Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
mia

no tak na to jsi kápla, nevím, co s tím časem, je mi blbé jen tak sedět a civět, po splnění jednotlivých úkolů jsem vždy šla ven na jednu... a teď plním úkol za úkolem.. no nějak to budu muse doorganizovat :-))) jo a dneska ráno jsem křičela, moc jsem křičela na všechny, jéje a pak se to uklidnilo... ta rána jsou nejhorší ... rána bych zrušila pá a držte se všichni

Lucie

Já to mám asi stejně.. Vůbec nevím, co bych o pauze dělala..Cigareta je pro mě takový odpočinek v práci a relax .. Ale přestat kouřit chci, ale pořád jsem nenašla tu vůli :(

Daniela

Ahojky, myslím že přestanu až to půjde samo od sebe.Dneska je teprv sedmý den a stále kouřím.Je ještě brzy, jak říká Marťa.Kdybych teď přestala,tak bych to brzy vzdala.Hold se musíme snažit.Zase se ozvu a vydržme.

Martina

Ahojky, držím palce, sedmý den se mi zdá taky ještě brzy, ale každý jsme jiný tak prostě čekej ono to poznáš docela určitě a pak se do toho dej, jak už jsem psala já jsem odolávala 15dní a teď dobrý, tak se ozvi. Martina

Lída

Zdravím všechny šikovný holky co se rozhodly přestat kouřit. Zdeňka píše, že se málo ozýváme, to má pravdu ale to na tom nic nemění, že denně jsem na techto stránkách a čtu si co se událo. Tak už nekouřím celý měsíc a tak jak píše Martina, chuť na cigaretu nemám ale nevím co s rukama, musím si zvyknout, že stále nedržím v ruce cigaretu. Přestala jsem přesně 8 den a to ne proto, že to píšou, ono to přišlo samo. Jsem se sebou spokojena, mámVelkou radost a tak jak píše Mia konečně nemusím mít železnou zásobu cigaret, jako by měl nastat konec světa. Beru už jen 1 tabletu denně a úplně mi to stačí. Teď ale zase nevím jak dlouho brát tablety, mám trochu strach co se bude dít až přestanu. Všem držím moc , moc palce a pište i mi to pomáhá když si přečtu tyto stránky, zjišťuji totiž, že jsme na tom bez malých odchylek všechny stejně. Pěkný bez cigaretový den přeje Všem Lída

Zdeňa -

Ahojky všichni, ráno - stále jako otrok jsem běžela pro cigára, z počáteční euforie, že už se nechuť dostavuje, zatím nic není, tak budu vyčkávat. Po měsíční nemoci příští týden v úterý nastupuji do práce, jsem zvědavá, kdy já si určím den D, jak to zkloubím s prací, stres a tak? Budu se muset snažit, čekám na účinky Champixu, protože jsem také dlouholetá kuřačka a slaboch! Zdravím kuřačku Danielu a nekuřáky Martinu, Martina,Lídu, Miu a hrdinky z druhého disk.fóra bez Champixu Mia 2, Janinu atd

Daniela

Ahojky, já už taky chci být nekuřák.Zatím vyčkávám, až to příjde samo.Budu to mít asi trošičku těžší, protože jsem servírka a pracuji v restauraci, kde všichni kouří.Koukat na ně a odolat bude těžké.Už mě to brzy čeká.Jinak chodím sem a čtu tyto stránky velmi ráda a dost mi to pomáhá.Zdravím všechny a ozívejte se jak pokračujete.

Marina 2

Zdravím všechny nekuřačky i ty téměř nekuřačky. Minulý týden jsem se dostala na tento chat a již od neděle baštím tablety. Zatím se i já řadím mezi ty nevyléčené. Ale jsem ráda i za malé úspěchy. Z 20 cigaret denně na nynějších 6 a chuť se stále zmenšuje!. Jen opravdu nevím co s rukama a ty pracovní pauzy bez cíga taky žádná sláva..Tak jakmile napadne někoho nějaky tip sem s nim..:-)..A ještě se bojím posezení u vínečka a ještě mezi přáteli, kteří všichni kouří. Asi jim budu muset dohodit Champix jinak to nevidm:-). Tak se všichni drýte a doufám, že i já se jednoho dne nazvu nekuřákem

Daniela

Ahojky všichni, tak dnes je to 11 den co užívám Champix a stále čekám až se účinek dostaví.Ještě kouřím, ale méňe.Začíná mi být nevolno od žaludku, hlavně potom co dokouřím cigaretu.Zatím to nevolno není tak velké abych si nezapálila vůbec.Je pravda,že když mi je nevolno, tak si říkám,že cigaretu už nemůžu ani vidět a kouřit nechci.Pak to ale vždy přejde a já si jdu zapálit.Tak nevím,ale uvidíme ty další dny.Nevím jestli si mám nechat předepsat další dávku.Mějte se všichni moc krásně a držte se.

Zdeňa

Ahojky, nenechávej mě v tom samotnou, musíme zkusit druhou dávku, když už tak už! Zdeňka

Daniela

Zdeni půjdu si pro ni.Chci to vydržet.

Zdeňa-devatý den

To je fajn. Já vím, že to máš velice těžké, když pracuješ v restauraci, ale mě po ránu, když někdo kouří, to pomalu začíná smrdět a je mi trochu blbě,ale když už jsme to nastartovaly,tak je škoda se na to vykašlat. Já kouřím, ale slimky, což je u mě také úspěch. Jistě jsi četla zprávy od Martiny,Zdeňky a Martina, také velcí kuřáci a zatím nekouří....Zatím pa

Janina

Ahojky všichni,kdo jste se dali do boje s cigaretou.Užívám již druhé balení Champixu a je mi parádně.Nemohla jsem se jen tak lehce zbavit toho smradlavýho kamaráda,takže jsem kouřila celou startovací dávku.Měla jsem veliké obavy co budu dělat až přijde ten velký den,proto jsem to pořád oddalovala.15 den jsem si prostě nezapálila a ono to fungovalo.Dnes je to teprve v uvozovkách 5 den co nekouřím,ale je to pro mě veliké vítězství.Každý kuřák ví,co je to vydržet jediný den bez cigára,proto moji euforii chápe.Je mi krásně a ani nepociťuji,že by mi cigareta chyběla.Ve chvíli,kdy nevím co s rukama šáhnu po sudoku a snažím se luštit.Doufám,že mi to vydrží.Všem,kdo vyrazí do boje s cigaretou držím palečky a vy je držte mě.DÍKY

Martina

Ahoj Janino, to je super, že už jsi nekuřák, popsala jsi to přesně tak jak jsme to cítili všichni, proto máme takovou velkou radost, že to jde. Moc držím palce a piš. Uvidíš jak to uteče a budeš nekouření počítat na týdny, ale stejnou euforii jsem pociťovala právě asi po čtyřech dnech, taky jsem si před tím nedovedla představit chvíli bez cíga. Zdravím Martina

Zdéňa

To je super!!!!!!Dá Dáváš nám naději s Danielou, když jsme nepřestaly osmy den..., že si koupíme druhou dávku. Díky Zdeňka

Zdeňa

Ahojky, dnes osmý den, bylo mi z větší dávky Champixu docela zle,dokonce mě bolí v krku.Stále kouřím,ale méně. Dokonce ráno nebyla chuť jako vždycky.Přeji hezký víkend

Lucka
1x

Ahojda vsichni, dneska je to uz mesic, co diky Champixu nekourim a je to nadhera , uz beru jenom jednu tabletu denne a staci to. Zajimalo by me, jak se budu citit, az Champix prestanu brat. Z toho mam trochu strach, ale nejdulezitejsi je, ze uz vim, ze bez cigarety muzu zit...Drzim vsem pesti pri odvykani.

Tomáš

zdravím, beru ho již týden a je to vážně neuvěřitelné, že nemám na cigaretu ani pomyšlení.... a to jsem kouřil před týdnem ještě krabičku denně.... nejvíc se ten prášek vyzkouší až se to dobere....potom napíšu. Hodně zdaru a pevné nervy :-)

mia

nazdárek všichni, tak si představte, že na mne z těch vyšších dávek léku šly nějaké deprese, plakací hodinky atd., snížila jsem si tedy dávku na půl ráno a půl večer, a je to mnohem lepší, myslím, že mi bude to startovací balení stačit... jo akorát papám a papám, tak jsem objednala místo cigaret orbitrek :-) taková lepší investice, co :-)

mia

...a ještě doporučení, na všelijaké ty nervózní stavy (však víme :-))) je super čaj z třezalky tečkované, k dostání v lékárnách běžně... tak pá

bublina

ahoj vsichni, obdivuji vás a na základě vašich příspěvků chci od zítra začít s užíváním ale jsem už teď z toho nějaká nervozní nechtěl by se se mnou někdo spojit přes ICQ ? Cítím potřebu pokecat s někým stejně naladěným, je mi 45 let a kouřím 20 - 25 denně 25 let předem díky

Karin

Ahoj všichni stateční, co se dali do boje s tímto zlozvykem, já jsem na champixu již sedmý den a pořád ještě kouřím. Mám celkem obavy jestli ten champix nepřekouřím .Pozorně si pročítám tyto stránky a obdivuji s jakým nadšením jste se pustili do boje. Doufám, že na mě přijde taky ten den D, kdy s tím praštím někde do kouta a hlavně už se toho nikdy nechytnu. Kouřím již 25 let 20-30 cigaret denně. Půl roku již jsem nekouřila a zahodila jsem to při vínečku s kamarádkou. Tentokrát bych to chtěla vydržet, ale jsem slaboch. Moc držím všem pěsti, držte se :-)

Miluška

Ahojky všichni, já jsem přestala kouřit 15. den a šlo to normálně, ani tomu nemůžu uvěřit, každý den jsem postupně vykouřila míň cigaret, až jsem si dala tuhle sobotu ráno jednu a skončila jsem, to byla má poslední a doufám,že i poslední v životě.Champix je parádní věc, vůbec se nedá srovnat s náplastmi, který jsem měla minulý rok, sice jsem 3 měsíce nekouřila, ale ten první měsíc byl hrozný.CHAMPIX vážně doporučujic všem.Mimochodem kouřila jsem asi tak 30 denně a vůbec mi nepříde, že mi něco chybí.Vážně zvláštní.Tak držím všem pěstí...

Martina

Ahoj Miluško, moc ti přeji, že to tak krásně a bez problémů jde. Byla jsem na tom stejně, 15tý den to přišlo a zatím to držím sedmý týden a je to fajn. Jen ty chvíle kdy není co dělat, ale už i to se lepší, myšlenka na cigáro se sice ozve, ale během chvíle zmizí. Já teda chci champix brát co nejdéle protože mám strach, abych neselhala, několik zatěžkávacích zkoušek jsem už sice měla , ale chci mít jistotu, Je pravda, že mi už teď smrdí místa kde se kouří, a vůbec mi nevadí kuřáci v mém okolí, ale přesto to musím jistit a stále si připomínat to štěstí, že už cigára prostě nemusím !!! Všechny vás moc zdravím a držte se, začínat znovu je blbý. Martina

Hombre

Champix je s největší pravděpodobností další lék z křídy za který se chce nehorázné peníze,hlavně se musí hodně věřit,že pomůže(to má za úkol příbalový leták) a musí být k tomu také silná vůle kuřáka přestat.Jinak,když kdokoliv přestane náhle s kouřením může mu být dočasně špatně i bez champixu.

Martina

Hombre, nevím jestli si kouřit přestal nebo se k tomu chystáš, ale to co píšeš není pravda, zkus a pak s námi polemizuj, za svou kuřáckou kariéru jsem zkoušela přestat nespočetněkrát a vždycky to zkončilo kvůli absťákům, které jsem prostě nezvládla, u champuxu se tyto příznaky neobjevily a šlo to dobře, takže zkus a pak si tvoji zkušenost rádi přečteme. A je vidět, že si ten příbalovej leták ani nečetl. Přeji ti silnou vůli , kterou tu tak propaguješ. Ahoj

Daniela

Ahojky všichni, začínám další balení Champixu.Musím napsat,že ten účinek je až neuvěřitelný.Champix je super.Fakt můžu doporučit.Zdeni napiš jak ti to jde.Myslím, že už budeš taky začínat druhé balení.Marti drž se, 7 týdnů je fakt dost dlouho.Držím všem palečky a sobě taky.

Zdéňa
1x

Tak ja to zatím nezvládla, 14 den na Champixu, kourim méně a je mi z toho zle,zítra se chystám to zahodit,drz mi palce, jsem nezmar. Pa

Martina

Zdeno, ničeho se neboj, zkus si dát tu poslední až ráno ke kafču, myslím, že je to lepší než se s kouřením loučit už večer, ale neboj se ničeho, už máš hladinu léku v krvi slušnou a ono to zítra půjde, někdo tady radil vzít si na začátek "PAIPO", že se tím trochu oblafneš, já jsem si ho taky koupila a je to docela dobrý, je to vlastně inhalátor s příchutí a vypadá jako cigáro. Odpoledne jsem si sedla ven na terasu a s kafem jsem si zapaipovala. Beru ho do ruky méně než cigáro a vyhovuje mi. Zkus to. Jinak na tebe budu zítra myslet, ale uvidíš., že ten strach byl horší než to nekouření. Až to vydržíš celý den, tak se ti uleví a bude ti fajn. Drž se Martina

Aluška

Ahoj, začínám se champixem, zlákala mě k tomu tato diskuse. Beru ho sedmý den a také kouřím podstatně méně. Martino, prosím Tě, co je to PAIPO a kde a za kolik jsi ho koupila? Myslím, že také budu mít problém, co s rukama a tak bych si ho chtěla koupit

Martina

Ahojky, paipo je taková trubička ve tvaru cigára, a inhaluješ z toho různé příchutě, mají ho v obchodech se zdravou výživou, stojí 43Kč. Zkus to docela je to dobrý na zaměstnání rukou, alespoň na začátek. Zdravím Martina

Zdéňa

Díky za podporu, dala jsem si cígo v půl šesté a teď do půlnoci na něj chuť nemám a už si nedám, možná silnějším kuřákům to začne zabírat později,už se něco děje, doufám, že lék mají pořádně vyzkoušený a neztvrdnou nám z toho játra. Jak Ti Marti je? Mě docela blbě a nevím jest-li to je ze chřipky a nebo z Champixu? Taková jsem trochu mimo sebe...

jarolimek

Ahojte všichni, přečetla jsem si všechny vaše příspěvky a moc mě povzbudily. Užívím Champix teprve 4. den, asi vážně na cigáro nemám až takovou chuť, ale stejně kouřím. Moc se těším na den (jak tady popisujete) kdy to přijde samo. Je pravda, že jsem dnes měla velice zvláštní sen a jsem od pondělka hrozně unavená a ospalá, nejhorší je to ranní vstávání, kalamita. Budu tedy pokračovat v konzumaci pilulek a zase se ozvu jak to se mnou vypadá. Mějte se všichni moc krásně bez těch hnusných cigaret a brzy ahojky. Jarča

Mařena
1x

Zdravímvšechny úspěšné i neúspěšné.Kouřím 15 let krabičku denně a ted jsem 14 dní na Niquitinu.Nic moc to neni,kouřim tak 4-6 cig.Včera jsem byla pro recept,nevim jestli do toho mám jít taky.Chtěla bych to zkusit sama ale bojim se že to nezvládnu.Kyž tady čtu vaše příspěvky,dost mi to pomáhá,jste kabrňáci.Fakt.Odpoledne si jdu pro Champix tak poraďte jestli se do toho mám pusti s nim nebo bez něj.Tak nebo tak to bude asi dost těžký.Dík za pomoc.

Martina
1x

Ahoj Mářo, ptáš se jestli do toho máš jít taky, to asi záleží jak máš silnou vůli, champix je pro ty , kteří o sobě vědí, že tu vůli na to prostě nemají. Já osobně jsem zkoušela přestat mockrát a nikdy to nevyšlo, ale je pravda,že zase mám pevnou vůli na dietu, když si řeknu, že zhubnu tak to zvládnu a dokonce i na termín, hlavně si dej pozor na váhu, já jsem 14dní tomu nechala volný průběh a začala jsem tloustnout, tak teď jsem i na dietě a zvládám to obojí. Champix beru už 4té balení, ale teď už jen 1tbl denně. Jestli máš už champix koupený tak určitě začni, ať můžeš taky těm co to zesměšňujou říct, jestli to funguje. Já prostě budu champix obhajovat stále , protože jsem nevěřila, že někdy nedudu kouřit a teď jsem šťastná a hlavně svobodná. Držím palce a napiš. Martina

Mařena

Ahoj Martino,moc dík za odpověď,včera jsem si pro něj byla,tak myslim že to zkusim .Jsi dobrá,když tohle všechno zvládněš.pořád si říkám že tohle zvládnou jen klidný a vyrovnaný lidi,což já teda nejsem.Tak proto ten strach.No půjdu do toho,dám vědět,co to se mnou dělá.Doufám že se mi podaří.Jo a co to je za ty magory co nepochopili v jaké jsou diskusi?Měli by si založit svoje forum a ne tady otravovat.

Martina

Ahojky, tak jak píšeš, že nejsi klidná a vyrovnaná tak to já taky ne, nejlépe by to asi popsal můj muž, ale člověk prostě občas musí překonat sám sebe a najít ty rezervy, které tam někde v každým jsou. Ono stačí málo a jakmile se trochu začne dařit tak to jde pak samo, ale tem první krok musíš sama, jak už jsem tady psala, ten strach z toho dne "D" je mnohem větší než jaká je pak skutečnost, to poznáš taky, vůbec se toho neboj a nepočítej dny kdy bereš champix, jen tě to znejistí. On se účinek dostaví. Držím palce. Martina

Hombre

No vidíš admine,jak jednoduše jsem si zjistil,že je tahle diskuse zmanipulovaná,příspěvek v opačném smyslu jsi mi vymazal,z čehož plyne,že ten champix je podvod.Nějaký protichůdný příspěvky bys tu měl nechat,takhle to vypadá jak reklama od OUTŮ.

Klokoň

Tak hele, Hombre (ne však můj) jestli patříš k provokatérům z diskuze na Novinkách, tak se tam vrať. Jesli nechceš přestat kouřit, nelez sem a nepruď. Nejsem "sektista" jen chci přestat a u toho je potřeba i silná psychická podpora. Champix opravdu funguje, ale tomu asi ty nevěříš, protože nechceš, aby ti pomohl. Ikdyby se jednalo o placebo efekt, zaplať pánu Bohu za něj, že tak funguje. A kromě jiného, když spočítáš cenu cigaret za měsíc a cenu Champixu, dojdeš k tomu, že nejsi tratný a naopak si šetříš plíce. Takže prosím, nesnaž se hledat všude nějaké mouchy, podvody a boudy a zkus nasadit trošičku pozitivismu.

Zdéňa

Koukám,že Tě také ročilil,haha!

Klokoň

:))))) Máš pravdu, to je takovej ten kecálek, co v sobě nenašel tu odvahu přestat a bojí se ztrapnit, že by to nevydržel, tak má hloupý řeči a snaží se to zprotivit i ostatním. Je to závistývý slaboch. Já osobně jsem s tím práškem moooc spokojenej, akorát mám obavu, co bude, až ho vysadím. Nevíš, jestli bude absťák?

Zdéňa-Klokoň a Dani,Alča,

Souhlas. Absťák si myslím nebude, ten bývá tak měsíc, ale chuť na cigáro bude, soused 7 let nekouří a chuť na cigáro má denně. Hrůza! V pondělí jdu Centra,tak se zeptám. Danielo ,díky, doufám,že také nekouříš?! Napiš jak to zvládáš! . Alčo, vítáme Tě, doufám,že se také dočkám desátého dne, dnes druhý den a huba mi lítá, já jsem si koupila inhlalátor, ten si dávám ,ikdyž je dávno bez náplně, jen pro ten pocit,že mám nějakou bílou tyčinku. Marti, stránky na hubnutí jsou dobrý! Z

Daniela

Zdéňo, jsem na tom stejně jako ty,akorát to paipo nemůžu sehnat.Mám docela dobrej pocit, že to zvládáme a že už nebudeme závislé.Champix je fakt super, konečně mají všichni ti, co chtějí přestat kouřit šanci.Akorát nejsem krev a mléko, takže přibírání mi nevadí.Teda když to bude v rozumné míře.Držím ti palečky a všem ostatním také.

Alča

Paipo mám doma.Objednala jsem si je ale přišli ve fázi kdy už jsem to nepotřebovala.Ráda prodám.

Hombre

Nechtěl jsem nikoho urážet,těm,kterým to tak vyznělo se moc omlouvám.Všem,kteří chtějí přestat kouřit to samozřejmě ze srdce přeji,aby se jim to zdařilo,tak jako mě,nekouřím již téměř rok a to jsem kouřil 40 denně více než dvacet let,jestli někdo myslí,že jsem závistivý slaboch,budiž.Šlo mi jen o to,že trh je přeplněn různými předraženými falzifikáty na růst vlasů,Bifidusy,zázračnými Aktimely apod.Ti kterým Champix nepomáhá sem určitě nepíšou,aby nevypadali jak slaboši,a tak k ceně za cigarety jim ještě naskočila nezanedbatelná sumička za Champix.Přeji všem pevnou vůli při odvykací léčbě a připouštím,že víra, že něco pomůže je velmi důležitá.Hezký den všem.

Jitka

Zdravím Vás, já nekouřím od 20.9.07 a mám náplasti.Zatím fajn. Souhlasím s Vámi,že přestat kouřit je hlavně o vůli a věřit,co je psáno na příbal.letácích. Ale že by nám až tak lhali?Myslíte si,že např.náplasti neobsahují nikotin?Jitka

Mirka

Zdravím všechny. Champix jsme začaly se ségrou užívat na doporučení mé švagrové (už 2 měs. nekouří). Moc jsem tomu nevěřila, ale šly jsme do toho. Ségra přestala kouřit už třetí den(dnes je to 27 dní při poloviční dávce). Já jsem odolávala 17 dní a teď jsem 2 dny úplně bez. Mám z toho radost, že už není ani jedna. Nejhorší je překonat ty zavedené rituály, ráno, za odměnu po práci atd. Hned jak jsem začala Champix užívat, tak jsem měla mnohem menší chuť na cigáro, ale vždycky jsem si říkala, tak jenom jednu,jesltli mi to ještě chutná.... No moc mi to nechutnalo, tak jsem to típla a nechala jsem si nedopalek na příště , abych se zase ujistila, že to je hnusný a že mi to vlastně vůbec nechutná. Teď už je to jenom na mě jestli to vydržím a já doufám, že jo. Už nechci být otrokem cigaret. Hodně mě povzbuzují Vaše příspěvky a pocit,že v tom nejsem sama. Tak se ozývejte. Ahoj všem nekuřákům i skoronekuřákům

Lída

Ahoj Martino, prosím, potřebuji radu, jsem na champixu 6tý týden, šťastná, že nekouřím !!!!! Beru už jen 1 tabletu denně, teď mě ale zacíná trápit to, že budu muset vyměnit celý šatník za těch 6 týdnů jsem totiž přibrala 2,5 kg prosím poraď jak na to, kouřit nemusím ale jíst mi chutná. Všechny moc zdravím a držím palce Lída

Zdéňa

UF!!!Tak jsem první den zvládla, dokonce jsem měla návštěvu a ta dala dvě cíga a já nic. Samozřejmě k tomu stačilo málo po něm sáhnout,chuť byla, ale určitě by mi nechutnala. (haha) Když vy nekouříte, tak já chci taky. A ta zpětná vazba , v pondělí jdu do Centra a byla by to ostuda jěště kouřit. Byla jsem dneska trochu v tranzu, bylo štěstí,že jsem byla v práci, doma mě to láká více. Ale už jsem ušetřila za ciga(asi 25 ks)(hihi) .Držte se všici! Marti já u toho také jěště hubnu,koupila jsem si odšťavňovač - super věc. Málo jsem snídala a pila šťávu z hrušek a hroz. vína ,potom čistící z řepy a celer(fuj), neměla jsem hlad celý den,jak jsem byla nacpaná. Jsem také krev a mléko a nechci být jako kule!

Daniela

Jsi holka šikovná, držím ti palečky.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce