti v rodině. I já mám za sebou těžké období. Začalo to rozvodem dcery. Bylo by to na dlouhé povídání. Byla jsem na tom psychicky moc špatně. Neměla jsem daleko k tomu skončit na antidepresivech. Ustála jsem to. Nějak jsem to dala. Prožívala jsem úzkosti, vše se mi ve vnitř svíralo, nevěděla jsem si sama se sebou rady. Nakonec jsem se rozhodla navštívit odborníka. Odnesla jsem si z těch sezení jenom pocit, že si za to můžu sama. Je to už deset let. S dcerou jsem komunikovala, ale teprve před rokem jsme si to dokázali vyříkat, nebylo to bez slz. Bylo to pro mě velmi těžké období. Zachránili mě vnoučata, která v té době přišla na svět. Není tak zle, aby nebylo ještě hůř. Rychle prišlo stáří rodičů a starost o ně. Byl to boj s úřady, lékaři, pomoc v nedohlednu Kdo se někdy staral o ležícího člověka,ještě k tomu s demencí, ví o čem mluvím. Sendvičová generace. Jste dcerou,ale i babičkou. Jeden pár rukou je málo. Celý rok byl neskutečně náročný. Maminku jsem musela dát do péče odbornému zařízení. Bylo to přání tatínka. Už jsme to nedávali ani jeden. Chtěli být spolu. Nešlo to. Neměl v 86 letech nárok na příspěvek na péči. A bez něj neberou. Dostal 880 Kč dva týdny před smrtí, tak byl zdravý. Starala jsem se o oba při práci. Jinak to nešlo. Tatínek mi před koncem roku umřel. Steskem po mamince. Byla to taková facka od života. To, co přišlo po tom byl jen důsledek toho všeho.29.6 se mě život otočil o stoosmdesát stupňů. Zlomenina ruky, tříštivá. Pozdní operace. Titanová dlaha. Nekonečná bolest. Nateklá ruka. Podle lékařů vše v pořádku. Sama jsem se snažila najít pomoc. Podle informací na internetu Sudeck syndrom. Jde stručně o útlak nervů a rychlé odvápnění kostí. Prý moc stažená sádra to nemá být. Lékaři měli pomoci a opak je pravdou. Na to jsem měla být upozorněna hned po úrazu. Nestalo se tak. První odbornou pomoc a co se mi s rukou děje,jsem dostala až při rehabilitaci. A to jsem ještě stihla prodělat pásový opar přes rameno té bolavé ruky. Podotýkám pravé, je to moje dominantní ruka. Poučení pro paní se zlomenou nohou. Skončila jsem v centru bolesti s hrsti prášků. Budu teď takový testovací králík. Pravděpodobně skončím na antidepresivech. To jsem si myslela,že to dám, že to zvládnu. Je to bohužel daň za nevyspání a dlouhodobý stres. Omlouvám se za tak dlouhý pokec. Potřebovala jsem to. Jo a ten úraz jsem si dala k šedesátinám. Mělo to být. Byla jsem takový rozjetý tank. Ta ruka byla brzda. Pozitivum je v tom, že jsem si uvědomila spoustu věcí. Chtěla jsem být pani Dokonalá, co všechno zvládne. A to bylo špatně. Chyba byla v tom, že jsem si neuměla říct o pomoc. Honila jsem se za přeludem a zapomněla jsem na sebe. Ten úraz bylo jenom hodně bolestivé prozření. Jo každá máme něco odžito. Jak tu píšete o panických atakách , s touto diagnózou žije můj syn. Já jsem měla tu čest to poznat na vlastní kůži teď po úrazu. Myslela jsem, že umřu. Rozdýchala jsem to, ale co když se to stane znovu. Všechny vás chápu a držme si palce.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce