Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
sigrid

Kolika z nás je přes padesát a kolik z nás je po přechodu? Myslíte, že i my to někdy shodíme?

IFKA

Nesmíme se vzdávat,pude to těžko ale my to zvládnem.Já jsem ještě před zebrou,ale už se začala mrška hlásit.A zhazování kil mi jde opravdu těžko,v zimě se špatně hubne.Na jaře to pude líp.Takže vydržme.Palečky všem-ifka

Jiřina

Mně bude 54 a jsem už po. Ale dokud jsem kouřila, tak jsem měla váhu celkem pořád stejnou. Ale teď se mně zase zlepšila pleť a vyrostla mi prsa. A už jsem se rozhodla, že žádnou drastickou dietou to řešit nebudu, případně změním šatník a bude to. Nekouřím, nepiju, protože si ještě moc nevěřím ohledně kouření, a abych ještě nejedla, to už bych ze života měla fakt prd.

IFKA

Ještě k pití syrovátky-já když potřebuji,tak ji piju místo večeře na lačno a to se potom dějí věci.To prohučí skoro kosmickou rychlostí.Tak ji zkus Andrej pít nalačno.Nedovedu si představit že bych pila vodu ze zelí-brr.To je dost brutální. ifka

Lucalanda

Ahoj.tak zase hlásím pokroky ....champix beru 13.den a nekourím už 4.Chuť mám ...ale ne nepřekonatelnou,takže vpoho.Ale přesně za hodinu po champixu mi bývá dost špatně ....dnes jsem skoro omdlela ....takže to při zítřejší kontrole u lékaře proberu ..a mám kilo navíc ....začala jsem jíst lecithin...ten by měl zase urychlit metabolisnus ..tak uvidím .... mějte se pěkně

Leňa

Lucalando,cítím s Tebou.Prožívala jsem úplně stejný pocity.Taky jsem párkrát neměla do omdlení daleko!Musím,ale říct,že se to po prvním balení trošku zmírnilo a asi po 3 týdnech braní,jsem si různě upravovala braní modré pilulky.Nejdřív jsem úplně vynechala ranní dávku a brala jen večer těsně před spaním,abych případnou nevolnost zaspala,ale jelikož bohužel patřím do skupiny "těch v přechodu"(jo,je to tak,je mně 43,asi v tom hrají roli geny)a mám snad všechny učebnicový příznaky tohoto stavu,tak samozřejmě nespím!Takže po několika probdělích nocích,jsem začala brát půlku ráno a půlku večer a s Chmpxem Famosan,ale jak mi Sigrid řekla,může to zhoršit vstřebávání a zpětně jsem si uvědomila,že měla pravdu,že po dobu užívání Famosanu mi sice nebylo blbě,ale za to jsem byla víc nervózní ,prostě né ve své kůži.Tak momentálně beru půl ráno a půl večer,ale vždycky s jídlem,nikdy né na lačno a trošku blbě je mě furt,ale dá se to vydržet.Větší chuť na cigaretu nemám.To,že je mě špatně,považuju za daň,kterou musím zaplatit za to,že nemám absťáky.Pravdou je,že Champix působí na každýho jinak a protože ho bereš ještě krátce,nedá se říct,co to udělá,až si na něj tělo víc zvykne.Tak zlom vaz a přeji co nejmíň nepříjemných pocitů při nekouření :))

sigrid

zatím se s tím peru, ale je možné, že jestli se to dlouho dolů nehne, přijmu Jiřinin postoj a prostě se smířím.

Andrea

Mě bude taky 54 v září, přechod jsem měla dá se říct ze dne na den, jeden měsíc to skončilo a od té doby nic. Ale každý rok kilečko navrch a ať dělám co dělám, dolů to nejde. Já taky vím, že v 50, 60 letech nemůžu mít tolik jako ve 30, ale snažím se to trochu brzdit, abych každý rok nenabrala třeba 5kilo.A jestli se to nehne dolů, stejně budu MUSET přijmout Jiřčin postoj a smířit se s tím.Ono se říká hlavně zdraví, ale kdo má ty kila tahat do čtvrtého patra bez výtahu? Jiřko, kolik vážíš, že jsi smířená s novým šatníkem?

Jiřina

Andreo, měřím 170 cm a měla jsem 68 a teď mám 74 kg. Já teda ještě pořád doufám, že se to na jaře a v létě trochu zredukuje, vždycky jsem po zimě něco shodila.

evva

Ahoj a hezký den,tak já jsem asi jedna mála,která přestala kouřit mimo jiné pro to ,aby přibrala. Byla jsem na všech možných vyšetřeních,všechno naštěstí negativní,tím se vyloučila nějaká choroba.Já naopak jedla nejvíc večer,jedla sladký ....a stejně spíš hubla.Dneska je to 6.den bez cíga,ale že bych nějak přibrala?Měřím 174 a váha 55 :(No prostě asi nikdo neni spokojenej s tím co má.Zas na druhou stranu,kdyby jsem byli všichni stejní,byly by nuda.Jinak hlásím,že jsem v pohodě.Chuť na cigáro párkrát za den přijde,ale je to už jen tak zlehka,uvidíme co dál.

sigrid

já mám metr šedesát a už než jsem přestala kouřit, měla jsem osmašedesát kil, teď se to přehouplo přes magickou sedmdesátku a to opravdu trochu panikařím. Přitom nejsem žádná buchta, sice dělám v sedě, ale denně tech svejch deset s psama nachodím, plavu, lyžuju... Ale od té padesátky jsem sundala tak maximálně kilo a zase ho nabrala, no nevím.

Leňa

Milá Sigrid.Já,když jsem přestala kouřit před 10ti rokama,přibrala jsem 16kilo.Připadala jsem si jak vuřt!(168cm a 80kg)I když jsem tenkrát v přechodu nebyla,trvalo mně to sundat víc než 2roky.A po čtyřech letech nekouření,jsem zase začala-z blbosti!Pak trvalo dlouhých pět let,než jsem se odhodlala a znova s tím sekla.Fakt jsem na to,že přestanu,myslela snad denně,ale vždycky jsem si vzpomněla na ty šílený absťáky,co jsem prožívala....Až když jsem uslyšela o Chmpxu a věděla jsem,že pár lidí v okolí s ním už má nějaký zkušenosti,šla jsem nadšeně do toho.Tomu,že na cigaretu prakticky,až na vyjímky,nemám chuť,přičítám i té dlouhé době rozhodování.Vím na 100%,že už nikdy nechci být závislá na cigaretách!!!Na ten start do nekouření jsem si vybrala tu nejnevhodnější dobu-přechod(přibírala jsem i při kouření,nervozita,náladovos t,výbušnost,špatný spaní...)vánoce(mám dost kladnej vztah k jídlu a k vaření.Při vaření relaxuju,moc mě to baví a ještě raději to pak jím :)) a o vánocích se pořát něco dobrýho kuchtí!)Tak teď koukám,kolik jsem toho zase napsala a až teď se dostávám k podstatě.S tím,že přiberu,jsem počítala a že ty kila navíc už dnes budu těžko zhazovat,vím taky.Podstatný je mít rád sám sebe a nebýt na sebe moc přísná.Jasně!Nějaký meze člověk mít musí,ale když se s nějakým tím kilem navíc člověk vnitřně srovná a k tomu se snaží aspoň trošku dodržovat zásady správné životosprávy,myslím,že i ta váha se pak zastaví a třeba i trošku sleze :D Tak lidičky,mějme se rádi a buďme na sebe hodní!!!

sigrid

Léňo, tak to jsou fakt světlé zítřky. Nemám už nějak přehnané nároky na vzhled (i když jako každá ženská trochu marnivá jsem), ale když se mi konečně na starý kolena podařilo přestěhovat na hory, musím bezpodmínečně udržet váhu v mezích, které mi dovolí po těch horách taky chodit. To byl asi i jeden z důvodů, proč jsem přestával kouřit. Nechtěla jsem funět, jak prase v bukvicích. No, funím zas, asi ještě trochu víc :-)). Pořád doufám, že stav metabolismu se zase zvedne. Jenomže kdy?? Jestli přiberu deset, patnáct kilo utopím se ve vlastním sádle. A to jsem jako Ty, taky ráda rodině vyvářím a pak s ní kolem toho stolu sedím. No, uvidíme, řekl slepý. Ještě k té nevolnosti, zkusilas k snídani nějaký živý jogurt s pár lžičkama vloček a pak teprve chmpx, dost mi to zezačátku pomáhalo.

Leňa

tak začínám mít pocit,že mám úžasnou schopnost brát lidem "vítr z plachet".A při tom to myslím dobře...Celý to mělo vyznít,jako že když stojíš á hodinu na váze a očima tlačíš rafiku váhy směrem doleva,ty kila se drží,jak lejno košile.Úplně stejně,jak když chce ženská otěhotnět a myslí na to ve dne v noci,tak se jí to nedaří.Prostě zase jsme u té psychiky.Ta dokáže s člověkem udělat divy!A vůbec není lehký,si to v hlavě srovnat.Taky funím a pozoruju,že mně přímo úměrně s přibývajícíma kilama,začíná bolet celej člověk a i když pro mě do nedávna nebyl problém v trysku seběhnout schodište po dvou schodech,včera jsem se málem přerazila!Při zavarování bot se cítím jak Menšík:musím se nadechnout a potopit.Docela začínám obdivovat lidi s výraznou obezitou,že se vůbec dokážou pohybovat....no,jak jsem už napsala-zkusím si těch kil moc nevšímat a třeba se jim u mě přestane líbit a samy se uráčí odejít....teda je to mý zbožný přání :D

Leňa

..a ten jogurt jím,ale mám pocit,že je to celkem stejný,ať jím to,či ono.Už jsem si zvykla,že jak si vezmu modráska,zvedne se mně žaludek,nafoukne se břicho a vydrží tak do té doby,než usnu.Ale neklesám na mysli-ještě 5měsíců a pak už mně bude zbytek života jenom dobře...asi :D

Leňa

...asi jsem se špatně vyjádřila:při současným braní Champixu a Famosanu,se účinek prvého snížil...a tak Famosan neberu raději vůbec...

Leňa

jak koukám na časy odeslání svých příspěvků,zjišťuju,že jsem tady už pěkně dlouho.Snad to není nová závislost!?!?!?čas,kterej jsem dřív prokouřila,teď propíšu..tak mi to lidičky odpusťte,je mně tady s Váma fajn.....

zdenka

Jiřo, Andreo a ostatní, já se musím k té váze také přidat, nekouřím druhý měsíc ale o to více myslím na jídlo, po smrti muže jsem ztratila 12kg, ani nevím jak, ale nyní to jde pomalu nahoru, snažím seto hlídat, ale ty chutě jsou docela velké, ale než kouřit, tak budu bojovat s váhou. Přechod mě nastal v 48 letech, když jsem se dozvěděla diagnozu manžela, a nějak to před těmi 6 lety odeznělo bez toho, abych se spravila, tak to tím nebude u mne, ale tolik nepapat ((( No uvidíme, mějte se !!!

Standa

Dobrý večer dámy. Nedivím se vašim problémům. Mám dnes 10. den s modrými kouzelníky (mám ještě růžové ale ty mám na hlavu), hlídal sem se jak sem mohl abych nekouřil. Ovšem sem místo toho žral, to není psáno hrubě ale fakticky, nedalo se jinak, buď jedno nebo druhé. Ale i přesto teď už nemám chuť ani na jedno. Bolí mě nafouklé břicho. A stejně sem si moc nepomohl, tři sem vykouřil. Váha mě taky zklamala. Večer 82 a ráno jen 80. A to je digitální. Teď zase 82. Už na tu podvodnici nelezu. S obouváním mám taky už problémy. Ještě před 6ti lety sem měl pod 70. Jo byl to jednou šok. Nějak se svlékám a koukám, něco mi vepředu narostlo místo břicha. Manželka říká no co? dobře jíš. Jak sem byl v tom šoku, vyletělo za mě, mamko, ty si mi zkurvila postavu! No, nasmáli sme se :-) Protože snad na postavu moc nedám a je mi celkem fuk. To asi všici chlapi.

Standa

měřím 175

IFKA

Taky jsem tak jako ostatní nějaké to kilčo přibrala,a taky přes vánoce něco přibylo.Celkem asi 4 kila.Nějakým zázrakem jsou dole,ani nevím jak ale mám ještě hodně co zhazovat z minulého nekouření před asi 7 lety.Nemám moc možnost v práci jíst pravidelně,tak aspoň piju čaj pu-erh snažím se ráno něco pojíst než odejdu do práce-dřív jsem nesnídala-večer syrovátka.Mezitím samozřejmě v práci nějaké to sousto.A taky se musím přiznat že jsem začala užívat meredii 15 mg. a nechala si udělat akupunkturu-jehličky k uchu.Ty budu nosit tak dlouho jak to jen půjde.Tahle kombinace pomohla mojí kolegyni,tak snad i mě pomůže.Budu informovat.Jen doufám že po té chemii co do sebe cpu / dříve champ teď meridie / nezačnu svítit ! Na druhou stranu bychom zase ušetřili za elektřinu. Stando a co manželka,jak ona je s váhou,ať napíše.Hezký večer -ifka

lucalanda

:o)

sysi

Zdravím IFKO, s jistotou můžu říct, že budu bečet ohledně váhy taky :-))) vždycky jsem byla oplácaná baba, žádná vychtrlina:-) V jídle nejsem vybíravá a zpucuju skoro vše, kromě hýbající se havěti :-))) Měla jsem jedno období, kdy jsem jedla všechno, ale na druhou stranu jsem měla nervy v háji, tak váha šla dolů. V práci si mysleli, že jsem vážně nemocná, ale to nee, to si jen nervičky dělaly co chtěly. Jednou jsem se podívala do zrcadla a sama sebe jsem se zlekla, v obličeji strhaná a starší snad o 10 let. Takže milé dámy, raději nějaké to kilečko navíc a psychicky v pohodě, než chodit jako chrastítko !!! Mimochodem je mi 43 let a léta přibývají a kila taky. No co?? Jasně, budu se snažit abych se tady po Ostravě nekoulela, ale tak nějak s mírou :-) Tož papa a držím palce v nekouření a v nepřibírání !! :-)

Lusi

Ahoj,prosím tě,jen jsem se chtěla zeptat.Od zítřka začnu brát Champix.Můžu při něm jíst i Meridii?Moc děkuji za odpověd

Greena

Já bych to neriskovala. Oba preparáty působí na serotoninové receptory- mohlo by dojít k serotoninovému syndromu. Poraď se s lékařem. Má rada zní - nejdřív odvyknout kouření, a až po vysazení Chx. brát Meridii.

sigrid

to je moc dobře, že sem chodíte a píšete. Je to závislost docela chvályhodná. Já mám tuhle hospodu taky moc ráda a kdybych sem párkrát denně nekoukla, budu se cejtit nesvá. Stando, jestli to nebude tím, co tvrdí můj muž - permanentní a doživotní pánské těhotenství. Ale prý se s tím dá dožít :-)). Ty cigarety nelámej přes koleno, zobni modrou a ono to přijde.

Standa

Ahoj sigrid. když já nevím kdy to přijde a jak se to projevuje. Ráno sem se normálně probudil a moc sem na cigaretu chuť neměl, až teprve před obědem. Po obědě máme jako každý den odpolední cvičení se zavřenýma očima ležmo u TV. Na programu nesejde, hlavně jak se u toho usne. Dnes sem nezabral, chyběl nikotin. Připadá mi že bych potřeboval ještě jednu tabletku navíc v poledne. Jednu beru ráno o půl šesté a druhou o půl šesté večer. Nevím jak to poznat, že už nemám kouřit vůbec. Ono mi to chvilkama i chybí ale normálně se dovedu jednoduše ukecat a je mi fajn. Ale někdy odpoledne už mi to ukecání trvalo delší dobu :-)

Jiřina

Taky už mám ranní rituál, kafe a zapnu noťas, to mám místo cigára. Hrozně mi to pomyšlení, že v tom nejsem sama, pomáhá. Některý pocity a zkušenosti jsou téměř totožný. Ona ta míra závislosti na kouření je u každýho různá a já jsem byla opravdu hroznej závislák, a myslím, že se nás tady sešlo víc. Můj muž přestal kouřit dva měsíce po mě, bez jakýchkoliv podpůrných prostředků a je naprosto v pohodě. Já první měsíc trpěla jak zvíře a doteď se s tím těžko vyrovnávám a pořád ještě zápasím, hlavně s tou psýchou. A moc mně pomáhá, že se v tom neplácám sama, že snad nejsem tak nemožnej slaboch, že i někdo jinej to nezvládá levou zadní.

lucalanda

dali jste si někdo cigárko po 4 dnech abstinence .???říkalo vám to něco ....já tak pořád zvažuji co by to udělalo...a zdalui by mi to chutnalo ..

Leňa

já teda ne!Su(promiňte mi tu "brněnštinu") na sebe tvrdá a když už se do něčeho zakousnu,tak nepustím!!!A navíc mi jde o to N E K O U Ř E N Í a vůbec mě nezajímá,jak by to chutnalo.Lucalando,vzdrž-krá sný 4 dny,to by bylo škoda.Většina z nás mi potvrdí,že 1. týden je nejnáročnější.A my se přece chceme vymanit z otroctví bílýho válečku a to dokážeme jedině tak,že si N E Z A P Á L Í M E ! ! !Projdi se,uvař si čaj,vem si bonbon nebo já nevím co všechno se dá děla místo toho kouření...a hlavně mysli na to,co Ti už teď nekouření přináší-nesmrídš jak popelník a jak budou dny přibývat,naděje na vítězství bude vyšší a vyšší.Tak držím palce k správnýmu rozhodnutí

Standa

Jo jo, souhlasím s Leňou, dneska sem si dal nejdřív půl cigarety, a pak sem skončil na čtyřech. Teda cigaretách, na nohách. Když sem loni nekouřil bez pomůcek, tak sem trpěl jako pes. A už vím, že to je jako - podám ti prst a už sem půlkou těla v žraločím břichu. Ne Ne na to se nesmí ani pomyslet. Sem si teď vzpomněl na Menšíka a jeho Ikarův pád :-)

Blanka

JOOOOOO po třech měsících a chutnalo SKVĚLE!!!

Patrik

Nestraš!!! Já bych doufal, že po Ch budu po takové době zvracet do výšky:-((( Ad Greena a její komentáře k marjáně: V tomto rozhodně nemám co přehodnocovat. Patří to k mému stylu života stejně jako sklenka dobrého vína. A narozdíl od cigarety mi to přináší mnoho dobrého. Takže budu muset prostě jenom vyřešit otázku aplikace. Jinak než vdechováním to sice nejde, ale znám spoustu nekuřáků (i odvyknutých), kteří s tím problém nemají... Každopádně konzultaci s lékařem nevylučuju. Nicméně předpokládám, že se mi dostanem místo pragmatické odpovědi stejně mravoličného komentáře jako od tebe (což ti samozřejmě nemám za zlé).

Greena

Patriku, fakt to bylo tak mravoličný? To jsem nechtěla.

Patrik

Ani, ne Greeno, neboj. Jsem dospělej člověk a rozhodně bych se poučovat nenechal. Je z toho ale asi cítit trochu generační odstup (i když já už taky žádnej cucák v 35 nejsem) nebo (a to asi spíš) to, že s tím nemáš zkušenosti... Nicméně dnes jsem byl v Centru odvykání kouření a tento dotaz jsem u MUDr. vznesl. A bohužel je realita takhle krutá. I nepatrné množství nikotinu to dokáže rozjet znovu. Že jsem se vůbec ptal. Takže mi milá MUDr. doporučila, abych to holt hulil čistý. To budu vypadat. Ale aspoň mi to nekouření potom přijde o dost zábavnější:-)))

Patrik

Ani ne, neboj Greeno:-) Jenom je z toho cítit možná generační odstup (i když já už ve svých 35 taky nejsem žádnej cucák) nebo (a to spíš) to, že s tím nemáš (zatím) zkušenosti. Kažodpádně jsem dnes byl na konzultaci v Centru závislosti na tabáku a před MUDr. jsem to v naší veselé skupince odvykačů nadhodil. A bohužel je to tak. Už ani špetku tabáku. Naštěstí se ale marihuana váže na jiné receptory než tabák, takže mi bylo mi doporučeno, abych to hulil čistý. To ale budu vypadat! Ale aspoň mi to odvykání přijde vtipnější, že ano...:-)

lucalanda

Leňo , děkuji za podporu.Mě by ta nevolnost tak nevadila ...taky to beru jako daň a celkem ráda ...ale dělám na JIPu ...což znamená pořád u pacientů na dýchacích strojích a to je celkem blbý ...ve všední dny mi to nevadí ...ale na těch dvanáctkách mi to celkem vadí ...uvidím,co mi řekne doktorka ....jde o 9 dní v měsíci ..tak bych třeba tu ranní půlila ...večer už jsem doma ...tak je to vpoho...dík

sysi

Tož ahojte holky a další milí, mám trochu zpoždění, jelikož jsem koukala na tv. No tatík Standa je o tři dny v pojídání piluleček přede mnou a je teda lepší než já !! :-) Zítra začínám 8. den a zatím nelámu nic přes koleno, chuť na cigaretu je stále i když menší, no ale dnes jsem dala 13 :-( Ale furt lepší než 25 ne?? :-) Uvidím jak to půjde zítra v práci, dělám jen ranní, ale podle mých zkušeností je pro mě nejhorší večer, to bych tahala jak vzteklá ! :-) Jasně, nějaká ta vůle tam musí být, jinak by to asi ani nešlo :-) Jo a co se týče těch kileček navíc, co příjdou, no to se nedá nic dělat. S tím se musí asi taky počítat. Je fakt, že přes zimu toho pohybu moc není, ale doufám, že jak vyrazíme na kole a máme motivaci, tak to půjde taky :-) Tak papa, mějte se pěkně a zítra tady juknu a prásknu na sebe kolik jsem bafla v práci :-) :-((

Leňa

jak to tak čtu,mám pocit,že skoro všichni,co jsou na Chmpxu,se snaží hned od začátku počet cigaret snižovat.Já mám opačnou zkušenost.Ze začátku jsem kouřila hodně-i tu dvacku a postupně jsem zjistila,že típám čím dál větší vajglíky,že mně to vůbec nechutná a že mám chuť cigáro típnout hned po prvním tahu.Od 10.dne sem kouřila asi tak 10 a 14.den jsem si už nezapálila-nejhorší bylo to ráno...To je má zkušenost,ale samozřejmě to funguje u každýho jinak.Asi taky záleží na tom,jak moc silný účinky si kdo vsugeruje.Určitě ale nepomáhá neustále o sobě pochybovat.Stotisíckrát si řeknu,že to zvládnu,ale stejně pochybuju a po stotisící první už tomu věřím na100%,ale to je jen můj názor...

sigrid

s chybějící cigaretou během technologické pauzy? Teda, abych to ozřejmila, mně to zas tak moc nechybí, když sedím a čtu nebo i když pracuju, což byly situace, kdy jsem vždycky kouřila. Nejhorší to je, když čekám než se něco stane a je to čekání přesně na jedno cigáro - třeba než uschne vytřená podlaha, než si psi o půlnoci obejdou kolečko, než zaschne lak na nehtech. To jsou přesně čekací pauzy na něco. Je to čas, kdy se nevyplatí nebo nedá začít s jinou činností, kdy člověk jenom civí a čeká. Proboha, jak tyhle okamžiky zvládají nekuřáci?! Lucalando, nedal jsem si jí po čtyřech dnech, ale syn kouří cigarety a jenom jejich vůně mi způsobovala Pavlovovské reflexy - takže jo, určitě by Ti chutnalo.

sigrid

Jak to tak popisuješ, tak už se to chýlí k tomu, abys přestal. Já měla přesně ten samý pocit, že bych potřebovala ještě jednu tabletu. Nevím, jak musíš vstávat kvůli práci, ale já beru ranní tabletu až po snídani (vydrží pak déle do odpoledne) a večerní, když si vzpomenu, tak kolem šesté a spolehlivě to pokryje chutě až do dvou, do tří do rána. Ale je pravda, že hladina - nehladina, když jsem si zapomněla tablítky doma a zdržela se na návštěvě, v deset večer už se mnou nebyla řeč, pro všechny ty sliny, co se mi sbíhaly. Nevím, jak je na tom Tvoje paní, ale až se bude cítit zralá, zkuste dokouřit krabičku a další si nekoupit, tak se to asi dá nejlíp utnout, protože ta chuť zas není tak hrozná, aby Tě vyhnala do trafiky. Držím palce! A dobrou noc, vyjímečně to dnes zalomím dřív, jsem nějak utahaná.

sysi

Ahoj sigrid:-) zatím se necítím být tak zralá jak Stáňa, ale doufám, že modré zlatíčka mi pomůžou !!! Nemůžu se nechat zahanbit tatíkem :-))) Bojovat budu, škoda, že si nemůžu spolknout více tabletek v jeden den !!! :-)) Tak a už dobrou noc, ráno "hurá" do práce :-)

Josef

Ahoj, no bral jsem champix 1 měsíc. a musím říct že nekouřím nemám chut na cigaretu velice mi pomohl. a že by jsem měl nějaké příznaky jako deprese nebo tak je absolutní blbost. cítíl jsem se normálně jako vždy a ted se cítím ještě líp když nekouřím. je to super když za váma někdo příjde a vy mu mužete říct že nekouříte. ted už někouřím přes půl roku a jsem fakt spokojen.

sigrid

Ještě jsem našla jednu Tvou odpověď, na kterou musím zareagovat - vůbec nebereš vítr z plachet a jestli to mý povídání takhle působí, tak jsem blb. Mělo to být furt jako trochu v rovině srandy :-)). Rozhodně budu raděj kulovitý nekuřák. A váhu taky moc nesleduju (radši). Ostatně děti mi neustále slibují, že až bude nejhůř, přispějí nám k důchodu a pořídí kriplkáru na elektriku :-D.

Leňa

:-)) jo!A víte,co říká moje 22 letá dcera,když jí ukazuju,jak se mně podezřele vyrábí kolem pasu pneumatika?To nevadí,máš přece dvě krásný děti a seš naše........no není to hezký?Dobrou noc

jana

Ahoj, champix beru 14 den a nekouřím již po 4 prášku, ze začátku jsem se musela kontrolovat, chuť tam byla, ale trvalo to jen asi první 3 dny. nyní už mi to vůbec nechybí. Můj muž zatím kouří, ale ani to mi nevadí, jen ten smrad z cigaret .-)), který mi dříve tak voněl. Začíná brát také champix, tak doufám, že to zabere i jemu. Vedlejší příznaky jsem měla únavu, která již přešla, ale je mi často nevolno. Všem moc držím palce, doufám, že už nikdo nikdy nebudeme kouřit .-))

Leňa

Ahoj Jani.To je super,že Ti ty prášky zabrali tak rychle,ale hlavně neuspěchej vysazení.Aby ses nedivila,žmáš zase neodolatelnou chuť na cigáro.I manželovi hodně úspěchů!Nepíšeš,jak dlouho a kolik jste kouřili?!To má na odvykání určitě taky svůj podíl...tak zlomte vaz a hlaste skóre

Jana

Ahoj Leni, děkuji .-), jinak já kouřila cca 10 let 20ks a manžel 15 let také asi tak těch 20ks/den. Já jsem právě chtěla zkusit jen těch 14 dní a pak je vysadit, kamarádka je měla také jen 14 dní a je v pohodě, nekouří a mně po nic není moc dobře, tak teď nevim...

Leňa

Jani,nejsem žádná odbornice na Champix,ale hodně jsem o něm přečetla(odborný texty i různý fóra) a zkušenosti s odvykáním mám taky.To si musíte rozhodnout sami.To,co píšu,je jen z mýho pohledu.Dost často se stává,že po vysazení přijde neodolatelná chuť a já osobně bych to neriskovala.Při nejhorším bych aspoň vysazovala pozvolna a pro případ nouze měla doma malou zásobu "modrýho zlata"Ale to bych udělala já-nechci už nikdy v životě cigarety ani vidět,nechci kouřit!Nemá to žádnou logiku,stojí to prachy čas a zdraví...:))To jsem se ale rozparádila.Lidičky,já už su fakt přesvědčená,že to svinstvo nechci,HURÁÁÁÁÁÁÁ!!!...Ale ještě k věci-pokud se budeš nudit,přečti si posledních pár stránek tohoto fóra a pochopíš,o čem píšu.Tak držím pěsti,s Champixem nebo bez,hlavní je zvítězit!!!

sysi

Ahoj holky a kluci :-) Mám velkou radost !! Nechtělo se mi věřit, ale šla jsem do práce s krabičkou a v ní 3 cigarety a domů jsem jsi ještě 1 donesla nazpět :-)) No ale celkově jsem dneska potáhla asi 4,5 cigarety. Snižuje se to pěkně!! Akorát ráno mi bylo pěkně šoufl v autobuse a pak ještě asi hodinu v práci, ale dá se to vydržet :-) A taky mám radost z toho, že jsem nahlodala kolegyni, třeba se k nám přidá :-)

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce