Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Konča

Jsem už na příjmu, ale nemám čas, ozvu se později. Jo a nekouřím:-)

Konča

vidím, že jsem byla oproti vám ve dvaceti a 2 měsících stará prvorodička:-D Jo a taky jsem se nemohla dočkat, až vyletí z hnízda, až ho konečně nějaká ulapí:-D Ivčo díky za vysvětlení. Železo na nás postupně čeká na všechny. Zrovna jsem tu měla asi po roce klienta. Já si pamatovala jeho vizáž, jméno a celou adresu. Pro mě to není těžké si ho zapamatovat, je to lékař a má zvláštní dvě specializace praktický lékař a gynekolog (2 v 1), a to k němu nechodím. Obdivoval mou sloní paměť. Řekla jsem mu, že otec zemřel na alzheimra a že doufám že mi tato choroba ještě nehrozí. Řekl mi, že otec asi nepil alkohol. Já vyvalila oči a řekla jsem mu že byl naprostý abstinent, že nepil ani pivo. A to prý pít měl alespoň jedno pivko denně, ale lepší, když si muži dají denně panáčka slivovice a ženy po přechodu prý taky. Alkohol tě před alzheimrem chrání. A nejenom prý před ním. Hlavně prý nepít rum nebo jiný barevný alkohol. Má to být bílý alkohol. Takže jsem zase o trochu chytřejší:-) Když já slivku nerada. Letos žádná nebude. Švestky krásně kvetly, ale pak přišla zima a švestek je tak akorát na koláče a ty taky nepeču:-( Pavluš, tvůj vyčerpávající popis s vyškemranou cigaretou mi připoměl moje sobotní ráno:-D No včera jsem si půlku přidala, tak jsem měla 1 tabletu za den. Byly nervy. Ozvu se opět později.

Mona

Jsem doma a užívám marodní-implantát zubu se ozval. Končo ty jsi fakt bourák. O tom používání alkoholu už jsem taky četla ale my,co už máme vypitej ten svůj rybníček-no hříchy z mládí,zkrátka. Myslím,že pro nás to neplatí a je potřeba s ním spíš šetřit. Postrádám tu Kakamilu s Megan se s příspěvkama taky nepřetrhne!!!!!! Co se děje? Heslo zní cambarus-to nevím,jestli dám :-)

Pavluša

Končo..to bude zase dobré...za jak dlouho je ten šampík zpátky v těle? To jsem nikde nečetla, že vydrží 20-30 hodin tj. ale za jak dlouho po vysazení se zase dostane plnou parou do hlavy...:) Já měla Alexe ve 23 letech a občas mi někdo teď řekne že mám pěknýho brášku...hehe, njn za chvilku mě doroste....a budeme chodit pařit spolu ale cigára ty si nevezmeme, s těma se prý kamarádit nebude....říkal. Jinak vychlazená slivka ale malá, páč velká se mnou vždycky zatřese, tak ta je mňam a jěště hruškovice...ta by tak šla. Babi děla úplně skvělí švestkový knedlíky, ale já je letos neměla...jen synáček...tak já jdu pročítat....nekouření ZDAR

Ládík

Vy máte tedy téma. Já jsem sice asi abstinent. Ne ten protivný, moralizující. Když se sedí, dám si taky. Ozdobit vánoční stromek bez vaječného koňaku si neumím představit. Oroseným pivem na procházce taky nepohrdnu, ikdyž se mě nelíbí v hospodě. Ale tady ??? Jestli je to nutné ze zdravotních důvodů, tak se dám asi na chlast. Přesvědčily jste mě. Dobrá slivka, je prostě dobrá slivka. A než mít alzheimra, perte to do mě. A navíc jsem z vás dostal hlad. Jdu ohřát meruňkové knedlíky.

Konča

bych ti poslala, ale ten můj těch loňských 20 litrů stihl do srpna vyslopat a už nemá nic a letos se pálit nebude leda by se nám chtělo sbírat černé bezinky, těch je každý rok na chatě v našem okolí habaděj. Jednou jsem v pálenici koupila půlčíka jak to vůbec chutná. Vůbec to nepáchne a je velmi jemná. Byla vynikající. Tak jako z třešní. Jedenkrát je to asi 20 let zpátky, jsme v okolí chaty natrhali 2 bečky třešní. Vypálilo se 5,5 litru a když byla čerstvě vypálená, tak jsem musela ochutnat, když jsem se tak nadřela s tím trháním. Vůbec nepáchla a dokonce vůbec nebyla cítit její síla a že byla skoro 50%-tní. A já slopala a slopala. Furt jsem byla v pohodě a pak jsem odpadla. Manžovi jsem zničila hodinky, které měl na ruce:-(

Konča

přeji ať to brzo přejde. Jestli je tam zánět, tak chladit a chladit. Dorý je sáček mraženého hrášku přikládat na hubu. Mě je hrachu škoda, tak já používala namražená média do přenosné lednice. kakamila se už dlooouho neozvala, myslím jí pošlu SMSku, číslo bych měla mít. Pavluš, ten prášek je v mozku za chvíli, akorát málo prášku obsadí málo nikotinových receptorů - alespoň si tak myslím.

Pavluša

...takže až začnu snižovat...zase se jako probuděj...to snad né. Já to pochopila jakože ten vaneriklin ty receptory hodí do klidu a po nějakém čase dají pokoj. Pak teda už bez prášků je můžeme vzbudit opět přísunem nikotinu, což je nikdy si nezapálit a radši ani nežvýkat něco s nokotinem...je tak? Takže dokavad zobu dobrý, ale po dobrání je radši neprovokovat.....co je to ten receptor? A máme jich hodně nějak že jo...:(

Ema

Po prvý raz čo nefajčím idem do spoločnosti, je to svadba a mám strach. Také bežné ponúknutie ako zapáliš si? viem odmietnuť, len to nesmie byť povedané dvakrát. Olinka sa neozýva, žeby tá jej skúška dopadla inak? Oli ozvi sa prosím Ťa ako sa držíš. Nemôžem povedať že mám na cigaretu chuť, to mám oveľa väčšiu chuť na sladkosti, len mi je občas za ňou smutno.

Konča

Ahoj Emi. Tak to bude velká zkouška. Budu ti moc moc držet pěsti. Jestli ti zbyl nějaký šampík tak si ho pro jistotu lupni. Ježiš tys mě je poslala a nenechala sis nic. Budeš to muset zvládnout. Vzpomeň na nás odpadlíky jak se s tím znovu trápíme. Buď silná a pokušitele zkus zagitovat k nekouření. Bude to těžké, ale ty to zvládneš a pak nám sem písni, že jsi zvítězila. Kdy jdeš na tu svatbu?

Konča

tím více receptorů (co to je si přečti ve Wikipedii, zadej si receptor) no a já mám určitě v mozku pouze a jenom nikotinové receptory:-( Tyto receptory bohužel nezanikají, dají se pouze uspat. Jakmile jim dáš třeba i po letech potravu okamžitě se probudí a budou chtít další a další přísun potravy v podobě nikotinu. A jsi tam kde jsi již byla. Závislák. Prý asi po třech týdnech jsou již uspané, ale čím dýl spí, tím líp. Všude píší, že nejmenší doba léčby jsou 3 měsíce. Silní závisláci i rok léčby. Pak už nikdy ani jednoho čouda.

Pavluša

..tak jsem si to myslela dobře, jen nevim jakej jsem byla závislák. a doufám že budou chrápat až do smrti...:))) V zimě jsem se ptala jestli je může probudit nespracovaný kouř, páč když sedí někdo vedle tebe, vlastně několik kuřáku je to celkem síla né? Ema drržím palce ať to zvládneš....jak dlouho nekouříš....společnost mi problém nedělá ať si hulej...jen mi je šoufl....Dvakrát...snad by to mohli pochopit hned na poprvé když ovětíš díky já nekouřím...;)

Ivča

že alkohol léčí, vím už dávno, jenom jsem nevěděla, že ne barevný. To je škoda, protože já vypiju hodně ořechovice a ta je hnědá, tak to musím zapíjet ještě slivovicí nebo co. No a pivo, to u nás teče proudem. Nejdřív byl sud v lednici a teď už jsme se sousedem napůl koupili pikolíka, takže pohoda. A pivo kudy teče, tudy léčí. Emo, přežij svatbu bez cigára, myslím,že to ustojíš. O to víc se můžeš namazat. Já to taky tak dělám. Co nekouřím, vydržím víc pít. A namazaná nějak zapomenu, že jsem taky kdysy hulila 2 krabky za večer. Ale druhý den umírám stejně jako dřív s cigárama. Nikotinové receptory necháme spát, ale co ty alkoholový?

Ema

Na svadbu idem zajtra, champix ešte mám, ja si ho môžem hocikedy kúpiť v lekárni bez predpisu, champix nie je problém, problém je že všetkého veľa škodí a ja som ho brala síce nepravidelne ale predsa po celý rok, krabičky mám odložené tak si to niekedy spočítam, koľko som toho pojedla. Tak zajtra jeden zjem ráno a tiež si jeden zoberiem so sebou, nenechám to na náhodu a teda nebudem robiť Kaisera ale budem sa fajčiarom vyhýbať.

Konča

To nevím co to je? Prosím vysvětlit:-) A už máš v lihu naložené ořechy? Nebo od někoho dostáváš hotovou? I když, to je pozdě mít teprve naložené. Ta už musí být hotová. Nakládá se okolo Jakuba a tuším 6 týdnů nechat naložené. Já dělala 2x ořechovici - prý se povedla, ale na mě to bylo moc sladké. Tak jsem to rozdala. Když já jsem na ten hořký fernet. Emi, raději si vezmi už dnes půlku, aby zítra ta celá tableta neudělala v těle velký šok. Jsi šikulka. Rok a 1/4 nemůžeš zahodit.

Ivča

Pikolík je chladící zařízení na pivo. Je to napojené k sudu přez tlakovou bombu a je u toho pípa a točíš pivo pěkně vychlazené. Ořechovici kupuju za 160,- Kč za litr z Moravy. Kdepak nakládat, to bych musela mít ořechovou alej. A když se urodí švestky nebo něco jiného, tak to dovezeme do pálenice a necháme si to vypálit. Loni bylo 10 l slivovice, už je vše vypité. Letos nebude nic, tak se musí kupovat. Pro zdraví uděláme všechno.

Konča

Díky. Já jsem v tomhle úplný debil. Pivo nepozřu. Tak to je docela pálka za tu ořechovici. Jestli to dělají ze 40% vodky, tak ta se potom ředí, takže můžeš mít slabou 20-25% ořechovku, takže se asi vrhnu na výrobu ořechovice:-) Já dělala ze starých lihových zásob. Škoda, že jsem letos nenaložila, dala bych ti ve sklípku koštnout. Sakra to mě mrzí. Tak až na rok.

Konča

Právě mi odpověděla na smsku. Je mimo počítač a brzy se ozve.

