Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Konča

děkuji všem za vlídná slova a už obraťme list. Hele já fakt nekouřím a jsem šestý den bez šampíku. Tento týden chci jít na odběr, tak jak ho budu mít za sebou, tak zase začnu šampík zobat. Dnes slavíme našeho Megánka a Ivču:-)

Pavluša

...pro Vás zkušené...taky pořád přemýšlím nad tím proč si zapálit po takové době znova když už to má člověk v hlavě srovnané? Jednu chvíli si řeknu že už si nezapálim ,a pak buuum mávnu nad tím rukou a je to tam. Né teď ale právě v krizová situaci, samy víme že to nepomůže. Mám s toho vážně strach, už jsem tak jednou zklamala, a vůbec jsem nad tím nepřemýšlela, prostě jsem si ji zapálila jako by těch dvou měsíců ani nebylo. Končo nemůže to být tím že jsi ten šampík vysadila kvůli tomu odběru?

Konča

já bych si zapálila i kdybych v sobě měla celé plato prášků. Byla jsem pod vlivem alkoholu, viděla jsem manžu kouřit, začala cígo závidět, řešil se problém co dál. Jedno vím určitě, kdyby manža cigo neměl, tak do hospody jsem si je koupit nešla. Šampík jsem si nevzala a nekouřím a nemám abs'ták, což je mi taky strašně divné. Loni jsem si po 5,5 měsících koupila za střízliva krabku, do konce směny asi 8 kusů vykouřila. Doma večer otevřela ferneta a krabku dokouřila. Kromě první, která mi smrděla, nechutnala a motala se mi hlava, tak ty ostaní byly už normální. Nerozumím, proč ty dvě situace dopadly rozdílně.

irena

.......já přemýšlím o tom jak Pavluša a Konča píší, že když dostanou chuť na cígo ,tak si zobnou půlku šampíku a dobrý....mně to tak nefungovalo, já měla chut pořád i se šampíkem......a o ifce myslím , že její největší problém je ta cigareta po ruce........u manžela, kdyby v té vypjaté chvíli cigo neměla, tak by nekouřila, není to tak , Ifko,Kdyby kouřila můj manža tak v tom lítám už dávno. Není nic lepšího na utužení sounáležitosti v dobrém i zlém, než společné pokouření...bohužel.

Konča

Irenko, máš úplnou pravdu. Marně přemýšlím, co už v našich letech se dá společně.....a vyšlo mi už jenom to kouření.

Pavluša

Přítel nekouří jinak bych to nejspíš nedala, a proto Ifko klobouk dolů, to je vážně těžký a ty jsi silná :)

Pavluša

...přesně motala se mi hlava a pak už dobrý, ale chutnalo to méně než dřív. Nevim jak to zvládnu, ale jsem odhodlaná už si tu jednu nikdy nedat, Teď když jsem teda došla k doktorce, kde mě jinak nevidí jak je rok dlouhej a šla do šampíku musim to dát. Až se na mě ta mrcha usměje a bude mě lákat..."tak si mě vem" asi uteču někam daleko nebo ji budu muset na místě rozdupat, určitě ale budu muset vymyslet nějakej bojovej útok, páč vim že i na tuto chvíli dojde, jak já se jí bojim. Zatim jinak všechno jak po másle.

Konča

kdybych byla, tak si nezapálím. Zrovna jsem si udělala kafčo, bez cíga i bez paipa. Pavli ty to zvládneš, nezapomeň, že jsi dala 2 měsíce bez ničeho.

Pavluša

Já taky zrovna mi tu voní na stole, dopiju a mažu do města, synáček potřebuje nové plavecké brýle a flašku, každé září to samé, ta naše malá potvora (štěně) mu je rozkousala no...:)

Ivča

A připojuju se k diskusi o kouřícím partnerovi. Mám to doma a je to záhul, ale už jsem si zvykla. Někdy mu i donesu krabku cigaret pod nos, když je třeba zavalenej houbama a čistí a kouřil by, tak mu je donesu, kouřit už musí sám a někdy mu i dovolím kouřit v kuchyni. Končo co společného v těch letech - třeba si dáme spolu toho panáka nebo pivko. Já nekouřím, manža jo, no a to mu pak večer dovolím kouřit i v kuchyni, protože jinak by utek ven a zas bych tam seděla sama. Určitě to taky znáš. Je to věčný boj. jenže je nedonutíme, aby taky přestali, nemá to cenu. Každý musí udělat to rozhodnutí sám, jinak to má opačný efekt. Říká, že mě závidí a že by to do mě nikdy neřekl, že přestanu, ale jemu se do toho vůbec nechce, aby přestal. Mějte všichni krásný den bez cigaret. Slunce už leze, tak snad bude zase hezky.

Konča

teda Ivčo já tě obdivuji, přímo v bytě nakouřeno a sama nekouřit??? Tak tohle u nás nešlo a nepůjde. Když jsme doma hulili oba, tak byt páchl nikotinem jako putika a on to cítil a ten smrad mu vadil. Já jsem to necítila. Aby se tolik neprokouřilo a mladí k nám mohli zajít i s vnoučkem, tak jsme začali kouřit před barákem. Byt se vymaloval, vycídil, popelníky vyhodily a je spokojenost na obou stranách. Jo a nekouřím.

Pavluša

Dobré ránko..a i slunečné a voňavé...;))) Ivčo můj první partner taky kouřil a je fakt že když jsem dokojila, bylo to hlavně díky jemu, pořád někde čadil a mě to nedalo. V diskuzi na odvykání jsem psala že kouří i v autě se synem když si ho bere na víkendy, ale on je vážně závislák velkej, tak už to radši neřešim. Ten nynější nekouřil a nekouří...tak je to fajn. Končo a jaký jsi měla ty včera zbytek dne ....šlo to ??? A co zbytek začátečníku..???....jak Vám to jde? Já 10 dní bez cíga ale 8 dní šampík, holt jsem si to chtěla jen pojistit, ale musim říct že poslední dva dny jsou jako bych snad nikdy nekouřila, páč tam ty myšlenky nejsou a spaní mám jak medvěd v zimě, vždyť já usínám dřív než polovička a to on vstává v 5.30h, a to tu jěště nebylo...:)))

Konča

Pavluš posílám blahopřání. Skvělé, jsi šikulka. Dík za optání, zatím jsem v pohodě. Tchýnča je doma, já jí dovezla jídlo, ale ona stejně vůbec nic nejí, tak to možná dnes vyhodíme. Jo a co ostatní začátečníci?

Pavluša

..je to smutné, děda měl taky rakovinu něco v břiše, byla jsem malá a jen vím že doktor jezdil každý den píchat nějaké injekce. Pamatuju babičku jak byla moc utrápená, pak děda umřel a v posledních měsících byl šíleně zlej ani jsme si nemohly hrát. Ale mě bylo asi osm takže jemu okolo 50-ti no děda...teď mi to tak nepříjde ale byl....) 86 let je ale hezký věk, jsem teď nahlášená na rekvalifikaci sociální pracovnice, u nás se má stavět hodně velký dům důchodců tak bych tam ráda. Vyšlo mě u psychologa že na 99% bych měla pracovat nebo dělat s nima nějakou výtvarnou činnost což by mě naplňovalo, tak uvidíme do budoucna co a jak...v bazéně mě to baví páč je to hlavně o dětech...chodí školy a školky a oddíly...děti mám ráda ;)

Konča

aby ti to vyšlo. Vnouček (má 28 měsíců) taky chodí na bazén, nechce se na povel potápět. Jinak se potápí rošťák rád.

Pavluša

...jé přez dva roky to je hezký...to jsou špuňti úplně k sežrání...:) Alex plave třetí rok a od minulého už jezdíme po republice na závody...na každých se umístil a trenér v něm vidí dobrého motýlkáře tak uvidíme...taky plavu a se zdravíma plícema to půjde o mnoho lépe...tak ať nám to vydrží..;)

Mona

Byl pŕo mě den D. Syn konečně odmaturoval....Vypila jsem mrtvýmu voko / asi 7 pan. Metaxy/Dnes mám dovolenou. Musí říct,že kouřilo hodně lidí ale mě to bylo fuk. Asi jsem fakt za....Můj syn nekouří a říkal,že vykouřil 1/2 krabičky,než šel na ústní.... Takhle si to nějak představuju... to jáí nikdy nebudu moct,jen tak si čoudnout a pak zase nic. Ale je fakt,že jsem s tím smířená... Stále víc si uvědomuju,jak to má Konča těžký,když má kuřžáka-obdivuju tě-jen do toho nespadni. Co sraz? Víte něco novýho? S tim poslednim termínem souhlasim... Něco kolem 5.-6.10

Megan

Mono, já jsem psal Milošovi na toho 6.11. a taky souhlasí. Dá vědět Adámkům a můžeme valit. Jo, budeš brát Alču a Verču?

Konča

tak to já moc moc gratuluji. To se musí pořádně zapít:-) Snažím se, chuť by už občas byla, ale vybaví se mi ta sobotní příšerná pachuť v hubě, jak jsem po dvou potáhnutích letěla do koupelny kloktat hubu mentolovou vodou a jsem zase v pohodě. Se srazem počítám, ale může se stát, že na poslední chvíli kvůli tchýni couvnu. Vůbec netuším co bude.

Mona

Pro mě dobrý datum- Alča a Verča ne-možná jiná Alča...

Pavluša

..takže nenakouknu..počasí je na prd...ale i tak všem přeji pěkný nekuřácký den....oddolat nástrahám a mít se fajn. Pořád to zvládám dobře až na ty nesmyslné sny...no dneska se mi zdálo že bydlim někde na pavlači, a přišel se ke mě kouknout učňák, normálně plná třída...vůbec nechápu co to mělo bejt..:)))...asi den otevřených dveří či co ?

Konča

již jsem po odběru a už jsem taky stihla zobnout půl šampíku. NEKOUŘÍM, ale včera večer byly docela chutě.

Ivča

Pavlušo, taky jsem měla prdlý až debilní sny. Ale dalo se to přežít. Za ten výsledek to stálo. Dnes ráno v práci jsem si uvědomila, že vlastně největší chutě na cigáro ještě teď po 9 měsících mě přepadaj v práci, ačkoliv tady nikdo nekouří. Doma mám kuřáka a tam je to celkem v poho. Tak nevím. Mějte krásnou středu.

Jan Cidrych

Dobrý den .Pozdrav všem slušným posílá JC 29 let bez kouření.

Jan Cidrych

Dobrý den .Pozdrav všem slušným posílá JC 29 let bez kouření.

Leila

Ivče k 290 dnům.Jako nováček se klaním k zemi a zároveň děsím toho,že Ivču ještě po devíti měsících přepadají chutě.Hlásím, že stále nekouřím- dnes jsou to 4 týdny a 10 tého to bude datumově měsíc.Zvládla jsem večer u piva s kuřákem.Chutě ani nemám,spíše neustálý pocit,že mi něco chybí a kromě jídla jsem bohužel ještě nenašla jinou náhradu (( Končo ,je mi moc líto,jaké máš zdravotní trápení s tchýní.Těch pár,co jsi ve stresu vykouřila a stejně ničemu nepomohly,ber jako špatnost pro dobrou věc.Alespoň jsi se utvrdila v tom,že nechutnají,smrdí a ani v ničem nepomůžou. A ta debilita Pavlušo trochu ustoupila poté ,co jsem snížila Champík na tabletu denně.Se zobáním dvou denně jsem měla tak zpomalené myšlení,že při nynejším fofru v práci by se to nedalo.Dala jsem na rady zdejších zkušenějích a tabletku jsem začla půlit a beru dopoledne a odpoledne po půlce. No a co Sokolda?Jak je na tom s chutěma po champixu?

Megan

Všem děkuji za gratulace a hlavně nekuřte.

Pavluša

..ten čas letí...gratulace Ivce A Leile vždyť čtyři týdny je kráááááááááááása... Já zase letim do práce...no mě ta lehoučká debilita neva...taky počítám že najedu na půl dopoledne a půl večír až si budu jistější....zatím vše klape A dneska se mi zdálo že jsme někde u moře v nóbl apartmánu a dveře naproti nám bydlí Brad Pitt a Angelina Jolie...a pěkně jsme spoli zakalili...normálně kámoši....ráno jsem se vzbudila a říkala že mi to nebude nikdo věřit , ale že mám fotky ve foťáku takže mám důkaz.....no mě se zdálo totiž i že jsem vzhůru.......ále co lepší než horory...:))))))))))))))))))))) Tak krásný provoněný a hlavně nekuřácký den pááááááááááá

Pavluša

Gratulujuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a taky chci...

Ivča

Též se dodatečně připojuju Megane. Obzvlášt, když k tomu stavíš barák, to je samý stres a ty vydržíš, to už máš vyhráno. Děkuju Leile za gratulaci, ta chuť je fakt stále, nechci strašit začátečníky, ale já mám dojem, že se ji nikdy nezbavím. Ale po tolika prohulenejch letech je zázrak, že to vypadá tak jak to vypadá. Já jsem se sebou spokojená. A gratuluju k měsíci. Paráda!!!! Jinak tady leje jak z konve, tak doufám, že dnes bude pauza od hub. Zatím byly houby každý den, každý den k večeři, k obědu. Včera bramboráky s houbama, před tím buřtguláš s houbama, atd atd. Jsem zvědavá na to babí léto,jak všichni slibujou. Všem krásný, ikdyž propršený den bez cigár!

Konča

Tady u nás taky prší, ale je teplo a dusno - ideální pro houby:-) Leilo paráda zítra měsíc - posílám gratulačku. Doufám, že ten můj úlet byl poslední. Pavlušce to taky pěkně jde:-) Dlouho se neozval Ládík - že by ještě vzpomínal na vojnu? Většinou jsou vzpomínky na ty dva roky úsměvné i pro nezúčastněné:-) Zítra by se měla snad vracet Fridu, psala že jeden na týden. Megane a co barák? Jak pokračuje stavba? Jo a nekouřím. Mám půl tabletky v sobě a jsem tak jistější.

Megan

Barák? Základová deska + izolace provedena, kanalizace + voda natažena, příští týden pokládám asfalt a beton na izolaci. Cihle objednány, pivo nakoupeno.

Konča

se u tebe mají jako v ráji. Nestačila by voda? když už je natažena?

irena

......u Megana na základovce by byl pěknej pivní nekuřáckej mejdan .....ne?....a kdo by si zapálil ???....... Zítra mám volno a jdu konečně do lesa na houby, běda jestli neporostou (ale říkají to všici (kromě Ivče),že nerostou)

Ládík

Konči, já jsem stále tu. Sleduji pořád. Megan , prosím, jaký asfalt ???? Není lepší tepelná izolace ?? Jsem asi moc starej. Ty nové metody mě asi nějak předbíhají. Jo a Konči, já byl jen na pět metrů. by by jsi mě dala, celé dva roky, nepředstavitelné. Jo a lidi, nekuřte. Jste fakt dobří. Zase to neodešlo, špatný kod. Teď to projde. Hoven je dobrý kod.

Konča

že vysokoškoláci měli vojnu krátkou. Muž byl na 2 roky tak těch historek je hodně. Stále jsi v ilegalitě? Já některé kódy ani nepřečtu, ale hoven je dobrej:-) Irenko, přeji hojnou sklizeň. My jsme teď na chatě nebyli, ale chystáme se tento víkend, tak se kouknu do lesa i já - konečně. Malíček je sice ještě trochu opuchlý a ještě ho cítím, ale půjdu.

Ivča
1x

co už měli děti chodili na 5 měsíců, ale to určitě není Ládíkův případ. Já nevlíst párkrát za den, když je čas, na tuhle diskusi, tak se ani nezasměju. U Megana by to už šlo, takový předkolaudační nekuřácký mejdánek na betonu. Tak se mějte, za chvíli jedu domů a jsem zvědavá, kolik košů hub tam zase bude. Když to vidím, tak si hned musím dát panáka, abych přežila...

Konča

manža je už v důchodu? Že už byl v lese?

Ládík

Ivčo, máš pravdu. V osmnácti jsem strkal kočárek, jak profesionál. Ale zase jsem měl holku na maturitním tablu. O to horší bylo jít ve 26 na vojnu, ikdyž jen na 5metrů.

Ládík

Já bych to Ivčo ještě nechal. Megan je teprve ve sklepě. Až bude v přízemí, to bude jiná. Jen jestli dá dohromady ten první strop.

Konča

že si z náš děláš srandu, jaks psal, že se ti zadařilo na pionýrským táboře. Koukám, že je to pravda.

Ládík

Já dělávám srandu. Často a rád, ale sem píši pravdu. Ani nevím proč. Snad , že je to tu bezva a naše usilí nestojí za nějaké lhaní, a že to máme těžké. Místo diskoték, když jsem chtěl koukat na fotbal (tenkrát bývala v baráku ještě jen jedna telka), tak dobrovolka žehlení. Plínky, osušky a žínky, to byla paráda. Nejhorší byly ty mrchy košilky, ty rozevřené na šňůrky.To ovládám, ale dělám , že již neumím. A těch knih, co jsem tenkrát přečetl. Jezdit s kočárem, na síťku knížku, kolíčky na prádlo, aby nelétaly stránky a jelo se. Jen trochu z toho bolelo za krkem, trochu se z toho koukání dolů motala hlava, ale vlastně klídek, A taky jsme to dokázali. Já na škole, manža na jiné a ještě celý týden daleko, no a dnes, obě holky s vejškou, doma více inženýrek než televizí, ale teď se budou starat o svého starého, nemocného , unaveného taťku. Jen , aby to vyšlo a nebyla z toho LDN.

Mona

Je taky dobrej kˇod a ten mi projde. Zdraˇvím všechny a Ládiku jsi vtipnej...doprdele už nehul....ani jednu.....

Konča

to nemělo chybu:-) No to by bylo, aby se 3 ošetřovatelky nepostaraly. Já jsem na tom hůř - mám jednoho syna. Jo a už jsi dlouho nepsal, jak jsi na tom se zdravím.

Ládík

Je to zlé, ale člověk musí být optimista. Něco se zase kazí a možná se zase (i přes veškerá dodržování) začíná ucpávat bay-pass. Ale jinak pohoda. Procházky. Práce, jen když chci. Začal školní rok a sním seriály. Tento týden je , ale hrůza. Zemřel mi pantáta, takže nic moc. A prosím nenadávajte mě. Já si nadávám sobě sám dost. Já se fakt snažím. Ale zatím....??? O to více vyniknete, jako frajeři a frajerky , co to dávaj. Já zezadu jen závidím , ale fandím, možná víc než Spartě. A brzy začne hokej. Pardoubky to jistí...jseš tu ??

Konča

na dálku Ti posílám upřímnou soustrast. A pak si jednu nedej, posr ...ej život. Jo a bafni si i za mě. Mě tohle teprve tohle čeká.

Ládík

Končo, ono to nebylo až tak promyšlené. Ono to tak prostě je. tady pod Řípem je tvrdá voda, a tady kluka neuděláš, ikdyby jsi se zbláznila. Jiní zase tvrdí, že udělat holky je umění, že to chce takový jeden zvláštní grif, jinak jezdíš za klukama na vojnu

Ivča

Ládíku, to vidím spíš na amatéra. No, ale dnes pohoda klídek, děti máme odchovaný. Já na tom byla podobně. Prní synek se mě narodil, když mě bylo přesně na den 19 a půl. Dřív to tak prostě bylo. Dnes se prvně rodí ve 30 letech. Ale taky v tom nevidím nic extra. Mít v padesáti starosti kam děti poslat na školu, to by mě jeblo. Končo moje drahá polovička si užívá invalidky, má obě kyčle ze železa, ale je na tom líp než já s pohybem. A Ládíkovi držím pěsti, to zdravíčko asi nic moc, ale snad bude líp. Před nedávnem jsi psal, že ti možná doktoři povolí champix, ale asi nepovolili. I tak 4 ks dobrý, to jseš fakt borec. Já už bych byla na 4 krabkách. Krásný podvečer. Jo a dnes houby nebyly. Ale panáka jsem si dala i tak...z radosti.

Leila

ale klídek a úplná pohoda nastane až budou všechny děti úplně pryč z baráku))) Souhlasím ,že první dcera v 18 ti a půl bylo na můj tehdejší rozum i na dnešní poměry brzy.Na druhou stranu,od té doby co mám odchováno jsem si vlastně již mnohé užila a budu si užívat- s větším rozumem než za mlada)) a voňavá bez cigár )))) A Ládiku,jestli ukočíruješ ty tři čtyři denně,tak si je nech a vychutnávej! Já bych to nezvládla,tak musím pokračovat úplně bez-prostě jsem si své za těch osmadvacet let již odkouřila ;)

Pavluša

..jak se máte...doufám že nekuřácky..a dobře..u Ládíka ani nevím že začal tak daleko jsem jěště nedošla...v práci jsem četla na netu v telefonu okolo 210 stránky a tam nekouřil...copek se stalo :( Jinak doma čtu od začátku....teda kdyby to byla kniha byla pěkně tlustá..:))) Jinak musím dát za pravdu Leile....jak radila ať si aspoň vyzkouším co vlastně ten champix dělá, tak včera jsem vážně musela, byla jsem fakt zvědavá. Všici píší jak je to po nějaké době hnusné a já měla stále uchovanou normální chuť, páč jak víte při braní jsem už nekouřila. No takže jsem si včera jednu vyprosila od kámošky co se za mnou stavila v práci, (10 dní Chmp) braní, ten pocit můžu opravdu přirovnat k první cigaretě, první prásk - divnej, druhej - jako co to je tohle, třetí - ty jo to nějaký fuj, to ani natáhne bo co, čtvrtý - fůůůj ty voho vem si to bo se pobleju. A už jsem zdrahala si vypláchnout hubu, blbě mi bylo jěště 4 hodiny potom a celej večer jsem měla pocit, že jsem byla někde v hospodě vylizovat popelníky s těma nejhnusnějšíma vajglama. Tak to můj poznatek.....no nějak mě teda přešla chuť.....a jestli někdo překouřil champix, tak to teda fakt čumim jak umim. Teď tři dny volníčka a se synkem do bazénu ale plavčit, já ho mám a budu mít jěště nějakej ten čas doma....doufám, a možná že jěště holčičku, když se podaří...;))) A jak válčíš ty Končo...zobeš po půlkách...tak to bude zase OK viď....Leila se také drží tak to má být..;)))

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce