Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Aja

Ahoj holky, tak konečně snad patřím mezi Vás. Sobota,neděle,pondělí úplně bez cigára. Mám obrovskou radost , tak se Vám musím pochlubit a říct, že máte pravdu. ONO TO OPRAVDU JDE. Teď už jenom vydržet jako Vy šikulky.

Míla

gratuluji a a ni nevím, jak dlouho jsi bojovala? aLE HLAVNĚ ŽE PAŘÍŠ MEI NÁS, to potěší a drž se, stojíé ten pocit za to

Daniela

Mílo bojovala jsem asi tak 17 let, vyzkoušela jsem snad vše.Nic nepomohlo, až champix.Teď jsem strašně ráda, že jsem si pro něj šla.Budu bojovat dál.Včera v práci mezi kuřákama a narvanejma popelníkama jsem zabodovala fakt skvěle.Pomáhaly mi hašlerky a čokoláda. Držím palečky a boji zdar.

Míla

Jsi dobrá, já bojovala 25 let, to je strašná doba a teď se divím sama sobě, že se držím a je to krásný pocit, ale pořád si nevěřím a mám strach, abych neudělala nějakou blbost.A už ti to začlo smrdět? Už nekouříš asi tak 4 nebo 5 dní, že jo? Podle mě byl první týden nejhorší a teď už to jde skoro samo. Tak se ozvi a drž se, stojí to za to

Daniela

Něco cítím, ale nevím jestli mi to smrdí nebo voní.Stále nekouřím.Začínám to ustávat i v práci.Dokonce i když jsem si dala paňáka tak mi nevadilo,že nekouřim.Tak uvidím.Měj se krásně a držím palečky všem.

Martina

Ahoj Mílo, Ajo a ostatní, je fajn, že se takhle rozrůstáme, právě jsem si četla na první straně, kde jsme začínali a škoda, že se někteří už neozývají, ale asi už jsou myšlenkama jinde a to je vlastně dobře, je taky fajn, že se k nám přidávají i slovenští odvykači, takže jsme už taková mezinárodní diskuse a my to všichni zvládneme, hlavně nic nepokoušejte, stačí prý pár šluků a jseš na dně, držte se a pište.Martina

Míla

Jo, holky držme se!!!! S malým či větším utrpením to zvládáme, tak proč se nepochválit? Není to sranda, ale my jsme statečné a zvládnem to! A proč tady nepíšou vlastně chlapi? Že by neuměli říct, jak jsou na dně? Já to nechápu, závislost máme všichni stejnou, ne? a je to jedno, jsme prostě hrdinky. Držte se a pište!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!§

Míla

Milá Andreo, přeji ti k tvým dvacetinám bez cigára hodně pevné vůle, zdraví a zbytek života už jen nádherné voňavé dny bez nikotinu. 20 dní jsme vydržely a to si zaslouží pochvalu, až budeme oslavovat 40 tak to už bzudeme mazáci. Měj se krásně a drž se zdraví spolubojovnice Míla

Andrea

Milá Mílo, děkuji ti za krásné přání a já ti přeji na oplátku totéž!!! Pro někoho je 20dní krátká doba-ani ne 3týdny-ale pro někoho to je velký úspěch. Před 2měsíci jsem si nedovedla představit bez cigára ani den!!! Jsem zatím spokojená, nekouřím, šetřím a až to bude měsíc, půjdu si za ušetřené penízky koupit dáreček i k tomu malému dnešnímu výročí. Můžeš udělat totéž a pak si řeknem, čím jsme si udělaly radost!! Hezký večer a pevnou vůli přeji všem!!!!

Míla

Ahojky, náhodou ode dneška můžeme říkat, že už nekouříme 3 týdny aa od zítřka, že začínáme 4. penízky si taky dávám stranou, protože já už mám dáreček vybraný, poletíme v lednu na Kubu. Ale aby mi to nebylo líto, budeme dělat s mužem malé oslavy, tak včera jsem místo dortu dostala ke snídani tvarohový šáteček (sladké jsem si jinak zakázala) a dvě hezká mýdla do koupelny, aby můj život byl pořád voňavý. Doufám, že se cítíš dobře, já jsem teď v takové euforii, že se držím, až mám strach, aby se něco nepo........Sned bude vše v pohodě. Přeji krásný voňavý den všem a užijte si to bez toho cigára báječně

rena

ahoj všichni,dnes jsem vás objevila nikdy jsem neslyšela že existuje prášek proti kouření,to zírám a ráda bych taky přestala kouřit.hned zítra jdu k doktorovi a budu to chtít,držím vám všem všechny palce a sobě taky aby to šlo.taky jsem se na těchto stránkách dozvěděla co dělá kouření s mozkem,to jsem netušila a že je mi dost let,kouřím už skoro 30 let,tak hurá do toho a konec se smradlavým životem!

ChampixMAN

"A proč tady nepíšou vlastně chlapi?" otazka??? Tak tady jsem :-)))) Beriem Champix 4 den, cigarety som obmedzil na 5-7 denne (z30), ale zatial mam co robit aby som si nedal viac. Ucinok zatial moc necitim, sem tam zacitim neprijemnu chut v ustach! Milé dámy, chcem sa s Vami poradit, den "D" bez cigarka mam stanoveny na 8 den, nie je to trosku skoro? Kazdy tu pise 10-14 den ze az vtedy ma najvacsi ucinok Champix. Takze som chytil dilemu, ci zacat 7den uplne bez cigaretky. Nieze by som nechcel, len preco sa trapit ked netreba. :-))) ze jo? Tak sa tesim na vase odpovede, majte sa zatial krasne a hlavne hlavne nefajcite :-))) ved zeny su urcite silnejsie ako chlapi. :-))))

Franta

Teda nevím, jestli můžu, když nejsem dáma, ale zkusím to. Teď kouření neomezuj, val to do sebe jako normálně, Champix Tě v průběhu času omezí sám. Nevím, jak moc jsi kouřil a jak dlouho, podle toho se posouvá den D. Já jsem tomu nechal volnej průběh a skončil jsem 10 den užívání, tělo Ti samo řekne, kdy "už dost!!!!!!!!" Teď táhu pátý týden bez a docela to jde. Běž do toho a hlavně to vydrž!

ChampixMan:

Díky za radu. No mne se to taky nezdálo :-))) Fajcim 12 rokov 20-30 denne. Takze jses chlap, takze sa ta spytam dalsi otazkut - muze se na Champix pít - myslim alkohol. Samozrejme v medziach normy, ked sa ide s kamosmi na pivko. Ved vies.

Franta

Pár oslav jsem absolvoval, včetně nějakého alkoholu a nehádalo se to, chuť se dala ukočírovat. Na nějaké pravidelné vysedávání v hospodě bych to v této fázi neviděl, kamarádům bych se asi omluvil, to je nejrychlejší cesta zpět. Je to jenom otázka priorit, je na Tobě jak to zvládneš. Jestli budeš něco potřebovat, klidně napiš, jsem tady několikrát za den. (místo toho, abych si šel ven zakouřit, projíždím odvykací čety)

Kejli

Zdravim. Nekourim uz 13. den a pohodicka. Prestal jsem paty den uzivani champixu. Jeste jsem o toho mel anginu, tak to bylo lepsi. Kouril jsem 12 let, kolem 30 denne. Opravdu musim rict, ze champix je to nejlepsi co jsem zkusil. Vubec nemam abstak. A kdyz je po nem nekoumu spatne, tak at si ty prasky puli a bere vzdy jen pulku. To mi doporucovala i doktorka. Drzim palce vsem, at s tim prestanou.

Zdéňa

Spontálně jsem se zasmála nad tím, jak Franta pročítá "odvykací čety". To bylo opravdu úsměvné!!!!! Zdeňka Držme se odvykači!!!

Franta

To mi prosím vysvětli, taky bych se rád zasmál.

Zdéňa

Smála jsem se tomu, jak tomuto fóru říkáš....

Franta

tak to ano, takových fór, četů (chatů) je víc a tak jsem to myslel, hezky po česku... už něco pamatuju...

Míla

No to je dost, že se tady něco děje, já totiž stejně jako franta jdu ráno k počítači s kávou a mám vaše příspěvky místo cigára a když přijdu z práce tak si udělám taky kafíčko a jdu se podívat, co kdo zažil a jak se cítí, je mi fajn, když vím, že je na tom někdo stejně. Ch.mane, já tomu taky nechala volný průběh a když jsem zjistlila, že 8. den jsem měla jen tři, tak jsem si řekla, že to už je zlozvyk a že to skusím a povedlo se, od 9. dne nekouřím. Ale neřekla bych, že jsem se nemusela snažit, první týden byl docela hnusnej, na nic jiného jsem nemyslela. Dnes je to 21 dní, co nekouřím a už na to ani moc nemyslím, ustupuje to. Alkohol jsem vyzkoušela a nic, dokonce i večeře v hospůdce byla a taky nic. Jo a kouřila jsem 25 let 20 až 30 denně a byla jsem šílený závislák. Danielo, jak jsi na tom? Tak se všichni držte a pište, je to fajn mít parťáky

Daniela

Ahojky, jsem na tom docela dobře.Dokonce i v práci, když obsluhuji ty závisláky.Začínám si zvykat.Když čistím popelníky, tak si říkám, že by kouření mělo být zakázáno.Je to droga a nikdo si tam neuvědomuje, jak je to hnusné a smradlavé.Snad mi to začalo i pomáhat, když vidím tolik kouřících a já už nemusím.Tedy v pravém slova smyslu.Né, že bych tam někomu něco zlého přála.5 listopadu dělám zkoušku z němčiny, tak se budu zase klepat, tak doufám, že si nezapálím.Moje spolužačky jsou všechny kuřačky.Tak to mám docela dobrý.No ale snažím se a myslím si, že aspoň pro sebe něco dělám.Vždyť zdraví je to jediné, co se nedá koupit a to by si měl vzít každý k srdci a nepustit.No, ale my ty hřebíky do rakve už kouřit nebudeme a tak budeme zdravoučký.Tak, já jsem se teď krásně vypovídala a půjdu pěkně nekuřácky spinkat.Přeji krásnou dobrou noc všem a ráno dobré počteníčko.A nekuřte!!!!!!!!!!!Je to smrad a smradlavej hřebík do rakve,fuj, fuj, fuj!!!!!!!!!!!!!!!!

Aja

Franto máš pravdu,jsme tu opravdu četa odvykačů na četu.Já mám dneska teprve 5dní bez, ale jsem šťastná, že je to bez větších problémů.Když jsem přestávala před rokem za pomoci žvýkaček a inhalátoru, byly absťáky hrozné. Na cigáro jsem myslela snad 20 hodin denně. Se champixem si vzpomenu jenom okrajově a hned zase zapomenu. Přestala jsem kouřit po třech týdnech na champixu. Tato diskuse je ohromnou oporou, dlouho jsem si jí jenom pročítala, než jsem se přidala.Čekala jsem, až budu patřit mezi četu na četu

Míla

Ahoj Ajo, tak se drž, máš nejhorší za sebou a te´d už to půjde skoro samo, první týden je nejhorší, já první 4 dny na nic jiného než na cígo nemyslela, jestli si vzpomeneš jen okrajově, tak už jsi o hodně dál. Drž se a piš piš piš

Andrea

Já se přiznám, že jsem skončila s cigárama až 20den braní Champixu. Ale to jsem jeden den nekouřila, další den si dala ze dvě, pak jsem 3dny nekouřila atd. Až 20den jsem si řekla dost, to bych taky mohla bafat celé 3měsíce a tvrdit, že prášky nepomáhají. Kouřila jsem 30 let dvacku denně a byla jsem v rodině jedinný kuřák. Dnes už 21dní nekouřím a jsem v pohodě. na cigára nemyslím, zvládám to vcelku dobře. Všem vám držím pěsti a pište, pomáhá to jak mě, tak doufám i vám. Nejsem s tím tak sama a hlavně se mám komu pochlubit. Nekuřáci toto nechápou. Čauky

Míla

Zdravím a přeji příjemný start do 4. týdne, to jsi mě překvapila, že jsi champix překuřovalA CELÝCH 20 DNÍ, já jen 8. No hlavně že to zabralo. Jak jsi na tom s váhou? Já pomalu 2kg navrh, jím porce jak dítě a 3x v týdnu jsem jela spining 90 minut a nic dole, snad to nebude pokračovat , ale jinak se cítím fajn a taková jsem celá šťastná, že nekouřím, manžel je ze mě vykulenej, protože čekal hádky a nervozitu a já se pořát na něj usmívám jek blbeček, je to fakt krásný pocit. Taky si zahrávám s myšlenkou, že bych od pondělí brala jen půl tbl. denně, ještě uvidím.Mějte se všichni krásně a pište, večer se na vás zase podívám. Hezký den

zdenka

vyhrávejte boj s cigaretou, psala jsem zde o manželovi, včera bohužel odpoledne svůj boj prohrál, zemřel. vy se držte. ahoj všem

Karin

Ahoj Zdeni, je mi velice líto co se stalo, ale přeji Ti hodně sil do dalšího života. Jsi velice statečná a máš můj obdiv. Karin

Míla

rpzbrečet mě po ránu, to se povedlo málokomu, co říct, drž se a nedej se zlomit a mysli na to, co ti manžel říkal. A jestli ti tdy můžeme slovem pomoci, tak piš a my budeme s tebou .....je mi to líto

Daniela

Upřímnou soustast, je mi to moc líto.

Aja

Ahoj Zdeni, je mi líto, co Tě potkalo. Vím, že jsi s tím manželovi pomáhala bojovat dlouho, o to víc Tě obdivuji, že jsi při takovém psychickém náporu dokázala přestat kouřit.Přeju Ti hodně síly a těšíme se, až se mezi nás vrátíš.

Roman

zdravím všechny nekuřáky a kuřáky jenž se chystají na tuto dlouhou cestu..Tak něco málo o mě:je mi 33,kouřil jsem 16 let cca 20-35 kousků.Od 10.8.07 nekouřím za pomoci "zázraku"champixu.Jelikož mě ty doporučené dávky nedělaly dobře(špatně od žaludku,pocit tlaku v hlavě,a vůbec byl jsem absolutně nesvůj asi jako kdybych žil v jiném těle) asi po měsíci jsem snížil dávku na půlku za den a vše bylo v pohodě.Po 9 týdnu jsem vysadil prášky úplně(dnes je to tedy 1 týden bez prášku) a mám trochu zvýšenou chuť na cigaretu,ale není to absťák,takže jde to snadno zahnat.....Držím všem palce s odvykáním a děkuji za tyto stránky a vaše příspěvky...krásný nekuřácký den....

Míla

Ahoj a díky za informace, já si hraju s myšlenkou, že taky začnu brát půlku, jsem teď na 1 mg denně a docela se na tu půlku cítím. Tak dej vědět, jak to pokračuje bez prášku, nebojíš se nějaké stresové situace a svého selhání? Jestli to zvládneš tak jsi fakt dobrej, měj se

Andrea

Já bych to tak brzy nesnižovala. Myslím, že čím dýl se bere, tím víc funguje. Já jsem přestala až 20den, ale úplně v pohodě, vy jste všichni psali, jak pořád myslíte na cígo první dny, ale já jsem už měla vybraných dalších 12 dní Champixu. Takže u mě ta chuť byla menší, skoro nulová. Já dám v každém případě na radu doktorky a budu ho brát min. 12týdnů a až pak snížím dávku na půl ještě pár dní. Někde jsem četla, že by se neměl přestat brát naráz, ale tak, jak jsme postupně zvyšovali dávky na začátku, měly by se snižovat na konci. Nezapomeň, že normální dávka je 2denně a my berem jen 1mg. Já mám taky pořád ty 2kg, ale naštěstí to nejde nahoru./ale ani dolů.

Míla

ahoj, jsem ráda, že jsi tady. nechci v žádném případě vysadit naráz, jen mám pocit, že půlka by mohla stačit. Teda měla jsem dodnešního večera. Přijela jsem z práce večer domů, tady krize u manžela i syna a kdyby mi to chutnalo, tak bych kouřila jak vzteklá. Ale nemám co a vím, že by mi to nechutnalo, tak tedy nekouřím, ale vztek mě nepřechází, navíc myslím, že jsem v právu. . . .A rozdíl mezi 2mg/den a 1mg/den jsem vůbec nepocítila, jen mi nebylo tak blbě, tak bych chtěla zkusit 0,5mg/den. Hele, jen pokus a pak dám vědět, kdyby to ěmlo být horší, najedu zase na 1mg/den a to okamžitě. A drž se, je to prima, že máme jen ty 2kg, to je fakt úspěch. A ozvi se zase, jsem na tebe nějak navázaná, stejně jako na Martinu, ale ta už tu nepíše bye bye

Aja

Přestávala jsem stejným způsobem jako Ty Andreo a vydrželo mi to až do začátku čtvrtého týdne. Taky jsem kouřila stylem jeden 3 ,druhý den nic, potom zase dva dny 2 cíga ...Potom jsem řekla už dost nebo budu kouřit celou dobu a je pravda, že téměř žádné abstinenční příznaky nemám. Třeba je to tím, že jsem na champixu byla tak dlouho. Každopádně jsem šťastná za každý den bez smradu a dneska je to 6 dní. Kouřila jsem 30 let 25-30 denně.

Lída

Zdravím Všechny na tomto diskusním fóru, tak už 13 dnů neberu champix a jak píše Roman občas slabá chuť ale ta se dá lehce překonat, 2krát se mi povedlo, že jsem zapomněla vzít prášek tak jsem si řekla, že to zkusím co to udělá no a už jsem u toho zůstala. Tak nevím co psát, prášky už neberu tak nemám takové zážitky jaké provázejí některé z Vás. Ale přeci jen něco, mám moc dobrý pocit, že nekouřím a to dnes přesně 67 dnů, tak přeji Všem ať se Vám moc daří a ať Vám champix chutná a nemáte po něm zdravotní potíže. Šárko jak to vypadá u tebe, už jsi se dlouho neozvala, tak napiš jak pokračuješ. Zdravím Všechny obzvláště pak Zdenku, pěkný večer Lída

Sarka

Ahoj.Já jsem stále v pohodě-nekouřím,beru stále 1prášek nemám stále odvahu skončit i s práškama ale to taky přijde samo.Jsem na tebe moc hrdá jak si moc krásně vedeš bez prášku.!!!!!!!!!!Pavel bere prášky 11dní .3dny je na dvouch cigaretách a nějak mu to nejde.Ten je tak protivnej jako by mu někdo bral hračku.Já se na něj nemužu zlobit-vím jaky to je ale nekdy se to nedá.Pavel musí schodit do prosince 5 kg.tak se ještě k tomu nemuže pořádně najíst.Já se těším až to vše skončí a bude konečně pohodička.Zdráví všechny lidičky co už nekouří!!!!!!!!DRŽÍM VŠEM PALCE !!!!!!Ahoj Šárka

ChampixMan

Frantoooooo a ostatni pomoooooc :-))) 6 den beru CH-X, ale necitim zatim zadnou vyraznu zmenu, je to normlani? Vykourim asi tak 7-10 denne ale sa musim sakrametsky ovladat, silou vule.Mam z toho strach. Kazdy hovori ze to pride, pride a zatial nic. Asi som netrpezlivý. hehe Niekedy (jednou) mam pocit ze ked fajcim tak ten dym nejde do pluc ani do mozgu a mam pocit ako keby som fajcil prvy krat a svaly na obliceji su ztuhnute ako kdyby typ tejto namahy nikdy nepoznali. Ale uz asi haluzim z toho :-) Co se tyka noci, tak aj to je haluz, dnes som sa zobudil 4.30 a uz som nevedel zaspat lebo sa mi nieco blbe snivalo takze ked som vstal nevedel som co je real. A vcera? Som sa zobudil rano bez tricka. Ufff sen si sakra nepamatam. :-))) Takze Vam vsetkym co sem pisete ze uz "nekourite" drzim nadalej palce a dufam ze onedlho sa aj ja hrdo zaradim medzi vas. Krasny den bez dymu :-))) Drzte sa a piste.

Franta

Ahoj, už jsem Ti psal posledně, abys to zatím neomezoval, kuř, co si tělo řekne, chpx Tě omezí sám. Chce to čas a trpělivost, co se má stát se stane, neboj.

Ales

Ahoj, opravdu se stane co se stát má??? Beru Champix teprve druhý den, kouřil jsem 12 let 20 - 40 denně. Dnes jen 14, jsem zvědavej jak to bude dál probíhat.Jak sis určil den D, nebo topřišlo úplně samo??? Díky

ChampixMan

Ahoj Alesi, tak ja mam stanoveny den "D" na zajtra t.j. 8 den na Champixe. Moc sa mi to nepozdava, ale doktorka mi ho stanovila takto. Myslim ze si to posuniem, ale urcite den D si stanovim medzi 8-14 dnom. Zatial necitim ani ja ziadne vyrazne zmeny a to mam 7 den. Ale vsetci su taky zlatí, tak im verim ze to pride samo, a som trpzelivý a radsej na to uz cele ani nemyslim. Tak sa drz a bud trpezlivy ako ja :-))) a urcite Vas budem informovat ked to príde :-))) Hezky vikend.

Ales

Ahoj Champixmane, tak jak jsi dopad, přišlo to a nebo jsi to posunul. Já ho beru 4 den a snizil jsem to na 5 denně. Ale ze by to vypadalo tak že za tři dny končím,to nevim. Držím palce Tobě i všem ostatním.........

IAN

Jak ti radí Franta , kuř klidně dál jak budeš mít chuť , já bral Champix od 31.08.2007 a ještě 28.09. jsem klidně vykouřil svoji obligátní dvacku jako celých minulých 35 let. 29.9 jsem dokouřil krabičku z pátku , nevím kolik jich bylo , raději jsem to nepočítal a od neděle 30.09. ani jednu. Mozek si tak nějak řekl dost. Chuť na cigaretu mám ale pořád, a nejhorší je to , že mi cigarety pořád voní. Chci brát Champix celých 12 týdnů jak doporučujou doktoři.Aspoň , že se u mě neprojevily žádné zdravotní problémy, (nevolnost a podobně). Drž se !!

Zdéňa

Neboj se, já také nepociťovala pořád žádnou nechuť a byla jsem z toho nervozní a pak to 14 den přišlo. Z posledního cigára mi bylo zle, půl šesté odpoledne, říkala jsem si už je to tady, vykouřím večer ty 2 poslední a už na ně nedošlo a leží tam do dneska. Držím palce, když já tak ty taky a klidně si kuř. 29 den bez nikotinu.Zdeňka

Míla

Ahoj a fakt se neboj, to přijde. Já měla v plánu dát si polsední ráno ke kafi, radila to tady Martina a mě to přišlo super, nakonec jsem zbytek cigaret odevzdala synovi, že končím ( on se jen usmál) a ráno jsem šla k němu do podkroví hledat cigáro a když jsem tam vylezla, najednou mi můj mozek řekl "co tu děláš za blbiny?" a věř nebo ne, já šla zpátky dolů a od té doby nekouřím. Zvláštní sny já mívám i bez champixu, máme to nějak v rodině, takže mě nepřekvapují, ale pravda ještě víc je pro mě obtížné ráno poznat, co je realita a co byl sen. Tak buď rád, že si sen nepamatuješ, když si ho pamatuješ a nevíš, co je sen a co realita,je ti ještě hůř. Já už se tomu dneska směju, ale před 14 dny mi bylo hůř. Klídek, kuř si dál a ono to přijde. P.S. taky se budím bez trička a jednou jsem ho měla mokré na radiátoru a dodnes nevím jak se tam vzalo, ale nekouřím, dnes23. den a to za jrdno tričko stojí. Drž se a piš!!!

Míla

Ahoj andreo, poslušně hlásím, že žádné snižování dávek u mě neproběhne, aspoň v blízké budoucnosti. V noci ve 4,30 jsem se vzbudila naštvaná!!! měla jsem žízeň, tak se šla napít a v tom jsem chtěla kouřit, fakt děsně.Chodila jsem po kuchyni jak lev v kleci a kdybych u sebe měla cígo, určitě bych si zapálila.Pak jsem nemohla usnout, ráno vstala pro změnu mna měkko a slzy v očích, chudák chlap, má to se mnou těžký, no a v práci mi došlo, že přijdou moje dny, bylo to jistě tím, ale musím si to příště víc hlídat, lehce bych se dostala na druhou stranu kuřáků. Teď už zase dobrý, 1 kg navrh se mě drží, ale to jde, vždyť už nekouříme 23 dní!!!!!!!!!!! Tak dej o sobě vědět pa a měj se hezky

Andrea

Ahojky odvykači / my jsme teď v rodině odvykačky dvě-já a moje dvouletá vnučka. já cíga a malá prsíčko s mlíčkem. O mě to nikdo neví a jí fandí celá rodina, ale zvládáme to obě na výbornou!!/ Zítra jdu s kamarádkama do hospůdky na véču a už dnes z toho mám křeče. Obě totiž kouří a já nevím, jak to zvládnu. Bude to náročné, asi si dám celý champix než půjdu. Mílo, myslíš, že to není tím, že bereš jen ráno? Třeba je to dlouhá doba bez champixu- od rána do druhého dne. Nevím, já jsem zatím takové chutě neměla a v noci už vůbec ne. Ale včera a dnes mi je trochu víc špatně, přesto, že beru jen po půlce, tak nevím co se děje. Jestli na něj třeba nebudu alergická? A teď vážně, držte se, nekuřte a zase se ozvěte. Mějte se hezky pa pa

Míla

hezké ráno, dnes 24, den! Huráááááá! Za chvíli oslavíme měsíc a to bysme si měly udělat nějaký mejdan. Já bych se večeře s kámoškama nebála, nevím jak ti tedy cíga voní, ale mě to buď smrdí nebo mi to vůbec nic neříká. Jedna z mých kolegyň kouří a se mnou to ani nehne a to je v práci, kde jsem měla takový rituál, že jsem vlastně šla každou hodinu na cigáro. A k té noci, mě se stávalo, že jsem se v noci vzbudila, nemohla jsem spát a tak jsem šla kouřit. Takže se vlastně nestalo nic neobvyklého, jen to bylo poprvé, co berz champix. A ráno nikdy žádný absťák nemám, takže chci zůstat jen u ranní dávky, protože brát to na noc, tak se asi zblázním, ty bláznivý sny mi stačí už teď bez prášku. A ty nevolnosti mám taky jak ne houpačce, dnes mi asi třetí den nic není, ale předtím hrůza, tak si z toho nic nedělej a vydrž to, zase to přejde. Držím palce, vnučku pozdravuj a zase napiš pa

Janina

Omlouvám se,že jsem se dlouho neozvala,ale měla jsem manžela na operaci a tím pádem jiné starosti.Ale kouřit jsem nezačala a hlavně mi to strašně smrdí.V pondělí je to 6 týdnů co nekouřím.Cítím se parádně,sice jsem nějaké kilo nabrala,ale manžel má radost,že mi narostly vnady,Cha,cha......Užívám třetí balení Champixu a to tak,že v poledne si beru jen polovinu,takže mám celé to balení na 56 dní.Nechám si napsat ještě jedno balení a budu tu půlku brát ob den.Mám totiž strašný strach,co to se mnou udělá,až nebudu Champix užívat vůbec.V hlavě to mám srovnaný,že už nikdy,ale přesto se toho dne,kdy už Champix brát nebudu bojím.Všem vám strašně držím palce!!!!!!Je to paráda nesmrdět!!!!!!!

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce