Inzerce

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce
Odpovědi
Jana

Ahoj holky já byla na neurologie. Dostala jsem léky surgam na uvolnění a proti bolesti. No uvidím zda to pomůže. Moni jak dlouho budeš v tom stacionári.me už bolestí trochu polevily. Ale stále nic moc.

Reagovatpoděkovatnahlásit

2. dubna 2019, 21:06:36

Monika

Ahoj Jani,stacionář je asi na 8 týdnů.Chodíš tam každý všední den 9-14h...někdo si to chválí..někdo nadává. Co Ty vlastně bereš za léky a v jaké síla? Za jak dlouho Ti začaly pomáhat?Myslíš,že Ti AD pomáhají i na bolesti?

4. dubna 2019, 17:37:00

Jana

Ahoj Moni beru trittico mirtazapin večer cely. Od bolesti mě pomohly. Ale ještě beru z neurologie surgan.. Mám zánět v zádech snížené plotýnky. Dnes jsem trpěla záda me opět bolely musela jsem vzít prášek. Snažím si je moc nebrat. Na bolestí. Ad beru a je mě líp. Ale je to podstatné lepší. Léky na bolest zabiraji okamžitě. Ad zabraly po třech týdnech. Snad ti ten stationar pomůže. Už se to konečně musí zlomit. Držím ti palečky. Drž se myslím na tebe.

4. dubna 2019, 19:32:46

Jana

Eli co ty jak jsi na tom napiš. Asi dobře dlouho jsi tu nebyla.

4. dubna 2019, 19:35:40

Ela

Ahoj holky,myslela jsem na vás jak válčíte.Já jsem celkem v pohodě v práci úplně ok dělám zase blbosti srandy a bavím kolektiv jako dřív.Doma funguju normálně ale mohlo by to být ještě o malinko lepší někdy mám zvláštní pocit ,ale to hned přejde to asi když se zamyslim a začnu se pozorovat.Ale zase vařím jím uklízím učím se s malým a za to jsem moc vděčná.Moc se držte i když nepíšu tak si vzpomenu jak třeba Janka vydává obědy děcka stojí s tackama😉.A Moničku jak jde mezi lidi ven a povídá si .Moničko drž se.Jani ty taky.Papa a pište.

6. dubna 2019, 22:17:21

Jana

Čau holky Moni je ti hodně zle že se ani neozveš. Myslím na tebe. Eli je moc dobře že jsi ok. Já už jsem také docela ok. Ozvěte se. Ahojte

9. dubna 2019, 20:21:36

Monika

Ahoj Jani,spíš mě trápí ty bolesti a brnění.Je mi to tak nepříjemný,že to špatně zvládám psychicky.Celej den mám vnitřní třes a nevím,jestli to způsobují AD nebo moje nervy.Prostě jsem tu operaci páteře už nezvládla a teď se z toho hrabu.Zítra mám schůzku s psychologem ohledně toho stacionáře.Doufám,že mě tam vemou.Prý to lidem hodně pomáhá,tak snad! Holky,jsem moc ráda,že je vám dobře! Když nepíšu,tak to neznamená,že na vás nemyslím! Držte se!

10. dubna 2019, 19:18:37

Jana

Ahoj holky Moni jak jsi dopadla. Nastupujes na léčení držím ti pěsti aby ti to vyšlo. Eli jsem ráda že si zas užíváš život. Já jse taky ok. Až na ty záda. Mohly bychom se tady jednou týdně sejít. A probrat situaci. Jestli souhlasíte navrhněte který den. Přizpůsobím se. Myslím na vás. Pište. Čau.

12. dubna 2019, 20:18:01

Ela

Ahoj Jani,já souhlasím třeba ve středu tak kolem 20hod.Jinak u mě dobrý jsem ráda že ty jsi taky ok ty záda taky přejdou určitě.Jani kdy se ti má narodit to vnoučátko? Já budu mít zítra taky malého vnoučka konečně si s ním pořádně hraju.A Moničko vydrž jsme pořád s tebou zůstaly jsme tady jen my tři nikdo už se neozývá.Tak napište jestli ta středa platí.Přeju krásný večer a dobrou noc.😏

13. dubna 2019, 20:52:29

Monika

Ahoj holky,souhlasím s tou středou.Dáme si o sobě vědět! Do toho stacionáře mě vzali! Dost mě překvapilo,že trvá 11 týdnů.Budu tam docházet každý den 9-14h.Je to tam moc hezký,tak to snad i pomůže!

14. dubna 2019, 10:50:48

Jana

Ahoj holky taky souhlasím se středu. Jinak je moc dobře že tě vzaly Moni. Vnocatko se mě má narodit 26.4.ale teď jsou komplikace. Paja je už od středy v nemocnici má vysoký tlak. Tak si ji tam nechaly. Jsem ráda že je pod dozorem. Tak ahoj ve středu.

14. dubna 2019, 11:51:05

Jana

Ahoj holky tak jak válčite.ja jsem trochu na nervy. Paja ještě pořád je v nemocnici a stále nic. Jinak vše ok.

17. dubna 2019, 20:13:32

Ela

Ahoj Jani, držím pěsti ať to vše dobře dopadne.Je v nemocnici tak by je měli pohlídat.U mě taky vše celkem dobrý jen někdy mám takové divné stavy že se mi motá hlava a mám zalehle v uších bolí mě krční páteř asi tam mám něco skříplé.Jinak bojuju s tím spaním všichni kolem mě chrápou jak dřevo sotva lehnou už jsou tuzi a já čumákuju do tmy a pak přerušovaný spánek.Říkám si z jednoho jsem se jak štakš vylízala teď zas motaní hlavy štve mě to pořád něco.Abych se asi nenudila.Tak se opatruj a zase se ozvi.Ať vše dobře dopadne a vnoučátko a maminka jsou v pořádku a zdravi a ty se taky drž.Hezky večer.

17. dubna 2019, 21:55:21

Monika

Ahoj holky,včera jsem zapomněla napsat.Od pondělí chodím do stacionáře..zatím se to ještě rozjíždí.Jinak zdravotně pořád stejně.Beru 7 týdnů AD a že by mi bylo nějak líp,tak to říct nemůžu.

18. dubna 2019, 12:30:18

Jana

Moni to máš zase nové AD. Dnes jsme začaly rodit tak se snad dočkám. Pak vám napíšu. Já jse ok i ty záda přešly. Já co beru to trittico tak po tom i spím. Sice se také budim ale hned zaspim. Teď jsme s manželem na wellnes v Beskydech. Tak si to chci užít a hlavně odpočinout. Čau. Napište.

18. dubna 2019, 19:17:19

Jana

Ahoj máme Elišku 3.59 kg 51cm.obe jsou v pořádku.

18. dubna 2019, 20:15:03

Ela

Jani moc moc velké gratulace tak to je dobře že jsou holky v pohodě.Tak ať Vám dělá malá Eliška samou radost a je zdravá.Užij si velnes vyšlo Vám nádherné počasí.😁pa

19. dubna 2019, 13:25:33

Jana

Děkuji už se těším na malou. Podle fotek je to papulka. Oči i vlasy má po synovi. A je celý taťka. Jak válčite.krasne velikonoce.

20. dubna 2019, 07:29:49

Ela

Ahoj holky,jak se máte.Ja mám po šichťě a zítra mám ještě jednu ☺️.Jinak dobrý, Velikonoce v pohodě v rodinném kruhu pěkné počasí bylo fajn.Začli jsme pracovat hodně na zahradě sekat uklízet po zimě,za chvíli mi budou kvést rododendrony a azalky všemi barvami sednu na houpačku a budu relaxovat.Jinak udělala jsem si radost a zašla ke kadeřnici nechala jsem se ostříhat měla jsem hodně dlouhé vlasy a šla jsem úplně na krátko šílená změna,ale k lepšímu povedlo se.Tak se mějte dobře držte se a ozvěte se.Pa

24. dubna 2019, 21:04:27

Jana

Ahoj holky já prožila krásne velikonoce na horách s wellnes. Do toho mám krásnou vnučku. Zdravotně jsem taky docela v pohodě. Jen jsem chytla alergii. Jsem alergik. Ty pyly jsou hrozne.vsechno kvete. A mě slzi oči. Čau mějte se dejte o sobě vědět. Moni ozvi se.

24. dubna 2019, 21:40:49

Monika

Ahoj holky,chodím do stacionáře a příjde mi to k ničemu.V pondělí mě čeká obstřik pod ct,tak to snad pomůže...jinak se ty bolesti nedají vydržet.Už nevím jaký prášky si vzít.

25. dubna 2019, 19:19:17

anonym

antibiotika

25. dubna 2019, 20:13:56

Jana

Ahoj Moni jak dlouho tam chodíš. Mě pomohl surgan mám ho z neurologie. Je to dost silné. Prý je navykovy tak se může brát jen 7 dní. Pak se musí vysadit. Ty bereš co na bolestí.

26. dubna 2019, 19:24:34

Monika

Ahoj Jani,do stacionáře chodím 3týden.Hlavně musím změnit neuroložku,ta moje je sice hodná,ale to je všechno.V pondělí jsem byla na obstřiku pod ČT a zatím žádná změna.Ten tvůj lék neznám...pomáhá Ti? Beru Talvosilen forte.Jak Ti jinak je?

2. května 2019, 18:57:16

Ela

Ahoj holky,jak se máte? Já dobře,jak mám volno tak je u nás vnouček blbnem na zahradě.V práci nám zvedli plat tak mě to potěšilo.Jinak už dobře spím to jsem ráda.Beru jen citalec 20 rano a vytaminy.Tak se opatrujte Moni ať je ti lépe a držte se.Ahoj

2. května 2019, 19:47:57

Jana

Ahoj holky. Moni zabralo mě to docela brzo bolestí přešly. Teď mám napsané rehabilitace. Musím se jít domluvit. Jinak je mě dobře. Taky budeme mít zvedle platy aspoň oneco. Užívám si vnučku našeho drobecka. Moni nic ti nezabírá ani ten obstrik. Já co nemyslím na bolestí tak přešly nesmím si to dát do hlavy pak to jde. Držím pěsti zas napište jak vám je. Jinak surgan zabral jsem v pohodě. Ahoj. A pište.

3. května 2019, 16:51:19

Monika

Ahoj holky,zítra jdu na neurologii,tak si surgam nechám určitě napsat.Ten jsem ještě neměla!Jinak jsem navýšila ad a docela to se mnou zamávalo,tak jsem radši zase snížila.Nějak ty léky nedokážu pořád doladit.Do stacionáře chodím,ale když slyším problémy ostatních,tak je to spíš k pousmání...někdy řeší fakt banality.Má to trvat do konce června..to nevím,jestli vydržím.Dejte vědět,jak se vám daří!

8. května 2019, 14:07:25

Jana

Ahoj dnes jsme byly s vnouckama na výletě. Moc krásný den. Moc jsme si to užily. Moni držím pěsti aby ti ten surgan zabral. Mě se ad ustálily na 1 tabletě a zatím stále dobre.. Vůbec ti ten stacionář nepomáhá. Asi by mě také nebavilo řešit cizí problémy když máš svoji h dost. Ale zase na druhou stranu tě aspoň vyslechnout. To snad také trochu pomůže. Drž a zase napiš. Eli co ty jak se máš.

8. května 2019, 21:06:12

Helena

Milá Moniko, vaše virtuální kamarádky Vás sice pořád litujou, ale pak Vám vypráví, jak oni se mají skvěle, to fakt povzbudí. Zítra se ozvu.

9. května 2019, 00:00:32

Jana

Heleno sama jste se neozvala když jsme vás oslovily. A budete nám kázat. Snažíme se poradit. A povzbudit aspoň takhle. A co vy.

9. května 2019, 15:59:42

Jana

Moni jak jsi dopadla u doktorky.

9. května 2019, 16:01:08

Ela

Tak se hlásím mám po 2 dvanáctkach volný víkend.Venku je hnusně budu sedět doma a odpočívat, kašlu na uklízení.Ahoj Moni virtuální kamaradka tě zdraví samozřejmě nic víc udělat nemůžu.Tak se drž.

9. května 2019, 21:13:21

Jana

Heleno od 15 3.jste se neozvala a teď se na nás vytahujete. Nám stačí si pokecat. Vy jste neměla zájem.

9. května 2019, 21:24:58

Jana

Eli máš pravdu víc se dělat nedá. Sdílený problém je poloviční. Také budu odpočívat s vnukama se jdeme podívat na parni vlak. Tak se zase ozvi čau.

9. května 2019, 21:30:12

Ela1 poděkování

Paní Helo,jsme virtuální a s Mončou si píšeme dlouho.Taky vime jaká událost zapříčinila stav ze kterého se léčíme.Je nám jasné, že to co si prožila ona se k našim problémům nedá prirocnat.Sama Monika to píše když poslouchá příběhy ze stacionáře.Myslim že Monča neřeší jak se máme my, prostě si udělá chvilku a napíše co cítí ona a jak se má.A obyčejná ženská na druhém konci republiky si to přečte prostě se z toho vypíše.Pomoc ji nemůžu a ani vy ne,to musi udělat ona sama,ale jsem tady a když napíše tak odepíšu.A hlavně je dospělá tak nás může poslat do háje pokud ji polezem na nervy.

9. května 2019, 21:35:54

Jana1 poděkování

Eli ve všem s tebou souhlasím. Paní si tu kompenzuje svoje mindraky. Je stejná jako ten anonym. Dost mě vytáčí. Co myslíš. Monca se sama rozhodně zda si chce s namy psát.

10. května 2019, 20:32:01

Anonym

Jsem zpět, nejlepší je paní Jano "s namy", ta gramatika.

11. května 2019, 19:16:18

Jana1 poděkování

Vy jste se nikdy nepsal. Bohužel jsem na to přišla až po odeslání.

11. května 2019, 20:31:37

Anonym

Asi opět omyl, že? Nemělo to být neupsal?

11. května 2019, 23:23:00

Ela

Ahoj Jani a Moni,tak nevím co zas je cítím se divně poslední dva dny polehavam do ničeho se mi nechce ani nic moc chuť na jidlo.Bojim se že to zas na mě leze.Prašky jím pravidelně a už i dobře spím tak nevím co se děje.Byla jsem dlouho v pohodě i v práci klid.No připadám si jak magor.Tak pa a ozvěte se.

12. května 2019, 14:55:10

Jana

Ahoj Eli neleze na tebe spíš nějaká viroza. U nás je toho teď moc. Nebo nějaká jarní únava. Já teď mám kontrolu na psychiatrii. Uvidím co mě řekne mirtazapin jsem musela vysadit. Beru pouze trittico. Ale myslím že mě to stačí. Ozvi se jak jsi to zvládla. Čau. Bude dobře uvidíš.

12. května 2019, 19:09:17

anonym

Co asi na ni leze, nebo kdo :-)

15. května 2019, 18:49:04

Ela

Ahoj Jani tak mám zánět močáku dost silný beru Atb.A malý ma tu pátou dětskou nemoc celý obsypaný tak máme veselo.Dneska jsem byla u doktora a říkal, že výkyvy můžou být i počasí hraje roli.Nemocenskou nemám,ale v práci se nehonim teploty nemám ani nijak zvlášť bolesti jenom nepříjemný tlak když čůrám piju urologický čaj a chodím často na vc.Tak uvidím do 3dnu by měli zabrat antibiotika.Tak zatím papa a díky.

13. května 2019, 20:35:32

Jana

Ahoj Eli to ti Teda nezávidím. Mě to drželo v únoru a březnu. Měla jsem dvoje atb. Teď beru na posílení urovaxon. Ale zase mě zlobí záda. Ve středu nastupuji na rehabilitace. Tak se drž. Čau.

13. května 2019, 20:54:08

anonym

Doktor vám antibiotika nenapíše :-D

15. května 2019, 18:46:49

Monika

Ahoj holky! Koukám,že taky pořád s něčím bojujete! Dnes jsem si řekla o doporučení do ambulance bolesti.Pořád se v tom plácám.Chodím na rehabilitace,ale zatím bez výsledku.Doktorka mi napsala Zaldiar...nemáte s tím zkušenosti? AD už mi snad sedly! Měla jsem navýšit ještě o 50 mg,ale to nešlo..bylo mně špatně.Zase se ozvěte!

15. května 2019, 22:17:55

anonym

Zaldiar tě nevyléčí, jsi nepoučitelná :-)

16. května 2019, 05:38:25

Ela

Ahoj Moni,tak já jsem užívala zaldiar po operaci velkého abscesu u konečníku dost bolestivá záležitost a celkem zabiral.Je silnější než běžné analgetika je to dvousložkový lék tramal +paracetamol.U nás v práci ho dostávají lidi co mají opravdu bolesti a nemůžou k vůli nim třeba spát.No uvidíš je to individuální mě zabral.Opatruj se.

16. května 2019, 18:12:55

Vans

Ahoj holky, jsem jedna ze starsi gardy, mozna si nektera z vas pamatuje. Nicmene jak se rika, ze na internetu si ctete jen prispevky, kdyz je lidem blbe tak bych chtela dat i neco kloudnyho po 6 mesicich na cipralexu 15mg. No jen kdo si precte zacatky, myslela jsem ze se necham snad i zavrit jaky sem mela stavy o vnitrnich a fyzickych bolestech ani nemluvim a o silenych myslenkach jakby smet. Po mesici nic, po dvou lepsi. Nez sem zacala neco pocitovat ubehlo 6 tydnu kdy sem teprve zacala citit minimalni zlepseni. Enormni po 3 a dnes uz sem to zase ja. Jen bychchtela upozornit na propady, jsou a budou. I clovek bez AD neni cely rok v pohode. A napr ja silene reaguju na pocasi. Cca jednou za dva mesice mam opravdu hnusnej tyden, kdy mam strach a podobny ale nesmite se tomu poddavat a jit dal. Vzdy to prejde. Zacla sem cvicit a zdrave jist abych zhubla tech vyzranejch 10kg -_- :D mejte se damy a prosim nemente po 4 tydnech AD ani po 6 ale az tak ponosmi pokud nepocitite ani minimalni zmenu. Opravdu mi to zabralo az cca za 4 poradne a kolem 6teho ze uz si dal i sklenku vina a podobne a ze fakt myslim podobne jako drive. Pa V.

16. května 2019, 20:10:30

Vans

* mesice

16. května 2019, 20:11:50

Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex
Anketa
Chodíte naboso?
Zatím hlasovalo 22 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Petr st. (Rivotril) 17. srpna 2019, 11:43:10

Ahojte kamaradi, uz mesic jsem na tom dost spatne. Totalni vycerpani z nevyspani. Jsem v polovine… Diskutovat

• Michal (Rivotril) 17. srpna 2019, 19:38:43

Peťo ahoj! To mě moc mrzí, ze máš takový zdravotní propad....doufám, ze se zase odrazís… Diskutovat

• Marketa (Urologický problém?) 17. srpna 2019, 21:33:15

Tohle si pores v lekarne, oni ti i dost poradi, me takto ve vsem radi v lekarne drmax.cz, takze i s… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.