Megan

Ahoj všici. Já se omlouvám, ale mám toho celkem dost. Prvně, Ládíku, ten asfalt není na izolaci, ale na příjezdovku, kterou jsme museli udělat. Dlouhá 72 metrů a široká 7. Jo a nehul:-) Moc se mi líbí debata o chlastu. tak to já budu zdravej do konce života, páč se toho fakt vůbec nebojím a nikdy jsem se toho nebál. Mono, Miloš má zařídit u Adámků ten termín, co jsme se domlouvali, ale ještě se mi neozval. Napište prosím, kdo všechno 6.11. 2010 pojede do vinného sklípku ve Chvalovicích u Znojma na nekuřáckou slezinu. Je to i s jídlem a spaním. je to tam fakt děsná pecka Já měl dnes v práci fyzické testy a ještě jsem na noční. Snad to nějak přežiji. Mějte se krásně a čus...... Megánek

Leila

Zrovna včera jsem se trochu lemtla,koukala jsem s mladší dcerou na film a krom svých obvyklých dvou piveček jsem vysosla půlku Magistra,který tu zbyl od červnové oslavy. V noci jsem se probudila zpocená-asi ten špatný barevný alkohol.Celý den si nadávám do prasat,že sotva seknu s jednou závislostí,tak si zahrávám s druhou ((. Mono po jaké době Tě zlobí implantát? Já jej mám 5 let a zatím bez problémů.Jen pokud si jej několik dní nevyčistím specielní nití, tak citím jak začne pobolívat. Emo , skládám obdiv,rok a čtvrt je strašně dlohá doba,to nemůžeš zahodit! Mně zatím společnost kuřáků nesvádí/tedy až na jednu vyjímku/ a ani se jim nevyhýbám.Sedím proti nim ,povídám si s nimi a vlastně ani nevnímám že kouří.Dnes jsem byla s jednou kuřačkou na obědě,s druhou jsem pokecala u jejího cigára.Ani mi nevadí ten kouř.Zajímalo by mne ,jak se toto změní po dobrání champixu? Poví mi to někdo ze zdejších mazáků?

Megan

Je třeba být opatrný. Já po dobrání Champixu ještě nějakou dobu žvejkal niccorete 1 mg, pak jsem přešel na 0,5 mg a pak už nic. Pomaloučku, polehoučku, hlavně nic neuspěchat. Taky už jsem si asi po 1,5 měsíci s Champixem myslel, že su OK a tak jsem ho vynechal. Pak asi za tři dny jsem měl tak strašnej absťák, že jsem si málem zapálil. Hned jsem si byl koupit novej a bylo to dobrý. Ty nikoretky k dokončení léčby jsou fakt dobrý. Doporučuju. Stačí tato odpověd?

Leila

ale brát si niccoretky po dobrání champixu mi přijde dost nesmyslné,akorát ten nikotin znovu probudí receptory.Ale pokud Ti to pomohlo? Já jsem zbytek nikoretek tabletek tento týden darovala.Snížila jsem dávku champixu na tabletku denně a niccoretku již raději riskovat nebudu.

Ema

Ja som brala ku koncu champix veľmi nepravidelne takže ani nemôžem povedať kedy som prestala. Trošičku ale naozaj iba trošičku mi asi chýba, je to istota v tom našom boji, ale nie je to nič katastrofálne, je to temer tak ako keď som ho brala, ale ja na rozdiel od vás nechodím temer nikam a s fajčiarmi neprichádzam do styku, tak som tiež veľmi zvedavá na odpovede tých, čo majú denne to pokušenie na očiach.

Pavluša

...také jsme byli včera na večeři v pizzerce a jen jeden z nás kouřil, ale vůbec jsem to necítila. Každopádně po třetí sklence vína jsem mu ji okukovala...ani nevim jestli jsem měla chuť, ale takové to nutkání tam bylo.Pomohlo že jsem u toho vínka vychutnávala tu super večeři a věděla jsem jak hnusně to chutná, tím pádem mě přešla chuť na cígo. Dost se po vysazení bojím, páč mě vždycky zlákal jen alkohol který mi vzal vůli a já si zapálila. Problém je ten že hulej úplně všici a láká to....no budu muset být tvrdá.. Tak buťe také neoblomní a vydržíme to...hezký víkend přeju

Ivča

já brala champix pro jistotu 5,5 měsíců, poslední měsíc každý druhý den. Potom už nic. Taky si myslím, že do sebe cpát něco s nikotinem není dobrý. Pohybuju se stále mezi kuřákama, mám ho i doma a zatím dobrý. 20.9. to bude 10 měsíců. Chutě jsou, to je jasný, ale daj se přežít, Není to nic hroznýho. Asi vše závisí od toho, jak jsi dlouho kouřila. Já 35 let. Mám dnes též bolehlav, včera večer asi 7 ořechovic, a dness čeká oslava narozenin mé drahé polovičky, takže to půjde nanovo. Asi si zobnu ibalgin a bude zas dobře. Mám opravdu někdy dojem, že jsem přešla z jedné závíslosti na druhou. Ale venku je nááádherně, sluníčko pálí, je to super. Mějte krásný víkend a nehulte!!!

Leila

Já myslím,že ano.))) Doma mi kouří synátor,ale je léto takže kouří venku . Je doma minimálně,takže to není až tak velké pokušení.Občas zde potkám položenou krabičku.Ze záčátku byl pohled na takovou krabičku doprovázen takovým stažením plic,nádechem- nevím jak to popsat- taková ta i fyzická silná chuť zevnitř,zachvění celého těla. Toto postupně zeslabovalo a nyní když vidím krabičku i mých dříve oblíbených zlatých malborek,tak už je to jen chladný pohled.No a to samé mám,když koukám na kouřícího člověka.Pohybuji se mezi nimi i v práci,táta kouří,známí kouří,v hospodách se kouří .Když jsem ještě kouřila se šampíkem tak říkali- pojď na cigáro,nebo jdeme na cigáro,tak jsem šla a třeba už ani nekouřila.Momentálně říkají jdu kouřit a já abychom mohli pokračovat v komunikaci tak odpovím jdu s tebou ,ale samozřejmě nekouřím.Akorát asi před dvěma týdny jsem měla ten zkrat,že jsem si dala ve stresu práska a zkonstatovala že mi nepomohl. Ale podstatné je ,že cítím,že i kdybych z nějakého důvodu ulítla,tak budu dále pokračovat v nekouření. Už proto,že odhodit ty poslední cigarety mne stálo velké úsilí,následoval hnusný několikadenní absťák.Celkově celé ty dva měsíce a kousek,co beru champík-z toho měsíc nekouřím- nic moc- takové docela velké vybočeni z normálu. Celkově mi přijde,že z champíkem nebylo tak těžké přestal,ale na druhou stranu už bych si to nechtěla v žádném případě nikdy zopakovat Každou chvíli si vyjmenovávám,jaké klady mi někuřáctví přináší a je jich doopravdy strašně moooc a stále objevuji další a další)) a kuřáci klepající se na cígo mi začínají připadat strašně směšní))) Včera jsem to přehnala s burčákem,pěkně mne protáhl((( No tak jdu zkusit něco sníst.

Ládík

Leilo, přeji, aby Ti to odhodlání vydrželo.

Ema

Svadba nebola žiadne pokušenie, fajčiarov bolo málo a boli cudzí, bála som sa zbytočne. Ale nezbavila som sa vyberania miest na fajčenie, ako sme prišli na miesto určenia hneď som mala vybraté miesto kam by som chodila fajčiť, keď som pozerala teraz večer program Nové bývanie páčili sa mi domy ktoré mali pekné zákutia, kde by sa dobre a bez prekážania iným fajčilo, vždy keď vidím nový byt či dom či iné objekty podvedome vyberám sympatické miesta na ktorých vidím seba s cigaretou, mám to jednoducho pod kožou a začínam veriť že sa toho nezbavím, že sa do môjho tupého mozgu to presvedčenie o nefajčení už ani nedostane. Rada tu čítam príspevky a niekedy ma dosť pobavia a naučili ma nebrať veci tak vážne a aj keď mám tú tragiku v povahe tak sa ju aspoň snažím zľahčovať a pomáha mi to.

Ivča

a nehulila na svatbě. Vidíš Emo, ono to půjde. Já jsem stále mezi kuřákama, tyto zkoušky mám za sebou, ale jak píšeš, máme a budeme to mít stále pod kůží. Vůbec není vyhráno. Ono je strašně snadné při Champixu přestat kouřit, ale je dost náročné to potom udržet. Prostě platíme za blbost z mládí. Jinak přeju všem krásný start do nového týdne a NEHULTE!!!

Andula

Všechny vás moc zdravím, dlouho jsem se neozvala, ale jaksi není o čem psát. U mě je všechno při starém, i mě jako Meganovi pomáhají z nejhoršího žvýkačky Nicoretky, jenom se trochu bojím jak bude bez nich. Zatím to neřeším, to si nechám až na zimu. Teď mám největší strach abych neumřela na alzheimra, protože alkohol nepiju žádný ani barevný, ani pivo. Co teď? Na starý kolena začít s pitím? Ještě jednou vás všechny moc a moc zdravím, nováčkům přeju hodně pevné vůle a pevných nervů v tom odvykání a zase někdy se ozvu jak mi to jde nebo nejde (teda pokud nebudu na šrot) Mějte se krásně a nekuřte.

Konča

že Tvoje zkouška byla na 1*** SUPER:-) Víkend byl přenádhernej. Na plavky byl asi poslední. Manžovým cigárkám jsem odolala, ale fernetu nikoli. Další stěna srubu obroušena a natřena. Domů jsem si dotáhla 1 klíště, tak snad nebylo nakažené boreliózou. Heslo dne NELULÍM!!!

Konča

co třeba vyzkoušet hrnek čaje s panáčkem slivovice?

irena

....teda vy jste si tady v pátek krásně pochlastávali, zatímco já pilně sbírala houby,rostly.. mám konečně nějakej počinek. A když už se probírá ten alkohol,tak kdyžjsem se napila při braní champixu tak jsem vůbec o sobě nevěděla a teď musím opatrně, protože když to přeženu tak si na nic nepamateju myslím že za to fakt může užívání toho "svinstva"které mi sice hrozně pomohlo, bez něho bych to nezvládla. Pavluši-po3 měsících jsem ho přestala brát a byly to nenejhorší měsíce v odvykání i po psychycké stránce jsem byla rozhozená a tak 2 až3 měsíce trvalo než jsem to překonala. ježíš, to bylo hrozné ještě že to mám už za sebou.Tak se rvšichni držte a nekuřte....

Pavluša

...tak si budu muset asi sehnat nějakou třezalku v tabletkách..na nervy bejt nechci. Ale ode dneška budu brát po půlkách, mám doma další balení ale jsem po tom šíleně unavená. Uvidim, začala jsem 1.srpna bez ničeho...prvních 14 dní jsem vydržela..pak jednu sobotu ne...pak zase týden a v sobotu zase hulila. Bála jsem se že to nedám a champix pomáhá, budu taky ten příklad asi že se hned opiju, páč jsem měla tři sklenky bílého v pátek a hned mě jako pobolívala hlava. No ale bazének a saunička...jáj to byla paráda ten dech je prostě úžasnej, všecko voní a je to super....tak se držme a nemysleme na ty smradlavky co by nám to chtěli vzít...;)

Ivča

hezky to zkoušíš na Andulku. Chudák abstinentka dá si čaj se slivovicí a bude mít otravu alkoholem. Stačí, že jsem tady já alkoholik (nechci mluvit za ostatní). Víkend též hrůůůza. Ořechovici nahradila v sobotu brusinka - 40 %. Prodávají to jenom v Třeboni, je to strašně dobrý, tak jsme si nechali poslat celý karton se sousedem napůl. A hned v sobotu jedna lahev padla. Ale je to taky barevný, tak to musím dohánět pivem, abych pila pro zdraví a na zdraví. No hlavně, že nehulím, že? Irenko, u mě ten přechod byl úplně v pohodě, možná to bylo tím, že jsem champix brala dlouho a poslední měsíc obden, tak to bylo všechno pozvolné. Mějte se všichni krásně.

Konča

na močový měchýř jsem už někde zaregistrovala, ale 40% brusinky ještě neee:-) Šampík a alkohol mi nic nedělá.

Ivča

Jo, jo, je to dobrota. Není to známé, protože jsem to nikde v obchodě neviděla. Jednou mě to přivezl kolega z lázní z Třeboně a od té doby jsem občas někoho poprosila, když tam jel. Jmenuje se to Lázeňská brusinka nebo tak nějak. Ale ty jseš na ferneta, tobě by to asi nechutnalo. Je to malinko nasládlý, ale ne moc. A těch 40 % tam udělá svoje divy. Tak zpět do práce. Tady leje jak z konve.

Konča

tady je zatím nádherně. Sluníčko pálí. Tak to by mě určo nechutnalo. Dnes je tady jaksi mrtvo:-(

irena

...všechny nekuřácké alkoholiky.Já jsem měla o prázdninách teprve v pátek první 2 kotle na rozloučení ze sezonou. Celý prázdniny jsem vydrřela kvůli těm kaloriím.Jinak u nás frčí spíš víno a většinou za to můžou sousedi na chatě, když ne jedni tak druzí, třetí nebočtvrtí nebo všichni naráz . To pak vyhlásíme nějaký den, např den vody a pak se to už oslavuje každej rok. Někdy bych chtěla bydlet na samotě jak Ifka a slopat si sama svoje vínko.Tyto prázdniny byly náročné fakt že si z nich moc nepamatuju. Ale nezvrhla jsem se a vydržela nekouřit. Tak všichni čauky, ať se vám dobře nekouří.....

Konča

Irčo, nějak mi uniklo, jak dopala ta tvoje okna ušpiněná stavební pěnou? Den vody jó :-DDD Tak my zase každý rok v říjnu slavíme vánoce. Jezdíme na výlov rybníka v Tovačově. Koupíme nebo již 5x jsem v tombole vyhrála kapra, doma se udělá bramborový salát se smaženým kaprem (já vepře neb ryby nejím). Je to bez stromku a bez dárků, zato se pěkně picneme při přípravě večeře.

irena*

...Ládík poradil ten sprej ,takže to SKORO není vidět ....do Tovačova jezdíme taky....

Konča

ještě že to tak dopadlo. Což si dát letos spicha u tomboly???? Když se zadaří, vyhraju kapra i pro tebe. Jednou jsem byla s kámoškou a koupily jsem si obě lístky, Já vyhrála a ona ne. Tak mě poprosila a dala peníze, abych jí zkusila taky vyhrát jednoho kapra. A já opět vyhrála a kámoška jela domů taky s kaprem za 10 Kč. To mi ta tombola dělá asi schválně neb ryby nežeru, ať se jimi udávím:-)

janina

alkoholiků , tam už patřím taky, jednu čuňárnu jsem vyměnila za jinou:-). ,jak jsem si vás tak četla, náramně mi k tomu chutnala becherovka (jako že je mi težko od žaludku). Prázdniny jsou demoralizující, ale mně to chutná i po prázdninách. Slavím zítra rok a třičtvrtě a občas se mi po cigáru zasteskne....to si pak říkám, že začnu zas v sedmdesáti, to už o nic nepůjde. Podařilo se mi polovinu nabraného sádla shodit, ale mám obavy, že s becherem to dotáhnu opět k dokonalosti. Gratuluju jšem spolubojovníkům!!

Kakamila

všechny staré, dobré a ty nové, taky dobré nekuřáky!!!Lidi, já z práce nemůžu psát, zakázali nám na Net, máme novou šéfku, "dobře mete" a teď jsem konečně dočkala Netu doma, tak se ozývám. V neděli jsem dovrtala poslední díru příklepovkou v bytě-snad už byt hotov...Kluk do 1. třídy, ještě nějaká dovolená na konci srpna...do toho kolben, byt a krákání...psal jsem to Konče...mám toho moc a jsem na to sama...Omlouvám se, nestíhala jsem...postřehla jsem, že je tu plno nových lidí....Přiznávám asi 2 šluky, nedá mi to pokoj, ale nehulím!!!Furt na to myslím, Megane, jsem sračka, co??? Fridu se vrátí jako nekuřačka z dovči, či co... Ládíku, Mono, Megane, Končo, Andulo a všichni stateční, noví, moc všem blahopeji k výročí, já to nepočítám...a jsem zpět... Kakáč

Ivča

Včera to bylo málem v pr..li, v takový depce jsem ještě nebyla co nekouřím, mít po ruce cigáro, tak to bylo jasný, tak jsem do sebe honem hodila panáka a pak druhýho, pak jsem zašla za sousedkou, at si se mnou dá a bylo půl lahve vypitý (ořechovice). Jeden skorosoused nám udělal takovou sviňárnu, že jsem fakt myslela, že to nerozdejchám. No, ale důležitý je, že jsem prošla zkouškou a nezapálila si. Jenomže jsem se musela ožrat a málem ráno nemohla za volant. To je problém. Jinak moc zdravím Kakamilu, Janinu. Fridu se snad taky ozve jako nekuřačka. Mějte všichni kráásný den.

Konča

k dnešnímu krásnému výročí. Snad to taky někdy dám. Ivčo, klobouk dolů, já být tak nasr...á , tak si vyškemrám cígo od muže a k tomu si otevřu ferneta - tramvaji je jedno jestli nastupuji střízlivá nebo se zbytkovým alkoholem. Zdravím Kakamilu a přeji ať se prckovi ve škole líbí a jde mu dobře učení. Fridučka je již po dovolené, tak taky očekávám, že se brzy ozve. Jak se daří nováčkům??? Sokolda, Martin... ozvěte se. Za mnou je další nekuřácký den a heslo pro den dnešní zní: N E H U L I T!!!

irena

z Olomouce, byla jsem u zubaře, ani jsem Ifku nekontaktovala přijela jsen o 6 a zpět 7,30,ale stejně jsem se dívala do všech tramvají jestli ji neuvidím....neviděla. S tím Tovačovem by to mohlo vyjít jestli bude mít manža volno, tak si toho scuka dáme. Zdravím Janinu ,to byl můj tahač, když jsem začínala ,společně se Sobolkou Greenou,Dadetou No-One a ostatní .....bohužel nemám takovou paměť jak Ifka. Zdravím Kaka....kdyby mi to v práci udělali jsem namydlená.......školáčkovi hodně úspěchů. Ivčo kašli na toho Blba, nestojí ti za to cígo.. zdravím a nekuřte!!!!!

Ivča

to mě blesklo hlavou. Kvůli takovýmu hajzlovi přece nezačnu kouřit. Ale je to síla, najednou v té stresové situaci je stokrát větší chuť na to blbý cígo. Přitom to nic nevyřeší. Musíme se naučit ovládat stresy bez cigaret a je vyhráno. Je to ale někdy hodně těžký. Tak se všichni držte a díky za podporu.

Konča

mě to pokaždé dostalo. Důležitý pro mne je nemít cíga po ruce. Irčo v 7.30 jsem terpve šla z domu k šalině. Datum výlovu je zatím neznámý, ale konec října to jistí každý rok:-) Tak se pak domluvíme.

Konča

23.10 a 24.10. jsem šmejdila na netu a našla datum letošního výlovu. Již jsem si poznačila v kalendáři.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce