Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Ivča

Končo, přesně tak bych tápala já. Myslím si, že to je jenom zloděj času a ten já moc nemám. Mě stačíte tady vy všichni, soukr. mail, služební mail a mám toho až nad hlavu. Ale jseš borkyně, že ses na to dala. Držím palce ať tam zdomácníš. Krásný zbytek dne, já už jedu domůůů:-)))))))

Konča

přišla mi do mailu jeho žádost. Co bych pro chlapa neudělala že? Ale díky Pavlušce, kterou jsem si dokázala najít, jsem o trošku chytřejší. Přes chat mi odpověděla na mé otázky. Ještě jsem asi našla Irenku, ale ta již není u počítače, tak se to dozvím zítra. Naštěstí jsem měla v práci velký klídek a tudíž jsem mohla od rána ležet na FB. Ale práci mám hotovou. Žádné resty nejsou. Jo a NEHULÍM.

Friduča

Nemáš mě tam, protože jsem se hned deaktivovala..:) :) Jak psala Pavla je to žrout času a já si to zase rozmyslela..Takže chyba není na tvém přijimači :)

Konča

ahááá. Díky za vysvětlení:-) Tím, jak jsem v práci osiřela, tak budu mít možná další zábavu. Teď nemám s kým splknout a tady to je šmírované.

Pavluš

..to jé...ale já se někdy tak v práci nudím...že jsem moc ráda když mám s kým pokecat...teď můžeme s Končou zachytit i úplnou chvilku abstinence.....Já písnu..." mám šílenou chuť" ...a Konča v zápětí...." Nesmíš"......né to byl vtip...i když...:)))

Ládík

Ahojky. Megan děkuji za nabídku, ale omlouvám se, ale já a FB nepřipadá v úvahu. Vlastně nevím ani proč, ale mám zafixováno, že někdo mě varoval, že je to nejsnazší způsob pro narušení svojich dat, nevím, takže sorry. Jinak samozřejmě jste všichni moc dobří, i Fridu již letí počty a hezky to přibývá. Držte se. My slaboši Vám jen závidíme.

Ivča

Ládíku, taky jeden z důvodů, proč se nechci kamarádit s FB. Jinak všechny zdravím. Konča možná sedí od včerejška na FB jak se jí to zalíbilo.:-))) Fridu táhne další nekuřácký den, vlastně nám všem. Ládíku kdy do toho praštíš taky? Ikdyž mě by asi 4 denně taky vyhovovaly, ale já už bych byla na 4 krabkách. A je pátek, hurááá. Tak si ho všichni užijte. Já mám opět hlídací víkend a ještě se k nám zítra všichni nahrnou na oběd, takže se budu těšit na příští klidný víkend:-)

irena

Já FB používám, když potřebuju vzkázat něco dětem co vyložoně nespěchá (např.aby mi už konečně poslali ty fotky na mail) mám spojení se spolužáky kteří jsou rozhozeni po republice,fakt je ten že někteří FB používají jen na psaní si se mnou,že jsem je do toho natáhla.Když posílám zprávu a nepíšu na zeĎ tak se k tomu nedostane nikdo cizí.Pravidelně asi nejvíc si píšu se spolž. do Itálie ,dopisy stály dost peněz a dlouho to trvalo než došly, tady máme spojení zadarmo a denně

Standa

stejně jak ve Skřiváncích na niti, tu se sice neztrácejí lidi ale příspěvky? někam se to posunulo o 3.

Standa

a některé příspěvky se objevili 3x, napsané skoro v jedné minutě. Ale víme, že dotyčný neumí kopírovat přes klávesnici. Když se chce všechno jde, ale jen něco.

anonym

už zase provokuješ?

Standa

Asi z toho chce někdo napsat knížku a nevhodné příspěvky vymazává :-D viz Právní prohlášení ... v tiráži. Bod 11. Budem slavní! Aspoň někteří :-D

Konča

všechny zdravím a hlásím, že pořád nekouřím:-)

irena

,já taky ne a je to príma. Tak zdarec všichni nekuřáci.!!!!!

Dobré ránko

Začíná se to načítat, pomallu, ale jistě :) :) No s tím jistě... :) Já FB taky nechci, neb lezu ještě na další dva povídací weby a to mi stačí.Ještě být na FB, tak asi nedělám nic jiného, než sedím u PC :) :) Mám skype, takže s lidma které nemůžu vidět osobně a potřebujeme si něco říct, nebo napsat - jsem v kontaktu především tam... Další krásnej voňavej den před náma...Je to super, sice žádné velké změny se nekonají - už jsem prostě mazák, jak se notoricky opakuje, tak už mě snad nic nemůže překvpit...No, abych se nedivila :) Nám tu v PHA vylezlo slunko i když je zima, tak je to pozitivní, člověk je hned veselejší... Dneska večer jdeme na Habermannův mlýn, tak se těším i když je to smutné téma... No a měla bych si dát korunky stranou zase za neprokouřené cíga, že ? :) Jdu to spočítat...:)

irena

S tím FB máš pravdu je to kradač času ale já to nepřehání a jednou za čas všem písnu a odpovím a u dětí přibližně vím ,kdy je tam načapám tak si občas pokecáme on-line..... Ale mám třeba velkou radost že vidím Monu MeganaPavluš Ifku a je tu ta možnost když budeme chtít můžeme když ne ...víme o sobě.

Konča

začalas druhý týden. Super. Tady u nás taky svítí slunko, ale děsně fouká studený vítr.

Friduča

Tak dneska byl dlouhej oběd v hospodě, všichni hulej jak cikáni a málem jsme si dali lahvinku vína, jednu, dvě...:) No večer už bych viděla dvakrát a možná měla dvě krabky v sobě...Ale losovali jsme zda vínko, nebo ne a vyhrál odchod domů.... :) Vy mě štvete :) Jdu si to teda taky aktivovat..:)

Konča

tak, že to mohou vidět jenom mí přátelé. Zabezpečení tam jde nastavit dle libosti.

Friduča

Tak jsem tam :) Ládíku, jukni do mailu..

Ládík

Juknul jsem a odepsal. Mějte se

Konča

krásný a nekuřácký víkend. Celé odpoledne jsem byla na FB a teď jsem honem doháněla pracovní resty, ale stihla jsem to. Jinak jsem si na FB pěkně začetovala s Fridučkou:-)

Megan

Ahoj všici. Co se týče toho FB tak za to nemůžu. Nevím proč, ale všem lidem, co jsem poslal nějaký mail přišla nabídka mého přátelství. Tak se mějte a nekuřte

Konča

Včerejší výlet na výlov se nám mimořádně vydařil. Kapra jsem tentokrát musela koupit u stánku. Na losy v tombole jsem štěstěnu neměla. Počasí bylo nádherné. Vnouček se svezl na poníkovi, sedl si na klín vodníkovi, povozil se na všech dětských kolotočích. Já jsem vyzkoušela atrakci lavici a to hned 2x a dnes mám modřiny na ramenou a klíčních kostech od závory co nás měla udržet v sedačce, ale vůbec toho nelituji neb jsme se synem tak šíleně nařehtali, jak snad nikdy v životě. Oba jsme na tu lavici šli poprvé. Ještě než se začala točit, zeptal se mě syn jestli jsem snídala a co. Když jsem si uvědomila, co jsem jedla, nebyla jsem mu schopná skrz smích souvisle odpovědět. Já totiž snídala vlašský salát. A to byl spouštěč horónského smíchu až řevu. Všichni jsme si to maximálně užili. Navíc bez cigaret. Dnes k obědu vařím smaženého kapra ( já řízek vepřový) s bramborovým salátem. Přeji krásnou voňavou neděli.

Ivča

ale s řízkama. Byl u nás přez víkend vnouček a tomu bych si netroufla dát kapra. My když jsme sami, tak si děláme kapra každou chvíli. když to ten můj rybář domů valí pod tlakem, tak co s tím jinýho. Rozdáváme a jíme je. Končo máš můj obdov, já od dospělosti na tyhle atrakce nemůžu, to by ten vlašák dopad hodně špatně.:-(( Jednou mě syn ještě menší ukecal na ty letadla a já na něj řvala celou dobu hystericky ať to zastaví, no strašný. Jinak též nekouřím, víken bude za náma, mladí už si vnoučka odvezli, tak si užívám klídek. Všem krásný zbytek víkendu.

irena

...já jít na lavici tak potupně zvracím ještě teď...vlašák-nevlašák. I když řetízkáče jsem milovala donedávna, Byla jsem o prázdninách s vnučkou , pěkně jsme se zamotali a já natěšená že přes generaci(děti do toho se mnou nikdy nechtěly jít)mám konečně kolotočováho partnera.Po prvním odkopnutí začalo nahoře něco praskat.Chytla jsem vnučku za ruku (Samozřejmně s tím, že až se utrhnem, tak ji zachráním ) a klepala se hrůzou než jsme zastavili. Chudáček vnučka měla ze mně šok a modřiny na rukách , kolotoč úplně v pořádku a já koločovou-závěrečnou. Jinak taky nekouřím a na oběd jsme měli taky řízky

irena

Kde a jak se tam spí?

Konča

ale není sparoš:-( vnouček je ještě malý. Kromě modřin na ramenou mám další na stehnech mezi nohama - jak jsem tlustá, tak jsem se málem nevešla do sedačky. Byla jsem tam natěsno, ale jak v tom lítáš nahoru dolu tak jsem se otloukla. Už jsem dala foto na FB. Já se tak někdy dostat do Prátru, tak tam nechám výplatu:-) Ivčo, malej má ryby rád. Kosti se mu musí vytáhnout a baští. Kapra, makrelu, lína, pstruha. Zapotí se akorát maminka při odkošťování. A stále nekouřím:-)

Ivča

i Ládíka, hlásím, že stále nekouřím, váhu už jsem delší dobu neprubla (pro jistotu), abych nebyla v depresi. Megane, na sraz nejedu, ale o to víc na vás budu myslet a dám si pár skleniček na vaše zdraví. Mějte kráááásný den. :-)))

Konča

Fridučkou???

Friduča

ale nevím přátelé, nevím..nemám nějak jistotu... celej den lítám :)

Konča

Fridu, to je ten těžký začátek. Ta nejistota byla u mne celý měsíc. Po měsíci ti bude líp uvidíš. A stále nehulím:-)

irena

drž děvče , vždyť seš už skoro starej mazák...10 dnů, je jich škoda, kdybys to pustila.... tobě se těžko radí , stejně všechno víš velice dobře, začátky jsou těžký ....tak ti aspoň držím pěsti...a zvládneš to!

Ivča

Friduč a nakonec nám všem. Je to fakt těžký to udržet. Co Morell? Nějak ses odmlčel. Snad sis to nerozmyslel? Přeju všem krásný den. Tady vykukuje sluníčko, tak snad bude hezky. My jsme včera zazimovali zahradu, dotáhli jsme z lesa hromadu větví a všechno přikryli, hlásej krutou zimu, tak musíme být připraveni. Už se vidím, jak si kopu tunel do práce ve 30 st. mrazech. Doufejme, že tyhle předpovědi nevyjdou a já nebudu ráno vystresovaná zapalovat cigáro.

irena

nevyjdou , já té hrozné předpovědi nevěřím . Včera jsme naposledy přijeliz chaty do práce a na dnešek už spali doma. Protože dnes přijedou děti na podzimní prázdniny, tak si manžel myslel že mám už dovolenou a jel sám do práce. V životě se mi to nestalo(stáří asi nastupuje) ale já se probudila7,10 nevěděla kde jsem a pak: na 7hodm nazvaní pacienti, mobil jsem nechala na chatě, autobus mi ujel pěti minutama, ještě že ve stejném domě bydlí syn a byl doma ,zavolal do práce, zavolal mi taxíka a o půl jsem už dělala prvního pacienta ,všichni byli príma ani se moc nezlobili....ale manža si to vyžere,už vymýšlím pomstu.,pokud možno krvavou.....ale nekouřím...ještě ne.

Ivča

nechci být hnusná, ale mrkni do mailu, máš tam malý návod na pomstu. Ale opravdu den blbec. Teď už určitě budeš mít pohodu a klídek.

Konča

zvládla jsi to rychlostí světla:-D

irena

tak milé a chytré děvče abys hledala . Ten katalog nemá chybu ,vyloženě mi udělal radost.(..a navíc ..krev tekla jinde a já jsem najednou v pohodě)

Friduča

Tak válčím dál...Lítám po úřadech a tak..Ale v pondělí už snad bude klid a můj první ,, ofiko,, pracovní den, i když zatím pohoda, neb budu čekat a lákat klientelu..Holky, ženský co jste z PHA - doražte :) Ani nevím kolikátej den..:( Nenapsala jsem si to do kalendáře...Musím juknout a dopočítat a začít spořit korunky :)

Konča

držíš se pěkně. Pěkně si to odpočítej a šetři. Já zatím nějak nenašetřila nic:-(, ale nevadí. Na výlovu jsem nemusela počítat a mohli jsme si dopřát všeho co jsme chtěli.

Valja

tak dnes je tomu 1 rok, co jsem přestala kouřit. Občas sem kouknu, ale PC mám často mimo provoz, i toto píšu od známých. Kouřit nehodlám, ani na to nemám chuť, to spíš na jídlo, to platí stále (a hlavně na sladké, takže asi7 či 8 kg mi přibylo, v podstatě jen na břiše, no horor). Kouř mi ale pořád voní. Moje tělo si dlouho nemohlo zvyknout na stav bez nikotinu, takže jsem měla haldu zdravotních potíží, do toho jsme se stěhovali, dcera nastoupila předčasně do práce po MD, takže ještě hlídání děcek - no už bych to znovu všechno takhle v jedné hromadě nechtěla zažít. Fakt je, že jsem ráda, že se mi to podařilo, ztratila jsem ale nějak radost ze života, pořád mi " něco" chybí, nepodařilo se mi ty cigarety ničím plnohodnotně nahradit. Tak to jen, abyste věděli, že jsem vydržela, příležitostně se ozvu a držím palce všem, co bojují.

Mona

Valjo strašně moc gratuluju je to výkon. No a tak mi trochu zaujala ta věta,že to nemáš čím nahradit. No já taky ne. To je fakt blbý,ale vydržet se to dá....

Valja

Díky, Mono. Vydržet se to sice dá, ale nějak to není ono... Asi to bude těma desítkama let s cigaretou ( u mě 40 let 20 denně). Pravda je, že nejúžasnější je ten pocit svobody, nic mě nenutí letět za roh si zapálit...A pak se držet radši dál od nekuřáků a připadat si málem jak zločinec. Ale měla jsem se aspoň na co těšit, teď mi chybí asi ta "odměna". Takže vzkaz hlavně pro mladé: Vydržte, pokud už nekouříte a pokud kouříte, zkuste přestat, dokud je čas a tělo se ještě snadněji přizpůsobí nekuřáctví.

Megan

Ahoj lidičky. Ohledně srazu ve Chvalovicích. Tak se spí přímo ned sklípkem v pokoji. Jestli to půjde, tak spacáky s sebou.

Ivča
1x

k 1 roku !!!! Mám úplně stejné pocity jako ty, jenomže já mám k tomu ještě stále chuť a mám to rok za necelý měsíc. Taky mě stále něco chybí, někdy mě to je až líto, že si nemůžu zapálit a nahrazuju to panákama a to není vůbec dobrý. Ale jak píšeš jsme svobodné, žádný nikotin nás neovládá a to je super a stojí to za to mučení. Tak se držte všichni statečně. Fridu přeju úspěšné zahájení tvé karieryj, ať si ti daří. Všem krásný den.

Konča
1x

k dosažení 1 roku bez nikotinu. Jsi borka, posílám gratulačku.

Pavluš

Ahojte...málo píšu...já vim..ani nevim kolikátej den nekouřím...:/...ve všedních dnech nemám chuť ani náhodou...vůbec. Ale na pivku se to dá sotva ustát...tak se musím přiznat...ve čtvrtek jsem neustála situaci a dala jsem si s kámoškou u vínka u ní doma...a byly 3....řešili jsme její situaci s bejvalím přítelem...a nějak u toho stolu....no nedala jsem to. Ráno když jsem si na cígo vzpoměla bylo mi ihned špatně...a žádný absťák teda fakt nernastal...ba naopak mě to odpuzuje...pořád stejně...jen ten alkohol no..:) Jinak Irenka má moc roztomilou fotečku...Konča byla daleko od domova jako já...to jsme koukali...hezký holky moooc hezký..:))))

Ivča

já bych v tom lítala už zase až po uši, dát si někde práske nebo dokonce 3 kusy. Bojím se dát i paipo, jsem podělaná až za ušima strachy. Mám to tak zadřený pod kůží za těch strašně moc let, že jak psala Valja, nějak to teď nění ono. Už jsem kolikrát chtěla po paipu sáhnout, ale zatím odolávám. Tak Pavluš, nekouřit je normální!!! Abys do toho zase nespadla, to by byla škoda.

Konča

Pavluš, jenže já tam byla pouze na krásném 1 denním výletě. Padl na mě děsný útlum. Jdu si udělat kafčo a bude samozřejmě bez cigára. Po práci jdu na masáž krku a zad. Ještě že ta masérka je skoro slepá páč by si myslela, že jsem doma týraná. Modřiny z kolotoče krásně mění barvy.

Pavluš

..to se nebojim... psala jsem příspěvek a celej mi vypadl... Ivčo kdybych se cítila jako ty, taky bych se bála...a kort když se bojíš i paipa...nevzpomínám na cíga v dobrém ani trochu....pro mě to je ted ono....protože normální je nekouřit... Ani si to moc nevyčítám...jen jsem chtěla přiznat barvu...a nelha...prostě jsem si dala u vínka...a zase nic...nevim jestli se to bude opakovat...ale kouřit nemíním...radši si ruce useknu než zase vyhulovat...fuj ten smrad a všecko...ani moc nechutnali.. Končo jen výlet...aha...no já tam byla každejch 14 dní...vždy jen na víkend po práci...byla tam těžká práce v zemědělství...ale nádhera tam...byla jsem i v Jeruzalémě a u mrtvýho moře....jsme to sjeli cestou domu...

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce