Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Monika

Ahoj Vans a Majkle,dnes jsem měla kontrolu na psychiatrii,tak mně doktorka snížila Citalec na 5mg(dětská dávka).Kvůli migrénám který mám už 20 dní a nechce to povolit.Za krkem mám pocit 100 kg závaží.Pokud se to do týdne nezlepší,tak mám nasadit Amitriptylin 25mg.Ten by měl zabrat jak na deprese,tak na migrény.Už teď mě děsí nežádoucí účinky.Operace páteře byla ta poslední kapka na cestě do pekla.2 roky jsem měla intenzivní bolesti krční páteře a pravé ruky...o migrénách nemluvě.Myslela jsem,jak se mně strašně uleví(doktoři slibovali),jenže se tak nestalo.Poprvé jsem se zhroutila v nemocnici,podruhé po 6ti dnech už doma.A tak jsem vystřídala hodně léků od bolesti,který nepomáhaly.Bohužel nikdo nepoznal,že to byly deprese už na fyzické úrovni.Majku,takže fakt cvič a pokud to půjde,tak se operaci vyhni.To není nic pro lidi s depresí.Vans,teď jsem v situaci jako ty s těma rohlíkama! Když mám jít ven,tak jsem jak svázaná provazem a všechny příznaky jsou daleko horší.Vyzkoušela jsem kde co...kineziologii,regresní terapii,ruš,lehkou hypnózu a nic.Dle doktorů jsem zdravá a psycholog už neví jak dál.Ještě bych mohla zkusit psychosomatickou kliniku v Dobřichovicích.Jinak už nevím.

Vans

Moni ty spis kopec na spatnem hrobe, ty duvod mas jasnej. Fyzicke neunosne trapeni se musi postupem case nekde podepsat proto ti nepomohli dosavadni terapie protoze to mas vse od svyho fyzicna. Az se tohle spravi budes v poradku, ted je nejdulezitejsi se ubavit te migreny. Nech si predepsat magnosolv, nedam na nej dopustit. Je na migreny a celkovou funkcnost nervoveho systemu a bere se k AD nebo i samotny bez AD. Je to ale drahy proto to doktori nechteji moc predepisovat ale vydupej si to. Jeden sacek denne. Ale neboj se nemas vube ceho, vse prejde. Slibuji. Ja dnes v lraci ok ale strasny depréze uplne me to dokaze semlit. Uzkost idejde a bum depka. Super:D ale uz sem doma..dvam vanu je dobre.

Majk

Ahoj Moniko a Vans, tak jak bylo dnes v práci,zvládla si to? Co se týká tvého dotazu tak bych určitě volil cestu změny práce než se trápit v současné. V práci trávíme třetinu dne a pokud se třetinu dne trapis a nebaví tě to,tak pryč odtud. Peníze nejsou vše a kor když máš možnost jiné práce tak neváhej.Poznas nové lidi,nová práce,nové myšlenky..všechno lék na depresi :) a pokud bys měla být chvíli zase zpět u rodičů tak co..pokud to nepřekáží tvému partnerském životu a s rodiči vychází tak to bude ok :) No Moniko koukám že si taky užiješ svy.Ten Citalec 5mg je fakt malinko a troufám si říct že to ti takhle málo na tvé stavy nezabere :( těch 10mg je asi minimum co funguje a i těch se bere spíš jako udržovací dávka.Nejsem doktor a nechci malovat čerty na zeď ale myslím si že těch 5mg stačit nebude.zmeny AD se zas tak neboj,nějakou hladinu už budeš mít z Citalecu tak by to nemuselo být tak strašné,Monika ti k tomu asi může napsat víc :) A těch vedlejších účinků se neboj už teď,zatím nejsou a neznamená že když si je měla u Citalecu,že je budeš mít u s těmi novými.Radsi si necti pribalovy leták,protože pak si je akorát vsugerujes. Tak se drž a stále věř že bude líp,už si vydržela fakt hodně a dlouuuuho koukám,tak těch pár týdnů než se najde ten správný lék už bude krátkých oproti tomu,ikdyz sám vím že ty začátky léčby utíkají sakra pomalu.Ale za chvíli se otočí že už je ti líp a řekneš si,to to uteklo :) A já si jdu zacvičit na záda,koukám že te operaci je fakt dobře se vyhnout. Blbý že na ni člověk jde a vytrpi si své a pak mu to ani nepomůže :(

Vans

Ahooj:) no ka partnersky zivot nevedu takze nemam vubec vuci nicemu zavazky. Jediny co me od toho odrazuje ze po x letech (ac travim tam kazdy vikend) bych se natrvalo prestehovala domu. Zase ale do Prahy to mam kousek a byl by to takovy novy start no. Jinak dnes ok zas pro zmenu. Jsem v te houpacce urovnavani. Mel si treba taky obcas sileny deprese nez se to srovnalo? Me uz ani neslo o uzkost ale o depresi. Vcera sem nevidela ani svetlo na konci tunelu a dnes zas proste v klidu. Uplne na pest. Nemam to rada. Ja si s tim vysazovanim dam ted taky sakra na cas. Ja vim kde se u me stala chyba ale nedokazu tomu cloveku furt nejak odpustit ac vim ze je to zaklad ... nebo nedokazu odpustit sobe ze sem takove zachazeni semnou dopustila? Hmm tezko rict. Ted se mi o nem i casto zda. Pritom dnes uz bych si ani kolo o nej neoprela. Fuj fuj fuj... asi sem si prave i odpovedela...

Majk

Ahoj Vans,no já nikdy neměl žádné velké deprese ani úzkosti,jen jsem prostě najednou v životě zaznamenal,že mám občas obavy z běžných věci a tak nějak mě chyběla jiskra do života.A začalo to být už tak otravné,že jsem byl nuceny začít s AD.Tim ze to nikdy nebylo nic silného mi asi taky proto stačí tech 10mg Nejhorší stavy jsem měl vždy když jsem začal brát AD a to asi těch 14 dní,to byly fakt pekla.Pak přišly ty houpačky ale ty už se daly zvládat,vždy jsem to celé dával i bez Neurolu. I teď mám občas horší dny kdy by mohlo být líp a doktor mi říkal ať to klidně zvednu na těch 20mg ale já si říkám že tomu musím pomoct taky trochu sám svým přístupem k životu a ne tolik celé nechat jen na medkaci.Takze jsem poupravim jídelníček,cvičím,medituji,chodím k psychologovi a doufám že z dlouhodobého hlediska se to projeví a zvítězim nad tím.Chce to hold jen čas a vydržet.Preci jen to že nás potkala deprese a uzkost nám dává tělo najevo,že něco už nebylo v pořádku a je třeba to změnit,tak to zkouším takhle.Poprve jsem se na vše vykašlal a jen bral AD a po půl roce se mi to začalo vracet,tak doufám že teď podruhé se mi to podaří porazit.Mam pocit,že kromě kouření už žiju docela fit životem :)) No k tomu tvymu rozchodu,věřím jsem teď jednu knihu a tam se zrovna psalo,že dokud ve své hlavě neodpustis někomu něco z minulosti co tě trápí,tak se přes to nepreneses a bude tě to trápit a to třeba v podobě těch depresi.A odpustit neznamená se začít s tím člověkem zde vídat a pustit ho zpět do svého života,ale prostě jen ve své hlavě.Máš dobrý ze aspoň víš kde je to jádro tvých problémů.To já marně hledám,vše se mi daří,v práci,v manželství,zdraví až na tyhle deprese ok,tak fakt nevím co se kde najednou přihodilo :(

Jana

po smrt manžela jsem dobrovolně nastoupila psychiatrickou ústavní léčbu, sice to bylo měsíc přes Vánoce a Silvestra, ale zažila jsem život mezi duševně chorým lidmi, ti lidé byli skutečně nemocní a to mi pomohlo tenkrát před 8 lety z tohoto zařízení odejít, protože jsem zjistila, že u mně to není nemoc ale hlavně stesk po manželovi a hlavně smutek . . snažila jsem se z toho dostat doma za pomoci léků, které mi byly předepsány. .docela to šlo a letos někdy v létě se ty moje stavy smutku a úzkosti vrátily. .po ránu je to nejhorší, nemám vůbec chuť vstát a jít. . .mám dost kamarádů a rodinu synka, ale problém je ta moje SAMOTA. . .neumím žít sama potřebuji se o někoho opřít a zase problém, každého koho potkám srovnávám s mým manželem a je konec a jsem zase Sama. .nevím jak dál a ještě bych chtěla žít a být veselá ale neumím to. .věděl by zde někdo, jak na to???

Vans

Ahoj Jani jedina vec psychoterapie s nekym kdo ti bude opravdu sedet. Pozitivni filmy, knihy, konicky ale nesmis hlavne sedet doma a litovat se. Tohle je zivot a spousta lidi zazije osklivy rany osudu. Musis to utnout a vzchopit se, najit si psychoterapeuta popr. Psychiatra. Cim vic tu mrchu budes krmit myslenkama tim vic ona poroste.

anonym

!!!

Monika

Ahoj Jani,už 2 dny přemýšlím..co Ti napsat.Určitě souhlasím s Vans,ať Tě ta mrcha deprese nedostane! Vyhledej odbornou pomoc...třeba by to chtělo začít brát zase léky.A pokud bereš a už nezabíraj,tak to chce výměnu za jiné.Před 5 lety jsem přišla o syna při autonehodě a od té doby se prostě normálně žít nedá.Každej jen chce,abych se smířila a naučila se s tím žít. Takže Ti naprosto rozumím.

Vans

Moni a jak ti je? Lepai se to co ty Majkle? Ja to mam stridave oblacno ale asi lepsi jen dnes od rana uzkost a jsem takova vypla ale dnes uz to lexauribem lepit nechci. Mam hlavne i plnou hlavu rozhodovani co bude dal. Dneska asi na me sedla i lehci depka protoze furt nevin pri ci se mam rozhodnout. Jinak Monco nikdo to nedokaze pochopit jak ti bylo kdo nezazil. Muj nejlepsi kamarad zemrel v 18ti letech na selhani srdce dnes uz je to 10 let a rodinu zachranila jeho mladsi sestra. Ty mas jeste nejake dite Moni? Popripade nechtela bys jeste jedno? Myslim, ze to je to co bys potrebovala. Osud je nekdy opravdu tvrdy. A je mi to stfasne lito

anonym

Všechny nervové potíže působí mikroparaziti a toxiny které vylučují, je pořeba vyčistit tělo od nich a léčit CNS , B12, pupalka dvouletá a podobné bylinky. Zanedbaný zdravotní stav zaléčit trvá roky.

Monika

Ahoj Vans,jsi moc hodná! Měla jsem jen jeho a vzhledem k mému věku už dítě mít nebudu.Je mi 46 a psychicky na dně.Musela jsem opět změnit antidepresiva...Citalec mi způsoboval strašný migrény.Teď mám Amitriptylin..antidepresivum staré asi 50 let.Měl by zabrat na deprese a chronické bolesti.Takže jsem opět na začátku.Jediný plus je,že spím celou noc.Ale ty nežádoucí účinky....Jak dlouho ty bereš antidepresiva?Mně Elicea zabrala asi po půl roce.(Před 5 lety)Jinak jsem do sebe pořád rvala Neurol.Pak jsem ho přestala brát ze dne na den a žádný absťák jsem neměla.Co ti brání změnit zaměstnání? Návrat k rodičům?

Majk

Ahoj všem, no Moniko z toho bych určitě vycházel,že aspoň spíš celou noc a už tě asi ani neboli ta hlava.Bez spánku to pro nejde a když se člověk dobře vyspí,hned je mu druhý den líp.Já zrovna dnes v noci po dlouhé době moc dobre nespal a byl mi nějak divně a hned se to se mnou táhne celý den,tak už se těším až se dnes dobře vyspím,doufám :) Jinak u mě pořád stejný,je mi celkem ok bez větších výkyvů,takže si nestezuji. Koukám že se tu s vámi tedy život nepáře,takový situace mít za sebou tak se ani není čemu divit,že vás přepadl úzkosti a deprese.Ani nevím co na to poradit,snad jen doufat že čas vše vyléčí a tak nějak se s tím zkusit smířit a jít životem dal.Vzdycky je na co se těšit do budoucna,ne vždy nám život hází jenom klacky pod nohy. A ty Vans už neváhej a změn tu práci,fakt si myslím že by ti to pomohlo a návratu k rodičům bych se nebál,je to rodina,barák máte velký tak tam budeš mít i soukromí a určitě to nebude napořád. Tak se tu vs držte,jdu si číst a zase se ozvu.

Vans

Ahojky vy dva no ja dnes mazec uzkosti od rana do vecera. Pokud se mi prace bude libit i financne vezmu ji ale byt si necham je to takove me kralostvi. K nasim jezdim casto. No Moni bojim se ze to pri techto stavech nezvladnu hlavne proto, ze tam jsou dvanactky ale za to pak tyden volno. Takze tyden makas tyden flakas. U me je nejhooorsi ze se furt placam v tech diskuzich a dnes ne jen ze sem byla vypla a ospala ale i cely den uzkost. Lexaurin zabral jen z casti. U me ta lecba vypada zatim takto: 14 dni fakt dobry pak dva a pul tydne houpacky desny spis fuj...pak 14 dni (doma v klidu - Vanoce) fakt dobry uzkost a depky nula. Ted od Silvestra zase propad uz 8 dni. Chvili ok chvili hnuj. Ted v patek to bude 8 tydnu a uz zacinam byt nervozni. Ale teda znam plno lidi no co zlepseni maji po 3 mesicich az pul roce - jak ty Moni. Mam jeste v supliku ten venlafaxin a jestli se do kontroly 7.2. Nic nezmeni najedu na nej ale moc doufam ze zabere jeste toto. Mam i pred cyklem tak je to mozna i dnes trochu z toho... Ta Olwexya je Monco taky Venlafaxin vid a zabral ti dobre...prej je to top lek no. A jinak neslo by neco nejak vyresit jinak? Napr adopce:))) nebo treba delat vychovatelku...monco problem z ceho u tebe to prameni je jasny, musis tu bolest necim nahradit...necim co te bude naplnpvat a davat smysl protoze uprimne smysl to ma vzdycky. Nad tvoji silou se i tak klanim. Beres AD coz je jako vlastne urcity druh vitaminku. Jsou matky co to nedaji vubec. Majkle takovyhle vykyvecky uz jsou v cajku si na vyborny ceste hlavne i tim ze nefnukas jako treba ja a neco s tim delas. Zitra chtenechte jdu na jogu:)

Vans

Jo Monco uz to vidim Eliceu to je neco na bazi cipralexu. Jinak ona nebo on ti pise divny adecka nejprve se jde do skupiny SSRI pak SRNI. Tobe dava furt SSRI az ted teda na ten posledni ale divim se ze nesel na ten SRNI (venlafaxin). Uvidis ale dobre bude urcite jen jeste nevime s jakym lekem no.

Monika

Ahoj Vans,jak ti je? Těch dvanáctek bych se teda bála...s depresí je to docela záhul! I když to týdenní volno je dobrý,tak se stejně budeš vzpamatovávat z pracovního týdne.Vím o čem mluvím... v práci jsem byla pořád.Jinak dnes blbý stavy...Divný pocity v hlavě a jsem dost nervní.Ty začátky jsou fakt strašný...ale určitě chci vydržet.Už 2 dny mě nebolí hlava.👍

Vans

Ahoj Monco, jsi na zacatku, je to naprosto normalni. U me je ten problem, ze ja nejsem typicky v depresi, ja jako primo depresema netrpim. Ja jsem panikar, ataky uz me z 80% opustily ale ladim jeste tu uzkost a me uplne nesmyslny katastroficky scenare. Na to vzdycky mela talent moje mama a asi sem si to nedopatrenim naucila a ted odnaucuju. Ja se rozhodla nad tim tolik netrapit, ze opravdu existuji horsi veci a kdyz se neceho budu bat o to vic do toho pujdu. Jina moznost odnauceni ani neni. Zivot stoji za to zit, vsak kolik krasnemho nam to prineslo...ale ano....kolik bolesti nam to prineslo. Kdyby neexistovalo utrpeni, jak bychom ocenovali stesti, kdyby zadny protiklad nebyl. Je to jak noc a tma. Moni ja ti preju z celeho srdce abys ten smysl znovu nasla, opravdu to za to stoji. Tvuj vek neni nic. Treba potkas nekoho a ten deti mit bude, srdce mas velke, verim, ze v nem i plno lasky:) urcite nic nevzdavej a jdi tomu naproti. Tyhle diskuze - teda vetsina, je mor v tom, ze kazdej pise JEN kdyz se trapi. Jakmile se vyhoupnou u toho bahna uz ti to nekdo nenapise...taky proc by. Ja byla to same:)

Monika

Ahoj Vans a Majkle! Tak jak se daří? Dnes jsem si musela zpětně přečíst vaše příspěvky a trochu mě to uklidnilo.Mně fakt hrabe...ty pocity v hlavě jsou hrozný! Vans,jak dlouho a v jaké síle bereš Lexaurin? Dnes mám teprve 10 den Amitriptylin a pořád čekám...během dne si musím vzít 1/2 Rivotrilu0,5.

Majk

Ahoj Moniko a Vans, no u mě pořád stejné,dá se říct,že už se mi to asi všechno srovnalo a neregistruji žádné velké výkyvy.Cely den se cítím ok a večer spím dobře.Cítím že by to mohlo být jste trochu lepší ale zvyšovat nebudu,zůstanu u těch 10mg a uvidíme po těch 3 měsících,za tři týdny už to bude tak se pak rozhodnu.Spis si říkám že pro to musím dělat něco i já a ne to nechat vše jen na AD a tak stále pokračují v akcnejsim a zdravejsim životě,tak snad to přinese své ovoce. To asi Moniko jste chvíli počkej,po 10 dnech mě tak odeznely ty nejhorší vedlejší účinky a pak jsem čekal snad ještě 14 dní než se to začalo lepsit,to se bohužel urychlit nedá :( ale určitě se zlepšení dockas,vydrz a povzbuzuje se každou malinkou chvíli kdy je ti aspoň trochu líp,bude jich čím dál tím víc a častěji :) Já teď mažu na masáž tak už musím vyrazit. Mějte se tu a zase se ozvu.

Majk

Ahoj po delší době,tak jak se vám vede?Už je to lepší? U mě pořád stejné,takže ok,tak doufám že u vás se to už taky zlepšilo.Když už sem nepište tak často tak předpokládám že jo :)

Monika

Ahoj Majku,zatím jsem nepsala,protože žádná změna není.Pořád mám jen nežádoucí účinky.Dnes asi 16tý den.Spíš se začínám bát,že to účinkovat nebude.

.

Je to naivní

Majk

Ahoj Moniko, tak to mě mrzí že tě stále trápí ty vedlejší účinky. Těžko říct,jestli po 16-ti dnech už by nestálo za zvážení poradu s doktorem,jestli to tak může být a ještě vydržet čekat.Vetsinou do těch 14-ti dní by měly ty vedlejší účinky postupně vymizet a už bys občas mohla pociťovat i zlepšení stavu. Aspoň já to tak měl a co jsem tady tak četl tak i ostatní. Nevím,jaké vedlejší účinky tě přesně trápí,jestli to není třeba jen ta nemoc samotná a nemáš jen depresi a uzkost z toho jak na to stále myslíš jak ti je a že se to nelepsi. Zkus si kdyztak pomoct tím neurolem a ještě pár dní vydržet a snad se to zlepší. Pokud ne tak bych asi kontaktoval doktora co by poradil dal,asi další změnu AD..někdy je to fakt boj najít ta správná. Já měl štěstí že hned na poprvé to bylo ok,taky by mě asi nicilo pořád dokola začínat s novými,ale nějaká hladina to už v těle koluje a tak by za změna nemusela být tak drasticka. No držím ti palce a snad to bude brzy lepší a snad pomalu blížící se jaro,ikdyz ještě pořád docela daleko, tomu pomůže :)

Monika

Majku,nežádoucí účinky mám takové,že si příjdu pořád jako omámená,při chůzi mám pocit,že jdu jak po vodě a bolí mě oči.Na chronické bolesti to zatím nezabírá vůbec.Je fakt,že tyhle antidepresiva nabíhají pomalu.Počkám ještě 14 dní a zavolám doktorce.

Vans

Ahoj oboum:) hele ja ok, nekdy propad ale uz ne takovej .. uz je to proste jiny. U me je problem ze sem zmenila oraci vrhla sem se po hlave na managerskou pozici a dnes byl prvni den a co myslite? Nepobrala sem skoro vuuubec nic ale vuuubec jako masakr a ted si to vycitam ze sem svuj dobrej/lepsi stav takhle dala osudu pac psychicky je to dost narocny. Ale nenecham se od uzkosti drzet v sachu abych si nesplnila to, co sem cely zivot chtela. Mam dnes z toho strasny navaly ale zase si rikam...ma to kazdej ty prvni dny v praci? Moni ja kdybych po 16 dnech menila prasky co mi nezabiraly tak menim do dnes. Me zlepseni po 6 tydnech. Citelne po dvou mesicich a neco. Musis vydrzet a hlavne Monco prosim te chce to terapii ne antidepresiva. Ty vis kde tvuj problem visi, leky nejsou spasou... ver mi.. i ja vim kde muj problem tkvi a makam na nem. Jinak Moni lexac beru jeste dodnes dle potreby ale nikdy sem ho nebrala treba 3x denne ale treba v nejhorsim obdobi 2 denne 1,5mg a to treba jen dva dny po sobe. Pet dni v kuse bylo asi nejdyl co sem brala 1,5 denne za sebou. Jinak spis dva dny treba 14 dni nic, jeden den tyden nic...ruzne dle situaci co me naserou :D Majkle super to slyset a sem za tebe moc rada. Vim ze by to bylo cajk kdybych zustala v te stare praci ale nikdy bych se neyrovnala s tim omezenim, ze sem se bala jit do nove prace pro lterou sem x let studovala.

Monika
1x

Ahoj Vans,je super,že je Ti líp! V práci to zvládneš...ty první dny jsou vždycky náročný.Léky měnit určitě nechci...byla bych zase na začátku a to fakt ne.Na terapie chodím už 5 let....začínám cvičit,chodím na masaže,beru Magnosolv,Omegu 3,vitamíny B,C.Někdy jsem už vyčerpaná a protivná sama sobě.No vždyť to znáš! 1/2 Rivotrilu 0,5 si beru zatím denně.Trochu se mi to v hlavě uklidní a můžu tak nějak fungovat.

Majk

Ahoj,tak jsem rád Vans,že už se konečně cítíš líp a ty Moniko neboj,brzy to čeká i tebe,jen to chce hold vydržet ikdyz je to fakt těžký,to tu víme všichni a ten čas plyne opravdu pomalu,ale až se ti prilepsi,zase poletí až moc rychle :)) Tu práci si Vans tak moc neber,každý je prvních pár týdnů v nové práci vyjukanej a chvíli to trvá než se zapracujes a vše se zklidní.Tak držím palce ať ti to tam jde. A abyste v těch vykyvech nebyly sami,tak i já mám dnes po dlouhé době den blbec a střídá se mi nálada jak na houpačce,občas fakt dost zlý. Dávám to bez Neurolu jako vždy,možná se tím zbytečně trapim ale aspoň si projdu svinstvem abych si víc vážil dní kdy je to ok. Jsem ti ode dneška doma sám až do pátku a zrovna musi prepadnout tohle,rád jsem v takových chvílích doma s rodinou. No snad to bude jen jeden špatný den a vyspím se z toho,přeci jen beru zatím necelé tři měsíce a stále jen 10mg tak se to ještě asi občas stane no. Tak se držte a pozitivne myslet :)

Majk

Ahoj,tak jak se daří?

Monika

Ahoj Majku,u mě stejný..pořád bojuju.Mám pocity omámení(to se nemění),bolí mě hlava,záda...no na palici! Strašně mě to nebaví!! Třeba ještě 3 týdny a bude o něco líp.Doufám! Nikde se moc o Amitriptylinu nepíše,tak nevím..co mám čekat.Jediná změna je,že mám pořád hlad.Jak se daří Tobě? Vans,co Ty?

anonym

Během svého života se velmi často nakazíme mnohými bakteriemi a viry. Máme chřipku, angínu....ta nás na chvíli oslabí a po čase se vrátíme ke zdravému životu. Někdy ale přichází chronická únava, nespecifické bolesti kloubů, těla, hlavy, psychické potíže, nižší úroveň zdraví, různé postupně se zhoršující potíže, které nás sužují, aniž na ně známe odpověď. Zdravý člověk si ani možná neuvědomí, kolik utrpení může nemocný člověk prodělávat, aniž by lékaři stanovili přesnou diagnozu nebo znali odpověd na jeho otázku a léčbu. A pozor tyto potíže nejsou vyvolány psychickým stavem! Někdy slýchávám tvrzení, za tvé potíže může tvá psychika, jsi hypochondr! Opravdu v případě skryté chronické infekce chlamýdií má hlavní vinu chlamydie, která zpětně ovlivňuje nejen zdraví, ale i psychiku. Nesvádějme ve jménu duchovních příčin nemocí vše jen na duši. Duše a tělo jsou přesýpací nádoba, zdraví je složité, tělo ovlivňuje duši a duše tělo. Musíme hledat opravdovou odpověd, a někdy jí je i to, že ano, za touto nemocí stojí chlamydie. A potom léčíme-li chlamýdii přímo, urychlíme i uzdravení duše. Někdy má opravdu větší váhu než psychická příčina nemoci, její fyzická příčina.

Vans

Ahoj oboum:) mam za sebou prvni tyden v nove praci:)) prvni den lidi sem myslela ze vyskociˇ z okna ale budova prizemni takze by mi to k nicemu nebylo :D ale pak to bylo kazdym dnem lepsi... ac ve spouste vecech stale dost plavu a nekdy je to na me opravdu moc tak sem si slibila ze to nevzdam a budu se ucit ucit a ucit... tento tyden me ceka jedna nocni abych videla co delaji na protismene nastesti jen jedna dve a nauceni se noveho systemu ale to si budu psat krok po kroku a nejak to snad pujde.. uzkosti a neni divu sem tam proste mam hlavne v psychicky napjaty situaci ale uz vedle ni dokazu stat a ignorovat ji a kdyz je to jooo neunosny strelim tam ten lexaurin :D ale uz se v tom neplacam ba naopak uz to vubec neresim... hold a jen prijmam Minulost pritomnost a budoucnost... nedokazu popsat tu ulevu kdyz si to clovek vnitrne opravdu tak nastavi a veri/vi. Tak s ted co vy? Majkl je drzak sem tam vykyv je uplne normalni vsak nezapomen ze i bez prasku neni kazdy den posviceni:) to ma fakt kazdej.. Monco ty jedte cekaďs na spravnou hladinku ale to uz nebude dlouho trvat... jen nechapu proc ti doktorka dava takovy no jak to rict nezname leky, neoverene? Jsou fakt unikaty jako cipralex, paroxetin a argofan atd... ten posledni je venlafaxin s postupnym uvolnovanim a ty mas proste takovy ja nevim divny. Nepremyslela si nad tim nekdy zmenit lekare? Ja jen ze ja se trefila az na podruhe a neodesla bych od nej ani za nic. Je tedy i dost znamej a cekaci doby tam sou i dva tri roky ale ja se tam proste ukecala :D a takovych je vic jen hledat...

Monika

Ahoj Vans,tak vše,co jsem Ti napsala jsem úspěšně vymazala.😐Psychiatra jsem vyměnila v říjnu...napřed jsem 4 roky chodila do psychosomatické kliniky a v říjnu jsem přešla na Homolku.Mám dost zdravotních problémů..30 let migrény a teď si užívám s bolestí páteře a pravé ruky.Operace se dle doktorů povedla a vše ostatní je v psychice.Příjdu si jak magor a hlavně ty své bolesti nesnáším.Mám denodenní omezení a strašně bych chtěla fungovat normálně.Ten lék má být jak na deprese,tak na chronické bolesti.Teď si užívám se zánětem moč.měchýře,takže taky dobrý.Mně se projevuje stres na fyzické úrovni,protože hlava už nemůže.A nevím jak z toho ven.Počkám do března a jak říkáš Ty....změnit psychiatra.Ty máš doktora v Praze? Cimický?

Ela

Zdravim vas vsechny.Uz po treti ve svem zivote stojim pred rozhodnutim zacit uzivat citalec.Poprve to byla poporodni deprese,podruhe kdyz zacal manzel sekat dluhy a moje rodina se snazila pomoct a o letosnich vanocich potreti znovu dluhova past bez meho vedomi Vanoce jsem prozila jako v mlze strasne.Mam 3 deti ,dve dospele a 9roku chlapecka.Dluhy jsme dali do poradku pomohli dospele deti ale ja jsem i tak na dne v praci je to dobre funguju doma nemuzu vydrzet smutek plac nespim sevrene vnitrnosti zaludek.Strasne se bojim zacit uzivat citalec k vuli nezadoucim ucinkum nechci aby mel o me syn strach kdyz ho beru jsem uplne mimo.Minule mi zabral za 3 tydny jsem sla do prace zacatky byly strasne.Pisu tady poprve vzdycky jsem jenom cetla pomahame si navzajem jsem rada ze vas mam .dekuji

Monika
1x

Ahoj Elo,vítám Tě mezi námi! Přesně vím,co teď prožíváš za hrůzu! Jenže....bez léků to nezvládneš.Ale proč zase Citalec,když jsi to v minulosti už 2xbrala? Když přestaly nežádoucí účinky,tak Ti bylo dobře?Proto znovu ten stejný lék? Máš k tomu i Neurol nebo Rivotril? Máš někoho...kdo by Ti pomohl ty začátky překonat? Třeba mámu nebo dobrou kamarádku? Deprese je hrozná..mně hrabe každý den.A to beru nové antidepresíva 4 týdny.

Ela

Ahoj Monicko,moc dekuju ,ze jsi reagovala myslela jsem ze se nikdo neozve.Ano citalec kdyz pominuly nezadouci ucinky dobre zabral najizdela jsrm hned na 20.Po 3tydnech jsem byla zpatky v praci a bylo mi dobre nevratilo se to.Mam k tomu lexaurin.Doma je porad nekdo vratil se i nejstarsi syn opustila ho manzelka nasla si podnikatele syn je obycejny kluk jezdi u Dpmo.V pondeli zacnu uzivat no to buseni srdce po ranu chozeni v noci po byte a nechutenstvi bylo strasne a plac.Dekuju ze tady muzu psat holky v praci me maji moc rady ale proste neumi si to predstavit jake to je.

Monika

Elo,kdo si tím neprošel,tak to ani pochopit nemůže.Musíš se držet toho,že Ti bude za měsíc líp! Ber to tak,že léky máš vyzkoušené a určitě Ti pomůžou.Co všechno Ti tenkrát Citalec způsoboval? Zvracení,motání hlavy?Třeba to tentokrát.bude jiný a zvládneš to v pohodě! Sama na ten zázrak pořád čekám...třeba dnešek byl strašnej..bylo mně snad všechno.Točím se v kruhu..depka.. bolesti.Každé ráno si říkám,ať už je večer a můžu jít spát.Takže v tom nejsi sama!

Ela

Ahoj Moni,byla to nespavost poceni a buseni srdce hlavne po probuzeni,kdyz jsem nad ranem trochu usla,pak chveni v tele hlavne v nohou,nechutenstvi jidlo mi strkali pred nos a prosili at snim aspon polevku.Pak takovy neklid chvili jsem sedela a pak prechazela sem a tam.Nedivala jsem se na telku ,protoze jsem stejne nevedela o cem to je nesoustredenost.Kazdy den stejny tlacila jsem hodiny at uz je vecer.K veceru se mi trochu ulevovalobyla jsem lepší a pak znova uplna beznadej ze to zacinacina znova.Prvni dny jsem se nutila i do hygieny,proste jsem sedela u okna a cumela do prazdna.Po 14dnech se to zaclo zlepsovat tak pomalu treba jsem vyluxovala ale pak zas utlum.Po 3tydnech jsem sla do prace jeste vzdy rano lexaurin a pak uz nebyl potreba.Citalec jsem brala 4mesice a to jsem ho s nizila na 10 a pak vysadila uplne v pohode.Byla to chyba mela jsem ho brat dele aspon tu udrzovaci 10.No musim zabojovat k vuli sobe a hlavne malemu.Musim se vratit do prace, protoze je potreba penez.Pracuju jako osetrovatelka prace me moc bavi uzasny kolektiv i sefova.Holky me hodne drzely i minule vecer mi volavaly z prace delame na 12hodinove sichty.Monicko kolik je ti roku mi je 45.A mas deti.papa a dekuju

Monika

Ahoj Elo? Kdy začínáš s ad? Zítra první dávka? Mně Citalec nesedl,měla jsem pořád migrénu.Vydržela jsem 24 dní a změnila na Amitriptylin.Beru ho na noc..první ad po kterých spím,i když mám každou noc živé sny. Jinak se pořád motâm a bolesti jsou stejné.Začínám 5tý týden.Je mi 46 a děti nemám.Syn zemřel při autonehodě.Proto ty deprese a bolesti těla.Po loňské operaci páteře jsem do depresí zahučela úplně.Nemohla jsem vylézt ani z postele..natož nějak fungovat.4 roky jsem brala ad Eliceu a přesto mě deprese opět dostala.V říjnu začalo kolečko antidepresiv,napřed Anafranil,Zoloft,Citalec a teď Amitriptylin.A furt čekám.Přeju Ti,aby Citalec zabral co nejdřív!

Monika

Vans,Majkle co vy? Zvládáte to?

Ela

Ahoj Monicko,ja jsem uz zacla vcera rano.V práci jsem si vzala volno.Rodine jsem uz nastinila co se bude dit at nemaji strach.Monicko moc ti drzim palce máš v sobe obrovskou silu.Proti tomu co sis zazila jsou moje dluhy prkotina.

Vans
1x

ahoj obe :) holky ja uz mam to nejhorsi za sebou a mam se dobre. Pochopitelne ne kazdy den na 100% preci jen v tom sedim chvili sem tam mensi uzkost depka nebo naval ale uz to uplne vypoustim. Jen pro zopakovani tem co zoufaj po medici ja neco jako lepsi zitrky zacala pocitovat az po peti tydnech a pak cca po 14 dnech sem zase 14 dni mela v kuse propad. Pak az se to zlomilo. Jde o to a rikam to vzdycky je treba hlavne v tom zivote neco udelat, zmenit. Me slusne potrapili chlapi a drzela sem se v jesnesitelne nudne praci kterou sem zvladla pred 14 dni s velkou vdecnosti zmenit. Na chlapi uz si davam taky pozor a po nicem nejdu tzv po hlave do prdele. eli ono jako jak je mozny ze vas chlap zadluzi? Ja bych ho hnala klackem mi tohle jenom jednou udelat ale ja jsem na tohle fakt jako striktni az mic hroznej tvrdas :D tohle jsou veci u kterych odchazim ihned, protoze jediny kdo to odnese jsi ty a tva psychika. Ale meni to jen tak ja vim ale nejsou jine moznosti jak z toho ven. Mozna ta, ze cekas na zmenu partnera. Ale znas to to je obcas trochu problematika :)

Monika

Vans,to je super..moc Ti to přeju!! Určitě jednou potkáš hodnýho chlapa...všichni nejsou stejný! Jednoho mám doma!😃Jinak jedu 5tý týden a pořád jsem jak sjetá!Ale vydržím....doufám! Někdy mně fakt dost hrabe...ty stavy jsou na palici.Většinou si ani nepamatuju..co bylo včera! 🤔

Majk

Ahoj do diskuse,tak rád slyším že přechod do nové práce Vans bylo dobrým rozhodnutím. Přesně jak píšeš,to že nás postihly tyhle problémy na nějaký důvod a tělo nám tím říká,něco změn nebo tě budu trápit.AD nám všem pomůžou se postavit na nohy a začít něco dělat.Někdo se musí vyrovnat s těžkými situacemi v životě jak třeba Monika,někdo se špatnou finanční situaci a někdo prostě musí změnit zavedený rád v životě až už jde o práci,koníčky,přátelé,stravu,pohyb atd. Pokud se k tomu takhle přistoupí tak by se to vše mohlo časem změnit a AD už by nemusely být ani zapotřebí.Cele tohle doplňují pravidelnou zazitkovou terapii u psychologa a musím říct že cumim,jak účinné to je a co vse si člověk uvědomí.Pak už je jen na nás jak se s tím vyporadame a jak poctivě všechny tyhle rady budeme dělat.Chvili to potrvá ale ne věčně a zase se psychicky zocelime.U mě celkem fajn,pořád beru jen dětskou dávku 10mg a ikdyz jsem měl teď třeba slabší dva dny tak se to snažím neřešit a jít dál a probudit se do lepšího zítřka.Vcera mě na jedné akci přepadla docela uzkost,celý jsem se zapotil,tak jsem se šel na chvíli projít ven a ta 5 min jsem byl zpět a vydržel tam az do konce.V noci jsem spal jen do 4 takže nic moc ráno,ale začal jsem makat,dal si oběd,psal venku procházku na sluníčku a už je zase pohoda. Prostě chce vydržet a nemyslet na to a těšit se z maličkosti :) Elo tak nezacinas poprvé tak víš co tě teď 10 dní čeká a ikdyz ti přijdou nekonečné tak věř že rychle utecou a budeš mít klid od toho nepříjemného začátku a pak uzdě to bude pomalu zlepšovat.Já čekal skoro 2 měsíce a jako všichni tady se nakonec dočkal,takže i ty se máš na co těšit. Tak se tu držte,pevnou vůli a víru a bude líp.

Ela

Ahoj Majku, mas uplnou pravdu,diky za povzbuzeni.Dneska jsem vzala 4prasek k tomu beru Bkomplex a kozlik lekarsky.Vcera mi bylo docela dobrea hrala jsem si i s malym ma prazdniny.Dneska jsem nejaka divna v noci jsem moc nespala tak to bude asi i tim..Musim vydrzet.Tak ahoj zdravim vsechny ostatni.

anonym
2x

Diskuse je mlácení prázdné slámy, neřeší zdravotní potíže a příčinu nemocí !

Monika

Ahoj Elo,myslím na Tebe,jak to zvládáš.Bereš si i Lexaurin nebo to chceš zvládnout bez něj? Třeba by mohl pomoct i na spánek.Nemám s tím zkušenosti,tak nevím.Chodila jsi někdy na terapie? To taky trochu pomáhá.Poslední dobou dost přemýšlím o denním stacionáři....Na netu se o tom moc nepíše,ale jedna paní v čekárně u psychiatra říkala,že ji tam hodně pomohli.Tak proč to nezkusit,že?

Ela

Ahoj Moničko,ja jsem lex brala o vanocich trošku.Pak jsem přešla na Alegru 5HTP ale žadny efekt.Zitra volam doktorovi a budu řešit to spaní už to trvá dlouho.Jinak včera dobrý a dnešek o polovinu propad,ale zatim bez lexaurinu.Šla jsem na 2hoďky ven s malym a se psem pak člověče nezlob se do jidla jsem se prinutila.Kdysi jsem chodila k psycholožce ale psychiatr byl lepší více jsem se dokázala otevřít.No ja jsem normalně hodně temperamentní vesely člověk pomáhám druhým nic mi není za těžko a teď úplná změna osobnosti.To svinstvo co po nás chodí je strašné.A co ty Moničko jak ti je kdyby bylo už aspoň po zimně.Děkuju že na mě myslíš já na tebe taky.Už je večer tak je mi lepši nevim čím to je mám to tak pokaždé.Papa

Monika

Elo,tak pořád nějak stejný.Mám pořád fyzický problémy,který se spíš nabalují,než by ustupovaly. Močák jsem vyléčila,teď mně zase tuhne půlka obličeje.Jednou jsem už měla zánět trojklanného nervu,tak se zase děsím.A to mi k těm stavům fakt nepřidá.Dnes jsem si lupla 2x slabej neurol..jinak bych to fakt nedala.Jinak ad ještě nezabraly. Po 5ti týdnech bych čekala aspoň malinkej pokrok.Od října vlastně jen čekám.No skuhrání bylo dost...Hlavně Ty se drž!

Majk

Elo ta nespavost je dost častý vedlejší účinek toho Citalecu v začátku.Já jsem spal cca 3 hodiny denně zhruba první týden.Fakt na palici,jen se člověk prevaluje,je mu zle a pak je celý den jak zombie.Trochu mi pomáhal medunkovy čaj,líp se mi po něm spalo.Samo se to asi dá doplnit nějakým práškem na spaní ale já celkově nerad beru jakékoliv prášky a tak jsem to pretrpel. Jestli už bets 5 ty den tak počítám že se už velice brzy vyspis líp,mě to přestalo ze dne na den. Chce to hold jen vydržet těch prvních 14 dní a pak už se to všechno trochu zlepší. No tobě tedy Moniko opravdu není co závidět,to psychice nepřidá tyhle bolesti a těžko na ně nemyslet :( prostě taková ta odrhovacka,snažit se positivne myslet a věřit,že se brzy vše zlepší,nic netrvá věčně a po 5 týdnech už bys tedy mohla cítit nějaké zlepšení,to už je docela dlouhá doba.Vydrz a v nejhorším zase zavolej doktorovi at ti řekne co a jak.Ty tvoje AD moc běžné nejsou tak těžko říct jak to a nimi funguje. Držím palce ať je líp.

Ela

Ahoj Majku a Moni.Tak doktor mi napsal zolpidem na spani,je to asi slušný driák v příbaláku píšou halucinace náměsíčnost np je tam toho dost.Ještě popřemýšlím jestli ho zobnu.Jinak dneska jsem byla venku opět venku v lese se psem nachytat trochu vitaminu D bylo krásně.Jinak se držím je to úplně jiné než ,když jsem citalec brala minule tak dumám jestli mi to vůbec v té hlavě háže tu hladinu.Majku děkuju za povzbuzeni a Moničko vydrž přece nás to nebude válcovat do nekonečna.papa

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce